Chovatelská stanice Brdské zlato

Novinky 2023

 

2021   2022   2023   2024

Máme další krásné zdravotní výsledky našich odchovů z Vrhu Your. Jessinka - Your Angel Brdské zlato i její bráška Laki - Your Heart Brdské zlato mají DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostiženi. Máme velkou radost!

Opět po dělší době aktualizace a první místo bude patřit naší milované Wendulce - CZ CH práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a jejím sourozencům, kteří oslavili 11.10.2023 úžasné 15. narozeniny! Tohoto krásného věku se dožily sestřičky Wendy, Kaylee a Tracy a také jeich bráška Edwinek. Za duhu posíláme vše nejlepší i ostatním sourozencům! Wendulka si o svých narozeninách připoměla svou práci a vášeň procházkou v bažantnici, pak se posilnila dortíkem a odpoledne si užila ještě aportíky, jen pro ní. Důležité první narozeniny slaví také náš Vrh Your 13.10. a ve stejný den se narodil také Vrh Top, který slaví 6. narozeniny. V neposlední řadě pak slaví také naši Wildíci 19.9. krásné 2. narozeniny. Všem moc blahopřejeme!

Další odstavec bude patřit krásným pracovním úspěchům našich pejsků. Naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato si na KVZPR v Ostravě vybojovala zaslouženě svůj titul "U". Smolná 1 ze šoulačky nás sice hodila do III. ceny, ale jinak dokázala jít všechny disciplíny všestranných zkoušek ve čtyřkách. Na to, že jí zkoušky nebaví, krásná práce :) Jak jsem jí slíbila, tím se zkouškami končíme a bude se věnovat jen tomu, co jí baví a kde vyniká, lovecké praxi. Na zkouškách se předvedli také naši nejmladší. Hunter - Zesty Hunter Brdské zlato složil v Německu úspěšně zkoušku JAS/R - tak trochu obdoba našich PZ. Thoreček - Zesty Boy Brdské zlato zvládl úspěšně PZ v Sulicích, silný vítr ho trochu potrápil na vlečkách, ale jinak má tabulku vzorně vyčtyřkovanou. Oba kluci složili zkoušky ve věku 10 měsíců a 2 dny. Úspěšně zkouškovala také Baylinka - Your Dream Brdské zlato a složila OVVR. Baylinky páníček je bohužel příliš mladý a nemohl vést Baylinku sám i když s ní poctivě cvičí, ale s tetou Yvetou jí to šlo také moc hezky. Aportovala krásně zvěř na disciplíně nos, nepovedl se jen aport z vody, kde už byla hodně unavená. Všem moc gratulujeme ke krásnému zahájení pracovní kariéry a přejeme mnoho dalších úspěchů a především radosti ze společné práce!

              

A máme i další výstavní úspěchy našich odchovů. KV Džbán se zúčastnil ve třídě veteránů Pino - CH Power of Love Brdské zlato "U" a oba dva dny třídu veteránů vyhrál. V sobotu k tomu přidal i titul nejvyšší BIS veterán. Na výstavě si také splnili další podmínku chovnosti sourozenci Zoe - Wild And Sweet Brdské zlato a Max - Wild Wind Brdské zlato. Zoinka už natrénováno měla, v sobotu si vyběhala krásné V4 a v neděli V. Max i jeho páníčci byli na úplně první výstavě v životě, ale bojovali statečně, posudek dostali krásný a známku VD za nějaké to kilčo navíc. Následovala hned další klubovka v Kralovicích. Té se poprvé ve třídě mladých zúčastnil Thoreček - Zesty Boy Brdské zlato a ve velké konkurenci si vedl skvěle. V sobotu získal V3, v neděli V4 a moc krásné posudky. Max - Wild Wind Brdské zlato to tentokrát zkusil s paničkou a veldo se jim, dostali hezký posudek a známku Výbornou. Poprvé ve třídě mladých byla také Baylinka - Your Dream Brdské zlato se svou mladičkou handlerkou. Obě byly moc šikovné a oba dva dny dostali nádherné posudky a známku Výbornou. Nechyběla ani Zoe - Wild And Sweet Brdské zlato a ta vyběhala s paničkou v pracovne V4 v sobotu a V v neděli. Desinka - Xclusive Star Brdské zlato v Polsku také nezahálela a na CACIB Wroclav získala Výbornou a 2. místo. Všem moc gratulujeme!

