Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2015

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

Bisulky - I´m Your Heart Brdské zlato "U" kontrolní ultrazvuk ukázal, že se můžeme opět těšit na početný vrh a že štěňátka jsou v naprostém pořádku a krásně rostou. Povedlo se natočit i malé VIDEO. Bisulka je ve skvělé kondici, spokojená a moooc důležitá :o)

Krásné zprávy máme také od Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Jeho syn Aboyeur Percy Štěkající srdce má zdravotní výsledky DKK AA a DLK 0/0 a jeho další nevěsta Brenda Magic Snowflake má potvrzenou březost! V případě zájmu o štěňátka po našem Winniem a Brendičce kontaktujte majitelku fenky: email jana@cukrarnapusinka.cz, tel: 731 472 748. 

V sobotu 26.12. jsme si užili krásné a pohodové setkání s přáteli lidskými i psími, se spoustou milého povídání, dárků a výborného jídla. Moc děkujeme skvělým hostitelům Hřebíčkovic rodině!

Společně jsme pak hned v neděli 27.12. ráno vyrazili na veselé Předsilvestrovské cvičení pořádané Výcvikem retrieverů v Praze. Sešlo se 74 retrieverů a přibližně stejný počet nadšenců pro toto plemeno. Počasí vyšlo nádherně, soutěžní úkoly rozhýbaly po svátcích pejsky i páníčky a hlavně jsme si společně užili spoustu zábavy ve společnosti přátel. Naše Roudňácká skupinka překvapivě celé klání vyhrála, nejspíš proto, že jsme se prostě báječně bavili! Moc děkujeme organizátorům za krásný den!!!  

Malinko předčasně jsme si rozbalili první vánoční dáreček. Ultrazvuk potvrdil, že Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" čeká štěňátka s krásným Oliverem - MultiCH Il Trovatore Della Val d'Aveto. Máme obrovskou radost a moc se na malé italské zrzíky Vrh Run těšíme! 

V těchto dnech slaví narozeniny naše dva prosincové vrhy. Vrh Be My slaví 15.12. krásné 9. narozeniny. Všem přejeme pevné zdraví jako doposud a krásnou narozeninovou oslavu s jejich milujícími rodinami. 12.12. pak oslaví své 5. narozeniny Vrh Have. I jim přejeme pevné zdraví, hodně času s jejich páníčky, dlouhé vycházky a plné mističky!

Wendy a jejích 11 štěňátek těsně po porodu   Vrh Be My před 7 lety

V uplynulých dnech jsme se vydaly s naší Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" na cestu do Itálie na krytí. Milou společnost nám dělala Irenka s Pralinkou - Ocean Paradise Brdské zlato , kterým moc děkujeme za bezva výlet a pomoc! V Itálii jsme si užily divoké vysoké hory i moře a Bisulka především svého ženicha, nádherného Olivera - MultiCH Il Trovatore Della Val d'Aveto. Bisou a Oliver se k sobě typově i rodokmenem moc krásně hodí a tak doufáme, že nám ultrazvuk ukáže na Štědrý den štěňátka. Moc děkujeme Giovannimu a jeho přátelům za pohostinnost! Více informací o plánovaném vrhu najdete v sekci Štěňátka a fotogalerii z krytí ZDE.

   X  

Krásná a šikovná Bisulky - I´m Your Heart Brdské zlato "U" dcerka Rubynka - Power of Gold Brdské zlato se krásně předvedla na dvojité MVP v Nitře a získala v početné třídě dorostu moc hezké výsledky. V sobotu byla VN1 a v neděli VN3. Moc gratulujeme!

K dispozici jsou krásná štěňátka po našich odchovech. V CHS V. Lerch je volný poslední krémový pejsek ze spojení CH Zephyr Golden Erinor x Joy White Glow Brdské zlato.

V sobotu 14.11.2015 poctivě zkouškovala mamka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" i její dceruška Eriska - Power of Sol Brdské zlato. Eriska složila v 7 měsících svou retrívří maturitu OVVR s krásným výsledkem. Eriska má v tabulce samé 4, jen aport z vody za 3 a oba aporty byly se zvěří! Jsme na malou šikulky moc pyšní! Zahanbit se nenechala ani mamka Bisou, která složila klubové LZ v České Lípě. Bisulka pracovala výborně a velice temperamentně, zvládla krásně i novou disciplínu šoulačku, na kterou jsme neměly moc času. Bisulka má v tabulce také samé 4 až na poslední disciplínu. Klidy na stanovišti probíhaly poněkud chaoticky a tak panička vsadila na jistotu a řemen, abychom si tu krásnou I. cenu nepokazily. Sečteno a podtrženo I. cena, 2. místo a další titul r.CACT :o)

8.11.2015 složila v Třemošné u Pomocných tlapek CT zkoušky naše Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato s paničkou Irenkou. Byla moc šikovná a my jsme na ní i na její paničku moooc pyšní! Přejeme jim hodně úspěchů a radosti při CT práci v praxi!

Krásná zpráva nám přišla od páníčků Martina - Northern Wind Brdské zlato. Martin má ve dvou a půl letech všechny klouby naprosto perfektní DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen! Máme obrovskou radost!

Martin

31.10. a 1.11. jsme se s našimi pejsky zúčastnili dvojité MVP v Praze. Dopravní kolaps u výstaviště, problémy s parkováním a organizací výstavy a našlapané haly s nedostatkem místa pro vystavovatele kolem kruhů, naštěstí zachránilo setkání s mnoha milými přáteli a nakonec hezky strávený den v milé společnosti. Po oba dny posuzovali zahraniční rozhodčí, kteří velice šetřili známkou V a ani D u nich nebylo žádnou vyjímkou. Proto mám z výsledků našich pejsků velkou radost. Pinoušek - Power of Love Brdské zlato se v sobotu panu rozhodčímu moc líbil a získal VN1, v neděli připadal paní rozhodčí děsně tlustý a dostal VN2. Sean - Kind Dream Brdské zlato se vystavoval pouze v sobotu a dostal ve třídě otevřené VD za vysoko nesený ocas a že je hubeňour. Premiéru měly maličké sestřičky z našeho posledního vrhu po Bášence. Finny - Quantum of Joy Brdské zlato se vystavovala jen v sobotu a na výstavě se jí líbilo. Dostala ve třídě štěňátek krásné VN1 v konkurenci starších feneček. Sestřička Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato na výstavě stávkovala, přecpaná hala a dvoudenka na ní byly trochu moc a tak se jí nechtělo v kruhu běhat. Dostala v sobotu N4 a v neděli N3. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" byla ve třídě pracovní v sobotu V2 s titulem r.CAC a v neděli VD2. Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato si třídu veteránů užívala s Irenkou a šlo jim to moc hezky. V sobotu získaly V1, v neděli se zdála paní rozhodčí, stejně jako Pino, děsně tlustá a dostala VD2 :o)

Pino  

29.10. slaví čtvrté narozeniny klučíci a princezna z Vrhu Kind. Všem přejeme krásné narozeniny, spoustu mlsků a dortík na oslavu a hlavně pevné zdraví a hodně radosti do dalších let!

