Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Zkoušky - Run And Retrieve Brdské Zlato "U"

 

21.-22.10.2017 - Úžasný víkend za námi. V pátek potvrzení březosti Erisky s krasavcem Tomem a pak skvělý zkouškový víkend, který jsme si báječně užily, jako ostatně u Valentů v Kařeze vždycky. Počasí bylo pro páníčky trochu chladné, ale pro práci psů ideální. Partička skvělá a tím také atmosféra po celou dobu zkoušek. Na KVZPR jsem se nahlásila s 20 měsíční Rorynkou - Run and Retrieve Brdské zlato jen pro získání dalších zkušeností ze soutěží. Ve skrytu duše byla naděje, že to dojdeme, ale o I. ceně ...jsem si ani nedovolila uvažovat. Rory mi celé zkoušky dělala obrovskou radost, hlavně tím, jak se od předchozích zlepšuje a vyzrává a její práce je čím dál lepší. Máme ještě hodně co pilovat, ale na 20 měsíční mimino to byla skvělá práce a jsem na holčičku pyšná. Dokázala dojít v I. ceně, na krásném 4. místě z 22 psů, za zkušenými zkouškovými matadory a šampiony práce. Úplnou třešničkou na dortu je titul r.CACT, který se tomu mému miminu dokonce počítá jako CACT, protože Báďa už dávno CH práce je. Velké poděkování patří Světlance, která se o víkendu vzorně starala o naše miminka, bez ní bychom vůbec nemohly startovat!

9.9.2017 - Další zkouškový víkend je za námi. S Rorynkou - Run and Retrieve Brdské zlato jsme vyrazily na PZ do Děčína, na oblíbený Arosův pohár. Zkoušky byly jako vždy perfektně zorganizované s nepřekonatelným cateringem. Zkouškové štěstí nám tentokrát tak úplně nepřálo, ale i tak jsem byla s Rorynky prací spokojená. Jen první disciplína - voda byla zakletá. Všichni psi z naší skupinky váhali se vstupem do vody a to i zkušení vodaři. Těžko říct, co psům tak vadilo, nicméně Rory šla také až na druhý povel a tak si hned na začátku vysloužila limitní známku a snížené pomocné známky. Dál už pak pracovala moc krásně. Vlečky, marking, dohledávku i vodění vyšvihla perfektně. Vyhledávání se rozhodčím moc nelíbilo, ale já byla spokojená. Dělalo se v terénu, kde jsme předtím dělali vlečky a dohledávky a Rory prostě po jedné ze starých vleček utekla při vyhledávání moc dopředu a vrátila se až po několika povelech. Ona prostě stopičky miluje :o) takže tentokráte II. cena a 5. místo z 12 startujících.

Naše raubířka Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato složila ve svých 17 měsících úspěšně další zkoušky. Na SZVP v Kařeze malinko pozlobila na handlingu, ale jinak pracovala moc hezky a celý den jsme si se skvělou partičkou výborně užily. Rorynka složila SZVP v I. ceně a udělala mi velkou radost.

17.-.18.6.2017 - Tento víkend byla  premiéra naší šestnáctiměsíční Rorynky - Run and Retrieve Brdské zlato na loveckých zkouškách. Bohužel jsem neměla jinou volbu, než jí přihlásit na zkoušky dvoudenní - O pohár hradu Valdek. Původně jsem chtěla pouze PZ stihnout ještě před štěňátky, ale i když jsem hlásila 4 měsíce dopředu, bylo vše plné!!! Zkoušky v Kařeze mám moc ráda, je tam vždy skvělá parta organizátorů, pomocníků i vůdců. Zkušení a féroví rozhodčí a místní myslivci jsou moc fajn a krásně se o nás starají po celé zkoušky. V sobotu byly na pořadu dne LZ. První polovinu zkoušek absolvovala Rory k mé naprosté spokojenosti, až na čtverci jsem si uvědomila svou velkou školáckou chybu, kterou jsem Rorynce zkoušky pokazila. Nikdy necvičila s králíkem a na zkouškách ho viděla poprvé. Nějak jsem si to vůbec neuvědomila, jak cvičila s ostatníma zkušenýma holkama. Na čtverci nakonec králíka na dva povely donesla, ale následovala vlečka, kterou sice nádherně a přesně vypracovala, králíka bafla, ale po dvaceti krocích jí podle slov pana rozhodčího vypadl a nechala ho tam. Vlečka byla v lese a já jsem tedy nemohla nijak zasáhnout a vypadly jsme. Odpoledne jsem s králíčkem Rorynku krátce seznámila a druhý den bylo po problému a dlouhatánskou vlečku, neošizenou ani o krok, vypracovala vzorně a králíka donesla cvalem, bez váhání a s předsednutím. V neděli na PZ bylo počasí opravdu hodně horké, stínu v terénu minimum a byla znát i únava z předchozího zkouškového dne. Rory byla moc šikovná a dokázala zkoušky nejen dojít v I. ceně, ale také získat titul CACT a stát se Vítězem zkoušek! Máme z naší malé šikulky velkou radost!

  

19.9.2016 - Je za námi další úspěšný zkouškový víkend. Premiéru měla naše malá Rory - Run and Retrieve Brdské zlato , která složila svou psí maturitu OVVR. Na zkouškách v Kařeze byla ze 14 startujících pejsků ve svých 7 měsících nejmladší, ale rozhodně se nedala a statečně bojovala. Rorynka složila OVVR v I. ceně s plným počtem bodů a s oběma aporty se zvěří a stala se tak Vítězem zkoušek. Máme velkou radost!

Rory - Vítěz OVVR  

Nahoru