Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2017

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

Našemu Pinovy - Power of Love Brdské zlato se narodila další štěňátka v CHS Od Kamenné Hradby. Některá štěňátka jsou ještě volná. Byla také potvrzena březost ultrazvukem jeho další nevěstě Alise od Úpatí Spáleníku , gratulujeme!

Další potomek po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" má krásné zdravotní výsledky. Agent z Červeného domečku: DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen, moc gratulujeme!

Na závěr roku se dařilo na výstavě Ruby - CH SK & HU, GrandCH SK Power of Gold Brdské zlato , úspěšně dokončila Grandchampiona získáním titulů CAC, CACIB i BOS. Moc gratulujeme!

V polovině prosince slaví narozeniny hned dva naše vrhy. 12.12. sedmé narozeniny náš Vrh Have a s ním naše Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato a 15.12. již jedenácté narozeniny Vrhu Be My a také naše Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato . Našim holčičkách i všem jejich sourozencům přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ještě spoustu let s jejich rodinami!

vrh Be My    Vrh Have

1.12.2017 - Našim Štěňátkům je 7 týdnů a jsou připravena vyletět z hnízda. Dostala první očkování, mikročip a tetování do ouška a byla moc statečná. Je to parta huňatých medvídků, s kterými je zábava a už to umí pořádně roztočit. Jsou moc milí a mazlivý a z nadcházejícího loučení je nám moc smutno, ale noví páníčci se na ně už moc těší. Tady jsou ještě fotky všech našich štěňátek v postojích, než odejdou do nových domovů:

  

                 

20.11.2017 - Aktualizace stránek je teď trochu problematická, ale hlavní je, že Štěňátka se mají báječně a mají ideální podmínky pro svůj rozvoj. Je jim už 5 týdnů a je s nimi opravdu veselo. Už si spolu i s hračkami krásně hrají a nejlepší hračkou je samozřejmě starší sestřička Rorynka. Štěňátka krásně papkají masíčko 4x denně a k tomu je ještě vydatně a obětavě kojí jejich starostlivá maminka Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U". Štěňátka mají pro sebe celý pokoj se spoustou hraček, ale také celou zahradu, kam chodí řádit i přes nepříznivé počasí. V jejich hustých kožíšcích jim venku zima není a užívají si prostoru pro skotačení. Také jsou moc šikovná v učení se čistotě. Tím, že mají přímý a rychlý přístup ven, jsou už všechny bobečky hezky v trávě, jen loužička se ještě občas nepovede, ale moc se snaží. Vyfotili jsme miminka poprvé v postojích a na 5 týdnů jim to šlo moc hezky. Budoucí páníčci už si začínají vybírat konkrétní štěňátka a nám začíná být pomalu smutno, že se blíží loučení. Naštěstí si naše maličké odnesou na Mikuláše samí andělé a žádní čerti :o))

  

                 

3.11.2017 - Utekl další týden a našim Štěňátkům jsou 3 týdny. Už to nejsou žádná malá miminka, ale malí pejsci se vším všudy. Už krásně chodí, občas zkusí i popoběhnout nebo poskočit. Naučili se používat zrak a sluch a pilně trénují hlasivky. Mají už prořezané první zoubky, které si trénují na sourozencích, na mamince i na všem kolem sebe. Maminka Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" má stále ještě spoustu mlíčka, ale štěňátka už dostávají štěněčí mlíčko a dnes už prvně okusili i masíčko a moc jim chutnalo. Pomaličku budeme přidávat další druhy masa a prckové budou trénovat mističku. Štěňátka už si začínají hrát spolu i s hračkami a také s maminkou. Za pár dní se štěňátka přestěhují a budou mít pro sebe celý velký pokoj s přímým vstupem na zahradu, aby se začala učit čistotě. Kožíšky už mají huňaté a venku jim zima nebude, když si tam půjdou chvilku pohrát. 

27.10.2017 - Našim Štěňátkům jsou dnes už dva týdny. Už pořádně povyrostla a jsou z nich maličcí pejsci. Už vidí, slyší a taky se rádi poslouchají a zkoušejí různé zvuky. Začínají se zajímat o své okolí a okusovat se se sourozenci. Jejich pohyb se zlepšuje hodinu od hodiny. Už bez problémů zvládnou pár krůčků. Dnes dostala první odčervení a také jsme jim ostříhali drápky. Maminka Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" se stále vzorně stará, ale už odpočívá i vedle bedny nebo se chladí na terase venku. Starší sestřička Rory už má dovoleno se na štěňátka také podívat a pomáhat s olizováním a je z toho štěstím bez sebe :o) Aby toho nebylo na Bisulku moc, dostávají štěňátka 2x denně mlíčko z lahvičky.

Skvělý výstavní úspěch měla naše krásná Ruby - CH SK & HU Power of Gold Brdské zlato na třídenní výstavě 3x CACIB Komárom. Všechny tři dny vyhrála svou třídu s titulem 3x CAC a přidala k tomu také CACIB a kvalifikovala se na CRUFT 2018! Moc gratulujeme!

21.-22.10.2017 - Úžasný víkend za námi. V pátek potvrzení březosti Erisky s krasavcem Tomem a pak skvělý zkouškový víkend, který jsme si báječně užily, jako ostatně u Valentů v Kařeze vždycky. Počasí bylo pro páníčky trochu chladné, ale pro práci psů ideální. Partička skvělá a tím také atmosféra po celou dobu zkoušek. Na KVZPR jsem se nahlásila s 20 měsíční Rorynkou - Run and Retrieve Brdské zlato "U" jen pro získání dalších zkušeností ze soutěží. Ve skrytu duše byla naděje, že to dojdeme, ale o I. ceně jsem si ani nedovolila uvažovat. Rory mi celé zkoušky dělala obrovskou radost, hlavně tím, jak se od předchozích zkoušek zlepšuje a vyzrává a její práce je čím dál lepší. Máme ještě hodně co pilovat, ale na 20 měsíční mimino to byla skvělá práce a jsem na holčičku pyšná. Dokázala dojít v I. ceně, na krásném 4. místě z 22 psů, za zkušenými zkouškovými matadory a šampiony práce. Úplnou třešničkou na dortu je titul r.CACT, který se tomu mému miminu dokonce počítá jako CACT, protože Báďa už dávno CH práce je. Velké poděkování patří Světlance, která se o víkendu vzorně starala o naše miminka, bez ní bychom vůbec nemohly startovat! Blahopřejeme také naší šikovné Finny - Quantum of Joy Brdské zlato "U", která také pracovala krásně a i ona dokázala složit tyto náročné zkoušky se svou mladičkou paničkou v I. ceně!

Nezahálela ani Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato s Irenkou. V Tremošné opět úspěšně obhájily u Pomocných tlapek svůj Canisterapeutický certifikát. Moc gratulujeme, jsme na Vaši práci moc pyšní!