12 dní

O víkendu 24.-25.10.2015 jsme se opět zúčastnily našich velmi oblíbených Klubových všestranných zkoušek v Rokycanech. Wendulku jsem nahlásila pět minut po dvanácté, až když bylo bohužel jasné, že nezabřezla a byly jsme až 4. náhradníci, takže se startem jsem moc nepočítala. Moc času na cvičení nebylo, tak jsme natrénovali aspoň úplně novou disciplínu šoulačku. Pár dní před zkouškami přišel telefonát, že můžeme startovat, měla jsem velkou radost. Mým přáním bylo zkoušky dojít a nominovat se na příští rok ještě naposledy na MSR, když už ho budeme mít "pod nosem" v našich oblíbených Rokycanech. Na zkoušky se přihlásila také Martinka s Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , ale bohužel před zkouškami ulehla s antibiotiky. Bylo nám jasné, že Winnie asi bez paničky nebude moc "fungovat", ale nakonec jsem ho vzala taky. Naše obavy se bohužel potvrdili a hned na první disciplíně - klidech na stanovišti se po pár výstřelech zvedl a šel hledat paničku ... Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" byla celé zkoušky skvělá i když trochu utržená z řetězu, hlavně při dohledávkách, protože poslední číslo ve skupině je pro její trpělivost po dlouhém pracovním půstu hodně náročné. Velkou radost mi udělala na barvě, kterou šla moc krásně a jistě od začátku až do konce a pochvalu dostala i za šoulačku, kterou jsme měli na zkouškách poprvé. Wendulka šla všechny disciplíny s přehledem, jedinou 3 si vysloužila na vlečce srstnaté, kde poslední čtvrtinku došla volným hledáním. Jinak má moje zlatko v tabulce opět samé 4. Polní disciplíny si vychutnala jako vždy a ukázala, že i velmi temperamentní retriever může být také výborně ovladatelný. Wendulka dokázala tyto Všestranné zkoušky potřetí v řadě za sebou Vyhrát nejen s titulem CACT, ale i s oceněním za Nejlepší pole !

  

Malá Rubynka - Power of Gold Brdské zlato se mezitím vystavovala hned na třech výstavách za sebou. V pátek na Speciální výstavě retrieverů ve Viničném, kde posuzoval specialista na plemeno ze země původu Mr. David Hutchison. Tomu se Rubynka velice líbila, dostala od něj moc krásný posudek, ocenění VN1 a také BOB Puppy. V sobotu a v neděli na MVP v Bratislavě preferovali rozhodčí spíše krémovou barvu, ale i tak získala Rubynka moc pěkné VN3 a VN2 ve třídě dorostu a hezké posudky. Moc gratulujeme!

Wendulky synek Marley - Nothern Cross Brdské zlato splnil další krok k uchovnění - složil psí maturitu OVVR. Šlo mu to moc hezky, jen vodění u vody pro něj bylo moc velkým lákadlem a limitní známka ho hodila do III. ceny, jinak má v tabulce čtverky a dvě trojky. Gratulujeme! Teď už jen dvě výstavy a bude z něj chovný pes :o)

16.10.2015 - Dnes se naše chovné fenky Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" podrobily dalšímu vyšetření na dědičné oční vady u MVDr. Gbelce. Máme velkou radost, že jsou jejich vyšetření opět negativní a jejich oči perfektně zdravé! 

V sobotu 10.10. mělo svou výstavní premiéru další děťátko naší Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U". Perry - Power of Sunshine Brdské zlato to zvládl stejně skvěle jako jeho sourozenci. Se svým veselým temperamentem se moc hezky předvedl ve třídě dorostu, dostal moc hezký posudek a známku VN1. Jsme moc rádi, že se mu na výstavě líbilo a vůbec nic mu nedělalo problémy. Perryho byla podpořit i mamka Bisou, která svůj názor na výstavy nehodlá měnit, ale i tak si vyběhala ve třídě pracovní Výbornou a 3. místo. Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato si naopak výstavu užívala jako vždy a ve třídě veteránů získala V1 a titul BOV.

Perry

Další Bisulky děťátko naopak začalo svou pracovní kariéru. Šikulka Rubynka - Power of Gold Brdské zlato pracovala naprosto perfektně a ve svých 6 měsících složila OVVR v I. ceně s plným počtem bodů! Moc gratulujeme a jsme na malou šikulku moc pyšní!

Ruby     Ruby

Pracovní sobotu měl i Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato. Složil úšpěšně PZ i když tentokrát kvůli limitní známce ve III. ceně. Ale to se stane každému a i tak mu moc gratulujeme i jeho paničce!

V neděli jsem byla na návštěvě u našich vnoučátek v CHS V. Lerch. Bellinka - Joy White Glow Brdské zlato a CH Zephyr Golden Erinor mají 4 krásné holčičky a 4 statné kluky. Vrh je velmi vyrovnaný, všechna štěňátka jsou zdravá, mají správný skus a kluci všichni sestouplá varlátka. Fotky krémových medvídků najdete v této Galerii. Volné jsou pejsci i holčičky a čekají na ty nej majitele. V případě zájmu kontaktujte paní Lerchovou: tel. 737207152, email: pajalerch@seznam.cz   

V sobotu 3.10. se Pinoušek - Power of Love Brdské zlato vystavoval poprvé ve třídě dorostu na Krajské výstavě v Litoměřicích. Moc hezky se předvedl i přes velmi dlouhé čekání, získal ocenění VN1 a moc pěkný posudek. Zbytek víkendu pak patřil přípravě na všestranky. Krásné babí léto, nádherná honitba a skvělá společnost, prostě ideální víkend! Moc děkujeme!

Pino 6 měsíců

Bohužel se nám s Wendulkou - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" štěňátka nepovedla, nejspíš jí není Stanley souzený. Naše nové plány najdete v sekci Štěňátka.

1.10.2015 - Dnes slaví své 7. narozeniny naše štěňátka z Vrhu Energy ! Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Kaylee, Kirppu, Ebi a především naše milovaná Wendy , přejeme Vám všem krésnou narozeninovou oslavu, spoustu dárečků a mlsek a pevné zdraví do spousty dalších let s Vašimi rodinami! Ať je stále Energy Vaše nomen omen!

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

12.9.2015 se konaly klubové PZ v Dolních Habarticích. Letos jsme se těchto našich oblíbených zkoušek s bezvadnou atmosférou bohužel nemohli zúčastnit, ale zastoupili nás naše odchovečky a jejich páníčci. V krásném počasí a pohodové rodinné atmosféře si zkoušky moc užili a nedopadli vůbec špatně. Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato získal I. cenu a krásné celkové 3. místo. Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" bohužel doplati na svůj hypertemperament a los, prostě malinko chybělo zkouškové štěstí. Na první disciplíně aport kachny z hluboké vody to po 8 šplouchnutích a výstřelech, kdy pro kačku nemohl, neustál a vyběhl bez povelu. Dostal tedy limitní známku 2 a dokončil zkoušky v II. ceně na pěkném 4.místě. Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato se rozhodla, že si nebude kazit pověst a vypadla jako obvykle na poslední disciplíně :o)) Všem moc gratuluji!

