Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2014

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

V prosinci slaví dva z našich vrhů narozeniny. Vrh Have své 4. narozeniny 12.12. a miláčci z Vrhu Be My se 15.12. zařazují oficiálně mezi seniory a oslaví své krásné 8. narozeniny. Všem miláčkům přejeme krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a ještě mnoho šťastných let s jejich páníčky. Máme Vás všechny moc rádi!

Wendy a jejích 11 štěňátek těsně po porodu   Vrh Be My před 7 lety

Naše odchovečky nám opět udělali radost krásnými výstavními výsledky. Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato získala Výbornou a skvělé 2. místo ve třídě šampionek v Polsku. Maličká dcera našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" Mii - Aboyeur Minnie Štěkající srdce zvládla naprosto perfektně svou výstavní premiéru. Vyhrála třídu štěňátek s hodnocením VN1 a BB2. Krásně se předvedla a dostala nádherný posudek.

Kaylee     Mii

Další zprávy jsou od sestřiček z Vrhu Make. Sunny - Make Miracle Brdské zlato má oficiálně posouzené DKK BC, DLK 0/0 a OCD negativní. Americké sestřičky Remi - Make Me Smile a Savienne - Make a Diference Brdské zlato obě absolvovali oficiální vyšetření srdce a očí obě s negativním výsledkem a předrentgeny na DKK a DLK, které také dopadly moc dobře. Oficiální hodnocení se u OFA provádí až od dvou let věku. Máme velkou radost!

Na dvoudenní MVP v Praze se vystavovali některé z našich odchovů a jejich potomci. Všem moc děkujeme za účast a za to, že se svými pejsky pracují, vystavují je a prezentují naší chovatelskou stanici! Tady jsou výsledky našich zlaťáčků:

Maybe - Make Right Decision Brdské zlato - mezitřída V4 / V2

Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" - třída šampionů V / -

Fergie - Have More Fun Brdské zlato - třída pracovní - / V3

Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato - třída šampionů - / V2 r.CAC

Gucci Angel Shadow - třída mladých V / VD

Darius Golden Sirius - mezitřída V / VD

Emeth Marley Pouštní vítr - mezitřída V / -

Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven - třída pracovní V2 r.CAC / VD1

Faith z Liblických Rákosin - mezitřída V4 / V3

Dora Golden Sirius - třída otevřená VD / -

Maybe   Kaylee

O víkendu 25.-26.10.2014 jsme pro letošek zakončili naší zkouškovou sezonu. Znovu jsme se s Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" zúčastnily MVZPR v Hrádku u Rokycan, kde se nám loni moc líbilo. Zkoušky byly opět perfektně zorganizované a na vysoké úrovni, tak jak je to u Klasnů a jejich přátel již zvykem. Přes chladné počasí jsme si ve výborné společnosti užili nádherný víkend. Wendy prokázala, že je tento rok v úžasné formě a je schopna na několika vrcholových zkouškách za sebou podat vyrovnané špičkové výkony, bez ohledu na povětrnostní podmínky či terény. Wendulka přesně zkopírovala svůj krásný výkon z MSR, tedy samé 4 ze všech disciplin, včetně všech pomocných známek a jedinou 3 z barvy. Tam panička nevěřila, že poslední dlouhý úsek vede opravdu po lesní cestě a pořád jí strhávala a nevěřila jí. Byla to tedy pro Wendíka I. cena, to jsme věděli samozřejmě hned a pak se čekalo na to, až dokončí všichni ostatní všechny disciplíny a až bude vše spočítáno. Moji milí spolubojovníci na mě nahráli malinkou kulišárnu a tak bylo pro mě vyhlášení výsledků opravdu překvapivé, ale o to víc mě vzalo u srdíčka. Wendík OPĚT vyhrála CACT, Nejlepší pole a stala se Vítězem všestranných zkoušek !!! Holčičko moje, moc ti za všechny ty úžasné okamžiky děkuji!!!  Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" se tentokrát na zkouškách nedařilo, chyběla mu jeho panička Martinka, která musela neplánovaně zůstat v práci a zkoušky nedokončil. Z 23 startujících pejsků došlo 5 v I. ceně, 5 v II. ceně, 5 v III. ceně a 8 zkoušky nedokončilo. Bodové hodnocení bylo u všech pejsků vysoké, rozhodovaly spíše smolné limitní známky z různých disciplín. S Wendulkou si teď budeme užívat zasloužené bažantí hony a snad brzy i Wendulky poslední štěňátka, na která se moc těšíme. V plánu je samozřejmě si jednu šikovnou holčičku po Wendulce nechat, prostě to nejde jinak :o)

Na EDS v Brně se vystavovala Wendulky sestřička Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato a přes to, že není v srsti, vyběhala ve třídě šampionek výbornou a pěkný posudek.

Poslední krásná zpráva je od Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" mladičké dcery European Zooey Pouštní vítr. Zooeynka složila úspěšně Canisterapeutické zkoušky v centru Alfa. Moc gratulujeme a přejeme hodně radosti při náročné CT práci!

Dodatečně nám přišla ještě další úžasná zpráva od Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátek. Baddy z Líšeňské planinky a jeho sestřenka Beau Maxima Préma Shanti Navaro se 28.10. zúčastnili klubových PZ ve Štěpánově. Oba si vedli naprosto úžasně. Baddík získal I. cenu a titul CACT a Torinka I. cenu a titul r.CACT. Moc oběma šikulkům gratulujeme!

Ráda bych poblahopřála dvou vnoučkům naší Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" ke krásným úspěchům. Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven krásně uspěl na výstavě v Bratislavě a je teď Slovenským Šampionem. Šikulka Baddy z Líšeňské planinky ukázal co v něm je na klubových MVZPR. Tyto obtížné zkoušky složil v I. ceně, získal tak titul "U", ale také CACT a splnil tak i všechny podmínky pro udělení titulu Český Šampion Práce !!! Jsme na Vás kluci moc hrdí a Vašim páníčkům moc děkujeme za skvělou práci!

    

29.10. oslaví své třetí narozeniny klučíci a princezna z Vrhu Kind. Všem přejeme krásné narozeniny, spoustu mlsků a dortík na oslavu a hlavně pevné zdraví a hodně radosti do dalších let!

