Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Český Šampion Práce

Všestranný vítěz retrieverů 2014

Všestranný vítěz retrieverů 2016

Energy for Fun Brdské Zlato "U"

"Wendy"

Wendy - Vítězka MSR     Wendy - 18 měsíců

Chovatel & majitel: MVDr. Libuše Štorková

 • Datum narození: 1.10.2008

 • DKK: AA

 • DLK: 0/0

 • OCD: negativní

 • Genetické testy: GR PRA1 N/N, PRA-prcd N/N, GR PRA2 N/N

 • Vyšetření očí: negativní (16.10.2015)

 • Dědičná onemocnění srdce a štítné žlázy: negativní

 • Výška: 55cm

 • Váha: 33kg

 • Chrup: plnochrupá, skus nůžkový

 • Příbuznost: 10 generací 8,54%, 12 generací 12,87%

 • Zkoušky: PZ I.cena & CACT, SZVP I. cena & plný počet bodů & CACT, FTR II. cena, MVZPR Zlín 2012 I. cena & r.CACT & r.CACIT, & Nejlepší pole, MVZPR Rokycany 2013 I. cena, CACT, Vítěz zkoušek, nejlepší pole, Nejlepší les, MSR 2013 II.cena, WT L, ZPR I. cena,plný počet bodů, CACT & Vítěz zkoušek, Arosův pohár - klubové PZ - I. cena, 2. místo, r.CACT, MSR 2014 I. cena, CACT, Vítěz zkoušek, Všestranný vítěz retrieverů 2014 !!!, MVZPR Rokycany 2014 - I. cena, CACT, Nejlepší pole, Vítěz zkoušek, VZPR Rokycany 2015 - I. cena, CACT, Nejlepší pole, Vítěz zkoušek! MSR 2016 I. cena, CACT, Nejlepší pole, Vítěz zkoušek, Všestranný vítěz retrieverů 2016 !!! MSR 2017 I. cena, r.CACT, plný počet bodů včetně všech pomocných známek, 2. místo!

 • Výstavy: 3x VN1, r.CAC, CAC, V1 ve třídě veteránů, V1 ve třídě čestné

Wendulka je holčička z prvního vrhu naší Jillynky s krásným anglickým psem Meloak Dancing Storm. Ze všech jedenácti vydařených štěňátek měla ten nejmilejší kukuč a tak si ukradla místo v našem srdíčku a zůstala doma. Wendy je silná ale elegantní fenka, výborného předního úhlení, hrudníku a předhrudí, krásné fenčí hlavy s výborným pigmentem a stejně jako u jejích rodičů je její největší předností prostorný a elegantní pohyb.  Wendulka nám dělá radost svou vyrovnanou a sebevědomou povahou, díky které se pěkně předvádí i na výstavách. V 18 měsících si vyběhala svůj první titul CAC a stal se čekatelkou CH CZ.

Ve výcviku si Wendy vede také výborně. Velice ráda aportuje dummíky, ale i pernatou a srstnatou zvěř a miluje vodu. Svoje první lovecké zkoušky - SZVP zvládla v 10 měsících a pracovala krásně. Jen škoda markigu, kde neudržela energii na uzdě a vyběhla :o) O 2 měsíce později zvládla velmi obtížné KPZ v I.ceně. Svou první loveckou sezónu zvládla také na výbornou. Na honech v bažantnici pracovala velice spolehlivě a s nadšením, velmi příjemně mě překvapila klidem před zvěří a dobrou ovladatelností. Další zkouškovou sezónu zahájila SZVP, kde získala I. cenu, plný počet bodů a titul CACT a stala se čekatelkou titulu Šampion práce. Po mateřských povinnostech pak přibyl FTR. Na MVZPR mi udělala obrovskou radost, s jedinou trojkou obsadila 2. místo a získala tituly r.CACT, r.CACIT a Nejlepší pole. Ve zkouškové sezoně 2013 stihla odchovat 10 štěňátek, získat CACT na PZ v Děčíně a dokončit si Šampiona práce krásným výkonem na MVZPR v Rokycanech, kde získala I. cenu, tituly CACT, Vítěz zkoušek, Nejlepší pole a dokonce i Nejlepší les! Na MSR 2013 pracovala Wendy také moc pěkně, nepovedla se jen barva a získala krásnou II. cenu. Do sbírky nám chyběly ZPR a Wendy je dala ve velkém stylu - I. cena,plný počet bodů, CACT & Vítěz zkoušek. Na Arosově poháru 2014 jsme také nemohli chybět. Wendulku však tentokrát vedla mladičká vůdkyně Síma Procházková a holky spolu vybojovali krásné 2. místo a titul r.CACT hned za vítězem zkoušek - naším Winniem. Wendy se nominovala také na MSR 2014 ve Zlíně. Tam první říjnový víkend ukázala, jak perfektní a spolehlivý je pracant a dokázala tyto vrcholné zkoušky vyhrát s tituly CACT a Všestranný vítěz retrieverů 2014 !!! Tím dosáhla nejvyšší mety, kterou u nás může retriever získat. Nepřekonatelnou formu pak potvrdila Vítězstvím na MVZPR v Rokycanech a přidala k titulu CACT a Vítěz zkoušek i nejlepší pole. A nemožné se stalo skutečností, když Wendy dokázala v 8 letech opět vyhrát X. MSR v Rokycanech a to i s tituly Nejlepší pole a Všestranný vítěz retrieverů 2016 !!! Ani v 9 letech Wendy neztratila nic ze svého temperamentu a dokázala MSR 2017 dojít v samých čtyřkách, včetně všech pomocných známek a tedy v I. ceně s titulem r.CACT a celkově na druhém místě!