Další zpráva je z Finska od naší Loly - CH Let Me Love You Brdské zlato. Zúčastnila se další výstavy s výborným výsledkem. Vyhrála svou třídu, potom také titul BOS a stala se RKF CH ! Moc gratulujeme!

   Lola

A poslední zprávička je také krásná. Ultrazvuk potvrdil březost Pinovy - Power of Love Brdské zlato nevěsty CZ CH Práce Beau Rose Préma Shanti Navaro "U". Blahopřejeme!

20.10.2017 - Našim Štěňátkům je dnes jeden týden. Už pořádně povyrostla a zdvojnásobila svou porodní váhu. Mají krásně černé čumáčky a tlapičky a zlaté kožíšky. Zatím jen papají a spinkají, ale ozvat se dovedou velmi hlasitě. Brzy už se jim otevřou očička a zvukovody. Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" je vzorná a zkušená maminka a o prcky se vzorně stará. zatím zvládá všech 9 bez problémů ukojit a nemusíme přikrmovat. Bisulka tráví všechem čas se štěňátky, jen občas se jde ochladit ven a užívá si malé procházky s ostatníma holkama. Všechna štěňátka jsou už zadaná.

Nová zlatá nadílka se ale chystá již brzy v CHS Laure Alcar. Dnes ultrazvuk potvrdil, že Bisulky dcera z prvního vrhu Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato je březí a čeká zlatá štěňátka s krásným psem Multi Jch. Maybe Forever The One And Only. Gratulujeme a těšíme se na vnoučátka!

A krásná zpráva do třetice přišla ze Slovenska. Erisky sestřička Ruby - CH SK & HU Power of Gold Brdské zlato vyhrála poslední potřebný titul CAC a stala se tak CH HU! Moc gratulujeme!     

Zatímco se doma věnujeme Štěňátkům, dělají nám naše odchovy velkou radost na výstavních molech. Na krajské výstavě v Litoměřicích se krásně předvedli dětičky naší Bisou z předchozích dvou vrhů. Pino - Power of Love Brdské zlato i Molly - Run And Play Brdské zlato si svorně vyběhali V1, Vítěz třídy a dokonce oba i titul Krajský vítěz! Moc gratulujeme!

  

  

Náš Vrh Top je na světě. Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" má smysl pro humor a tak se štěňátka narodila v pátek 13.10.2017 a máme 7 klučíků a jen dvě princezničky. Porod proběhl hladce a bez komplikací. Všechna miminka jsou tmavě zlatá, mají pěkný pigment, jsou velmi vitální a váhově velice vyrovnaní. Za první den na světě už stihla všechna hezky přibrat. Bisulka má spoustu mlíčka a je to pečlivá a zkušená maminka. Malou procházku na louce si ale užila, dokonce se spoustou skotačení, asi se jí bez toho velkého bříška hodně ulevilo :o) Protože nadílka chlapečků je opravdu bohatá, máme ještě některé volné.

Na MVP v Českých Budějovicích se krásně předvedla naše Sárinka - DualCH Deep Desire Brdské zlato "U" a získala V1 ve třídě veteránů. Gratulujeme! Další zprávy jsou od naší ,doufejme že nastávající maminky, Erisky - JCH Power of Sol Brdské zlato. Byla na vyšetření očí na DOV u pana doktora Gbelce a oči má v naprostém pořádku a zdravé a také jí přišel výsledek genetického testu na PRA-prcd, také s negativním výsledkem N/N. Máme velkou radost!

Na Svatováclavském poháru nás krásně prezentovali naše dva odchovy. Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato a Finny - Quantum of Joy Brdské zlato. Oba byli moc šikovní. Maybískovi se sice v sobotu na PZ nedařilo, ale vše si vynahradil v neděli, kdy získal na LZ I. cenu a také titul CACT, Tím se Maybe stal Českým Šampionem práce pro lovecký výkon! Moc gratulujeme a jsme na Vás pyšní!!! Finny se také nenechala zahanbit a úspěšně absolvovala PZ v I. ceně a LZ v II. ceně. Finnušky sestřička Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato zatím zabodovala na výstavním molu v Rakousku, kde získala titul r.CACA. Oběma holčičkám posíláme velkou gratulaci! A poslední zpráva je ta nejlepší - zdravotní. Orinkovo - Run Forrest Run Brdské zlato DKK jsme nechali vyhodnotit nezávisle u BVA v Anglii a výsledek přišel krásný. BVA 5:4 což odpovídá hodnocení FCI AA. Máme velkou radost!

Maybe    

1.10.2017 slaví náš Vrh Energy 9. narozeniny. Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Kaylee, Kirppu, Ebi a především naše milovaná Wendy přejeme Vám všem ještě spoustu dalších let v plné síle a abyste si svůj věk nepřipouštěli jako doposud ;o) 

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

Eriska - Power of Sol Brdské zlato nám připravila trochu překvapení a rozhárala se o hodně dříve, než jsme čekali. Brzy se tedy vypraví za ženichem Multi Jch. Maybe Forever The One And Only a snad se dočkáme jejích prvních štěňátek. Štěňátka budou odchována na CHS Laure Alcar - v případě zájmu kontaktujte chovatelku Janu Tabrovou.

Ruby - CH SK Power of Gold Brdské zlato se opět nádherně dařilo na výstavě. Na slovenské klubové výstavě vyhrála třídu pracovní a další titul CAC. Moc gratulujeme!

Ruby

V neděli 17.9. složil na výbornou svou psí maturitu OVVR náš Orinek - Run Forrest Run Brdské zlato se svou paničkou. Jako úplní začátečníci si vedli báječně, udělali jen dvě malé chybičky ze zkouškové nervozity, získali I. cenu, krásných 219 bodů a úžasné 4. místo z 22 startujících pejsků. Orinek aportoval zvěř na suchu i z vody a ukázal velice temperamentní a rychlou práci, která se rozhodčím moc líbila. Moc gratulujeme a přejeme ještě spoustu dalších pracovních úspěchů a hlavně ať Vás společná práce baví!

