Chovatelská stanice Brdské zlato

Novinky 2024

 

2021   2022   2023   2024

Nejúžasnější zprávu máme od našeho šikovného Willíka - Xclusive Retrieve Brdské zlato "U" . O víkendu se zúčastnil Severomoravského derby. PZ i ZVP zvládl v I. ceně a ZVP i s titulem CACT, což znamená, že se náš Willy stává ve věku 26 měsíců Šampionem práce pro lovecký výkon! Úžasný a zasloužený úspěch, Willík a jeho panička jsou prostě skvělý team a odvádí perfektní práci! Ještě jednou moc gratulujeme, jsme na Váš moc pyšní a držíme palce na MSR! Výborně si na zkoušce vedl i Ben - Top Heart Brdské zlato , složil v Německu zkoušku ROB3 na krásném 4. místě. Gratulujeme!

    

Přehoupl se nám 6. týden se Štěňátky . Rostou jako z vody a dnešní vážení ukázalo váhy od 5,5 do 6kg. Raubíři to už umí pořádně roztočit a ostré zoubky zkoušejí na všem kolem sebe. Pořád jsou to ale miminka a hodně času prospí. Radost mi dělají svou čistotností, většina venčení už probíhá hezky venku na travičce, loužička uvnitř ujede jen vyjímečně. Štěňátkům narostly huňaté kožíšky a tak si vesele skotačí venku i v dešti, spíš nemají rádi, když vyleze sluníčko a oteplí se. Už máme jasno v tom, kam které štěňátko odjede a kdo bude jeho nová rodina. V neděli čeká prcky očkování, tetování a čipování a pak už jim budeme pomalu balit batůžky.

Máme i nějaké výstavní novinky z MVP v Litoměřicích. Monty - Wild Heart Brdské zlato byl V ve třídě otevřené, Thor - Zesty Boy Brdské zlato V3 ve třídě pracovní a Molly - CH Run And Play Brdské zlato V1 CACIB-V ve třídě veteránů. Děkujeme za krásnou prezentaci!

  

Vrh Another má 5 týdnů. Štěňátka rostou před očima, čím dál méně spí a více si hrají. Snad se nám o víkendu povedou nafotit první fotky v postojích a začne vybírání, do které rodiny které štěňátko půjde. My už máme vybráno. Naše srdíčko si ukradla slečna Žlutá, tedy ode dneška Viky - Viktorka - Another Victory Brdské zlato. Zůstane doma s maminkou Lupínkou a bude si užívat lovečiny a spousty další zábavy.

Na klubových výstavách v Humpolci nás letos reprezentovali naši odchovánci. Monty - Wild Heart Brdské zlato byl v sobotu Výborný ve třídě otevřené a v užším výběru 6 nejlepších. Thor - Zesty Boy Brdské zlato byl nejmladším ve třídě pracovní a získal v sobotu i v neděli Výbornou a krásné posudky. Molly - CH Run And Play Brdské zlato se krásně předvedla mezi veteránkami s oceněním V/V4. Všem moc děkujeme za prezentaci! 

  

19.5. oslavil za duhou své 17. narozeniny náš Vrh Crazy a s ním i naše milovaná Corinka. Moc na Vás na všechny vzpomínáme a věříme, že se máte za duhou báječně! Sedmé narozeniny oslaví 26.5. Vrh Stay, přejeme krásnou narozeninovou oslavu a pevné zdraví!

  

Naše Štěňátka mají 4 týdny a objevují svět. Z těsné porodní bedničky se přestěhovali do vlastní vilky se spoustou hraček a přímým výběhem ven na travičku do velkého výběhu. Volnost a pohyb si užívají a hezké dny tráví celé venku. Díky těmto možnostem se jejich motorika rychle vyvíjí. Štěňátka dostala druhé odčervení a vážení při této příležitosti ukázalo váhy od tří a půl do tří a třičtvrtě kila. Také je maminka stále obětavě kojí a 4x denně dostávají masíčko z mističky. Jezdí první mazlící návštěvy budoucích páníčků.