První vrh měla Wendulka s krásným a milým dánským ženichem Herbertem - I get a Kick Out of You av Vervik. Narodilo se jí 11 silných a vyrovnaných štěňátek. Z našeho větroplacha se rázem stala vzorná a starostlivá maminka, která o svoje miminka vzorně a s láskou pečovala. Ze všech jedenácti vyrostla velmi nadějná štěňátka, která se rozutekla do celého světa, ale jednu z princezen Fergie - Have More Fun Brdské zlato jsme si nechali ve spolumajitelství. Výstavní výsledky Wendulky štěňátek jsou: 11x VN1, 2x BOS Puppy, BOB Puppy, 13x CAJC, 5x BOB Junior, BIS Junior, 6x JCH, 2x CCQ, 2x r.CAC, 4x CAC, 5x CC, BOS, BOB, Klubový Šampion, Šampion Ruska, 2x CACIB, CH CZ. Zdravotní výsledky jsou: DKK 4x AA, 1x AB, 2x BB, 1x CC, 1x DD, 1x DE, DLK 10x 0/0. Ferginka už složila také OVVR a SZVP a sestřička Rosalie zkoušky RBP1, RBP2, BH, GAP1 a rakouský Wesentest.

Wendulky druhý Vrh Northern byl také početný - 5 holčiček a 5 chlapečků. Všechna štěňátka byla pěkná, silná a vyrovnaná a těšíme se, že budeme sledovat jak rostou. Na prvních výstavách získala štěňátka ocenění VN s pořadím a Noreen - Nothern Star Brdské zlato V3 na první výstavě ve třídě mladých a V4 na klubové výstavě. Erinka - Northern Sun Brdské zlato získala ocenění V1 VTM a složila OVVR v I. ceně s plným počtem bodů a aporty se zvěří. Noreen složila také velice úspěšně zkoušku ZOP na Výbornou a plný počet bodů a OVVR v II. ceně, na poprvé se jí také povedlo složit PZ a to i v tropickém vedru. Chloe - Northern Snowflake Brdské zlato také složila úspěšně OVVR. První zdravotní výsledky jsou DKK 4x AA, 1x BB, DLK 5x 0/0 a 5x OCD negativní.

Wendulky potomstvo

VRH Have - I Get a Kick Out of You av Vervik x Energy for Fun Brdské zlato

VRH Northern - CH DK & NU Thevenet Energia Positiva x Energy for Fun Brdské zlato "U"

Wendulky fotogalerie - štěňátko & dorostenka & dospělák & 1. vrh & 2. vrh & senior

Wendy - dohledávka přes příkop

Wendy marking přes vysokou trávu

Wendy na honu na Konopišti 2013

Wendy dohledávka pernaté

Wendy dohledávka dvou kusů pernaté

Hon na Konopišti s Wendulkou

Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" - Dohledávka kachny v rákosí

Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" - Aport kachny z hluboké vody

Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" - Handling na vodě

Průkaz původu s fotografiemi a informacemi

Meloak Dancing Storm

Sh Ch Erinderry Just The Ticket from Bluewaters

Eng. & Irish SH. CH.BOB Crufts 02,BOS Crufts 03 Gunhills Blue River

Ir. Sh. Ch. & Int. Ch. Erinderry Firebird

Sh Ch ,BOB Crufts 07 Dancing Mandolin of Meloak JW

Marjamez My Guy at Rossgilde

Gunhills Dancing Darby

JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato

Ashbury Angel Heart

ICH, Fr & LuxCH Taram du Bois de la Rayére
Ashbury Summer Sun

MCH & DualCH Delibes´s Golden Marian "U"

Hiekkakankaan Go-Go-Gunnar
Delibes´s Jig Pulp