Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

Edward

 

ŠTĚNĚČÍ NOVINKY

A je to tady, štěňátkům bylo 7 týdnů a zítra se nám všechna rozutečou do světa do nových rodin. Bude se nám po nich stýskat, ale věříme, že jsme jim našly ty nejlepší rodiny a že je všechny často uvidíme. Ve čtvrtek jsme naše plyšáčky natetovali, naočkovali a načipovali. Byli všichni moc stateční a za chvíli už o nějakých bolístkách ani nevěděli a vesele se proháněli po zahradě. Jsou teď kromě krémové a zlaté barvy taky trochu zelení, ale moc jim to sluší :o)) Na rozloučenou jsme si je ještě jednou vyfotili v postojích a taky při skotačení na procházkách. Sárinko, Jimíku a Deanečku, přejeme Vám krásný a spokojený život s novými páníčky a hodně zdraví a radosti !!!

Sarah     Jim     Dean

Štěňátkům už je 6 týdnů a pomalu se připravujeme na loučení s nimi, které nás čeká už za týden. Kluci valibuci váží oba 6kg a Sárinka 4,5kg. Jako poslední odčervení dostali štěňátka Stronghold, který působí celý měsíc a působí i na vnější parazity, což je třeba, protože prckové tráví hodně času venku a pomalu s námi začnou objevovat svět. Absolvovali již svoje první jízdy autem a také první opravdové "procházky" po louce. V autě se všichni chovali vzorně a nikomu nebylo špatně a na louce se jim moc líbilo. Nevadil jim ani hluk aut z blízké frekventované silnice. V šesti týdnech už také zvládli svá první tempa v rybníce a cachtání v rákosí se jim také moc líbilo. V příštím týdnu je čeká spousta nepříjemných věcí jako očkování, tetování a čipování, ale určitě to skvěle zvládnou.

    

Čas utíká jako voda a štěňátkům je už zase o týden víc a oslavili 5 týdnů od narození. Noví páníčkové už mají vybráno a je jasné, že pan Modrý se bude jmenovat Dean a bude z něj pražák a pan Modrý se bude stěhovat na Moravu do Brna. Že je naše princeznička Sarah a bude bydlet v Benešově je jasné už dávno :o) Štěňátka už jsou pořádní lumpíci, dny tráví venku na travičce, kde je tolik netrápí vedro a na noc se stěhují do svého pokojíku. Hlavně když je ráno a večer chladněji, tak řádí, lítají po travičce a perou se spolu i s hračkami. Pečlivě na ně dohlížejí všechny naše holčičky a Corinka se ráda do jejich her zapojuje a nechává se okusovat. Štěňátka baští namáčené granulky se štěněčím mlíčkem a kloubní výživou a moc jim chutná. Mamka Mimi stále ještě kojí, ale už je to pro ní dost bolestivé.

Štěňátkům jsou 4 týdny a čas s nimi hrozně rychle utíká. Za týden opět udělala veliké pokroky. Už se prohání doma po pokoji i venku na travičce, hrají si spolu, s hračkami i s ostatními pejsky, hlavně s malou Corinkou. Ochutnali svoje první mlíčko z mističky a docela jim zachutnalo. Tlamičky už mají plné ostrých zoubků, tak brzy přidáme i máčené štěněčí granulky. Začínají se také učit venčit se venku na travičce a doma na plínku. Největší šikulka je pan Modrý. Trio dostalo svoje druhé odčervení a opět jsme jim přistřihli drápky. Z plemenné knihy nám přišla tetovací čísla, ale na tetování máme ještě spoustu času. Štěňátka také poprvé viděla svoje budoucí páníčky a seznámila se s nimi.

pan ModrýSárinkapan Zelený

Zítra už budou štěňátkům 3 týdny. Jejich váha se pohybuje kolem 3kg a jsou to pořádní buřtíci. V posledních dnech dělají velké pokroky, orientují se už i zrakem, dokáží si stoupnout i když je to s těmi velkými bříšky a faldíky fuška a taky už se jim prořezaly zoubky ostré jako jehličky. Zoubky je třeba zkoušet na všem dostupném, nejoblíbenější jsou samozřejmě sourozenci a taky moje prsty. Mimišce zdá se zoubky vůbec nevadí a kojí pořád stejně spokojeně a tráví se štěňátky hodně času. Taky teta Corinka se pečlivě stará, pomáhá vzorně s mytím mrňousů a nechává se od nich ožižlávat. Jeden den se nám krásně ukázalo sluníčko a bylo teplé letní počasí, tak si štěňátka poprvé vyzkoušela pobyt venku a travičku. Moc se jim to líbilo, tak snad nám bude počasí přát i v následujících dnech.

20 dní

Štěňátka už mají vybraná jména a už jsme je poslali na plemennou knihu pro přidělení tetovacích čísel. U holčičky je to snadné, tam není třeba čekat na žádné vybírání a tak jí páníčci vybrali domácí jméno Sarah a v průkazu původu bude mít zapsáno Deep Desire Brdské zlato. Pánové budou mít jména Deep Devotion Brdské zlato a Deep Delight Brdské zlato, ale kdo bude kdo si ještě počkáme, až budou trochu starší a páníčci si vyberou toho svého miláčka.