9.9.2017 - Další zkouškový víkend je za námi. S Rorynkou - Run and Retrieve Brdské zlato jsme vyrazily na PZ do Děčína, na oblíbený Arosův pohár. Zkoušky byly jako vždy perfektně zorganizované s nepřekonatelným cateringem. Zkouškové štěstí nám tentokrát tak úplně nepřálo, ale i tak jsem byla s Rorynky prací spokojená. Jen první disciplína - voda byla zakletá. Všichni psi z naší skupinky váhali se vstupem do vody a to i zkušení vodaři. Těžko říct, co psům tak vadilo, nicméně Rory šla také až na druhý povel a tak si hned na začátku vysloužila limitní známku a snížené pomocné známky. Dál už pak pracovala moc krásně. Vlečky, marking, dohledávku i vodění vyšvihla perfektně. Vyhledávání se rozhodčím moc nelíbilo, ale já byla spokojená. Dělalo se v terénu, kde jsme předtím dělali vlečky a dohledávky a Rory prostě po jedné ze starých vleček utekla při vyhledávání moc dopředu a vrátila se až po několika povelech. Ona prostě stopičky miluje :o) takže tentokráte II. cena a 5. místo z 12 startujících. Na zkouškách s námi byla i Eriska - Power of Sol Brdské zlato, Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato, Pino - Power of Love Brdské zlato a Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato. Eriska složila zkoušky v I. ceně a celkově na 3. místě, Maybísek získal II. cenu, Pino pracoval moc krásně, ale měl smůlu a na vlečce pernaté měl bohužel srnku, Fergie se také na vlečce nedařilo a nepovedlo se jí králíčka vystopovat. Zkouškovaly také sestřičky Dorotky - Quantum of Gold Brdské zlato a Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a obě úspěšně složily klubové PZ. Finny v I. ceně a Dorotka ve III. ceně. Všem moc děkujeme za účast a za to, že se svými pejsky pracují a věnují se jim!   

1.9.2017 - Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že náš výlet do Francie byl úspěšný a že Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" a VDH CH, Trialer, Etalon Recommandé Hakuna Matata du Pays Sauvage se stanou v půlce října rodiči zlatých štěňátek. Už se na náš Vrh Top moc těšíme!

25.-27.8.2017 - Loňským vítězstvím na 10. ročníku MSR se Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" automaticky nominovala i na letošní 11. ročník. Vítězstvím na VZPR v Kařeze se nominovala i Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" , ale je nakrytá a tak nemohla startovat. Wendy si celé zkoušky náramně užívala a ve svých téměř 9 letech je zvládala s přehledem a neutuchajícím temperamentem, který jí mohli mnozí mladí jen závidět. Zkoušky jsem si s Wendy s klidem užívala i já, vím, že se na ní mohu spolehnout a že je spolehlivý pracant, který nezklame. Celé zkoušky probíhali ve velice příjemné atmosféře a sportovním duchu a připravenost pejsků byla na vysoké úrovni. Wendy nezaváhala ani na vteřinu v žádné z disciplín, stálo při nás i zkouškové štěstí a tak získala ve všech disciplínách samé 4 a to i všechny pomocné. Zkoušky vyhrál Cane Lucky Kozlové, který předvedl práci oznamovače na barvě a naše Wendy byla hned za ním, na druhém místě s titulem r.CACT. Wendulko, díky za další úžasné zkouškové okamžiky! V 9 letech je to opravdu skvělý výkon a věřím, že bys to za rok dala zase ;o) 

    

31.8. slaví své 10. narozeniny naše francouzská princezna Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Je to jako včera, kdy jsme si pro ní do Francie jeli, čas letí neuvěřitelně rychle. Bášenko, přejeme ti krásnou narozeninovou oslavu a pevné zdraví do spousty dalších let!

    

Nádherných výsledků dosáhly naše odchovy na výstavách u nás a na Slovensku. Finny - Quantum of Joy Brdské zlato po skvělých pracovních úspěších zabodovala i na klubovce v Třeboni, kde vyhrála třídu pracovní a titul CAC. Rubynce - CH SK Power of Gold Brdské zlato se v Bratislavě vystavovala ve třídě Šampionů a získala V1, CAC, r.CACIB a V2 r.CAC. Oběma holčičkám i jejich paničkám moc gratulujeme!

Finny

24.8. oslavili již 6. narozeniny naše štěňátka z Vrhu Joy. Všem jim přejeme krásnou narozeninovou oslavu a spoustu štěstí a pevné zdraví do dalších let s jejich milovanými páníčky!

Vrh Joy - 3 týdny

20.8.2017 - Dnešním dnem se i náš Pino - Power of Love Brdské zlato zařadil mezi lovecky upotřebitelné psy. Složil ZVP v I. ceně a stal se Vítězem malých plemen. Moc gratulujeme a těšíme se na společné hony!

Krásná zpráva nám přišla od paničky naší Dorotky - Quantum of Gold Brdské zlato. Nechala Dorotce udělat genetické testy GR PRA 1 + 2, PRA-prcd a GRMD a všechny vyšly zcela negativní. Máme velkou radost! 

18.8.2017 oslavil své 13. narozeniny náš první Vrh A. Všem - pro nás stále štěňátkům i když už jsou ve věku veteránů, přejeme krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a ještě hodně radosti a elánu do dalších let!

Máme za sebou krásný výlet do Francie, kde byla naše Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" 14.8.2017 nakryta krásným a milým psem VDH CH, Trialer, Etalon Recommandé Hakuna Matata du Pays Sauvage. Hakuna a Bisou si vyložen padli do oka a rande si náležitě užívali a tak doufáme, že nám ultrazvuk za 3 týdny ukáže štěňátka. Moc děkuji Irence za skvělou společnost na cestách a Procházkovic rodince za hlídání Wendulínky!

O víkendu nezaháleli ani naše odchovy. Na výstavě v Mladé Boleslavi se skvěle dařilo našim klukům. Pino - Power of Love Brdské zlato vyhrál třídu otevřenou s titulem CAC a následně pak získal i titul CACIB a nominoval se na CRUFTS. Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato se také nenechal zahanbit a vyhrál třídu veteránů i BOV a dokončil tak titul Český Veterán CH. Oběma klukům i jejich paničkám moc gratulujeme!!!

Pino   Dean

A to nejlepší nakonec. Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato s paničkou opět bojovali na poli pracovním a vedli si skvěle. Na ZPR Čertovo břemeno získali I. cenu a tituly CACT a CCT a jsou tak jen malý krůček od titulu CH práce. Moc gratulujeme!

Naše raubířka Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato složila ve svých 17 měsících úspěšně další zkoušky. Na SZVP v Kařeze malinko pozlobila na handlingu, ale jinak pracovala moc hezky a celý den jsme si se skvělou partičkou výborně užily. Rorynka složila SZVP v I. ceně a udělala mi velkou radost. Na zkouškách s námi bojovaly i Eriska - Power of Sol Brdské zlato a Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato se svými paničkami a všem se dařilo. Eriska excelovala jako tradičně v rákosí svým temperamentem, ale limitní známka z markingu jí hodila do II. ceny. Ferginka pracovala moc krásně a se Símou získaly I. cenu a o jediný bodík jim utekl titul r.CACT. Moc gratulujeme!

Finny - Quantum of Joy Brdské zlato na Východočeském derby opět moc pěkně pracovala a získala na PZ i ZVP I. cenu. Moc gratulujeme a přejeme ještě spoustu dalších pracovních úspěchů!   

Na výstavních molech se dařilo Rubynce - CH SK Power of Gold Brdské zlato. V Maďarsku získala hned 2x titul CAC a chybí jí tedy už jen malý krůček k titulu CH Maďarska. Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato byla na NVP v Mladé Boleslavi Výborná ve třídě otevřené. Gratulujeme!    

