Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2016

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

V těchto dnech slaví své narozeniny naše odchovy ze dvou vrhů. 12.12. slaví 6. narozeniny první vrh naší Wendulky - Vrh Have a 15.12. 10. narozeniny jejich babička Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a její sourozenci z Vrhu Be My. Všem přejeme i nadále pevné zdraví a spoustu radosti s jejich rodinami!

vrh Be My    Vrh Have

2.12.2016 se Speciální výstavy retrieverů v Pezinku zúčastnila šikovná zlatunka Ruby - Power of Gold Brdské zlato. Kožíšek jí už začíná dorůstat a získala krásné 2. místo a další titul r.CAC. Moc gratulujeme!

Ruby

Mladičká Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato má za sebou premiéru ve třídě mladých. V 9. měsících se hezky předvedla a získala známku Výborná na Eurodog v Kotrijku. Do Minsku cestovala na výstavu Lola - Let Me Love You Brdské zlato a získala také Výbornou a krásné 3. místo ve třídě otevřené. Oběma holčičkám a jejich páníčkům moc gratulujeme!

Leeloo

V sobotu 12.11.2016 byl opět moc pilný a šikovný Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato. S paničkou startovali na WT v Novém Bydžově a ve třídě L vybojovali báječné 3. místo a krásný pohár. Moc gratulujeme a přejeme ještě spoustu dalších pracovních úspěchů!

Šikulka Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato s paničkou Irenkou Zárubovou opět po roce úspěšně obnovili svůj Canisterapeutický certifikát na canisterapeutickém víkendu a zkouškách v Třemošné u Pomocných tlapek. Moc gratulujeme, jsme na Vás holky pyšní!

  

Na Duo Danube CACIB v Bratislavě nás opět reprezentovali naše odchovy a jejich potomci. Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato si po oba dny vyběhal V1 ve třídě veteránů a je tedy už jen krůček od veterán CH. Výborně si vedli i jeho synové, kteří se vystavovali v sobotu: Gucci Angel Shadow V2 r.CAC ve třídě otevřené a Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V1 CAC ve třídě šampionů. Zahanbit se nenechala ani Ruby - Power of Gold Brdské zlato, která získala v sobotu V3 a v neděli V2 r.CAC. Moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Ruby   Dean

Na dvoudenní MVP v Praze jsme se setkali s mnoha přáteli a vystavovali se tam odchovanci naší CHS i jejich potomci. Já jsem se s Rory - Run and Retrieve Brdské zlato účastnila pouze v sobotu, v neděli už jsme si užívali s její maminkou na honu na Konopišti. Byl to moc hezký víkend, děkujeme všem přátelům! Tady jsou výsledky našich pejsků:

Pino - Power of Love Brdské zlato V3 / V2 r.CAC mezitřída

Perry - Power of Sunshine Brdské zlato VD / VD mezitřída

Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato V2 / V2 třída veteránů

Mollynka - Run And Play Brdské zlato VN / VN2 třída dorostu

Rory - Run and Retrieve Brdské zlato VN3 / - třída dorostu

Finny - Quantum of Joy Brdské zlato V / V třída mladých

Bessy - Make My Day Brdské zlato V3 / - třída otevřená

Pino     Rory

O víkendu 22.-23.10.2016 se v Kařezu konaly KVZPR, na které jsem v euforii po MSR nepromyšleně nahlásila Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U". Nedošlo mi, že má hárat a že zkoušky buď nestihneme a nebo nebudeme mít čas kvůli hárání trénovat. Nakonec nastala ta mírně příznivější varianta a Bisulka dohárala týden před zkouškami. Na cvičení tedy moc čas nebyl. Na zkoušky dorazilo 17 retrieverů, ale hned první den se startovní pole zmenšilo na pouhých 6 přeživších. S Bisulkou na některých disciplínách sice mírně cloumaly hormony, ale i tak dokázala dojít celé zkoušky v I. ceně. Jako jediný golden v I. ceně získala také titul CACT. Celkově došli v I. ceně zkoušky pouze dva pejsci - naše Bísa a šikovná labinka z naší skupiny. Bisulka měla přece jen o pár bodíků více a tak se stala Vítězkou všestranných zkoušek!

Na Krajské výstavě v Litoměřicích se krásně předvedli naši mladí. Pino - Power of Love Brdské zlato získal V1 Vítěz třídy a šikulka Mollynka - Run And Play Brdské zlato VN1 a v závěrečkách i 2. místo v soutěži BIS dorost! Na výstavě byl i Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" syn Anatol z Červeného domečku a i on byl ve třídě dorostu VN1. Všem moc gratulujeme!

Molly 8 měsíců   Pino

O víkendu nám opět dělali radost naše odchovy. Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato úspěšně složil ZPR v Blevicích. Kvůli limitní známce z dohledávky kachny v rákosí sice ve III. ceně, ale jinak má v tabulce krásné známky. Moc gratulujeme!

Naopak výstavní maraton měla o víkendu naše šikulka Ruby - Power of Gold Brdské zlato. Stihla hned 4 výstavy v Maďarsku. Na té nejdůležitější klubové získala V1 CAC ve třídě pracovní a stala se tak čekatelkou CH HU. Na dalších výstavách pak získala 2x V3 a V4. Moc gratulujeme a děkujeme za krásnou prezentaci!

8.10.2016 - Dnes nám přišly krásné zprávy z Anglie. Perryho - Power of Sunshine Brdské zlato DKK bylo nezávisle a anonymně zhodnoceno BVA a výsledek je krásný - BVA 4:4, což odpovídá FCI AA. Máme velkou radost!

Další zpráva je pro změnu z Belgie a je výstavní. Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato byla na výstavě ve třídě dorostu první a na fotkách jí to moc sluší.

Leeloo 8 měsíců

1.-2.10.2016 se konal první ročník KSZR a nás tam reprezentovali naše šikovné odchovy. Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato měl tentokrát velkou smůlu - na dvojitém markingu mu vyběhla srna, která pro něj byla atraktivnější než odhozený marking a tak na této disciplíně vypadl. Nádherně se dařilo "seniorce" Sárince - CH Deep Desire Brdské zlato "U" , která získala na této soutěži s paničkou I. cenu a tituly r.CACT a Klubový specialista práce. Moc gratulujeme!

