Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

ŠTĚNĚČÍ NOVINKY

VRH Top

1.12.2017 - Našim Štěňátkům je 7 týdnů a jsou připravena vyletět z hnízda. Dostala první očkování, mikročip a tetování do ouška a byla moc statečná. Je to parta huňatých medvídků, s kterými je zábava a už to umí pořádně roztočit. Jsou moc milí a mazlivý a z nadcházejícího loučení je nám moc smutno, ale noví páníčci se na ně už moc těší. Tady jsou ještě fotky všech našich štěňátek v postojích, než odejdou do nových domovů:

  

                   

20.11.2017 - Aktualizace stránek je teď trochu problematická, ale hlavní je, že Štěňátka se mají báječně a mají ideální podmínky pro svůj rozvoj. Je jim už 5 týdnů a je s nimi opravdu veselo. Už si spolu i s hračkami krásně hrají a nejlepší hračkou je samozřejmě starší sestřička Rorynka. Štěňátka krásně papkají masíčko 4x denně a k tomu je ještě vydatně a obětavě kojí jejich starostlivá maminka Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U". Štěňátka mají pro sebe celý pokoj se spoustou hraček, ale také celou zahradu, kam chodí řádit i přes nepříznivé počasí. V jejich hustých kožíšcích jim venku zima není a užívají si prostoru pro skotačení. Také jsou moc šikovná v učení se čistotě. Tím, že mají přímý a rychlý přístup ven, jsou už všechny bobečky hezky v trávě, jen loužička se ještě občas nepovede, ale moc se snaží. Vyfotili jsme miminka poprvé v postojích a na 5 týdnů jim to šlo moc hezky. Budoucí páníčci už si začínají vybírat konkrétní štěňátka a nám začíná být pomalu smutno, že se blíží loučení. Naštěstí si naše maličké odnesou na Mikuláše samí andělé a žádní čerti :o))

  

                 

3.11.2017 - Utekl další týden a našim Štěňátkům jsou 3 týdny. Už to nejsou žádná malá miminka, ale malí pejsci se vším všudy. Už krásně chodí, občas zkusí i popoběhnout nebo poskočit. Naučili se používat zrak a sluch a pilně trénují hlasivky. Mají už prořezané první zoubky, které si trénují na sourozencích, na mamince i na všem kolem sebe. Maminka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" má stále ještě spoustu mlíčka, ale štěňátka už dostávají štěněčí mlíčko a dnes už prvně okusili i masíčko a moc jim chutnalo. Pomaličku budeme přidávat další druhy masa a prckové budou trénovat mističku. Štěňátka už si začínají hrát spolu i s hračkami a také s maminkou. Za pár dní se štěňátka přestěhují a budou mít pro sebe celý velký pokoj s přímým vstupem na zahradu, aby se začala učit čistotě. Kožíšky už mají huňaté a venku jim zima nebude, když si tam půjdou chvilku pohrát. 

27.10.2017 - Našim Štěňátkům jsou dnes už dva týdny. Už pořádně povyrostla a jsou z nich maličcí pejsci. Už vidí, slyší a taky se rádi poslouchají a zkoušejí různé zvuky. Začínají se zajímat o své okolí a okusovat se se sourozenci. Jejich pohyb se zlepšuje hodinu od hodiny. Už bez problémů zvládnou pár krůčků. Dnes dostala první odčervení a také jsme jim ostříhali drápky. Maminka Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" se stále vzorně stará, ale už odpočívá i vedle bedny nebo se chladí na terase venku. Starší sestřička Rory už má dovoleno se na štěňátka také podívat a pomáhat s olizováním a je z toho štěstím bez sebe :o) Aby toho nebylo na Bisulku moc, dostávají štěňátka 2x denně mlíčko z lahvičky.

20.10.2017 - Našim Štěňátkům je dnes jeden týden. Už pořádně povyrostla a zdvojnásobila svou porodní váhu. mají krásně černé čumáčky a tlapičky a zlaté kožíšky. Zatím jen papají a spinkají, ale ozvat se dovedou velmi hlasitě. Brzy už se jim otevřou očička a zvukovody. Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" je vzorná a zkušená maminka a o prcky se vzorně stará. zatím zvládá všech 9 bez problémů ukojit a nemusíme přikrmovat. Bisulka tráví všechem čas se štěňátky, jen občas se jde ochladit ven a užívá si malé procházky s ostatníma holkama. Všechna štěňátka jsou už zadaná.

Náš Vrh Top je na světě. Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" má smysl pro humor a tak se štěňátka narodila v pátek 13.10.2017 a máme 7 klučíků a jen dvě princezničky. Porod proběhl hladce a bez komplikací. Všechna miminka jsou tmavě zlatá, mají pěkný pigment, jsou velmi vitální a váhově velice vyrovnaní. Za první den na světě už stihla všechna hezky přibrat. Bisulka má spoustu mlíčka a je to pečlivá a zkušená maminka. Malou procházku na louce si ale užila, dokonce se spoustou skotačení, asi se jí bez toho velkého bříška hodně ulevilo :o) Protože nadílka chlapečků je opravdu bohatá, máme ještě některé volné.

1.9.2017 - Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že náš výlet do Francie byl úspěšný a že Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" a VDH CH, Trialer, Etalon Recommandé Hakuna Matata du Pays Sauvage se stanou v půlce října rodiči zlatých štěňátek. Už se na náš Vrh Top moc těšíme!

Máme za sebou krásný výlet do Francie, kde byla naše Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" 14.8.2017 nakryta krásným a milým psem VDH CH, Trialer, Etalon Recommandé Hakuna Matata du Pays Sauvage. Hakuna a Bisou si vyložen padli do oka a rande si náležitě užívali a tak doufáme, že nám ultrazvuk za 3 týdny ukáže štěňátka. Moc děkuji Irence za skvělou společnost na cestách a Procházkovic rodince za hlídání Wendulínky!