Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

Edward

 

ŠTĚNĚČÍ NOVINKY

VRH Make

Přišel smutný čas loučení a naše Štěňátka se začala rozjíždět do nových domovů. Zatím nám odjely slečny Sunny a Mya a další budou následovat v nadcházejících dnech. Věříme, že se všichni budou mít báječně, budeme o nich mít často zprávy a s těmi co jsou blíž se často uvidíme. Na nových fotkách v necelých 8 týdnech už chybí Sunnynka, které se nemohli páníčci dočkat, Myušku jsme ještě stihli před odjezdem na Slovensko vyfotit :o)

MaybísekMaggieBessinkaRůžováMyaSavienneMaya

MaybísekMaggieBessinkaRůžováMyaSavienneMaya

Štěňátka za 3 dny, kdy jsme byli v Dánsku pořádně povyrostla a naučila se nové lumpárny. Moc děkuji své mamince za příkladnou péči o ně! Štěňátka se nám brzy začnou rozcházet do nových domovů a tak jsme je ještě jednou vyfotili v postojích, dokud jsou ještě všechna pohromadě. Už mají všechna svoje první očkování, čip i tetování v oušku, vystavené Europasy a dokonce už nám přišly i PP včetně těch exportních. Je to banda malých nezbedů, kteří vydrží řádit pořádně dlouho a rozhodně se s nimi nenudíme. Začínají si zvykat na svá jména, co se smí a nesmí a pracujeme na jejich čistotnosti. Štěňátka jsou šikovná, moc se jim líbilo první seznámení se zvěří a mají zájem o aport. Počasí bohužel moc nepřeje procházkám se štěňátky, ale i tak jsme jich už pár stihli a štěňátkům se moc líbily. Bude se nám po nich stýskat!

2.3. - Našim Štěňátkům bude v pondělí už 6 týdnů. Čas s nimi utíká neuvěřitelně rychle a z malých myšiček jsou za tu chvilku chundelatí medvídci, kteří váží kolem 5kg. Pomalu už se rozhoduje, které štěňátko kam pocestuje a kdo budou jeho noví páníčci. Dnes se konečně počasí umoudřilo, vysvitlo sluníčko a tak jsme se se štěňátky vypravili na první výlet autem do přírody. Nechyběla ani kamera a foťák a tak nám přibylo nové video i fotečky. Štěňátka jsou šikovná a i přes nepřízeň počasí se venčí převážně venku i když nehody se ještě stávají. Krásně si spolu hrají, cupují hračky, seznamují se s kocourkem Edou a řádí z velkých holek především s Bisulkou. užívají si také spoustu mazlení od návštěv nových páníčku i našich přátel. Pokračujeme dále v jejich socializačním programu, aby z nich vyrostli pohodoví společníci.

Štěňátkům je 5 týdnů a tak jsme se pokusili je poprvé vyfotit v postojích. Některým to šlo lépe, některým hůře, ale na takové prcky to všichni zvládli moc pěkně.

Štěňátkům jsou 4 týdny a už je to pořádná parta raubířů. Vzhůru už vydrží podstatně déle a čas si vyplňují intenzivní hrou se sourozenci, hračkami a dospělými pejsky a samozřejmě taky s paničkou a návštěvami. Zvládají běh, skoky, prolézání tunelem, nošení plyšáků, přelézání překážek a spoustu dalších dovedností. Snad je brzy budeme moct vzít i ven na výlet, když se počasí malinko umoudří a nebude moc mrznout. Štěňátka dostala druhé odčervení, větší obojky a krmíme je 4x denně namáčenými granulkami pro velké plemena. Jillynka a Corinka také ještě kojí, ale mlíčka už ubývá. Štěňátkům jsme nafotili portrétky a natočili nové video.

ZelenáFialováŽlutáoranžováBéžováČervenáRůžováMaybísek

ZelenáFialováŽlutáOranžováBéžováČervenáRůžováMaybísek

12.2. Čas běží neuvěřitelně rychle a našim Štěňátkům jsou 3 týdny. Zkoumají svoje okolí, hrají si spolu i s hračkami a na všem zkouší svoje zbrusu nové zoubky. Zhoustly a narostly jim také kožíšky a tak v pokoji větráme, aby jim nebylo moc horko. Štěňátka pomalu začínají objevovat i svět kolem své porodní bedny. Jsou moc šikovná a když to stihnou, jdou se vyvenčit hezky před bednu na čůrací podložku. Až se za pár dní trošku rozkoukají po pokoji, bude celý jejich včetně spousty nových hraček a atrakcí. Pokračujeme s navykáním na různé zvuky, pachy a povrchy. Štěňátka váží 2 - 2,5kg, největší buřtíci jsou Maybísek a Růžová holčička. Pomalu už se začnou učit papkat z mističky, nejdříve mlíčko a pak už rozmáčené granule. Jedna holčička je ještě volná a čeká na milující páníčky!