12 dní

11.-12.10.2014 Tento víkend nám od našich odchovů chodí samé nádherné zprávy. V sobotu se moc hezky dařilo našim odchovům na výstavě v Litoměřicích. Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato získala Výbornou a krásné 2. místo ve třídě mladých. Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" byl ve třídě pracovní, výstavy mu narozdíl od zkoušek, stále k srdci nepřirostly a tak to bylo VD1 za předvedení. Krásně se dařilo Winnieho synovi Emeth Marley Pouštní vítr, který byl na první výstavě. Marley získal ocenění V1 a VTM a moc hezky se předvedl i v závěrečné soutěži, kde se dostal do finálové desítky. Winnie a Pralinka se pak ještě spolu proběhli ve velkém kruhu v soutěži párů a moc jim to spolu slušelo.

Pralinka     Winnie

Wendulky - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" dcera Chloe - Northern Snowflake Brdské zlato byla moc šikovná a složila úspěšně OVVR v Prosečném pod KCHLS. Moc gratulujeme a přejem hodně chuti do další práce!

Nelenili ani kluci Sean - Kind Dream Brdské zlato a Bady - Let´s Rock Brdské zlato. Oba úspěšně složili CT zkoušky v Třemošné u Plzně. Seaneček již po druhé a celý rok pravidelně navštěvoval děti v jesličkách a stacionáři pro postižené děti a Badík dokonce s plným počtem bodů. Oběma jim přejeme i s jejich paničkami, ať se jim v CT práci daří a přináší radost jim i jejich klientům!

A to nejlepší z tohoto podařeného víkendu na závěr. Šikulka Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" se se svou paničkou zúčastnila ZPR v Blevicích. Celý víkend pracovala perfektně, jedinou troječku dostala na nevyzpytatelném markingu, jinak jsou v její tabulce samé 4. Povedlo se jí vyhrát i v rozstřelu o 2. a 3. místo a tak jsou Sárinky výsledky ze ZPR I. cena, 2. místo a CACT !!! Sárinka tímto splnila všechny podmínky pro udělení titulu Český Šampion Práce a stejně jako její mamince jí náleží také titul Dual Champion, kterého si já osobně velice vážím !!! Moc a moc gratulujeme a jsme na Sárinku i její paničku velice pyšní!

3.-5.10.2014 se konal VIII. ročník MSR, kam jsme se s Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" nominovali vítězstvím na VZPR v Rokycanech minulý rok. Na soutěž jsme odjížděli v dobrém rozmaru, těšili jsme se na krásnou akci a dobrou společnost přátel. V koutku duše doutnala naděje, že si opravíme výsledek z minulého ročníku na I. cenu. Cesta do Zlína po ucpané D1 byla tak trochu očistec, ale náladu nám nezkazila. Do Zlína jsme přijeli včas, ubytovali jsme se v příjemném penzionu a hned jsme vyrazili na slavnostní zahájení zkoušek. A Slavnostní si opravdu zaslouží velké S. Hned u vchodu nás čekalo přivítání od pořadatelů v místních krojích - chléb, sůl a samozřejmě slivovička, jak jinak na Moravě. Prezentace byla blesková a bezproblémová a hned nám nabízeli cokoliv k pití včetně moravského vínka. Když jsme se všichni sešli, následovalo slavnostní zahájení doprovázené nádherným troubením, slavnostní nástup a představení rozhodčích a přivítala nás i paní starostka. Při losování nás čekal dárek v podobě lahve pivka z místního pivovaru, která měla na dně přilepeno naše startovní číslo. Pak už byla večeře, posezení a popovídání s přáteli a jeli jsme se dobře vyspat na první zkouškový den.

První disciplínou zkoušek byl klid na stanovišti, ten Wendulce nedělal nejmenší potíže. Pak se naše skupinka přesunula na velký les. Na následování jsem nastupovala bez nervů, to má Wendy zmáknuté, ale jak jsme se přiblížili na 10m k místu disciplíny, vyběhlo z lesa přes cestu srnčí a zůstalo stát v poli pod cestou a zvědavě po nás pokukovalo. To už mi bylo jasné, že tentokrát následování lehké nebude. Wendy byla napjatá a jistila srnčí pohledem, ale disciplínu provedla vzorně bez chybičky. Pak jsme hned pokračovali na barvu. Tu jsem Wendy pokazila já svou velkou nervozitou, takže i když jsme nesešli, byla to za nejistý výkon a spoustu vymotávání zamotaného psa v řemeni 3. Byla jsem ale šťastná, že zůstáváme v I. ceně a máme za sebou pro nás nejrizikovější disciplínu. Nervozita ze mě spadla a zbytek zkoušek jsem si moc užívala. Do lesa nám dovezli úžasný oběd - 3 druhy masa, nápoje teplé i studené a samozřejmě nám opět nutili slivovičku :o)

  

Přesun na malý les byl spojen s bonusovým adrenalinovým zážitkem. Přes podmáčené louky, bláto a výmoly nás tam odvezli pořadatelé na korbě terénního auta. Disciplíny malého lesa - čtverec, odložení, vodění i vlečku srstnaté zvládla Wendy krásnými výkony v samých 4. Na odložení se chudina ani nehnula i když měla hlavu obsypanou snad 20 krvelačnými komáry.

Celou sobotu s námi obětavě absolvovala Radka - panička Wendulky dcery Noreenky - Northern Star Brdské zlato. Díky za skvělou společnost, za catering a domácí slivovičku! Noreenka s námi také absolvovala celý zkouškový den, byla v naprosté pohodičce a vzorně sledovala, co jí mamka a ostatní pesani předváděli. Díky Radce jsme si mohli naplno užít i večerní posezení s úžasným rautem a moravským vínkem, při kterém nám krásně hráli nejdřív trubači a pak místní živá hudba. Proběhl i myslivecký soud s místními provinilci :o)

Druhý zkouškový den jsme začínali vodou. S aportem kachny z hluboké vody neměl nikdo z mazáků problémy. Na handlingu se snažili rozhodčí spravedlivě vykompenzovat větrné počasí předchozího dne a tak pravá kačka byla hozena přímo před psa a levá dél vlevo a nebyla vidět. Pes měl samozřejmě první přinést tu levou kachnu. Wendy nezklamala a nechala se bez problémů navést na tu správnou kačku. Ani dohledávka v rákosí nebyla pro Wendy problém a za 1:40 jí měla panička v ruce. K této skupině disciplin byla připojena i vlečka pernaté - Wendík bez problémů za 4.

