Chovatelská stanice Brdské zlato

Zkoušky

Český Šampion práce

Všestranný Vítěz Retrieverů 2014

Všestranný Vítěz Retrieverů 2016

Energy for Fun Brdské Zlato "U"

25.-27.8.2017 - Loňským vítězstvím na 10. ročníku MSR se Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" automaticky nominovala i na letošní 11. ročník. Vítězstvím na VZPR v Kařeze se nominovala i Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" , ale je nakrytá a tak nemohla startovat. Wendy si celé zkoušky náramně užívala a ve svých téměř 9 letech je zvládala s přehledem a neutuchajícím temperamentem, který jí mohli mnozí mladí jen závidět. Zkoušky jsem si s Wendy s klidem užívala i já, vím, že se na ní mohu spolehnout a že je spolehlivý pracant, který nezklame. Celé zkoušky probíhali ve velice příjemné atmosféře a sportovním duchu a připravenost pejsků byla na vysoké úrovni. Wendy nezaváhala ani na vteřinu v žádné z disciplín, stálo při nás i zkouškové štěstí a tak získala ve všech disciplínách samé 4 a to i všechny pomocné. Zkoušky vyhrál Cane Lucky Kozlové, který předvedl práci oznamovače na barvě a naše Wendy byla hned za ním, na druhém místě s titulem r.CACT. Wendulko, díky za další úžasné zkouškové okamžiky! V 9 letech je to opravdu skvělý výkon a věřím, že bys to za rok dala zase ;o) 

     

O víkendu 2.- 4.9.2016 se konal X. ročník MSR a to hned u nás za kopcem v Rokycanech. S Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" jsme sice kvůli zánětu dělohy a operaci moc potrénovat nestihly, ale takovou skvělou společenskou akci jsme si nemohly nechat ujít! Na zkoušky jsem se moc těšila, na setkání s mnoha kamarády a nadšenci pro stejnou věc, na milé a zkušené rozhodčí a pěkné terény. Nastoupily jsme bez ambicí a očekávání, pouze s přáním si víkend krásně užít a neudělat si ostudu. Nebylo tedy ani moc strachu a stresu a zkoušky jsem si užívala a Wendy samozřejmě taky, protože ona soutěžení a zkoušky miluje a moc jí to baví.

V pátek večer proběhlo slavnostní zahájení a rozlosování. Byl to fajn večer, setkání s mnoha přáteli a povídání o našem společném koníčku. S Wendy jsme si vylosovaly číslo 19. - tedy úplně poslední ze startujících psů. Naše skupinka šla tedy jako první na malý les. V klidu jsme se odjeli domů dobře vyspat na první soutěžní den.

V sobotu ráno byly zkoušky zahájeny a jako první se hned udělal klid na stanovišti. Pro Wendy velice nudná a otravná disciplína bez aportíků :o) Pak už jsme se rozjeli do honitby. První jsme začínali čtvercem v lese, který se ukázal být velmi těžkým. Z naší skupinky si všichni vysloužili za 3 a jeden pejsek bohužel na této disciplíně vypadl. Následovalo odložení a vodění, tam měla Wendy bez problémů čtyřky. Na vlečce srstnaté si neodpustila malé poškádlení paničky a tak to bylo také za 3. Byla jsem šťastná, že jsme stále v I. ceně a jdeme dál na velký les.

Po svačině jsme vyrazili na velký les. Jak je mým zvykem, poslední místo mi zůstalo a vylosovala jsme si poslední barvu. Šoulačku šla Wendy vzorně za 4 a pak hned hurá na barvu. Terény v Rokycanech nejsou nijak extrémně těžké, ale je tam velké množství zvěře, která psům práci hodně komplikuje. Wendy šla tentokrát barvu opravdu moc pěkně, jistě, s nízkým nosem a tempem tak akorát. Cestu nám ale v jednom místě zkřížila prasata - byla dobře slyšet i cítit, takže byla opravdu blízko. Musím prozradit, že i rozhodčí měli trochu nahnáno :o) Tam jsme z barvy sešly a byly odtroubeny. Zbytek barvy pak šla Wendy opět velice pěkně až ke kusu. Sice to bylo za 3, ale moc se mi tentokrát její práce líbila a byla jsem s jejím výkonem velice spokojená. Mezi tím jsme se dozvěděli, že už vypadlo 7 pejsků a že tedy zítra pokračujeme v mnohem užší sestavě.