1.10.2016 Oslavili naši Energiseři z Vrhu Energy své 8. narozeniny! Mezi seniory ale vstoupili pouze na papíře, ve skutečnosti jsou všichni stále stejná torpéda se spoustou energie. Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" oslavila narozky tím, co miluje nejvíce, tedy honem na kačenky v Tachově :o) Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Kaylee, Kirppu, Ebi a především naše milovaná Wendy , přejeme Vám všem krásnou narozeninovou oslavu, spoustu dárečků a mlsek a pevné zdraví do spousty dalších let s Vašimi rodinami! Ať je stále Energy Vaše nomen omen!

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

19.9.2016 - Je za námi další úspěšný zkouškový víkend. Premiéru měla naše malá Rory - Run and Retrieve Brdské zlato , která složila svou psí maturitu OVVR. Na zkouškách v Kařeze byla ze 14 startujících pejsků ve svých 7 měsících nejmladší, ale rozhodně se nedala a statečně bojovala. Rorynka složila OVVR v I. ceně s plným počtem bodů a s oběma aporty se zvěří a stala se tak Vítězem zkoušek. Máme velkou radost!

Rory - Vítěz OVVR  

V sobotu se v Děčíně konal tradiční a oblíbený Arosův pohár - klubové PZ. Svou první vyšší loveckou zkoušku tam složila naše Eriska - Power of Sol Brdské zlato ä získala tak loveckou upotřebitelnost. Eriska pracovala celé zkoušky moc hezky s velkým temperamentem. Na všech discplínách měla 4, malé zaváhání bylo na kachně z hluboké vody - 3 , ale kritická byla poslední disciplína, kde Erisku její temperament stál I. cenu, protože dostala 2 z vodění ... Ale je to moc šikovná mladá fenka a určitě se povede i ten její temeprament časem malinko usměrnit ;o) Na těchto zkouškách moc hezky pracoval také Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato , který získal I. cenu. Moc se bohužel tentokrát nedařilo Seanečkovi - Kind Dream Brdské zlato , který zkoušky nedokončil. Všem moc gratulujeme a děkujeme, že se svým pejskům věnujete a pilně s nimi cvičíte!

Další krásné pracovní úspěchy měl na KSZVP v Čelákovicích náš Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato. V tropickém vedru pracoval spolehlivě, vybojoval I. cenu a titul CACT. Moc gratulujeme !!!

První z našich Power štěňátek složilo loveckou zkoušku a stalo se lovecky upotřebitelným psem, jako jeho rodiče. Máme z toho obrovskou radost. Ruby - Power of Gold Brdské zlato si vedla na Slovensku na PZ skvěle a složila je v I. ceně s krásnými známkami. Rubynce je pouhých 16 měsíců. Ještě jednou moc gratulujeme, jsme na Vás moc pyšní a přejeme mnoho radosti z další práce! 

O víkendu 2.- 4.9.2016 se konal X. ročník MSR a to hned u nás za kopcem v Rokycanech. S Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" jsme sice kvůli zánětu dělohy a operaci moc potrénovat nestihly, ale takovou skvělou společenskou akci jsme si nemohly nechat ujít! Na zkoušky jsem se moc těšila, na setkání s mnoha kamarády a nadšenci pro stejnou věc, na milé a zkušené rozhodčí a pěkné terény. Nastoupily jsme bez ambicí a očekávání, pouze s přáním si víkend krásně užít a neudělat si ostudu. Nebylo tedy ani moc strachu a stresu a zkoušky jsem si užívala a Wendy samozřejmě taky, protože ona soutěžení a zkoušky miluje a moc jí to baví.

V pátek večer proběhlo slavnostní zahájení a rozlosování. Byl to fajn večer, setkání s mnoha přáteli a povídání o našem společném koníčku. S Wendy jsme si vylosovaly číslo 19. - tedy úplně poslední ze startujících psů. Naše skupinka šla tedy jako první na malý les. V klidu jsme se odjeli domů dobře vyspat na první soutěžní den.

V sobotu ráno byly zkoušky zahájeny a jako první se hned udělal klid na stanovišti. Pro Wendy velice nudná a otravná disciplína bez aportíků :o) Pak už jsme se rozjeli do honitby. První jsme začínali čtvercem v lese, který se ukázal být velmi těžkým. Z naší skupinky si všichni vysloužili za 3 a jeden pejsek bohužel na této disciplíně vypadl. Následovalo odložení a vodění, tam měla Wendy bez problémů čtyřky. Na vlečce srstnaté si neodpustila malé poškádlení paničky a tak to bylo také za 3. Byla jsem šťastná, že jsme stále v I. ceně a jdeme dál na velký les.

Po svačině jsme vyrazili na velký les. Jak je mým zvykem, poslední místo mi zůstalo a vylosovala jsme si poslední barvu. Šoulačku šla Wendy vzorně za 4 a pak hned hurá na barvu. Terény v Rokycanech nejsou nijak extrémně těžké, ale je tam velké množství zvěře, která psům práci hodně komplikuje. Wendy šla tentokrát barvu opravdu moc pěkně, jistě, s nízkým nosem a tempem tak akorát. Cestu nám ale v jednom místě zkřížila prasata - byla dobře slyšet i cítit, takže byla opravdu blízko. Musím prozradit, že i rozhodčí měli trochu nahnáno :o) Tam jsme z barvy sešly a byly odtroubeny. Zbytek barvy pak šla Wendy opět velice pěkně až ke kusu. Sice to bylo za 3, ale moc se mi tentokrát její práce líbila a byla jsem s jejím výkonem velice spokojená. Mezi tím jsme se dozvěděli, že už vypadlo 7 pejsků a že tedy zítra pokračujeme v mnohem užší sestavě.

V neděli jsme začínali na vodě. Handling, dohledávka kachny, vlečka pernaté i zákeřný marking se povedly bez problémů za samé 4. Wendy byla ve svém živlu a šťastná jako bleška, že může soutěžit. Jako poslední po občerstvení na nás čekaly polní disciplíny. Na ty se vždycky moc těším, protože Wendy jdou opravdu dobře a obě si je užíváme. Terén pro všechny disciplíny byl vzrostlý jetel a bylo horko, což mnoha pejskům ubralo na temperamentu. První disciplínou byl handling, kde to pejska hodně táhlo do lesa, který nám ale rozhodčí už na začátku "zakázali". Wendy šlapala jak hodinky, poslechla na každé písknutí a směrování a rozhodčím se její práce velice líbila. Následovala hned dohledávka dvou kusů, kde neměli pejsci žádné větší problémy. Wendy to vzala bleskově. Vyhledávání byla poslední disciplína zkoušek a na některých psech už byla znatelně znát v teplém počasí únava. Wendy ale ukázala, jak velmi temperamentní může být osmiletá vykastrovaná fena goldena a opět sklidila velkou pochvalu od rozhodčích.