Zkoušku jsme uzavírali polními disciplínami. Ty Wendy miluje a tak jsem se na ně těšila, tedy s vyjímkou markingu, ten je vždy dílem náhody. Slídění předvedla Wendy krásné, samostatné, temperamentní s perfektní ovladatelností a oba kusy dohledala rychle a bez problémů. Zaslouženě dostala samé 4 s pochvalou. Na této disciplíně už se začala projevovat únava našich spolubojovníků, Martina a jeho kluků. Víme, že jinak to umí moc krásně. Handling zvládla Wendy také velice rychle, trochu se od ideální trasy odchýlila, ale nechala se zastavit a nasměrovat bez problémů, takže vše za 4. Poslední disciplínou celých zkoušek byl náš "oblíbený" marking. Naštěstí i ten byl pro nás tentokrát za 4 a celé zkoušky byly úspěšně za námi a dokonce v I. ceně !!! Škoda, že Collinek už toho měl psychicky dost a právě tuhle poslední disciplinu pokazil.

Teď už jsme se jen přesunuli do sálu, kde na nás čekal oběd (někteří spořádali i 3 porce :o))) a čekali jsme na vyhlášení výsledků. Já většinou žádné body a známky nepočítám, ale ostatní nám s Wendy vypočítali, že jsme jediní s jednou 3 a při vyhlášení se to skutečně potvrdilo. Moje milovaná běluha Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" se stala Vítězem VIII. ročníku MSR a získala tituly Všestranný vítěz retrieverů 2014 a CACT !!! Moc děkuji všem organizátorům, kteří odvedli perfektní práci, rozhodčím za přísné a spravedlivé posuzování, svým spolubojovníkům za úžasnou atmosféru a víkend plný dobré nálady a především svojí milované Wendulce, která mě dovedla až na metu nejvyšší, které si velice vážím!

1.10.2014 slaví naše štěňátka z Vrhu Energy již šesté narozeniny. Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Wendy, Kirppu, Ebi a Kaylee přejeme Vám všem i nadále pevné zdraví a dlouhý a spokojený život s Vašimi páníčky!

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

27.9.se na MVP v Českých Budějovicích předvedli dva potomci našich odchovů. Nádherně se po pracovních úspěších dařilo i ve výstavním kruhu Jimovu - Deep Delight Brdské zlato "U" synovi Baddymu z Líšeňské planinky. Baddy vyhrál třídu pracovní s titulem CAC. V dorostu získala známku VN a pěkné 3. místo Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" vnučka Amazing Aura Carissimi.

V neděli 28.9. se konala klubová výstava v Oslavanech a i tam se ukázali naše odchovy a jejich potomci. První výstava se hezky povedla maličkému synovi našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" Aboyeur Percy Štěkající srdce. Percy získal ve třídě štěňátek VN a 3. místo. Krásný úspěch u přísné paní rozhodčí měl Deanův syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven, který získal ve třídě otevřené V2 a titul r.CAC. Baddy z Líšeňské planinky byl ve třídě pracovní V. Sky syn Absolute King Astral Sky byl V3, Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato V, Deanova dcera Faith z Liblických Rákosin V3 a Erinka - Northern Sun Brdské zlato VD. Všem moc děkujeme za prezentaci!

 

Percy

 

Moc pěknou zprávu jsme dostali i od Deanovy dcery Torinky - Beau Maxima Préma Shanti Navaro, která úspěšně složila klubové PZ. Sice v III. ceně - neustála marking a vyběhla, ale jinak s krásnými známkami. Moc gratulujeme!

Poslední zpráva přišla až z Anglie. Pralinky - Ocean Paradise Brdské zlato DKK podle BVA je 6:4, což odpovídá podle FCI stupnice hodnocení AA.

V neděli 14.9. 2014 jsme se v silné sestavě zúčastnili Arosova poháru - klubových PZ v Děčíně. Počasí nám sice tentokrát nepřálo, ale i tak jsme si užili velmi příjemný pracovní den s báječnou atmosférou. Nejkrásnější výsledek si po právu zasloužil Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U", který jako jediný získal v těžkých podmínkách plný počet bodů ve všech disciplínách. Stal se tak Vítězem zkoušek, Vítězem Arosova poháru a získal titul CACT. Hned za Winnouškem na druhém místě byla naše Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U". Wendy tentokrát nevedla na zkouškách panička, ale mladičká vůdkyně Simča Procházková, které se její původně přihlášená Ferginka před zkouškami rozhárala. I když spolu holky nikdy necvičili, šlo jim to spolu báječně a s jedinou troječkou z vodění vybojovali titul r.CACT. Krásně se dařilo na zkouškách i Sárince - CH Deep Desire Brdské zlato "U", získala I. cenu a v tabulce má pouze dvě trojky. Kvůli tragickým událostem v rodině, se k nám domů vrátila před nedávnem Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Skoro osmiletá dáma ležela poslední čtyři roky na gauči, ale na výcvikovém víkendu jí práce šla a bavila, tak jsem jí vzala i na PZ do Děčína. Těžké podmínky na ní ale byly moc a nepovedlo se jí dohledat bažanta na slídění. Místo toho si pak zbytek dne užívala jako canisterapeut v myslivecké chatě :o) Maybískovi - Make Right Decision Brdské zlato se tentokrát také nepovedlo zkoušky složit, ale je ještě mlaďounký a vše dotrénuje. Moc děkujeme všem, kteří se na přípravě a chodu zkoušek podíleli, za krásný den a všem našim pejsků a jejich páníčkům za krásnou práci! Jsme na Vás na všechny moc pyšní!

Winnie  

Za poslední týdny se nám nahromadilo hned několik novinek. Začneme s těmi výstavními. Na MVP v Mladé Boleslavi se vystavovalo několik našich odchovů a potomků po našich psech. V mezitřídě získal krásné ocenění V2 r.CAC Maybe - Make Right Decision Brdské zlato a před ním na 1. místě s titulem CAC byl Sárinky - CH Deep Desire Brdské zlato "U" syn Darius Golden Sirius. Ve třídě otevřené bylo hned několik našich kluků. Bady - Let´s Rock Brdské zlato se ve svých 2,5 letech zúčastnil své první výstavy a dostal známku VD, moc se s paničkou snažili. Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato, Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions získali známku Výbornou. Ve třídě mladých byla Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato a Deanova dcera Argiana Bohemia Lucky. Obě holky dostaly svorně VD. Poprvé na výstavě byla Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" dcera Eliška Pouštní vítr i její panička a vyběhaly si společně v mezitřídě Výbornou. Ve třídě otevřené se krásně umístila Bellinka - Joy White Glow Brdské zlato, získala Výbornou a 3. místo.