Pino  Zoe  Desi

sourozenci Zoe a Max  Thor 

Baylinka - Your Dream Brdské zlato je také naší první vlaštovkou, které přišly výsledky zdravotních vyšetření. Baylinka má DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižena. Naše šikulka tímto splnila také všechny podmínky chovnosti. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou péči!

26.-27.8.2023 jsem poprvé zkusila vést na zkouškách společně Lupínku - Very Cheeky Monkey Brdské zlato a Zarinku - Xclusive Edition Brdské zlato a to na Bravantickém poháru. Holky spolu fungovaly moc dobře a hezky pracovaly. Obzvlášť Zarinka byla na všech disciplínách pefektní a to i přes to, že si podvrtla nožku hned před první disciplínou a trochu kulhala. Do poslední disciplíny to tedy byly samé krásné 4. Na markingu si však vykoledovala velkou kulatou nulu z přinášení. Máme ještě co trénovat. Lupínka už má zkoušky trochu na háku, dobře ví, že to není praxe, ale i tak dokončila s jedinou 3 v I. ceně, na 3. místě a s titulem CACT. Druhý den si Zarinka usmyslela, že je ideální čas na to, spustit hárání. Zůstala tedy v péči strejdy Ivoše u nich doma a na ZVP jsme vyrazily jen s Lupínkou. Lupínka šla všechny disciplíny ve čtyřkách, do posledního stanoviště - vyhledávání v rákosí. Vždy je to na zkouškách její parádní disciplína, nikdy nedostala horší známku než 4. Tentokrát ale opět smůla - vběhla do hlubokého bahna a při vyprošťování se si poranila záda. Dál už jen smutně pobíhala se staženým ocasem a pokňourávala a šla jen na kraj rákosu. Bylo mi jí moc líto, už jsem chtěla odvolat, ale čas vypršel a rozhodčí nám dali ještě za 1. Klid na stanovišti proležela a skoro usínala, což u ní není zvykem, většinou je to s ní trochu adrenalin, sedá si s sleduje střelce a co se kde pohne. Do auta jsem jí pak musela pomáhat a chodila chudinka celá nahrbená. Naštěstí za pár dní bylo zase dobře. ZVP tedy Lupínka v II. ceně. I přes všechnu smůlu, co nás provázela, to byly moc krásné zkoušky a výborně připravené. Byl to moc hezký víkend, na který budeme rádi vzpomínat.

2.-3.9.2023 se konaly klubové VZ v Týně nad Bečvou. Byla jsem hlášená s Lupínkou, ale kvůli zranění na zkouškách předchozí víkend jsem start odvolala. Reprezentovali nás ale naši kluci Arnie - Very Happy Brdské zlato "U" a Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato. Arnie měl velkou smůlu, šel jako první na handling a u druhého kusu mu pod nohama vyběhl zajíc. Arnie je lovecký pes, který se účastní také honů na zajíce a tak byly další jeho priority jasné. Zajíc byl přednější než chcíplinka u kolíku :) Stejně pak dopadli i další dva pejsci, co šli po něm. Naprostou hvězdou byl na těchto zkouškách Wiloušek. Dokázal v necelých 18 měsících dojít všestranky s plným počtem bodů včetně všech pomocných známek a nakonec i vyhrát rozstřel. Získal tedy I. cenu,CACT, stal se Vítězem zkoušek a navíc dostal i titul Nejlepší pole! Ještě jednou moc gratulujeme, jsme na Vás moc pyšní!

