Chovatelská stanice Brdské zlato

 

Novinky vrh Zesty

4.1.2023 - Našim Zestíkům jsou 3 týdny a už jsou z nich maličcí pejsci, kteří se začínají projevovat. Začínají si hrát, okusovat se navzájem, zkoumat vše kolem sebe a zkoušet, co dokáží jejich hlasivky. Maminka Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato stále velmi obětavě kojí a pečlivě se mrňousky stará. Když si na chvilku odběhne, hned to za ní s nadšením vezme babička štěňátek Rorynka. Štěňátka už dostávají masíčko z mističky a jsou moc šikovní i když ještě trochu opatlánci, však je také kolem misky tlačenice a brzy přidáme druhou. Několikrát denně už jsou z bedny venku a zkoumají pokoj a seznamují se se zbytkem smečky. Štěňátka už mají kožíšky pořádně husté a tak pro ně snižujeme v pokoji teplotu, aby jim nebylo vedro. Všechna štěňátka jsou už zadaná a čekají na ně noví páníčci.

  

27.12.2022 - Našim Zestíkům jsou už dva týdny. Už jsou z nich pořádní puclíci a moc jim chutná od maminky i z lahvičky. Maminka Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato tu hordu zvládá perfektně i když péče o tolik prcků je náročná. Štěňátka byla zvědavá na dárečky a pohádky a tak na Štědrý den otevřela oči. První byl pan Šediváček a další rychle následovali v průběhu dne. Také už se jim otevírají zvukovody a začínají slyšet a k tomu patří i trénink hlasivek, co všechno dokážou. Štěňátkům krásně tmavnou kožíšky a mají moc pěkný pigment na nosících a tlapičkách.. Rychle se rozvíjí i jejich motorika a zkoušejí si první krůčky. když přijde maminka do bedny, tak už je to pořádný tanec. Některá štěňátka jsou ještě volná a hledají své milující rodiny!

Našim štěňátkům z Vrhu Zesty je dnes jeden týden a máme velkou radost, že všech 13 miminek krásně prospívá a roste. Je to tedy náročné pro maminku Lupínku - Very Cheeky Monkey Brdské zlato i pro nás, ale dělají nám radost. Prvních 5 dní v podstatě odmítali lahvičku, ale i tak to šikulka Lupínka utáhla sama. Teď už povyrostli, z lahvičky začali pít hezky a tak můžeme Lupínce více pomáhat. Pořádnou práci jí dá i hygiena, když všech 13 prďolků spustí kakamitu najednou, ale je moc šikovná. Teď už si jde chvílemi odpočinout a zchladit se ven, když prckové spinkají a užívá si každodenní krátké procházky v přírodě. Štěňátka už téměř všechna zdvojnásobila svou porodní hmotnost. Krásně jim zčernali čumáčky a tmavnou a houstnou jim kožíšky. Když přijde maminka s mlíkárnou, je v bedničce pořádně živo. Některá štěňátka jsou ještě volná a hledají své milující rodiny!

V noci 13.12.2022. se narodil náš Vrh Zesty. Je to rekordní vrh v naší CHS co do celkového počtu štěňátek i co do počtu chlapečků v jednom vrhu. Lupínce - Very Cheeky Monkey Brdské zlato a Odinovi - CH, C.I.E., C.I.B. One Million du Bois de la Rayere se narodilo 9 chlapečků, 4 holčičky a poslední 14. holčička se narodila bohužel jako andělíček. I přes tak vysoký počet štěňátek byl porod velmi rychlý a štěňátka mají na početný vrh krásné porodní váhy - 350-465g. Lupínka byla hrozně šikovná a je z ní perfektní starostlivá maminka. Jako obvykle se budu snažit každý den přidat aspoň pár fotek do fotogalerie štěňátek. Někteří klučíci jsou ještě volní ;)

Dlouho u nás určitě po odchodu štěňátek smutno nebude. Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato už teď, 3 týdny před porodem, vypadá, že brzy praskne, takže můžeme očekávat velkou kupu štěňátek. Náš Vrh Zesty se narodí kolem 18.12.

Další štěňátka na sebe nenechají dlouho čekat. Ultrazvuk potvrdil, že náš rychlovýlet so Francie s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato za Odinem - One Million du Bois de la Rayere byl úspěšný a Lupínka čeká svá první štěňátka. Máme velkou radost!

V posledních dnech se nám Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato opět postarala o trochu toho vzrůša. Rozhárala se o 3 měsíce dříve a opět si načasovala svoje rande se ženichem do dnů, kdy byl i porod Roxynky. Roxynka naštěstí porodila štěňátka včas a je vzornou maminkou a tak jsme je mohli dva dny po porodu nechat ve zkušených a pečlivých rukou mé maminky a odjet s Lupínkou na krytí do Francie. Celá cesta proběhla výborně a krytí bylo naprosto perfekní a vzorové i přesto, že Odinovi páníčci nám ujeli do Španělska a bylo zcela v našich rukách. Moc doufáme, že vše klapne a i Lupínka se dočká svých štěňátek s krásným a šikovným One Million du Bois de la Rayere.