Chovatelská stanice Brdské zlato

Zkoušky Winnie - I´m Your Forever Brdské Zlato "U"

12.9.2015 se konaly klubové PZ v Dolních Habarticích. Letos jsme se těchto našich oblíbených zkoušek s bezvadnou atmosférou bohužel nemohli zúčastnit, ale zastoupili nás naše odchovečky a jejich páníčci. V krásném počasí a pohodové rodinné atmosféře si zkoušky moc užili a nedopadli vůbec špatně. Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" bohužel doplati na svůj hypertemperament a los, prostě malinko chybělo zkouškové štěstí. Na první disciplíně aport kachny z hluboké vody to po 8 šplouchnutích a výstřelech, kdy pro kačku nemohl, neustál a vyběhl bez povelu. Dostal tedy limitní známku 2 a dokončil zkoušky v II. ceně na pěkném 4.místě.

V neděli 14.9. 2014 jsme se v silné sestavě zúčastnili Arosova poháru - klubových PZ v Děčíně. Počasí nám sice tentokrát nepřálo, ale i tak jsme si užili velmi příjemný pracovní den s báječnou atmosférou. Nejkrásnější výsledek si po právu zasloužil Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U", který jako jediný získal v těžkých podmínkách plný počet bodů ve všech disciplínách. Stal se tak Vítězem zkoušek, Vítězem Arosova poháru a získal titul CACT. Hned za Winnouškem na druhém místě byla naše Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U". Wendy tentokrát nevedla na zkouškách panička, ale mladičká vůdkyně Simča Procházková, které se její původně přihlášená Ferginka před zkouškami rozhárala. I když spolu holky nikdy necvičili, šlo jim to spolu báječně a s jedinou troječkou z vodění vybojovali titul r.CACT. Krásně se dařilo na zkouškách i Sárince - CH Deep Desire Brdské zlato "U", získala I. cenu a v tabulce má pouze dvě trojky. Kvůli tragickým událostem v rodině, se k nám domů vrátila před nedávnem Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Skoro osmiletá dáma ležela poslední čtyři roky na gauči, ale na výcvikovém víkendu jí práce šla a bavila, tak jsem jí vzala i na PZ do Děčína. Těžké podmínky na ní ale byly moc a nepovedlo se jí dohledat bažanta na slídění. Místo toho si pak zbytek dne užívala jako canisterapeut v myslivecké chatě :o) Maybískovi - Make Right Decision Brdské zlato se tentokrát také nepovedlo zkoušky složit, ale je ještě mlaďounký a vše dotrénuje. Moc děkujeme všem, kteří se na přípravě a chodu zkoušek podíleli, za krásný den a všem našim pejsků a jejich páníčkům za krásnou práci! Jsme na Vás na všechny moc pyšní!

Winnie   

16.-17.8.2014 jsme se vypravili na ZPR Čertovo břemeno. ZPR zatím neměla složené ani Wendulka a tak jsme vyjeli v silné sestavě Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U", Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Počasí se na nás trochu mračilo, ale v prima partě lidiček jsme si víkend moc hezky užili. Z 22 startujících pejsků zkoušky dokončilo 12. Bisulka pracovala celý první den moc hezky, ale na poslední disciplíně prvního dne přišlo obávané hormonální zatmění a tak jsem s ní odstoupila. Winnie šel tentokrát s Martinkou a šlo jim to výborně. Winnie pracoval jako vždy s nezdolným temperamentem a bleskovou rychlostí ve 4 na většině disciplín. Na vlečce srstnaté měl smůlu, vylítlo mu stádečko srnčího, když se vracel s kusem. I přesto však nakonec disciplínu zdárně dokončil i když za 2. Druhý den už se trochu projevila únava - hlavně psychická a na markingu dohledal a vysloužil si 1. Winnie tedy složil zkoušky v III. ceně, ale i to je krásný výsledek. Jsme na Winnieho a Martinku pyšní, letos dokázali nacvičit a složit 4 různé druhy zkoušek z toho dvě nejtěžší dvoudenní! Krásnou, spolehlivou, temperamentní práci předvedla Wendulka bez rozdílu na všech disciplínách a tak si po právu vysloužila v tabulce komplet samé čtyřky včetně všech pomocných známet, titul CACT i titul Vítěz zkoušek !!!