A jsou tady další narozeniny. 1.8.2017 slaví své 4. narozeniny náš Vrh Ocean. Pralinko, Orinku a Jacku přejeme Vám všem krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a spoustu šťastných let s Vašimi páníčky!   

15.7.2017 - Je těžké tomu uvěřit, ale naši divočáci z Vrhu I´m Your slaví již své 6. narozeniny! Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" , Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , Líbě - I´m Your Lady Brdské zlato i Fredymu - I´m Your Destiny Brdské zlato přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, ať je neopouští ta spousta energie, kterou stále mají a jejich šťastný úsměv! Máme Vás moc rádi! 

Poslední dny jsou deštivé, ale štěňátkům to moc nevadí. Hezky si hrají i ve svém štěněčím pokojíčku a často se k nim přidávají i babičky a tety. Natočili jsme jim tedy video, jak si hrají pod dozorem tety Rory - Video štěňátek 6 týdnů.

Naše odchovy nám dělají velkou radost svými pracovními úspěchy. Na výcvikovém táboře v Roudné se KZVP zúčastnilo hned několik našich odchovů. Výborně se vedlo klukům Maybekovi - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato, Seanovi - Kind Dream Brdské zlato a Foxovi - Power of Rain Brdské zlato, všichni složili zkoušky úspěšně v I. ceně. Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato se tentokrát nedařilo a zkoušky nedokončila. Skvěle pracoval i mladičký synek naší Sárinky - CH Deep Desire Brdské zlato "U" Enzo Golden Sirius, který získal I. cenu, 2. místo a titul r.CACT. Úžasný start zkouškové kariéry měla i Finny - Quantum of Joy Brdské zlato na Jihomoravském derby. Vyhrála první den PZ s titulem CACT a druhý den složila ZVP také v I. ceně. Celkově obsadila nádherné 4. místo ze všech startujících. Všem moc gratulujeme, jsme na Vás pyšní a máme obrovskou radost, že se svým psům tolik věnujete a trénujete s nimi!

10.7.2017 - Byla u nás na návštěvě teta Magda, která ráda fotografuje a tak nám pomohla vyfotit Štěňátka v postojích. Bylo velké vedro a štěňátkům se na sluníčku moc nelíbilo, ale nakonec to všichni zvládli. Moc děkujeme za pomoc!

Růžová/pink - Stay By My Side Brdské zlato - Pegy   Modrý/blue - Stay Cool Brdské zlato - Sam   Hnědý/brown - Stay With Me Brdské zlato - Miki   Azurek/light blue - Stay Strong Brdské zlato - Sorbon   Šedý/Gray - Stay Forever Brdské zlato

7.7.2017 - Přehoupl se další týden a Štěňátkům je dnes už 6 týdnů. Jsou to už statní medvídci se spoustou srsti a vždy veselou náladou. Ve vedrech si užívají pobytu venku i chládku ve svém pokojíku. Učí se hezky venčit venku a moc jim chutná, nejraději mají mletá kuřecí křidýlka, ale statečně se už poperou i s těmi vcelku. Dnes dostali další odčervení a v příštím týdnu je čeká očkování, tetování, čipování a také se je pokusíme znovu vyfotit v postojích. Za štěňátky jezdí budoucí páníčci i další návštěvy a tak si užívají spousty mazlení.  

     

S Bessynky - Make My Day Brdské zlato páníčkem jsme se dnes pokusili vyfotit její dětičky poprvé na stole ve výstavním postoji. Na to, že jim je teprve 5 týdnů, jim to šlo pěkně, ale byli všichni jako z hadích ocásků. Na stole se nebáli ani trošku, spíš byli velmi bujaří a byl problém je udržet chviličku v klidu se všema 4 nožkama na zemi :o))  

Pegynka - 5 týdnů   Modrý -  5 týdnů   Hnědý -  5 týdnů   Azurek -  5 týdnů   Šediváček -  5 týdnů

1.7.2017 slaví své již 7. narozeniny náš Vrh Give. Přejeme všem "Giváčkům" krásné narozeniny, pevné zdraví, spoustu dárků a doufáme, že to s páníčky řádně oslavili!

30.6.2017 - Našim Štěňátkům je 5 týdnů. Čas s nimi letí hrozně rychle a moc si je užíváme. Už je to parta malých raubířů, kteří si spolu krásně hrají a lumpačí a svádí správné štěněčí bitky. Hodně času tráví na zahradě, kam mají ze svého pokojíku volný přístup. Brzy už se také vydají autem na první dobrodružné výlety po okolí, aby poznali i velký svět venku.   

28.6.2017 - Dnes slavíme hned dvoje narozeniny. Naši tři mušketýři z Vrhu Deep oslavili dnes své 9. narozeniny a moc nás těší, že všichni v plném zdraví a s neutuchajícím temperamentem. Vrh Quantum má dnes dva roky. Všem přejeme krásnou oslavu, pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami!

Vrh Deep - 6 týdnů    

25.6.2017 - Dnes byla na řadě se zkouškováním Mollynka - Run And Play Brdské zlato. Byla s paničkou Irenkou moc šikovná a složila svou retrívří maturitu OVVR v I. ceně s jedinou troječkou a obsadila nádherné 2. místo. Moc gratulujeme, jsme na Vás holky pyšní!

23.6.2017 - Našim Štěňátkům jsou dnes 4 týdny. Za poslední dny udělala obrovské pokroky. Tráví celé dny venku, kde si krásně procvičují motoriku a zkoumají venkovní svět. Hodně si už spolu hrají, okusují novými zoubky sourozence babičky, tety i lidskou smečku a perou se s plyšáky. Bessynka - Make My Day Brdské zlato sice ještě hodně kojí, ale prckové už ochutnali i první masíčko a moc jim chutnalo. Zatím přikrmujeme jen malinko dvakrát denně mletým masem, hlavně krůtím a namletými kuřecími křídly. Ta už si prckové brzy vyzkouší i vcelku, aby si trénovali zoubky. Dnešní druhé odčervení jim moc nechutnalo, ale zvládli ho všichni bez problémů. Naše štěňátka jsou všechna zadaná, ale volní jsou kluci po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" v CHS Maybe Angels. V případě zájmu kontaktujte chovatelku.