V neděli jsme začínali na vodě. Handling, dohledávka kachny, vlečka pernaté i zákeřný marking se povedly bez problémů za samé 4. Wendy byla ve svém živlu a šťastná jako bleška, že může soutěžit. Jako poslední po občerstvení na nás čekaly polní disciplíny. Na ty se vždycky moc těším, protože Wendy jdou opravdu dobře a obě si je užíváme. Terén pro všechny disciplíny byl vzrostlý jetel a bylo horko, což mnoha pejskům ubralo na temperamentu. První disciplínou byl handling, kde to pejska hodně táhlo do lesa, který nám ale rozhodčí už na začátku "zakázali". Wendy šlapala jak hodinky, poslechla na každé písknutí a směrování a rozhodčím se její práce velice líbila. Následovala hned dohledávka dvou kusů, kde neměli pejsci žádné větší problémy. Wendy to vzala bleskově. Vyhledávání byla poslední disciplína zkoušek a na některých psech už byla znatelně znát v teplém počasí únava. Wendy ale ukázala, jak velmi temperamentní může být osmiletá vykastrovaná fena goldena a opět sklidila velkou pochvalu od rozhodčích.

Bylo dobojováno a přesunuli jsme se všichni do restaurace, odpočívat a čekat až budou všechny výsledky sečteny a budou vyhlášeni vítězové. S třemi trojkami z prvního dne mě moc nenapadlo počítat s předním umístěním. Nikdy moc nesleduji, jak jsou na tom se známkami ostatní. Doufala jsem v titul Nejlepší pole, po vší té chvále od rozhodčích a v klidu čekala na vyhlášení. Byla jsem s prací mojí "seniorky" více než spokojená. Rozhodčí se rozhodli nás tentokrát nenapínat a vyhlašovat začali od prvního místa a Vítěze MSR. Když jako první přečetli naše jména, byl to opravdu okamžik plný emocí a slziček v očích! Byla jsem na Wendy neuvěřitelně pyšná, že dokázala v osmi letech podruhé vyhrát nejvyšší soutěž pro retrievery u nás a to i s tím titulem Nejlepší pole! Z 19 psů dokončilo 10, z toho 4 v I. ceně, 3 v II. ceně a 3 ve III. ceně. Moc gratuluji nejen těm na předních příčkách, ale všem, kteří se vůbec na MSR probojovali, protože je čest i jen startovat na takové vrcholové akci! Wendulko, opět jsi vybojovala I. cenu, CACT, Nejlepší pole a titul Všestranný Vítěz Retrieverů 2016 ! Moc a moc ti děkuji za všechny ty krásné okamžiky, které jsme spolu na zkouškách prožily! Jsem na tebe neskutečně pyšná!

Poděkování patří také mnoha dalším. Hlavně organizátorům těchto náročných zkoušek - manželům Klasnovým a celému teamu lidí kolem nich. Místním myslivcům, za vstřícný přístup a zapůjčení krásné honitby. Rozhodčím, kteří byli perfektní, féroví, milí, zkušení, posuzovali přísně a spravedlivě a mrzely je špatné známky více než vůdce samotné. Všem svým spolubojovníkům, kteří se chovali sportovně, přátelsky a všichni si navzájem přáli úspěch a pomáhali si. Moc děkuji také celé své osobní koroně, která mě na zkouškách oba dva dny doprovázela, pomáhala mi a starala se vzorně o puberťačku Rorynku, která zkoušky absolvovala celé jako divák. DÍKY!

   

