Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2021

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

 

Našim štěňátkům už bylo 6 týdnů a kvapem se blíží loučení s nimi. Dostali třetí odčervení a brzy je čeká očkování, tetování a čipování. Budoucí páníčci si postupně vybírají, kdo bude ten jejich prcek. Už umí pořádně řádit, zlobit a mnohem méně spinkají. Jsou z nich krásná zdravá silná štěňátka s huňatou srstí. Všichni mají správný skus a všechny mléčné zoubky a kluci sestouplá varlátka. Máme z nich velkou radost a je nám smutno z nadcházejícího loučení s nimi.

28.10.2021 - Dnešní státní svátek nezahálela naše Zivuška - Very Fluffy Brdské zlato a úspěšně s páníčkem složila OVVR. Na suchu i z vody aportovala zvěř. Moc gratulujeme!

Naše štěňátka si zatím zkoušela první modeling a docela jim to šlo i když výsledky nejsou úplně perfektní:

24.10.2021 - Čas se štěňátky utíká neuvěřitelně rychle a dnes je jim už 5 týdnů. Jsou z obýváku přestěhovaní do vlastního domečku s velkým výběhem s travičkou a moc se jim tam líbí. už se naučila procházet psími dvířky a pilně trénujeme venčení na travičce. Maminky mlíčka už pomalu ubývá a tak prckové dostávají 4x denně plnou misku masíčka a moc jim chutná. Nastává krásné období, kdy štěňátka roztomile skotačí, honí se a harají si spolu a s ostatními členy smečky. Máme za sebou spoustu návštěv budoucích páníčků, které si malí i velcí pejsci moc užili. Budoucí majitelé už se moc těší a stříhají metr a nám je z blížícího se loučení smutno.

17.10.2021 - Dnes jsou našim štěňátkům 4 týdny. Už jsou z nich maličcí pejsci se vším všudy, kteří se prohání po pokoji, hrají si s hračkami, okusují mamku, babičku i tety a perou se se sourozenci. hezky baští maso z mističky i když mamika má ještě spoustu skvělého mlíčka. Dostala druhé odčervení a všechna to bravurně zvládla. Prckové za sebou mají víkend plný návštěv budoucích páníčků, nějak nám to s nimi moc rychle utíká. Za pár dní se štěňátka přestěhují do své vlastní vily s velkým výběhem s travičkou.

Od našich odchovečků nám přišly další dobré zprávy.  Molly - Run And Play Brdské zlato splnila všechny podmínky a byl jí udělen titul Championka CZ! Moc gratulujeme! Berettka - You Are My Beretta Brdské zlato se zúčastnila PZ ve Sloveči. Celé zkoušky šla krásně na I. cenu, ale bohužel se nepovedla poslední disciplína a nakonec spadla do III. ceny. Gratulujeme a přejeme hodně zkouškového štěstí do dalších zkoušek!

13.10. slaví čtvrté narozeniny náš Vrh Top. Všem zrzíkům přejeme veselé narozeniny, krásný a šťastný život s jejich rodinami a pevné zdraví! Máme Vás rádi!

