Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2020

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

V životě se střídá dobré i zlé a tak to u nás bylo i v předvánočním čase. Velkou radost nám udělali perfektní zdravotní výsledky naší nejmladší Lupínky - Very Cheeky Monkey Brdské zlato . Lupínka Má DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižena. Má tedy splněnu nejdůležitější podmínku k uchovnění. Zkoušky už má splněny dávno nadstandardně, tak teď uvidíme, jestli se někdy dočkáme nějaké té výstavy.

Velký zármutek přišel den před Štědrým dnem, kdy jsme museli nechat odejít naší Jillynku - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Byl její čas, ale i tak je to vždy velmi těžké rozhodnutí. Budeš navždy v našich srdcích Jillynko, moc nám chybíš!

12.12. slaví krásné 10. narozeniny Vrh Have a 15.12. 14. narozeniny Vrh Be My. Z Vrhu Be My už je s námi jen naše Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a i tu už trápí velmi vážné zdravotní problémy. Moc si přejeme, aby s námi ještě oslavila Vánoce, než se vydá za duhový most za svou první paničkou. Přejeme krásné narozeniny všem miláčkům z vrhů Have a Be My, ať už jsou tu s námi a nebo za duhovým mostem!

vrh Be My    Vrh Have

 

21.11.2020 - Dnes je to právě jeden rok, co se narodil náš Vrh Very a v něm i naše malá lumpice Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato. Lupínce i všem jejím sourozencům přejeme krásné první narozeniny, pořádnou oslavu a spoustu dárečků a pamlsků!

Vrh Very s mamkou Rorynkou

Obrovskou radost nám dělá se svou paničkou mladý Bisulky syn Beník - Top Heart Brdské zlato. Pilně trénují a perfektně se jim daří v loveckém výcviku i v obedience. Za poslední měsíc složili hned troje zkoušky s úžasnými výsledky: ROB1 - 95 bodů, 2. místo, BGH3 - 1. místo a GAP1 - 97 bodů, V a 1. místo. Moc gratulujeme, jsme na Vás pyšní!  

Po dlouhé době se dostávám alespoň ke krátké aktualizaci stránek. Novinek je opravdu hodně, naše odchovy jsou moc šikovné a dělají nám obrovskou radost. Pokud jsem na některý z výsledků zapomněla, moc se omlouvám a napište mi ;-)

Začneme zkouškami, protože vloh našich odchovů a toho, že s nimi páníčci pracují, si cením opravdu hodně.

1.8. se konaly náročné ZPR Čertovo Břemeno. Pinovy - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato se moc nedařilo a vypadl na dohledávce srstnaté ve čtverci, Maybe - DualCH CZ Make Right Decision Brdské zlato "U" byl moc šikovný, měl výborné známky, ale bohužel jedna limitní ho hodila do II. ceny. I tak si vybojoval úžasné 4. místo.

15.8. se Eriska - JCH, CH PL, CZ CH práce Power of Sol Brdské zlato "U" zúčastnila prestižního MSR, na které se nominovala předchozí rok skvělým výkonem na VZPR. Byla velmi krátce po štěňatech a nebyl čas moc trénovat a získat kondičku. I tak si vedla výborně, jen se jí stala osudnou dohledávka dvou kusů, jako spoustě zkušených borců.

12.9. Úspěšně absolvovala třídu E na WT v Roudnici nad Labem Irenka s Mollynkou - Run And Play Brdské zlato.

13.9. Se konal tradiční Aros Cup - KPZ v Dolních Habarticích. Štěstí tam konečně přálo našemu Pinovy - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato, který zkoušky vyhrál v I. ceně s tituly CACT a CCT. Jeho sestra Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" byla také moc šikovná a složila zkoušky v I. ceně na krásném 3. místě.

Pino - I. cena, CACT, CCT, Vítěz zkoušek

27.9. Složil svou retrívří maturitu OVVR ve věku 10 měsíců Arnie - Very Happy Brdské zlato. Trochu pozlobil na aportu v terénu, ale jinak byl moc šikovný a na suchu i ve vodě aportoval zvěř.

