Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2019

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

O víkendu nás navštívily milé tety Světlanka a Iva a pomohly nám nafotit štěňátka poprvé v postojích. Je jim teprve 5 týdnů a jsou to naše chlupaté kuličky, ale byli šikovní a na poprvé jim to šlo pěkně.

Modrý / Blue boy   Zelený / Green boy   Hnědý / Brown boy

Žlutá / Yellow girl   Oranžová / Orange girl   Fialová / Violet girl   Růžová / Pink girl   Červená / Red girl

27.12.2019 - Proletěl další týden plný vánočního shonu i kouzla a štěňátkům je 5 týdnů. Čas s nimi si moc užíváme. Už jsou z nich malí raubíři, kteří začínají pořádně řádit. Přestěhovali se do své nové vilky s terasou, panička tam tedy milostivě může pobývat s nimi. Počasí nám vůbec nepřeje, ale i tak tráví štěňátka čím dál tím více času venku. Mistrně během dvou dnů ovládli psí dvířka s klapkou a tak si chodí po libosti dovnitř a ven a trénujeme poctivě venčení hezky venku. Masíčko už baští s velkou chutí 4x denně. Dostávají už i masité kosti a to je pak to nejlepší kino, pozorovat, jak se v nich probouzejí malé šelmičky. Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" je stále tou nejstarostlivější a nejtrpělivější maminkou. Nejen že prcky poctivě kojí, tráví s nimi hodně času i přes jejich zlobení, ale nosí jim i svoje vlastní jídlo, ze své mističky. Ze štěňátek jsou pořádní chlupáčci, srst jim v posledních dnech roste bleskovou rychlostí.

19.12.2019 - našim malým medvídkům jsou už 4 týdny a začíná moje nejoblíbenější období se štěňátky. Prckové už si krásně hrají a zkoumají svět a přitom to ještě není parta škodíků. Štěňátka dnes dostala druhé odčervení a znovu jsme ostříhali drápky. Štěňátka už dostávají 3x denně masíčko a k tomu samozřejmě stále ještě spoustu mlíčka od maminky. Užívají si teď pod dozorem celý pokoj, když jsou vzhůru a zítra už se přesunou do většího prostoru, kde budou mít spoustu místa na hraní a také přístup ven, aby se začali učit venčit hezky na travičku.

12.12.2019 - Našim štěňátkům jsou 3 týdny. Další týden utekl neuvěřitelně rychle. Štěňátka ho využila na pilný trénink pohybu a tak už moc hezky chodí. Taky poctivě trénují hlasové projevy, především sborové vytí - to nejlépe v nočních hodinách. Štěňátka už se navzájem okusují a začínají si hrát. V pokojové teplotě jim začíná být v jejich hustých kožíšcích horko a tak stahujeme topení. Miminkovské obojky už jim jsou malé a tak dostali o číslo větší. Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" stále obětavě kojí i přes ostré zoubky, které se štěňátkům vyklubaly a mlíčka má dostatek. Ale je čas začít prcky zvykat na opravdovou stravu a tak už dostávají 2x denně masíčko a moc jim chutná.

  

Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato a Molly - Run And Play Brdské zlato se vypravili na třídenní výstavu do Nitry. Výstavní maraton zvládli výborně a hezky se vystavovali, Mollynka dokonce bez panička, jen s hodnou tetou Martinkou. Pino byl pro rozhodčí ve třídě pracovní v příliš pracovní kondici a hubený a získal známky V4, V4 a V. Mollynce se dařilo o něco lépe a vyběhala si V3, V1 CAC a V3. Ne příliš vydařený výstavní víkend měl v Rakousku Beník - Top Heart Brdské zlato. V sobotu dostal známku VD, jako všichni psi ve třídě otevřené. V neděli D, dle posudku za srst ... Všem odchovům a jejich páníčkům moc děkujeme, že se svým miláčkům věnují!