Vrh Top

V neděli 10.10. jsem svěřila opatrování miminek a zbytku smečky páníčkovi a s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato jsme vyrazily do Čelákovic na klubové ZVP. Ráno to nevypadalo moc růžově, auto zamrzlé, zima a po cestě se rozblikaly na autě červené kontrolky. Naštěstí se povedlo problém vyřešit, šťastně jsme dojely na místo, vylezlo sluníčko a hned bylo vše veselejší. Opět se mi povedlo vylosovat, pro Lupí nejhorší, poslední los ve skupině. Začínalo se dohledávkou kachny a začaly velké problémy, hlavně pro nezkušené a méně temperametní pejsky. Terén byl těžký, špatně neprostupný a samozřejmě u první skupiny ještě neprošlapaný. Z místa vypuštění nebylo vidět zda je pes na místě nebo ne. První fenečka bohužel 0 i když dostala opravdu všechny šance, které jí rozhodčí mohli spravedlivě dát. Druhý pejsek nakonec s velkou pomocí dohledal v poslední minutě za 1. Pak už to šlo trochu líp, byly 3 a 4 ale pejskům to trvalo dost dlouho. Lupí chvilku prolamovala rákos, pak si chytla stopu a pach a za chvilku valila zpět s kachnou za 1:50min. Následovalo vyhledávání v rákosí a o tom už jsme slyšeli, že v první skupině tam padla i 0. Nastupovali jsme tedy s respektem, terém opět těžký, hustý vysoký rákos a také hodně kopřiv. Spolubojovníci ze skupiny se s tím poprali různě, moc vysoké známky to u většiny nebyly. Lupí dostala úsek, kde vypadl pejsek z předchozí skupiny. Energicky se prolamovala rákosem do hloubky, za celou dobu vyběhla jen 3x, ale jen aby se posunula o kus dál a opět na jeden povel skočila do rákosu. Rozhodčím se její práce moc líbila, hlavně z hlediska praktického honu prý udělala práce za 4 jiné psy. I po odzkoušení všech skupin byla její práce oceněna jako nejlepší. Dále jsme přejeli na handling, tam za mě Lupí bez problémů, ale rozhodčí dali malou 3 z přinášení, že jsem odebírala první kachu dříve, než se pes zastavil. Posouzení velmi přísné, ale všem stejně. V poslední skupině vodění v parčíku, Lupí pěkná práce a poslední marking ve velmi neobvyklém terénu - hlávkách kapusty. V terénu se psům velmi obtížně běhalo, takže Lupí pro aport přímo a hned ho bafla, ale pak se přece nebude kodrcat přes kapustu a obešla to po kraji pole ke mě. Rozhodčími ohodnoceno jako 3 za marking. Bez velkého prodlení následovali klidy na stanovišti, kde jsem si s Lupí poprvé troufla na volno. Vyšlo to tak, že střelec stál přímo za námi, z toho jsem měla trochu strach, aby se mi Lupka neotáčela, ale zvládla to všechno v naprostém klidu, ležela ani se nehla, jen pak už to byla nuda a okusovala si travičku :o) V součtu krásný výsledek, I. cena, 2. místo z 22 pejsků a titul r.CACT. Na prvním místě byl bratránek Bregalad laure Alcar, syn naší Erisky a na 4. místě šikovná vnučka naší Wendulky Beaming Sky Staroveský poklad. Celkově GR tyto zkoušky ovládli, ostatní plemena nedosáhla na tituly.

V tento den také náš Vrh Wild oslavil třítýdenní narozeniny. V porodní bedně už je pěkně živo, štěňátka si začínají hrát a také trénují hlasivky. V posledních dnech už jsme trochu přikrmovali štěněčím mlíčkem, aby toho nebylo na maminku Elišku - U Are So Beautifull Brdské zlato tolik a teď už prcky čeká i první masíčko, jak jinak u nás, než bažantí prsa :o) Uvolnila se nám rezervace na jednoho klučíka.

3.10.2021 - Náš Vrh Wild má dnes 2 týdny. Štěňátka už hodně vyrostla, více než zdvajnásobila svou porodní váhu, mají krásně pigmentované nosíky i tlapičky. Tmavne jim taky jejich zlatý kožíšek. Štěňátka mají otevřená očka a začínají slyšet. Pomalu se učí používat své nové smysly a také se rychle zlepšují v motorice. Dokáží se už postavit na všechny čtyři a občas se už povede i nějaký ten krůček. Dnes dostala také své první odčervení. Moc jim nechutnalo, ale zapili to maminčiným mlíčkem. Maminka Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato se o svoje dětičky krásně stará a má dostatek mlíčka. S péčí už jí smí pomáhat i babička Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" .

1.10.2021 - Dnes slaví naše Wendulka - CZ CH práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a všichni její sourozenci z  Vrhu Energy krásné 13. narozeniny! Přejeme všem pevné zdraví, aby tu s námi byli ještě dlouho a užívali si zaslouženého "důchodu"!

V neděli 26.9. byl našim štěňátkům jeden týden. Bohužel jsme 3. den přišli o dvě holčičky, ale zbytek štěňátek krásně roste a má se k světu. Všechna štěňátka už zdvojnásobila svou porodní váhu. Mamka Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato se moc hezky stará a má pro všechny dostatek mlíčka. S péčí pomáhá i babička Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a na pravnoučátka už se přijela podívat také prababička Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" . Štěňátka mají středně zlaté kožíšky, které ještě budou tmavnout a pěkný pigment na nosech i tlapičkách. Zatím se jejich den skládá jen z pití mlíčka a spinkání. Brzy už ale začnou otvírat oči a začnou slyšet a jejich obzory se rozšíří.