Bylo dobojováno a přesunuli jsme se všichni do restaurace, odpočívat a čekat až budou všechny výsledky sečteny a budou vyhlášeni vítězové. S třemi trojkami z prvního dne mě moc nenapadlo počítat s předním umístěním. Nikdy moc nesleduji, jak jsou na tom se známkami ostatní. Doufala jsem v titul Nejlepší pole, po vší té chvále od rozhodčích a v klidu čekala na vyhlášení. Byla jsem s prací mojí "seniorky" více než spokojená. Rozhodčí se rozhodli nás tentokrát nenapínat a vyhlašovat začali od prvního místa a Vítěze MSR. Když jako první přečetli naše jména, byl to opravdu okamžik plný emocí a slziček v očích! Byla jsem na Wendy neuvěřitelně pyšná, že dokázala v osmi letech podruhé vyhrát nejvyšší soutěž pro retrievery u nás a to i s tím titulem Nejlepší pole! Z 19 psů dokončilo 10, z toho 4 v I. ceně, 3 v II. ceně a 3 ve III. ceně. Moc gratuluji nejen těm na předních příčkách, ale všem, kteří se vůbec na MSR probojovali, protože je čest i jen startovat na takové vrcholové akci! Wendulko, opět jsi vybojovala I. cenu, CACT, Nejlepší pole a titul Všestranný Vítěz Retrieverů 2016 ! Moc a moc ti děkuji za všechny ty krásné okamžiky, které jsme spolu na zkouškách prožily! Jsem na tebe neskutečně pyšná!

Poděkování patří také mnoha dalším. Hlavně organizátorům těchto náročných zkoušek - manželům Klasnovým a celému teamu lidí kolem nich. Místním myslivcům, za vstřícný přístup a zapůjčení krásné honitby. Rozhodčím, kteří byli perfektní, féroví, milí, zkušení, posuzovali přísně a spravedlivě a mrzely je špatné známky více než vůdce samotné. Všem svým spolubojovníkům, kteří se chovali sportovně, přátelsky a všichni si navzájem přáli úspěch a pomáhali si. Moc děkuji také celé své osobní koroně, která mě na zkouškách oba dva dny doprovázela, pomáhala mi a starala se vzorně o puberťačku Rorynku, která zkoušky absolvovala celé jako divák. DÍKY!

V uplynulém víkendu se naše odchovy zúčastnili dalších výstav. Na klubové výstavě v Třeboni se poprvé ve třídě veteránů předvedl Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato. Moc mu to slušelo a v silné konkurenci obsadil krásné druhé místo. Finny - Quantum of Joy Brdské zlato tentokrát paní rozhodčí moc do oka nepadla a dostala známku VD. Na dvojité mezinárodní výstavě v Bratislavě si skvěle vedla naše Ruby - Power of Gold Brdské zlato. V sobotu získala v mezitřídě V3 a v neděli V1 CAC a k tomu i r.CACIB. Moc všem gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Dean

18.8.2016 slaví neuvěřitelné 12. narozeniny náš první Vrh A. Všem - pro nás stále štěňátkům i když už jsou ve věku veteránů, přejeme krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a ještě hodně radosti a elánu do dalších let!

A jsou tady další zdravotní výsledky - Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlatoDKK BB, DLK 0/0 a OCD negativní.

Se zpožděním, za které se moc omlouvám blahopřeji ke složení loveckých zkoušek našemu Seanečkovi - Kind Dream Brdské zlato a jeho skvělé paničce Monče! Zvládli spolu SZVP v Kařeze v III. ceně - fenečka těsně po hárání Seanovi zamotala trochu hlavu :o) Jste bezva team a moc držím palce do dalšího výcviku!

14.8.2016 - Další víkend a další krásné výsledky našich pejsků. Na MVP v Mladé Boleslavi se výborně dařilo našim mladým. Nejmladší a nejúspěšnější byla malá Mollynka - Run And Play Brdské zlato. Vystavovala se poprvé ve třídě dorostu a ve velké konkurenci jí vyhrála a získala i titul BOB Puppy. Tím se nominovala do závěrečných soutěží, kde se s paničkou moc krásně předvedla a stala se BIS3 Puppy! Pino - Power of Love Brdské zlato byl pro změnu prvně v mezitřídě a ani on se nenechal zahanbit a vyběhal si V2 r.CAC. Ve velmi početné třídě mladých fen se moc pěkně dařilo Finny - Quantum of Joy Brdské zlato. Získala Výbornou a pěkné 3. místo. Její sestřička Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato dostala VD. Všem moc gratulujeme!

Molly    Molly

 Pino

Ani další víkend Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato nezahálel a zopakoval skvělý výsledek z předchozího víkendu na SZVP v Kosičkách. Složil tyto SZVP v I. ceně s plným počtem bodů! Moc gratulujeme a přejeme ještě tu kapičku štěstí navíc, aby byl příště i titul!

Výstavní zprávy přišly opět od Rubynky - Power of Gold Brdské zlato ze Slovenska. Byl jí udělen titul Slovenský šampion štěňat. Moc gratulujeme!

A na závěr ještě zdravotní zprávička. Finny - Quantum of Joy Brdské zlatoDKK CC, DLK 0/0 a OCD negativní.

Víkend 30.-31.7. byl bohatý na události. My jsme se s přáteli vydali na oblastní klubovou výstavu na Konopiště. Naše CHS měla tentokrát silné zastoupení a všichni jsme si den báječně užili. Díky za skvělou společnost! Tady jsou výsledky našich odchovanečků:

Rory - Run and Retrieve Brdské zlato - třída štěňat VN1 & BIS Baby

Molly - Run And Play Brdské zlato - třída štěňat VN2

Pino - Power of Love Brdské zlato - třída mladých V1 VTM

Fox - Power of Rain Brdské zlato - třída mladých V3

Eriska - Power of Sol Brdské zlato - třída mladých V2

Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato - třída veteránů V4

Pino & Eriska - BIS pár

Rory & Molly & Pino & Eriska & Foxík - BIS Chovatelská skupina

 

Molly   Fox

 

Rory BIS Baby  

Na oblastní výstavě byla i šikulka Ruby - Power of Gold Brdské zlato , která se vystavovala již v mezitřídě. Rubynka vyhrála nejen svou třídu, ale stala se i Oblastní vítězkou. Na soutěže vzhledem k tropickému vedru a absenci stínu na výstavišti již nečekali. Moc gratulujeme!