Arnie OVVR

28.9. KPZ Těškov - Velkou zkouškovou premiéru měla naše puboška Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato. Je jí sice teprve 10 měsíců a kvůli vážnému onemocnění v rodině vůbec nebyl čas ani myšlenky na pořádné cvičení, ale Lupí prokázala, že vlohy má perfektní. Složila PZ a získala LUP, což byl náš jediný cíl. Limitní 1 z markingu znamenala III. cenu, Lupí byla na místě dřív, než bažant stihl dopadnout na zem :-) Celkově jsem ale s prací Lupínky spokojená, slídění bylo perfektní, dohledávka superrychlá, vlečky šla naprosto přesně. Na čem musíme ještě hodně pracovat jsou klidy a aport, s kterým mě tedy na zkouškách zlobila tak, jak doma nebo na kachnách nikdy. Prostě zkoušková atmosféra je úplně jiná a trochu nešťastný poslední los ve skupině taky udělal své. To je pro nadrbaného puberťáka peklíčko. Spolu s námi ve skupině bojoval také Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato. Šel skvěle až do předposlední disciplíny - vlečky pernaté. V prostoru vleček bylo hodně zvěře, viděli jsme tam běhat zajíce i srnčí. To pak byla pro hodně psů velká komplikace. Pino svou vlečku nakonec zvládl, ale za 2 a tedy celkově II. cena. Chudák Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato ještě nemá tolik zkušeností a na této disciplíně vypadla. Perfektní výkon podala Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" , došla v I. ceně s tituly CACT, CCT, stala se Vítězkou zkoušek a tímto posledním CACTíkem se stala také Championkou práce pro lovecký výkon! Moc gratulujeme!!!

Pino   Eliška   Eriska    Lupí

3.10. složila důležitou zkoušku Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato a to zkoušku Canisterapeutickou u sdružení Aura canis, z.s. Blahopřejeme a děkujeme za tak záslužnou a náročnou práci!

Eliška

4.10. SZVP Čelákovice - Pouhých 6 dní po PZ složila naše desetiměsíční Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato velmi úspěšně i SZVP. Trojky měla v tabulce v podstatě jen za disciplíny, kde jsem jí pro jistotu nechávala na řemeni, jinak pracovala na čtyřky. Zaslouženě si tedy vybojovala I. cenu a dokonce velkou pochvalu před nastoupenou jednotkou za nejlepší práci při vyhledávání v opravdu těžkém rákosí. Jsou to bohužel kvůli Covidu poslední zkoušky sezóny, ale mám z naší malé dračice velkou radost!

Teď pro změnu nějaké výstavní výsledky, které naše odchovy v době Covidu zvládli:

V Mladé Boleslavi vybojovala Zivuška - Very Fluffy Brdské zlato VN2 ve třídě dorostu. Ve třídě otevřené byla Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato V4 a Molly - Run And Play Brdské zlato VD.

Ziva

Na KV v Humpolci získal Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato V a V4, Zivuška - Very Fluffy Brdské zlato V a VD a jak jsou výstavy vrtkavé si zažila Molly - Run And Play Brdské zlato , která v sobotu získala V1 CAC a titul Klubová vítězka a v neděli VD.

Molly   Pino   Ziva

Na KV v Praze na Džbáně se vystavoval Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato - V4 a Zivuška - Very Fluffy Brdské zlato - VD.

Proběhlo také mnoho narozeninových oslav. 18.8. by bylo našim Áčkům 16 let, 1.10. oslavila naše Energy "štěňátka" krásných 12 let, většina stále v plném zdraví. 24.8. bylo Vrhu Joy 9 let a 13.10. Vrhu Top 3 roky. Všem oslavencům ještě jednou moc blahopřejeme a přejeme pevné zdraví a hodně radosti do dalších let!

Na závěr bohužel jedna moc smutná zpráva. Nečekaně nás opustil páníček naší Bessynky - Make My Day Brdské zlato Jirka Lenfeld. Byl to skvělý kamarád a pro Bessy by udělala první poslední. R.I.P. Jirko, nikdy na Tebe nezapomeneme! Bessynka zůstala u Jirkových příbuzných, s kterými jsme v kontaktu a má se moc dobře.

Jirka s Bessynkou

Nechala jsem se umluvit na WT na Konopišti 1.8.2020, konec konců to máme 10 minut od baráku. Pro Lupínku - Very Cheeky Monkey Brdské zlato to byl skvělý trénink, protože spolu chodíme pořád samy a situace jako práce ve skupině, dva lidi stojící vedle vůdce, hazeč u aportu nebo stojící pomocník v prostoru dohledávky prostě nenatrénujeme. Lupí byla na svých 8 měsíců (ano, dostali jsme vyjímku z pravidel) skvělá a měla jsem z ní velkou radost, jak to zvládla. Úspěšně absolvovala třídu E a s ničím neměla problém. Body jsme ztráceli za práci u nohy, kterou necvičíme ve WT stylu a za pár puberťáckých chyb, vyplívajících z věku, samotné úlohy a aporty prováděla z mého pohledu perfektně. WT nejsou mým šálkem kávy a náš výcvik se bude dále ubírat směrem lovečiny, ale byla to výborná zkušenost a prima den v dobré společnosti.

