Chovatelská stanice Brdské zlato

Novinky 2022

 

2021   2022   2023

27.12.2022 - Našim Zestíkům jsou už dva týdny. Už jsou z nich pořádní puclíci a moc jim chutná od maminky i z lahvičky. Maminka Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato tu hordu zvládá perfektně i když péče o tolik prcků je náročná. Štěňátka byla zvědavá na dárečky a pohádky a tak na Štědrý den otevřela oči. První byl pan Šediváček a další rychle následovali v průběhu dne. Také už se jim otevírají zvukovody a začínají slyšet a k tomu patří i trénink hlasivek, co všechno dokážou. Štěňátkům krásně tmavnou kožíšky a mají moc pěkný pigment na nosících a tlapičkách.. Rychle se rozvíjí i jejich motorika a zkoušejí si první krůčky. když přijde maminka do bedny, tak už je to pořádný tanec. Některá štěňátka jsou ještě volná a hledají své milující rodiny!

Našim štěňátkům z Vrhu Zesty je dnes jeden týden a máme velkou radost, že všech 13 miminek krásně prospívá a roste. Je to tedy náročné pro maminku Lupínku - Very Cheeky Monkey Brdské zlato i pro nás, ale dělají nám radost. Prvních 5 dní v podstatě odmítali lahvičku, ale i tak to šikulka Lupínka utáhla sama. Teď už povyrostli, z lahvičky začali pít hezky a tak můžeme Lupínce více pomáhat. Pořádnou práci jí dá i hygiena, když všech 13 prďolků spustí kakamitu najednou, ale je moc šikovná. Teď už si jde chvílemi odpočinout a zchladit se ven, když prckové spinkají a užívá si každodenní krátké procházky v přírodě. Štěňátka už téměř všechna zdvojnásobila svou porodní hmotnost. Krásně jim zčernali čumáčky a tmavnou a houstnou jim kožíšky. Když přijde maminka s mlíkárnou, je v bedničce pořádně živo. Některá štěňátka jsou ještě volná a hledají své milující rodiny!

Obálka se zdravotními výsledky přišla i Maxíkovi - Wild Wind Brdské zlato a i on má ty nejlepší: DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen! Moc gratulujeme!

V noci 13.12.2022. se narodil náš Vrh Zesty. Je to rekordní vrh v naší CHS co do celkového počtu štěňátek i co do počtu chlapečků v jednom vrhu. Lupínce - Very Cheeky Monkey Brdské zlato a Odinovi - CH, C.I.E., C.I.B. One Million du Bois de la Rayere se narodilo 9 chlapečků, 4 holčičky a poslední 14. holčička se narodila bohužel jako andělíček. I přes tak vysoký počet štěňátek byl porod velmi rychlý a štěňátka mají na početný vrh krásné porodní váhy - 350-465g. Lupínka byla hrozně šikovná a je z ní perfektní starostlivá maminka. Jako obvykle se budu snažit každý den přidat aspoň pár fotek do fotogalerie štěňátek. Někteří klučíci jsou ještě volní ;)

12.12.2022 slaví náš Vrh Have již 12. narozeniny. Všem miláčkům přejeme pevné zdraví a ještě hodně radosti!

A je tu další krásný zdravotní výsledek našeho Vrhu Wild. Matylda - Wild Rose Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižena! Máme obrovskou radost, že už máme zrentgenovaný téměř celý vrh, chybí jen jeden chlapeček a že mají všichni tak nádherné výsledky!

Náš šikovný Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato ukončil třídu dorostu ve velkém stylu a vyhrál VN1 a Jubilejní vítěz dorostu na výstavě v Brně. Moc gratulujeme!

28.11.2022 - Další krásná zpráva přiletěla z Maďarska. I Owenek - Wild And Free Brdské zlato má krásné zdravotní výsledky: DKK BVA 3:5 (A2B1), DLK 0/0 a OCD nepostižen. Moc gratulujeme!

Prckové z Vrhu Your mají už 6,5 týdne. Přijela za nimi zase jejich hodná teta Martinka a pomohla mi s focením v postojích a také s očkováním, čipováním a tetováním. Štěňátka byla šikovná a statečná a jsou už připravena na odchod do svých nových domovů.

