Chovatelská stanice Brdské zlato

Novinky 2024

 

2021   2022   2023   2024

Krásné zdravotní výsledky přišly i dalšímu Zestíkovi Badíkovi - Zesty Friend Brdské zlato i princezně z Vrhu Your Nubince - Your Smile Brdské zlato. Oba mají DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní. Máme velkou radost a blahopřejeme!

Krásné 9. narozeniny oslavil 26.3. náš Vrh Power. Ať Vám ještě dlouho vydrží elán a energie a jste ještě mnoho let veteráni jen "na papíře".

Ani trošku nelenil náš Thor - Zesty Boy Brdské zlato . Na známém Prokopáku obsadil v kategorii open ve velké konkurenci krásné 9. místo a také absolvoval úspěšně WT E na 10. místě s oceněním VD. Paníčci mu také nechali dodělat spoustu genetických testů a všechny má naprosto čisté: GR- PRA1 i 2, ICT 1 i 2, Pra-prcd, GRMD i NCL. Moc gratulujeme!

Desinka - Xclusive Star Brdské zlato se krásně předvedla na další výstavě v Polsku a získala ocenění V3. Děkujeme za hezkou prezentaci!

A ještě jedna krásná zpráva z Polska. Alva - Very Gold brdské zlato se stala podruhé maminkou. Alvě a Lordovi - Enerkid Call Me My Joy se narodil 1 klučík a 4 holčičky. Přejeme mamince i maličkým pevné zdraví a hodně štěstí do života!

Ultrazvuk nám potvrdil, že náš výlet s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" do Rakouska za CH Brandonem de Ria Vela byl úspěšný a Lupínka čeká štěňátka ! Máme obrovskou radost a doufáme, že jedna malá lumpice zaplní to velké, prázdné, bolavé místo po Wendulce.

   X  

Dva další Zestíci dostali obálky se svými zdravotními výsledky. Theoušek - Zesty Flash Brdské zlato i Falco - Zesty Life Brdské zlato mají DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní. Máme velkou radost a blahopřejeme!

5.3.2024 nás po 15 letech a 5 měsících opustila naše milovaná Wendulka - CZ CH práce, Všestranný Vítěz retrieverů 2014 a 2016 Energy for Fun Brdské zlato "U". Za duhu odešel kus mého srdsce a mé duše, zbyli pomalu se hojící rány. Moc to bolí, neskutečně mi chybíš a jsem Ti tak moc vděčná za všechny ty úžasné roky s Tebou a společné vzpomínky. Byla jsi prostě paní dokonalá s úžasnou povahou. Neporazitelná na zkouškách, výborný lovec, milující mazlík, Skvělá maminka i babička všem štěňátkům. Večer by mě ani nenapadlo, že se za pár hodin rozloučíme. S chutí sis dala večeři, poseděla s námi u ohýnku, jak jsi měla tolik ráda, slupla jsi s chutí piškotky za krátké česání před spaním ... a za pár hodin byl konec. Děkuji Wendíku, 15 let a 5 měsíců bylo hrozně málo na život s Tebou!!!

Začátkem března jsme oslavili dvoje narozeniny. Krásné 12. narozeniny Vrhu Let po naší Bášence a 2. narozeniny našich divočáků z Vrhu Xclusive. Všem přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a krásnou narozeninovou oslavu se spoustou mlsek a dárečků!    

  

2.3.2014 jsme si krásně užili naší tradiční každoroční Procházku Brdských Zlatíček. Sešla se zase hromada našich odchovečků a kamarádů, všem moc děkujeme za účast! Přesně to asi nikdo nespočetl, ale kolem 50-60 pejsků a stejný počet lidiček nás bylo. Prostě pořádná hora zlata!

Zestíci nám dále dělají radost. Lillinka - Zesty Huntress Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní. Máme velkou radost a blahopřejeme!

Výlet za ženichem do Rakouska je za námi. Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" i CH Brandon de Ria Vela byli moc šikovní, našli v sobě zalíbení a užili si dvě ukázková krytí. Lepší už to být nemohlo a tak moc doufáme, že za pár týdnů nám ultrazvuk ukáže štěňátka. Výlet jsme si s Lupínkou moc užili i s výlety a procházkami, co jen moje odeznívající angína dovolila. Lupí byla úžasná a bezproblémová jako vždy. Jen jsme bohužel tentokrát cestovaly samotné a tak nemáme fotodokumentaci, jako obvykle. Tak jen "důkazní fotka" z krytí, kterou fotila Verena, moc děkujeme!

 

V Rakousku nás také zastihla krásná zpráva, že i další Zestík Charlie - Zesty Storm Brdské zlatoDKK AA, DLK 0/0, OCD negativní. Máme velkou radost a držíme palce ke splnění i zbylých podmínek k uchovnění!

Naši dva krásní zlatí kluci bojovali na poli výstavním. Willoušek - Xclusive Retrieve Brdské zlato se hezky předvedl na MVP v Brně v mezitřídě. V sobotu získal V2 r.CAC, v neděli VD... Owen - JCH Wild And Free Brdské zlato se v Maďarsku zůčastnil 3 denního maratonu v Budapešti. Ve třídě otevřené získal V3, V1 CAC + r.CACIB a V1 CAC. Oběma klukům moc gratulujeme!

  

A protože je Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" ta nejhodnější a nejposlušnější holčička, rozhárala se opravdu ihned po posledním honu. Máme velkou radost, že tak můžeme využít příležitosti, že je v Rakousku zapůjčen krásný a zdravý pes se zajímavým rodokmenem a nakrýt CH Brandonem de Ria Vela. Moc doufáme, že vše vyjde podle našich představ, narodí se krásná štěňátka a jedna holčička zůstane s námi doma.

   X  

Na RTG začala chodit naše třináctka Zestíků. 5 oficiálních výsledků už máme, dva jsou zrentgenovaní a čekají na obálku v poště a doufáme, že se povede zrentgenovat i ostatní.

Thor - Zesty Boy Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní

Hunter - Zesty Hunter Brdské zlato - DKK BB, DLK 0/2

Tango - Zesty Star Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0

Rozárka - Zesty Angel Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní

Layla - Zesty Dance Brdské zlato - DKK AA, DLK 0/0, OCD negativní

K novým zdravotním výsledkům také patří Lupínky - Very Cheeky Monkey Brdské zlato "U" a Zarinky - Xclusive Edition Brdské zlato vyšetření na DOV (dědičné oční vady). Obě holky mají oči naprosto zdravé.

V uplynulých týdnech jsme oslavili dvoje krásné narozeniny. 11. narozeniny Vrhu Make a 8. narozeniny Vrhu Run a naší milované Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U". Rorynka má zatím veteránský věk jen na papíře, na honech jí to pořád běhá parádně. Všem přejeme pevné zdraví a spoustu dalších šťastným let se svými rodinami!