Ruby

Na zkouškách zatím statečně bojoval Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato se svou paničkou a šlo jim to výborně. Na Východočeském derby získal první den na SZVP I. cenu a plný počet bodů a v neděli na PZ II. cenu. Celkově se umístil na krásném 11. místě. Moc gratulujeme!

A na závěr ještě jedna zdravotní zpráva. Naše torpédo Eriska - Power of Sol Brdské zlatoDKK CC, DLK 0/0 a OCD negativní.    

Šikovný klučík Kopper - Run for Gold Brdské zlato se zúčastnil své druhé výstavy - klubové výstavy v Lucembursku. I na této výstavě se mu povedlo vyhrát třídu štěňátek s oceněním VN1 a krásným posudkem. Moc blahopřejeme!

Kopper

Na NVP v Mladé Boleslavi jsme se setkali s mnoha přáteli a užili jsme si krásný a teplý výstavní den. Naše malé princezny se vystavovali moc hezky, Molly - Run And Play Brdské zlato vyhrála třídu štěňátek s VN1 a Rory - Run and Retrieve Brdské zlato byla VN2 hned za sestřičkou. Po nich nastoupily do kruhu do třídy mladých naše 3 zrzečky Eriska - Power of Sol Brdské zlato, Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato. Eriska a Finny se předvedly moc hezky a získali obě V, Dorotka trochu stávkovala a vysloužila si tak VD. Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato si užila výstavu jako vždy a získala V2 ve třídě veteránů. Z kluků se předvedli Pino - Power of Love Brdské zlato a Fox - Power of Rain Brdské zlato ve třídě mladých. Pino získal pěkné V4, Foxíkovi to trochu zkazil páníček a tak dostal tentokrát VD. Ve třídě pracovní se pak předvedl ještě Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato a získal V3. Všem moc gratulujeme a děkujeme za krásný den!

Molly     Rory

Pino

15.7.2016 - Dnes slaví své 5. narozeniny 4 štěňátka z našeho Vrhu I´m Your ! Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" , Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , Líbě - I´m Your Lady Brdské zlato i Fredymu - I´m Your Destiny Brdské zlato přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, ať je neopouští ta spousta energie, kterou stále mají a jejich šťastný úsměv! Mám Vás moc rádi! 

Týden na našem tradičním a oblíbeném Výcvikovém táboře v Roudné utekl jako voda. Letošní ročník byl jedním z nejpovedenějších a to hlavně díky skvělé partě lidiček nadšených pro stejnou věc. Cvičila jsem naše brášky divočáky Pina - Power of Love Brdské zlato, Perryho - Power of Sunshine Brdské zlato a Foxe - Power of Rain Brdské zlato s jejich páníčky na OVVR a všichni mi dělali velkou radost svým nadšením a vlohami. Moje holčičky byly hlavně na rekreaci, Rory - Run and Retrieve Brdské zlato si občas zacvičila se staršími bratříčky a hlavně se pořádně vyřádila se sestřičkou Molly - Run And Play Brdské zlato. A tady jsou výsledky našich odchovů na táborových událostech:

 

Táborový Šikulka Roudná 2016:

Rory - Run and Retrieve Brdské zlato 1. místo

Noreen - Northern Star Brdské zlato 5. místo

Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" 6. místo

Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" 7. místo

Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato 8. místo

Finny - Quantum of Joy Brdské zlato  11. místo

Molly - Run And Play Brdské zlato  13. místo

Pino - Power of Love Brdské zlato  16.-17. místo

Perry - Power of Sunshine Brdské zlato  16.-17. místo

Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato  20. místo

Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U"  21. místo

Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U"  22. místo

Eriska - Power of Sol Brdské zlato  27. místo

Fox - Power of Rain Brdské zlato  28. místo

Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato  33. místo

Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato  36. místo

Bessy - Make My Day Brdské zlato  41. místo

Sean - Kind Dream Brdské zlato  43. místo

 

OVVR nanečisto:

Rory - Run and Retrieve Brdské zlato I. cena, plný počet bodů, Vítěz zkoušek (oba aporty se zvěří)

Fox - Power of Rain Brdské zlato I. cena, plný počet bodů (oba aporty se zvěří)

Perry - Power of Sunshine Brdské zlato I. cena (oba aporty se zvěří)

Pino - Power of Love Brdské zlato I. cena

Bessy - Make My Day Brdské zlato III. cena

Molly - Run And Play Brdské zlato III. cena

 

 

Procházkův pohár:

Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" 1. místo, Vítěz Procházkova poháru 2016

Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" 2. místo

Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato  3. místo

Eriska - Power of Sol Brdské zlato 4. místo

Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U"  5. místo

Noreen - Northern Star Brdské zlato  7. místo

Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato  9. místo

Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" 13. místo

Sean - Kind Dream Brdské zlato  17. místo

Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato  18. místo

 

OVVR Roudná 2016:

Fox - Power of Rain Brdské zlato I. cena (oba aporty se zvěří)

Bessy - Make My Day Brdské zlato I. cena

Perry - Power of Sunshine Brdské zlato II. cena (jediná 2, jinak samé 4, oba aporty se zvěří)

Pino - Power of Love Brdské zlato II. cena (jediná 2, jinak samé 4)

 

 

Na všechny naše odchovy i jejich potomky jsem moc pyšná. Všichni pracovali se svými páníčky ze všech sil a snažili se. Věřím, že vůdce práce s jejich miláčky moc baví a budou v ní dál pokračovat, tak aby je bavila a měli z ní radost! Moc děkujeme všem, kdo s organizací tábora a zkoušek pomáhali, v čele s Irenkou Zárubovou a našimi hlavní sponzory - rodinou Procházkovic! Velké díky patří i výcvikářům, kteří se všem našim odchovům po celou dobu tábora plně věnovali, především hlavnímu výcvikáři Františku Kunešovi! Ať žije Roudná 2017!!!

Mezitím nelenily ani naše holčičky v zahraničí. Šikulka Ruby - Power of Gold Brdské zlato slavila krásné výstavní úspěchy. Na dvoudenní výstavě ve Veľké Idě vybojovala první den r.CAC a druhý den dokonce CAC a r.CACIB a stala se čekatelkou CH SK. Maličká Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato si vede úžasně ve výcviku, ale i ve výstavním kruhu. Na své druhé výstavě získala VN1 a BOB baby! Moc oběma holčičkám i jejich páníčkům gratulujeme!