                 

Dlouho u nás určitě po odchodu štěňátek smutno nebude. Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato už teď, 3 týdny před porodem, vypadá, že brzy praskne, takže můžeme očekávat velkou kupu štěňátek. Náš Vrh Zesty se narodí kolem 18.12.

21.11.2022 - Dnes slaví své krásné 3. narozeniny náš Vrh Very a s ním i naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato . Už jsou z nich opravdoví dospěláci, Tara, Ziva i Alva už se stali maminkami krásných štěňátek a naší Lupínku to čeká už za pár týdnů. Všem přejeme krásný narozeninový den a pevné zdraví do mnoha dalších let!

19.11.2022 -  Wildíci nám dále dělají radost. I další sourozenec z tohoto vrhu - Zoinka - Wild And Sweet Brdské zlato má perfektní zdravotní výsledky: DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižena! Jsme moc Šťastní!

Radost nám dělá i Molly - CH Run And Play Brdské zlato, která získala v Polsku další titul CAC a stala se tak i CH PL a MultiCH. Gratulujeme!

Naši prckové mají 5 týdnů a tak jsme se je pokusili vyfotit s paničkou jejich tatínka Coriho - Martinkou poprvé v postojích. Jsou to tedy opravdu kuličky chlupů, ale i tak jim to na takové mrňousky sluší.

                 

A jsou tady další zdravotní výsledky našeho Vrhu Wilde. Willy - Wild And Loyal Brdské zlato má stejně krásné výsledky jako jeho sourozenci: DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen! Máme velkou radost a blahopřejeme!

13.11.2022 - našim štěňátkům z Vrhu Your byly ve čtvrtek už 4 týdny a tak je čekalo vážení a druhé odčervení. Všichni mají kolem 3kg, vede stále paní Červená i když pořízek Modrý už jí šlape na paty. Odčervení zvládli všichni bravurně a zajedli ho chutnou probiotickou pastou a samozřejmě také maminčiným mlíčkem. A protože už jsou to velcí pejskové a porodní bedna je jim malá, přestěhovali se o víkendu do své soukromé vilky. Nový prostor a výběh ven se jim moc líbí i když počasí nám moc nepřeje. Pomalu začínáme s výcvikem čistotnosti a snažíme se venčit na travičce. Roxince se nové bydlení štěňátek moc líbí, hezky si je v domečku hlídá a tráví s nimi hodně času. Má ještě spoustu mlíčka, ale prckům chutná i maso z mističky a moc hezky papkají. Máme za sebou první návštěvy skoro všech budoucích páníčků a všechny proběhly k všeobecné spokojenosti dvounožců, malých i velkých pejsků.

    

9.11.2022 - Štěňátka z Vrhu Your rostou před očima. Už si spolu hrají, skotačí, hrají si s hračkami a se zbytkem smečky. Všechny dospělačky jsou na ně moc hodné i puberťačky Gina a Zara. Štěňátka už mají pořádné kožíšky, které jim den ode dne zlátnou a tak už vypínáme topení, aby jim nebylo horko.

Další štěňátka na sebe nenechají dlouho čekat. Ultrazvuk potvrdil, že náš rychlovýlet so Francie s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato za Odinem - One Million du Bois de la Rayere byl úspěšný a Lupínka čeká svá první štěňátka. Máme velkou radost!

31.10.2022 - A ještě jedna krásná zpráva z Halloweenského víkendu od našeho odchovu v Maďarsku. Owenek - Wild And Free Brdské zlato opět vyhrál na výstavě třídu mladých s titulem HPJ a BOB Junior a stal se tak JCH Maďarska. Moc gratulujeme!

    

Halloweenský prodloužený víkend byl pro naše odchovy více než úspěšný. Dělají nám obrovskou radost. Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato se krásně předvedl na Halloweenské krajské výstavě a získal VN1 ve třídě dorostu. Molly - CH Run And Play Brdské zlato vyrazila s paničkou na třídenní výstavu do Bratislavy a dlouhý výlet se vyplatil. Mollynka získala ve třídě vítězů V3, V1 CAC, CACIB a V1 CAC a stala se tak Championkou Slovenska! Moc gratulujeme! A to nejlepší na konec. Arnie - Very Happy Brdské zlato startoval s paničkou na VZ ve Znojmě a byl moc šikovný. Zkoušky úspěšně dokončil v I.ceně celkově na krásném 3. místě! Může se tedy pyšnit titulem "U". Máme velkou radost a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů na zkouškách, ale především v praxi!

