Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

Edward

 

ŠTĚNĚČÍ NOVINKY

VRH Northern

Našim Štěňátkům je 6 týdnů a neodvratně se blíží první dny loučení. Prckové tráví tropické dny na zahrádce, kde je jim přece jen o trochu lépe. Zase o pořádný kus povyrostli, dostali další odčervení - tentokrát přípravkem Stronghold na vnější i vnitřní parazity, protože jsou hodně venku a znovu jsme ostříhali drápky. Brzy je čeká také očkování, čipování a tetování a pak budou připravení vyrazit do světa. na jednu holčičku byla zrušena rezervace a ještě čeká na ty správné páníčky.

Max - šedý / gray boy   Marley - azurek / light blue boy   hnědý / brown boy   Martin - zelený / green boy   Nero - modrý / blue boy

      Noreen - fialka / purple girl   oranžová / orange girl   Chloe - žlutá / yellow girl   růžová / pink girl   červená / red girl

Štěňátkům je 5 týdnů a tak jsme se pokusili je poprvé vyfotit v postojích. Některým to šlo lépe, některým hůře, hlavně akční slečny měly na věc svůj názor. Štěňátka už jsou déle vzhůru, více si hrají a řádí. Užívají si hezkého počasí na terase a také na prvních malých procházkách do přírody. Prckové jsou moc šikovní, venčí se převážně na terase a v autě se chovají vzorně. Páníčci si začínají vybírat, které konkrétní štěňátko bude ten jejich miláček. Volná je jedna fenečka.

Šedý / Gray boy   Azurek / Light Blue boy   Hnědý / Brown boy   Zelený / Green boy   Modrý / Blue boy

Fialka / Purple girl   Oranžová / Orange girl   Žlutá / Yellow girl   Růžová / Pink girl   Červená / Red girl

9.6.2013 - O víkendu nás navštívily naše kamarádky z Děčína a tak jsme našim neposedům nafotili krásné portrétky. Moc děkuji za pomoc a milou návštěvu! V horní řadě jsou klučíci a ve spodní holčičky. Jedna holčička je volná a hledáme pro ní hodné páníčky.

Fialka / Purple girl   Oranžádka / Orange girl   Žlutá / Yellow girl   Růžová / Pink girl   Červená / Red girl

Šedý / Gray boy   Azurek / Light blue boy   Hnědý / Brown boy   Zelený / Green boy - Martin - Northern Wind Brdské zlato   Modrý / Blue boy

4.6.2013 - Našim Štěňátkům jsou 4 týdny a už jsou z nich pořádní lumpíci. Vzhůru už vydrží podstatně déle a čas si vyplňují intenzivní hrou se sourozenci, hračkami a dospělými pejsky a samozřejmě taky s paničkou a návštěvami. Zvládají běh, skoky, prolézání tunelem, nošení plyšáků, přelézání překážek a spoustu dalších dovedností. Začínají se učit venčit se venku na terase. Snad je brzy budeme moct vzít i ven na výlet, když se počasí malinko umoudří a přestane pršet. Štěňátka dostala druhé odčervení, větší obojky a krmíme je 4x denně namáčenými granulkami pro velké plemena, přidáváme probiotika a kloubní výživu. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato "U" ještě velmi obětavě kojí, ale je vidět, že mlíčka už je o něco méně. Klučíci jsou už zadaní, ale uvolnila se nám rezervace na jednu holčičku.

  

28.5.2013 - Vrhu Northern jsou již celé 3 týdny. Všechna štěňátka krásně rostou a dělají nám jen radost. Jsou z nich už maličcí pejsci, kteří umí krásně chodit, občas zkusí i popoběhnout nebo poskočit. Pilně si trénují také hlasivky a cvičí sborový zpěv. Hrají si spolu, s hračkami a začínají poznávat svět kolem sebe. Jsou moc šikovní a učí se venčit hezky mimo svou bedničku na podložku. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato "U" i přes jejich první ostré zoubky krásně kojí, prckové už to zvládají i "na stojáka". Ochutnali i své první mlíčko z mističky jako velcí psi a také jim chutnalo i když ho ještě dost skončilo v kožíšku místo v bříšku.

  

21.5.2013 - Dnes je našim Štěňátkům 14 dní. Váží mezi 1,4 a 1,8kg slyší, vidí a dělají své první krůčky. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" je úžasná maminka a péči o všech 10 prcků zvládá snadno a s přehledem. Z lahvičky přikrmujeme jen symbolicky, aby bylo na 100% jisté, že žádné štěňátko není ošizené a všichni mají plná bříška. Štěňátka už mají také ostříhané drápky a mají za sebou první odčervení. Ještě dva dny budeme pokračovat s ranou neurostimulací a pak nastoupí učení dalších dovedností a další socializace.