Pralinka   Eliška

Další výstavní výsledky nám napsal Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato z Estonska. Získal ve třídě otevřené V2, CQ a BM4. Gratulujeme!

Moc pěkně se dařilo našim odchovečkům i na poli pracovním. Deanův - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven složil klubové SZVP v II. ceně a Jimův - Deep Delight Brdské zlato syn Wyatt - Tenth Soul from Flawless Carriens vyhrál lovecké zkoušky v Maďarsku s titulem CACT. Velká gratulace klukům i jejich šikovným paničkám!

Pralince - Ocean Paradise Brdské zlato přišly výsledky DKK BB, DLK 2/2 a OCD negativní. Nebude tedy chovnou fenkou, ale miláčkem a členem rodiny.

S přáteli jsme si užili nádherný prodloužený víkend v Roudné. Pejsci si hezky pocvičili, páníčci popovídali a užili grilovačky. Organizační team doladil detaily příštího ročníku Výcvikového tábora Roudná 2015. Všem moc děkuji za krásné dny v Roudné i za podporu v těžkých chvílích, které teď prožíváme!

Cirda, Bisou, Drake, Zája, Winnie, Pralinka, Jilly, Happy, Wendy a Arwík

31.8. slaví své 7. narozeniny naše francouzská princezna Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Je to jako včera, kdy jsme si pro ní do Francie jeli, čas letí neuvěřitelně rychle. Brzy se těšíme na její poslední třetí vrh. Bášenko, přejeme ti krásnou narozeninovou oslavu a pevné zdraví do spousty dalších let!

    

24.8. oslavili již 3. narozeniny naše štěňátka z Vrhu Joy. Všem jim přejeme krásnou narozeninovou oslavu a spoustu štěstí a pevné zdraví do dalších let s jejich milovanými páníčky!

Vrh Joy - 3 týdny

16.-17.8.2014 jsme se vypravili na ZPR Čertovo břemeno. ZPR zatím neměla složené ani Wendulka a tak jsme vyjeli v silné sestavě Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U", Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Počasí se na nás trochu mračilo, ale v prima partě lidiček jsme si víkend moc hezky užili. Z 22 startujících pejsků zkoušky dokončilo 12. Bisulka pracovala celý první den moc hezky, ale na poslední disciplíně prvního dne přišlo obávané hormonální zatmění a tak jsem s ní odstoupila. Winnie šel tentokrát s Martinkou a šlo jim to výborně. Winnie pracoval jako vždy s nezdolným temperamentem a bleskovou rychlostí ve 4 na většině disciplín. Na vlečce srstnaté měl smůlu, vylítlo mu stádečko srnčího, když se vracel s kusem. I přesto však nakonec disciplínu zdárně dokončil i když za 2. Druhý den už se trochu projevila únava - hlavně psychická a na markingu dohledal a vysloužil si 1. Winnie tedy složil zkoušky v III. ceně, ale i to je krásný výsledek. Jsme na Winnieho a Martinku pyšní, letos dokázali nacvičit a složit 4 různé druhy zkoušek z toho dvě nejtěžší dvoudenní! Krásnou, spolehlivou, temperamentní práci předvedla Wendulka bez rozdílu na všech disciplínách a tak si po právu vysloužila v tabulce komplet samé čtyřky včetně všech pomocných známet, titul CACT i titul Vítěz zkoušek !!!

Další krásná zpráva je od Wendulky - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" dcery Erin - Northern Sun Brdské zlato. Její DKK je AA, DLK 0/0 a OCD ramen negativní. Máme velkou radost!

Erinka

18.8. oslavili své krásné kulaté 10. narozeniny odchovy z našeho prvního Vrhu AMilli, Sky, Ketty, Otíku, Artíku a Toníku pořádně to kulaté výročí se svými páníčky oslavte. My Vám přejeme všechno nejlepší, vždy plnou mističku, spoustu mlsek a aportíčků a především pevné zdraví do dalších let! Moc vzpomínáme na naší milovanou úžasnou Aireenku, která odešla tak nespravedlivě brzy...

9.10.8.2014 se konal 11. ročník našeho oblíbeného Poháru Světa myslivosti. Tentokrát jsem se ho zúčastnila s Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U", kterého jsem si týden před zkouškami vypůjčila v Děčíně :o) Winnie opět ukázal, že je schopen fungovat výborně s jakýmkoliv vůdcem. Obě zkoušky PZ i SZVP došel v tropickém vedru v I. ceně. V sobotu na PZ nám nepřálo štěstí a Winnie se při výstupu s kachnou z vody nabodl krkem na větev pod vodou. Kachnu pustil, ale na povel nakonec donesl i když bodíky šli dolů. Hlavní ale je, že krk to odnesl jen škrábancem a modřinou. V neděli Winnie trochu zazlobil na handlingu a na klidech, ale jinak pracoval také moc hezky. Naše torpédo dostalo velkou pochvalu rozhodčích na jeho oblíbených disciplínách, tedy slídění s dohledávkou a práci v rákosí - radostná, temperamentní, rychlá a prostorná práce...
Na těchto zkouškách excelovala mladinká dcera našeho
Deana - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato Bellinka - Beau Rose Prema Shanti Navaro. Jako úplný začátečník vyhrála PZ s plným počtem bodů a titulem CACT. Na SZVP opět získala plný počet bodů a CACT a jako jediný pes s plným počtem bodů po oba dny se stala i celkovým vítězem 11. ročníku Poháru Světa myslivosti! Moc gratulujeme!!!

marking  

Nové zprávy tentokrát patří vnoučátkům naší Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Vnučka Amazing Aura Carissimi zvládla svou první výstavu na jedničku s hvězdičkou. Vyhrála nejen svou třídu s oceněním VN1, ale v závěrečných soutěžích i BIS Baby. Moc gratulujeme!

    Aura

Další novinky jsou z Finska. Na svět přišla druhá Bášenky vnoučátka ze spojení Loly - Let Me Love You Brdské zlato a Fredyho - I´m Your Destiny Brdské zlato. Naši odchovanci se stali hrdými rodiči 5 klučíků a 4 holčiček krásné zlaté barvy. Lola je skvělou maminkou a o svá první štěňátka se krásně stará i přesto, že se narodila císařským řezem. Přejeme všechno nejlepší a pevné zdraví!