Dnes máme úžasné pracovní zprávy od našich odchovečků. Maybískovi - Make Right Decision Brdské zlato a jeho paničce přálo zkouškové štěstí na SZVP, kde získali krásnou I. cenu a k tomu i titul r.CACT. CACT na těchto zkouškách získal šikovný syn našeho Jima - Deep Delight Brdské zlato Baddy z Líšeňské planinky, který letos velice stylově dokončil titul Šampion práce ziskem posledního titulu CACT na MSR, které také celé Vyhrál a stal se Všestranným Vítězem Retrieverů 2015 ! Moc oběma klukům gratulujeme!

  

Poslední měsíc nás zlobily internetové stránky a nešlo je aktualizovat. Musíme tedy doplnit spoustu novinek. Naše Štěňátka z Vrhu Quantum se rozutekla do nových domovů a zatím jsou moc šikovná a dělají svým páníčkům radost. Postupně jim všem uděláme jejich osobní stránečky a fotogalerie s fotkami z nových rodin. Doma ještě na svůj dlouhý let čeká malý Boomer - Quantum of Roquery Brdské zlato, ale i on již brzy vylétne z hnízda.

Aby u nás nebylo moc dlouho smutno, se doufejme postará naše šikulka Wendulka - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" , která byla 2. a 4.9. nakryta ve Francii krásným a šikovným Stanleym - Trialer Follow Me Stanley de l´Orfillec. Stanley je výborný dualpurpose pes se skvělou povahou a rodokmenem plným zvučných jmen. Moc doufáme, že nám krytí vyjde a Wendulka bude mít svá poslední štěňátka.

Stanley  X   Wendy

Také výstavních výsledků je za poslední dobu hodně a krásně si vedli hlavně naši nejmenší. Ruby - Power of Gold Brdské zlato byla na svých první výstavách moc šikovná a krásně se předváděla. Na OV ve Vrbové vyhrála VN1 a v soutěžích i svůj první krásný pohár za BIS Baby a na MVP v Bratislavě se jí dařiloo také moc pěkně a získala hezký posudek a VN1. Bráška Pino - Power of Love Brdské zlato byl na MVP v Mladé Boleslavi také VN1 a hezky se předvedl. V Mladé Boleslavi se vystavovala také naše seniorka Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Moc jí to slušelo a vyběhala si V2 ve třídě veteránek. Z našich odchovů se ještě v pracovní třídě předvedl Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato a vedlo se mu skvěle, třídu pracovní vyhrál a získal další titul CAC. A na závěr ještě nádherný výsledek syna našeho Deana - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato - Hennesyho - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven. Hennýsek zazářil na klubovce v Třeboni, vyhrál V1 CAC a následně i tituly Vítěz Třeboně a BOS ! Všem moc gratulujeme! 

Ruby   Pino

Další týden utekl jako voda a našim Štěňátkům je 5 týdnů. V horkém počasí je jim nejlépe na zahradě i když i tam je zlobí horko. Dovnitř do pokojíčku chodí jen spinkat nebo když prší. Štěňátka si moc krásně hrají a jsou v tomto věku neuvěřitelně roztomilá. Hodně jim houstnou kožíšky, což kompenzují v horku cachtáním ve svém pidibazénku. Štěňátka jsou krmena BARFem, dostávají 3x denně různé druhy masa a na noc křidýlka a podobné masité kosti na okus, krásně se s nimi zabaví. Na zahradě si užívají volného prostoru, běhají, hrají si, řádí v tunelu, bazénku, perou se, lumpačí a okusují trpělivé dospěláky. Samozřejmě i na zahradě mají spoustu hraček. Ze sousední stavby se line spousta různých hluků a zvuků, které se jim starají o socializaci a samozřejmě si užívají tak návštěv a mazlení. Brzy se s nimi vypravíme na první výlety autem na různá místa. V těchto vedrech asi hned zamíříme k rybníčku.

O víkendu měli svou opravdovou premiéru na oficiální výstavě naši prckové Pino - Power of Love Brdské zlato a Eriska - Power of Sol Brdské zlato a premiéru ve třídě veteránů měla Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Oblastní klubová výstava na Konopišti byla úžasná a pro naše miminka naprosto ideální. Náladu a nadšení nám nezkazil ani deštíček, který v horkém počasí spíš příjemně osvěžil. Pinoušek i Eriska se s paničkami vystavovali jako úplní profíci, moc hezky běhali i trpělivě stáli ve výstavním postoji. Zaslouženě si tedy oba odnesli známku VN1 a krásný posudek. V sourozeneckém boji pak vyhrál bráška Pinoušek a získal krásný pohár za BIS Baby. Jillynka si výstavu moc užívala, jen ve třídě veteránů působila trochu nepatřičně, ale co dělat, do Juniorů už mi jí nevezmou :o)) Dostala moc hezky posudek a známku V3. Z našich odchovů se výstavy zúčastnila ještě Kira - Let´s Live Forever Brdské zlato a i ona si vedla skvěle a získala krásné V2 ve třídě otevřené. A protože se skvěle vedlo i našim kamarádům, odjížděli jsme zpět domů s autem plným krásných cen a ještě krásnějších zážitků. Moc děkuji Martince a Janičce za skvělou prezentaci našich prcků, Irence za profi předvedení Jillynky a Procházkovic holkám za výbornou společnost a krásné fotky a Martině za hlídání našich miminek!

Nezahálel ani šikulka Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato a v teplém počasí zápolil na Východočeském derby. Vodky jim s paničkou nevyšly, panička špatně pochopila, kam posílat na dohledávku a tak hledali jinde, ale na PZ se jim dařilo a přes limitní známku z přísně posuzovaného slídění, je úspěšně dokončili. Maybísek tak má ve dvou letech už složené PZ i SZVP. Jsme na Vás Renatko moc pyšní!

1.8.2015 slaví své krásné druhé narozeniny náš Vrh Ocean. Pralinko, Orinku a Jacku přejeme Vám všem krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a spoustu šťastných let s Vašimi páníčky!   

26.7.2015 - Našim Štěňátkům jsou dnes 4 týdny. Už jsou to psíci se vším všudy, kteří čile objevují svět kolem sebe. Zkoumají nejen svůj pokojík se spoustou hraček a terasou, ale už i celou zahradu, kde se jim moc líbí. Krásně si hrají spolu, s hračkami i s dospělými psy. Bášenka - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" se o ně hezky stará a ještě vydatně kojí, ale 3x denně už prckové dostávají masíčko se štěněčím mlíčkem. Málo kdy nechají nějaké zbytky pro mamku a tetičky. Většinou je mistička krásně vymetená. Jen jsou ještě po papání trochu upatlánci, to musí ještě docvičit :o) Štěňátka dostala druhé odčervení, stejně jako jejich maminka. O vydatnou socializaci na různé zvuky se jim stará sousední stavba, ale ještě jim pouštíme i speciální CD s různými zvuky, aby si navykli na střelbu, ohňostroj, zvuky dopravy a podobně. Máme volné ještě dvě holčičky!

