Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

Edward

 

Zkoušky - JCH Be My X-mas Angel Brdské Zlato

17.10.2010 se konal již tradiční FTR na Konopišti. Letos na něj byla přihlášená Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato, ale protože začala hárat dříve a je nakrytá, jela místo ní na bažantíky mamka Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Jilly zvládla FTR bez přípravy výborně. Zlobila jen trochu s voděním, předbíhala a musela jsem jí korigovat, což nás nakonec stálo I. cenu. Za dohledávky si ale zaslouží pochvalu, pracovala rychle, přesně, spolehlivě a s velkou chutí. Krásný podzimní den na Konopišti jsme si užili s Irenkou a její fenkou Arwen Famous Gold, která také FTR úspěšně složila. Tento rok bylo bažantí zvěře opravdu dostatek a každý ze psů mohl ukázat co umí.

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. poslušnost a ovladatelnost

3 18

3. Radost z práce

3 12

4. Chování po výstřelu

4 12

5. Klid před zvěří

4 16

6. Vyhledání a dohledávka

3

18

7. Přinášení

4 20

8. Vodění volné

2 16

9. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

Celkem bodů   160

13.12.2009 jsme se vydali s Jillinkou - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato do Třeboně na MFTR. Počasí bylo zimní, mrazivé a celý den poletoval sníh. První jsme nastoupili na plouženou leč, ale bohužel se bažantíkům nechtělo vůbec létat a pro nás nezbyl ani jediný. Na další leč jsme se vyměnili a byla pro změnu předstoupená. Tady už pár bažantíků popadalo a pro nás také jeden zbyl i když byl pro nás bohužel smolný. Padl do rybníka, na kterém byl ledový zasněžený škraloup a Jilly neviděla bažanta padat, stáli jsme za rohem. Psi na led nikdy nepouštím a tak to Jilly dělalo problémy, není zvyklá se ledem prolámat. Na povel vyrazila dopředu, ale jak narazila na led, lekla se a otočila zpátky. Nakonec se ale povedlo, po delším povzbuzování se dostala tak dopředu, že bažantíka navětřila a pak už na nějaký led zapomněla a prolámala se přímo k němu a vzorně ho přinesla. Bohužel nás to hodilo rovnou do III. ceny limitní známkou 2 za poslušnost a ovladatelnost. Pokračovalo se dále další předstoupenou lečí a tam mi bylo Jilly skutečně líto a měla jsem o ní trochu strach, ležela mokrá na sněhu a klepala se zimou jako ratlík. Na poslední leči bylo bažantů nejvíce a Jilly měla možnost dohledat a přinést další 3 kousky. Pak jsme vděčně zamířili do vytopené chaty na horký čas a teplý oběd. Jilly jsem konečně mohla vysušit a položit na deku.

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. poslušnost a ovladatelnost

2 12

3. Radost z práce

3 12

4. Chování po výstřelu

4 12

5. Klid před zvěří

4 16

6. Vyhledání a dohledávka

3

18

7. Přinášení

4 20

8. Vodění volné

4 32

9. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

Celkem bodů   170

V neděli 18.10.2009 nám na MFTR na Konopišti udělala velkou radost Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Celý den pršelo, byla zima a skoro nefoukal vítr, ale i tak pracovala pěkně. Naši rozhodčí posuzovali korektně a přísně, tak jak se na mezinárodních zkouškách sluší a patří. Předvedla nejlepší práci v naší skupince, získala I.cenu, celkové 4. místo a titul r.CACT, který se jí započítává, protože CACTová fenka už Šampionkou práce je. Máme z naší šikulky velkou radost!

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. poslušnost a ovladatelnost

3 18

3. Radost z práce

4 16

4. Chování po výstřelu

3 9

5. Klid před zvěří

4 16

6. Vyhledání a dohledávka

3

18

7. Přinášení

4 20

8. Vodění volné

3 24

9. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

Celkem bodů   169

12.9.2009 složila úspěšně KPZ pro změnu naše Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Jeli jsme na ně jen kousek od nás do Vacíkova. Jilly pracovala moc hezky, ve všech disciplínách na samé 4, až na vlečku pernaté. Tam bohužel dostala díky nekorektnímu posouzení známku 3 pro druhé nasazení i když zvěř mi předávala za 3 minutky a podle zkušebního řádu u retrívrů počet nasazení známku neovlivňuje. Z I. ceny a Jillynky pěkné práce máme radost, jen jí kalí že kvůli nekorektnímu posuzování přišla o čekatelství šampionátu práce, které si zasloužila. Zkoušky byly velice pěkně připravené v krásném prostředí, s bezchybnou organizací a mezi vůdci byla moc hezká atmosféra.