Molly   Pino

12.12. slaví krásné 9. narozeniny Vrh Have a 15.12. 13. narozeniny Vrhu Be My a s ním i naše Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Jillynka je stále ve skvělé kondici, užívá si procházky s babičkou v přírodě a stále ještě metá na louce svoje kotrmelce. Přejeme jí i všem miláčkům v vrhů Have a Be My všechno nejlepší, pevné zdraví a ještě spoustu let s jejich rodinami!

vrh Be My    Vrh Have

 

5.12.2019 - Na Mikuláše slaví naše štěňátka 2 týdenní narozeniny. Dělají teď pokroky každým dnem, nebo spíš i hodinou. Otevřeli se jim oči a také zvukovody a prckové se učí své nové smysly používat. Tím že se slyší, nastal také čas trénovat hlasivky. Motorika se jim zlepšuje bleskovou rychlostí. Všechna štěňátka už bez problémů zvládají první krůčky a když přijde mamka, tak je to pořádná mela. Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" s prcky stále tráví hodně času, ale občas už se jde i ochladit na zahradu a v lese už by nejraději proháněla zvěř. Mlíčka má zatím spoustu a miminka jsou spokojená.  

První adventní neděle byla úspěšná pro naše odchovečky na výstavách. Mollynce - Run And Play Brdské zlato se dařilo perfektně v Polsku. Vyhrála třídu otevřenou s oceněním V1 CWC. V Praze se vystavovala Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato a šlo jí to také výborně. Ve velké konkurenci si vyběhala Výbornou a krásné 4. místo. Oběma holčičkám i jejich paničkám moc gratulujeme!

Roxy   Molly

28.11.2019 - Dnes je štěňátkům 1 týden. Váží už kolem jednoho kila, jen malá Žlutá holčička je menší. Všechna štěňátka jsou velmi vitální s velkou chutí do života. Zatím je náplní jejich dne spaní a pití mlíčka, ale brzy již otevřou oči a uši a začnou vnímat svět kolem sebe. Štěňátka mají krásný pigment a husté kožíšky, které budou mít barvičky od středně po tmavě zlatou. Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" je vzorná maminka a o svoje miminka se perfektně stará. Krmíme 5-6x denně, aby bylo dost mlíčka pro všechny prcky. Rory si užívá i každodenní vycházky v přírodě.

Velký výstavní úspěch měla v Minsku Lola - CH Let Me Love You Brdské zlato. Vyhrála třídu šampionek a získala titul CH Běloruska! Moc gratulujeme!

    

21.11.2019 spatřil světlo světa náš Vrh Very. Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a Pyrate - Multi JCH Jewelhope Pyrate XO se stali hrdými rodiči 5 holčiček a 3 kluků. Štěňátka jsou hodně velká, ale Rorynka byla moc statečná a šikovná. Fotky z porodu si můžete prohlédnout ve Fotogalerii. Všechna štěňátka jsou zadaná a doma se na ně těší noví páníčci. Máme ze štěňátek velkou radost!

Na úvod nejhezčí zpráva. Poslední sestřička z Rorynky prvního vrhu Mimi - U Are Our Sunshine Brdské zlato absolvovala zdravotní vyšetření. Od přísného finského posuzovatele dostala DKK AB, DLK 0/0 a také vyšetření očí má v naprostém pořádku. Máme obrovskou radost!

  

Na třídenní výstavě v Bratislavě bylo posuzování hlavně první den trochu zvláštní, ale v souhrnu si i tak odnesli naše odchovy hezké výsledky. Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato ve třídě pracovní D2, V1 a V2 r.CAC. Molly - Run And Play Brdské zlato ve třídě otevřené VD1, V2 r.CAC a V1 CAC. Pěkný výsledek získala i Lola - CH Let Me Love You Brdské zlato ve Finsku, byla ve třídě šampionek V3. Všem moc gratulujeme!