   

Krásné 11. narozeniny přejeme našemu Vrhu Kind! Ať Vám zdravíčko ještě hodně dlouho slouží a užívejte si seniorského života a rozmazlování s Vašimi rodinami!

Našemu Vrhu Your jsou už dva týdny. Štěňátka váží kolem 1,5kg, už jsou mnohem čilejší a učí se orientovat i zrakem. Dostala své první odčervení, moc jim nechutnalo, ale byla šikovná. Roxynka už je více tolerantní a ostatní holky už smí do bedny strčit nos a pomáhat mýt štěňátka. Ginu si sice ještě hodně hlídá, ale i ona se chová ke štěňátkům moc hezky a zkouší je olizovat. Budoucí majitelé pomalu vybírají jména pro svoje budoucí parťáky a těší se na první návštěvy. 

Desinka - Xclusive Star Brdské zlato se v Polsku zúčastnila další výstavy. Byla moc šikovná a hezky se předvedla, získala známku VN a 3. místo. Gratulujeme e děkujeme za prezentaci!

Našim štěňátkům je dnes 11 dní a dělají velké pokroky. Už otevřela očička i když na fotkách to nechtějí moc ukázat a současně začínají i slyšet. Rychle se rozvíjí také jejich motorika. Už se dokáží postavit na všechny 4 nožičky a zkoušejí první krůčky. Krásně jim zlátnou kožíšky a černají nosíky a tlapičky. Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato je vzorná maminka, miminka si pečlivě hlídá a má pro ně spoustu mlíčka.  

V posledních dnech se nám Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato opět postarala o trochu toho vzrůša. Rozhárala se o 3 měsíce dříve a opět si načasovala svoje rande se ženichem do dnů, kdy byl i porod Roxynky. Roxynka naštěstí porodila štěňátka včas a je vzornou maminkou a tak jsme je mohli dva dny po porodu nechat ve zkušených a pečlivých rukou mé maminky a odjet s Lupínkou na krytí do Francie. Celá cesta proběhla výborně a krytí bylo naprosto perfekní a vzorové i přesto, že Odinovi páníčci nám ujeli do Španělska a bylo zcela v našich rukách. Moc doufáme, že vše klapne a i Lupínka se dočká svých štěňátek s krásným a šikovným One Million du Bois de la Rayere.  

Roxynky a Coriho štěňátka zatím doma krásně rostla, kynula, barvila si kožíšky do zlatova a nosíky do černa. Jen poslední nejmenší holčička od porodu vůbec neprospívala, rychle ztrácela na váze i aktivitě a odešla nám za duhový most. Ostatní prckové nám dělají velkou radost, Roxynka je skvělá mamka a má spoustu mlíčka. Dobře žere a už si také užívá krátkých vycházek do přírody. Babička Rorynka a teta Lupínka už smí do bedny strčit nos a štěňátka olíznout. Černoušek Gina to má zatím zakázané a respektuje to.

5 dní

13.10.2022 se Roxynce - U Are My Only One Brdské zlato a Corimu - Dear Cori z Vraclavských lesů a luk narodila krásná štěňátka, náš Vrh Your. Roxynka byla moc šikovná a přivedla na svět 6 holčiček a 2 chlapečky. Všichni jsou vitální a mají se k světu a Roxynka se perfektně stará. Za společnost u porodu moc děkujeme Coriho paničce Martince! Štěňátka budou všechna středně zlaté barvy a po rodičích mají předpoklady být krásní, zdraví a také temperamentní lovci milující lidi. Fotogalerii štěňátek naleznete ZDE.

Dalšímu Wildíkovi přišla obálka se zdravotními výsledky. Montík - Wild Heart Brdské zlato  - DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen! Máme velkou radost a blahopřejeme!

Máme první krásné zdravotní výsledky našeho Vrhu Wilde. Jolene - Wild And Beautifull Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižena! Máme velkou radost! Stejně krásné zdravotní výsledky mají i 4 bratránci ze spojení Berettky - You Are My Beretta Brdské zlato a Coriho - Dear Cori z Vraclavských lesů a luk a věříme, že stejně zdravá budou i štěňátka, co se u nás v příštích dnech narodí Berretky sestřičce Roxynce - U Are My Only One Brdské zlato a Corimu - Dear Cori z Vraclavských lesů a luk. Roxynka už má pořádné bříško, připravenou spoustu mlíčka pro štěňátka a už hodně odpočívá.Na malých procházkách se jí ale moc líbí i když už chodí rozvážným tempem a moc jí chutná.

