Chovatelská stanice Brdské zlato

Zkoušky

Český Šampion práce

I´m Your Heart Brdské Zlato "U"

10.-11.6.2017 jsme se s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" vypravily na Podbrdský pohár a zanechali naše miminka v té nejlepší péči Ivy Hřebíčkové - moooc děkujeme! V sobotu se na LZ Bisulce krásně dařilo, jsou to její oblíbené disciplíny, které jí sedí. Povedla se jí i nejlepší barva zkoušek s pochvalou od rozhodčích. LZ jsme tedy prošly s plným počtem bodů, včetně všech pomocných známek v I. ceně a v závěrečném součtu jsme vybojovali CACT i titul Vítěz zkoušek. Tím Bisulka splnila všechny podmínky pro udělení titulu Český Šampion práce - lovecký výkon! Máme velkou radost! V neděli na ZVP už s Bísou trochu cloumaly hormony a limitní známka na handlingu jí hodia do II. ceny. Celkově vybojovala na Podbrdském poháru krásné 3. místo.

              

O víkendu 22.-23.10.2016 se v Kařezu konaly KVZPR, na které jsem v euforii po MSR nepromyšleně nahlásila Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U". Nedošlo mi, že má hárat a že zkoušky buď nestihneme a nebo nebudeme mít čas kvůli hárání trénovat. Nakonec nastala ta mírně příznivější varianta a Bisulka dohárala týden před zkouškami. Na cvičení tedy moc čas nebyl. Na zkoušky dorazilo 17 retrieverů, ale hned první den se startovní pole zmenšilo na pouhých 6 přeživších. S Bisulkou na některých disciplínách sice mírně cloumaly hormony, ale i tak dokázala dojít celé zkoušky v I. ceně. Jako jediný golden v I. ceně získala také titul CACT. Celkově došli v I. ceně zkoušky pouze dva pejsci - naše Bísa a šikovná labinka z naší skupiny. Bisulka měla přece jen o pár bodíků více a tak se stala Vítězkou všestranných zkoušek!

V sobotu 14.11.2015 poctivě zkouškovala mamka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" i její dceruška Eriska - Power of Sol Brdské zlato. Eriska složila v 7 měsících svou retrívří maturitu OVVR s krásným výsledkem. Eriska má v tabulce samé 4, jen aport z vody za 3 a oba aporty byly se zvěří! Jsme na malou šikulky moc pyšní! Zahanbit se nenechala ani mamka Bisou, která složila klubové LZ v České Lípě. Bisulka pracovala výborně a velice temperamentně, zvládla krásně i novou disciplínu šoulačku, na kterou jsme neměly moc času. Bisulka má v tabulce také samé 4 až na poslední disciplínu. Klidy na stanovišti probíhaly poněkud chaoticky a tak panička vsadila na jistotu a řemen, abychom si tu krásnou I. cenu nepokazily. Sečteno a podtrženo I. cena, 2. místo a další titul r.CACT :o)

Víkend 26.-27.7.2014 jsme s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a prima partou nadšenců strávili na Severomoravském Derby retrieverů. I přesto, že Bisulku stále trápí faleška a hormony, jsme prožili krásný víkend v milé společnosti a krásné přírodě. Bisou pracovala až na malá hormonální zatmění pěkně. PZ šla v sobotu ve čtyřkách, pak malé zatmění a 3 z kachny a nakonec totální výpadek na poslední disciplíně markingu a 0. V neděli se nám povedlo zkoušky dojít v II. ceně s limitní 2 z markingu. Úžasně si na Derby vedl Jimův - Deep Delight Brdské zlato "U" syn Baddy z Líšeňské planinky. V sobotu na PZ vyhrál titul CACT a v neděli došel SZVP s plným počtem bodů a v rozstřelu vybojoval titul r.CACT. V celkovém pořadí skončil na 3. místě a nominoval se tak na Derby 2015! Moc gratulujeme!