1.8. slaví 7. narozeniny naši 3 stateční z Vrhu Ocean. Všem přejeme především pevné zdraví a mnoho dalších let ve svých milovaných rodinách!

Můj stařičký počítač v poslední době odmítá spolupráci a tak je aktualizace poněkud obtížná a nezvládám jí často. Předně bych chtěla zavzpomínat na nejlepší týden v roce, na náš Výcvikový tábor v Roudné. Opět byl naprosto báječný a perfektně jsme si ho užili. Moc děkuji Irence a celému jejímu realizačnímu teamu za obrovskou hromadu skvěle odvedené práce! Moc bych chtěla také poděkovat všem páníčkům našich odchovů, kteří se tábora zúčastnili, pilně cvičili a doufám, že si tábor užili jako my a budou se každý rok vracet. Letos přijeli Eliška, Berettka, Pino, Molly, Bessy, Lupínka, Zivuška, Arnie, Wendy, Monty, Winnie a Ben z Rakouska.

Na táborové výstavě si naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato aspoň nanečisto zkusila výstavní průpravu, když už nám coronavirus všechny ofiko výstavy zarazil. Šlo jí to moc pěkně a vyběhala si pěkný pohárek za BIS dorost.

Na závěr tábora se konaly klubové ZVP pod záštitou RK. Byly to úplně první zkoušky pro Elišky - U Are So Beautifull Brdské zlato a úplná premiéra i pro její paničku. Holky to zvládli výborně a zkoušky úspěšně absolvovali v III. ceně za limitní známku z handlingu, jinak mají v tabulce samé 3 a 4. Na handlingu měl smůlu i Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato a hodil ho do II. ceny. Eris - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" tentokrát trochu pozlobila s přinášením a absolvovala také v II. ceně. Výborně se dařilo Pinovu synkovi Xmas Angel od Kamenné hradby, který složil zkoušky v I. ceně s tituly CACT a CCT. Všem moc gratulujeme a děkujeme za účast!

28.6.2020 - Dnes slavíme hned dvoje narozeniny. Náš Vrhu Deep slaví 12. narozeniny. Jimánek se svou milující rodinou, Sárinka a Deaneček bohužel už za duhovým mostem. Vrh Quantum má dnes 5 let. Všem přejeme krásnou oslavu, pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami!

Vrh Deep - 6 týdnů    

12.6. se šikulka Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato s páníčkem zúčastnili Obedience závodu sv. Gedeona. A protože jsou skvělý team, vybojovali v kategorii OBZ krásné 5. místo a známku Výborná, což je posouvá do kategorie OB1. Moc gratulujeme!

6.6.2020 složila naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato retrívří maturitu OVVR. V 6 měsících byla nejmladší z 10 startujících, ale rozhodně se nenechala zahanbit. Pracovala na všech disciplínách moc hezky, složila zkoušky s plným počtem bodů a v poli i z vody aportovala zvěř. Startovní pole bylo ale velice vyrovnané a pejsci moc šikovní a tak o vítězi zkoušek rozhodovali pomocné známky a aporty se zvěří. Vítězem zkoušek se stala naše malá Lupínka a vyhrála svůj první krásný pohár. Bráškovi Vicouškovi - Very Best Brdské zlato se bohužel nepovedla poslední disciplína aport z vody, kde byl opravdu obtížný břeh a přece jen to bylo pro šestiměsíčního prcka hodně náročné. Jinak si vedl také velice dobře s pěknými známkami a také aportoval zvěř. Jsme na oba prcky moc pyšní!

26.5.2020 slaví krásné 3. narozeniny náš Vrh Stay. Přejeme všem oslavencům krásnou oslavu narozenin a hodně zdraví, štěstí a radosti po mnoho dalších let!

19.5.2020 slaví své 13. narozeniny naše "štěňátka" z Vrhu Crazy, někteří už bohužel za duhovým mostem. Na všechny moc vzpomínáme, hlavně na naší milovanou Corinku! Krásné narozeniny a pevné zdraví přejeme!

22.4.2020 nás navždy opustila naše zlatá francouzka Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" . Sbohem Bášenko a díky za všechny krásné roky, které jsme společně prožili a za tvoje báječné dětičky! Pozdravuj tam nahoře!