Na poli výstavním po kratší pauze opět bodoval Owen - JCH Wild And Free Brdské zlato. V Maďarsku si vyběhal 3x CAC, 2x BOB a 2x BOG. Moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

19.8.2023 jsme se jeli tak trochu smažit na MVP v Mladé Boleslavi.Vedro spíš špatně snášela panička, holky byli v pohodě a veselé, jako vždy. Naše výsledky také nakonec nabyly vůbec špatné: Thoreček - Zesty Boy Brdské zlato VN1 ve třídě dorostu, Monty - Wild Heart Brdské zlato V3 v mezitřídě, Pino - CH Power of Love Brdské zlato "U" V1 ve třídě čestné, Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato V v mezitřídě, Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato V2 r.CAC ve třídě pracovní a Molly - CH Run And Play Brdské zlato V1 ve třídě čestné. Vystavoval se také Thorečkův bráška Tango - Zesty Star Brdské zlato v Polsku a vyhrál VN1 a BOB Puppy. Všem moc gratulujeme a děkujeme za účast a prezentaci v tak horkém počasí!

     

Máme tady také dvoje narozeniny. 18.8. to bylo už 19 let, co se v naší CHS narodila první štěňátka. Náš báječný a jedinečný Vrh A. Všem jim posíláme za duhu velkou pusu! 24.8. slaví 12. narozeniny Vrh Joy. Některým přejeme už za duhu a ostatním přejeme pevné zdraví!

  

12.-13.8.2023 se konal další ročník Poháru hradu Valdek - tedy PZ v sobotu a ZVP v neděli. Pro změnu zase zkouškovala Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato. Dávala mi tedy především v sobotu patřičně na jevo, že už je lovecká sezóna a tohle hraní na lov je pod její úroveň :o))) Přes její negativní přístup k některým disciplínám jsme zkoušky složili v II. ceně. V neděli už mě vzala více na milost a pozlobila mě jen na markingu a byla z toho I. cena, 2. místo a titul r.CACT (Jak už je naším zvykem, tak za psíkem, který sice má malých CACTů dostatek, ale chybí mu velký a není CH...). Byl to skvělý víkend s bezvadnou atmosférou a partou fajn lidí, který jsme si i přers úmorné vedro moc užili.

6.8.2023 týden po ZVP v Hvožďanech složila naše šestnáctiměsíční Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato úspěšně také PZ ve Vacíkově. Byla moc šikovná a byla jsem s její prací spokojená. Zkoušky složila v I. ceně pouze se dvěma trojkami. Splnila měrou vrchovatou, to co bylo pro letošek v plánu. Je to fenka s výbornou povahou a vlohami. Teď už se vrátí zpátky k paničce, která přijede z dovolené a dál bude zkouškovat zase Lupínka :) 

    

Lupínky sestřička Desinka - Xclusive Star Brdské zlato si mezitím opět vedla moc hezky na výstavách a vyběhala si v Polsku V2 a V3. Gratulujeme!

30.7.2023 se naše Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato zúčastnila dalších loveckých zkoušek. Tentokrát už jsme měli na přípravu dostatek času a bylo to znát. KZVP ve Hvožďanech zvládla skvěle a pracovala moc hezky. Na první disciplíně - klidu na stanovišti mi dokázala, že jí mohu opravdu věřit. Hned vedle ní vyběhla fenka po prvních výstřelích a nebyla k přivolání. Zarinka vzorně ležela, ani se nehla i za tak těžkých podmínek. Všechny disciplíny zvládla na plný počet bodů. Velmi pěknou práci předvedla při vyhledávání v rákosí, kde si jí rozhodčí spletli se zkušenou Lupínkou :o) Jediné malinké zaváhání bylo na markingu, kde se s kusem v mordě chvilku zadívala na střelce a rozhodčího, jestli kus třeba nemá přinést jim a až pak se rozběhla ke mě. Prostě ještě nezkušenost mlaďocha. Takže až na jedinou malou pomocnou 3 z přinášení, komplet samé 4 včetně pomocných známek, I.cena a plný počet bodů. Je to naše malá šikulka! 

1.8.2023 Oslavil své krásné kulaté 10. narozeniny náš Vrh Ocean. Pralinko, Orinku a Jacku přejeme Vám všechno nejlepší a hlavně pevné zdraví do dalších let!