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

3 15

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

4 8

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

4 16

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   183

20.6.2009 S Jillinkou - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato jsme si vyzkoušeli naše historicky první WT v Milovicích. Den jsme si krásně užili a zkusili zase něco nového. Jilly obstála na svých prvních WT se známkou Velmi dobře a ze 14 pejsků v třídě E skončila na 7.-8. místě. Pocity ze zkoušek jsou rozporuplné, hlavně co se týká posuzování. Až do vyhlášení jsme nevěděli kolik máme z které disciplíny bodů a ani slovo hodnocení práce psa od rozhodčích i na vyhlášení jsme se dozvěděli jen celkový součet bodů za všechny disciplíny. S WT nemám zkušenosti a netuším tedy, co jsme dělali správně a co špatně, za co se body sráží a za co ne. V dalším výcviku a přípravě by určitě velmi pomohlo, kdyby rozhodčí alespoň v rychlosti označil chyby, které pejsek udělal a za co byl penalizován a nebo naopak vyzdvihl, co bylo správně. Jediná poznámka k naší práci byla, že málo pískám a to mi věru mnoho nepomůže naší práci zlepšit... Jinak nebylo organizátorům co vytknout, vše bylo výborně připraveno a zajištěno a nálada výborná.

14.6.2009 Po náročné sobotě nás čekala ještě náročnější neděle. Trochu nerozumně panička naplánovala Jillince - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato po výstavě ještě SZVP. Počasí bylo přímo tropické a spolu s únavou z předešlého dne vykonalo své. Jillynka šla zpočátku výborně v samých čtyřkách, ale kolem poledne došly ve vedru síly. Na vodění už to nebyl obvyklý Jillynky výkon a předbíhala, jen aby už byla zpět ve stínu. Poslední dvě disciplíny byly zrovna ty nejnáročnější, slídění a pak dohledávka v rákosí. Jilly je zvládla s vypětím posledních sil, ale nakonec přece jen obě kachny našla a vzorně donesla. Nakonec jsme získali pěknou II. cenu a poučení pro paničku pro příště, že má nechat Jillíka před zkouškou pořádně odpočinout :o) Organizace zkoušek byla výborná, nálada a atmosféra skvělá, posuzování korektní a spravedlivé a terény těžké. Děkujeme organizátorům, rozhodčím i všem zúčastněným za krásně prožitý den!

Předmět

známka

body

1. přinášení 2 kachen z hluboké vody - handling

4

24

2. Přinášení kachny z hluboké vody

4

16

3. Práce v rákosí

2

6

4. Dohledávka pohozené kachny v rákosí

2

10

5. Chování po výstřelu

4

8

6. Paměť k aportu - marking

4

16

7. Přinášení

4

8

8. Vodění psa

3

6

9. Poslušnost a ovladatelnost

3

12

10. Chování na stanovišti

4

8

Celkem bodů

 

114

9.9.07 - Další z prvních pracovních úspěchů našich Béčkových štěňátek! Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato se nenechala v žádném případě bratříčky zahanbit a složila v Malém Ratmírově OVVR stejně jako Cassík s plným počtem bodů a z velkého počtu 22 pejsků na 1. místě, ve věku 8 měsíců. Trochu náš mrzí, že už není možné na OVVR prokázat aport se zvěří, ale ten Jillinka snad ukáže na dalších loveckých zkouškách. Máme z našich Béčkových šikulů moc velkou radost!

Předmět:

Hodnocení za výkon:
1. Nos

4

2. Chování po výstřelu

4

3. Vrozená chuť  k práci

4

4. Ochota k práci ve vodě

4

5. Aport z vody

4

6. Aport v terénu

4

7. Kontakt s vůdcem

4

8. Vodění na vodítku

4

9. Vodění volně

4

povaha

standartní

    

Nahoru