Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

JCH Be My X-mas Angel Brdské Zlato

"Jill"

chovná fena

15.12.2006 - 23.12.2020

Jill - 3 roky     Jilly - 2,5 roku

Chovatel: MVDr. Libuše Štorková

Majitel: MVDr. Libuše Štorková & rodina Burdova

 • DKK: AA

 • DLK: 0/0

 • OCD: negativní

 • Vyšetření očí: negativní (30.10.2012), GR PRA1 N/N, PRA-prcd N/N

 • Dědičná onemocnění srdce a štítné žlázy: negativní

 • Výška: 54,5cm

 • Váha: 27kg

 • Chrup: plnochrupá, skus nůžkový

 • Příbuznost: 10 generací 7,23%, 12 generací 11.31%

 • Zkoušky: OVVR - plný počet bodů, vítěz zkoušek, KSZVP II. cena, WT E, KPZ I. cena, MFTR I. cena, r.CACT

 • Výstavy: 6x VN1, 5x CAJC, 7x r.CAC, CAC, r.CACIB, BOV

Jillinku jsme si nechali z druhého vrhu Be My naší Mimi - MCH & DualCH Delibes´s Golden Marian "U". Od malička se věnuje spolu s mamkou Mimi canisterapii v jesličkácha stacionáři pro postižené děti, výborně si vede i v loveckém výcviku, kde prokazuje silné vlohy, chuťovost a temperament.

OVVR vyhrála v 8 měsících s plným počtem bodů. Na PZ jsme se stihly v 10 měsích plně připravit, ale první hárání a konec zkouškové sezóny bohužel naše plány překazily. Další sezónu jsme se pro změnu krásně připravili na SZVP, ale opět nám vše pár dní před zkouškou překazilo hárání a pak mateřské povinnosti. Už si ale stihla vyzkoušet opravdovou práci na honu a šlo jí to báječně, krásně nosila křídlované bažanty i samostatně dohledávala v křovinách. Po prvním vrhu Jilly složila KSZVP a úspěšně si vyzkoušela i WT. Na KPZ předvedla moc pěknou práci a získala I. cenu. Na prvním MFTR se jí vedlo také moc dobře, získala I. cenu, 4. místo a titul r.CACT.

Na výstavách se také neztratila a získává od rozhodčích moc pěkné posudky. Mnohokrát získala první místo ve třídách štěňat a dorostu, v 9 měsících svůj první titul CAJC. Má 2x CAJC z Čech a 3x ze Slovenska a je tedy JCH SK. Ve třídách dospělých si vede také moc dobře a získala další tituly. Velikou radost máme z krásných zdravotních výsledků Jillinky i jejích sourozenců.