8.2. Štěňátkům je 18 dní a dělají velké pokroky. Chůze už jim nedělá problémy a zvládají i kojení "na stojáka". První šikulce Růžové se povedlo dokonce vylézt z bedny a tak jsme přidali nahoru prkno. Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato se rozhodla, že jedna maminka je pro štěňátka málo a tak se taky nastěhovala do porodní bedny a pustila štěňátkům i mlíčko. Takže si teď prckové užívají nadstandardu a mají hned dvě hodné a obětavé maminky :o)

4.2. Našim Štěňátkům je dnes 14 dní. Už jsou z nich maličcí pejsci, kteří sice ještě většinu dne prospí, ale když přijde mamka, tak začne velké hemžení. Zvládají už pár vratkých krůčků a taky spoustu vrčení, poštěkávání a dalších hlasových projevů. Začínají používat zrak a sluch a objevovat, že kolem sebe mají sourozence, mamku a tety. Ještě dva dny budeme pokračovat s programem rané neurostimulace a pak už nastoupí cvičení dalších štěněčích dovedností. Štěňátka už začala slyšet a tak jim přehráváme spoustu nových zvuků od ohňostrojů, bouřky a střelby až po všemožné dopravní prostředky a křik malých dětí. Zatím většinu záznamu spokojeně prospí. Jillynce - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato malinko pomáháme mlíčkem z lahvičky, ale moc to není třeba, většinou mají štěňátka bříška plná. Z nepříjemných věcí mají štěňátka za sebou první odčervení a také první stříhání drápků. Jedna holčička je ještě volná, na ostatní již čekají noví páníčci.

1.2. - Našim Štěňátkům je 11 dní a většina z nich už otevřela očička a podívala se poprvé na svět. Také už mají otevřené zvukovody a začínají slyšet. Ještě to ale pár dní potrvá, než se svoje nové smysly naučí doopravdy používat a rozvíjet. Velké pokroky dělají štěňátka v motorice. Jejich pohyb je nejen mnohem rychlejší a cílenější, ale už také mnohem více připomíná chůzi a ne plazení. Hezky už si pod sebe podsazují i zadní nožičky. Jillyka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato se o svoje dětičky stále vzorně stará, kojí a umývá a už dovolila i tetkám, aby jí s péčí o prcky pomáhaly. Z toho je nadšená hlavně Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato a Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato. Z vážných důvodů se nám uvolnila rezervace na jednu holčičku.

28.1. - Naším Štěňátkům je jeden týden. Čas s nimi utíká neuvěřitelně rychle. Všechny holčičky i Maybísek už zdvojnásobili své porodní váhy. Také jejich motorika se vyvíjí velice rychle a když se hrnou k mléčnému baru, je to už pořádné hemžení. Začínají jim houstnout kožíšky a mají už černé nejen čumáčky a tlapičky, ale i bříška. V koutcích očí už se pomalu začínají rýsovat škvírky a za pár dní už se prckové podívají poprvé na svět a uslyší první zvuky.

24.1. - Štěňátkům jsou dnes 3 dny a tak ode dneška začínáme s ranou neurostimulací, která posílí jejich imunitní i nervový systém a vylepší jim start do života. Jillyka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato se po porodu bleskově zotavila a už si užívá krátkých procházek v zasněžených brdských lesích a řádění ve sněhu s ostatníma holkama. Jinak se ale od štěňátek ani nehne a všechen čas tráví s nimi v porodní bedně a vzorně se o ně stará. Štěňátka hezky přibírají, mamky mlíčko jim moc chutná a zatím plně postačuje. Dorůstá jim srst a černají čumáčky a tlapičky. Vypadá to, že pigment bude mít tento vrh opravdu silný. Bohužel k chovatelství patří i smutné věci, v noci nám umřela Šedá fenečka.

3 dny

21.1.2013 se naší Jillynce - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a fešákovi CH Zampanzar Tam Tam Go narodil Vrh Make. Jillynka rodila moc hezky a rychle a přivedla na svět 8 krásných holčiček a jednoho bohatýra. Všechna štěňátka jsou velmi životaschopná a od prvních okamžiků krásně sají. Všechna mají krémové kožíšky po rodičích a krásný pigment na čumáčcích a tlapičkách. První fotky z porodu jsou již ve fotogalerii. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

20.1.2013 - Jillynce - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato už zbývá do porodu jen pár dní a zatím je to velmi spokojená a bezproblémová mamina. I přes velké bříško, ve kterém štěňátka pořádně kopou, si užívá krátké vycházky v krásné sněhové nadílce a nejraději by stíhala všechno, co ostatní holky. Na příchod štěňátek je už všechno připraveno a nachystáno a nezbývá než trpělivě čekat. Rezervace na fenečky jsou už uzavřené, ale ještě přijímáme záznamy na pejsky. Všechny podrobnosti o Vrhu Make najdete ZDE.

Jilly - cca 3 dny před porodem   Jilly - cca 3 dny před porodem

19.12.2012 - Další kontrolní ultrazvuk ukázal, že Jillynky - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato štěňátka krásně rostou a všechno je v naprostém pořádku. Podle ultrazvuku se můžeme těšit na početný vrh. Jillynka má výbornou chuť k jídlu a je veselá a akční jako vždy. Moc se na naše další štěňátka těšíme!

12.12.2012 - Máme obrovskou radost, protože dnes ultrazvuk potvrdil, že naše Jillynku - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato je březí a čeká štěňátka s krásným psem CH Zampanzar Tam Tam Go. Jsme moc rádi, že naše dlouhá cesta za ženichem přinesla své ovoce a moc se těšíme na štěňátka!

Rozhodli jsme se nakrýt Jillynku - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato ve Francii krásným CH Zampanzar Tam Tam Go. Cesta za ženichem byla dlouhá, ale hezky jsme si jí s kamarádkou Irenkou Zárubovou užily. Věříme, že tentokrát už smůlu prolomíme a ultrazvuk nám za 3 týdny ukáže štěňátka.

  X