A máme tady zase spoustu nových krásných výsledků. Na první místo určitě patří pracovní úspěchy našich odchovů. Na PZ v Sušici se skvěle dařilo Willouškovi - Xclusive Retrieve Brdské zlato. Pracoval bez jediné chybičky, získal I. cenu, plný počet bodů, CACT a v rozstřelu 2. místo. Na Jihomoravském derby startoval Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato - PZ I. cena a ZVP II. cena a také jeho starší bráška Arnie - Very Happy Brdské zlato "U", který získal na PZ i ZVP I. cenu. Já s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato jsme se zúčastnily ZVP v Blevicích. Lupí získala I. cenu, plný počet bodů, 2. místo a titutl r.CACT. Svou zkouškovou premiéru má za sebou i malý Thoreček - Zesty Boy Brdské zlato s páníčkem. Složil OVVR s jedinou 3 (páníček z nervozity přebral aport, když měl ještě zadní nožky ve vodě) v pouhých 6 měsících. LUP získala i Zoinka - Wild And Sweet Brdské zlato, která s paničkou složila ZVP v Turovci ve II. ceně. Všem moc gratuluji a přeji mnoho dalších pracovních úspěchů a hlavně ať Vás práce s Vašimi pejsky baví!

     

Thor   Zoe

Také na výstavním poli se naši miláčci neztratili. Na MVP v Mladé Boleslavi měl svou premiéru malý Thoreček - Zesty Boy Brdské zlato. Moc hezky se předvedl i přes pekelné vedro a získal ocenění VN2. Montíkovi - Wild Heart Brdské zlato se ve vedru v kruhu vůbec nelíbilo a nepředvedl se tak hezky, jako jindy a získal VD3. Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato si naopak z vedra nic nedělala a byla rarášek jako vždy. Předvedla se moc hezky a i přes opelichaný kožíšek dostala hezký posudek a V3 v silné třídě mladých. Na výstavách se po štěňátcích ve Finsku ukázala Tara - Very Sweet Brdské zlato. Na první výstavě získala V2 a na druhé posudek moc hezký, ale ještě prý neshodila kilča navíc po dětech, takže VD :) Na výstavách v Polsku se výborně dařilo Desince - Xclusive Star Brdské zlato, vyhrála hned dvakrát za sebou a má na kontě 2x CAC. Moc gratulujeme!

Desi   Thoreček

Za poslední měsíc jsme také slavili spoustu narozenin našich miláčků. 28.6. 15. narozeniny Vrhu Deep a 8. narozeniny Vrhu Quantum. 12.6. by bylo 13 let našemu jedináčkovi Finn Fairy Brdské zlato. 1.7. slaví 13. narozeniny Vrh Give a 15.7. 12. narozeniny Vrh I´m Your. Většina miláčků už slaví za duhou, ale i jim přejeme krásné narozeniny, v našich srdcích zůstanete navždy!