Pino   Molly

Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato startovala na dalším neoficiálním obedience závodu. Byla moc šikovná a svou třídu začátečníků vyhrála. Moc Berettce i páníčkovi Martinovi gratulujeme!

Poslední týdny také přinesli spoustu zlatého nadělení. Ruby - CH SK & HU, GrandCH SK Power of Gold Brdské zlato a Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato se každé narodila kopa zlatíček. Rubynka má 7 statných chlapáků a Leeloo 6 holčiček a 3 kluky. U nás se dočkáme štěňátek snad už zítra. Rorynce - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" už klesla teplotka.

Ruby   Leeloo

Ultrazvuk nám potvrdil, co jsme podle Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" chování už tušili. Rory je březí s fešákem Pyratem - Multi JCH Jewelhope Pyrate XO . Vrh Very by se měl narodit kolem 21.11. Máme velkou radost a na štěňátka se moc těšíme! Potvrzenou březost má i Rorynky sestřička Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato v Belgii - Elevage du Bois de l´Estrée, gratulujeme!

Pyrate a Rory

Ben - Top Heart Brdské zlato je moc šikovný a pilný kluk a s paničkou opět zabodoval na dalších zkouškách, tentokrát obedience. Na Rally OB Cup West ve třídě beginner získal 95 bodů, známku Výbornou a 3. místo a o den později na Landemeisterschaft SBG/Tirol obsadil skvělé 2. místo.

Ben

Výstavničili opět Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato a Molly - Run And Play Brdské zlato . Na klubové výstavě 5.10. v Praze na Džbáně oba svorně obsadili ve velké konkurenci 2. místo s Výbornou a titulem r.CAC, Pino ve třídě vítězů a Molly ve třídě otevřené. O den později na Krajské výstavě v Litoměřicích byl Pino V1 VT a Molly V2. Oběma moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Molly   Pino

13.10. slaví druhé narozeniny náš Vrh Top. Všem zrzíkům přejeme veselé narozeniny, krásný a šťastný život s jejich rodinami a pevné zdraví! Máme Vás rádi!

Vrh Top

1.10. slaví náš Vrh Energy 11. narozeniny. Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Kaylee, Kirppu, Ebi a Wendy přejeme stále spoustu energie a zdraví do mnoha dalších let a krásnou narozeninovou oslavu! Všechno nejlepší především naší milované Wendulce, která je beze sporu jedním z životních psů s perfektní povahou, zažily jsme společně spoustu úžasných okamžiků a je mým skvělým loveckým parťákem ještě dnes, kdy na honech rychlost mládí nahrazuje zkušenostmi a mazáctvím a svou pečlivostí při dohledávkách. Kéž by nám to vydrželo ještě další sezónu holčičko moje!

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

Za poslední dobu máme opět spoustu novinek. Fešáček Ulli - U Have Wings Brdské zlato se na Slovensku zúčastnil své první výstavy a vedl si výborně. I když jsou s páníčky úplní nováčci, byla to pro ně také první výstava v životě a nebyl tak úplně upravený a dokonale předvedený, moc se panu rozhodčímu líbil a získal ocenění V2. Moc gratulujeme a přejeme další úspěchy! Naopak Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato je již zkušený pejsek a vystavoval se poprvé ve třídě veteránů. Na Estonské klubové výstavě se krásně předvedl a získal V1 veteran CAC a BOS veterán! Moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví! Molly - Run And Play Brdské zlato a Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato jeli na výlet do polské Wroclavi. Pino získal ve třídě šampionů V4 a Mollynka ve třídě otevřené V3. V silně nacionálním PL pěkné výsledky, gratulujeme!

