Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

Edward

 

MCH & DualCH Delibes´s Golden Marian "U"

"Mimi"

11.7.2002 - 15.6.2016

MCH Delibes´s Golden Marian "U" - 4 roky    

Chovatel: Vesa Hynninen (Finsko)

Majitel: MVDr. Libuše Štorková

 • DKK: BB

 • DLK: negativní

 • OCD: negativní

 • Vyšetření očí: negativní (11/2007)

 • Dědičná onemocnění srdce a štítné žlázy: negativní

 • Výška: 54 cm

 • Váha: 32 kg

 • Chrup: plnochrupá, skus nůžkový

 • Příbuznost: 10 generací 13,10%, 12 generací 16,71%

 • Zkoušky: OVVR, Canisterapeutická zkouška, KSZVP I. cena - r.CACT, KPZ I. cena - CACT & Vítěz zkoušek, Rožumberský pohár - MVZPR - I.cena, CACT, Český Šampion Práce, I.MSR III. cena

 • Výstavy: VT, 8x r.CAC, 13x CAC, 5x r.CACIB, 2x CACIB, Národní vítěz

Mimi je naše první fenečka zlatého retrívra, beze zbytku splnila všechna naše očekávání a stala se zakládající fenou naší chovatelské stanice. Nejen že má velice pěkný exteriér, ale hlavně pevné zdraví a báječnou povahu. Je milá, klidná, trpělivá a poslušná. Těmito svými vlastnostmi a hlavně svou velikou láskou ke všem lidem je přímo předurčena pro canisterapii, kterou miluje. Na návštěvy u svých klientů v jesličkách a stacionáři pro postižené děti se pokaždé moc těší.

S loveckým výcvikem jsme začali až po dvou letech a prvním vrhu, ale vlohy se nezapřou a Mimi pracuje velice pěkně a spolehlivě, složila KSZVP a KPZ v I. ceně s titulem r.CACT a CACT a stala se "U" fenou získáním dalšího titulu CACT na prestižním Rožmberském poháru. Získala tituly Český Šampion Práce a Dual Šampion. Pravidelně také pracuje, společně se svými potomky, na honech v bažantnici. Svoje přednosti ve velké míře přenáší i na svoje potomstvo a to je jednoznačně v chovu u feny to nejcennější.

Mišky první vrh ( VRH A ) je velmi vyrovnaný a povedený. Áčka již na výstavách nasbírala mnoho titulů u nás i v zahraničí (2x BOB puppy, 6x CAJC, 5x BOB Junior, 3x BOB, BIG2, BIG3, BIS Junior, res. BIS Junior, CC, 2x JCH, 3x CH, 22x CAC, 14x r.CAC, res.CACIB, Vítěz speciální výstavy a 5x CACIB). I po stránce povah a vloh se tento vrh velmi vydařil. Všechna štěňátka jsou velmi milá a kontaktní, mají výborné lovecké vlohy a velký zájem o zvěř. Mimišky dcera JCH & CH Aireen Brdské Zlato "U" vyhrála v 10 měsících s plným počtěm bodů OVVR, ve 12 měsících se stala Vítězkou Podzimních zkoušek a v 15 měsících složila FTR v I. ceně! Dále absolvovala PZ s titulem r.CACT, SZVP v I.ceně a složením obtížných MVZPR se stala všestranně upotřebitelnou fenou. Arctic Brdské Zlato, JCH & CH Arctic Sky Brdské Zlato a Amy-Bett Brdské Zlato složili OVVR také v I. ceně s jedinou trojkou a Allain Brdské Zlato má v tabulce z OVVR také samé čtyřky a jednu jedničku. Věnuje se s páníčkem záchranářskému výcviku a má složeny zkoušky RH-E a ZPV A. Arctic Brdské Zlato navíc úspěšně složil i SZVP a PZ. Největší radost ale máme z krásných výsledků rentgenů DKK, DLK a OCD u všech štěňátek z tohoto vrhu (DKK: 3x 0/0, 1x 0/1, 1x1/0, 1x 1/2, 1x BVA 8:5, DLK 7x 0/0 a OCD 6x negativní) a negativních vyšetření očí. Z tohoto vrhu zůstala v naší CHS fenečka JCH & CH Aireen Brdské Zlato "U" . Áčková štěňátka už mají své vlastní potomky, kteří nám také dělají velkou radost.