O víkendu 24.-25.10.2015 jsme se opět zúčastnily našich velmi oblíbených Klubových všestranných zkoušek v Rokycanech. Wendulku jsem nahlásila pět minut po dvanácté, až když bylo bohužel jasné, že nezabřezla a byly jsme až 4. náhradníci, takže se startem jsem moc nepočítala. Moc času na cvičení nebylo, tak jsme natrénovali aspoň úplně novou disciplínu šoulačku. Pár dní před zkouškami přišel telefonát, že můžeme startovat, měla jsem velkou radost. Mým přáním bylo zkoušky dojít a nominovat se na příští rok ještě naposledy na MSR, když už ho budeme mít "pod nosem" v našich oblíbených Rokycanech. Na zkoušky se přihlásila také Martinka s Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , ale bohužel před zkouškami ulehla s antibiotiky. Bylo nám jasné, že Winnie asi bez paničky nebude moc "fungovat", ale nakonec jsem ho vzala taky. Naše obavy se bohužel potvrdili a hned na první disciplíně - klidech na stanovišti se po pár výstřelech zvedl a šel hledat paničku ... Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" byla celé zkoušky skvělá i když trochu utržená z řetězu, hlavně při dohledávkách, protože poslední číslo ve skupině je pro její trpělivost po dlouhém pracovním půstu hodně náročné. Velkou radost mi udělala na barvě, kterou šla moc krásně a jistě od začátku až do konce a pochvalu dostala i za šoulačku, kterou jsme měli na zkouškách poprvé. Wendulka šla všechny disciplíny s přehledem, jedinou 3 si vysloužila na vlečce srstnaté, kde poslední čtvrtinku došla volným hledáním. Jinak má moje zlatko v tabulce opět samé 4. Polní disciplíny si vychutnala jako vždy a ukázala, že i velmi temperamentní retriever může být také výborně ovladatelný. Wendulka dokázala tyto Všestranné zkoušky potřetí v řadě za sebou Vyhrát nejen s titulem CACT, ale i s oceněním za Nejlepší pole !

   

MVZPR v Hrádku u Rokycan, kde se nám loni moc líbilo. Zkoušky byly opět perfektně zorganizované a na vysoké úrovni, tak jak je to u Klasnů a jejich přátel již zvykem. Přes chladné počasí jsme si ve výborné společnosti užili nádherný víkend. Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U"prokázala, že je tento rok v úžasné formě a je schopna na několika vrcholových zkouškách za sebou podat vyrovnané špičkové výkony, bez ohledu na povětrnostní podmínky či terény. Wendulka přesně zkopírovala svůj krásný výkon z MSR, tedy samé 4 ze všech disciplin, včetně všech pomocných známek a jedinou 3 z barvy. Tam panička nevěřila, že poslední dlouhý úsek vede opravdu po lesní cestě a pořád jí strhávala a nevěřila jí. Byla to tedy pro Wendíka I. cena, to jsme věděli samozřejmě hned a pak se čekalo na to, až dokončí všichni ostatní všechny disciplíny a až bude vše spočítáno. Moji milí spolubojovníci na mě nahráli malinkou kulišárnu a tak bylo pro mě vyhlášení výsledků opravdu překvapivé, ale o to víc mě vzalo u srdíčka. Wendík OPĚT vyhrála CACT, Nejlepší pole a stala se Vítězem všestranných zkoušek !!! Holčičko moje, moc ti za všechny ty úžasné okamžiky děkuji!!!  Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" se tentokrát na zkouškách nedařilo, chyběla mu jeho panička Martinka, která musela neplánovaně zůstat v práci a zkoušky nedokončil. Z 23 startujících pejsků došlo 5 v I. ceně, 5 v II. ceně, 5 v III. ceně a 8 zkoušky nedokončilo. Bodové hodnocení bylo u všech pejsků vysoké, rozhodovaly spíše smolné limitní známky z různých disciplín. S Wendulkou si teď budeme užívat zasloužené bažantí hony a snad brzy i Wendulky poslední štěňátka, na která se moc těšíme. V plánu je samozřejmě si jednu šikovnou holčičku po Wendulce nechat, prostě to nejde jinak :o)

3.-5.10.2014 se konal VIII. ročník MSR, kam jsme se s Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" nominovali vítězstvím na VZPR v Rokycanech minulý rok. Na soutěž jsme odjížděli v dobrém rozmaru, těšili jsme se na krásnou akci a dobrou společnost přátel. V koutku duše doutnala naděje, že si opravíme výsledek z minulého ročníku na I. cenu. Cesta do Zlína po ucpané D1 byla tak trochu očistec, ale náladu nám nezkazila. Do Zlína jsme přijeli včas, ubytovali jsme se v příjemném penzionu a hned jsme vyrazili na slavnostní zahájení zkoušek. A Slavnostní si opravdu zaslouží velké S. Hned u vchodu nás čekalo přivítání od pořadatelů v místních krojích - chléb, sůl a samozřejmě slivovička, jak jinak na Moravě. Prezentace byla blesková a bezproblémová a hned nám nabízeli cokoliv k pití včetně moravského vínka. Když jsme se všichni sešli, následovalo slavnostní zahájení doprovázené nádherným troubením, slavnostní nástup a představení rozhodčích a přivítala nás i paní starostka. Při losování nás čekal dárek v podobě lahve pivka z místního pivovaru, která měla na dně přilepeno naše startovní číslo. Pak už byla večeře, posezení a popovídání s přáteli a jeli jsme se dobře vyspat na první zkouškový den.