Molly Fredy Pino

Ze zkouškových novinek nám největší radost udělala super zpráva od Elišky - U Are So Beautifull Brdské zlato a její paničky. Holky pilně cvičily a trénovaly a jako úplní nováčci na svých prvních zkouškách OVVR zazářily. Složily retrívří maturitu s plným počtem bodů, oběma aporty se zvěří a zkoušky zaslouženě vyhrály. Jako třešničku na dortu získaly ještě cenu za nejlepší aport. tedy na chlup stejný výsledek, jako Elišky mamka Rory před 3 lety :) Jsme na Vás moc pyšní! Výborných výsledků dosáhl také Beník - Top Heart Brdské zlato v Rakousku. Složil za víkend hned dvoje zkoušky. V sobotu BGH2 s 97 body, známkou Výborně a stal se Vítězem zkoušek. V neděli to byla další Výborná a 97 bodů na zkouškách RBP4. Moc gratulujeme! Zkouškoval také Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato a Molly - Run And Play Brdské zlato na PZ Arosův pohár. Pino skončil na skvělém 2. místě, jen bohužel v II. ceně - u kačenky nevydržel a udělal dva kroky ještě před povelem k přinesení. Jinak pracoval moc hezky. Mollynce se bohužel nedařilo a zkoušky nedokončila. Držíme palce na další zkoušky!

Pino  Ben  Eliška

Rorynka - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" začala hárat a užila si výlet do Holandska za ženichem. Měla s Pyratem - Multi JCH Jewelhope Pyrate XO rande 18. a 19.9., moc si padli do oka, krytí bylo ukázkové a tak se těšíme, že nám ultrazvuk brzy ukáže štěňátka. Na výletě nám skvělou společnost dělala Rorynky sestřička Mollynka s paničkou Irčou. Díky za bezva výlet! Fotogalerii z krytí si můžete prohlédnout ZDE.

Pyrate a Rory

Naše odchovy nám stále dělají velkou radost. Dva stateční nás letos reprezentovali na MSR, kde jsme tentokrát chyběli. Oba bojovali statečně a zkoušky si v krásné atmosféře užili. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" i Maybe - DualCH CZ Make Right Decision Brdské zlato "U" složili zkoušky ve II. ceně. Syn naší Sárinky - DualCH Deep Desire Brdské zlato "U" Enzo Golden Sirius si vedl ještě lépe a získal I. cenu a titul r.CACT. Moc děkujeme za krásnou prezentaci!

Na MVP v Mladé Boleslavi se našim odchovům a jejich potomkům také vedlo moc dobře. Z našich pejsků se předvedl Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato ve třídě šampionů a získal V4. V mezitřídě si to užily naše 3 Grácie, Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato si to užívala až trochu moc a za rozvernost v kruhu to bylo tentokrát VD i přes krásný posudek. Její sestřičky byly disciplinovanější a získaly obě Výbornou s pořadím. Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato V4 a Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato dokonce V1 a titul CAC! Ve třídě pracovní se předvedla Finnuška - CZ CH práce Quantum of Joy Brdské zlato "U" a získala Výbornou. Všem moc děkujeme za krásnou prezentaci a prima den!

Pino Berettka Roxynka

31.8. slaví své 12. narozeniny naše francouzská princezna Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Bášenka si užívá zaslouženého a spokojeného psího důchodu a rodinného života se svou rodinou. Přejeme pevné zdraví jako doposud!

18.8.2019 - Dnes je to již 15 let, co se v naší chovatelské stanici narodila první štěňátka. První a jedinečný Vrh A . Všem přejeme krásné 15. narozeniny, většině už bohužel za duhový most!

ZPR v Kařeze byly opravdu hodně těžké, všechny disciplíny v jeden den. V I. ceně je dokončil pouze jeden jediný pes - vítěz zkoušek. Všichni ostatní se limitními známkami dostali do II. nebo III. ceny, nebo zkoušky nedokončili. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" slízla také jednu limitní 2 na handlingu na poli, ale jinak pracovala výborně a zaslouženě vybojovala nádherné 2. místo z 18 startujících i když s II. cenou. Zkoušek se zúčastnil také Maybe - DualCH CZ Make Right Decision Brdské zlato "U" a i on spadl limitní známkou do III. ceny i přes pěkný výkon. Jsme na oba dva moc pyšní, děkujeme za krásnou prezentaci a posíláme velkou gratulaci!