U svého prvního vrhu Jillynka prokázala, že je i více než perfektní maminkou. Porodila a odchovala 11 krásných a silných štěňátek, velmi vyrovnaných v typu. Z tohoto krásného vrhu jsme si doma nechali holčičku - Wendy - Energy for Fun Brdské zlato. Wendulka i její sourozenci se již předvedli na výstavách u nás i v zahraničí s moc pěknými posudky a umístěním (10x VN1, BOS Puppy, 2x BOB Puppy, 11x r.CAC, 6x CAC, 2x r.CACIB, 3x r.CC, 2x CC, BOS Junior). Štěňátka mají milé a temperamentní povahy, dobře si vedou i ve výcviku. Jako první složila zkoušku Ebinka - Energy Star Brdské zlato a to CT zkoušku štěňat. Hned v závěsu za ní nám udělala radost Tracynka - Energy Dance Brdské zlato, když vyhrála v 9 měsících OVVR a později zvládla i PZ v I. ceně. Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato a Tessinka - Energy Angel Brdské zlato "U" složily OVVR společně v 10 měsících a Tessinka dokonce s plným počtem bodů! Tess později excelovala také na KPZ a KSZVP, obojí složila s plným počtem bodů. Může se také pyšnit titulem "U", který získala na velice obtížných VZPR. Dceruška Wendy - Energy for Fun Brdské zlato složila v 10 měsících úspěšně SZVP a ve 12 měsících PZ v I. ceně. V další sezóně získala na SZVP titul CACT a po svém prvním vrhu přidala ještě FTR. Wendulce se povedlo složit i nejtěžší zkoušky MVZPR a to hned v I. ceně s tituly r.CACT a r.CACIT a k tomu i Nejlepší pole, další CACT přidala na PZ. Excelentním výkonem na MVZPR v Rokycanech, kde získala I. cenu, CACT, Vítěze zkoušek, Nejlepší pole a Nejlepší les a dokončila také nejprestižnější titul Český Šampion Práce! Na MSR 2013 pracovala Wendy také moc pěkně, nepovedla se jen barva a získala krásnou II. cenu. Do sbírky nám chyběly ZPR a Wendy je dala ve velkém stylu - I. cena,plný počet bodů, CACT & Vítěz zkoušek. Na Arosově poháru 2014 jsme také nemohli chybět. Wendulku však tentokrát vedla mladičká vůdkyně Síma Procházková a holky spolu vybojovali krásné 2. místo a titul r.CACT hned za vítězem zkoušek - naším Winniem. Wendy se nominovala také na MSR 2014 ve Zlíně. Tam první říjnový víkend ukázala, jak perfektní a spolehlivý je pracant a dokázala tyto vrcholné zkoušky vyhrát s tituly CACT a Všestranný vítěz retrieverů 2014 !!! Tím dosáhla nejvyšší mety, kterou u nás může retriever získat. Nepřekonatelnou formu pak potvrdila Vítězstvím na MVZPR v Rokycanech a přidala k titulu CACT a Vítěz zkoušek i nejlepší pole. A nemožné se stalo skutečností, když Wendy dokázala v 8 letech opět vyhrát X. MSR v Rokycanech a to i s tituly Nejlepší pole a Všestranný vítěz retrieverů 2016 !!! Ani v 9 letech Wendy neztratila nic ze svého temperamentu a dokázala MSR 2017 dojít v samých čtyřkách, včetně všech pomocných známek a tedy v I. ceně s titulem r.CACT a celkově na druhém místě! Bráška Edwin - Energy for Love Brdské zlato se také nedal zahanbit a OVVR zvládl. Zdravotní výsledky Jillynky prvních štěňátek jsou: DKK 7x AA, 1xBA, 1x BB a 1x BVA 9:10, DLK 10x 0/0. I další nepovinná vyšetření mají všechna negativní.

V druhém vrhu se Jillynce narodil jedináček, dceruška Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Její panička je hodně zaměstnaná, ale s malou paničkou úspěšně zvládli zkoušky OVVR a byly moc statečné.

Jillynky poslední Vrh Make měl rekordní počet holčiček a jediného chlapečka. Je to vrh velice vyrovnaný a nadějný v exteriéru. Štěňátka moc hezky rostou, mají krásnou srst po tatínkovi a jsou temperamentní. První krůčky ve výstavním kruhu už si někteří zkusili a zatím se jim povedlo vyhrát 7x VN1, V s pořadím ve třídě mladých, CAJC, VT, 2x r.CAC a 4x CAC. Maybísek - DualCH Make Right Decisions Brdské zlato "U" jde sestřičkám vzorem, složil úspěšně OVVR, WT E a L a na loveckých zkouškách již získal 2x r.CACT a 2x CACT, z toho jeden na ZPR. A získáním dalšího titulu CACT na LZ získal i titul nejvyšší Český šampion práce lovecký víkon a také DualCH! Moc gratulujeme a jsme na kluka moc pyšní! Výsledky zdravotních vyšetření jsou DKK 1x AA, 1x BC, 1x CC, DLK 3x 0/0 a OCD 3x negativní.

Jillynky potomstvo:

Vrh Energy - (1.10.2008, Meloak Dancing Storm X JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato)

VRH Finn - (12.6.2010, CH Remington Razzle Dazzle x JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato)

VRH Make - (21.1.2013, CH Zampanzar Tam Tam Go x JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato)

Pětigenerační průkaz původu s fotografiemi a informacemi

Jillinky fotogalerie - štěňátko & dorostenec & dospělák & 1. vrh & 2. vrh & 3. vrh & senior

Ashbury Angel Heart

ICH, Fr & LuxCH Taram du Bois de la Rayére

MCH ICH Beeangee Jumping Jack Flash

ICH & Trialer Alibren Mon Cheri avec Stanroph

Ashbury Summer Sun

MCH & ICH & Trialer Paudell Pure Passion

ICH & Trialer Ashbury Lovely Lisane

MCH & DualCH Delibes´s Golden Marian "U"

Hiekkakankaan Go-Go-Gunnar

ICH & FIN CH & W-00 Dream Max Drop Zone

W-98 Waterloo´s Waltzing Matilda

Delibes´s Jig Pulp

FIN CH Tyrnikarin Jesber

Delibes´s Smooth Topaz