25.9.2021 - Tuto sobotu se hned několik našich odchovů úspěšně zúčastnilo loveckých zkoušek. Arnie - Very Happy Brdské zlato po PZ složil úspěšně také ZVP v II. ceně. Moc gratulujeme a přejeme hodně elánu do dalšího výcviku a štěstí do dalších zkoušek! PZ v Těškově se zúčastnily holčičky Molly - Run And Play Brdské zlato a Berettka - You Are My Beretta Brdské zlato. Obě zkoušky úspěšně dokončily. Molly trochu pozlobila paničku na vlečkách a za to si vysloužila III. cenu. Berettka pracovala moc hezky, ale marking se nepovedl, vůdce si úplně neporozuměl s rozhodčím a vyslal Berettku předčasně - tedy známka 1 a III. cena. Mollynka se složením PZ také stává Championkou Česka! Moc gratulujeme!

Arnie

19.9. nás Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato překvapila a porodila 10 krásných štěnátek i když termín měla až ve středu. Nejspíš toužila mít nedělňátka. Máme 5 holčiček a 5 chlapečků. Jejich hrdým tatínkem je Berry - JCH Highland Hope of Loyal Gold. Porod proběhl rychle a hladce a maminka i štěňátka jsou v pořádku a zdraví. Eliška byla na prvničku moc šikovná a všechno krásně zvládla sama. Vítáme na světě náš Vrh Wild!

  

Po čase máme opět několik pracovních novinek. Velkou radost máme z toho, že Lupínka bráška Arnie - Very Happy Brdské zlato úspěšně složil PZ a získal LUP. Může teď svoje páníčky doprovázet na honech. Moc gratulujeme! S Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato jsme nemohly chybět na tradičních PZ Aros cup v Dolních Habarticích. Lupínka pracovala moc hezky, získala I. cenu a dvě trojky byly spíš zkoušková smůla. Mám velkou radost, že klidy na markingu a u kachny zvládá čím dál tím lépe. Na zkouškách zazářil opět Pino - CH Power of Love Brdské zlato a opět se stejně jako v loňském roce stal Vítězem zkoušek s tituly CACT a CCT! Moc gratulujeme! Celé září si také Lupínka s maminkou Rory užívají velkých kachních honů v Tachově a tvoří skvělý team. Lupínka velmi příjemně překvapila i na tahu, kde se chovala vzorně.

   Arnie

28.8.2021 - Na MVP v Mladé Boleslavi se Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato opět v konkurenci starších a vyspělejších fen v pracovce neztratila. Hezky se předvedla v postoji i v pohybu a v kvalitní konkurenci získala V4. Ještě lépe si vedl bráška Vicy - Very Best Brdské zlato , v mezitřídě získal V2. Sestřička Ziva - Very Fluffy Brdské zlato s páníčkem poctivě trénovala a bylo to znát a předvedla se už lépe i když to bylo tentokrát VD. Je to ale krásná holčička a příště to bude zase o kousek lepší. Všem moc děkujeme, že se na výstavě předvedli!

Lupí   Lupí

Ultrazvuk nám potvrdil, že se u nás na konci září narodí zlatá štěňátka. Maminkou se poprvé stane Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato a tatínkem štěňátek je Berry - JCH Highland Hope of Loyal Gold. Elišky panička zatím nemá na štěňátka vhodné podmínky a tak Elišky vrh odchováme u nás, v její rodné CHS. Bude se jednat o Vrh Wild :o)

   21. den březosti

8.8.2021 jsme se s Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato zúčastnily klubových PZ ve Vacíkově. Cílem bylo opravit si PZ na I. cenu a ten jsme splnily. Velkou radost jsem měla z markingu a kachny, kde to Lupí konečně ustála a nevyběhla. Byli to velké nervy, rozhodnout se, jestli na řemeni nebo na volno a důvěra se vyplatila. Celkově jsme schytaly jen tři trojky. První na markingu za dohledání, to je prostě zkoušková smůla a terém byl hodně těžký. Druhou má na triku Lumpajz, kdy pozlobila s přinášením na vlečce srstnaté a poslední z vyhledávání jde za vůdkyní, která dělala chyby jak začátečník. Podtrženo a sečteno, na 18 měsíčního puboše slušný výsledek a spokojenost :o)