Roxynka 59. den březosti

Owenek - Wild And Free Brdské zlato opět zářil na výstavě. Vyhrál nejen třídu mladých s titulem HPJ, ale také tituly BOB, BOG a ještě BIS II pár. Moc gratulujeme!

13.10.2022 oslaví své 5. narozeniny náš Vrh Top . Všem štěňátkům přejeme krásné narozeniny, pevné zdraví a spoustu šťastných let s jejich rodinami!

Vrh Top

Svou výstavní premiéru zvládla výborně i malá Desi - Xclusive Star Brdské zlato v Polsku. Na výstavě se chovala vzorně, hezky se předvedla a získala ocenění VN2. Nezahálel také Owenek - Wild And Free Brdské zlato v Maďarsku. Na další výstavě opět vyhrál třídu mladých s titulem HPJ a složil také svou první zkoušku vloh. Moc oběma gratulujeme!

1.10.2022 oslavila své nádherné 14. narozeniny naše Wendulka - CZ CH práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a její sourozenci z Vrhu Energy. Mám velkou radost, že většina z nich slaví stále ještě se svými páníčky. Co jiného jim v takovém krásném věku přát, než pevné zdraví a ať jsou tu s námi ještě co nejdéle!

Letošní výstavní sezonu jsme zakončili na KV v Praze 25.9.2022. Vystavovali se naši nejmladší, poprvé ve třídě dorostu a vedli si úžasně. Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato svou třídu vyhrála s moc krásným posudkem. Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato to měl těžké, protože jeho konkurenti byli o 3 měsíce starší než on, ale rozhodně se neztratil a získal krásné 2. místo a stejně jako sestřička krásný posudek. Oba dorostenci se chovali na výstavě perfektně a krásně a vesele se předvedli. Se Zarinkou jsem čekala do závěreček, čehož jsem tedy následně hodně litovala, protože začínaly s enormním zpožděním. Navíc někteří vystavovatelé trousili a rozhazovali v kruhu plné hrsti pamlsků, které po sobě neposbírali a tak štěňata, ale i někteří dospělí psi, místo pěkného běhu ryli nosem u země a sbírali pamlsky. Původně byla na výstavu hlášená i Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato , ale vytrhla si celý dráp na zadní noze a s jejím temperamentem se to hojí velice pomalu a občas ještě na nerovném povrchu zakulhá.

     

Velkou radost nám udělal malý Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato , který ve svých 6 měsících nejen úspěšně složil svou retrívří maturitu, ale celé OVVR jako nejmladší s plným počtem bodů vyhrál. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších pracovních úspěchů! Do výstavního kruhu se po dlouhé pauze vrátila na slovenské klubovce naše Ruby - CH Power of Gold Brdské zlato. Moc jí to slušelo a vyhrála třídu čestnou. 19.9.2022 slaví své důležité první narozeniny naši Wildíci! Všem jim přejeme krásnou oslavu, mnoho šťastných let s jejich rodinami a pevné zdraví!

             

 

První velkou novinkou je, že se nám konečně zadařilo a Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato čeká štěňátka s Corim - Dear Cori z Vraclavských lesů a luk. Máme velkou radost a moc se na štěňátka těšíme. Coriho známe od malinka i po stránce povahy a pracovních vloh a jeho vrh s Roxynky sestrou Berettkou byl po všech stránkách povedený.

Další novinky jsou krásné výstavní výsledky našich odchovanců. Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato zvládl svou výstavní premiéru do slova na jedničku. Na NVP v Olomouci vyhrál třídu štěňátek s oceněním VN1. Owenek - Wild And Free Brdské zlato odstartoval výstavy ve třídě mladých ve velkém stylu. V sobotu získal na Maďarské klubovce tituly Junior Club Winner, Club Winner a dokonce i BOB! Aby se to vyrovnalo, v neděli dostal VD :o) Moc oběma klukům gratulujeme!