Ruby     Leeloo

Zatím, co jsme byli na táboře, oslavil 1.7.2016 své 6. narozeniny náš Vrh Give. Přejeme všem "Giváčkům" krásné narozeniny a doufáme, že to s páníčky řádně oslavili!

28.6.2016 - Svou výstavní premiéru krásně zvládl i malý Kopper - Run for Gold Brdské zlato. Na výstavě v Německu vyhrál třídu štěňátek s VP1. Moc gratulujeme!

Kopper 4,5 měsíce

Výborně si vedla také opět Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a tentokráte na svých prvních zkouškách. Finnuška složila OVVR v I. ceně s jedinou trojkou. Moc gratulujeme a přejeme spoustu dalších pracovních úspěchů!

    Finny 12 měsíců

A v neposlední řadě dnes slavíme dvoje významné narozeniny. Naši tři mušketýři z Vrhu Deep oslavili dnes své 8. narozeniny a řadí se oficiálně mezi veterány i když na to rozhodně nevypadají. Naopak své první narozeniny slaví náš Vrh Quantum. Všem přejeme krásnou oslavu, pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami!

Vrh Deep - 6 týdnů    

V posledních dnech nebyla síla na aktualizaci a tak se omlouvám malé šikulce Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato, že o její první výstavě píši s takovým zpožděním. Byla stejně šikovná , jako její sestřičky, moc hezky se ve třídě štěňátek ve Francii vystavila a získala Velmi nadějnou. Moc gratulujeme!

15.6.2016 byl pro nás jeden z nejtěžších dnů. Po krátké nemoci nám odešla naše milovaná, první a jedinečná Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U", jen pár dní před 14. narozeninami jí skolila akutní infekce. Mišička byla mojí věrnou kamarádkou a učitelkou, spolu jsme začali od prvních krůčků s výcvikem, canisterapií, výstavami a nakonec i chovatelstvím. S grácií a přehledem přešla všechny moje začátečnické chyby a vždy mi ukázala, kudy vede správná cesta. Byla skvělou učitelkou a tak jsme spolu dosáhli titulů nejvyšších ve výstavních kruzích i na loveckých zkouškách. Mišička žije dál v našich srdcích, vzpomínkách a ve svých potomcích, ale vždycky nám bude moc chybět a nikdy na ní nezapomeneme!

Pracovní víkend má za sebou náš šikulka Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato. Na Severočeském derby pracoval po oba dva dny moc pěkně. ZVP zvládl v I. ceně s titulem r.CACT, na PZ ho zradil ošemetný marking a získal II. cenu. Celkově za oba dva dny obsadil krásné 6. místo. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších pracovních úspěchů!

Uvolnila se rezervace na krásného krémového pejska ze zahraničního krytí Amazing Angel Staroveský poklad po naší Noreence - Northern Star Brdské zlato. V případě zájmu kontaktujte paní chovatelku: tel. 732 888 880 a email: radka@staroveskypoklad.cz .

     

Další víkend a další pěkné výstavní výsledky našich odchovanců. Na NVP v Klatovech nás skvěle prezentoval náš oblíbený klan Procházkových. Všem jejich pejskům se hezky dařilo. Sean - Kind Dream Brdské zlato byl V4 ve třídě otevřené, Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato vyhrála třídu pracovní s dalším titulem CAC a Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato získala V2 a titul r.CAC ve třídě vítězů. V Nitře se vystavovala Rubynka - Power of Gold Brdské zlato a získala dvakrát VD. Všem gratulujeme a děkujeme za předvedení!

12.6.2016 slaví své 6. narozeniny náš jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme krásnou narozeninovou oslavu a do dalších let hodně radosti a hlavně pevné zdraví!

Wendy - 7 týdnů

O víkendu 4.-5.6.2016 měly výstavní premiéru naše malé princezny Rory - Run and Retrieve Brdské zlato a Molly - Run And Play Brdské zlato na dvojité klubové výstavě na Konopišti. Obě nám udělaly velkou radost, na výstavě byly jako doma, všechno je zajímalo, s každým si chtěli hrát a mazlit se, v kruhu byly moc šikovné a obě se krásně předvedly. Po oba dny získaly od anglických rozhodčích moc krásné posudky a známku VN, Rorynka v neděli i pěkné 3. místo v početné třídě štěňátek. Na výstavě se z našich pejsků předvedl také Pino - Power of Love Brdské zlato ve třídě mladých a Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato, která si plnými doušky užívala třídu veteránů. Oba získali svorně v sobotu Výbornou a 2. místo a v neděli Výbornou a 4. místo. Nějvětší hvězdičkou z našich odchovů byla mladičká Finny - Quantum of Joy Brdské zlato, která zazářila ve třídě mladých. Ve velké konkurenci si svým krásným a elegantním pohybem vybojovala v sobotu Výbornou, 1. místo, svůj druhý titul CAJC a pak i titul BOJ! A dařilo se jí i v neděli, kdy ve velmi silné konkurenci získala Výbornou a 2. místo. Perry - Power of Sunshine Brdské zlato zvládl přes svůj temperament výstavu také moc dobře a získal v sobotu VD4 a v neděli Výbornou. Z našich dalších odchovů přijeli a udělali nám radost: Sean - Kind Dream Brdské zlato třída otevřená -/VD, Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato třída pracovní VD/V4, Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato třída vítězů V/V, Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato třída pracovní -/V4 a Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato třída vítězů -/V. Na Konopišti jsme si letos užili krásný výstavní víkend ve společnosti přátel. Počasí nám přálo a bylo pořádné teplo. Paní rozhodčí byly velice milé a k pejskům se chovali báječně - ideální start ve světě výstav pro naše maličké. Moc děkujeme organizátorům výstavy, majitelům našich odchovů a všem přátelům za krásný víkend!

Finny     Pino

Molly a Rory

Dočkali jsme se krásné zprávy z Anglie. Pinovo - Power of Love Brdské zlato hodnocení DKK podle systému BVA je nádherné 4:4. Máme obrovskou radost!