30.7. a 1.8. se konaly klubové výstavy KCHLS v Humpolci. A protože je nově pro uchovnění klubová výstava povinná, vyrazili jsme tam i s naší Lupínkou - Very Cheeky Monkey Brdské zlato aby splnila poslední podmínku pro uchovnění. Konkurence byla obrovská a počty psů ve třídách rekordní. Takové už dlouhé roky nepamatuji. V sobotu nás potrápilo vedro, v neděli se ochladilo a pro změnu zas pršelo - samozřejmě zrovna když nastupovala třída pracovní :o) Lupínka byla ve třídě pracovní nejmladší, ale rozhodně se neztratila. Po oba dny si vyběhala známku Výbornou a v sobotu i krásné 4. místo. Předvedla se pěkně v postoji i v pohybu, jen malinko znuděně, prý hony jsou mnohem lepší. Vicy - Very Best Brdské zlato se vystavoval pouze v sobotu, ale vedl si výborně a získal V a krásné 3. místo v mezitřídě. Na výstavách se předvedl i Pino - Power of Love Brdské zlato ve třídě vítězů a získal po oba dny V4. Lupínky sestřička Ziva - Very Fluffy Brdské zlato je prostě svéhlavička a na výstavy má svůj názor a nechtěla se předvádět, takže i přes krásné posudky dostala oba dny v mezitřídě VD. Molly - Run And Play Brdské zlato se vystavovala ve třídě otevřené a získala oba dny Výbornou. V Polsku se také první výstavy zůčastnila Alva - Very Gold Brdské zlato . Potřebuje ještě získat výstavní průpravu, ale dostala známku Výbornou. Všem gratulujeme a moc děkujeme za účast!

26.6. se na MVP v Brně dočkala své výstavní premiéry konečně i naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato . V době covidu jsme neměli možnost vystavovat a tak přeskočila všechny třídy až do třídy pracovní. Výsledek předčil mé očekávání a z Brna si Lupínka odvezla V2 a titul r.CAC. Na výstavě se z našich odchovů vystavoval ještě Pino - Power of Love Brdské zlato - V4 ve třídě šampionů a Molly - Run And Play Brdské zlato - V4 ve třídě otevřené. Výstavu jsme si přes velké teplo po dlooouhé době s přáteli hezky užili.

Poslední půl rok byl hodně náročný a tak aktualizace stránek vázla. Díky covidu nebyly ani žádné psí akce a museli jsme se obejít i bez našich přátelských setkání a společných cvičení. Snad už teď nastane klidnější a veselejší doba pro nás pro všechny. Povedlo se nám zrentgenovat kompletně celý náš poslední Vrh Very. Moc děkujeme všem majitelům našich štěňátek, že vyšetření absolvovali a za příkladnou péči o jejich miláčky! Vicy bohužel prodělal silnou a vleklou boreliozu a musel dostat spoustu antibiotik, což se podepsalo i na jeho kloubech. Moc mu přejeme, aby už byl jen zdravý a nožky ho nezlobily!

Vicy - Very Best Brdské zlato DKK AA, DLK 1/2, OCD nepostižen (MVDr. Šebek)

Arnie - Very Hapy Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0, OCD nepostižen (MVDr. Decker)

Teddy - Very Strong Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0, OCD nepostižen (MVDr. Decker)

Ziva - Very Fluffy Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0, OCD nepostižena (MVDr. Decker)

Alva - Very Gold Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0 (Polsko)

Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0, OCD nepostižena (MVDr. Decker)

Valo - Very Pretty Brdské zlato DKK BB, DLK 0/1 (Finsko)

Tara - Very Sweet Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0 (Finsko)

Na začátku roku slavíme hned dvoje narozeniny. 21.1. oslavil své 8. narozeniny náš Vrh Make a Maybísek a jeho sestřičky vstoupili papírově mezi seniory. Zatím jim ale zdravíčko slouží a seniory se být rozhodně necítí. 2.2. na Hromnice slaví své 5. narozeniny Vrhu Run a samozřejmě naše milovaná Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" . Rorynka oslavila narozeniny tím, co miluje nejvíce, prací na honu v bažantnici ve společnosti svých 3 šikovných dcerušek. Doma pak samozřejmě čekalo něco moc dobrého na zub. Všem oslavencům přejeme ještě spoustu šťastných let s jejich rodinami a pevné zdraví!

  

Nahoru