Máme krásné zprávy od našich šikovných kluků. Monty - Wild Heart Brdské zlato po návratu z USA složil úspěšně s paničkou OVVR. Jsou úplní začátečníci, ale všechno se společně trpělivě učí a moc se snaží. Montík tímto splnil poslední podmínku chovnosti a stává se chovným psem. Thor - Zesty Boy Brdské zlato velmi úspěšně startoval na klubových PZ v Kunžaku. Získal I.cenu a titul r.CACT. Thoreček má na chovnost také vše splněno, mimo věku. Psím dámám bude k dispozici od 13.6.2024. A velkou radost nám udělal také Willy - Xclusive Retrieve Brdské zlato "U" , který je v nominační tabulce na MSR s nejvyšším počtem bodů. I tento šikovný kluk je již uchovněn. Tango - Zesty Star Brdské zlato v Polsku dále pokračuje ve výstavní kariéře a tentokrát získal na NVP ocenění V2 ve třídě mladých. Děkujeme za skvělou prezentaci naší CHS a přejeme hodně radosti z další společné práce!

Přehoupl se další týden a Štěňátkům jsou 3 týdny. Už jsou z nich maličcí pejsci, kteří se umí pořádně ozvat. Chůzi už zvládají s přehledem a pokouší se o popoběhnutí či poskočení se střídavým úspěchem :) Už se jim prořezaly první zoubky, takže je zkouší na všem kolem sebe. Lupínka má pořád spoustu mlíčka, ale štěňátka už dostala své první masíčko z velké misky a moc jim chutná. Když počasí dovolí, užívají si venku na travičce, kde je to prostě nejlepší. Štěňátka mají už vybraná oficiální jména do PP. Kluci budou Another Kiss Enzo, Another Gold, Another Rascal, Another Friend a holčičky Another Victory (Naše Viktorka :o)), Another Joy, Another Blonde, Another Honey, Another Ginger a Another Dream Come True.  

7.5. jsme slavili dvojíté narozeniny. 11. narozeniny našeho Vrhu Northern a 6. narozeniny Vrhu U. Všem moc blahopřejeme a přejeme pevné zdravé a hodně radosti do dalších let!

   

Další týden se Štěňátky utekl jako voda a jsou jim už dva týdny. Za námi je nejkritičtější a nejzranitelnější období a všech 10 prcků skvěle prospívá a dělají nám jen radost. Lupínka má mlíčka opravdu hodně a tak nemají o mlíčko z lahvičky zatím valný zájem. Od maminky je to vždy lepší. Dnes proběhlo první odčervení a při té příležitosti také vážení. Všechna štěňátka jsou krásně vyrovnaná a váží kolem 1700g. Překvapil Modráček, který byl první týden z kluků nejmenší a hop, najednou váží ze všech nejvíc :) K odčervení dostala štěňátka také probiotika a odčervení dostala i mamka Lupínka. Štěňátka zlátnou a mají krásně černé nosíky a tlapky. Velkou změnou pro ně je, že se jim otevřela očka a také zvukovody a zvykají si na své nové smysly zrak a sluch. Bleskovou rychlostí se jim v tomto období vyvíjí také motorika. Zvládnou už pár opravodvých krůčků a když přijde mamka, tak je v bedně pořádně živo.

Tango - Zesty Star Brdské zlato má za sebou další úspěšnou výstavu v polském Grudziadzu. Získal opět známku Výborný a 3. místo. Gratulujeme!

Našim Štěňátkům je dnes jeden týden. Maminka Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" se o ně vzorně stará a má spoustu mlíčka. Díky tomu už prckové více než zdvojnásobili svou porodní váhu a první rekordmani už mají přes kilo. Pomalu už začneme přikrmovat z lahvičky, abychom Lupínce trochu pomohli a ulevili. Štěňátkama nám dělají jen radost, jsou spokojená, vitální a hezky vyrovnaná. Kožíšky jim hezky zlátnou a nosíky a tlapičky černají. Rychle se jim také zlepšuje motorika. Ještě pár dní a začnou se jim otevírat očička a zvukovody. 