Owen   Willoušek

A nejlepší na konec. S Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato jsme se zúčastnily KZVP v Čelákovicích. Z Lupky práce jsem měla velkou radost, pracovala spolehlivě a vyrovnaně. Získala samé 4, jen jednu smolnou malou pomocnou 3. Bohužel na nás vyšlo vyhledávání v rákosí v místě, které slouží jako obecní latrína všem rybářům v okolí. Lupka z toho byla z počátku trochu zaražená, kam jí to posílám, ale klobouk dolu, ani jí nenapadlo ty hnusy ochutnávat nebo se v nich vyválet a po váhavém začátku už pracovala krásně a po celou dobu disciplíny z rákosí ani jedinkrát nevyběhla. Nicméně to rozhodčí ohodnotili malou 3 z radosti z práce. Na handligu na dvě kachny si Lupka střihla ještě jedno vystoupení navíc, když pejsek vypadl a nedonesl druhou kachnu. Hodně foukalo a tak uplavala hodně daleko. To ale není pro Lupí problém, z honů je zvyklá plavat dálky na hlubokou vodu na slepo. Tato disciplína byla nakonec ta, na které vypadli všichni kdo nedokončili - celkem 5 pejsků. Osudná se stala i Zivě - Very Fluffy Brdské zlato , pro kterou to byly první vyšší zkoušky vůbec. V závěrečném součtu byla Lupí z 23 startujících psů na 2. místě s titulem r.CACT. Bohužel, první pejsek sice 2 malé CACTy už dávno má, ale není CH práce a tak nám r.CACT není k ničemu ... Zkoušky byli moc dobře zajištěné a uspořádané, rozhodčí zkušení a féroví a vládla příjemná přátelská atmosféra. Den jsme si moc hezky užily.

20.8.2022 - Ač po takřka celé republice celý den lilo a lilo, výstavišti v Mladé Boleslavi se déšť zázračně vyhnul. Výstavní premiéru měla naše čtyřměsíční Gina - Gladys z Holubické stráně a pro mě to byla premiéra v kruhu s gordonem. Ginda byla celý den skvělá, na výstavišti se chovala vzorně a v kruhu se krásně a vesele předvedla. Získala VN1 a krásný posudek. O měsíc starší Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato už je zkušená výstavnice, jen tentokrát musela do kruhu se mnou, její malá panička je u moře. Nenechala se rozhodně zahanbit, také se předvedla moc hezky a získala VN1 mezi 5 krásnými štěňátky. Rozumný dospělácký doprovod dělala mrňatům Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato a ta si přes opelichaný kožíšek vyběhala v pracovce V3.   

V těchto dnech slaví další naše Vrhy své narozeniny. 18.8. je to již 18 let, co se v naší CHS narodila první štěňátka, náš úžasný Vrh A. Všem jim za duhový most přejeme krásné narozeniny! 1.8. pak oslavil 9. narozeniny náš Vrh Ocean. Všechno nejlepší Pralinko, Jacku a Orinku!

30. a 31.7. jsme se s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato dostali jako náhradníci na Pohár Světa myslivosti v Kosičkách. Sobota nás na PZ přivítala hustým a vytrvalým deštěm. Naše skupinka začínala vlečkami, ale my jsme se museli bohužel hned po druhé disciplíně sbalit, omluvit rozhodčím a jet rychle domů, kde si Lupínky mamka Rory ošklivě poranila stehno. Hluboké a krvácející poranění svaloviny bylo třeba zašít v narkoze. Druhý den byla Rory po operaci v pořádku, tak jsme jí svěřili do péče páníčka a odjeli znovu do Kosiček, zkusit štěstí tentokráte na ZVP. Počasí bylo pro změnu horké, ale Lupínce to nevadilo a pracovala celý den s velkou chutí a temperamentem. Pochvalu dostala hlavně na vyhledávání v rákosí, které se posuzovalo pečlivě a přísně. Lupka mi dělala celý den radost a pracovala moc hezky. Měla samé 4 včetně pomocných známek, až na smolný marking, který o kus přeběhla a musela se pro aport pár metrů vrátit. Chyběla nám ta pověstná kapička štěstí, ale i tak to byla I. cena a titul r.CACT. Já jsem byla s Lupínky prací moc spokojená.