Eriska

Šikulka Fox - Power of Rain Brdské zlato se s páníčkem zúčastnil dvou zkoušek ZVP. V Kařeze se jim úplně nedařilo a spadli do III. ceny. V Blevicích už to bylo o hodně lepší, zkouškové štěstí jim přálo a Foxík získal I. cenu, další titul CACT a 3. místo. V Kařeze naopak exceloval mladičký Foxíkův synovec, syn jeho sestřičky Erisky - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" Bregalad Laure Alcar, který získal I. cenu, CACT, CCT a stal se Vítězem zkoušek. Oběma klukům moc gratulujeme!

Lole - CH Let Me Love You Brdské zlato se na posledních dvou výstavách ve Finsku moc hezky dařilo. Byla ve třídě šampionek 2x V1, 2x CQ, BB3, BB2 a získala titul r.CACIB. Posíláme velkou gratulaci!   

15.7.2019 - Vstoupili naši miláčci z Vrhu I´m Your papírově mezi seniory a oslavili 8. narozeniny!  Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" , Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , Líbě - I´m Your Lady Brdské zlato i Fredymu - I´m Your Destiny Brdské zlato přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, ať je neopouští ta spousta energie, kterou stále mají a jejich šťastný úsměv! Máme Vás moc rádi! 

Na NVP v Mladé Boleslavi se vystavovali 3 naše odchovy. Pan rozhodčí byl přísný a šetřil výbornými i tituly. Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato získal ve třídě vítězů V2 r.CAC, jeho sestřička Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" vyhrála třídu pracovní se známkou V1, ale bez titulu a Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato byla VD ve třídě mladých. Všem moc děkujeme za prezentaci a gratulujeme k výsledkům!

A jsou tu další skvělé zprávy. I další dvě sestřičky z Vrhu U mají perfektní zdravotní výsledky. Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato i Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato mají DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme obrovskou radost a děkujeme paničkám za skvělou péči!

Další ročník Výcvikového tábora v Roudné je za námi. Ten nej týden v roce, se stejně praštěnými a zapálenými přáteli a hordou retrívrů, převážně zlaťáčků (našich odchovů:o))). Jako vždy jsme si ho moc užili a mám obrovskou radost z výcvikových pokroků mé skupinky, všichni se moc snažili a byli skvělí! Na konci tábora opět proběhly klubové ZVP se zadáním titulu CACT. Zkoušek se zúčastnilo hodně našich odchovů a jejich potomků. Vítězem zkoušek se stala mladičká dcera naší Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" Belis Laure Alcar, která tentokrát porazila i svou maminku. Zvládla zkoušky s plným počtem bodů a samými 4 včetně všech pomocných a vyhrála také rozstřel. Zaslouženě se tedy stala Vítězem zkoušek, získala I. cenu a tituly CACT a CCT. V rozstřelu byla s dcerkou naší Noreen - Northern Star Brdské zlato Amazing Star Staroveský poklad, která také měla samé 4 včetně všech pomocných, získala I. cenu, 2. místo a titul r.CACT. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" složila zkoušky v I. ceně s jednou 3 a 167 body a její bráška Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato díky chybě paničky ve II. ceně se 157 body. Pinova dcerka Bazalka Ebellini byla na svůj věk také velice šikovná a složila zkoušky v I. ceně se 150 body. Další komu pokazil zkoušky páníček byl syn naší Sárinky - DualCH Deep Desire Brdské zlato "U" Enzo Golden Sirius, páníček dal povel dříve než na pokyn rozhodčího a hned z toho byla II. cena. Na tábor i na zkoušky za námi přijeli také naši přátelé z Rakouska a i když jim byl náš lovecký výcvik i zkoušky do té doby cizí, poctivě se celý týden snažili a na závěr úspěšně zkoušky složili. Wendulky - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" vnuk Cosmic Flow Sent from Heaven v I. ceně s jedinou 3 a mladičký Beník - Top Heart Brdské zlato ve III. ceně se 145 body. Všem moc gratulujeme, jsme moc šťastní, že se svým pejskům tolik věnujete a rozvíjíte jejich vrozené lovecké vlohy! Největší díky patří hlavní organizátorce našeho skvělého tábora, Irence Zárubové a celému jejímu realizačnímu teamu a sponzorům v jednom. Bez nich by ten úžasný týden vůbec nebyl možný! Ať žije Roudná 2020 !!!