Lola se štěňátky

Víkend 26.-27.7.2014 jsme s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a prima partou nadšenců strávili na Severomoravském Derby retrieverů. I přesto, že Bisulku stále trápí faleška a hormony, jsme prožili krásný víkend v milé společnosti a krásné přírodě. Bisou pracovala až na malá hormonální zatmění pěkně. PZ šla v sobotu ve čtyřkách, pak malé zatmění a 3 z kachny a nakonec totální výpadek na poslední disciplíně markingu a 0. V neděli se nám povedlo zkoušky dojít v II. ceně s limitní 2 z markingu. Úžasně si na Derby vedl Jimův - Deep Delight Brdské zlato "U" syn Baddy z Líšeňské planinky. V sobotu na PZ vyhrál titul CACT a v neděli došel SZVP s plným počtem bodů a v rozstřelu vybojoval titul r.CACT. V celkovém pořadí skončil na 3. místě a nominoval se tak na Derby 2015! Moc gratulujeme!

Bisou - vlečka srstnaté

19.7.2014 - V tropickém vedru jsme se sešli s přáteli na NVP v Mladé Boleslavi. Přes úmorné počasí jsme si den moc hezky užili a pejsci se pěkně předvedli. Za odměnu si pak psi zaplavali v řece a páníčci si dali výborný oběd v restauraci. Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato se moc krásně předvedla ve třídě mladých, získala Výbornou a nádherné 2. místo z 12 feneček. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" byla v konkurenci 8 fen ve třídě pracovní V4 i přes to, že je hubeňour a opelichánek po tréninku na všestranky. V mezitřídě se poprvé předvedli sourozenci Maybísek - Make Right Decision Brdské zlato a Bessinka - Make My Day Brdské zlato. Oba byli moc šikovní a paní rozhodčí se líbila jejich přátelská a veselá povaha. Maybísek vybojoval ocenění V2 r.CAC a Bessinka krásné V3. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prima den!

Bisou   Bessinka

12.-13.2014 se konal již tradiční Pohár prezidentky RK MVZPR Kostelní Střímelice. Přes falešnou březost a hormonální bouři jsme se tam s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato vypravili a zkusili zkouškové štěstí. Bisulka pracovala až na pár hormonálních zatmění moc krásně. Velkou radost mi udělala krásnou prací na těžké barvě, která se na těchto zkouškách ukázala být nejtěžší a zásadní disciplínou. 4 pejsci vypadli právě na ní a hodně dalších posunula do II. nebo III. ceny. Ze 14 startujících došlo zkoušky úspěšně 9, z toho pouze 2 v I. ceně. Bisulka měla moc pěkné známky, jen hormonální zatmění a limitní známka za slídění, které je jinak její parádní disciplínou, jí posunuli do II. ceny. I tak jsem ale na svou holčičku moc pyšná, právem si vysloužila titul "U" a to pár dní přes třetími narozeninami!

Zkoušky úspěšně složil i Bisulky bráška Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato. Winnie pracoval výborně na vodě i na poli, jen les se mu nepovedl, ten neměli s paničkou natrénovaný. Barvu šel podruhé v životě, ale zvládl jí i když v limitní známce na III. cenu. I on si tedy vybojoval za jméno titul "U".

Na zkouškách s námi byla i Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" a i ona je úspěšně došla v III. ceně.

Z Roudňáků s námi byl ještě Happy - CH Adventure Captain Pure Soul "U" a i on zkoušky úspěšně složil v krásné II. ceně a pěknými známkami.

Byl to krásný adrenalinový víkend, v krásném prostředí a milé společnosti. Děkuji všem organizátorům i účastníkům za příjemnou soutěžní atmosféru!

Happy, Sárinka, Winnie a Bisou

Důležité narozeniny slaví naše nejmilovanější zakladatelka rodu Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U". 11.7. 2014 jí bylo nádherných 12 let. Milá Mimiško, děkujeme ti za všechny ty krásné roky, za tvoje dětičky, vnoučátka a pravnoučátka, za všechny ty krásné zážitky a spoustu nových přátel, kterých by bez tebe nebylo! Naučila jsi nás toho o zlaťáčcích tolik a spolu jsme zvládli výstavy, zkoušky, výcvik i chov od prvních krůčků až k titulům nejvyšším. Přejeme ti ještě dlouhý čas s námi a pevné zdraví! 

Mišinka

Narozeniny slaví i náš Vrh I´m Your a to 15.7. krásné 3 roky života. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" a Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" si k narozeninám nadělili úspěšně absolvované Všestranné zkoušky a titul "U", ale určitě bude i spousta dalších dárků na hraní i na mlsání. Krásné narozeniny přejeme samozřejmě i sestřičce Líbě - I´m Your Lady Brdské zlato a bráškovi Fredymu - I´m Your Destiny Brdské zlato.  

Vrh I´m Your jako miminka

Důležité zprávy k nám dorazily také z Moravy od naší šikovné Noreenky - Northern Star Brdské zlato. Její zdravotní výsledky jsou DKK BB, DLK 0/0 a OCD ramen negativní. Máme velkou radost!

Na první oblastní výstavě v Příbrami se předvedlo několik našich odchovů a potomků našich krycích psů s velice pěknými výsledky. Fergie - Have More Fun Brdské zlato byla V2 ve třídě otevřené, Sean - Kind Dream Brdské zlato V3 ve třídě otevřené, v dorostu byla VN1 Deanova dcera Anna Viktorie od Litovického potoka a VN2 její sestřička Anežka Laura. Deanova dcera Faith z Liblických Rákosin vyhrála mezitřídu V1 VT a v mladých byla V1 VTM Deanova dcera Georgiana Angel Shadow a hned za ní V2 Winnieho dcera Eliška Pouštní vítr. Pro Elišku i její páníčky to byla první výstava v životě. Všem moc gratulujeme ke krásnému umístění!

Máme za sebou jubilejní 10. ročník našeho Výcvikového tábora v Roudné. Byl to báječný týden s partou lidiček zapálených pro svoje psy a jejich výcvik, který jsme si úžasně užili a vůbec se nám nechtělo odjíždět zpátky domů. Dny naplněné výcvikem, soutěžemi, zkouškami, přednáškami a samozřejmě i večerním posezením s přáteli u táboráku, utekly neuvěřitelně rychle. Obrovský dík patří hlavní organizátorce tábora, Irence Zárubové a hlavnímu výcvikáři Františku Kunešovi, bez nich by Roudná nebyla. Děkuji i všem ostatním, kdo se na přípravě a chodu tábora podíleli a že jich nebylo málo a děkuji i ostatním účastníkům tábora, kteří vytvořili báječnou a přátelskou atmosféru.

