Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

ŠTĚNĚČÍ NOVINKY

VRH U

Našemu Vrhu U jsou už dva týdny. Štěňátka krásně rostou a jsou to pořádní buřtíci. Rorynka se o ně vzorně stará a má pro ně dostatek mlíčka. Začali jsme malinko přikrmovat z lahvičky, ale moc tomu štěňátka nedají, mamka má mlíčko lepší. Štěňátka už vidí a slyší, trénují si pilně zvukové projevy a chůzi. Už zvládají pár vratkých kroků a velmi rychle se zlepšují. Začínají vnímat své okolí, začíná první zkoumání hraček a okusování sourozenců a mamky. Štěňátka dostala své první odčervení a všechna ho vzorně spolykala.

14.5.2018 - Dnes je našim štěňátkům právě jeden týden. Všechna vzorně zdvojnásobila porodní hmotnost a největší jedlíci už mají přes 1kg. Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" se vzorně stará a tak s prckama mnoho starostí není. Už se těšíme, až za pár dní otevřou oči.

 7 dní

11.5.2018 - Náš Vrh U má 4 dny a roste jako z vody. Díky příkladné maminčině péči mají prckové už všichni přes 700g a jsou všichni velice váhově vyrovnaní. V porodní bedně je pohoda a klid a my si prcky moc užíváme. Mrňouskům krásně tmavnou kožíšky a nosíky a tlapičky už mají hezky černé. zatím en spinkají a pijí maminčino mlíčko, ale když se jim něco nelíbí, umí se pořádně ozvat. Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" zvládá péči o svou velkou rodinku s přehledem a je velice pečlivá a svědomitá. Občas už se sama jde protáhnout a vyvenčit na zahradu, už jí nemusím nutit a užívá si krátké procházky na louce. Dnes jsme se štěňátky začali program rané neurostimulace, aby byl jejich start do života co nejlepší.

4 dny

7.5.2018 - Dnes se Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" a CH Van Dave of High Hopes stali hrdými rodiči 8 krásných štěňátek. Poměr je krásně vyrovnaný - 4 kluci a 4 holčičky. Vyrovnané jsou i barvičky a porodní váhy - 480-410g (kluci víc a holky míň, jak to má být :o)). Štěňátka mají krásný pigment a jsou velmi vitální a všechna se hned krásně přisála. Rory byla naprosto perfektní po celý čas porodu, od prvního miminka vše zvládala s přehledem sama a mě potřebovala jen na držení za tlapku. O miminka se krásně stará, hned po porodu se pořádně nadlábla a protáhla na zahradě - nadšeně se venčila cvalem, že už jí břicho nepřekáží. teď už je v porodní bedně klid a pohoda a dospáváme probdělou noc. Ve fotogalerii jsou první fotky. Všechna štěňátka jsou zadaná.    

po porodu

Ultrazvuk nám potvrdil, že se můžeme těšit na májová štěňátka. Rory - Run and Retrieve Brdské zlato "U" je březí se švýcarským fešákem CH Van Dave of High Hopes . Máme vekou radost! Rezervace už přijímáme pouze na chlapečky.

X

Jsme zpátky doma ze Švýcarska, kam jsme si s Rory - Run and Retrieve Brdské zlato "U" udělaly výlet za ženichem CH Van Dave of High Hopes. Rory a Dave v sobě našli zalíbení od prvního okamžiku a oba byli šikovní, krytí bylo vzorné, proběhlo 7.3. Za společnost na cestách děkuji kamarádce Irence, bylo to super jako vždy! Děkujeme také Claudii a Mariovi za velice milé přijetí a popovídání i přes jazykovou bariéru :o) Doufáme, že za 3 týdny nám ultrazvuk ukáže Štěňátka.

Rory a Dave