  

Na Roudné jsme Maybískovi - Make Right Decision Brdské zlato odebrali vzorky na genetické vyšetření a dnes nám přišly výsledky. Maybísek Má testy GR PRA 1 i 2 N/N čisté! Máme velkou radost!

19.7.2015 - Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" Štěňátkům jsou dnes 3 týdny. Prckové už hezky chodí a zlepšují se každým dnem. Čile se zajímají o svět kolem sebe. Začínají si hrát s hračkami i se sourozenci. Dostali už první papání z mističky a mělo velký úspěch. Obzvlášť slečna Červená se nacpala, že skoro praskla :o) Štěňátka také trénují venčení hezky mimo svou bedničku, holčičkám to jde samozřejmě trochu lépe než klukům. Až na tropická vedra prcky nic netrápí a jsou moc spokojení. Máme volné ještě dvě holčičky!

  

A jsou tady další krásné novinky. Další z Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" potomků složil úspěšně OVVR. Aboyeur Percy Štěkající srdce pracoval moc hezky, aportoval vzorně zvěř za plný počet bodů, pokazil jen malinko vodění na volno. Moc gratulujeme!

Na NVP v Mladé Boleslavi nás v tropickém vedru reprezentoval Procházkovic gang a také Bessinka - Make My Day Brdské zlato. Všichni se i v tom vedru moc snažili a hezky se předvedli. Sean - Kind Dream Brdské zlato získal V3 ve třídě otevřené, Fergie - Have More Fun Brdské zlato V2 ve třídě pracovní, Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato V4 ve třídě vítězů, Bessinka byla malinko při těle a tak to bylo tentokrát VD, ale nic co by se nedalo snadno zlepšit ;o) Parádní třešničku na závěr nám připravil Procházkovic gang, který ve složení Sean, Fergie a Kaylee vyběhal BIS chovatelskou skupinu ! Moc děkujeme za parádní prezentaci!

Konečně je chvilka doplnit krásné výsledky našich odchovů z výcvikového tábora v Roudné. Oficiálních zkoušek OVVR se tentokrát zúčastnila pouze Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" šikovná dcera Eliška Pouštní vítr. Vedla si naprosto perfektně, získala plný počet bodů ve všech disciplínách a aportovala i bažantíka, kterého viděla poprvé v životě. Celkově obsadila krásné druhé místo a dostala velkou pochvalu od rozhodčího za chuťovou a temperamentní práci.

  

Neoficiálního, ale prestižního Procházkova poháru se zúčastnilo hned několik našich odchovů: Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato , Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato , Fergie - Have More Fun Brdské zlato , Seaneček - Kind Dream Brdské zlato a Noreen - Northern Star Brdské zlato. Nejlépe si vedl Winnie, který obsadil krásné 3. místo z 19 startujících a Kaylee, která byla pátá, ale všichni se moc snažili, byli šikovní a jsme na ně moc pyšní!

Pino - Power of Love Brdské zlato pak zazářil ještě na táborové výstavě, kde se předvedl jako profík, krásně stál i běhal a vyhrál všechny třídy i celou výstavu - Super BIS. Doufáme, že mu to tak půjde i na oficiálních výstavách za pár měsíců.

V táborové soutěži o největšího šikulku bodovali naši nejmladší účastníci - štěňátka po Bisulce Eriska - Power of Sol Brdské zlato celou soutěž s 53 účastníky vyhrála a zvládla úkoly, na kterých si vylámali zuby i "U"čkoví psi! Bráškové Pino - Power of Love Brdské zlato a Perry - Power of Sunshine Brdské zlato se také nedali zahanbit a vedli si skvěle. 

Ve stejné době nezaháleli ani naše odchovy v zahraničí. Fredík - I´m Your Destiny Brdské zlato přes poraněné koleno získal v Litvě na výstavě moc hezké posudky V3 a CQ. Lola - Let Me Love You Brdské zlato úspěšně zvládla ve Finsku náročný Charakterový test. Oběma blahopřejeme!

Z další zprávy máme obrovskou radost, protože se týká zdraví a to je ze všeho nejdůležitější. Marley - Nothern Cross Brdské zlatoDKK AA, DLK 0/0 a OCD ramen negativní. Jeho srdíčko je také v naprostém pořádku.

A na závěr krásné novinky od naší Sárinky - CH Deep Desire Brdské zlato "U" :o) Ultrazvuk potvrdil, že Sárinka je březí a očekává početný vrh ze zahraničního krytí krásným psem Jako´s Musthave. V případě zájmu o rezervaci štěňátka kontaktujte CHS Golden Sirius.

15.7.2015 - Dnes slaví své 4. narozeniny 4 štěňátka z našeho Vrhu I´m Your ! Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" , Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , Líbě - I´m Your Lady Brdské zlato i Fredymu - I´m Your Destiny Brdské zlato přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, ať je neopouští ta spousta energie, kterou stále mají a jejich šťastný úsměv! Mám Vás moc rádi! 

14.7.2015 - Štěňátkům je dnes 16 dní a končíme tedy s ranou neurostimulací. Naváží další cviky desenzibilizace, navykání na manipulaci, různé povrchy, zvuky a podobně. Štěňátka krásně rostou a začínají chodit, takže brzy se už také začnou učit venčit se mimo svou bedničku. Štěňátka už se učí orientovat zrakem a sluchem a trénují si zvukové projevy. Maminka Bášenka - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" se o ně vzorně stará a má pro ně spoustu mlíčka. Sem tam už smí s péčí o miminka pomoct i tetky, do toho se hrne samozřejmě nejvíce Bisulka. Máme volné ještě dvě holčičky!

11.7.2015 - Dnes slaví své krásné 13. narozeniny naše milovaná zakladatelka rodu Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U". V první řadě jí patří velké poděkování za vše, co mě o zlaťácích za ta léta naučila. Byla moje první a spolu jsme prošly od prvních krůčků ve výcviku, výstavách, canisterapii i chovu až k metám nejvyšším. Zvládla s klidem a přehledem všechny moje začátečnické chyby a přešlapy. Mimiška má po světě spoustu potomků, kteří jdou v jejích stopách a dělají nám velkou radost. Milá Mimiško, přejeme ti pevné zdraví jako doposud a abys tu s námi byla ještě dlouho a rozdávala kolem sebe radost a lásku!   