9.10.8.2014 se konal 11. ročník našeho oblíbeného Poháru Světa myslivosti. Tentokrát jsem se ho zúčastnila s Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U", kterého jsem si týden před zkouškami vypůjčila v Děčíně :o) Winnie opět ukázal, že je schopen fungovat výborně s jakýmkoliv vůdcem. Obě zkoušky PZ i SZVP došel v tropickém vedru v I. ceně. V sobotu na PZ nám nepřálo štěstí a Winnie se při výstupu s kachnou z vody nabodl krkem na větev pod vodou. Kachnu pustil, ale na povel nakonec donesl i když bodíky šli dolů. Hlavní ale je, že krk to odnesl jen škrábancem a modřinou. V neděli Winnie trochu zazlobil na handlingu a na klidech, ale jinak pracoval také moc hezky. Naše torpédo dostalo velkou pochvalu rozhodčích na jeho oblíbených disciplínách, tedy slídění s dohledávkou a práci v rákosí - radostná, temperamentní, rychlá a prostorná práce...


marking   

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

3 6

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

4 16

10. Přinášení

3 18

Celkem bodů   180

Předmět

známka

body

1. přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling

3

18

2. Přinášení kachny z hluboké vody

4

16

3. Práce v rákosí

4

12

4. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

4

20

5. Chování po výstřelu

4

8

6. Paměť k aportu - marking

3

12

7. Přinášení

4

8

8. Vodění psa

4

8

9. Poslušnost a ovladatelnost

3

12

10. Chování na stanovišti

2

4

Celkem bodů

 

118

12.-13.2014 se konal již tradiční Pohár prezidentky RK MVZPR Kostelní Střímelice. Přes falešnou březost a hormonální bouři jsme se tam s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato vypravili a zkusili zkouškové štěstí. Bisulka pracovala až na pár hormonálních zatmění moc krásně. Velkou radost mi udělala krásnou prací na těžké barvě, která se na těchto zkouškách ukázala být nejtěžší a zásadní disciplínou. 4 pejsci vypadli právě na ní a hodně dalších posunula do II. nebo III. ceny. Ze 14 startujících došlo zkoušky úspěšně 9, z toho pouze 2 v I. ceně. Bisulka měla moc pěkné známky, jen hormonální zatmění a limitní známka za slídění, které je jinak její parádní disciplínou, jí posunuli do II. ceny. I tak jsem ale na svou holčičku moc pyšná, právem si vysloužila titul "U" a to pár dní přes třetími narozeninami!

Zkoušky úspěšně složil i Bisulky bráška Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Winnie pracoval výborně na vodě i na poli, jen les se mu nepovedl, ten neměli s paničkou natrénovaný. Barvu šel podruhé v životě, ale zvládl jí i když v limitní známce na III. cenu. I on si tedy vybojoval za jméno titul "U".

Na zkouškách s námi byla i Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" a i ona je úspěšně došla v III. ceně.

Z Roudňáků s námi byl ještě Happy - CH Adventure Captain Pure Soul "U" a i on zkoušky úspěšně složil v krásné II. ceně a pěknými známkami.

Byl to krásný adrenalinový víkend, v krásném prostředí a milé společnosti. Děkuji všem organizátorům i účastníkům za příjemnou soutěžní atmosféru!

Happy, Sárinka, Winnie a Bisou

5.7.2014 - absolvoval Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" velmi úspěšně KSZVP v Roudné u Soběslavi. Winnie pracoval s velkou chutí, temperamentně a jeho práce nadchla především myslivce z místního sdružení, kteří byli unešeni, že retrívr slídí až na vodu, kde hlásí a zvedá kachny. Na povel se samozřejmě vrátil zase zpátky do rákosí a doslídil pohozenou kačku. Winnie složil SZVP v I. ceně.