28.5.2016 - Úžasný den měli naše odchovy na MVP v Litoměřicích. Máme hned dva nové Šampiony! Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato získal ve třídě pracovní V1 CAC a stal se CH CZ a u holek se v pracovce nenechala zahanbit Fergie - Have More Fun Brdské zlato a získala nejen V1 CAC, ale i tituly CACIB a BOS! I ona je teď CH CZ. Výborně si vedla také Finny - Quantum of Joy Brdské zlato , která vyhrála třídu mladých s titulem CAJC! Pino - Power of Love Brdské zlato byl VD2 ve třídě mladých a Deanovi - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato kluci Gucci Angel Shadow a Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V4 a V. Krásný výstavní výsledek má dnes i Lola - Let Me Love You Brdské zlato ve Finsku. Vyhrála třídu otevřenou s V1 CCQ. Všem našim odchovům moc děkujeme za skvělou prezentaci a ještě jednou moc gratulujeme!

Fergie       Pino

Finny

Máme od našich odchovečků skvělé zprávy. První je od Dorotky - Quantum of Gold Brdské zlato a její paničky. Byly obě moc šikovné a Dorotka složila v 10 měsících OVVR s plným počtem bodů ! Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších pracovních úspěchů!

Druhá zpráva patří k těm nejdůležitějším, protože se týká zdraví. Foxík - Power of Rain Brdské zlato DKK AA, DLK 0/0 a ramena OCD nepostižen! Máme velkou radost!

Poslední zpráva je štěňátková. Jimovy - Deep Delight Brdské zlato "U" a Honey Angel od Světlovského potůčku se narodilo 9 štěňátek - 5 kluků a 4 holčičky. Některá štěňátka jsou ještě volná - v případě zájmu kontaktujte chovatelku: dobruska.d@seznam.cz.

Dorotka

14.5.2016 - Na Podkrušnohorské oblastní výstavě psů loveckých plemen se moc hezky předvedl náš mladý fešák Pino - Power of Love Brdské zlato. Moc mu to slušelo a vyběhal si V1 VTM.

Pino 13 měsíců

Na klubových výstavách v Humpolci nás krásně prezentovali naše odchovy. Všichni si užili pohodovou výstavu v teplém slunečném počasí a krásném prostředí. Výborně se dařilo našim mladým holčičkám. Eriska - Power of Sol Brdské zlato byla ve třídě mladých V4 v sobotu a v neděli získala V1, svůj druhý CAJC a Nejlepší mladý. Sestřičky Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato byly také ve třídě mladých. Finny se dařilo výborně, v sobotu získala krásné V3 a v neděli dokonce V2 hned za Eriskou! Dorotce těsně po hárání výstava moc nesedla a nechtěla se předvádět, jednou to bylo V a pak za zlobení v kruhu D. Ve třídě pracovní se v neděli hezky předvedla Fergie - Have More Fun Brdské zlato a i přes nadváhu získala pěkné V3. Z kluků se předvedl v sobotu Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato v pracovce a dostal V a Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato ve třídě Vítězů oba dva dny také V. Výborně se dařilo i Deanovým synům: Gucci Angel Shadow V a V1 CAC ve třídě otevřené, Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven 2x V s taťkou ve třídě vítězů a JCH CZ Athos Lueur Doreé V2 r.CAC a V3. Všem moc děkujeme za skvělou prezentaci!

Eriska   Finny

7.5.2016 - Všechno nejlepší k třetím narozeninám přejeme i s jejich maminkou, babičkou a prababičkou všem štěňátkům z našeho Vrhu Northern!

30.4. nás na MVP v Praze reprezentovalo několik našich odchovečků. Všem se vedlo a všichni byli výborní v pořadí. Fergie - Have More Fun Brdské zlato byla po hárání trochu při těle a tak to pro ní byl krásný posudek, ale díky váze V3 v pracovce. Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato se vystavoval také ve třídě pracovní a získal ocenění V2. Na výstavě byli také synkové našeho Deana - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato - Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a Gucci Angel Shadow. Gucci vyhrál třídu otevřenou s titulem CAC a Henny byl V4 ve velké konkurenci ve třídě šampionů.

Zdravotní výsledky přišli také Perrymu - Power of Sunshine Brdské zlato. Pan hodnotitel byl tentokrát velice přísný a Perry má DKK CC, DLK 0/0 a OCD nepostižen.

Dnes nám přišly poštou ty nejkrásnější zprávy. Náš mladý klučík Pino - Power of Love Brdské zlato má stejně jako jeho sestřička DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen! Máme obrovskou radost!

Pino 13 měsíců

Dnes jsme dostali dvě krásné zprávy od našich odchovů. Flo - Let Me Shine Brdské zlato si krásně užila WT ve Waršavě a úspěšně splnila třídu E. Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato se poprvé vystavovala ve třídě mladých na krajské výstavě v Dětřichově a získala svůj první pohárek za V1 VTM! Oběma šikovným holčičkám moc gratulujeme!

Dorotka   Flo

Dnes nám přišla ta nejkrásnější zpráva ze Slovenska. Rubynka - Power of Gold Brdské zlato se podrobila RTG vyšetření kloubů a výsledky jsou skvělé: DKK AA, DLK 0/0 a OCD ramen negativní! Máme obrovskou radost!

Ruby

Rubynky mladší sourozenci jsou zase o týden starší a tak jsme jim zase po týdnu nafotili fotky v postojích, tedy těm posledním čtyřem, kteří jsou ještě doma u maminky, než nám také odjedou.

Enzo - Run for the Cause Brdské zlato   Run for Gold Brdské zlato - Hnědý / Brown   Rory - Run and Retrieve Brdské zlato   Leeloo - Run and Hunt Brdské zlato

Naše Štěňátka začínají odcházet do svých nových domovů. Všem jim přejeme krásný, dlouhý a spokojený život s jejich novými rodinami! Tady jsou ještě fotky našich raubířů, kteří ještě neodešli do nových domovů v 7,5 týdnech.

Enzo - Run for the Cause Brdské zlato   Caruso - Run for Gold Brdské zlato   Butch - Run for Fun Brdské zlato   Molly - Run And Play Brdské zlato   Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato   Rory - Run And Retrieve Brdské zlato

26.3.2016 - Dnes slaví krásné první narozeniny naše torpéda z Vrhu Power. Všem jim přejeme krásnou narozeninovou oslavu, spoustu dárečků a hlavně pevné zdraví do mnoha dalších let!

