Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

Edward

 

ŠTĚNĚČÍ NOVINKY

VRH Let

Štěňátka se přehoupla přes 7 týden a začala nám odcházet k novým páníčkům. Loučení je moc smutné, ale věříme, že se budou mít v nových domovech moc dobře a že o všech často uslyšíme. Na rozloučenou jsme je ještě jednou vyfotili v postojích:

Rommi     Badík     Hnědý kluk     Tobby     Argo

Lola     Flor     Elsa     Kira

Štěňátkům je 6 týdnů a už umí vymýšlet spoustu lumpáren. Vydrží si už hrát a lumpačit spolu a s tetkami mnohem delší dobu a poznávají okolní svět. Moc jim chutnají granulky s kloubní výživou a rostou jako z vody. Štěňátka dostala další odčervení a v týdnu je čeká také očkování, tetování a aplikace mikročipů. Pak už to rychle uteče a rozběhnou se nám do nových domovů. Znovu jsme je po týdnu vyfotili v postojích a tentokrát i s portrétky.

Šedý pejsek - 6 týdnů    Modrý pejsek - 6 týdnů    Hnědý pejsek - 6 týdnů    Zelený pejsek - 6 týdnů   Azurový pejsek - 6 týdnů

Oranžová fenečka - 6 týdnů   Žlutá fenečka - 6 týdnů   Červená fenečka - 6 týdnů   Růžová fenečka - 6 týdnů

Šedý pejsek - 6 týdnů   Modrý pejsek - 6 týdnů   Hnědý pejsek - 6 týdnů   Zelený pejsek - 6 týdnů   Azurový pejsek - 6 týdnů

Oranžová fenečka - 6 týdnů   Žlutá fenečka - 6 týdnů   Červená fenečka - 6 týdnů   Růžová fenečka - 6 týdnů

Vrh Let oslavil svoje 5 týdenní narozeniny. Štěňátka už jsou mnohem aktivnější a méně spí. Hodně si hrají spolu a s tetkami a chudince mamince už dává jejich kojení zabrat a pomalu je odstavuje. Baští výborně máčené granulky s kloubní výživou, které dostávají 4x denně. Stále pokračujeme s jejich malým cvičením a doufáme, že brzy počasí dovolí i první malé výlety autem do přírody i když nám tu dnes chumelí jako v prosinci. Štěňátka jsme poprvé postavili na stůl a tady jsou výsledky našeho snažení:

Šedý pejsek   Modý pejsek    Hnědý pejsek   Zelený pejsek   Azurový pejsek

Oranžová fenečka   Žlutá fenečka   Červená fenečka   Růžová fenečka

Naším lumpíkům z Vrhu Let jsou 4 týdny a opět pořádně povyrostli. Mají kolem 4kg, husté kožíšky a jsou moc šikovní. Mají za sebou druhé odčervení a další stříhání drápků a každý den pravidelně absolvují malé cvičeníčko. Jejich prostor se z pokojíčku rozšířil i na terasu a moc hezky chápou, že venčit se mají venku. Škoda že počasí je ještě příliš studené a nemohou venku trávit více času. Po delší přestávce přidáváme nové fotky a video štěňátek z 25. dne.

Šedivý kluk   Modrý kluk   Hnědý kluk   Zelený kluk   Azurek

Oranžádka   Žlutá holčička   Červená holčička   Růžová holčička

Našemu Vrhu Let jsou 3 týdny a už jsou z nich malí psíci se vším všudy. Chodí už suverénně, papkají jako dospěláci z mističky namáčené granule a trénují první štěněčí dovednosti. Prořezali se jim už první zoubky, ale i tak ještě Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" hodně kojí. Štěňátka už si začínají hrát spolu i s hračkami a novými zoubky zkouší všechno ochutnat. Prostor pro objevování se jim už rozšířil i mimo porodní bednu a dělají první krůčky po pokoji.

  

Štěňátkům jsou dva týdny. Za tak krátkou dobu udělala obrovské pokroky a krásně vyrostla. Váží kolem 1,5kg, koukají, slyší, umí se postavit a udělat pár vratkých krůčků. Také se začínají projevovat vytím, štěkáním a další širokou škálou zvukových projevů. Jinak jsou to ale moc hodná štěňátka, krásně papkají a ještě hodně spí. Začínají jim houstnout kožíšky a už nevyžadují v pokojíčku takové teplo. Dostala své první odčervení a mají ostříhané drápky. Za 3 dny jim končí program ranné neurostimulace a nastoupí učení prvních štěněčích dovedností.

Štěňátkům je 11 dní a už se poprvé podívala na svět. Otevírají se jim také zvukovody a tak se před nimi otevírá zcela nový a zajímavý svět. Dokáží se již postavit na vratké nožky a ujít pár krůčků. Jejich motorika se zlepšuje de ode dne. Maminka Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" se o svoje miminka vzorně stará a mlíčka má hodně. Dokrmujeme opravdu jen minimálně, aby byla jistota, že se vždy dostane na každého. Díky tomu je vrh krásně vyrovnaný a všechna štěňátka mají přes 1kg. V galerii najdete opět nové fotky a natočili jsme také první video štěňátek.