Jediné zkoušky, které se mi povedlo v době jejich konání přihlásit byly KZPR Příbram. Hlásila jsem samozřejmě Lupínku, ale jak už to s holčičkama bývá, Lupínka se dva týdny před zkouškama rozhárala. Nastal tedy čas na zoufalé a troufalé řešení. Na zkoušky jsem vzala patnáctiměsíční Zarinku - Xclusive Edition Brdské zlato která měla za sebou pouze OVVR. Na secvičnou jsem si jí půjčila od paničky na jeden prodloužený víkend. Z disciplín ZPR dělala předtím jen vlečky a marking, protože jsme se připravovali na PZ, na které jsme se nakonec jako náhradníci nedostali. Zkoušky začaly disciplínou, kterou si vždy všichni přejeme až na konec - klidy na stanovišti. Zarinka je jako z hadích ocásků a vydržet 10 minut v klidu ležet je pro ní náročné, ale dala to skvěle. Přesto že hned vedle nás stál kanonýr, který pálil, až mi zvonilo v uších, vydržela v klidu - hodnocení tedy uvázaná, klidná 3. Poté jsme šli na pole a začínalo se jak jinak než Aportem v terénu. Rozhodla jsem se pro jistotu pro vodítko a Zarinka bez problémů za 3. Následoval handling - na první kus se trochu odchýlila ze směru, ale na písknutí a ukázání už šla správně, takže krásná 3. Druhý kus už na přímo 4. Poslední disciplínu na poli jsme Zarince pokazila já (jak jinak), špatně jsem jí nasadila na vlečku pernaté a následkem toho nesledování vlečky a 2. Následovalo hodně dlouhé čekání na skupinu z lesa, což je pro mladého psa vždy velmi nepříjemné. Zarinka už byla hodně unavená, což se projevilo na čtverci v lese, kde donesla jen jeden kus - tedy za 1. Následovala vlečka srstnaté, kterou vyšvihla skvěle za 4. Poslední disciplínou dne bylo odložení. Nebyl čas ho trénovat, takže pro jistotu na řemeni. Zarinka byla vzorná a to i přes to, že se nám tam přimotal výletník a chodil kolem. První velmi náročný den byl za námi a druhý den už nás čekala pouze voda. První disciplína druhého dne Handling na vodě. Pro jistotu jsem opět volila řemen. Zarinka se perfektně nechala navést na kachnu A, ale při návratu stále pokukovala po kachně B, která rychle mizela ve větvích. Vyřešila to tak, že mi kachnu flusla pod nohy a můj povel aport si vyložila po svém, že jí posílám pro tu druhou. Tu už donesla vzorně. Dohledávku kachny v rákosí zvládla bleskově i se vzorným přinášením. Závěrečná disciplína chůze u nohy se zkoušela na hrázi k místu, kde se předtím dělal handling. Zarinka vzorně na volno za 4 a tím se neuvěřitelné stalo skutečností. Zarinka složila jako své první zkoušky ZPR v 15 měsících a takřka bez přípravy. je to naše holky šikovná!

     

Zarinky bráška Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato si vedl skvěle na Klubových výstavách v Náměšti na Hanné. V sobotu si vyběhal Výbornou a pěkné 3. místo. A úžasně zazářil v neděli. Vyhrál třídu mladých s titulem V1 CAJC, následně i BOJ a v závěrečných soutěžích i velký pohár za BIS Junior ! Moc gratulujeme! 

A je tady další krásný zdravotní výsledek našeho Vrhu Xclusive. Desinka - Xclusive Star Brdské zlato má  DKK AA a DLK 0/0 ! Máme velkou radost a gratulujeme do Polska!

Obrovskou radost nám udělal také náš nejen krásný, zdravý, ale také moc šikovný Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato. Ve svých 14 měsících velmi úspěšně absolvoval Severomoravské derby. V sobotu šel PZ v samých 4, až pak přišel zkrat u aportu kachny z hluboké vody, kdy poprvé nepočkal na povel vůdce a šel si sám :) Tedy nakonec II. cena. V neděli už byl jeho výkon na ZVP zcela bez chybičky, došel je v I. ceně, s plným počtem bodů a v rozstřelu vybojoval krásné 2. místo a titul CACT. Na tak mladého pejska skvělý výkon, moc gratulujeme!

My jsme zatím vystavovali mlaďošky na MVP v Litoměřicích. První byla na řadě Gina - Gladys z Holubické stráně a tentokrát jí to šlo v kruhu už lépe. Ve třídě mladých dostaly všechny 4 fenečky známku VD a naše Ginda se nakonec umístila jako VD2. Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato tentokrát svou malou paničku v kruhu trochu zlobila a pořád pokukovala po mě a Gindě. Vybojovali ale nakonec i přes opelichaný kožíšek známku Výbornou a budou muset spolu trochu více trénovat ;) Molly - CH Run And Play Brdské zlato překvapivě nepadla panu rozhodčímu vůbec do oka a dostala VD ve třídě šampionek. Pino - CH Power of Love Brdské zlato "U" vyhrál třídu veteránů, CACIB-V a BOV a stává se tak také Veterán Championem! Moc gratulujeme!