    

12.7. - Štěňátkům jsou právě 2 týdny. Dostala první odčervení a znovu jsme jim ostříhali drápky. Největší buřtík pan Zelený váží přesně dva kilogramy a jeho sourozenci jen o malinko méně. Odčervení jim moc nechutnalo, ale hned si spravila chuť maminčiným mlíčkem. Mimiška se o ně perfektně a úzkostlivě stará, jakoby věděla, že je to její poslední vrh a chtěla si ho pořádně užít. Kluci si už zkouší hlasivky a občas se zadaří i opravdové zaštěkání. Nožky naše buřtíky ještě úplně neunesou, ale jejich pohyb se každým dnem zlepšuje a zrychluje. Začínají se pomalu orientovat i zrakem a začínají slyšet. Kožíšky už mají pěkně huňaté a krásně se zbarvují do zlatova.

8.7. - Dnes je štěňátkům 10 dní a všechna otevřela očička. Do pračky tedy putovaly všichni plyšáci, které jsme pro ně nakoupili a zítra už je dostanou do bedničky, aby se rozvíjeli a procvičovali. Váha štěňátek je rekordních 1500g, kluci trochu víc a slečinka Sarah trochu míň. Protože jsou štěňátka opravdu hodně těžká a Mimi má pro ně nadbytek mlíčka, pro jistotu je polohujeme při spaní na bok a trénujeme nožičky, abychom zabránili vzniku "Swimmers syndromu". Největší ukňouránek a neposeda je Zelený kluk, Modrý je spíš kliďas a Sarah je prostě slečinka a nenechá si od kluků nic líbit :o)) Malá Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato bere štěňátka velice vážně, pomáhá s jejich hlídáním a mytím a nemůže se dočkat, až už si s ní začnou taky hrát.

Cori se štěňátky

6.7. - Štěňátkům je jeden týden jejich váha se pohybuje kolem 1200g. Vážení už je hodně obtížné, sotva se na váhu vejdou. Mají krásně černé tlapičky a čumáčky a také jim už tmavne kůže na bříšku. U kluků už jsou jasně hmatná varlátka v tříslech, Zelený už má dokonce jedno plně sestouplé v šourku. Většinu času štěňátka prospí, ale když přijde mamka, nastane čilý shon a pohyb. Smůla nás bohužel neopustila a infekce nás připravila i o malého Oranžového pejska. Mimiška je smutná, ale o štěňátka se úzkostlivě a s láskou stará.

3.7. - Oranžový pejsek nám dnes přichystal překvapení. Asi je na venkovní svět extrémně zvědavý, protože už v pěti dnech má pootevřená očička. Zatím jsou to jen škvírky a bude chvíli trvat, než bude vidět doopravdy.

2.7. - Dnes bohužel přinášíme smutnou zprávu. Malý Fialka podlehl akutnímu průjmovému onemocnění. Ostatní štěňátka jsou v pořádku a rostou jako z vody. Jejich váha už se vyšplhala přes 800g, u největšího jedlíka Zeleného dokonce přes 900g. Trochu je trápí vedro, ale maminka Mimi si moc dobře uvědomuje, že musí mít pravidelný pitný režim a kojí je opravdu hodně často. Štěňátka už mají krásně černé nosíky a tlapičky, kožíšky jim zhoustly a zbarvily se do světle zlata. Teta Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato se o štěňátka moc zajímá, hlídá je a kontroluje :o)) V galerii jsou opět nové fotky a přibylo také první krátké video.

4 dny

Konečně jsme se dočkali a v sobotu 28.6. se ve velmi brzkých raních hodinách narodila naší Mimišce - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" krásná štěňátka po anglickém pejskovi Ronjalee Ragamuffin at Motlaisa JW. Náš Vrh Deep čítá 4 statné klučíky a jednu krásnou princezničku. Porod proběhl bez komplikací a porodní váhy štěňátek jsou 440g až 520g, tedy pořádní buřtíci, jak už je u Mimišky zvykem. Mimiška je unavená, ale o miminka se vzorně stará a prckové jsou velice vitální a při chuti. V galerii jsou první fotečky a každý den k nim budou přibývat další a další :o))

Mimiška se štěňátky hned po porodu

Štěňátka v bříšku krásně rostou a Mimiška si svojí březost spokojeně užívá. Má sice trochu menší chuť k jídlu, jako obvykle v této fázi březosti, ale na to jsme se připravili před krytím, kdy Mimiška ráda nabrala zásobičky :o)) Tady jsou nové obrázky štěňátek z ultrazvuku 29. a 32. den březosti.

32. den     29. den

25. a 26.4. byla naše Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" inseminována chlazeným semenem krásného anglického psa Ronjalee Ragamuffin at Motlaisa JW. Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že Mimiška je březí a můžeme se těšit na štěňátka. Máme obrovskou radost a gratulace posíláme také taťkovi Troyovi a jeho majitelům do Anglie !!!

dvě ze štěňátek 21. den březosti