První štěňátko z prvního Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" vrhu má oficiální výsledky vyšetření kloubů. Berettce - U Are My Beretta Brdské zlato přišla obálka s tím nejlepším možným výsledkem DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme obrovskou radost!

12.6. slaví své 9. narozeniny náš jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme krásnou narozeninovou oslavu a do dalších let hodně radosti a hlavně pevné zdraví!

Wendy - 7 týdnů

Na Podbrdském poháru úžasně zazářila naše temperamentní pracantka Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" . Pracovala s radostí a temperamentem po oba dny i přes úmorné vedro. V sobotu 1.6. absolvovala KLZ v I. ceně s titulem r.CACT, na celkovém 2. místě. V neděli 2.6. pracovala stejně skvěle na KZVP, kde získala také I. cenu, titul r.CACT a 3. místo. Titul byl za šampionem, takže se Erisce počítá a už je jen poslední krůček od titulu CH práce. Moc držíme palce, aby se ho povedlo splnit! V součtu obou dnů, v celém Podbrdském poháru, byla Eriska ze všech pejsků nejlepší a stala se Vítězkou Podbrdského poháru 2019! Moc gratulujeme, jsme na Vás holky pyšní!

26.5.2019 slaví své 2. narozeniny náš Vrh Stay. Přejeme všem oslavencům krásnou oslavu narozenin a hodně zdraví, štěstí a radosti po mnoho dalších let!

19.5.2019 oslavila své 12. narozeniny naše "štěňátka" z Vrhu Crazy. Všem  moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami! krásnou narozeninovou oslavu všem a spoustu dárečků! Vzpomínáme na naší milovanou Corinku za duhovým mostem.

7.5. oslavili narozeniny naše štěňátka hned ze dvou vrhů. první narozeniny slavili lumpíci z Vrhu U a krásné 6. narozeniny miláčci z Vrhu Northern. Všem moc blahopřejeme a přejeme krásné narozeniny a hodně zdraví a radosti do dalších let!

    

Máme také nové zdravotní výsledky. Rorynce - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a její dcerušce Berettce - U Are My Beretta Brdské zlato přišly výsledky dalších genetických testů. Obě holky jsou čisté na GRMD a NCL, Beretka má čistý test na PRA-prcd a Rory na DM a také absolvovala 2.5. opakované vyšetření na DOV včetně gonioskopie s negativním výsledkem. Máme velkou radost, že jsou holčičky naprosto zdravé!

Obrovskou radost nám dělají naše nejmladší odchovy po pracovní stránce. Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato získala na své první soutěži obedience krásné 2. místo a 77,5 bodů z 80 možných. Se sestřičkou Roxy - U Are My Only One Brdské zlato se pak utkaly v rozstřelu na proslulém Prokopově poháru ve třídě Juniorů. Nakonec o fous zvítězila Berettka a Roxynka byla druhá. Roxynka už také zvládla svou retrívří maturitu a složila OVVR se samými 4, jen u aportu z vody panička neudržela nervy na uzdě a vysloužila si 2. Nádherné výsledky a obrovský zápal do práce má také Beník - Top Heart Brdské zlato žijící v Rakousku. S výbornými výsledky složil už několik zkoušek: Jagdl. Anlagenprf., BGH1 - 91 bodů, VD, 1. místo a RBP3 - 97 bodů, V a 1. místo. Moc gratulujeme!