  

10.3. - Našim štěňátkům je dnes jeden týden a rostou jako z vody. Zdvojnásobila svou porodní hmotnost a také jejich motorika je den ode dne lepší. Krásně jim tmavnou kožíšky a bříška. Tlapičky a nosíky už mají krásně černé. Aby toho na mamku Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" nebylo moc, začali jsme štěňátka přikrmovat z lahvičky a jsou moc šikovná a mlíčko jim chutná. Uvolnila se nám rezervace na jednoho pejska, takže jsou ještě volní dva krásní chlapečci.

7.3. - Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" štěňátkům jsou dnes 4 dny a mají se k světu. Všichni hezky a vyrovnaně přibírají a u mléčného baru je vždy narváno. Bášenka se o svoje miminka vzorně stará a má je jako ze škatulky. Od 3. dne jsme začali u štěňátek s programem Rané neurostimulace a věříme, že jim to dá ten nejlepší start do života, posílí jejich tělesnou i psychickou kondici a odolnost proti stresu. 

5.3. - V naší porodní bedně vládne klid a pohoda. Štěňátka krásně přibírají a tmavnou. Bášenka je v překvapivě dobré kondici a hned od druhého dne po porodu s chutí chodí na krátké procházky, kde běhá stejně jako naše ostatní holky a lítá za klacíky. Nové fotky jsou jako vždy ve fotogalerii ;o)

Bášenka - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" si poctivě počkala na přesný termín porodu a krásné datum 3.3. a hned ráno začala rodit štěňátka, jejichž tatínkem je Dasty - C.I.B. & Multi CH Ritzilyn Rick O´Shay. Porod proběhl bez problémů a komplikací a na svět přišlo 9 štěňátek. Bášenka je měla srovnaná a porodila pěkně po pořádku nejdříve 4 holčičky a po nich 5 klučíků. Všechna štěňátka jsou velmi vitální, krásně sají a mají vyrovnané porodní váhy. Kožíšky budou mít nejspíš od středně zlaté po zlatou a mají moc pěkně pigmentované nosíky a tlapičky. Jak je naším zvykem, přibudou teď každý den nové fotky a novinky na stránce  Vrhu Let.

Bášence - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" už zbývá do porodu jen pár dní a ve štěněčím pokojíčku je vše připraveno a nachystáno. Bášenka je naprosto spokojená mamina, která si užívá procházek, na kterých běhá se svým velkým bříškem až překvapivě čile. Doma pomáhá převážně v kuchyni a nebo leží někde u mě a nechává si drbat bříško plné fotbalistů :o)

20.1.2012 - S Velkou radostí oznamujeme, že ultrazvuk dnes potvrdil březost naší Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Nastávajícím tatínkem našeho očekávaného Vrhu Let je jeden z nejlepších plemeníků současnosti Dasty - C.I.B. & Multi CH Ritzilyn Rick O´Shay. Moc se na malé zrzečky těšíme!

X

Naše Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" se rozhodla, že bude hárat zrovna na svátky a tak jsme se těsně před Silvestrem vypravili na krytí do Dánska. I přes nepřízeň počasí jsme si výlet pěkně užili a potkali spoustu milých lidí. Bambou a Dasty - C.I.B. & Multi CH Ritzilyn Rick O´Shay si padli do oka a tak krytí proběhlo bez problémů. Moc děkujeme Laile Aiger a jejímu manželovi z CHS Skylock za velmi milé přijetí a pohostinnost. Jsme moc rádi, že jsme měli možnost vidět a poznat nejen Dastyho, ale i jeho syny. Velký dík patří také Palomě a Antoniovy z CHS Ria Vela za možnost použít Dastyho pro naší Bambou. V pátek jsme ještě stihli výlet k přátelům Bentovi a Anette Rasmussen do CHS Golden Countryside´s. Jako vždy jsme si velice hezky popovídali a pozdravili i všechny jejich pejsky, hlavně Herberta, tatínka dvou našich vrhů a Santiho, který se snad stane otcem dalšího vrhu naší Wendulky. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato cestovala s námi a dělala Bambou společnost. Byl to její první velký výlet k moři, moc se jí to líbilo a chovala se vzorně. Domů jsme se stihli vrátit ještě před půlnocí a oslavili tak Nový rok doma.

    

Po dlouhém čekání se 18.12. rozhárala konečně také naše Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Rozhodli jsme se využít jedinečné příležitosti a nakrýt špičkovým a ověřeným plemeníkem C.I.B. & Multi CH Ritzilyn Rick O´Shay, který je dočasně zapůjčen v Dánsku. Věříme, že vše proběhne tak jak si přejeme a dočkáme se krásných a zdravých štěňátek.