Předmět

známka

body

1. přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling

4

24

2. Přinášení kachny z hluboké vody

3

12

3. Práce v rákosí

4

12

4. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

4

20

5. Chování po výstřelu

4

8

6. Paměť k aportu - marking

2

8

7. Přinášení

4

8

8. Vodění psa

4

8

9. Poslušnost a ovladatelnost

4

16

10. Chování na stanovišti

3

6

Celkem bodů

 

122

12.-13.2014 se konal již tradiční Pohár prezidentky RK MVZPR Kostelní Střímelice. Přes falešnou březost a hormonální bouři jsme se tam s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" vypravili a zkusili zkouškové štěstí. Bisulka pracovala až na pár hormonálních zatmění moc krásně. Velkou radost mi udělala krásnou prací na těžké barvě, která se na těchto zkouškách ukázala být nejtěžší a zásadní disciplínou. 4 pejsci vypadli právě na ní a hodně dalších posunula do II. nebo III. ceny. Ze 14 startujících došlo zkoušky úspěšně 9, z toho pouze 2 v I. ceně. Bisulka měla moc pěkné známky, jen hormonální zatmění a limitní známka za slídění, které je jinak její parádní disciplínou, jí posunuli do II. ceny. I tak jsem ale na svou holčičku moc pyšná, právem si vysloužila titul "U" a to pár dní přes třetími narozeninami!

Zkoušky úspěšně složil i Bisulky bráška Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato. Winnie pracoval výborně na vodě i na poli, jen les se mu nepovedl, ten neměli s paničkou natrénovaný. Barvu šel podruhé v životě, ale zvládl jí i když v limitní známce na III. cenu. I on si tedy vybojoval za jméno titul "U".

Na zkouškách s námi byla i Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" a i ona je úspěšně došla v III. ceně.

Z Roudňáků s námi byl ještě Happy - CH Adventure Captain Pure Soul "U" a i on zkoušky úspěšně složil v krásné II. ceně a pěknými známkami.

Byl to krásný adrenalinový víkend, v krásném prostředí a milé společnosti. Děkuji všem organizátorům i účastníkům za příjemnou soutěžní atmosféru!

Happy, Sárinka, Winnie a Bisou

V sobotu 17.5.2014 jsme si s holkama užily i přes nepřízeň počasí hezký den s přáteli na WT v Milovicích. Bylo to opět něco jiného a nového, což dělalo problémy především paničce, která polovinu úkolů řádně nepochopila a holkám to kazila. Holčičky se moc snažily i když byly trochu zklamané, že na zkouškách jsou jen samé dummíky a žádná zvěř. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" úspěšně zvládla třídu E a Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" třídu L.

25.8.2013 - Ani v neděli jsme nelenili a již časně ráno jsme vyrazili do Děčína na klubové PZ. V krásném prostředí, s výbornou partou lidí jsme si užili krásný zkouškový den. Organizace byla bezchybná, počasí nám přálo a gulášek byl výborný, co více si přát :o) Ve skvělé společnosti nám den rychle utekl a našim pejskům se dařilo. Po dlouhé štěňátkové pauze jsem vzala na zkoušky Wend- CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a přesto že moc necvičila, nic nezapomněla a pracovala spolehlivě. Získala I. cenu, 2. místo a titul CACT. Na Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" byla trochu znát únava z výstavy z předchozího dne a trochu nezvyk, že vedu na zkoušce obě holky najednou. Neukázala vše co umí, ale i tak získala I. cenu, 3. místo hned za Wendíkem a titul r.CACT. Bráška Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato zkoušky také úspěšně složil v II. ceně kvůli limitní známce z vodění, které bylo posuzováno veeelmi přísně. Ale to určitě také brzy dopiluje. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato tentokrát zkouškové štěstí nepřálo, snad se to povede příště. Moc děkujeme Monče Procházkové za vzornou péči o naše štěňátka a zbytek smečky!

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

2 4

8. Poslušnost a ovladatelnost

3 18

9. Paměť k aportu - marking

4 16

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   178

10.-11.8.2013 Proběhl již 10. jubilejní ročník Poháru Světa myslivosti, kterého jsme se zúčastnili s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a s kamarádem Happym - Adventure Captain Pure Soul. První den měli všichni retrieveři i slídiči PZ. Happyho panička bohužel den před zkouškami onemocněla a ztratila hlas a tak šel Happy na zkoušky se svou chovatelkou Irenkou, s kterou nikdy na zkouškách nebyl ani necvičil. Bohužel se jim stala osudnou vlečka pernaté, na které vypadlo ten den nejvíce pejsků. Bisulka pracovala moc krásně a velice chuťově, hlavně za slídění s dohledávkou si vysloužila velkou pochvalu. Jedinou 3 jsme dostali na markingu, kde o metr přeběhla, jinak byly v tabulce samé 4. Bisulka tak tedy dokončila první den v I. ceně s titulem r.CACT. Skvěle se na PZ dařilo i naší kamarádce ze skupiny slídičů, německé křepelandě Káje - Brisa od Borůvkové hory, která vyhrála titul CACT.

