Chovatelská stanice Brdské zlato

Zkoušky

Very Cheeky Monkey Brdské Zlato

11.9.2022 jsme se s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato jsme se zúčastnily KZVP v Čelákovicích. Z Lupky práce jsem měla velkou radost, pracovala spolehlivě a vyrovnaně. Získala samé 4, jen jednu smolnou malou pomocnou 3. Bohužel na nás vyšlo vyhledávání v rákosí v místě, které slouží jako obecní latrína všem rybářům v okolí. Lupka z toho byla z počátku trochu zaražená, kam jí to posílám, ale klobouk dolu, ani jí nenapadlo ty hnusy ochutnávat nebo se v nich vyválet a po váhavém začátku už pracovala krásně a po celou dobu disciplíny z rákosí ani jedinkrát nevyběhla. Nicméně to rozhodčí ohodnotili malou 3 z radosti z práce. Na handligu na dvě kachny si Lupka střihla ještě jedno vystoupení navíc, když pejsek vypadl a nedonesl druhou kachnu. Hodně foukalo a tak uplavala hodně daleko. To ale není pro Lupí problém, z honů je zvyklá plavat dálky na hlubokou vodu na slepo. Tato disciplína byla nakonec ta, na které vypadli všichni kdo nedokončili - celkem 5 pejsků. Osudná se stala i Zivě - Very Fluffy Brdské zlato , pro kterou to byly první vyšší zkoušky vůbec. V závěrečném součtu byla Lupí z 23 startujících psů na 2. místě s titulem r.CACT. Bohužel, první pejsek sice 2 malé CACTy už dávno má, ale není CH práce a tak nám r.CACT není k ničemu ... Zkoušky byli moc dobře zajištěné a uspořádané, rozhodčí zkušení a féroví a vládla příjemná přátelská atmosféra. Den jsme si moc hezky užily.

30. a 31.7.2022 jsme se s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato dostali jako náhradníci na Pohár Světa myslivosti v Kosičkách. Sobota nás na PZ přivítala hustým a vytrvalým deštěm. Naše skupinka začínala vlečkami, ale my jsme se museli bohužel hned po druhé disciplíně sbalit, omluvit rozhodčím a jet rychle domů, kde si Lupínky mamka Rory ošklivě poranila stehno. Hluboké a krvácející poranění svaloviny bylo třeba zašít v narkoze. Druhý den byla Rory po operaci v pořádku, tak jsme jí svěřili do péče páníčka a odjeli znovu do Kosiček, zkusit štěstí tentokráte na ZVP. Počasí bylo pro změnu horké, ale Lupínce to nevadilo a pracovala celý den s velkou chutí a temperamentem. Pochvalu dostala hlavně na vyhledávání v rákosí, které se posuzovalo pečlivě a přísně. Lupka mi dělala celý den radost a pracovala moc hezky. Měla samé 4 včetně pomocných známek, až na smolný marking, který o kus přeběhla a musela se pro aport pár metrů vrátit. Chyběla nám ta pověstná kapička štěstí, ale i tak to byla I. cena a titul r.CACT. Já jsem byla s Lupínky prací moc spokojená.

    

V neděli 10.10. jsem svěřila opatrování miminek a zbytku smečky páníčkovi a s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato jsme vyrazily do Čelákovic na klubové ZVP. Ráno to nevypadalo moc růžově, auto zamrzlé, zima a po cestě se rozblikaly na autě červené kontrolky. Naštěstí se povedlo problém vyřešit, šťastně jsme dojely na místo, vylezlo sluníčko a hned bylo vše veselejší. Opět se mi povedlo vylosovat, pro Lupí nejhorší, poslední los ve skupině. Začínalo se dohledávkou kachny a začaly velké problémy, hlavně pro nezkušené a méně temperametní pejsky. Terén byl těžký, špatně neprostupný a samozřejmě u první skupiny ještě neprošlapaný. Z místa vypuštění nebylo vidět zda je pes na místě nebo ne. První fenečka bohužel 0 i když dostala opravdu všechny šance, které jí rozhodčí mohli spravedlivě dát. Druhý pejsek nakonec s velkou pomocí dohledal v poslední minutě za 1. Pak už to šlo trochu líp, byly 3 a 4 ale pejskům to trvalo dost dlouho. Lupí chvilku prolamovala rákos, pak si chytla stopu a pach a za chvilku valila zpět s kachnou za 1:50min. Následovalo vyhledávání v rákosí a o tom už jsme slyšeli, že v první skupině tam padla i 0. Nastupovali jsme tedy s respektem, terém opět těžký, hustý vysoký rákos a také hodně kopřiv. Spolubojovníci ze skupiny se s tím poprali různě, moc vysoké známky to u většiny nebyly. Lupí dostala úsek, kde vypadl pejsek z předchozí skupiny. Energicky se prolamovala rákosem do hloubky, za celou dobu vyběhla jen 3x, ale jen aby se posunula o kus dál a opět na jeden povel skočila do rákosu. Rozhodčím se její práce moc líbila, hlavně z hlediska praktického honu prý udělala práce za 4 jiné psy. I po odzkoušení všech skupin byla její práce oceněna jako nejlepší. Dále jsme přejeli na handling, tam za mě Lupí bez problémů, ale rozhodčí dali malou 3 z přinášení, že jsem odebírala první kachu dříve, než se pes zastavil. Posouzení velmi přísné, ale všem stejně. V poslední skupině vodění v parčíku, Lupí pěkná práce a poslední marking ve velmi neobvyklém terénu - hlávkách kapusty. V terénu se psům velmi obtížně běhalo, takže Lupí pro aport přímo a hned ho bafla, ale pak se přece nebude kodrcat přes kapustu a obešla to po kraji pole ke mě. Rozhodčími ohodnoceno jako 3 za marking. Bez velkého prodlení následovali klidy na stanovišti, kde jsem si s Lupí poprvé troufla na volno. Vyšlo to tak, že střelec stál přímo za námi, z toho jsem měla trochu strach, aby se mi Lupka neotáčela, ale zvládla to všechno v naprostém klidu, ležela ani se nehla, jen pak už to byla nuda a okusovala si travičku :o) V součtu krásný výsledek, I. cena, 2. místo z 22 pejsků a titul r.CACT. Na prvním místě byl bratránek Bregalad laure Alcar, syn naší Erisky a na 4. místě šikovná vnučka naší Wendulky Beaming Sky Staroveský poklad. Celkově GR tyto zkoušky ovládli, ostatní plemena nedosáhla na tituly.