  

9.7. - Krásných 5 dní na Výcvikové táboře v Roudné je za námi. Odjíždělo se nám těžko, ale po miminkách doma se nám stýskalo. Za těch pět dní štěňátka pořádně vyrostla a udělala velké pokroky. Všichni více než zdvojnásobili svou porodní váhu, už se pokouší o první krůčky a první z nich právě dnes otevřeli očička. Začínají také slyšet a nacvičují si zvukové projevy. Zítra je čeká první odčervení a také stříhání drápků, které už jim moc narostly. Bášenka - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" je spokojená maminka, moc hezky se o štěňátka stará, pořádně papká a s nadšením chodí na procházky do lesa. Mlíčka má pro prcky dostatek a tak není třeba vůbec přikrmovat.

13 dní

4.7.2015 - Našim miminkům z Vrhu Quantum je dnes 6 dní. Nejsnaživější jedlík, slečna Růženka, už stihla zdvojnásobit svou porodní váhu a ostatní jí také brzy doženou. Přes tropické vedro má Bášenka - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" dostatek mlíčka, hezky papká a o štěňátka se vzorně stará. Dovolí už i ostatním holkám, aby si štěňátka očichaly a už se chladí i mimo porodní bednu. Na procházky chodíme do stínu do lesa brzy ráno a večer a Bášenka je moc miluje a běhá si po lese, jakoby nebyla jen pár dní po porodu. Štěňátka mají v bedně chladící gelovou podložku a v pokoji puštěný větrák a tak vedra zatím snáší moc dobře. Štěňátkům krásně zčernaly nosíky a tlapičky a i jejich kožíšky rychle tmavnou. Od třetího dne cvičí štěňátka cviky ranné neurostimulace pro ten nejlepší start do života, silný imunitní systém a vyšší odolnost proti stresu. Na pár dní teď odjedeme s holkama na výcvikový tábor do Roudné a o štěňátka a Bášenku se bude vzorně starat spolupanička Martina a moje hodná maminka. Oběma děkujeme! Pár dní tedy nebudou nové fotky ve fotogalerii, ale pak je zase rychle doplníme ;o)

1.7.2015 slaví náš Vrh Give 5. narozeniny! Přejeme všem krásnou narozeninovou oslavu, spoustu mlsek a dárečků a ještě hodně šťastných let s jejich prima rodinami!


 

Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato se opět podrobil vyšetření očí na DOV (dědičné oční vady) a opět v 7 letech s negativním výsledkem. Máme velkou radost!

Krásnou zprávu jsme dostali od Wendulčiny - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" dcery Erinky - Northern Sun Brdské zlato a jejích páníčků. Erinka složila úspěšně svou psí maturitu OVVR v I. ceně s plným počtem bodů a s oba aporty se zvěří. Celkově obsadila úžasné 2. místo. Moc gratulujeme a přejeme hodně chuti do dalšího cvičení a práce!

    

28.6.2015 - Dnes se Bášence - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" a Copperovi - Rayleas Mister Copper narodila krásná štěňátka. Poměr je krásně vyrovnaný, máme 4 klučíky a 4 holčičky. Bášenka rodila pěkně a bez komplikací a všechna štěňátka jsou velmi životaschopná a krásně sají. Štěňátka mají pěkný pigment a kožíšky od světle zlaté po středně zlatou, ale budou tmavnout každým dnem. Ve Fotogalerii jsou první fotky z porodu.

Ve stejný den slaví narozeniny i náš Vrh Deep , letos je jim již krásných 7 let. Sárinko, Deanečku a Jimánku, přejeme Vám krásné narozeniny, spoustu dárečků a ještě spoustu spokojených let s Vašimi prima páníčky v plném zdraví!

Vrh Deep - 6 týdnů

27.6.2015 - Na MVP v Brně slavila krásný úspěch Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" dcera Kira - Let´s Live Forever Brdské zlato. Vyhrála velmi silně obsazenou třídu otevřenou s titulem CAC a následně i titul r.CACIB ! Moc blahopřejeme!

Kira

20.6.2015 - Bášence - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" už zbývá do porodu jen pár dní. Doma je samozřejmě vše připravené a Bášenka si užívá rozmazlování. Počasí se naštěstí umoudřilo a přestala vedra, která jsou pro těhulky náročná. Bášenka hezky papká i když si trochu vymýšlí co a na procházkách jí to baví, jen už chodíme na kratší a pomalejším tempem. Bříško má velké a štěňátka v něm řádně kopou. V letní fotogalerii jsou fotky z dnešní trochu mokré procházky :o)

  

12.6.2014 slaví své páté narozeniny jediná princezna Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme jí krásnou narozeninovou oslau, dobroučký dort, ještě spoustu spokojených let se svou rodinou a pevné zdraví!

Wendy - 7 týdnů

Poslední týdny byly poněkud hektické a tak doplňuji spoustu krásných výsledků našich odchovečků, na které jsme moc hrdí.

První místo si rozhodně zaslouží dva z potomků našich Déčkových kluků, kteří zabodovali v poháru Anca cup za rok 2014. Nejlepším pracovním psem se stal Jimův - Deep Delight Brdské zlato syn Baddy z Líšeňské planiny a nejlepší pracovní fenkou Deanova - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato dcera Beau Rose Préma Shanti Navaro !!!

Na klubové výstavě na Konopišti se ukázalo hodně našich odchovů i jejich potomků. Všem moc děkujeme za prezentaci!

Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato V

Fergie - Have More Fun Brdské zlato V3

Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato V4

Noreen - Northern Star Brdské zlato V

Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato V

Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato V4

Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V4

Gucci Angel Shadow V

Faight z Liblických rákosin V

Anežka Laura od Litovického potoka VD

Beau Rose Préma Shanti Navaro VD

Kaylee

Ani naše odchovečky v zahraničí nezahálí a dělají nám radost.Na klubové výstavě v Estonsku nás krásně reprezentovala Lola - Let Me Love You Brdské zlato, Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato a jejich dětičky a také Dasty - JCH Let´s Hunt Brdské zlato. Díky nim získala CHS Brdské zlato v Estonsku čestnou cenu v soutěži chovatelských stanic a Fredíkovo potomstvo si s taťkou vyběhalo čestnou cenu a 4. místo v soutěži plemeníků. Moc děkujeme!

V tropickém počasí v Nitře se vystavovali Deanovy - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato synové Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V3 a Gucci Angel Shadow V3.

    

A na závěr krásné pracovní novinky. Noreenka - Northern Star Brdské zlato a její panička složily společně v úmorném vedru své první vyšší lovecké zkoušky. Jako úplní začátečníci zvládli hned napoprvé PZ s moc krásnými známkami. Pouze limitní známka je hodila do III. ceny, jinak jsou v tabulce samé 4 a 3. Raduško jste skvělé, jsme na Vás s Wendulkou moooc pyšné !!!

Náš budoucí Vrh Quantum v Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" bříšku krásně roste. Na kontrolním ultrazvuku v 26. dni březosti to vypadá na 7-8 štěňátek, ale necháme se překvapit, kolik jich bude na konci června doopravdy. Bášenka trochu hůř papká, ale jinak je veselá a ve skvělé kondici.