15.3.2016 - Našim raubířům už je 6 týdnů a nám začíná být smutno s brzkého loučení. Všechna štěňátka už mají nachystanou výbavičku a brzy je čeká také tetování, čipování a očkování. Dnes ještě dostala třetí odčervení společně s maminkou. Štěňátka už jsou pořádně akční banda, už vydrží mnohem déle vzhůru a když se rozjedou, je to pořádný rachot :o) Užívají si malých výletů po okolí autem a poznávají spoustu nových věcí a nová místa. Baví je také televizní večery, kdy prozkoumávají obývák a celé přízemí našeho domu. Všechna štěňátka moc hezky papají a masíčko jim moc chutná. Jednou denně dostávají i granule, aby byla zvyklá a nedělalo jim to problémy v nových domovech, kde se na krmení BARFem necítí. Před pár dny jsme štěňátka znovu vyfotili v postojích s velkou pomocí Magdy Němcové a skvělých holek Procházkovic, moc děkujeme! Padlo také nejdůležitější rozhodnutí - doma s maminkou zůstává slečna Oranžádka a bude se jmenovat Rory - Run and Retrieve Brdské zlato :o)

Modrý / Blue boy Enzo   Zelený / Green boy   Hnědý / Brown boy    Azurek / Ligt blue boy   Šediváček / Gray boy

Červená / Red girl Molly   Růženka / Pink girl Leeloo   Oranžádka/ Orange girl Rory

Další krásné štěňátkovské zprávy přišly od našich odchovů. Další Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" nevěsta Clea Citarwen je březí a čeká štěňátka. Více informací o tomto vrhu najdete zde - http://zvraclavskychlesualuk.cz/ . Stejně úžasná zpráva přišla z Moravy od naší šikulky Noreen - Northern Star Brdské zlato. Noreenka byla nakryta krásným a šikovným francouzským psem CH Fly Over the Golden-Hill Du Bois de la Rayere a má potvrzenou březost ultrazvukem! Máme obrovskou radost a moc držíme palce!

8.3.2016 - Ani se tomu nechce věřit, ale našim maličkým už je 5 týdnů. Štěňátkům už krásně narostla srst a tak si ráda hrají venku na terase a nevadí jim ani teploty kolem nuly. Brzy se vypraví i na první malé výlety autem po okolí, aby si zvykla na auto a poznala nová místa. Maminka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" s nimi tráví stále hodně času a začíná je učit správným psím způsobům. Také ještě hodně kojí i když jsou štěňátka velká a mají spoustu ostrých zoubků. Prckové samozřejmě dostávají 3x denně masíčko a na noc křidýlka, krky a podobné masité kostičky, které je zabaví a pomáhají jim prořezávat zoubky. Štěňátka jsou šikovná a učí se venčit venku na terase, hodně si hrají a trénují dovednosti pro další psí život.    

  

 

6.3.2016 - Dostali jsme dvě krásné zprávy. Jednu výstavní z Finska od Loly - Let Me Love You Brdské zlato. Dařilo se jí skvěle na výstavě a ve velké konkurenci vyhrála třídu otevřenou V1, CQ a BB4. Gratulujeme!

Druhá zpráva je zdravotní od naší Noreen - Northern Star Brdské zlato. Noreenka byla s paničkou na vyšetření očí na dědičné oční vady a je všech DOV prostá! Máme velkou radost a držíme palce, aby ultrazvuk brzy ukázal i vysněná štěňátka v Noreenky bříšku.

Naši prckové poprvé ve 4,5 týdnech trénovali na stole výstavní postoje, tak jsme je u toho také nafotili. Některým to šlo moc hezky a jiní stávkovali, ale na svůj věk jsou šikulkové :o)

Modrý / Blue boy   Hnědý / Brown boy   Zelený / Green boy   Azurek / Light blue boy   Šedý / Gray boy

Červená / Red girl   Růženka / Pink girl   Oranžádka / Orange girl

3.3.2016 slaví štěňátka z našeho Vrhu Let čtvrté narozeniny. Argo, Rommi, Dasty, Tobby, Bady, Elso, Lolo, Flo a Kiro máme Vás všechny moc rádi! Přejeme krásnou narozeninovou oslavu. Pevné zdraví a spoustu dalších šťastných let s Vašimi páníčky!

1.3.2016 - Překulil se další týden a našim Štěňátkům jsou 4 týdny. Řádí už v celém pokojíku a užívají si spoustu hraček. Hraje si s nimi i maminka a tetky, takže mají o zábavu postaráno. Ještě hodně spinkají, ale období aktivity se prodlužují a hry nabírají na intenzitě. Více už se rýsují povahy jednotlivých štěňátek. Všichni moc krásně prospívají, maminka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" stále ještě hodně kojí a štěňátka dostávají 3x denně masíčko a na nos si trénují zoubky na křidýlcích , krcích a podobných masitých kostech. Prckové už mají větší obojky, znovu ostříhané drápky a dostali druhé odčervení. Nafotili jsme jim první portrétky:

Oranžádka / OrangeRůženka / PinkČervená / RedŠediváček / GrayAzurek / Light BlueHnědý / BrownZelený / GreenModrý / Blue   

23.2.2016 - Utekl další týden a našim Štěňátkům jsou 3 týdny. Už to nejsou žádná malá miminka, ale malí pejsci se vším všudy. Už krásně chodí, občas zkusí i popoběhnout nebo poskočit. Naučili se používat zrak a sluch a pilně trénují hlasivky. Mají už prořezané první zoubky, které si trénují na sourozencích, na mamince i na všem kolem sebe. Maminka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" má stále ještě spoustu mlíčka, ale od včera se už prckové začali učit pít štěněčí mlíčko z mističky. Jde jim to dobře, ale na fotkách to teď ještě chvilku bude parta upatlánků, než se to naučí dokonale. Za pár dní jim do mističky naservírujeme také první masíčko. Štěňátka už si začínají hrát spolu i s hračkami a také s maminkou. Učí se venčit se na podložku před bednou a pomaličku objevují štěněčí pokojík. Brzy už jim bude porodní bedna malá a dostanou k dispozici celý pokoj. 

16.2.2016 - Našemu Vrhu Run jsou dnes dva týdny. Štěňátka už váží 1500-1800g, mají otevřené oči, slyší a už se zvládnou pěkně postavit na nožičky a udělat pár krůčků. Zatím jim krásně stačí maminky mlíčko a není třeba je přikrmovat. Jsou to velmi spokojená miminka, papají, spinkají a velké hemžení nastane, jen když přijde maminka s mlíčkem. Dnes dostala štěňátka i všechny dospělé holky odčervení a pro jistotu také probiotika. Ještě dva dny budou štěňátka cvičit rannou neurostimulaci a pak navážeme další desenzibilizací, socializací a navykáním na různé zvuky, vjemy a situace. Ve fotogalerii přibývají každý den nové fotky a natočili jsme štěňátkům také první krátké video.