17.-.18.6.2017 - Tento víkend byla  premiéra naší šestnáctiměsíční Rorynky - Run and Retrieve Brdské zlato na loveckých zkouškách. Bohužel jsem neměla jinou volbu, než jí přihlásit na zkoušky dvoudenní - O pohár hradu Valdek. Původně jsem chtěla pouze PZ stihnout ještě před štěňátky, ale i když jsem hlásila 4 měsíce dopředu, bylo vše plné!!! Zkoušky v Kařeze mám moc ráda, je tam vždy skvělá parta organizátorů, pomocníků i vůdců. Zkušení a féroví rozhodčí a místní myslivci jsou moc fajn a krásně se o nás starají po celé zkoušky. V sobotu byly na pořadu dne LZ. První polovinu zkoušek absolvovala Rory k mé naprosté spokojenosti, až na čtverci jsem si uvědomila svou velkou školáckou chybu, kterou jsem Rorynce zkoušky pokazila. Nikdy necvičila s králíkem a na zkouškách ho viděla poprvé. Nějak jsem si to vůbec neuvědomila, jak cvičila s ostatníma zkušenýma holkama. Na čtverci nakonec králíka na dva povely donesla, ale následovala vlečka, kterou sice nádherně a přesně vypracovala, králíka bafla, ale po dvaceti krocích jí podle slov pana rozhodčího vypadl a nechala ho tam. Vlečka byla v lese a já jsem tedy nemohla nijak zasáhnout a vypadly jsme. Odpoledne jsem s králíčkem Rorynku krátce seznámila a druhý den bylo po problému a dlouhatánskou vlečku, neošizenou ani o krok, vypracovala vzorně a králíka donesla cvalem, bez váhání a s předsednutím. V neděli na PZ bylo počasí opravdu hodně horké, stínu v terénu minimum a byla znát i únava z předchozího zkouškového dne. Rory byla moc šikovná a dokázala zkoušky nejen dojít v I. ceně, ale také získat titul CACT a stát se Vítězem zkoušek! Máme z naší malé šikulky velkou radost! Na zkouškách s námi bojovala oba dva dny také starší sestřička Eriska - Power of Sol Brdské zlato. Oba dva dny pracovala moc krásně a se svým enormním temperamentem. Ten jí stál v sobotu I. cenu na LZ, kde na barvě byla po dlouhééém čekání příliš zbrklá a získala limitní známku 2 a tím i II. cenu, ovšem s bezkonkurenčně nejvyšším počtem bodů :o) V neděli Chodila Eriska také výborně, ale bohužel se jí nepovedla poslední disciplína - vlečka srstnaté a vypadla. I tak moc gratulujeme ke krásné práci, jsme na Vás pyšní!

  

Zkouškoval také Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato a šlo mu to výborně. Na Derby 2017 (ZPR) získal I. cenu a ve veliké konkurenci nádherné 3. místo! Moc gratulujeme!

Maybe

16.6.2017 - Přehoupl se další týden a našim maličkým z Vrhu Stay jsou 3 týdny. Jsou to malí cvalíčci, ale už se pokouší o chůzi a zajímají se o své okolí. Do bedny jim přibyly hračky a také už více komunikují mezi sebou a s mamkou a tetkami. Jak to tak vypadá, přikrmovat ještě nebudeme muset poměrně dlouho, Bessynka - Make My Day Brdské zlato má pro štěňátka mlíčka spoustu a jsou spíš tlusťoučcí. Naše štěňátka jsou všechna zadaná, ale volní jsou kluci po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" v CHS Maybe Angels.

12.6.2017 slaví své 7. narozeniny náš jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme krásnou narozeninovou oslavu a do dalších let hodně radosti a hlavně pevné zdraví!

Wendy - 7 týdnů

10.-11.6.2017 jsme se s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" vypravily na Podbrdský pohár a zanechali naše miminka v té nejlepší péči Ivy Hřebíčkové - moooc děkujeme! V sobotu se na LZ Bisulce krásně dařilo, jsou to její oblíbené disciplíny, které jí sedí. Povedla se jí i nejlepší barva zkoušek s pochvalou od rozhodčích. LZ jsme tedy prošly s plným počtem bodů, včetně všech pomocných známek v I. ceně a v závěrečném součtu jsme vybojovali CACT i titul Vítěz zkoušek. Tím Bisulka splnila všechny podmínky pro udělení titulu Český Šampion práce - lovecký výkon! Máme velkou radost! V neděli na ZVP už s Bísou trochu cloumaly hormony a limitní známka na handlingu jí hodia do II. ceny. Celkově vybojovala na Podbrdském poháru krásné 3. místo. Moc šikovná byla i Bisuky dcera Eriska - Power of Sol Brdské zlato. LZ zvládla v I. ceně a s titulem r.CACT, na ZVP udělala stejnou chybu jako mamka a vybojovala II. cenu. Celkově se umístila hned za maminkou na 4. místě. Oba dva dny úspěšně zvládl i Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato i když zrovna neměl své dny a získal III. a II. cenu. Moc gratulujeme také mladičkému Enzovi Golden Sirius (synovi Sárinky - CH Deep Desire Brdské zlato "U" ) který vyhrál nedělní SZVP!  

             

 

Dlužíme ještě jeden výstavní výsledek z minulého víkendu. Ruby - CH SK Power of Gold Brdské zlato byla na výstavě v Nitře ve třídě šampionů v silné konkurenci V3. Gratulujeme!

9.6.2017 - Naši puclíci z Vrhu Stay mají dnes už dva týdny. Bohužel červená fenečka podlehla kolice a tak máme 5 buřtíků, kteří krásně prospívají a rostou jako z vody. Už mají otevřené oči a začínají slyšet. Také jejich pohyb už je mnohem čilejší. Dnes dostali své první odčervení, moc jim nechutnalo, ale rychle ho zapili mlíčkem od maminky a jsou zase spokojení.

   

2.6.2017 - Dnes je našim maličkým z Vrhu Stay přesně jeden týden. Bohužel jsme přišli o zeleného chlapečka, ale ostatní štěňátka krásně rostou a prospívají. Všechna už stihla více než zdvojnásobit svou porodní váhu. Největší jedlík je pan Azurek, ten už má pořádně přes kilo váhy. Všechna štěňátka mají moc pěkný pigment a husté krémové kožíšky. Za pár dní už otevřou oči a začnou slyšet. Se štěňátky poctivě cvičíme ranou neurostimulaci, aby měli co nejlepší start do života. Bessynka - Make My Day Brdské zlato se o štěňátka moc hezky stará a má pro ně spoustu mlíčka. Většinu času tráví u nich v porodní bedně a nebo se chladí vedle ní. Ale také si užívá krátké procházky se zbytkem smečky.