26. den březosti

Na výstavě v Litoměřicích se moc hezky umístili naše odchovy a jejich potomci. Šikulka Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato si vyběhal další V1 CAC ve třídě pracovní, Seaneček - Kind Dream Brdské zlato V ve třídě otevřené a Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato V3 ve třídě Šampionek. Neztratili se ani Deanovi synové - . Moc gratulujeme!

Kaylee    Maybísek

Uplynulý víkend byl velmi náročný a pro nás také smutný, protože nám začala odcházet naše štěňátka z Vrhu Power do nových domovů. Pevně doufáme, že jsme všem našim akčním raráškům vybrali ty správné rodiny, kde se budou mít báječně a budou mít tu nejlepší péči. Podle prvních zpráv jsou všichni šikovní a v nových domovech si hezky zvykají. Posledním třem mušketýrům, kteří jsou ještě u nás, jsme natočili nové VIDEO. O to, aby nám nebylo dlouho smutno, se postarala naše Bášenka - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Ultravuk potvrdil, že je březí a čeká svá poslední třetí štěňátka s krásným anglickým gentlemanem Copperem - Rayleas Mister Copper. Máme velikou radost a další vrh malých zrzíků se moc těšíme!

Bambou - 20 měsíců   X   Copper

19.5.2015 - 8. narozeniny dnes slaví naše štěňátka z Vrhu Crazy. Všem "čerstvým seniorům" moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami! krásnou narozeninovou oslavu všem a spoustu dárečků! Vzpomínáme na naší milovanou Corinku za duhovým mostem.

Úžasná zpráva nám přišla z Polska. Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" krásná dcera Flo - Let Me Shine Brdské zlato zazářila na speciální výstavě zlatých retrieverů ve Swierklanieci, kde posuzoval anglický rozhodčí Mr. Gordon Kipps z CHS Wheatcroft. Flo vyhrála třídu otevřenou, titul CAC, následně i titul BOS a k tomu ještě soutěž o Nejlepší pohyb! Moc Florce i její paničce gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů! 

Nafotili jsme našim štěňátkům nové fotky v postojích v 6 týdnech věku. Museli jsme se tentokrát obějít bez ponoci profi fotografky Magdy, ale štěňátka byla šikovná a na sluníčku se fotilo moc dobře.

Chance - Power of Heart BZPerry - Power of Sunshine BZCaddy - Power to Hunt BZFox - Power of Rain BZPino - Power of Love BZRuby - Power of Gold BZAnnie - Power of Hope BZEris - Power of Sol BZ

Na květnových klubových výstavách KCHLS v Humpolci nás výborně reprezentovali "naši kluci". Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato si vyběhal nádherné V3 v silně obsazené třídě pracovní, kde bylo nahlášeno i několik Šampionů. Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato se hezky předvedl ve třídě vítězů a získal pěkné V4. Moc krásně si vedli i jeho děti - Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V/V4, Gucci Angel Shadow V4/V1 CAC a Bellinka - Beau Rose Préma Shanti Navaro V/V2 r.CAC. Všem moc gratulujeme!

Maybe   Dean

Prckům z Vrhu Power je už šest týdnů. Náš čas s nimi se rychle krátí a utekl neuvěřitelně rychle. Z malých myšiček jsou psíci se vším všudy, kterých je plný dům i zahrada a je s nimi veselo. Dnes byli potřetí odčervení a v příštím týdnu je čeká očkování, tetování, čipování, vystavíme jim pasy a budou vypravení na cestu do velkého světa. Bude se nám po nich moc stýskat!

    

7.5.2015 slaví naši miláčkové z Vrhu Northern své druhé narozeniny! Přejeme jim všem krásnou oslavu se spoustou dobrůtek, pevné zdraví a spoustu lásky a péče od svých páníčků! 

Na MVP v Praze 2.5.2015 nás nádherně prezentovali naše odchovy se svými páníčky. Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato měl premiéru ve třídě pracovní a s paničkou jim to šlo tak nádherně, že si vyběhali Výbornou, 1. místo a titul CAC. Fergie - Have More Fun Brdské zlato se vystavovala také ve třídě pracovní a rozhodně se nenechala Maybískem zahambit a získala také Výbornou, 1. místo a titul CAC. Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" to měla ve třídě šampionek nejtěžší, ale i ona si vedla s paničkou báječně a vyběhala si Výbornou, 2. místo a titul r.CAC. Na výstavě byli také dva Deanovi - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato potomci - Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven ve třídě pracovní a Georgiana Angel Shadow v mezitřídě. Oba získali Výbornou a pěkné 3. místo. Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci!

Fergie     Sárinka

Maybísek

Na prvního máje k nám přijela hodná teta Magda s pomocníky a nafotila nám moc pěkné postoje Štěňátek. Někteří spolupracovali lépe, někteří hůře, nejvíce stávkovala slečna Žlutá, ale i u ní se nakonec pěkná fotečka podařila. Moc děkujeme za pomoc a návštěvu!

Modrý / Blue boyZelený / Green boyHnědý / Brown boyAzurek / Light blue boyŠediváček / Gray boyČervená / Red girlRůženka / Pink girlŽlutá / Yellow girl

30.4.2015 - Další týden utekl jako voda a našim Štěňátkům je 5 týdnů. Už jen dva týdny a pomalu se začnou rozjíždět do svých nových domovů. Uteklo to tentokrát strašně rychle. Štěňátka krásně rostou a prospívají, mají krásnou hustou srst a dělají nám jen radost. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" s nimi stále tráví spoustu času a ještě vydatně kojí. K maminčině mlíčku dostávají štěňátka 3x denně masíčko - jsou krmena BARFem. Na noc pak dostávají na okus masité kosti, aby měli zábavu a trénovali si zoubky. O víkendu zkusíme znovu štěňátka vyfotit v postojích, aby si mohli noví páníčci začít pomalu vybírat. Celý vrh byl na přání budoucích páníčků natestován na ICT-A. Štěňátka se držela přesně statistiky, Červená, Zelený, Azurek a Šediváček jsou ICT-A N/N - tedy čistí a Modrý, Růžová, Hnědý a Žlutá N/P - tedy přenašeči. Všechna štěňátka jsou tedy zdravá a bez lupů.

26. a 27.4. byla ve Francii naposledy nakryta naše krásná a šikovná francouzka Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" krásným a v chovu již velice dobře prověřeným Copperem - Rayleas Mister Copper ze známé chovatelské stanice Rayleas, která má stejný chovatelský cíl jako my - tedy chov dual purpose zlatých retrieverů. Moc děkuji Martině a Anetce, že tentokrát zvládly cestu i krytí beze mě a jsem ráda, že si výlet hezky užily! Děkuji samozřejmě i Catherine a Svenovi, že nám krytí umožnili. Krytí bylo předpisové a tak pevně doufáme, že za 3 týdny nám ultrazvuk ukáže štěňátka!