První disciplínou zkoušek byl klid na stanovišti, ten Wendulce nedělal nejmenší potíže. Pak se naše skupinka přesunula na velký les. Na následování jsem nastupovala bez nervů, to má Wendy zmáknuté, ale jak jsme se přiblížili na 10m k místu disciplíny, vyběhlo z lesa přes cestu srnčí a zůstalo stát v poli pod cestou a zvědavě po nás pokukovalo. To už mi bylo jasné, že tentokrát následování lehké nebude. Wendy byla napjatá a jistila srnčí pohledem, ale disciplínu provedla vzorně bez chybičky. Pak jsme hned pokračovali na barvu. Tu jsem Wendy pokazila já svou velkou nervozitou, takže i když jsme nesešli, byla to za nejistý výkon a spoustu vymotávání zamotaného psa v řemeni 3. Byla jsem ale šťastná, že zůstáváme v I. ceně a máme za sebou pro nás nejrizikovější disciplínu. Nervozita ze mě spadla a zbytek zkoušek jsem si moc užívala. Do lesa nám dovezli úžasný oběd - 3 druhy masa, nápoje teplé i studené a samozřejmě nám opět nutili slivovičku :o)

   

Přesun na malý les byl spojen s bonusovým adrenalinovým zážitkem. Přes podmáčené louky, bláto a výmoly nás tam odvezli pořadatelé na korbě terénního auta. Disciplíny malého lesa - čtverec, odložení, vodění i vlečku srstnaté zvládla Wendy krásnými výkony v samých 4. Na odložení se chudina ani nehnula i když měla hlavu obsypanou snad 20 krvelačnými komáry.

Celou sobotu s námi obětavě absolvovala Radka - panička Wendulky dcery Noreenky - Northern Star Brdské zlato. Díky za skvělou společnost, za catering a domácí slivovičku! Noreenka s námi také absolvovala celý zkouškový den, byla v naprosté pohodičce a vzorně sledovala, co jí mamka a ostatní pesani předváděli. Díky Radce jsme si mohli naplno užít i večerní posezení s úžasným rautem a moravským vínkem, při kterém nám krásně hráli nejdřív trubači a pak místní živá hudba. Proběhl i myslivecký soud s místními provinilci :o)

Druhý zkouškový den jsme začínali vodou. S aportem kachny z hluboké vody neměl nikdo z mazáků problémy. Na handlingu se snažili rozhodčí spravedlivě vykompenzovat větrné počasí předchozího dne a tak pravá kačka byla hozena přímo před psa a levá dél vlevo a nebyla vidět. Pes měl samozřejmě první přinést tu levou kachnu. Wendy nezklamala a nechala se bez problémů navést na tu správnou kačku. Ani dohledávka v rákosí nebyla pro Wendy problém a za 1:40 jí měla panička v ruce. K této skupině disciplin byla připojena i vlečka pernaté - Wendík bez problémů za 4.

Zkoušku jsme uzavírali polními disciplínami. Ty Wendy miluje a tak jsem se na ně těšila, tedy s vyjímkou markingu, ten je vždy dílem náhody. Slídění předvedla Wendy krásné, samostatné, temperamentní s perfektní ovladatelností a oba kusy dohledala rychle a bez problémů. Zaslouženě dostala samé 4 s pochvalou. Na této disciplíně už se začala projevovat únava našich spolubojovníků, Martina a jeho kluků. Víme, že jinak to umí moc krásně. Handling zvládla Wendy také velice rychle, trochu se od ideální trasy odchýlila, ale nechala se zastavit a nasměrovat bez problémů, takže vše za 4. Poslední disciplínou celých zkoušek byl náš "oblíbený" marking. Naštěstí i ten byl pro nás tentokrát za 4 a celé zkoušky byly úspěšně za námi a dokonce v I. ceně !!! Škoda, že Collinek už toho měl psychicky dost a právě tuhle poslední disciplinu pokazil.