7 dní

S malým zpožděním doplňujeme spoustu krásných výstavních výsledků našich odchovů z Klubové výstavy na Konopišti. Díky skvělým kamarádkám, se jí mohly zúčastnit dokonce i moje holky, tety se o ně vzorně postaraly a krásně je vystavily. A aby toho neměly málo, nahlásili dokonce i soutěž o nejlepší pár a nejlepší chovatelskou skupinu. Tady jsou výsledky našich odchovečků, všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Pino - Power of Love Brdské zlato V2 r.CAC (třída otevřená)

Seane - Kind Dream Brdské zlato V3 (třída pracovní)

Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato V3 (třída vítězů)

Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato V1 (třída veteránů)

Rory - Run and Retrieve Brdské zlato V (třída mladých)

Molly - Run And Play Brdské zlato V3 (třída mladých)

Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato VD (mezitřída)

Finny - Quantum of Joy Brdské zlato V2 r.CAC (mezitřída)

Eriska - Power of Sol Brdské zlato V3 (třída pracovní)

Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato V (třída vítězů)

Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato V3 (třída veteránů)

Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" VD (třída veteránů)

Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" V1 (třída čestná)

Pino & Rory BIS pár

Pino & Eris & Molly & Rory BIS2 chovatelská skupina

 

Pino a Rory BIS Couple

Pino   Rory

Molly   

V pátek 26.5. večer se narodil náš Vrh Stay. Bessynce - Make My Day Brdské zlato a Foxovi - Power of Rain Brdské zlato se narodilo 5 klučíků a 2 holčičky. Porod proběhl hladce a bez komplikací, Bessinka byla moc šikovná a o štěňátka se od prvních okamžiků krásně stará. Štěňátka jsou velice vitální, mají vyrovnané porodní váhy, světlé kožíšky a krásný pigment. Do rána už všechna stihlo pořádně přibrat, maminka má asi místo mlíčka smetánku. Děkujeme všem sudičkám, které pomáhaly při porodu! Máme ze štěňátek velkou radost :o)   

Trochu se zpožděním ještě doplňujeme krásné výsledky naší šikovné Rubynky - CH SK Power of Gold Brdské zlato. Na Maďarské klubové výstavě byla ve třídě pracovní V3 a na Duo CACIB Lučenec V1 CAC a V2 r.CAC ve třídě šampionek. Moc gratulujeme!

Druhý prodloužený víkend patřil klubovým výstavám v Humpolci. I přes bahno naprosto všude a na všem jsme si je s přáteli hezky užili. Z kluků se vystavoval Maybík - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato ve třídě šampionů, kde získal Výbornou a Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato ve třídě veteránů V4 a V2. Rory - Run and Retrieve Brdské zlato byla i přes svůj zablácený podvozek oba dny Výborná ve třídě mladých. V sobotu se dostala i do výběru 6 nejlepších z 23 feneček. Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato získala v mezitřídě tentokrát VD a sestřička Finny - Quantum of Joy Brdské zlato 2x V. Eriska - Power of Sol Brdské zlato bodovala ve třídě pracovní. V sobotu získala krásné 2. místo a r.CAC a v neděli pracovku vyhrála s titulem CAC! Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" byla přihlášena oba dny do třídy čestné, ale v sobotu jsme dlouhé čekání v bahně a s malou neteří vzdali a jeli domů dříve. V neděli byla V2 s krásným posudkem i přes liják zrovna při posuzování. Maybík se pak ještě v pondělí předvedl na KV v Mladé Boleslavi. Ve třídě vítězů získal V1 VT. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci a krásné dva dny!

bahňák Rorynka

První prodloužený sváteční víkend slavili naše odchovy velké úspěchy a to hned v několika zemích. Ruby - CH SK Power of Gold Brdské zlato získala na klubové výstavě na Slovensku ve třídě pracovní V1 CAC a irské paní rozhodčí se moc líbila. V Polsku se vystavoval Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato ve třídě veteránů, kterou vyhrál, získal také BOV a stal se Veterán CH PL !!! Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato se krásně předvedla na Krajské výstavě v Dětřichově. Stala se nejen Vítězem své třídy, ale i Krajskou vítězkou a celkovou Vítězkou Dětřichova !!! Překrásný úspěch měla i Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato ve Francii. Získala V1 ve třídě mladých, BOB Junior a v závěrečných soutěžích také BIG2 Junior !!! Všem moc a moc gratulujeme k úžasným úspěchům, jsme na Vás moc pyšní!

Ruby

Máme také spoustu nových zdravotních zpráviček a všechny výborné. Bessynce - Make My Day Brdské zlato chyběl genetický test na GR PRA 1 & 2 a tak jsme to napravili a Bessinka má oba testy v naprostém pořádku a je čistá a budou tedy zdravá i její štěňátka s Foxíkem. Při té příležitosti jsme doplnili genetické testy i mlaďošce Rory - Run and Retrieve Brdské zlato a i její testy vyšly báječně: GR PRA 1 & 2 i PRA-prcd N/N. I Pinovi - Power of Love Brdské zlato si doplnil některé zdravotní testy k těm, co už má. Pino má genetické testy na PRA-prcd a MD N/N a má zdravou štítnou žlázu. Další zdravotní výsledek jsme dostali i od dětiček našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Bern de Inka Alegra Bohemia DKK BB, DLK 0/0 a OCD nepostižen. Jeho sestřička Bela Vista de Inka Alegra Bohemia složila tento víkend úspěšně OVVR.

A na závěr ještě jedny blížící se narozeniny. 7.5. oslaví své čtvrté narozeniny náš Vrh Northern. Všem miláčkům přejeme krásnou oslavu a pevné zdraví do mnoha dalších let!

Dnes máme zprávu velice smutnou a bolestnou. Po dlouhém a statečném boji s mastocytomem odešel za duhový most nejhodnější z chlapečků Cassík - Be My Heart Brdské zlato. Upřímnou soustrast jeho skvělé rodině, která pro něj udělala první poslední a u které se měl celý život tak báječně!

Cassidy - Be My Heart Brdské zlato - 13 měsíců

Na rozveselení máme zprávy o zdravotních výsledcích dětiček našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Birmingham Benjamin de Inka Alegra Bohemia i jeho sestřička Barcelona de Inka Alegra Bohemia mají DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen !!!

V sobotu se naši pejsci vystavovali v Českých Budějovicích. Rory - Run and Retrieve Brdské zlato si dva dny před výstavou rozřízla tlapku a celkově asi nebyla typ pana rozhodčího a tak si tentokrát odnesla VD. Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" byla na výstavě po velmi dlouhé době a prvně ve třídě veteránek a moc si to užívala. Byla vysloveně rozverná a dokonce ani nezapoměla, jak se předvádět v kruhu. Ve třídě veteránek si to rozdali se Sárinkou - CH Deep Desire Brdské zlato "U". Oběma to moc slušelo a dostaly Výbornou, Wendy to v kruhu bavilo o něco víc a tak dostala 1. místo a Sárinka 2. místo. Moc děkuji Světlance Procházkové a jejich kadeřnickému salonu za Wendulky výstavní úpravu!!! V mezitřídě vystavovala ještě Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a získala moc pěkné V3. Na výstavě byla i Lola - Let Me Love You Brdské zlato ve Finsku a moc se jí s paničkou dařilo. Vyhrála třídu otevřenou s V1, CQ, BB3 a res.CC. Gratulujeme!