26.4.2015 - Dnes štěňátka poprvé trénovala postoj na stole a byla na pouhé 4 týdny moc šikovná. Do opravdových výstavních postojů to má ještě daleko, hlavně pak Modrý stávkovala a Růženka by se pro kus dobroty přerazila a smotala do kozelce, ale stát v klidu to nééé :o))

ModrýZelenýHnědýAzurekŠediváčekČervenáRůženkaŽlutá

ModrýZelenýHnědýAzurekŠediváčekČervenáRůžováŽlutá

23.4.2015 - Dnes jsou našim Štěňátkům 4 týdny. Už je to parta malých lumpíků, kteří si krásně hrají a běhají po celém pokoji. Když je venku hezky, mrknou se už i na terasu. Počasí nám zatím moc nepřeje, ale snad se trochu oteplí a prckové budou moct trávit čas i venku na zahrádce a vydají se první malé průzkumné výlety autem po okolí. Poslední dny štěňátkům hodně zhoustla a prodloužila se srst, takže tolik tepla už nepotřebují a jsou odolnější. Dnes dostali prckové druhé odčervení a pro jistotu také probiotika. Také jejich drápky potřebovali opět ostříhat. Začínáme s přivykáním na různé nárazové zvuky, jako střelba, ohňostroj, hluk dopravy..., které štěňátkům pouštíme ze speciálního CD. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" je stále stejně vzorná maminka, o miminka se perfektně stará a ještě hodně kojí. K mlíčku od maminky teď prckové dostávají 3x denně mleté masíčko zalité trochou teplého štěněčího mléka. Moc jim chutná, už stihli ochutnat kachní, kuřecí i zvěřinu :o)

  

17.4.2015 - překulil se další týden a našim maličkým jsou 3 týdny. Dělají teď každý den velké pokroky. Chůzi už zvládají bravurně, pokouší se popobíhat a poskakovat. Zajímají se o své okolí, své nově prořezané zoubky zkouší na všem, co je po ruce. Hrají si spolu i s hračkami a okusují mamku. Na oslavu "narozenin" dostali mrňousci poprvé štěněčí mlíčko z mističky, byli šikovní a moc jim chutnalo. Také jsme jim znovu ostříhali drápky, aby tolik neškrábali maminku při kojení a aby se jim lépe capkalo. Pomalu zkoumají celý svůj pokoj a učí se venčit mimo bedničku, jako velcí pejsci. O víkendu už celý pokojíček přestavíme a dostanou ho k dispozici se vším všudy, se spoustou nových hraček a atrakcí.

14,4.2015 - Dnes máme dvě nové zprávy od Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". První je, že opět absolvovala vyšetření očí na DOV s perfektním výsledkem a její oči jsou v naprostém pořádku. A druhá, že po dlouhém čekání se konečně rozhodla hárat. Doufáme, že výlet za ženichem Copperem - Rayleas Mister Copper do Francie se vydaří a dočkáme se posledních Bášenky štěňátek, pořádných zrzíků :o)

Bambou - 20 months  X  Copper

10.4.2015 - Vrhu Power jsou už dva týdny a z malých myšiček jsou maličcí psíci se vším všudy. Začínají používat zrak a sluch a jejich motorika se zlepšuje hodinu od hodiny. Všichni už pěkně chodí i když zatím jen pár kroků. Většinu dne prospí, ale když přijde maminka, tak nastane velké hemžení. Prckové si cvičí také hlasivky a zkouší vyluzovat různé zvuky, jako je vrčení nebo vytí. Moc je baví se poslouchat. Štěňátka dostala první odčervení a jejich maminka samozřejmě taky. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" je stále moc vzorná maminka i když teď už více odpočívá vedle porodní bedny, kde je chladněji a má štěňátka stále na očích. Pořád má spoustu mlíčka, takže zvládne všechna štěňátka sama hezky narkmit a nepotřebuje naší pomoc. Ještě dva dny budeme pokračovat s ranou neurostimulací a pak bude následovat další socializace a desenzibilizace.

5.4.2015 - Dnes je Štěňátkům 10 dní a všechna už otevřela očička. Ještě pár dní potrvá, než doopravdy uvidí. Stejně tak se v této době otevírají i zvukovody a štěňátka začnou brzy slyšet. Prckové mají poprvé ostříhané drápky, všichni byli moc šikovní a hezky drželi. U štěňátek se také rozvíjí motorika a objevují se první náznaky opravdové chůze. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" má zatím dostatek mlíčka a prcky není třeba přikrmovat. Všichni mají malinko nad 1kg a maličká Růženka dnes ztrojnásobila svou porodní váhu. Je to malá bojovnice.

  

2.4.2015 - Našim Štěňátkům je dnes již jeden týden. Všechna moc krásně rostou a výborně prospívají. Všechna už zdvojnásobila svou porodní váhu a jsou to pěkní cvalíčci. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" má dostatek mlíčka, takže nemusíme přikrmovat, jen mamince Bisulce podstrojujeme samé dobrůtky. Bisou je vzorná maminka, štěňátka jsou neustále opečovaná a čisťounká. Občas už si teď lehne vedle bedny a odpočívá a užívá si malé relaxační procházky v lese. Moc se těšíme, až za pár dní štěňátka otevřou oči a začnou slyšet.

29.3.2015 - Po dramatickém příchodu na svět už vládne v naší porodní bedničce jen klid a pohoda. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" je vzorná a pečlivá maminka, krásně se o štěňátka stará a opouští je vždy jen na chvilku. Pěkně se rozjedla a štěňátka mají dostatek mlíčka. Ostatní holky vidí Bisulka u bedničky moc nerada a hází na ně varovné pohledy, na které ony citlivě reagují a nechávají jí s miminky v klidu. To se samozřejmě za pár dní změní a budou se moct starat i tety. Štěňátka jsou spokojená, papají spinkají a rostou. Rychle jim zlátnou kožíšky a černají nosíky a tlapičky. Všechna, včetně maličké Růžovky, jsou velmi životaschopná a mají silný sací reflex a velkou chuť do života. Od dnešního dne začneme jako obvykle s programem rané neurostimulace.

28.3.2015 - Krásné štěňátkovské novinky přišli i z CHS Bohemian Lucky. Našemu Deanovi - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato a Jenny Bohemian Angel se narodilo 5 pejsků a 3 holčičky, tedy stejný počet jako u nás :o) Někteří klučíci jsou ještě volní, v případě zájmu kontaktujte CHS Bohemian Lucky! 

27.3.2015 - Náš Vrh Power je konečně na světě. Jeho příchod byl dramatický a dali nám prckové pořádně zabrat, ale nakonec vše dobře dopadlo. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" byla moc šikovná a statečná a o štěňátka se vzorně stará. Máme 5 klučíků a 3 holčičky. Štěňátka jsou všechna velká a silná, jen jedna holčička je drobeček. Štěňátka mají moc krásný pigment a kožíšky od světle zlaté po zlatou. Tady je nová Fotogalerie miminek. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

21.3.2015 - Další týden je pryč a Bisulce - I´m Your Heart Brdské zlato "U" zbývá do porodu jen pár dní. Na procházkách už trochu zvolnila tempo, ale pořád je veselá, akční a březost jí moc sluší, jak můžete vidět na fotkách v naší Jarní fotogalerii. Trochu bojujeme s jídlem, chce to nabízet po troškách v průběhu dne a různě ochucovat, ale nakonec se nechá přemluvit a svou dávku spapká a je ve výborné kondici. Pro štěňátka už je vše připravené a nemůžeme se dočkat, až je konečně uvidíme na světě.