 Pino

Máme 3 krásné nové zdravotní výsledky. Sourozenci Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato a Belinka - Xclusive Beauty brdské zlato mají oba DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen a stejně krásný výsledek má i naše černá ďáblice Gina - Gladys z Holubické stráně. Máme velikou radost!

Víkend 20.-21.5.2023 patřil KV a SV v Humpolci, kam jezdíme pravidelně už mnoho let. Letos ale byla účast opravdu rekordní, díky změně chovných podmínek. 48 fen ve třidě mladých opravdu v ČR nepamatuji. Letos nám přálo i počasí, takže jsme se všichni krásně "opálili" do červena. Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato se rozhodla těsně před výstavou zbavit vší své krásné srsti, takže byla úplně mimo výstavní kondici. Nicméně zvládla oba náročné a velmi dlouhé dny bravurně a i když mladé fenky šly na řadu oba dny až úplně poslední, předvedla se vesele, temperametně s věčně vrtícím ocáskem a krásně běhala. Posudky má krásné, vytknuta byla jen ta výstavní kondice. Ve třídě mladých získala VD/V Celý víkend ale patřil převážně našim klukům, kteří bodovali úžasně! Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato se předvedl naprosto perfektně a jako profík a moc se rozhodčím líbil. V sobotu vyhrál třídu mladých V1, CAJC a Klubový vítěz mladých a v neděli byl V2. Úžasně zabodoval také Montík - Wild Heart Brdské zlato , který byl na výstavě pouze jednou v dorostu - právě před rokem v Humpolci a jeho panička předváděla na výstavě úplně poprvé v životě. Šlo jim to společně v sobotu úžasně a vyhráli spolu mezitřídu s titulem CAC! V neděli musela bohužel panička odletět, tak zůstal Montík se mnou a i se mnou se moc hezky předvedl, dostal Výbornou a krásný posudek a byl celou výstavu naprosto vzorný i když se mu po paničce stýskalo. Pino - CH Power of Love Brdské zlato "U" bodoval ve třídě veteránů, kterou oba dny vyhrál i s titulem BOV! Ziva - Very Fluffy Brdské zlato má na výstavy stále stejný názor a ani tentorkát se nenechala přemluvit a v kruhu zlobila, tak i přes hezké posudky za předvedení 2x VD. Molly - CH Run And Play Brdské zlato se naopak předvedla krásně ve třídě vítězek a získala V2 r.CAC a V3. Ani Eriska - CH Power of Sol Brdské zlato "U" se ve třídě veteránek neztratil a získala V/V3. Všem moc gratulujeme a děkujeme za krásnou prezentaci naší CHS a především za krásný společný víkend, který jsme si moc užili!

    

Perný výstavní víkend měl také náš šikulka Owenek - JCH Wild And Free Brdské zlato a vedl si prostě super. Stihl za víkend hned 3 výstavy a vybojoval tituly: 3x CAC, Club Winner, 3x BOB, 3x BOG a 2x BIS II !!! Je to prostě naše velká hvězda, moc gratulujeme! Také maličký Tango - Zesty Star Brdské zlato se zúčastnil sých prvních výstav a vedlo se mu skvěle. Získal 2x VN1 a Best minor puppy, moc gratulujeme! Do výstavního kruhu se po mateřských povinnostech vrátila Tara - Very Sweet Brdské zlato a získala ve Finsku V2. Máme ze všech velkou radost!

A na závěr tu máme ještě dvoje narozeniny. 15.5. by oslavili 16. narozeniny naši miláčkové z Vrhu Crazy a naše milovaná Corinka - CH Crazy Corazon Brdské zlato. Mějte se tam za duhou báječně a pořádně to spolu oslavte! 6. narozeniny slaví 26.5. Vrh Stay. Krásné narozeniny!

