Veterinární ordinace MVDr. Libuše Štorková Dobříš

Přístrojové vybavení

Speed Reader

Je přístroj umožňující stanovení některých důležitých biomarkerů a hormonů velmi rychle a přímo v ordinaci:

Progesteron - zásadní pro stanovení správné doby ke krytí feny, sledování průběhu březosti a hormonálního stavu feny, predikce začátku porodu u fen či načasování císařského řezu.

cCRP - protein akutní fáze zánětu, toto vyšetření dokáže odhalit zánětlivé onemocnění v organizmu a rozlišit jej od jiných onemocnění a procesů.

CPSE - je důležitý v diagnostice hyperplazie prostaty, která trápí vysoké procento psů ve vyšším věku a neléčená může způsobit vážné ohrožení zdravotního stavu. Také pomůže rozlišit toto snadno léčitelné onemocnění od závažnějších stavů, jako jsou nádory nebo abscesy prostaty.

T4 - snížená funkce štítné žlázy je jednou z nejčastějších hormonálních poruch u psů. Projevy jsou různé od problémů se srstí a kůží, tloustnutí, zlenivění, trávicí problémy, snížení imunity až po reprodukční poruchy. U koček se naopak vyskytuje častěji zvýšená funkce štítné žlázy.

Cortisol - Stanovení hladiny tohoto hormonu před a po stimulaci je zásadní pro diagnostiku tzv. Cushingova syndromu, který je u psů častou a závažnou hormonální poruchou. Projevuje se především výrazně sníženou imunitou a náchylností k infekcím, zvětšením jater, zvýšením jaterních enzymů, vypadáváním srsti, ztenčením kůže, zvětšováním břicha, ve kterém se abnormálně ukládá tuk a zvýrazňuje se na něm žilní kresba, poruchou metabolismu ...

RTG

RTG přístroj Poskom s RTG stolem s pohyblivým stativem a fixačním zařízení pro zhotovování oficiálních snímků pro posouzení DKK a DLK. Přímá digitalizace Flat panel integrovaná v RTG stole. Přímá digitalizace umožňuje mnohem kvalitnější snímky, ale také zkracuje čas vyšetření a tím stres vyšetřovaného zvířete.

   

Hematologický analyzátor Nihon Kohden Celtac

 Analyzátor umožňuje za pár minut vyšetřit krevní obraz u psů, koček i drobných zvířat včetně diferenciálního rozpočtu leukocytů.

Biochemický analyzátor Spotchem

Díky tomuto přístroji je možnévelmi rychle z minimálního vzorku krve vyšetřit velké množství biochemických parametrů a tím zjistit funkci vnitřních orgánů. To je zásadní nejen při rychlé diagnostice onemocnění, ale také pro preventivní vyšetření seniorů nebo před plánovanou sedací či narkozou.

veterinární stoly

Kvalitní vyšetřovací, mycí a operační stoly s hydraulikou, vyrobené na zakázku, umožňující snadnou a co nejméně stresující manipulaci s pacienty.

operační stůl   mycí stůl   vyšetřovací stůl

mikroskop + centrifuga

laboratorní binokulární mikroskop, s okuláry zvětšujícími 10x a objektivy 4, 10, 40 a 100, umožňuje spolu s centrifugou okamžité provedení mnoha vyšetření ( kožní seškraby, vyšetření močového sedimentu, vaginální cytologie ...)

mikroskop   centrifuga

ophtalmoskop + otoskop

Veterinární ophtalmoskop-otoskop od firmy Heine umožňuje vyšetření zvukovodu, bubínku i případné odstranění CT z ucha a vyšetření všech struktur oka včetně očního pozadí.

ultrazvuk

Vlastníme ultrazvukový přístroj Edan Dus 60 s veterinárním softwarem. Lze jím kvalitně a neinvazivně vyšetřit vnitřní orgány, včetně rané diagnostiky březosti.

glukometr

Glukometr Precision od firmy Medisens umožňuje okamžité stanovení hladiny cukru v krvi z minimálního množství krve.

zubní ultrazvuk

Ultrazvukový přístroj TRONIC pro šetrné a důkladné odstranění zubního kamene.

zubní ultrazvuk

elektrokauter

ElektrokauterSMT BM VET umožňuje rychlé a efektivní stavění krvácení při chirurgických zákrocích i odstraňování ektopických řas na očních víčkách, bradaviček i jiných novotvarů atd. přístroj má bipolární i monopolární výstup.

odsávačka

Odsávačka s regulovatelným podtlakem pro odsávání patologických tekutin z tělních dutin a jejich důkladný výplach při operačních zákrocích.

odsávačka