    

16.3.2015 - Utekl další týden Bisulčiny - I´m Your Heart Brdské zlato "U" březosti a bříško roste a roste. Do porodu nám zbývá ještě 1,5 týdne, snad nám holčička do té doby nepraskne :o) Bisulka je pořád spokojená a šťastná nastávající maminka. Na procházkách pořád běhá, ale malinko už ze svého obvyklého turbotempa slevila. Doma odpočívá a mazlí se. Do přeplněného bříška už se toho moc nevejde a tak papáníčko vylepšujeme a rozdělujeme na malé dávky.

  

11.3.2015 Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato "U" si užívá pohodové březosti. Je stále veselá, aktivní, na procházkách běhá, jako by ani neměla už pořádné bříško. Papáníčko jí také chutná, jen je třeba ho rozdělit do více dávek denně. Doma se tváří velice důležitě a potřebuje spoustu mazlení. Štěňátka už jde v bříšku snadno nahmatat a začínají kopat. Štěněčí pokojíček už je vygruntovaný a porodní bedna připravená, aby si v ní Bisulka s předstihem hezky zvykla. Zítra přeočkujeme proti Herpesu a pak už budeme jen čekat a rozmazlovat :o)

Bisou - 46. den březosti

3.3.2015 slaví náš Vrh Let již třetí narozeniny. Argo, Rommi, Dasty, Tobby, Bady, Elso, Lolo, Flo a Kiro máme Vás všechny moc rádi! Přejeme krásnou narozeninovou oslavu. Pevné zdraví a spoustu dalších šťastných let s Vašimi páníčky!

16.2.2015 - Kontrolní ultrazvuk ukázal, že štěňátka v Bisulky - I´m Your Heart Brdské zlato "U" bříšku rostou jako z vody a všechno je v naprostém pořádku. Potvrdilo se také, že štěňátek bude pořádná hromada a Vrh Power bude početný. Natočili jsme prckům jejich první VIDEO.

Konečně se dostávám k aktualizaci výstavních úspěchů našich šikovných odchovečků. Na Duocacib v Brně se ve třídě otevřené v sobotu vystavoval Sean - Kind Dream Brdské zlato. Byl na pana rozhodčího moc hubený, ale i přes známku VD získal 4. místečko. Fergie - Have More Fun Brdské zlato se vystavovala v neděli ve třídě pracovní. Dostala moc krásný posudek Výbornou a 4. místo. Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato se vystavovala po oba dny ve třídě šampionek, v sobotu získala V4 a v neděli V2 r.CAC. Nádherně se vedlo mladičkému synkovi našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" Aboyeur Percy Štěkající srdce. Percy vyhrál třídu dorostu a pak i BOB Puppy. Kaylee byla také na výstavě v Polsku, kde ve třídě šampionek získala Výbornou a 2. místo. Máme ze všech velkou radost!

Percy BOB Puppy

Dnes máme zprávu veselejší. Ultrazvuk ukázal, že Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" čeká štěňátka s akčním fešákem Topasem -CH Rossmix After Rain Comes Sunshine. Vrh Power by se měl narodit na konci března. Moc se na štěňátka po dvouleté pauze těšíme!

Bisou - 2,5 roku X Topas

Ultrazvuk bohužel neukázal ve Wendulky - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" bříšku žádná štěňátka. Je nám to moc líto, ale zkusíme nakrýt znovu další hárání a věřím, že na podzim se vše zadaří a Wendulka bude opět mamkou pořádné kupy štěňátek.

22.1.2015 byla naše zrzka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" nakryta akčním fešákem Topasem -CH Rossmix After Rain Comes Sunshine. Na rozdíl od "jarního výletu" před dvěma týdny s Wendy do Francie, byl tento výlet do Švýcarska zimní a Bisou i Pralinka si užívaly sněhu a procházek po horách. Bisou a Topas si velmi padli do oka a krytí zvládli bez naší asistence, tak doufáme, že letos bude u nás jaro velmi veselé ;o) Podrobnosti o tomto plánovaném vrhu najdete ZDE a fotogalerii z krytí ZDE. Za milou společnost a pomoc děkuji opět Irence a Pralince!

Bisou a Topas

21.1. jsou to již dva roky, co se narodil náš Vrh Make. 7 princezen a 1 statečný princ. Všem Vám přejeme moc krásné druhé narozeniny, pevné zdraví a dlouhý, šťastný život s Vašimi rodinami!

3 dny

První výstavy po svém prvním vrhu se zúčastnila šikulka Lola - Let Me Love You Brdské zlato. Moc jí to slušelo a dostala ve třídě otevřené Výbornou a vyběhala si i krásné 3. místo. Moc gratulujeme!

Lola

9. a 11.1.2015 byla naše Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" ve Francii nakryta krásným, šikovným a milým fešákem Stanleym - Trialer Follow Me Stanley de l´Orfillec. Výlet do Francie jsme si všichni nádherně užili i počasí nám přálo a bylo spíš jarní než lednové. Moc děkuji za pomoc a milou společnost na cestách kamarádce Irence Zárubové a mým skvělým rodičům a Lucce a Evičce za hlídání zbytku smečky po dobu našeho výletu! Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" si pro paničku připravila hned po návratu překvápko a rozhárala se taky. I ona tedy pojede brzy za ženichem Topasem -CH Rossmix After Rain Comes Sunshine do Švýcarska.

Stanley & Wendy

Naše šikovné odchovečky zahájili letošní rok výstavou v Brně. Sean - Kind Dream Brdské zlato získal krásné V4 vet třídě otevřené, Fergie - Have More Fun Brdské zlato byla na paní rozhodčí trochu moc mohutná a tak to bylo tentokrát VD za nadváhu v pracovce a Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato vybojovala Výbornou a pěkné třetí místečko v silně obsazené třídě vítězů. Moc gratulujeme a děkujeme celé Procházkovic rodině!

Velkou radost nám udělala také naše Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U". Po úžasné pracovní sezoně se konečně rozhodla věnovat i jiným záležitostem a mezi svátky se rozhárala. Brzy se vypravíme do Francie za krásným a také velice šikovným ženichem Stanleym - Trialer Follow Me Stanley de l´Orfillec. Moc se na tento vrh těšíme a doufáme, že vše vyjde podle našich přání. Protože se jedná o poslední vrh naší úžasné holčičky, nejde to jinak a jedna princezna zůstane i u nás doma :o)

Stanley  X   Wendy

NAHORU