Tentokrát máme hodně novinek. Nejvíce mě těší první zkoušky naší Zarinky - Xclusive Edition Brdské zlato . OVVR zvládla s přehledem v I. ceně, s plným počtem bodů a s oběma aporty se zvěří. Podle věku získala krásné 3. místo z 15 pejsků. Pracovala moc hezky a spolehlivě. Teď nezbývá než doufat, že se nám přece jen povede se přihlásit na nějaké klubové lovecké zkoušky. Zatím jsme úspěšní s přihlašováním nebyli a zbyla na nás všude jen místa náhradníků :( Bráškovi Willouškovi - Xclusive Retrieve Brdské zlato se naopak povedlo s paničkou nahásit klubové ZVP Litohoř a ve 13 měsících je složil velmi úspěšně v I. ceně. Na stejných zkouškách byl úspěšný i Arnie - Very Happy Brdské zlato "U", který je také složil v I. ceně.Moc gratulujeme!

     

Naše mlaďošky Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato a Gina - Gladys z Holubické stráně a s nimi také Max - Wild Wind Brdské zlato a Zoinka - Wild And Sweet Brdské zlato prošli Svodem loveckých psů v Maršovicích bez jediné chybičky. Užili jsme si prima společný den i s pečením buřtíků na závěr :)

Zarinka a Gina se také zúčastnili několika výstav ve třídě mladých. Na NVP v Brně předváděla Zarinku její malá panička a společně si vyběhali krásnou Výbornou a moc hezký posudek. Gina se mnou naopak v kruhu stávkovala a chtěla je za páníčkem, tak to bylo zaslouženě VD3. Na výstavě se také krásně předvedl Zarinky bráška Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato , vyběhal si V3 ve třídě mladých a Pino - CH Power of Love Brdské zlato ve třídě veteránů V1 BOV.
Další pak následovala
MVP v Českých Budějovicích s opravdu silnou účastí, hlavně ve třídě mladých. Zarinka se tentokrát předváděla se mnou a byla moc šikovná. vyběhala si v silné konkurenci V4. Gindu si zkusil pro změnu předvést páníček a bylo z toho o stupínek lepší VD2. Pino byl ve veteránech V2, Ziva - Very Fluffy Brdské zlato si stále výstvy nezamilovala, tedy VD a Molly - CH Run And Play Brdské zlato byla mezi šampionkami V3.
Třetí v řadě byla výstava jen pro Ginu - KV pointer a setter klubu v Chržíně. Velice příjemná a pro nás retrívráře velice komorní výstava v pěkném prostředí. Parkování bylo krkolomné, ale počasí krásné. Gina se tentokrát předváděla se mnou a předváděla se docela hezky. Nicméně panu rozhodčímu se vůbec netrefila do vkusu a nadělil jí
D. I tak jsme si užili hezký den a ve výsledcích jsem zjistila, že s D jsme rozhodně neodjížděli samy :)
Také Ruby - CH Power of Gold Brdské zlato měla svou premiéru ve třídě veteránek na slovenské klubové výstavě byla
V2. Spoustu výstavních úspěchů má za sebou opět Owenek - Wild And Free Brdské zlato, který v Maďarsku získal 3x titul CAC a 1x r.CAC. Svou úplně první výstavu zvládla krásně Baylinka - Your Dream Brdské zlato i její mladinká panička Lucinka. Byly obě moc šikovné a získaly VN3 a krásný posudek na Podkrušnohorské oblastní výstavě. Společnost jim tam dělal Pino, který byl V1 VT veteránů.Všem výstavníkům moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

V neposlední řadě tady máme dvojitou oslavu narozenin. 7.5. slaví 10. narozeniny náš Vrh Northern a 5. narozeniny Vrhu U. Berettka - You Are My Beretta Brdské zlato - si nadělila dáreček sama a narodilo se jí 6 krásných štěňátek ze zahraničního krytí.Všem přejeme krásné narozeniny a pevné zdraví!

  

Bisou - CZ CH práce - lovecký výkon I´m Your Heart Brdské zlato "U" 15.7.2011 - 25.3.2023 Zlatíčko naše, moc Ti děkujeme za všechny ty krásné roky a nádherné zážitky! Budeš tu s námi žít dál ve svých potomcích a v našich srdcích, která teď krvácí. Nešťastný úraz nohy, kterou pak celou zachvátila masivní infekce s otravou krve. Bojovali jsme statečně, ale bylo to příliš. Díky statečná holčičko, moje Ferrari, nikdy nezapomeneme!