Jsem moc ráda, že i letošního ročníku se zúčastnilo spousta odchovů z naší CHS. Všichni pilně cvičili a snažili se lépe porozumět svým pejskům a naučit se, jak s nimi správně pracovat. Hodně se jich také zúčastnilo zkoušek OVVR a SZVP a všichni úspěšně zkoušky udělali:

 

OVVR:

Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato I. cena 203b.
Noreen - Northern Star Brdské zlato II. cena 186b.

 

SZVP:

Sarah - CH Deep Desire Brdské zlato "U" I. cena 136b. r.CACT

Bambou - CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" I. cena 128b.

Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato I. cena 122b.

Maybe - Make Right Decision Brdské zlato II. cena 121b.

Fergie - Have More Fun Brdské zlato II. cena 100b.
Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato III. cena 112b.
Kaylee - Energy Sun Brdské zlato III. cena 95b.

Sárinka byla také moc šikovná v táborové soutěži o největšího Šikulku Roudné 2014 a celou soutěž vyhrála. Na druhém místě byla naše Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato :o)

Dodatečně jsme dostali i moc hezkou zprávu od Erin - Northern Sun Brdské zlato. 30.5. se předvedla na KV ve Zlíně a získala ocenění V1 VTM. Moc hezky se předvedla i v závěrečných soutěžích, kde se probojovala do nejužšího výběru 3 nejlepších mladých feneček. Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato byl pro změnu na výstavě v Klatovech a získal Výbornou a krásné 3. místo ve třídě otevřené.

V neposlední řadě bychom chtěli popřát vše nejlepší k narozeninám všem našim odchovům z vrhů Deep a Give ! Sárinka, Dean a Jim slaví své šesté narozeniny a Tatzi, Gaston, Rooney, Maverick, Emma, Kata, Alice a Baruška čtvrté narozeniny.
 

Vrh Deep - 6 týdnů  

I přes malé zdravotní komplikace, způsobené poraněním nosu, se na výstavách v Maďarsku hezky dařilo mladému Jackovi - Ocean Pirate Brdské zlato. Jack byl po oba dny Výborný 2. ve třídě mladých. Moc gratulujeme!

12.6.2014 oslavil svoje již 4. narozeniny náš jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme jí ještě spoustu spokojených let se svou rodinou a pevné zdraví!

Wendy - 7 týdnů

31.5.-1.6.2014 se konala dvoudenní klubová výstava RK na Konopišti. Počasí nám letos velmi přálo a na výstavě se sešlo spousta našich přátel a odchovečků, takže jsme si oba dva dny moc krásně užili. Všem moc děkuji za milou společnost a báječné dva dny!

Z našich holek nastoupila poprvé do třídy mladých malá Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato. Pralinka dostala oba dva dny moc hezké posudky, ale známku pouze VD, protože se jí moc nechtělo předvádět, když její milovaná panička byla ve vedlejším kruhu a ne s ní. Příště to bude s vlastní paničkou určitě o mnoho lepší.

Pralinka

Z našich odchovů se předvedl ve třídě vítězů v sobotu Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato, moc mu to slušelo a získal známku V. Ve třídě mladých oba dva dny úžasně zabodoval Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato. Jeho veselý temperament se rozhodčím moc líbil, v sobotu vybojoval první místo a titul CAJC a v neděli krásné V2. Noreen - Northern Star Brdské zlato byla s paničkou bezvadně sehraný team a ve třídě mladých získala známku V a v neděli i krásné 4. místo. Ve třídě otevřené se v sobotu předvedla Fergie - Have More Fun Brdské zlato a v neděli pro změnu Kaylee - Energy Sun Brdské zlato. Obě holky se moc hezky předvedly. Fergie byla na paní rozhodčí příliš mohutná a dostala VD, Kayleenka se líbila moc a vyhrála třídu otevřenou.

Z další generace našich odchovů se vystavovali Deanovy - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato děti: Clark Brook´s Angel V/-, Aramis Lueur Dorée V2/-, Fleur z Liblických rákosin V4/V a Faith z Liblických rákosin VD/V3. Úplně první výstava to byla pro maličkého Chaose - Cosmic Flow Sent from Heaven. Synáček naší Rosalie - Have Me Brdské zlato se moc krásně předvedl, dostal nádherný posudek a známku VN. Jimův - Deep Delight Brdské zlato "U" syn Baddy z Líšeňské planinky získal známku V ve třídě pracovní. Na výstavě byli i dvě děti Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato. Dream Lover Astral Sky V/V2 a Dream Come True Astral Sky V3/V.

Kaylee   Maybísek

Úplně nejdůležitější ale byla na klubové výstavě naše zakladatelka rodu, babuška Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" , která se zúčastnila soutěže Klubový šampion šampionů. Byla v kategorii nejstarších DualCH a ve svých 12 letech byla bezkonkurenčně nejstarším účastníkem. Přesto, že se mezi mladými pejsky neumístila, sklidila největší potlesk a v našich srdcích byla jasnou vítězkou!

Mišinka

Výstavy probíhaly tento víkend i na Slovensku v Senci a Nitře. Na Slovensku bodoval Deanův - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven. Z náročných 3 výstavních dnů za sebou si přivezl V3 a 2x V1 CAC. Ani mladičký Jack - Ocean Pirate Brdské zlato se neztratil a při své premiéře ve třídě mladých získal V4 a V3.

Jack

V Estonsku na klubovce se vystavovali kluci Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato a Dasty - JCH Let´s Hunt Brdské zlato. Bohužel paní rozhodčí neměla zlatou barvu příliš v lásce a tak byli kluci V bez pořadí. Důležitější ale je, že Fredy se po chlapsku zhostil nejdůležitějšího úkolu tohoto víkendu a bezproblémově nakryl Lolu - Let Me Love You Brdské zlato, která za ním přijela z Finska. Moc se na jejich štěňátka těšíme!

19.5.2014 - Dnes je to již 7 let, co se v naší CHS narodil Vrh Crazy. Přejeme všem sourozencům všechno nejlepší k narozeninám a ještě spoustu spokojených let s jejich páníčky!