Zatímco druhá Lupínky miminka v porodní bedničce krásně rostou, jejich starší sourozenci z prvního vrhu nám dělají velkou radost. Thor - Zesty Boy Brdské zlato si opět vedl výborně na poli pracovním a úspěšně absolvoval další WT ve třídě E 20.4. v Mělníce. Jeho bráška Tango - Zesty Star Brdské zlato se zatím předvedl poprvé ve třídě mladých na Národní výstavě v Inowroclawi. I přes nepřízeň počasí se mu moc dařilo a třídu mladých vyhrál s titulem Zwyciezcy Mlodziezy - tedy po našem CAJC :) Oběma klukům a jejich páníčkům moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Ve čtvrtek 18.4. se naší Lupínce - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" a CH Brandonovi de Ria Vela narodila krásná štěňátka, náš Vrh Another. Lupínka byla moc šikovná, porod proběhl rychle a bez komplikací. Máme 6 holčiček a 4 klučíky. Váhy štěňátek jsou vyrovnané 400-495g a kožíšky budou mít od středně zlaté po tmavě zlatou. Všechna štěňátka jsou zadaná.

Vrh Another

Krásné zdravotní výsledky přišly i dalšímu Zestíkovi Badíkovi - Zesty Friend Brdské zlato i princezně z Vrhu Your Nubince - Your Smile Brdské zlato. Oba mají DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní. Máme velkou radost a blahopřejeme!

Krásné 9. narozeniny oslavil 26.3. náš Vrh Power. Ať Vám ještě dlouho vydrží elán a energie a jste ještě mnoho let veteráni jen "na papíře".

Ani trošku nelenil náš Thor - Zesty Boy Brdské zlato . Na známém Prokopáku obsadil v kategorii open ve velké konkurenci krásné 9. místo a také absolvoval úspěšně WT E na 10. místě s oceněním VD. Paníčci mu také nechali dodělat spoustu genetických testů a všechny má naprosto čisté: GR- PRA1 i 2, ICT 1 i 2, Pra-prcd, GRMD i NCL. Moc gratulujeme!

Desinka - Xclusive Star Brdské zlato se krásně předvedla na další výstavě v Polsku a získala ocenění V3. Děkujeme za hezkou prezentaci!

A ještě jedna krásná zpráva z Polska. Alva - Very Gold brdské zlato se stala podruhé maminkou. Alvě a Lordovi - Enerkid Call Me My Joy se narodil 1 klučík a 4 holčičky. Přejeme mamince i maličkým pevné zdraví a hodně štěstí do života!

Ultrazvuk nám potvrdil, že náš výlet s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" do Rakouska za CH Brandonem de Ria Vela byl úspěšný a Lupínka čeká štěňátka ! Máme obrovskou radost a doufáme, že jedna malá lumpice zaplní to velké, prázdné, bolavé místo po Wendulce.

   X  

Dva další Zestíci dostali obálky se svými zdravotními výsledky. Theoušek - Zesty Flash Brdské zlato i Falco - Zesty Life Brdské zlato mají DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní. Máme velkou radost a blahopřejeme!

5.3.2024 nás po 15 letech a 5 měsících opustila naše milovaná Wendulka - CZ CH práce, Všestranný Vítěz retrieverů 2014 a 2016 Energy for Fun Brdské zlato "U". Za duhu odešel kus mého srdsce a mé duše, zbyli pomalu se hojící rány. Moc to bolí, neskutečně mi chybíš a jsem Ti tak moc vděčná za všechny ty úžasné roky s Tebou a společné vzpomínky. Byla jsi prostě paní dokonalá s úžasnou povahou. Neporazitelná na zkouškách, výborný lovec, milující mazlík, Skvělá maminka i babička všem štěňátkům. Večer by mě ani nenapadlo, že se za pár hodin rozloučíme. S chutí sis dala večeři, poseděla s námi u ohýnku, jak jsi měla tolik ráda, slupla jsi s chutí piškotky za krátké česání před spaním ... a za pár hodin byl konec. Děkuji Wendíku, 15 let a 5 měsíců bylo hrozně málo na život s Tebou!!!