Druhý den nastupovali pejsci na SZVP s obávaným těžkým a neprostupným rákosem. Bisou a Happy byli tentokrát spolu ve skupině a začínali hlubokou vodou. Oběma jim šla práce moc hezky, jen ten zatrolený marking jsme zase o metr přeběhli a zase z toho byla 3. Happy naopak předvedl na markingu svůj životní výkon, nevyběhl a dostal krásnou 4. Mezitím se k nám donesla zpráva, že na dohledávce kachny vypadli už 4 pejsci a 2 zbývající dostali oba 3 na rákosu. Do druhé poloviny zkoušek jsme tedy nastupovali se sevřeným žaludkem a obavami z obtížného rákosí. Bisulka mi udělala ohromnou radost, i po náročných dvou dnech zvládla tyto poslední disciplíny se svou typickou rychlostí, energií a obrovskou chutí k práci. Dohledávku kachny měla jednu z nejrychlejších a na rákosu předvedla dle slov rozhodčích excelentní výkon, nejlepší ze zúčastněných pejsků. Do neprostupného rákosí se prolámala, šla do hloubky, krásně reagovala na povely, důkladně prohledala přesně ten prostor, který nám byl určen a kachnu na konci krásně navětřila a donesla. Odnesla si trochu pořezaný čumáček, ale radost byla veliká. Na klidu na stanovišti se panička rozhodla pro jistotu, protože si spočítala, že i na řemeni nám to bude stačit na titul CACT. Překvapením ale při vyhlášení bylo, že Bisulka získala i titul Vítěz zkoušek, Pohár starosty Kosiček za nejlepší práci na vodě a v závěrečním součtu za oba náročné dny i celkového Vítěze 10. ročníku Poháru Světa myslivosti! Happy se po prvním neúspěšném dnu s novou vůdkyní hezky sžil a získali spolu na SZVP I. cenu a titul r.CACT.

Přes náročné terény a teplé počasí jsme si užili krásné dva pracovní dny v milé společnosti a báječné atmosféře. Vůdci se chovali sportovně, jeden druhému přáli úspěch a podporovali se navzájem. Rozhodčí byli přísní, ale spravedliví a také vždy ochotní poradit. Organizace již jako tradičně skvělá, vše probíhalo hladce a bez problémů. Krásné ceny pro všechny účastníky. Prostě zkoušky, na které se každý rok moc ráda vracím!

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Vlečka pernaté

4 20

4. Vlečka srsnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění

4 8

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Marking

3 12

10. Přinášení

4 24
Celkem bodů   184

Předmět

známka

body

1. přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling

4

24

2. Přinášení kachny z hluboké vody

4

16

3. Práce v rákosí

4

12

4. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

4

20

5. Chování po výstřelu

4

8

6. Paměť k aportu - marking

3

12

7. Přinášení

4

8

8. Vodění psa

4

8

9. Poslušnost a ovladatelnost

4

16

10. Chování na stanovišti

3

6

Celkem bodů

 

130

21.7.2013 - Po delší pauze, v které jsme se věnovali hlavně našim štěňátkům, jsme se opět vypravili na zkoušky. SZVP Obořiště máme doslova za rohem, jsou to zkoušky v krásném prostředí a výborně zajištěné. I přes úmorné vedro, jsme si s Roudňáky, odchovečky a přáteli užili nádherný den. Zkoušky byly plně obsazené, tedy 24 psů a z toho 13 zlaťáčků. Počasí bylo tropické, terény těžké, posuzovali velmi zkušení rozhodčí, přísní a korektní, kteří nikomu nic neodpustili, jak to má na klubových zkouškách být. Už dlouho jsem nebyla na zkouškách, kde by byla úroveň výkonů a vycvičenosti psů na takové úrovni. Byly k vidění opravdu krásné práce, zejména v těžkém a dlouhém slídění v rákosí. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" mi dělala celý den velkou radost a pracovala krásně a chuťově, prostě moje malé ferrari :o) Bisulka zvládla všechny disciplíny za 4, jen na klidu na stanovišti jsme šli na jistotu, na řemeni. Bisulka se ani nehla, asi mi chtěla dokázat, že jí mám příště více důvěřovat a tak tedy krásná 3, I. cena, celkové 5. místo a titul r.CACT. Hned za Bisulkou se umístila Deanova - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato dcera Amelia Lueur Doreé, také v I. ceně s jedinou 3. I.cenu a jedinou 3 vybojovala také naše Sára - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U". Krásně pracovala také Arwen Famous Gold s Irenkou - získali II. cenu a vysoký počet bodů. Z Roudňáků se zúčastnila ještě Arabela od Tří Kulišek a získala s paničkou III. cenu. Nedařilo se tentokrát Athoskovi Lueur Doreé, který šel v samých 4 a vypadl na předposlední disciplíně. Všem moc gratuluji a děkuji za krásný den ve skvělé atmosféře!