Teď už jsme se jen přesunuli do sálu, kde na nás čekal oběd (někteří spořádali i 3 porce :o))) a čekali jsme na vyhlášení výsledků. Já většinou žádné body a známky nepočítám, ale ostatní nám s Wendy vypočítali, že jsme jediní s jednou 3 a při vyhlášení se to skutečně potvrdilo. Moje milovaná běluha Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" se stala Vítězem VIII. ročníku MSR a získala tituly Všestranný vítěz retrieverů 2014 a CACT !!! Moc děkuji všem organizátorům, kteří odvedli perfektní práci, rozhodčím za přísné a spravedlivé posuzování, svým spolubojovníkům za úžasnou atmosféru a víkend plný dobré nálady a především svojí milované Wendulce, která mě dovedla až na metu nejvyšší, které si velice vážím!

V neděli 14.9. 2014 jsme se v silné sestavě zúčastnili Arosova poháru - klubových PZ v Děčíně. Počasí nám sice tentokrát nepřálo, ale i tak jsme si užili velmi příjemný pracovní den s báječnou atmosférou. Nejkrásnější výsledek si po právu zasloužil Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U", který jako jediný získal v těžkých podmínkách plný počet bodů ve všech disciplínách. Stal se tak Vítězem zkoušek, Vítězem Arosova poháru a získal titul CACT. Hned za Winnouškem na druhém místě byla naše Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U". Wendy tentokrát nevedla na zkouškách panička, ale mladičká vůdkyně Simča Procházková, které se její původně přihlášená Ferginka před zkouškami rozhárala. I když spolu holky nikdy necvičili, šlo jim to spolu báječně a s jedinou troječkou z vodění vybojovali titul r.CACT. Krásně se dařilo na zkouškách i Sárince - CH Deep Desire Brdské zlato "U", získala I. cenu a v tabulce má pouze dvě trojky. Kvůli tragickým událostem v rodině, se k nám domů vrátila před nedávnem Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Skoro osmiletá dáma ležela poslední čtyři roky na gauči, ale na výcvikovém víkendu jí práce šla a bavila, tak jsem jí vzala i na PZ do Děčína. Těžké podmínky na ní ale byly moc a nepovedlo se jí dohledat bažanta na slídění. Místo toho si pak zbytek dne užívala jako canisterapeut v myslivecké chatě :o) Maybískovi - Make Right Decision Brdské zlato se tentokrát také nepovedlo zkoušky složit, ale je ještě mlaďounký a vše dotrénuje. Moc děkujeme všem, kteří se na přípravě a chodu zkoušek podíleli, za krásný den a všem našim pejsků a jejich páníčkům za krásnou práci! Jsme na Vás na všechny moc pyšní!

16.-17.8.2014 jsme se vypravili na ZPR Čertovo břemeno. ZPR zatím neměla složené ani Wendulka a tak jsme vyjeli v silné sestavě Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U", Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Počasí se na nás trochu mračilo, ale v prima partě lidiček jsme si víkend moc hezky užili. Z 22 startujících pejsků zkoušky dokončilo 12. Bisulka pracovala celý první den moc hezky, ale na poslední disciplíně prvního dne přišlo obávané hormonální zatmění a tak jsem s ní odstoupila. Winnie šel tentokrát s Martinkou a šlo jim to výborně. Winnie pracoval jako vždy s nezdolným temperamentem a bleskovou rychlostí ve 4 na většině disciplín. Na vlečce srstnaté měl smůlu, vylítlo mu stádečko srnčího, když se vracel s kusem. I přesto však nakonec disciplínu zdárně dokončil i když za 2. Druhý den už se trochu projevila únava - hlavně psychická a na markingu dohledal a vysloužil si 1. Winnie tedy složil zkoušky v III. ceně, ale i to je krásný výsledek. Jsme na Winnieho a Martinku pyšní, letos dokázali nacvičit a složit 4 různé druhy zkoušek z toho dvě nejtěžší dvoudenní! Krásnou, spolehlivou, temperamentní práci předvedla Wendulka bez rozdílu na všech disciplínách a tak si po právu vysloužila v tabulce komplet samé čtyřky včetně všech pomocných známek, titul CACT i titul Vítěz zkoušek !!!