Začátkem března jsme oslavili dvoje narozeniny. Krásné 12. narozeniny Vrhu Let po naší Bášence a 2. narozeniny našich divočáků z Vrhu Xclusive. Všem přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a krásnou narozeninovou oslavu se spoustou mlsek a dárečků!    

  

2.3.2014 jsme si krásně užili naší tradiční každoroční Procházku Brdských Zlatíček. Sešla se zase hromada našich odchovečků a kamarádů, všem moc děkujeme za účast! Přesně to asi nikdo nespočetl, ale kolem 50-60 pejsků a stejný počet lidiček nás bylo. Prostě pořádná hora zlata!

Zestíci nám dále dělají radost. Lillinka - Zesty Huntress Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní. Máme velkou radost a blahopřejeme!

Výlet za ženichem do Rakouska je za námi. Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" i CH Brandon de Ria Vela byli moc šikovní, našli v sobě zalíbení a užili si dvě ukázková krytí. Lepší už to být nemohlo a tak moc doufáme, že za pár týdnů nám ultrazvuk ukáže štěňátka. Výlet jsme si s Lupínkou moc užili i s výlety a procházkami, co jen moje odeznívající angína dovolila. Lupí byla úžasná a bezproblémová jako vždy. Jen jsme bohužel tentokrát cestovaly samotné a tak nemáme fotodokumentaci, jako obvykle. Tak jen "důkazní fotka" z krytí, kterou fotila Verena, moc děkujeme!

 

V Rakousku nás také zastihla krásná zpráva, že i další Zestík Charlie - Zesty Storm Brdské zlatoDKK AA, DLK 0/0, OCD negativní. Máme velkou radost a držíme palce ke splnění i zbylých podmínek k uchovnění!

Naši dva krásní zlatí kluci bojovali na poli výstavním. Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato se hezky předvedl na MVP v Brně v mezitřídě. V sobotu získal V2 r.CAC, v neděli VD... Owen - JCH Wild And Free Brdské zlato se v Maďarsku zůčastnil 3 denního maratonu v Budapešti. Ve třídě otevřené získal V3, V1 CAC + r.CACIB a V1 CAC. Oběma klukům moc gratulujeme!

  

A protože je Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" ta nejhodnější a nejposlušnější holčička, rozhárala se opravdu ihned po posledním honu. Máme velkou radost, že tak můžeme využít příležitosti, že je v Rakousku zapůjčen krásný a zdravý pes se zajímavým rodokmenem a nakrýt CH Brandonem de Ria Vela. Moc doufáme, že vše vyjde podle našich představ, narodí se krásná štěňátka a jedna holčička zůstane s námi doma.

   X  

Na RTG začala chodit naše třináctka Zestíků. 5 oficiálních výsledků už máme, dva jsou zrentgenovaní a čekají na obálku v poště a doufáme, že se povede zrentgenovat i ostatní.

Thor - Zesty Boy Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní

Hunter - Zesty Hunter Brdské zlato - DKK BB, DLK 0/2

Tango - Zesty Star Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0

Rozárka - Zesty Angel Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní

Layla - Zesty Dance Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní

K novým zdravotním výsledkům také patří Lupínky - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" a Zarinky - Xclusive Edition Brdské zlato vyšetření na DOV (dědičné oční vady). Obě holky mají oči naprosto zdravé.

V uplynulých týdnech jsme oslavili dvoje krásné narozeniny. 11. narozeniny Vrhu Make a 8. narozeniny Vrhu Run a naší milované Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U". Rorynka má zatím veteránský věk jen na papíře, na honech jí to pořád běhá parádně. Všem přejeme pevné zdraví a spoustu dalších šťastným let se svými rodinami!