Druhý Mimišky VRH Be My je také velmi pěkný a vyrovnaný. Odchovečky získaly spoustu výstavních i pracovních úspěchů. Na výstavách u nás i v zahraničí získali tato ocenění: 9x VN1, 2x BOB Puppy, 5x CAJC, 7x r.CAC, 4x r.CC, 3x CAC, 5x CC, 4x BOS, 2x r.CACIB, JCH SK, Est CH a Fi CH, BOV. Stejně jako první Mimišky štěňátka prokazují skvělé pracovní vlohy. JCH Be My X-mas Angel Brdské Zlato vyhrála OVVR s plným počtem bodů v 8 měsících, stejně jako její bráška Be My Heart Brdské Zlato, který pak v 10 měsících exceloval na klubových PZ, kde získal plný počet bodů. Jilly složila také KSZVP, PZ a na MFTR získala titul r.CACT, vyzkoušela si úspěšně i WT. Úspěšně složené OVVR má za sebou i Be My Sky Brdské Zlato, která se s paničkou věnuje záchranařině a složila také záchranářské zkoušky RH-E, RH-TA, ZZZ, RH-FLA, ZLP1 a ZZP1. Nezahálí ani CH Fi & Est Be My X-mas Star Brdské Zlato ve Finsku, dokázal v 8 měsících složit zkoušku NOU, která je složitější obdobou našich PZ. Zdravotní výsledky všech štěňat z Vrhu B jsou: DKK 4x 0/0, 2x 1/1, 1x 2/3, DLK 7x 0/0, OCD 4x neg a negativní vyšetření očí. Z tohoto vrhu jsme si nechali ve spolumajitelství fenečku JCH Be My X-mas Angel Brdské Zlato. I některá Béčková štěňátka už mají vlastní potomstvo, které vypadá velmi nadějně.

Třetí a poslední Mimišky štěňátka (VRH Deep) jsou všechna velice povedená, pěkného exteriéru a výborných vloh. Na výstavách tito tři sourozenci již vybojovali: 2x VN1, 2x CAJC, 22x CAC, 9x r.CAC, 2x r.CACIB, Národní vítěz, 2x CH CZ, CH SK, CH PL, MultiCH. Skvěle si vedou také ve výcviku a jsem moc ráda, že na ně slyším jen samou chválu. Sárinka - Deep Desire Brdské zlato složila OVVR v I. ceně s plným počtem bodů ve věku 11 měsíců. Bráškové nezůstali pozadu a OVVR úspěšně složili ani ne o dva týdny později. Sárinka i Jim - Deep Delight Brdské zlato složili v 15 měsících PZ v I. ceně a Sárinka dokonce s titulem r.CACT! Sára zvládla také úspěšně kachní FTR a získala 2x titul CACT na lesních zkouškách. Povedlo se jí složit i nejtěžší zkoušky MVZPR a získat titul "U". Další titul r.CACT vyhrála na PZ a na Svatováclavském poháru 2012 skončila na skvělém 2. místě. Skvěle se jí dařilo i na prvním ročníku Dejmkova Memoriálu, kde získala I. cenu. Titulem CACT na ZPR se Sárinka stala Českým Šampionem Práce a také Dual Championem !!! Dean - Deep Devotion Brdské zlato cvičí i poslušnost složil zkoušku ZOP a z loveckých zkoušek KPZ v I. ceně. Jim - Deep Delight Brdské zlato "U" pak složil v rámci podbrdského poháru LZ i SZVP, obojí v I. ceně a s tituly r.CACT. A také nejtěžší zkoušku MVZPR. Kompletní zdravotní výsledky jsou DKK 1x 0/0 a 2x 1/1, DLK 3x 0/0, OCD 3x negativní a u všech také negativní vyšetření očí.

Mimišky potomstvo:

Vrh A - (18.8.2004, ICH, MCH, JCH Ashbury Touch the Sky X DualCH & MCH Delibes´s Golden Marian"U")

Vrh Be My - (15.12. 2006, CH Ashbury Angel Heart X DualCH & MCH Delibes´s Golden Marian "U")

Vrh Deep - (28.6.2008, Ronjalee Ragamuffin at Motlaisa, JW X DualCH & MCH Delibes´s Golden Marian "U")

Pětigenerační průkaz původu s fotografiemi a informacemi

Mimišky fotogalerie & 1. vrh & 2. vrh & 3. vrh & Senior

Hiekkakankaan Go-Go-Gunnar

ICH & FIN CH & W-01 Dream Max Drop Zone

Chribas Cannonball Caddy

Sandusky Kiss and Tell

W-98 Waterloo Waltzing Matilda

Waterloo´s Birkliano

Waterloo´s Tennessee Waltz

Delibes´s Jig Pulp

FIN CH Tyrnikarin Jesber

FIN CH Lovehayne Darter

Melfricka Night of Stars

Delibes´s Smooth Topaz

Walk Over Martell

Yellow Waterlily Syrup