     

11.-13.10.2013 se konal 7. ročník MSR, na který jsme se s Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" nominovali výkonem na MVZPR ve Zlíně v loňském roce. Na MSR do Písku jsme se moc těšili, panička si slíbila pohodový víkend bez nervů a Wendulka byla nadšená, že se celý víkend budu opět věnovat jen jí a bude pracovat. Jak už je u nás tradicí, vylosovaly jsme si první den vodu a pole. Wendy pracovala moc krásně a zkopírovala výsledky z předchozího víkendu, vše ve 4 jen marking za 3 :o) Druhý den nás čekal les a barva opět jako poslední disciplína. Na malém lese pracovala Wendy perfektně v bleskových časech na čtverci i vlečce. Následování nám zpestřil maratonec, který nám v průběhu disciplíny proběhl kolem a rozštěkal i psi čekající v koroně. Wendík nehla ani brvou a věnovala se následování, za což si vysloužila obdiv rozhodčích. Zkouškové štěstí nás bohužel opustilo na barvě, kde Wendy dvakrát sešla, ale k srnečkovi mě nakonec přece jen dovedla. Byl nám trochu osudný los, Wendy mátla překapávaná a přechozená barva a spoustu pachů z předchozího dne, které se na vlhké zemi dobře držely. Ale aspoň víme, co je ještě třeba zlepšit a trénovat. Byl to další krásný pracovní víkend, který jsme si opravdu užily a těšíme se na 8. ročník MSR příští rok ve Zlíně!

5.-6.10.2013 jsme si s Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" užili náročný ale krásný a úspěšný víkend na MVZPR v Hrádku u Rokycan. Byly to zkoušky, o kterých se opravdu nedá mluvit jinak než jen v superlativech. Perfektní organizace a zajištění, krásné terény na všechny disciplíny, přísné a spravedlivé posuzování, úžasná atmosféra mezi všemi soutěžícími, dobré jídlo a dokonce i počasí nám přálo. Jak už je u nás zvykem, vylosovala jsem si jako vždy první pole. Wendy byla po mateřské plná elánu a nadšení pro práci a tak slídění jako první disciplína bylo fajn. Wendy slídila prostorně, ve vymezeném prostoru s temperamentem a používáním nosu, nechala se krásně směrovat a tak to byla 4 s pochvalou. Na handlingu se Wendy nechala hezky směrovat a byla rychlá, jen ten zatrolený marking byl za 3 za malé dohledání. Po obědě nás čekala voda a k ní i vlečka pernaté. I odpoledne Wendy zvládala všechny disciplíny bez obtíží ve čtyřkách. Další den jsme začínali ráno malým lesem. Tam naše super skupinka uspěla komplet bez ztráty kytičky všichni vše za 4. Jako poslední nás čekalo pro nás to nejtěžší - barva, z které jsme měli velký strach. Před barvou se nám rozklepala kolena a obličeje nabrali o pár odstínů světlejší barvu, u některých i s nádechem do zelena. S Wendy jsem si vylosovala úplně poslední barvu a čekali jsme tedy nejdéle. Wendulka šla krásně od začátku až do konce, přesně po barvě a nenechala se zviklat mým škubáním za řemen, jak jsem klopýtala přes větve. Když se před námi objevil srneček, spadl mi obrovský kámen ze srdce. Moc si vážím i pochvaly od rozhodčím, kterým se naše práce na barvě moc líbila. O super organizaci svědčí, že i když nikdo z naší skupiny nevypadl a všichni jsme úspěšně zkoušky došli, končili jsme ve 13:00, což je u všestranek nevídané. Pak už jsme v restauraci u dobrého jídla čekali na ostatní skupiny. Jak se postupně vraceli, začalo mi být jasné, že jsme s Wendy dopadli moc dobře, ale i tak to bylo s překvapením na konci :o) Wendy došla MVZPR v I. ceně, s jedinou 3 a s tituly CACT, Vítěz zkoušek, Nejlepší pole a Nejlepší les! Moje Zlatko si tak dokončilo také titul nejcennější - Český Šampion Práce ! Všem moc děkuji za krásný víkend a nejvíc Wendulce!

              

Ani v neděli jsme nelenili a již časně ráno jsme vyrazili do Děčína na klubové PZ. V krásném prostředí, s výbornou partou lidí jsme si užili krásný zkouškový den. Organizace byla bezchybná, počasí nám přálo a gulášek byl výborný, co více si přát :o) Ve skvělé společnosti nám den rychle utekl a našim pejskům se dařilo. Po dlouhé štěňátkové pauze jsem vzala na zkoušky Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a přesto že moc necvičila, nic nezapomněla a pracovala spolehlivě. Získala I. cenu, 2. místo a titul CACT. Na Bisulce - I´m Your Heart Brdské zlato byla trochu znát únava z výstavy z předchozího dne a trochu nezvyk, že vedu na zkoušce obě holky najednou. Neukázala vše co umí, ale i tak získala I. cenu, 3. místo hned za Wendíkem a titul r.CACT. Bráška Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato zkoušky také úspěšně složil v II. ceně kvůli limitní známce z vodění, které bylo posuzováno veeelmi přísně. Ale to určitě také brzy dopiluje. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato tentokrát zkouškové štěstí nepřálo, snad se to povede příště. Moc děkujeme Monče Procházkové za vzornou péči o naše štěňátka a zbytek smečky!