V sobotu 17.5.2014 jsme si s holkama užily i přes nepřízeň počasí hezký den s přáteli na WT v Milovicích. Bylo to opět něco jiného a nového, což dělalo problémy především paničce, která polovinu úkolů řádně nepochopila a holkám to kazila. Holčičky se moc snažily i když byly trochu zklamané, že na zkouškách jsou jen samé dummíky a žádná zvěř. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato úspěšně zvládla třídu E a Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" třídu L. Ve třídě E startovali úspěšně také Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato a Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U", ta dokonce získala nádherné 3. místo z 16 startujících. Gratulujeme!

Ve stejný den se po pracovní stránce nádherně dařilo i mladinké Noreen - Northern Star Brdské zlato, která s paničkou zvládla zkoušku ZOP výborně na plný počet 100 bodů. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších pracovních úspěchů!

Sárinka       Noreen

V posledním čase nezbývala síla na aktualizaci, která bohužel přináší špatné zprávy. 10.5.2014 jsme se museli rozloučit s naší milovanou Corinkou - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato. Rychle a zákeřně nám jí vzala leukemie. Moc a moc nám chybí.

I další zpráva je bohužel smutná. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato nezabřezla a nebude mít štěňátka. Krytí zkusíme znovu další hárání začátkem příštího roku.

Radost nám v těchto těžkých dnech dělají naše odchovy. Nejhezčí - zdravotní zprávy nám přišly od Jakea - Kind Magic Brdské zlato a také od Deana - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato. Jake má v USA vyhodnocené DKK u OFA s výsledkem Good, což odpovídá našemu AA a Dean má negativní genetické vyšetření na GR PRA1 i PRA2.

Další radostnou zprávou je narození krásných štěňátek po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato v CHS Štěkající srdce. Winnie a Sisinka - Adventure Princess Pure Soul se stali rodiči 2 holčiček a 5 kluků. Štěňátka jsou silná, vyrovnaná a mají krásně nazlátlé kožíšky.

Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato nám udělal radost ještě jednou. Na zkoušky vloh se nahlásilo málo psíků a tak aby se mohly konat a nemusely se zrušit, zúčastnil se i Winnie. Ukázal, že i retriever umí pracovat rychle, chuťově a temperamentně, získal ve všech disciplínách plný počet bodů a pochvalu od rozhodčích. Z retrieverů se umístil na prvním místě.

Opožděně bychom také chtěli popřát krásné první narozeniny našim štěňátkům z Vrhu Northern. Všem jim přejeme všechno nejlepší, spoustu lásky a péče od jejich páníčků a krásné výsledky zdravotních vyšetření, které je teď čekají!

Tento víkend slavili velké úspěchy potomci našeho Deana - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato. Deanův syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven vyhrál třídu otevřenou v Polsku a od paní rozhodčí Sue Towers (UK) získal poslední CWC a dokončil tak titul Champion Polska! Sourozenci JCH CZ Athos Lueur Doreé a Amélia Lueur Dorée zazářili společně v Českých Budějovicích. Athos získal CAC, CACIB, BOB a BIG2 a Amálka CAC a CACIB. V Polsku se předvedla také Flo - Let Me Shine Brdské zlato a získala ve třídě otevřené krásné umístění V3. Všem moc gratulujeme!

Hennesy   Amálka a Athos

Další nové zprávy jsou zdravotní. Lenox - Joy and Energy Brdské zlato podstoupil v USA všechna zdravotní vyšetření s báječnými výsledky. Lenox má DKK Excellent - odpovídá FCI AA, DLK Normal - odpovídá FCI 0/0 a má naprosto zdravé srdce a oči. Máme velkou radost! Bessinka - Make My Day Brdské zlatoDKK CC, DLK 0/0 a OCD negativní. Gratulujeme!

Bessinka     Lenox

Uplynulý týden i víkend byly plné událostí. Nejdůležitější byl náš výlet s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato do Francie za ženichem Copperem - Rayleas Mister Copper. Krytí proběhlo 8.-10.4. s veškerou romantikou pod rozkvetlými stromy a Bisou a Copper si náramně padli do oka. Copper je nádherný zlatý pes a jeho vitalitu a energii v 9,5 letech by mu mohl závidět leckterý mladíček. Výborně jsme si padli do noty i s jeho páníčky, moc děkujeme za milé povídání a báječnou večeři! Stihli jsme také navštívit Bisulky tatínka Winnieho, babičku Molly a sestřičku Coco, obhlédnout další zajímavé psy, užít si procházky i malé společné cvičení, pokochat se francouzským venkovem a ochutnat francouzská vína a sýry. Milou společnost na cestách nám dělala Irenka Zárubová a malá Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato. Teď už zbývá jen dlouhé čekání do ultrazvuku ....

      

Víkend patřil tentokrát prababušce Mimišce - DualCH Delibes´s Golden Marian "U". Musela všechno vzít za mlaďošky, které všechny naráz hárají. V sobotu jsme si užili nádherné odpoledne s přáteli a retrívřími nadšenci na Prokopově poháru. Ještě jednou moc děkuji Evičce Píchové za pozvání! Mimiška si všechny disciplíny úžasně užívala a byla šťastná jako štěňátko, že zase může pracovat a soutěžit. Ve velké konkurenci seniorské třídy obsadila krásné 5. místo.

Mimi

V neděli jsme si užili milé a pohodové setkání dětiček našeho Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato a Carrie-Ann Pouštní vítr na Strži, zakončené výborným obědem v Mexické restauraci. Praprababička Mimi na ně dávala pozor a skvěle zvládla i dlouhou procházku s mlaďochy. Jsme moc rádi, že dětiček přijelo tolik a měli jsme možnost je znovu vidět!

Na NVP v Ostravě se ukázaly ve třídě mladých sestřičky Noreen - Northern Star Brdské zlato a Erin - Northern Sun Brdské zlato. Noreence se dařilo báječně a získala Výbornou a krásné 3. místo. Erince tentokrát štěstí tolik nepřálo a dostala VD. Oběma holčičkám a jejich páníčkům gratulujeme a moc děkujeme za předvedení!

Erinka   Noreen

Ultrazvuk potvrdil, že Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato a Sisinka - Adventure Princess Pure Soul se začátkem května stanou rodiči. Štěňátka budou k odběru na přelomu června a července, budou mít pravděpodobně světle až středně zlaté kožíšky a doufáme, že po rodičích zdědí pevné zdraví, vlohy pro práci, milou povahu a nadějný exteriér. V případě zájmu kontaktujte CHS Štěkající srdce.