    

5.-7.8. se v Praze konala výstava Triocacib. Přihlásila jsem pouze na neděli, kdy posuzoval zahraniční rozhodčí, aby si naše malá Zarinka zkusila i výstavu v hale. Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato byla na výstavišti suverén a v kruhu si to se svou malou paničkou moc užívala. Pan rozhodčí se jí moc líbil a ona zase jemu a tak získala v konkurenci tří štěňátek ocenění VN1 a nominaci do odpoledních soutěží. Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato se vystavovala ve třídě pracovní, ale její srst je teď v hrozné kondici a tak to bylo zaslouženě V bez pořadí. Prostě už začala pracovní sezona a zahánění bažantů několikrát týdně v bodláčí a svízeli a chladící koupele v potoce si vybírají na srsti svou dań. V halách bylo dusno a do odpoledních soutěží ještě několik hodin čekání a tak jsme se rozhodli jet domů a do soutěží už nejít. Wellnes malé handlerky i štěňátka dostali přednost. Na výstavě se předvedla také Ziva - Very Fluffy Brdské zlato, ale je příliš krátce po štěňatech a ještě ne ve výstavní kondici a tak to bylo v pátek i v neděli VD.

Velkou radost nám udělala Zoinka - Wild And Sweet Brdské zlato, která s námi absolvovala tábor v Roudné, poctivě cvičila a na závěr také úspěšně složila OVVR. Aportíky ještě potřebují dotáhnout, ale na suchu i z vody aportovala zvěř. Moc držíme palce do další práce!

A máme tady další dávku narozenin. 28.6. oslavili narozeniny hned dva naše vrhy. Vrh Deep 14. narozeniny, bohužel už všichni tři sourozenci za duhovým mostem a Vrh Quantum krásné 7. narozeniny. 1.7. slavil 12 let náš Vrh Give a 15.7. 11. narozeniny naše Bisulka, Winnie, Fredík a Liba. Všem moc blahopřejeme!

Na NVP v Mladé Boleslavi měla svou premiéru ve třídě štěňátek naše nejmladší  Zarinka - Xclusive Edition Brdské zlato a také její mladičká panička Kristýnka. Obě to spolu zvládly perfektně, získaly VN1 a nádherný posudek plný chvály. Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato se nenechala mladší sestřičkou zahanbit a vyhrála třídu pracovní s oceněním V1 CAC. Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato byla hned za Lupkou VD2. Po dlouhé době jsme na výstavě dostali posudky, posuzování bylo důkladné a pan rozhodčí všem kolem kruhu nahlas vysvětloval, co se mu na psovi líbí a nelíbí. K tomu krásné počasí a dobří přátelé, co více si přát, snad jen ten výstaví katalog :o)) !

    

Velmi dlouho jsme se nedostali k aktualizaci stránek a máme hodně restů, hlavně v narozeninách našich odchovanců. 7.5. byly dvojité narozeniny - 9. Vrhu Northern a 4. Vrhu U. 19.5. by bylo 15 let našim Crazy štěňátkům a 12.6. jedináčkovi Wendy 12let. 26.5. oslavil svoje 5. narozeniny Vrh Stay, bohužel pár dní po svých 5. narozeninách nás opustil jeden z nejhodnějších chlapečků Samík - Stay Cool Brdské zlato. Podlehl vážným následkům klíšťové encefalitidy. Moc děkujeme jeho úžasným páníčkům, kteří pro něj udělali první poslední a úžasně se o něj starali i v době, kdy už měl hodně handicapů.

Krásné výstavní úspěchy mají na svých prvních výstavách naše štěňátka z Vrhu Wild. Owenek - Wild And Free Brdské zlato už je zkušený výstavník a na dalších dvou výstavách získal ocenění VN2 (klubovka) a VN1. Na první výstavě se dařilo i Zoince - Wild And Sweet Brdské zlato a získala na oblastní výstavě VN1. Montík - Wild Heart Brdské zlato se se mnou hezky předvedl na klubové výstavě v Humpolci a v silné konkurenci získal VN2 s krásným posudkem. Nad očekávání se v Humpolci dařilo i naší Lupínce - Very Cheeky Monkey Brdské zlato ve třídě pracovní. V sobotní upršený den třídu vyhrála s titulem CAC a v nedělním vedru byla V3. V sobotu s ní ve třídě pracovní běhala také Berettka - You Are My Beretta Brdské zlato a získala krásné V4. Ve třídě vítězů se krásně předvedla Molly - CH Run And Play Brdské zlato a získala po oba dny V2 r.CAC. Mollynka si také skvěle vedla na 3x CACIB Nitra, kde po všechny 3 dny získala titul r.CAC a v Polsku v Jelenie Gore, kde vyhrála třídu šampionů s titulem CWC. Všem moc gratulujeme!