10.5.2014 - Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" nám udělal radost ještě jednou. Na zkoušky vloh se nahlásilo málo psíků a tak aby se mohly konat a nemusely se zrušit, zúčastnil se i Winnie. Ukázal, že i retriever umí pracovat rychle, chuťově a temperamentně, získal ve všech disciplínách plný počet bodů a pochvalu od rozhodčích. Z retrieverů se umístil na prvním místě.

7.9.2013 - Pracovní víkend měli naše odchovy, které se zúčastnili 3. ročníku Aros Open Cupu (PZ) pořádaného na počest našeho kamaráda Aroska. Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" i Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" pracovali moc hezky a získali oba I. cenu. Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U" byla také moc šikovná a jen zákeřný marking jí hodil do II. ceny. Zkouškové štěstí tentokrát nepřálo Fergie - Have More Fun Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, ale i tak se holky moc snažili a jsme na ně pyšní.

25.8.2013 - Ani v neděli jsme nelenili a již časně ráno jsme vyrazili do Děčína na klubové PZ. V krásném prostředí, s výbornou partou lidí jsme si užili krásný zkouškový den. Organizace byla bezchybná, počasí nám přálo a gulášek byl výborný, co více si přát :o) Ve skvělé společnosti nám den rychle utekl a našim pejskům se dařilo. Po dlouhé štěňátkové pauze jsem vzala na zkoušky Wendulku - Energy for Fun Brdské zlato "U" a přesto že moc necvičila, nic nezapomněla a pracovala spolehlivě. Získala I. cenu, 2. místo a titul CACT. Na Bisulce - I´m Your Heart Brdské zlato byla trochu znát únava z výstavy z předchozího dne a trochu nezvyk, že vedu na zkoušce obě holky najednou. Neukázala vše co umí, ale i tak získala I. cenu, 3. místo hned za Wendíkem a titul r.CACT. Bráška Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" zkoušky také úspěšně složil v II. ceně kvůli limitní známce z vodění, které bylo posuzováno veeelmi přísně. Ale to určitě také brzy dopiluje. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato tentokrát zkouškové štěstí nepřálo, snad se to povede příště. Moc děkujeme Monče Procházkové za vzornou péči o naše štěňátka a zbytek smečky!

Předmět

známka

body

1. Nos

3 24

2. Slídění s dohledávkou

3 15

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

3 12

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

1 2

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

3 12

10. Přinášení

2 12

Celkem bodů   149

27.10.2012 - Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" má za sebou velice náročný den. Ve vánici, sněhu a větru úspěšně absolvoval s paničkou Irenkou PZ v České Lípě. Ve svých 15 měsících se statečně popral s vlečkami ve sněhu, zmrzlou zvěří obalenou sněhem a pracoval se svým obvyklým temperamentem a chutí. Zkoušky složil v I. ceně, s plným počtem bodů a jako Vítěz malých plemen. Winnouškovi i Irence moc a moc gratulujeme, protože v tomto počasí to byl opravdu husarský kousek!

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

4 8

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

4 16

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   188

Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" složil svou psí maturitu 6.7.2012 na výcvikovém táboře v Roudné. Na zkouškách ho nevedla panička Martinka, ale Irenka, ale i tak jim to šlospolu báječně a byli skvělý team. Winnoušek pracoval s chutí a temperamentně, nepovedl se mu jen aport z vody. Ale i to určitě brzy dotrénuje a začne s přípravou na vyšší zkoušky.

Předmět:

Hodnocení za výkon:
1. Nos

4

2. Chování po výstřelu

4

3. Vrozená chuť  k práci

4

4. Ochota k práci ve vodě

4

5. Aport z vody

2

6. Aport v terénu

4

7. Kontakt s vůdcem

4

8. Vodění na vodítku

4

9. Vodění volně

4

povaha

standartní