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

3 6

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

4 16

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   186

Další víkend 15.-16.9. byl pro nás opět pracovní, ale tentokrát už mnohem šťastnější. Na MVZPR ve Zlíně pracovala Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" temperamentně, spolehlivě a bez chyb celé dva dny. Všechny disciplíny se jí povedly na 4, jen z poslušnosti v poli dostala jednu 3. Výborně pak zvládla i rozstřel o druhé místo. Wendulka dokončila tyto náročné zkoušky v I. ceně, celkově na 2. místě z 24 startujících retrívrů a získala tituly r.CACT, r.CACIT a Nejlepší pole. V neposlední řadě si samozřejmě vysloužila i titul "U" ke svému jménu :o)

Předmět

známka

body

Práce v lese

1. Následování

4

16

2. práce na pobarvené stopě spárkaté zvěře

4

20

3. Přinášení vlečené srstnaté

4

20

4. Dohledávka 2 ks. srstnaté ve čtverci 50x50m

4

16

5. Odložení

4

12

6. Vodění psa

4

8

7. Chování na stanovišti

4

16

8. Poslušnost a ovladatelnost

4

24

Celkem les

132

Práce ve vodě    
1. Přinášení dvou kachen - handling

4

20

2. Přinášení kachny z hluboké vody

4

16

3. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

4

20

4. Poslušnost a ovladatelnost

4

16

Celkem voda  

72

Práce v poli    
1. Navádění na 2 ks. pernaté - handling

4

20

2. Slídění s dohledávkou

4

20

3. Přinášení vlečené pernaté

4

12

4. Chování po výstřelu

4

8

5. Paměť k aportu - marking

4

8

6. Nos

4

32

7. Poslušnost a ovladatelnost

3

18

Celkem pole   126
Přinášení    
1. Pernaté

4

8

2. Kachny

4

8

3. Srstnaté

4

12

Celkem přinášení  

28

Celkový počet bodů

 

358

8.9.2012 složila Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" v Kyselce na Severočeském derby PZ v I. ceně s jedinou trojkou.

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

4 8

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

3 12

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   184

Wendy nese králíka z vlečky

V sobotu 26.11.2011 jsme se s Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" zúčastnily NFTR v Hluboké nad Vltavou. Počasí nám přálo, organizace výborná, sešla se prima parta lidí a tak jsme si pracovní den hezky užili. Protože jsme v poslední době tak dvakrát do týdne na honu v bažantnici, Wendulky klidy vzaly za své a proto šla FTR raději na řemeni. Přece jen, co je na honu plus, znamenalo by na FTR vyloučení :o) Wendík předvedla spolehlivou a jako vždy velice temperamentní práci a výsledkem je tabulka s jedinou trojkou z vodění, jinak samé čtyřky a tím II. cena.

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. poslušnost a ovladatelnost

4 24

3. Radost z práce

4 16

4. Chování po výstřelu

4 12

5. Klid před zvěří

4 16

6. Vyhledání a dohledávka

4

24

7. Přinášení

4 20

8. Vodění na řemeni

3 6

9. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

Celkem bodů   166

13.6.2010 - Tuto neděli se KSZVP v Nezdřevě zúčastnily sestřičky Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a Tess - Energy Angel Brdské zlato. Obě zkoušky úspěšně složily a udělaly nám tak velikou radost. Wendulka pracovala jako vždy velmi temperamentně a s chutí, ve všech disciplínách získala plný počet bodů a probojovala se tak i do rozstřelu s dalšími 3 pejsky, kteří měli samé čtyřky. Celkově obsadila krásné druhé místo a získala krásný pohár za svůj první titul CACT. Tessinka také pracovala moc pěkně, nepovedla se jí jen disciplína slídění, kde získala limitní známku, z ostatních disciplín měla také vzorně samé 4. Zkoušky byly velmi dobře připravené a jako vždy tam vládla přátelská a sportovní atmosféra.