14.5.2013 - Vrhu Northern je dnes jeden týden. Za těch pár dní udělala štěňátka velké pokroky a hodně vyrostla. Všechna štěňátka zdvojnásobila své porodní váhy, takže váží kolem kila. V koutcích očí se pomalu začínají rýsovat škvírky a za pár dní už se prckové podívají poprvé na svět a uslyší první zvuky. Aby toho na mamku Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" nebylo moc, začali jsme štěňátka přikrmovat z lahvičky a jsou moc šikovná a mlíčko jim chutná. Všechna štěňátka jsou pěkná, silná a krásně vyrovnaná. Mají pěkné hlavičky, silný pigment a velkou chuť do života. Máme ještě volné dva chlapečky.

12.5.2013 - Štěňátkům je 5 dní a rostou jako z vody. Maminka Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" se o ně vzorně stará a zatím má spoustu mlíčka, které stačí i tolika hladovým krkům. Štěňátkům začínají houstnout kožíšky a krásně jim pigmentují nosíky, tlapičky a také bříška. Moc dobře poznají, když přijde mamka a pak nastane velké hemžení. Jejich motorika se vylepšuje každým dnem. Od 3. dne jsme se štěňátky začali program rané neurostimulace. Mamka Wendy už tráví krátké chvíle i mimo porodní bedničku i když moc dlouho to ještě nevydrží a rychle se za prcky vrací. Má výborný apetit a užívá si také krátkých vycházek. Máme ještě volné dva chlapečky.

5 dní

8.5.2013 - Štěňátka mají za sebou svůj první den na světě. Všechna přes noc hezky přibrala, jsou spokojená a dravě se derou o mlíčko. Maminka Wendy se o ně skvěle stará, mlíčka má dostatek a už si po porodu odpočala. Wendulka šla s chutí i na malou procházku, kde s radostí běhala a válela se v trávě, což jí v posledních týdnech s velkým bříškem už nešlo. Pak samozřejmě spěchala rychle zpátky za miminky. Wendulce se také rychle vrátil apetit a krásně jí, takže má dost sil a energie na výrobu mlíčka pro tolik hladových krků :o) Štěňátka jsou velká a tak už jim jsou fešácké barevné oboječky.

7.5.2013 se narodilo 10 krásných štěňátek Wendulce - Energy for Fun Brdské zlato "U" a Santimu - DK CH Thevenet Energia Positiva. Vrh Northern čítá 5 sladkých holčiček a 5 pěkných pejsků. Všechna štěňátka mají kolem půl kila, jen jeden pejsek je o trochu menší. Všechna mají krémové kožíšky a mají se k světu. Wendy byla moc statečná, porod zvládla na jedničku a o štěňátka se krásně stará. Brzy přidáme první fotografie štěňátek. Fenečky jsou zadané, volné máme ještě 3 pejsky.

Těsně po porodu

21.4.2013 - Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato "U" má 46. den březosti a bříško už jí pěkně roste. Vyžaduje spoustu pozornosti a mazlení a je si dobře vědoma, že je teď úplně nejdůležitější. Na procházkách už tolik nelítá, ale je v dobré kondici a chodí moc ráda i na delší vycházky. Krmení dáváme v menších dávkách několikrát denně, aby se do přeplněného bříška vešlo. Wendulka jí rozumě, ani moc ani málo a přibrala pěkných 7kg, což odpovídá očekávanému početnému vrhu. Moc se na její Štěňátka se Santim těšíme!

Wendy - 46. den březosti

Kontrolní ultrazvuk v 26. dni březosti nám již dovolil orientačně přepočítat Wendulky - Energy for Fun Brdské zlato "U" a Santiho - DK CH Thevenet Energia Positiva štěňátka. Vypadá to, že Vrh Northern bude opět početný, na ultrazvuku se ukázalo minimálně 9 štěňátek. Wendulka je teď ještě více mazlivá než obvykle, tváří se důležitě a ráno trochu zlobí s jídlem, jako správná těhulka. Vytvořili jsme fotogalerii tatínka Santiho a jeho příbuzných.

27.3.2013 - Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že naše Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato "U" je březí a čeká štěňátka se španělským fešákem Santim - DK CH Thevenet Energia Positiva. Vrh Northern by se měl narodit kolem 8.5.2013. Těšíme se na štěňátka s krémovým až světle zlatým kožíškem, pěkným pigmentem, s loveckými vlohami a nadějným exteriérem. Doufáme, že zdědí po rodičích jen to nejlepší.

Wendy X Santi

Ve dnech 5.-7.3.2013 byla v dánské CHS Golden Countryside´s nakryta naše Wendy - Energy for Fun Brdské zlato španělským fešákem Santim - DK CH Thevenet Energia Positiva. Krytí se povedlo bez problémů a výlet jsme si krásně užili i s kamarádkou Irenkou, které moc děkuji za milou společnost a pomoc! Velké díky patří Bentovi i celé jeho úžasné rodině za pohostinství, ubytování, výborné večeře a všechno ostatní! Teď budeme čekat, jestli se na ultrazvuku ukáží za 3 týdny štěňátka. Všechny podrobnosti o tomto vrhu najdete ZDE.   

Santi a Wendy