26.3.2020 - Dnes je to už 5 let, co se narodil náš Vrh Power. Uteklo to neuvěřitelně rychle. Všem naši "štěňátkům" přejeme krásnou narozeninovou oslavu, spoustu dárečků a hlavně pevné zdraví do mnoha dalších let!

3.3.2020 oslavili své 8. narozeniny štěňátka naší Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" z Vrhu Let a zařadili se tak už také mezi veterány. Všem jim přejeme hodně zdraví a radosti do dalších let nejméně 8 let!

2.2.2020 - Opět jsou tu Hromnice a další narozeniny naší Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a jejích sourozenců z Vrhu Run. Letos stihla Rory jen první dva a poslední dva týdny lovecké sezony na kachny a bažanty, ale i tak byla výborným loveckým parťákem a mezi tím skvělou maminkou svých druhých štěňátek. Přejeme krásné 4. narozeniny všem akčňákům z Vrhu Run , máme Vás všechny moc rádi!  

21.1.2020 - Naše štěňátka jsou již všechna v nových domovech, doma řádí jen naše princezna Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato . Zatím jsou všichni moc šikovní a mají se báječně. Děkujeme novým majitelům za podrobné zprávy o našich maličkých a za spoustu fotek a videí!

Lupínka

V neděli se naše odchovy zúčastnili MVP v polském Lubinu. Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato získal ocenění V3, Erisce - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" se v pracovní třídě dařilo skvěle, vyhrála jí s titulem CWC a tím se také stala CH PL! Molly - Run And Play Brdské zlato tentokrát bohužel panu rozhodčímu do oka nepadla a dostala VD. Všem moc děkujeme za prezentaci a moc gratulujeme k novému šampionátu!

Molly   Eris

V neposlední řadě chceme popřát našemu rekordnímu Vrhu Make k dnešním 7. narozeninám! Milé princezny a princi Maybísku, všem krásný narozeninový den a pevné zdraví do dalších let!

3 dny

9.1.2020 - štěňátkům je 7 týdnů a jsou připravená vypravit se do světa. Nové rodiny už jsou netrpělivé a nedočkavé, aby měli svoje štěňátko už doma a nám je z loučení smutno. Počasí je blátivé a chladné, ale štěňátka si z toho nic nedělají a vesele řádí na naší velké zahradě i s dospěláky. Moc si to užívají a ani trochu jim nevadí, že jsou pak jak blátivé kuličky. Díky jejich velmi hustým kožíškům jim není ani trochu zima a obzvlášť někteří raději spinkají venku než ve svém domečku.   

5.1.2020 - Počasí v posledních dnech nám moc nepřeje, všude je bláto a mokro. Přesto jsme se pokusili vyfotit prcky opět v postojích, tentokrát s malou pomocnicí Kristýnkou a s babičkou. Loučení už je opravdu blízko a tak u holčiček už je jasno, kam která poputuje. U kluků se ještě bude den dva rozhodovat. My už máme jasno, že doma s maminkou a babičkou zůstane holčička s Růžovým obojkem, naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato :o) Musím moc pochválit Genomii, že nám udělala testy celého vrhu na ICT přímo bleskovou rychlostí a za jediný den jsme měli výsledky. Jak tomuto testu nepřikládám příliš velkou váhu, tentokrát se stal tou malinkou poslední kapičkou při rozhodování, které bylo opravdu hodně těžké.

     

           

2.1.2020 - Dnes je štěňátkům už 6 týdnů. Brzy nás čeká velké loučení, které zmírní jen to, že jedna princezna s námi doma zůstane. Štěňátka už řádně lumpačí a pod dozorem objevují celou naší obrovskou zahradu (5000m). Brzy vyzkouší i jízdu autem a zcela nová prostředí. Silvestr, spousta petard a ohňostroje štěňátka snad ani nevnímala. O půlnoci se vesele nacpala masíčkem jako obvykle a pak řádila ve venkovním výběhu i v domečku jakoby nic. Dnes dostanou další odčervení a už brzy je čeká také očkování, tetování a čipování, aby mohli pak vyrazit do světa za novým dobrodružstvím.

Z Rakouska nám přišla zpráva, že Beník - Top Heart Brdské zlato má oficiální vyhodnocení kloubů DKK AA, DLK Borderline (stupeň, který u nás neexistuje mezi 0 a 1) a OCD negativní. Gratulujeme!

Nahoru