Předmět

známka

body

1. přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling

4

24

2. Přinášení kachny z hluboké vody

4

16

3. Práce v rákosí

4

12

4. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

4

20

5. Chování po výstřelu

4

8

6. Paměť k aportu - marking

4

16

7. Přinášení

4

8

8. Vodění psa

4

8

9. Poslušnost a ovladatelnost

4

16

10. Chování na stanovišti

3

6

Celkem bodů

 

134

Roudňáci na SZVP Obořiště

O víkendu 11.-12.8. se konal již 9. ročník Poháru Světa myslivosti. V neděli byly na pořadu dne SZVP. Na ty nastoupila Sárinka a naše malá Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U". Šli jsme spolu v jedné skupině a to Sárinka hned první a Bisulka druhá za ní. Ráno se začínalo slíděním v rákosí, za které obě holky dostaly shodně 4 a velkou pochvalu. Následovala chůze u nohy, kde holky také nezklamaly a vysloužily si obě 4. Poslední před střídáním skupin byla dohledávka kachny a opět obě holky bez problémů a v bleskovém čase za 4. Do dalších disciplín už jsme z naší skupiny pokračovali jen 3 a tak to šlo bleskově. Nejdříve handling - Sárinka bez problémů 4, Bisulka 4 s pochvalou, že se nechala perfektně navést na kachnu kterou neviděla. Pak hned aport kachny z vody, opět obě bez problémů za 4. No a na závěr této skupinky nenáviděný marking, který je vždy jen otázkou náhody. Tentokrát byla náhoda proti nám. Sárinka přeběhla a dohledala a tak známka 1 a Bisulka se musela opičit a taky si vysloužila 1 za dohledání. Od rozhodčích ještě dostala Bisulka velkou pochvalu za přinášení a nádherné předávky s předsedáváním. Na závěr už byl jen společný klid na stanovišti, kde jsme obě nechaly naše fenky na řemeni, když už ten nešťastný marking dopadl takhle. Bisulka klid na řemeni za 3, Sárinka bohužel 2. 3 pejsci tuto disciplínu neustáli a vyběhli a pro ostatní to bylo opravdu těžké je nenásledovat. Sečteno a podtrženo sice III. cena, ale skvělý pocit z toho, jak moje malá holčička krásně pracovala a perfektně zvládla disciplíny, které považuji za nejdůležitější, tedy především práci v rákosí. Byl to také fajn víkend v milé společnost lidí zapálených do práce se svými pejsky!

Předmět

známka

body

1. přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling

4

24

2. Přinášení kachny z hluboké vody

4

16

3. Práce v rákosí

4

12

4. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

4

20

5. Chování po výstřelu

4

8

6. Paměť k aportu - marking

1

4

7. Přinášení

4

8

8. Vodění psa

4

8

9. Poslušnost a ovladatelnost

4

16

10. Chování na stanovišti

3

6

Celkem bodů

 

122

7.7.2012 hned po skončení prvního hárání složila Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" v 11 měsících klubové PZ na táboře v Roudné. Bisulka složila PZ v I. ceně s jedinou 3 z poslední disciplíny, kde už se projevila velká únava z celého výcvikového tábora a zkoušek.

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

3 12

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

4 8

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

4 16

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   184

2.6.2012 složila svou psí maturitu naše desetiměsíční Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U". Až na malé zaváhání v závěru, kde jí zmátlo, že po výstřelu nepadl žádný aport, pracovala výborně. Velkou radost mi udělala předpisovým aportem kachny z hluboké vody a vzornou dohledávkou a aportem bažanta. OVVR tak složila v I. ceně. Na zkouškách s námi byl také Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a i on je složil úspěšně. Za zaváhání u aportu z vody v II. ceně. Zkoušky byly velice příjemné a dobře připravené a celý den nám milou společnost a osobního fotografa dělala kamarádka Anetka. Moc děkujeme!

Předmět:

Hodnocení za výkon:
1. Nos

4

2. Chování po výstřelu

3

3. Vrozená chuť  k práci

3

4. Ochota k práci ve vodě

4

5. Aport z vody

4

6. Aport v terénu

4

7. Kontakt s vůdcem

4

8. Vodění na vodítku

4

9. Vodění volně

4

povaha

standartní