O víkendu se naše odchovy zúčastnili výstav ve třech zemích. Na Slovensku se předvedli Deanovy - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato synové Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a Gucci Angel Shadow. Henny získal známky V2 a V4, Gucci si bohužel poranil nohu, na pohybu to bylo vidět a dostal VD. V dorostu se hezky předvedl malý  Jack - Ocean Pirate Brdské zlato a získal 2x VN2. Ve Finsku získala Bella - Have a Wish Brdské zlato ocenění V4 a Lola - Let Me Love You Brdské zlato bohužel bez srsti VD. Poslední krásný výsledek nám přišel z Estonska, kde na své první výstavě vyhrál Fredyho - I´m Your Destiny Brdské zlato maličký syn Kusti - Rogerwiek Wild West Wayatt Earp VN1 a BOB Baby. Všem moc gratulujeme a děkujeme za předvedení!

Kusti   Jack

Máme první zdravotní výsledku našeho Vrhu Make. Bráška Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato jde všem sestřičkám vzorem, v jeho obálce od pana doktora bylo DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Moc gratulujeme a máme obrovskou radost!

Maybísek

V neděli jsem navštívila první Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" štěňátka po Kirunce - Let´s Live Forever Brdské zlato a Rossmix After Rain Comes Sunshine. Prckové dostali očkování a mikročipy a všichni byli moc stateční. Povedlo se nám je také vyfotit v postojích, než se rozutečou do nových domovů. Všechna štěňátka jsou zadaná a noví páníčci už na ně netrpělivě čekají.

              

        

Na návštěvě jsme byli také v Rakousku u Wendulky- CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" vnoučátek, jejichž rodiči jsou Rosalie - Have Me Brdské zlato a Dewmist Drummerboy. I Wendulky vnoučátka jsou moc krásná, vyrovnaná a jsou to malí ďáblíci. I tato štěňátka jsou už všechna zadaná a brzy se rozutečou do nových domovů.

                 

Na MVP v Drzonkově měla premiéru ve třídě dorostu naše Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato a vedla si výborně. Vyhrála svou třídu s hodnocením VN1 a pak i titul BOB Puppy. Krásně dopadli i ostatní naše odchovy. Sean - Kind Dream Brdské zlato byl V ve třídě otevřené a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato také v otevřené V3. Deanovy - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato synové se také nenechali zahanbit Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven byl V2 ve třídě otevřené a mladičký Gucci Angel Shadow vyhrál třídu mladých s titulem CAJC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za úžasnou prezentaci!

Pralinka     Pralinka

Kaylee     Sean

3.3.2014 slaví náš Vrh Let své druhé narozeniny. Argo, Rommi, Dasty, Tobby, Bady, Elso, Lolo, Flo a Kiro máme Vás všechny moc rádi! Přejeme krásnou narozeninouvou oslavu. Pevné zdraví a spoustu dalších šťastných let!

23.2.2014 - Na 2x MVP v Brně hájili naše barvy dva naše odchovy a oba nám udělali velkou radost. V sobotu se v silně obsazené třídě otevřené vystavovala Fergie - Have More Fun Brdské zlato. Přes opelichaný kožíšek obsadila nádherné druhé místo a odvezla si domů i titul r.CAC. V neděli zabojoval pro změnu Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato ve třídě mladých, která byla také silně obsazená. I on byl moc šikovný a stejně jako Fergie získal úžasné druhé místo a známku V. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci naší CHS!

Maybísek     Fergie

3.2.2014 - Babičkou se poprvé stala také Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Její dceři Kirunce - Let´s Live Forever Brdské zlato a Rossmix After Rain Comes Sunshine se narodila kupa krásných štěňátek. Porod byl dlouhý a těžký, ale Kirunka byla moc silná a statečná a všechno zvládla na jedničku. Štěňátka jsou všechna na tak početný vrh velká a vyrovnaná, mají krásný pigment a velkou chuť do života. Některá štěňátka jsou ještě volná, v případě zájmu kontaktujte Kirušky páníčky.

Kiruška a jejích 10 miminek hned po porodu

Naše Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" se opět stala babičkou. Její dceři Rosalie - Have Me Brdské zlato a švédském importu Dewmist Drummerboy se 31.1.2014 narodilo 5 statných klučíků a 2 sladké princezny. Štěňátka jsou silná a vyrovnaná a Rosalie je od první chvíle perfektní a starostlivá maminka. Posíláme velké gratulace do Rakouska do CHS Sent from Heaven !!!

Rosalie se svými štěňátky krátce po porodu

Máme spoustu zdravotních novinek. Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato dostal k vánocům mimo jiné genetický test na DM (Degenerativní Myelopatii) s krásným negativním výsledkem. Flo - Let Me Shine Brdské zlato přišly nádherné výsledky RTG DKK AA a DLK 0/0. Florka má také vyšetřené oči, které má až na districhiázu (nadpočetné řasy) úplně zdravé. Naše holky a odchovy byli společně na vyšetření očí u MVDr. Gbelce, který byl opět tak hodný, že za námi přijel do Příbrami. Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato, Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U", Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato, Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" i Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato mají všichni oči naprosto zdravé a prosté všech dědičných vad. Máme ze všech krásných výsledků ohromnou radost!

18.1.2014 se na MVP v Trenčíně naposledy ve třídě štěňátek předvedl náš malý pirátek Jack - Ocean Pirate Brdské zlato. Šlo mu to perfektně a svou třídu vyhrál s oceněním VN1. Moc hezky se předvedl i v závěrečných soutěžích. Gratulujeme a přejeme další výstavní i pracovní úspěchy!

Rok utekl hrozně rychle a 21.1. oslaví naše štěňátka z Vrhu Make své první narozeniny. Všem jim přejeme všechno nejlepší, spoustu lásky a péče od jejich páníčků a krásné výsledky zdravotních vyšetření, které je teď čekají!

3 dny

Nový rok začíná krásnou výstavní zprávou z NVP v Brně. Poprvé v dorostu se tam předvedly šikovné sestřičky Noreen - Northern Star Brdské zlato a Erin - Northern Sun Brdské zlato. Šlo jim to moc krásně a v konkurenci 6 feneček získaly obě známku VN, Noreenka 2. a Erinka 4. místo. První místečko zůstalo také v rodině, dostala ho Jimova - Deep Delight Brdské zlato "U" dcera Avantura Goldenpack Marty. všem moc gratulujeme a děkujeme za předvedení!

Noreen     Erin

NAHORU