Lola

Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato zatím skládala s páníčkem zkoušky. Úspěšně spolu zvládli Social behavior test. Moc blahopřejeme!

Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato měl také s paničkou pracovní sobotu a úspěšně absolvoval WT v Turovci. Obsadil krásné 5. místo v kategorii L. Moc gratulujeme!

Nezahálela ani Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato a úspěšně s paničkou absolvovala svod loveckých psů. Má potvrzenou plnochrupost, nůžkový skus a výšku 54cm a tím splněny všechny podmínky k uchovnění. Blahopřejeme!

Dnes máme samé krásné štěňátkovské zprávy. Ultrazvuk potvrdil, že naše Bessynka - Make My Day Brdské zlato čeká štěňátka a že se stanou kolem 27.5. s Foxíkem - Power of Rain Brdské zlato rodiči našeho Vrhu S. Máme obrovskou radost!

Fox  x  Bessinka

Také v CHS Z Botičských meandrů bude v té době veselo. Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato a Nika - Dream Domenika Evigold mají také ultrazvukem potvrzeno, že se stanou rodiči. Gratulujeme!

V sobotu 15.4. jsme si užili pěkné dopoledne s přáteli na MVP v Praze. Naši pejsci byli šikovní a všichni nám udělali radost. Nejlépe se dařilo Pinovi - Power of Love Brdské zlato, který se poprvé vystavoval ve třídě otevřené. Od přísného holandského rozhodčího získal ocenění V1 CAC a následně i r.CACIB. Z kluků se vystavoval ještě Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato ve třídě veteránů s krásným výsledkem V1 a BOV. Ve třídě mladých nastoupily naše holčičky Molly - Run And Play Brdské zlato a Rory - Run and Retrieve Brdské zlato. Ve velmi početné třídě se obě moc hezky předvedly. Pan rozhodčí známkou V velmi šetřil a tak Mollynka dostala VD i přes pěkný posudek. Rorynka zabodovala, dostala Výbornou a krásné 2. místo ze 13 juniorek. V mezitřídě se vystavovala Finny - Quantum of Joy Brdské zlato, která dostala VD, stejně jako Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" ve třídě veteránek. Všem moc gratulujeme a děkujeme za krásný den!

Pino    Dean

Rory     Molly

A ještě máme jednu zdravotní zprávu. Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato přišly oficiální výsledky vyhodnocení kloubů DKK AA a DLK 0/2. 2 je na lokti, na kterém měla podle majitele úraz v 6 měsících věku. Gratulujeme!

Tento víkend jsme velice pyšní na naše odchovečky! Mladičká Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato byla velkou hvězdou na výstavě ve Francii. Ve svých 14 měsících vyhrála třídu mladých, BOB Junior, BOB, BIG3 a k tomu ještě 3. místo v BIS Junior !!! Moc gratulujeme!

Leeloo BIG3

Velkou radost nám také udělali Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" a Seane - Kind Dream Brdské zlato s jejich skvělými páníčky. Oba složili úspěšně CT zkoušky u Pomocných tlapek v Třemošné. Jsme na Vás moc pyšní!     

Sárinka

A jsou tady další štěňátkovské zprávy. Na velmi početný vrh se můžou těšit v CHS Maybe Angels. Ultrazvuk potvrdil, že Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" a Afrodíté Sophia Maybe Angels se brzy stanou rodiči pořádné kopy štěňátek. Gratulujeme!

Krásně se vedlo na výstavě ve Finsku naší Lola - Let Me Love You Brdské zlato. Ve třídě otevřené získala ocenění V2, poté PN3 a titul v.SERT. Moc gratulujeme!

Lola

Na Apríla se Foxovi - Power of Rain Brdské zlato a CZ CH práce Clever Daisy Pouštní vítr "U" narodila štěňátka. V CHS Pouštní vítr mají 4 klučíky a 4 holčičky. Jeden chlapeček to bohužel nezvládl. Štěňátka jsou velká, vitální se zlatými kožíšky a už jsou všechna zadaná. Přejeme jim ty nejlepší páníčky a jim i mamince Daisy hodně zdraví!

Výborná zpráva nám přišla ze Slovenska. Na výstavě v Bratislavě vyhrála Ruby - CH SK Power of Gold Brdské zlato v sobotu i v neděli třídu pracovní a dokončila tak titul CH SK ! Skvěle si vedl i Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato , který v PL vyhrál třídu veteránů. Moc gratulujeme!

Máme hned několik dobrých zpráv o zdraví našich odchovů. Sestřičky Molly - Run And Play Brdské zlato a Rory - Run and Retrieve Brdské zlato mají výsledky DKK z BVA v Anglii. Molly BVA 7:4 a Rorynka BVA 4:6. Foxovi - Power of Rain Brdské zlato přišel výsledek genetického testu na PRA-prcd N/N tedy čistý a na závěr ještě jeden výsledek syna našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" Brunna de Inka Alegra Bohemia DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen. Máme ze všech výsledků velkou radost!

    

26.3.2017 - Čas letí neuvěřitelně rychle a naši zrzíci z Vrhu Power dnes slaví druhé narozeniny. Už jsou z nich dospěláci se vším všudy a kluci už mají i své vlastní dětičky. Všem jim přejeme krásnou narozeninovou oslavu, spoustu dárečků a hlavně pevné zdraví do mnoha dalších let!

V sobotu 25.3. měla romantické rande v Třešňovce naše Bessynka - Make My Day Brdské zlato s naším Foxíkem - Power of Rain Brdské zlato. Krytí proběhlo v pořádku a tak doufáme, že nám ultrazvuk za tři týdny ukáže, že Bessinka čeká štěňátka. Už se na ně moc těšíme!

Konečně jsme se dočkali. Bessynka - Make My Day Brdské zlato nás přestala napínat a začala konečně hárat. Brzy bude mít rande se svým oblíbeným fešákem Foxem - Power of Rain Brdské zlato , s kterým se již dobře znají. Pevně věříme, že všechno klapne podle našich představ a brzy se v naší chovatelské stanici dočkáme opět krásných štěňátek.

Máme další zdravotní výsledky Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" potomstva. Anatol z Červeného domečku DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen a Brooklyn de Inka Alegra Bohemia DKK BB, DLK 0/0 a OCD nepostižen. Máme velkou radost!

Náš Pino - Power of Love Brdské zlato se stal 3.3.2017 poprvé tatínkem. V Německu se mu narodili dvě sladké princezny a 4 statní klučíci. Hrdou maminkou je Nala my Golden Passion. Moc gratulujeme! Všechna štěňátka jsou zadaná.

Na výstavách v zahraničí se dařilo našim odchovečkům. Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato se hezky předvedla na výstavě v Belgii a získala ve třídě mladých známku Výborná. Deanův syn Gucci Angel Shadow vyhrál v Polsku CWC a dokončil tak titul Champion Polska. Moc gratulujeme!

