Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

ŠTĚNĚČÍ NOVINKY

VRH U

 

Přehoupl se další týden a nám už pomalu začíná být smutno z nadcházejícího loučení se štěňátky. Dnes dostala další odčervení - tentokrát už tabletkou, jako velcí psi, protože váží všichni kolem 6kg. Holčičky trochu méně a kluci více, jak to má být. V příštím týdnu je pak čeká očkování, čipování a tetování, aby se mohla rozlétnout do světa. Je to už partička malých raubířů, kteří vymýšlí lumpárny a krásně si hrají spolu, s maminkou a občas i s ostatníma holkama. Užívají si také spoustu návštěv budoucích páníčků a také přátel. Trochu už také trénujeme cestování autem a poznáváme místa v okolí. Pokud bude pokračovat horké počasí, zamíříme brzy i k vodě, aby si štěňátka poprvé zaplavala.

5,5 týdnů - Červená holčička   5,5 týdnů - Růžová holčička   5,5 týdnů - Oranžová holčička   5,5 týdnů - Fialová holčička

5,5 týdnů - Modrý kluk   5,5 týdnů - Zelený kluk   5,5 týdnů - Hnědý kluk   5,5 týdnů - Azurový kluk

Čas se štěňátky utíká hrozně rychle a je jim už 5 týdnů. Je to můj oblíbený věk, kdy jsou miminka roztomilá, mazlí se, hrají si, ale ještě to není demoliční četa :o) Vrh je stále velmi velmi vyrovnaný, všechna štěňátka krásně rostou, mají výrazný pigment a hodně husté kožíšky, což je v tom vedru trochu zlobí. Naštěstí mají pokojík v krásně chladném suterénu a v největším vedru se tam přes den krásně schovají. Včera šly celý den bouřky, ale miminkům to nevadilo, naopak vesele řádila venku i v dešti, malé ochlazení jim vyhovovalo a bouřky si vůbec nevšímali. Z vážných rodinných důvodů se nám uvolnila rezervace na jednoho chlapečka a tak pro něj hledáme nové skvělé páníčky, kteří ho budou především milovat a poskytnou mu dostatek péče, času a zábavy.

5.6.2018 - Přehoupl se další týden a našim štěňátkům jsou 4 týdny. Přestěhovala se s námi z Neveklova do Příbrami a zvládla to naprosto bravurně. Už si zvykla v novém pokojíku i na dvorku a užívají si prostoru a nových hraček. Dostala druhé odčervení a učí se nové dovednosti. Rorynka je stále ještě vydatně kojí, ale maso si vezmou z misky 3x denně s velkou chutí. Uvolnila se nám rezervace na jednoho klučíka.

28.5.2018 - Našim štěňátkům jsou 3 týdny a dělají velké pokroky. Celé dny už tráví venku na travičce pod stromy, kde je přece jen o trochu méně trápí vedro. Na travičce se jim hezky běhá a tak se jejich motorika rychle zlepšuje a chodí den ode dne lépe, ti nejakčnější se už pokoušejí popoběhnout nebo poskočit. Štěňátkům se také prořezávají první zoubky a tak už brzy začneme krmit z mističky, nejdřív štěněčí mlíčko a potom hned masíčko. Rorynka má sice mlíčka hodně, ale je čas začít prcky přikrmovat tuhou stravou. Štěňátka jsou si všechna hodně podobná a vyrovnaná velikostí a váhou.

Vrh U 3 týdny

Našemu Vrhu U jsou už dva týdny. Štěňátka krásně rostou a jsou to pořádní buřtíci. Rorynka se o ně vzorně stará a má pro ně dostatek mlíčka. Začali jsme malinko přikrmovat z lahvičky, ale moc tomu štěňátka nedají, mamka má mlíčko lepší. Štěňátka už vidí a slyší, trénují si pilně zvukové projevy a chůzi. Už zvládají pár vratkých kroků a velmi rychle se zlepšují. Začínají vnímat své okolí, začíná první zkoumání hraček a okusování sourozenců a mamky. Štěňátka dostala své první odčervení a všechna ho vzorně spolykala.

14.5.2018 - Dnes je našim štěňátkům právě jeden týden. Všechna vzorně zdvojnásobila porodní hmotnost a největší jedlíci už mají přes 1kg. Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" se vzorně stará a tak s prckama mnoho starostí není. Už se těšíme, až za pár dní otevřou oči.

 7 dní

11.5.2018 - Náš Vrh U má 4 dny a roste jako z vody. Díky příkladné maminčině péči mají prckové už všichni přes 700g a jsou všichni velice váhově vyrovnaní. V porodní bedně je pohoda a klid a my si prcky moc užíváme. Mrňouskům krásně tmavnou kožíšky a nosíky a tlapičky už mají hezky černé. zatím en spinkají a pijí maminčino mlíčko, ale když se jim něco nelíbí, umí se pořádně ozvat. Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" zvládá péči o svou velkou rodinku s přehledem a je velice pečlivá a svědomitá. Občas už se sama jde protáhnout a vyvenčit na zahradu, už jí nemusím nutit a užívá si krátké procházky na louce. Dnes jsme se štěňátky začali program rané neurostimulace, aby byl jejich start do života co nejlepší.

4 dny

7.5.2018 - Dnes se Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" a CH Van Dave of High Hopes stali hrdými rodiči 8 krásných štěňátek. Poměr je krásně vyrovnaný - 4 kluci a 4 holčičky. Vyrovnané jsou i barvičky a porodní váhy - 480-410g (kluci víc a holky míň, jak to má být :o)). Štěňátka mají krásný pigment a jsou velmi vitální a všechna se hned krásně přisála. Rory byla naprosto perfektní po celý čas porodu, od prvního miminka vše zvládala s přehledem sama a mě potřebovala jen na držení za tlapku. O miminka se krásně stará, hned po porodu se pořádně nadlábla a protáhla na zahradě - nadšeně se venčila cvalem, že už jí břicho nepřekáží. teď už je v porodní bedně klid a pohoda a dospáváme probdělou noc. Ve fotogalerii jsou první fotky. Všechna štěňátka jsou zadaná.    

po porodu

Ultrazvuk nám potvrdil, že se můžeme těšit na májová štěňátka. Rory - Run and Retrieve Brdské zlato "U" je březí se švýcarským fešákem CH Van Dave of High Hopes . Máme vekou radost! Rezervace už přijímáme pouze na chlapečky.

X

Jsme zpátky doma ze Švýcarska, kam jsme si s Rory - Run and Retrieve Brdské zlato "U" udělaly výlet za ženichem CH Van Dave of High Hopes. Rory a Dave v sobě našli zalíbení od prvního okamžiku a oba byli šikovní, krytí bylo vzorné, proběhlo 7.3. Za společnost na cestách děkuji kamarádce Irence, bylo to super jako vždy! Děkujeme také Claudii a Mariovi za velice milé přijetí a popovídání i přes jazykovou bariéru :o) Doufáme, že za 3 týdny nám ultrazvuk ukáže Štěňátka.

Rory a Dave