Předmět

známka

body

1. přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling

4

24

2. Přinášení kachny z hluboké vody

4

16

3. Práce v rákosí

4

12

4. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

4

20

5. Chování po výstřelu

4

8

6. Paměť k aportu - marking

4

16

7. Přinášení

4

8

8. Vodění psa

4

8

9. Poslušnost a ovladatelnost

4

16

10. Chování na stanovišti

4

8

Celkem bodů

 

136

Ve svátek 28.10.2009 jsme nezaháleli a vydali jsme se s 12-ti měsíčními Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a Tessinkou - Energy Angel Brdské zlato a 15-ti měsíční Sárinkou - Deep Desire Brdské zlato na PZ do Malešova. Účast byla obrovská a terény vzhledem k pokročilé roční době velice těžké. Zkoušky probíhaly v polích s řepkou po kolena nebo na sotva vzešlých ozimách. Tessince se bohužel nepovedla vlečka pernaté, ale i tak pracovala velice pěkně. Wendy i Sárinka zkoušky dokončily a to obě dokonce v I. ceně! Sárinka si vedla dokonce tak skvěle, že vybojovala titul r.CACT! Máme z holek velkou radost a Sárince i její paničce blahopřejeme!

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

2 10

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

3 6

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

3 12

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   172

16.8.2009 složila svou první loveckou zkoušku naše Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a to SZVP v Malešově. Jako první disciplínu vybrali rozhodčí zákeřně klid na stanovišti, takže jsem raději nabuzenou Wendulku plnou energie nechala na vodítku. Zvládla to ale bez problémů a pokračovali jsme dál na vodu. Handling i kachnu z hluboké vody zvládl náš malý energiser bez problémů na samé 4. Následovalo vodění, pro nás velice těžké, protože bylo po hrázi rybníka a kolem místa, kde se předtím dělaly disciplíny. Na vodítku Wendy předbíhala, zpátky bez vodítka šla pěkně, takže výsledně zasloužená 3. Následoval marking, kde mě Wendy opravdu překvapila, protože udělala to co ještě nikdy v životě a vyběhla bez povelu o cca. 2 sekundy dříve. Předposlední disciplína byla dohledávka kachny v rákosí, kde Wendy předvedla krásnou práci. Na jeden povel běžela přímo do cílového prostoru, který energicky prohledala a kachnu za chvilinku vzorně přinesla. Poslední disciplína slídění v rákosí s dohledávkou už probíhala za úmorného vedra. Wendy pracovala nádherně, celý prostor energicky prohledala až k vodě, nevyhýbala se ani maliní a hustému porostu. Pracovala samostatně, stačilo mi jen párkrát ukázat rukou. Systematicky proslídila prostor až ke kachně, kterou bez problémů našla a odevzdala. Pochvalu si vysloužila i od rozhodčích. Jako jedna z mála měla Wendy pevný a bezproblémový aport a všechny pomocné známky z přinášení 4. Sečteno a podtrženo, byla jsem z práce naší desetiměsíční puberťačky nadšená. Škoda markingu, který nás hodil do III. ceny, ale tak už to na zkouškách bývá. Je ještě spousta času zkrotit Wendulky nezdolnou energii a temperament a naučit jí, že musí vydržet v klidu čekat, když pracují ostatní. Zkoušek se v sobotu i neděli zúčastnila s paničkou Martinou i Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere, kterým však napoprvé zkouškové štěstí vůbec nepřálo. Oba dny pracovala Bambou moc krásně, šla na samé 4 a nešťastně vypadla na poslední disciplíně. V sobotu na vlečce srstnaté a v neděli na slídění v rákosí s dohledávkou. Příště už jim snad bude štěstí přát více. Zkoušky byly dobře organizované a zajištěné a užili jsme si je pěkně i přes pekelné vedro.

Předmět

známka

body

1. přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling

4

24

2. Přinášení kachny z hluboké vody

4

16

3. Práce v rákosí

4

12

4. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

4

20

5. Chování po výstřelu

4

8

6. Paměť k aportu - marking

1

4

7. Přinášení

4

8

8. Vodění psa

3

6

9. Poslušnost a ovladatelnost

4

16

10. Chování na stanovišti

3

6

Celkem bodů

 

120

Wendy     Wendy - 10 měsíců