Leeloo

3.3.2017 slaví štěňátka z našeho Vrhu Let 5. narozeniny. Argo, Rommi, Dasty, Tobby, Bady, Elso, Lolo, Flo a Kiro máme Vás všechny moc rádi! Přejeme krásnou narozeninovou oslavu. Pevné zdraví a spoustu dalších šťastných let s Vašimi páníčky!

Zdravotní výsledky už dorazili i sourozencům Molly - Run And Play Brdské zlato a Orimu - Run Forrest Run Brdské zlato. Mollynka má stejné výsledky jako sestřička Rory, tedy DKK BB, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižena a Orinek DKK BC, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižen. U obou pošleme snímky i do Anglie na nezávislé a anonymní vyhodnocení u BVA.

Naší Rory - Run and Retrieve Brdské zlato přišla ta nejdůležitější pošta. Její oficiální výsledky vyhodnocení RTG kloubů jsou: DKK BB, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižena. Máme obrovskou radost! Ještě čekáme na vyhodnocení DKK z Anglie od BVA.

Po Pinovi se nastávajícím tatínkem stal i jeho bráška Fox - Power of Rain Brdské zlato. Jeho nevěstě CZ CH práce Clever Daisy Pouštní vítr "U" byla potvrzena březost ultrazvukem. Máme velkou radost! V případě zájmu o zlatá štěňátka kontaktujte CHS Pouštní vítr.

Fox  x  Daisy

Na výstavě v Bratislavě se moc hezky dařilo našim odchovům. Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato vyhrál třídu veteránů a dokončil tak titul Veterán Šampion Slovenska. Jeho syn Gucci Angel Shadow vyhrál V1 CAC a syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V2 r.CAC. Ruby - Power of Gold Brdské zlato byla ve třídě pracovní V2 r.CAC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Ruby

Zdravotní novinky nám přišly od Bášenky dcery Hollynky  - Quantum of Faith Brdské zlato. Hollynka má DKK BB, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižena. Máme velkou radost a gratulujeme majitelům! 

4. a 5. února se konala dvojitá MVP v Brně. Naše holčičky Rory a Molly se rozhodly hárat, stejně jako jejich starší sestřička Ruby a Pino si alespoň pořídil silnou infekci, aby se výstavě vyhnul. Z našich pejsků se tedy zúčastnila pouze Eriska - Power of Sol Brdské zlato a vedla si báječně. V sobotu si vyběhala pěkný posudek a Výbornou u pana rozhodčího Fryckstranda a v neděli mezitřídu vyhrála s titulem CAC a dokončila tak titul JCH CZ ! Máme velkou radost a moc gratulujeme! Z našich odchovů se pak předvedla Finny - Quantum of Joy Brdské zlato - po oba dny Výborná v mezitřídě a Noreen - Northern Star Brdské zlato - pouze v sobotu VD v pracovce, bude muset holka trochu zhubnout :o) Premiéru ve třídě mladých krásně zvládli i dětičky našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Brunn i Bella Vista de Inka Alegra Bohemia vybojovali nádherné V2 od pana Fryckstranda. Bráška Bentley se také líbil, ale má bohužel poranění a otok na tváři, takže i přes pěkný posudek dostal VD. Vystavovala se i naše krásná finská zrzka Lola - Let Me Love You Brdské zlato a získala Výbornou. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Krásné zprávy jsme dostali z Německa. Na svět se chystají první štěňátka po našem Pinovi - Power of Love Brdské zlato. Fenečka Nala my Golden Passion má potvrzenou březost ultrazvukem. Máme velkou radost!

2.2.2017 slaví své první narozeniny naši miláčkové z Vrhu Run. Všem jim přejeme hlavně pevné zdraví a spoustu dalších narozeninových oslav s jejich rodinami!

Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato si na výstavě v Belgii vybojovala ve třídě mladých další Výbornou. Moc gratulujeme!

Leeloo

21.1. byli již 4 roky našemu rekordnímu Vrhu Make, kde se narodilo hned 8 feneček a jen jeden statečný klučík. Přejeme všem princeznám i statečnému princi krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a dlouhý, šťastný život s Vašimi rodinami!

3 dny

Naše slovenská šikulka Ruby - Power of Gold Brdské zlato se krásně předvedla na Duocacib Nitra a po oba dny získala Výbornou krásný posudek a pěkné 3. místo ve třídě pracovní. Moc gratulujeme!

Rubynka

Skvělá zpráva nám přišla z USA. Enzo - Run for the Cause Brdské zlato absoloval oficiální předrentgeny u OFA s krásným výsledkem. DKK OFA Good - odpovídá FCI AA a DLK OFA Normal - odpovídá FCI 0/0. Máme obrovskou radost a doufáme, že i za rok budou definitivní výsledky stejné. 

Enzo

9.1.2017 absolvoval budoucí tatínek našeho dalšího Vrhu S Fox - Power of Rain Brdské zlato vyšetření očí na dědičné oční vady u MVDr. Gbelce. Foxovi oči jsou naprosto zdravé a prosté DOV. Máme velkou radost :o)

Fox

7.-8.1.2017 - Máme za sebou krásný lednový víkend. V sobotu jsme se s Irenkou, Martinkou a našimi zlatíčky vypravili na NVP do Brna. Počasí bylo mrazivé zimní, ale cesta byla bez jediného problému a hezky nám uběhla. Na výstavišti, také bez problémů, kruhy sice menší, ale s kobercem a dostatkem místa kolem kruhů. První šel do kruhu Pino - Power of Love Brdské zlato , hezky se předvedl v mezitřídě a v kvalitní konkurenci získal krásný posudek a V3. Sestřičky Molly - Run And Play Brdské zlato a Rory - Run and Retrieve Brdské zlato se poprvé předvedly ve třídě mladých a obě svorně získaly Výbornou a pěkné posudky. Poslední šla do kruhu Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato ve veteránech. Paní rozhodčí byla nadšená její kondicí a temperamentem, které v 10 letech má, moc jí chválila a dala jí známku V2. Z našich odchovečků se předvedly ještě sestřičky Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato v mezitřídě. Finny získala krásné V2 a titul r.CAC a Dorotka Výbornou. Vystavovali se také potomci našich kluků: Aboyeur Percy Štěkající srdce V2 r.CAC, Gucci Angel Shadow V1 CAC a Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V3. Na výstavu se na nás také přišli podívat Noreen - Northern Star Brdské zlato s dceruškou Izy a Cassík - Be My Heart Brdské zlato s Butchem - Run for Fun Brdské zlato. Moc rádi jsme je všechny viděli!

V neděli nás pak čekala naše tradiční a oblíbená Novoroční vycházka Brdských zlatíček. Děkujeme všem, kteří se i přes mrazivé zimní počasí dostavili a užili si s námi prima procházku a pak posezení v hospůdce!

Nahoru