8.8.2021 jsme se s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato zúčastnily klubových PZ ve Vacíkově. Cílem bylo opravit si PZ na I. cenu a ten jsme splnily. Velkou radost jsem měla z markingu a kachny, kde to Lupí konečně ustála a nevyběhla. Byli to velké nervy, rozhodnout se, jestli na řemeni nebo na volno a důvěra se vyplatila. Celkově jsme schytaly jen tři trojky. První na markingu za dohledání, to je prostě zkoušková smůla a terém byl hodně těžký. Druhou má na triku Lumpajz, kdy pozlobila s přinášením na vlečce srstnaté a poslední z vyhledávání jde za vůdkyní, která dělala chyby jak začátečník. Podtrženo a sečteno, na 18 měsíčního puboše slušný výsledek a spokojenost :o)

4.10.2020 SZVP Čelákovice - Pouhých 6 dní po PZ složila naše desetiměsíční Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato velmi úspěšně i SZVP. Trojky měla v tabulce v podstatě jen za disciplíny, kde jsem jí pro jistotu nechávala na řemeni, jinak pracovala na čtyřky. Zaslouženě si tedy vybojovala I. cenu a dokonce velkou pochvalu před nastoupenou jednotkou za nejlepší práci při vyhledávání v opravdu těžkém rákosí. Jsou to bohužel kvůli Covidu poslední zkoušky sezóny, ale mám z naší malé dračice velkou radost!

28.9.2020 KPZ Těškov - Velkou zkouškovou premiéru měla naše puboška Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato. Je jí sice teprve 10 měsíců a kvůli vážnému onemocnění v rodině vůbec nebyl čas ani myšlenky na pořádné cvičení, ale Lupí prokázala, že vlohy má perfektní. Složila PZ a získala LUP, což byl náš jediný cíl. Limitní 1 z markingu znamenala III. cenu, Lupí byla na místě dřív, než bažant stihl dopadnout na zem :-) Celkově jsem ale s prací Lupínky spokojená, slídění bylo perfektní, dohledávka superrychlá, vlečky šla naprosto přesně. Na čem musíme ještě hodně pracovat jsou klidy a aport, s kterým mě tedy na zkouškách zlobila tak, jak doma nebo na kachnách nikdy. Prostě zkoušková atmosféra je úplně jiná a trochu nešťastný poslední los ve skupině taky udělal své. To je pro nadrbaného puberťáka peklíčko.

Lupí

Nechala jsem se umluvit na WT na Konopišti 1.8.2020, konec konců to máme 10 minut od baráku. Pro Lupínku - Very Cheeky Monkey Brdské zlatoto byl skvělý trénink, protože spolu chodíme pořád samy a situace jako práce ve skupině, dva lidi stojící vedle vůdce, hazeč u aportu nebo stojící pomocník v prostoru dohledávky prostě nenatrénujeme. Lupí byla na svých 8 měsíců (ano, dostali jsme vyjímku z pravidel) skvělá a měla jsem z ní velkou radost, jak to zvládla. Úspěšně absolvovala třídu E a s ničím neměla problém. Body jsme ztráceli za práci u nohy, kterou necvičíme ve WT stylu a za pár puberťáckých chyb, vyplívajících z věku, samotné úlohy a aporty prováděla z mého pohledu perfektně. WT nejsou mým šálkem kávy a náš výcvik se bude dále ubírat směrem lovečiny, ale byla to výborná zkušenost a prima den v dobré společnosti.

6.6.2020 složila naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato retrívří maturitu OVVR. V 6 měsících byla nejmladší z 10 startujících, ale rozhodně se nenechala zahanbit. Pracovala na všech disciplínách moc hezky, složila zkoušky s plným počtem bodů a v poli i z vody aportovala zvěř. Startovní pole bylo ale velice vyrovnané a pejsci moc šikovní a tak o vítězi zkoušek rozhodovali pomocné známky a aporty se zvěří. Vítězem zkoušek se stala naše malá Lupínka a vyhrála svůj první krásný pohár. Bráškovi Vicouškovi - Very Best Brdské zlato se bohužel nepovedla poslední disciplína aport z vody, kde byl opravdu obtížný břeh a přece jen to bylo pro šestiměsíčního prcka hodně náročné. Jinak si vedl také velice dobře s pěknými známkami a také aportoval zvěř. Jsme na oba prcky moc pyšní!