Chovatelská stanice Brdské zlato

Novinky 2022

 

2021   2022

 

12.4.2022 - Naše štěňátka z Vrhu Exclusive rostou jako z vody a čas s nimi neskutečně rychle utíká. Dělají nám velkou radost a moc si je užíváme. V neděli jim bylo už 5 týdnů a už krásně řádí a hrají si ve svém domečku i venku ve velkém výběhu. Baští s chutí 4x denně masíčko i když Rorynka také ještě hodně kojí. O Velikonocích je čeká hodně návštěv, další odčervení a pokusíme se také o první fotky ve výstavních postojích.

Bohužel, Lupínky - Very Cheeky Monkey Brdské zlato krytí se tentokrát nezdařilo a tak si na její štěňátka budeme muset ještě počkat.

Naše odchovy zahájili výstavní sezónu a jsou moc šikovní. Klubových výstav se zůčastnili: Pino - CH Power of Love Brdské zlato v neděli V ve třídě vítězů, Berettka - You Are My Beretta Brdské zlato VD ve třídě pracovní (potřebuje zhubnout nějaké to kilčo), Molly - CH Run And Play Brdské zlato V3 a V4 ve třídě vítězů a Mollynka navíc i na MVP v Českých Budějovicích Výborná. Úžasně si opět vedl malý Owenek - Wild And Free Brdské zlato na další výstavě v Maďarsku. Získal ocenění VP1, BOB Puppy a nakonec v čestném kruhu i BIS III Puppy. Moc gratulujeme!

V březnu také oslavili dva naše vrhy narozeniny. 3.3. Vrh Let krásné 10. narozeniny a 26.3. Vrh Power už 7. narozeniny. Všem přejeme ještě dlouhý spokojený život a pevné zdraví!

    

13.3.2022 - Chovatelství znamená někdy velkou radost a někdy velkou bolest. Po velké radosti z narození krásného vrhu, přišla velká bolest, kdy jsme v 5. dni náhle přišli o 4 holčičky na prudkou respirační infekci. Vše bylo otázkou pár hodin a nám po té tragedii zůstalo srdce na kousky. Zasáhlo to velmi i Rorynku - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" , která štěňátka marně hledala. Zbylých 5 štěňátek je v pořádku a krásně rostou a My doufáme, že to špatné už je za námi a že už se z nich budeme moct jen radovat. Dnes je mrňouskům jeden týden, hodně vyrostli a váží už kolem kila. Mají krásný pigment a těšíme se, že už brzy otevřou oči a začkou slyšet. Rorynka už se srovnala a uklidnila, o štěňátka se pečlivě stará. Kupodivu je velmi tolerantní k Lupínce a nechá jí přijít do bedy a štěňátka očuchat i olíznout.

Naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato je tak trochu Lumpinka a tak jí nenapadlo nic lepšího, než se rozhárat o měsíc dříve a to tak šikovně, že její krytí bylo přesně na termín porodu Rorynky. Naštěstí v nouzi poznáš přítele a já mám to štěstí mít přátele přímo skvělé. Hodné tety Lupínku u nás vyzvedly, právě když mamce Rory už praskla plodovka. Odvezly jí do Francie, zařídily krytí a dovezly mi jí zase až přímo domů. Lupínka se chovala vzorně a ženich se jí moc líbil a tak doufáme, že Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato a One Million du Bois de la Rayere se stanou rodiči krásných a zdravých štěňátek. Irenko a Mončo, hrozně moc Vám oběma děkuji a máte to u mě, jste skvělé! 

6.3.2022 se narodil náš Vrh Exclusive. Oscar - Ashbury Oscar Wilde a Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" se stali rodiči 7 krásných holčiček a 2 silných kluků. Štěňátka jsou velká a porod byl náročný, ale statečná Rorynka vše zvládla a teď už je zase fit a šťastná se svými štěňátky. Štěňátka jsou všechna krásně vitální, váží všechna kolem 500g, mají pěkný pigment a variaci barev od opravdu tmavě zlaté po středně zlatou. Všechna štěňátka jsou zadaná.

 

První výstavu s krásným výsledkem má za sebou náš malý Owen - Wild And Free Brdské zlato. Na Fehova Winter dogshow získal ocenění Velmi nadějný 1 a Best Puppy. Moc gratulujeme!

Owen

4.4.2022 - Dnes jsme dostali výbornou zprávu od Zivušky - Very Fluffy Brdské zlato. Byla s páníčkem na vyšetření očí a je DOV prostá. Máme velkou radost a moc držíme palce, aby za dva týdny ultrazvuk potvrdil Zivušky březost s fešákem Titusem - Terra Di Sienna Invictus du Bois de la Rayere.

2.2.2022 na Hromnice slaví své narozeniny naše Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a všichni její sourozenci z Vrhu Run. Všem jim k jejich 6. narozeninám přejeme hodně zdraví a spokojený život s jejich rodinami! Rorynce jsme k narozeninám překontrolovali miminka v bříšku. Krásně rostou a vypadá to na její obvyklý počet kolem 8-9 kousků.  

Máme velkou radost, ultrazvuk potvrdil, že naše Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" čeká štěňátka s krásným francouzem Oskarem - Ashbury Oscar Wilde . Štěňátka by se měla narodit kolem 7. března. Už se moc těšíme!

21.1.2022 oslavil své krásné 9. narozeniny náš Vrh Make - v něm se nám narodilo rekordních zatím nepřekonaných 7 holčiček a 1 chlapeček. Všem přejeme krásné narozeniny a pevné zdraví! Krásně si užijte svou narozeninovou oslavu!

Hned první den Nového roku jsme vyrazili s Rorynkou - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" za ženichem do Francie. Musím říci, že není lepší den na cestování, než 1.1. Tak prázdné silnice a dálnice jsem ještě nezažila :) Na cestě dělala mamince společnost i Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato. Příjezd do hotelu byl trochu dramatický - stálo před ním 6 velkých obrněných policejních dodávek a policisté se samopaly. Nakonec se ale ukázalo, že je to naopak ten nejbezpečnější hotel, protože tam bylo ubytováno 50 policistů, kteří hlídali pořádek na Silvestra ve městě. Rory s Oskarem - Ashbury Oscar Wilde si velice rozuměli a zamilovali se do sebe na první pohled. Vše tedy proběhlo k velké spokojenosti. Bylo velice milé se po letech znovu setkat s chovateli Oscara a popovídat si. Jsem moc ráda, že jsem také mohla vidět Oscarovu dcerku a malého synovečka, kteří zůstávají v rodné CHS. Velice mě potěšilo, jak moc se Rory i Lupí líbily a moc doufám, že nám krytí vyjde a budeme mít krásná a zdravá štěňátka s čertem v těle. Samozřejmě jsme si s holkama užily i výletění po okolní krásné krajině. Děkujeme Cathy a Gerardovi za milé přijetí a za možnost použít Oscara!