Přišly nám oficiální výsledky RTG naší Zarinky - Xclusive Edition Brdské zlato: DKK AA, DLK 0/1, OCD nepostižena.

V březnu oslavili narozeniny ještě další dva naše vrhy. 3.3. 11. narozeniny Vrh Let a 26.3. už 8. narozeniny Vrh Power. Všem přejeme pevné zdraví a krásnou narozeninovou oslavu!

  

6.3.2023 oslavili svoje krásné první narozeniny naše štěňátka z Vrhu Xclusive a s nimi i naše Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato. Všem přejeme pevné zdraví, krásnou a veselou narozeninovou oslavu a ještě spoooustu dalších let s jejich rodinami!

24.2.2023 se ve finské CHS Missukan narodil početný vrh naší Valo - Very Pretty Brdské zlato. Valo se snažila dohonit sestřičku Lupínku a stala se maminkou 8 klučíků a 4 holčiček, 13. štěňátko se bohužel narodilo jako andělíček. Porod byl bezproblémový, štěňátka váží 400-500g a daří se jim i jejich mamince dobře. přejeme pevné zdraví Valo a štěňátkům a hodně sil paní chovatelce!

Dva měsíce utekly se Zestíky jako voda a všichni už jsou ve svých nových domovech a daří se jim báječně. Máme velkou radost, že první zprávy z nových domovů jsou jen pozitivní a štěňátka jsou šikovná. Máme za sebou dokonce už první očkovací pidisraz štěňátek, kam se na druhé očkování sjelo 6 sourozenců a pořádně se spolu vyřádili. Moc rádi jsme je zase všechny viděli!

V uplynulém měsíci jsme slavili dvoje narozeniny. 21.1. desáté narozeniny Vrhu Make a 2.2. na Hromnice sedmé narozeniny Vrhu Run a naší milované Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" . Všem přejeme pevné zdraví a spoustu dalších šťastným let se svými rodinami!

  

Velkou radost nám dělá Molly - CH Run And Play Brdské zlato. Krásně nás prezentovala na soutěži Champion championů, získala do sbírky další šampionát - tentokrát CH PL a co je nejdůležitější, podstoupila další vyšetření očí na DOV s perfektním výsledkem. Gratulujeme!

Velkou radost nám udělal Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato , který se na Duocacib v Brně krásně předvedl a získal 2x V3. Gratulujeme k pěknému umístění a máme především radost, že se bezvadně a vesele předvádí a reprezentuje tu správnou zlaťáckou povahu.

29.1.2023 - Čas s našimi třinácti Zestíky letí jako splašený. Už dostali svá čísla do oušek, čipy, pasy a první očkování a za pár dní nám vyletí z rodného hnízda. Je to sice náročné, ale krásné období a bude se nám po nich moc stýskat. Doufáme, že s některými se budeme často vídat.

              

               

4.1.2023 - Našim Zestíkům jsou 3 týdny a už jsou z nich maličcí pejsci, kteří se začínají projevovat. Začínají si hrát, okusovat se navzájem, zkoumat vše kolem sebe a zkoušet, co dokáží jejich hlasivky. Maminka Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato stále velmi obětavě kojí a pečlivě se mrňousky stará. Když si na chvilku odběhne, hned to za ní s nadšením vezme babička štěňátek Rorynka. Štěňátka už dostávají masíčko z mističky a jsou moc šikovní i když ještě trochu opatlánci, však je také kolem misky tlačenice a brzy přidáme druhou. Několikrát denně už jsou z bedny venku a zkoumají pokoj a seznamují se se zbytkem smečky. Štěňátka už mají kožíšky pořádně husté a tak pro ně snižujeme v pokoji teplotu, aby jim nebylo vedro. Všechna štěňátka jsou už zadaná a čekají na ně noví páníčci.