14 dní

9.2.2016 - Našim Štěňátkům je dnes již jeden týden. Za těch pár dní hodně vyrostla. Všechna více než zdvojnásobila svou porodní váhu, což znamená, že největší jedlíci už mají přes 1kg. Hezky jim pigmentují nosíky a tlapičky a jejich zlaté kožíšky houstnou a prodlužují se. Za pár dní už otevřou oči a začnou slyšet a začnou poznávat svět kolem sebe. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" je skvělá maminka, všechen čas tráví u svých miminek, ale teď už častěji leží před porodní bednou na chladnějším linu a hlídá si svoje prcky. Hezky papká a tak má pro svoje dětičky dostatek mlíčka. Chodí s námi na krátké procházky do lesa, kde si od miminek trochu odpočine a protáhne se.

O víkendu 6. a 7.2. se konala dvojitá MVP v Brně. Z našich odchovečků se zúčastnila mladičká Eriska - Power of Sol Brdské zlato a předvedla se moc hezky. Oba dva dny získala od zahraničních rozhodčích známku Výborná. Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato byla ve třídě dorostu v sobotu VN3 a v neděli VN2 a její sestřička Finny - Quantum of Joy Brdské zlato v sobotu VN4. Po dlouhé době se vystavoval také Cassík - Be My Heart Brdské zlato, tentokrát již ve třídě veteránů, kde získal známku V2. Na výstavě byli i  synové našeho Deana - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato - Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a Gucci Angel Shadow. Oba se vystavovali pouze v sobotu a vedli si moc dobře. Gucci byl V3 ve třídě otevřené a Hennesy V1 CAC & r.CACIB ve třídě šampionů. Všem moc gratulujeme!

Eriska     Hennesy

6.2.2016 - Našim Štěňátkům jsou dnes 4 dny. Rostou přímo před očima, maminka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" pro ně má spoustu mlíčka a vzorně se o ně stará. Štěňátka jsou vyrovnaná, krásně jim tmavnou nosíky a tlapičky a zlátnou kožíšky. Největší buřtíci už mají přes 800g. Dnes začneme s programem rané neurostimulace, která štěňátkům zajistí ten nejlepší start do života, silnou imunitu a větší odolnost proti stresu v budoucnosti.

4 dny / 4 days old

2.2.2016 se naší Bisulce - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a Oliverovi - MultiCH Il Trovatore Della Val d'Aveto narodilo 8 krásných a velkých štěňátek se zlatými kožíšky - náš Vrh Run. Máme 5 silných chlapečků a 3 sladké holčičky. Porod byl naprosto bez komplikací, Bisulka byla moc šikovná a statečná a o vše se starala sama. Je to vzorná maminka. Štěňátka měla porodní váhy 510-370g a všechna jsou krásně vitální. Od včera už samozřejmě stihla i přibrat, Bisulka hezky papká a má spoustu mlíčka. Už byla na své první krátké procházce po porodu, byla v lese šťastná, že se trochu protáhla a proběhla, ale za chvilku už zase spěchala domů za miminky. Každý den budeme do fotogalerie přidávat nové fotky miminek, zatím tam najdete ty z porodu. Všechna štěňátka jsou již zadaná :o)

Bisou se štěňátky hned po porodu

Stejný zázrak jako u nás se jen o den později stal v CHS z Červeného domečku, kde se narodila krásná štěňátka našemu Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" a Brendě Magic Snowflake. Stali se hrdými rodiči 5 klučíků a 4 holčiček. Někteří chlapečci jsou ještě volní!

Brendička se štěňátky těsně po porodu

Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato se stala opět babičkou. Její dceři Remi - Make Me Smile se v USA narodilo 5 krásných holčiček a jeden klučík. Přejem Remi i jejím miminkům hodně zdraví!

Remi štěňátka

Naše těhulka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" už má do porodu také jen pár dní. Všechno je připravené a nachystané na velkou událost. Bisulka doma hodně odpočívá, ale venku si ještě užívá procházek a běhání po lese. Bříško už je veliké a štěňátka se v něm čile melou a kopou maminku do bříška.

21.1. - Dnes slaví své třetí narozeniny náš Vrh Make. Přejeme všem 7 princeznám a 1 statečnému princi krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a dlouhý, šťastný život s Vašimi rodinami!

3 dny

Na dvojité MVP v Nitře se krásně předvedla mladičká dcerka naší Bisulky - I´m Your Heart Brdské zlato "U" Rubynka - Power of Gold Brdské zlato. Oba dva dny získala známku Výborná a jak moc jí t slušelo vidíte na obrázku :o)

Nový rok jsme začali naší tradiční a oblíbenou Novoroční vycházkou Brdských zlatíček. Sešlo se nás letos opravdu spousta. Všem účastníkům moc děkujeme za účast a za prima pohodový den s obří partou zlaťáčků a jejich páníčků! Fotky z procházky najdete TADY :o)

Další novinkou jsou krásné zdravotní výsledky naší malé američanky Savienne - Make a Diference Brdské zlato. Savi má zdravé oči i srdíčko a DKK OFA Good a DLK OFA Normal, což odpovídá našemu DKK AA a DLK 0/0. Máme velkou radost!

NVP v Brně se zúčastnili některé naše odchovy, posuzoval Ing. Korda. Pino - Power of Love Brdské zlato panu rozhodčímu do oka nepadl a dostal od něj hodnocení VD3 ve třídě mladých. VD si odnesl i Sean - Kind Dream Brdské zlato ve třídě otevřené a VD4 Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato ve třídě praovní. Lépe se vedlo holčičkám, maličké sestřičky Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato získaly v dorostu známku VN, Finny krásné 2. místo a Dorotka 3. místo. Hvězdou dne byla Eriska - Power of Sol Brdské zlato, která vyhrála třídu mladých fen s oceněním V1 CAJC. Fergie - Have More Fun Brdské zlato byla V3 ve třídě pracovní a Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato V2 r.CAC ve třídě vítězů. Všem gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci naší CHS! 

Pino a Eriska

Nahoru