Berettla na OB   Berettka a Roxanka na Prokopáku   Beník

Na výstavách se naše odchovečky také moc hezky předvedly. Naše nerozlučné tři Grácie se společně vystavily ve třídě mladých na klubové výstavě v Humpolci. Všechny se chovaly naprosto vzorně po celou dobu dlouhatánského posuzování, hezky běhaly i stály. Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato získala VD, Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato V a Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato nádherné V3 z 24 feneček. V Humpolci se předvedla ve třídě pracovní také Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" a byla po oba dva dny V. Všem moc gratulujeme a děkujeme za fajn den!

Sourozenci Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato a Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" si udělali další výlet do Polska a oběma se opět dařilo. Oba dva vyhráli svou třídu s titulem CWC. Pino tím dokončil titul CH PL. Moc oběma gatulejeme!

Začátek roku pro nás byl velmi smutný. Po nenadálém odchodu Pana psa Deanečka - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato nás velmi rychle a nenadále opustila i naše milovaná Ferginka - CH CZ Have More Fun Brdské zlato . Oba nám vzala zákeřná rakovina, u Deanečka karcinom močového měchýře a u Ferginky nádor v mozku. Oba měli úžasné páníčky, kteří se jim věnovali na 200% až do poslední chvilky a udělali pro ně první poslední. Jejich rodinám moc děkujeme za úžasnou péči a ještě jednou posíláme hodně sil a upřímnou soustrast.

   Fergie     Deaneček

Koloběh života jde dál a na svět přišla krásná štěňátka, Deanečkova vnoučátka. Molly - Run And Play Brdské zlato a CH Gucci Angel Shadow se stali rodiči dvou krásných princezen a 4 klučíků. Mollynka i štěňátka jsou v pořádku a dobře prospívají, všechna už jsou zadaná a čekají na ně netrpělivě jejich nové rodiny.

Molly x Gucci

Další hezká zpráva je od Mirabellky - Top Mirabelle Brdské zlato . Její oficiální zdravotní výsledky jsou DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme velkou radost!

3.3. oslavili své 7. narozeniny štěňátka z Vrhu Let. Všem jim přejeme hodně zdraví a radosti do dalších let!

A na závěr ještě nějaké výstavní novinky. Lola - CH Let Me Love You Brdské zlato si vedla na výstavách ve Finsku skvěle. Na dvoudenní výstavě v Joensuu získala tituly: 2x r.CC, r.Nordic CC, 2x BB2, r.CACIB. Sourozenci Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato a Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" si udělali výlet do Polska a oběma se dařilo. Pino získal V1, CWC, NV a BIS4 pracovní pes a Eriska V1 CWC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

2.2.2019 - Na Hromnice je Rorynce - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" s všem jejím sourozencům z Vrhu Run o rok více. Všem přejeme krásné 3. narozeniny a hodně štěstí a zdraví do mnoha dalších let! Všechno nejlepší přejeme především naší Rorynce, která je mým skvělým loveckým parťákem a s kterou jsme toho za pouhé 3 roky stihli tolik dokázat, díky zlatíčko moje potřeštěné! Extra přání letí také k sestřičce Mollynce - Run And Play Brdské zlato, která již brzy čeká svá první štěňátka. Přejeme rychlý, hladký a bezproblémový porod a kopu krásných a zdravých štěňátek! 

První novinky v roce 2019 jsou báječné. Molly - Run And Play Brdské zlato a CH Gucci Angel Shadow čekají štěňátka! Více informací najdete na stránkách chovatelky CHS Pure Soul.

21.1. oslavili štěnátka z Vrhu Make 6. narozeniny! Přejeme všem princeznám a princovi Maybískovi všechno nejlepší a pevné zdraví do dalších let! 

3 dny

Nahoru