Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

ŠTĚNĚČÍ NOVINKY

VRH Stay

Poslední dny jsou deštivé, ale štěňátkům to moc nevadí. Hezky si hrají i ve svém štěněčím pokojíčku a často se k nim přidávají i babičky a tety. Natočili jsme jim tedy video, jak si hrají pod dozorem tety Rory - Video štěňátek 6 týdnů.

10.7.2017 - Byla u nás na návštěvě teta Magda, která ráda fotografuje a tak nám pomohla vyfotit Štěňátka v postojích. Bylo velké vedro a štěňátkům se na sluníčku moc nelíbilo, ale nakonec to všichni zvládli. Moc děkujeme za pomoc!

Růžová/pink - Stay By My Side Brdské zlato - Pegy   Modrý/blue - Stay Cool Brdské zlato - Sam   Hnědý/brown - Stay With Me Brdské zlato - Miki   Azurek/light blue - Stay Strong Brdské zlato - Sorbon   Šedý/Gray - Stay Forever Brdské zlato

7.7.2017 - Přehoupl se další týden a Štěňátkům je dnes už 6 týdnů. Jsou to už statní medvídci se spoustou srsti a vždy veselou náladou. Ve vedrech si užívají pobytu venku i chládku ve svém pokojíku. Učí se hezky venčit venku a moc jim chutná, nejraději mají mletá kuřecí křidýlka, ale statečně se už poperou i s těmi vcelku. Dnes dostali další odčervení a v příštím týdnu je čeká očkování, tetování, čipování a také se je pokusíme znovu vyfotit v postojích. Za štěňátky jezdí budoucí páníčci i další návštěvy a tak si užívají spousty mazlení.  

     

S Bessynky - Make My Day Brdské zlato páníčkem jsme se dnes pokusili vyfotit její dětičky poprvé na stole ve výstavním postoji. Na to, že jim je teprve 5 týdnů, jim to šlo pěkně, ale byli všichni jako z hadích ocásků. Na stole se nebáli ani trošku, spíš byli velmi bujaří a byl problém je udržet chviličku v klidu se všema 4 nožkama na zemi :o))  

Pegynka - 5 týdnů   Modrý -  5 týdnů   Hnědý -  5 týdnů   Azurek -  5 týdnů   Šediváček -  5 týdnů

30.6.2017 - Našim Štěňátkům je 5 týdnů. Čas s nimi letí hrozně rychle a moc si je užíváme. Už je to parta malých raubířů, kteří si spolu krásně hrají a lumpačí a svádí správné štěněčí bitky. Hodně času tráví na zahradě, kam mají ze svého pokojíku volný přístup. Brzy už se také vydají autem na první dobrodružné výlety po okolí, aby poznali i velký svět venku.

23.6.2017 - Našim Štěňátkům jsou dnes 4 týdny. Za poslední dny udělala obrovské pokroky. Tráví celé dny venku, kde si krásně procvičují motoriku a zkoumají venkovní svět. Hodně si už spolu hrají, okusují novými zoubky sourozence babičky, tety i lidskou smečku a perou se s plyšáky. Bessynka - Make My Day Brdské zlato sice ještě hodně kojí, ale prckové už ochutnali i první masíčko a moc jim chutnalo. Zatím přikrmujeme jen malinko dvakrát denně mletým masem, hlavně krůtím a namletými kuřecími křídly. Ta už si prckové brzy vyzkouší i vcelku, aby si trénovali zoubky. Dnešní druhé odčervení jim moc nechutnalo, ale zvládli ho všichni bez problémů. Naše štěňátka jsou všechna zadaná, ale volní jsou kluci po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" v CHS Maybe Angels. V případě zájmu kontaktujte chovatelku.

16.6.2017 - Přehoupl se další týden a našim maličkým z Vrhu Stay jsou 3 týdny. Jsou to malí cvalíčci, ale už se pokouší o chůzi a zajímají se o své okolí. Do bedny jim přibyly hračky a také už více komunikují mezi sebou a s mamkou a tetkami. Jak to tak vypadá, přikrmovat ještě nebudeme muset poměrně dlouho, Bessynka - Make My Day Brdské zlato má pro štěňátka mlíčka spoustu a jsou spíš tlusťoučcí. Naše štěňátka jsou všechna zadaná, ale volní jsou kluci po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" v CHS Maybe Angels.

9.6.2017 - Naši puclíci z Vrhu Stay mají dnes už dva týdny. Bohužel červená fenečka podlehla kolice a tak máme 5 buřtíků, kteří krásně prospívají a rostou jako z vody. Už mají otevřené oči a začínají slyšet. Také jejich pohyb už je mnohem čilejší. Dnes dostali své první odčervení, moc jim nechutnalo, ale rychle ho zapili mlíčkem od maminky a jsou zase spokojení.

   

2.6.2017 - Dnes je našim maličkým z Vrhu Stay přesně jeden týden. Bohužel jsme přišli o zeleného chlapečka, ale ostatní štěňátka krásně rostou a prospívají. Všechna už stihla více než zdvojnásobit svou porodní váhu. Největší jedlík je pan Azurek, ten už má pořádně přes kilo váhy. Všechna štěňátka mají moc pěkný pigment a husté krémové kožíšky. Za pár dní už otevřou oči a začnou slyšet. Se štěňátky poctivě cvičíme ranou neurostimulaci, aby měli co nejlepší start do života. Bessynka - Make My Day Brdské zlato se o štěňátka moc hezky stará a má pro ně spoustu mlíčka. Většinu času tráví u nich v porodní bedně a nebo se chladí vedle ní. Ale také si užívá krátké procházky se zbytkem smečky.

7 dní

V pátek 26.5. večer se narodil náš Vrh Stay. Bessynce - Make My Day Brdské zlato a Foxovi - Power of Rain Brdské zlato se narodilo 5 klučíků a 2 holčičky. Porod proběhl hladce a bez komplikací, Bessinka byla moc šikovná a o štěňátka se od prvních okamžiků krásně stará. Štěňátka jsou velice vitální, mají vyrovnané porodní váhy, světlé kožíšky a krásný pigment. Do rána už všechna stihlo pořádně přibrat, maminka má asi místo mlíčka smetánku. Děkujeme všem sudičkám, které pomáhaly při porodu! Máme ze štěňátek velkou radost :o)   

Dnes máme samé krásné štěňátkovské zprávy. Ultrazvuk potvrdil, že naše Bessynka - Make My Day Brdské zlato čeká štěňátka a že se stanou kolem 27.5. s Foxíkem - Power of Rain Brdské zlato rodiči našeho Vrhu S. Máme obrovskou radost!

Fox  x  Bessinka

V sobotu 25.3. měla romantické rande v Třešňovce naše Bessynka - Make My Day Brdské zlato s naším Foxíkem - Power of Rain Brdské zlato. Krytí proběhlo v pořádku a tak doufáme, že nám ultrazvuk za tři týdny ukáže, že Bessinka čeká štěňátka. Už se na ně moc těšíme!