Krásné zprávy máme ze zahraničí. V Polsku i ve Finsku se narodila vnoučátka naší Rorynku - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" dvěma Lupínky - Very Cheeky Monkey Brdské zlato sestřičkám. Ve Finsku v CHS Delibe´s se 3.6. narodilo 5 holčiček a 2 chlapečci Taře - Very Sweet Brdské zlato a Karvin Kissing Gentleman. V Polsku se v CHS Love Gold 15.6. narodilo 5 holčiček a 4 chlapečci Alvě - Very Gold Brdské zlato a Hagrid´s Secret Loyal Gold.

  

A aby u nás náhodou nebylo moc klidno, dostal páníček k narozeninám malou gordonní slečnu Gina - Gladys z Holubické stráně. Holky jí hned přijaly mezi sebe do smečky a s malou Zarinkou - Xclusive Edition Brdské zlato řádí jako černé ruky, tedy spíš černá a zlatá ruka :)

7 týdnů uteklo neskutečně rychle a nastává loučení s našimi prcky z Vrhu Exclusive. Už jsou z nich malá medvíďata s hustým kožíškem, která umí pořádně lumpačit. Mají očkování, čip i tetování a kompletní výbavičku do nových domovů. Bude tady bez nich prázdno, ale jedna malá přincezna zůstane u nás v rodině, u mají neteřinky. Princezna se jmenuje Zara - Xclusive Edition Brdské zlato, dříve známá jako Fialka :)

           

           

Owenek - Wild And Free Brdské zlato opravdu nelení a i na další výstavě si vedl prostě perfektně a opět získal ocenění VP1 a Best Puppy. Moc gratulujeme!

12.4.2022 - Naše štěňátka z Vrhu Exclusive rostou jako z vody a čas s nimi neskutečně rychle utíká. Dělají nám velkou radost a moc si je užíváme. V neděli jim bylo už 5 týdnů a už krásně řádí a hrají si ve svém domečku i venku ve velkém výběhu. Baští s chutí 4x denně masíčko i když Rorynka také ještě hodně kojí. O Velikonocích je čeká hodně návštěv, další odčervení a pokusíme se také o první fotky ve výstavních postojích.

Bohužel, Lupínky - Very Cheeky Monkey Brdské zlato krytí se tentokrát nezdařilo a tak si na její štěňátka budeme muset ještě počkat.

Naše odchovy zahájili výstavní sezónu a jsou moc šikovní. Klubových výstav se zůčastnili: Pino - CH Power of Love Brdské zlato v neděli V ve třídě vítězů, Berettka - You Are My Beretta Brdské zlato VD ve třídě pracovní (potřebuje zhubnout nějaké to kilčo), Molly - CH Run And Play Brdské zlato V3 a V4 ve třídě vítězů a Mollynka navíc i na MVP v Českých Budějovicích Výborná. Úžasně si opět vedl malý Owenek - Wild And Free Brdské zlato na další výstavě v Maďarsku. Získal ocenění VP1, BOB Puppy a nakonec v čestném kruhu i BIS III Puppy. Moc gratulujeme!

V březnu také oslavili dva naše vrhy narozeniny. 3.3. Vrh Let krásné 10. narozeniny a 26.3. Vrh Power už 7. narozeniny. Všem přejeme ještě dlouhý spokojený život a pevné zdraví!

    

13.3.2022 - Chovatelství znamená někdy velkou radost a někdy velkou bolest. Po velké radosti z narození krásného vrhu, přišla velká bolest, kdy jsme v 5. dni náhle přišli o 4 holčičky na prudkou respirační infekci. Vše bylo otázkou pár hodin a nám po té tragedii zůstalo srdce na kousky. Zasáhlo to velmi i Rorynku - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" , která štěňátka marně hledala. Zbylých 5 štěňátek je v pořádku a krásně rostou a My doufáme, že to špatné už je za námi a že už se z nich budeme moct jen radovat. Dnes je mrňouskům jeden týden, hodně vyrostli a váží už kolem kila. Mají krásný pigment a těšíme se, že už brzy otevřou oči a začkou slyšet. Rorynka už se srovnala a uklidnila, o štěňátka se pečlivě stará. Kupodivu je velmi tolerantní k Lupínce a nechá jí přijít do bedy a štěňátka očuchat i olíznout.

Naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato je tak trochu Lumpinka a tak jí nenapadlo nic lepšího, než se rozhárat o měsíc dříve a to tak šikovně, že její krytí bylo přesně na termín porodu Rorynky. Naštěstí v nouzi poznáš přítele a já mám to štěstí mít přátele přímo skvělé. Hodné tety Lupínku u nás vyzvedly, právě když mamce Rory už praskla plodovka. Odvezly jí do Francie, zařídily krytí a dovezly mi jí zase až přímo domů. Lupínka se chovala vzorně a ženich se jí moc líbil a tak doufáme, že Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato a One Million du Bois de la Rayere se stanou rodiči krásných a zdravých štěňátek. Irenko a Mončo, hrozně moc Vám oběma děkuji a máte to u mě, jste skvělé! 

6.3.2022 se narodil náš Vrh Exclusive. Oscar - Ashbury Oscar Wilde a Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" se stali rodiči 7 krásných holčiček a 2 silných kluků. Štěňátka jsou velká a porod byl náročný, ale statečná Rorynka vše zvládla a teď už je zase fit a šťastná se svými štěňátky. Štěňátka jsou všechna krásně vitální, váží všechna kolem 500g, mají pěkný pigment a variaci barev od opravdu tmavě zlaté po středně zlatou. Všechna štěňátka jsou zadaná.

 

První výstavu s krásným výsledkem má za sebou náš malý Owen - Wild And Free Brdské zlato. Na Fehova Winter dogshow získal ocenění Velmi nadějný 1 a Best Puppy. Moc gratulujeme!

Owen

4.4.2022 - Dnes jsme dostali výbornou zprávu od Zivušky - Very Fluffy Brdské zlato. Byla s páníčkem na vyšetření očí a je DOV prostá. Máme velkou radost a moc držíme palce, aby za dva týdny ultrazvuk potvrdil Zivušky březost s fešákem Titusem - Terra Di Sienna Invictus du Bois de la Rayere.

2.2.2022 na Hromnice slaví své narozeniny naše Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a všichni její sourozenci z Vrhu Run. Všem jim k jejich 6. narozeninám přejeme hodně zdraví a spokojený život s jejich rodinami! Rorynce jsme k narozeninám překontrolovali miminka v bříšku. Krásně rostou a vypadá to na její obvyklý počet kolem 8-9 kousků.  

Máme velkou radost, ultrazvuk potvrdil, že naše Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" čeká štěňátka s krásným francouzem Oskarem - Ashbury Oscar Wilde . Štěňátka by se měla narodit kolem 7. března. Už se moc těšíme!

21.1.2022 oslavil své krásné 9. narozeniny náš Vrh Make - v něm se nám narodilo rekordních zatím nepřekonaných 7 holčiček a 1 chlapeček. Všem přejeme krásné narozeniny a pevné zdraví! Krásně si užijte svou narozeninovou oslavu!

Hned první den Nového roku jsme vyrazili s Rorynkou - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" za ženichem do Francie. Musím říci, že není lepší den na cestování, než 1.1. Tak prázdné silnice a dálnice jsem ještě nezažila :) Na cestě dělala mamince společnost i Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato. Příjezd do hotelu byl trochu dramatický - stálo před ním 6 velkých obrněných policejních dodávek a policisté se samopaly. Nakonec se ale ukázalo, že je to naopak ten nejbezpečnější hotel, protože tam bylo ubytováno 50 policistů, kteří hlídali pořádek na Silvestra ve městě. Rory s Oskarem - Ashbury Oscar Wilde si velice rozuměli a zamilovali se do sebe na první pohled. Vše tedy proběhlo k velké spokojenosti. Bylo velice milé se po letech znovu setkat s chovateli Oscara a popovídat si. Jsem moc ráda, že jsem také mohla vidět Oscarovu dcerku a malého synovečka, kteří zůstávají v rodné CHS. Velice mě potěšilo, jak moc se Rory i Lupí líbily a moc doufám, že nám krytí vyjde a budeme mít krásná a zdravá štěňátka s čertem v těle. Samozřejmě jsme si s holkama užily i výletění po okolní krásné krajině. Děkujeme Cathy a Gerardovi za milé přijetí a za možnost použít Oscara!