Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2013

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

Do začátku Nového roku jsme dostali hned dvě krásné zprávy. Dvě holčičky z našich odchovů mají potvrzenou březost. V rakouské CHS Sent from Heaven se narodí štěňátka po Wendulky dceři Rosalie - Have Me Brdské zlato a švédském importu Dewmist Drummerboy. Štěňátka ze zahraničního krytí očekává i Bášenky dcera Kira - Let´s Live Forever Brdské zlato, otcem štěňátek bude Rossmix After Rain Comes Sunshine. Oběma holčičkám přejeme bezproblémový porod a kupu krásných a zdravých štěňátek, moc se na ně těšíme!

MFTR v Třeboni se zúčastnila naše šikovná Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U". Dařilo se jim s paničkou moc dobře i když úplně poslední bažantík se nepovedl dokonale a hodil je do II. ceny. Ke krásnému výsledku gratulujeme, jsme na Vás moc pyšní!

V prosinci slaví dva z našich vrhů narozeniny. Vrh Have své 3. 12.12. a Vrh Be My již své 7. 15.12. Všem miláčkům přejeme krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a ještě mnoho šťastných let s jejich páníčky. Máme Vás všechny moc rádi!

Wendy a jejích 11 štěňátek těsně po porodu   Vrh Be My před 7 lety

Konečně se dostáváme k aktualizaci stránek a s malým zpožděním doplňujeme výstavní výsledky z minulého víkendu. Velký výstavní výlet si udělaly holky do Polska. Pro Pralinku - Ocean Paradise Brdské zlato to byla výstavní premiéra a zvládla jí krásně. Na výstavě se jí líbilo, ničeho se nebála a s každým se chtěla kamarádit. Vyhrála třídu štěňátek VN1 a poté i BOB baby. Hezky se předvedla i v závěrečných soutěžích, přes velkou únavu z náročného cestování a výstavního dne. Krásně se dařilo i dospělým holčičkám, Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" i Kaylee - Energy Sun Brdské zlato své třídy vyhrály s tituly CWC. Kayleenka se stala i 2. nejlepší fenkou v plemeni. Bášenky dcera Flo - Let Me Shine Brdské zlato byla V2. Nelenil ani náš malý pirátek Jack - Ocean Pirate Brdské zlato a na klubové výstavě v Nitře si vyběhal krásné 2. místečko v konkurenci zvučných jmen. Všem moc gratulujeme!

Pralinka   Jack

Zatím co se naše odchovečky činili na výstavě, byla jsem s Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato na dalším honu na Konopišti. Wendulka tentokrát pracovala s tetou Magdou a šlo jim to spolu moc hezky. Bisulík byl se mnou a povedlo se natočit jí i krátké VIDEO.

Sezona bažantích honů je v plném proudu. Holky jsou v bažantnici na Konopišti v sedmém nebi a přijel si zalovit i Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato s Happym - Adventure Captain Pure Soul. Všichni psíci jsou moc šikovní a práce je hrozně baví. Winnouškovi jsme natočili malé prezentační video v postoji a v pohybu - ZDE a Wendulce zase pár z mnoha aportíků jednoho loveckého dne na Konopišti - ZDE. Doufáme, že se Vám budou líbit :o)

Lola - Let Me Love You Brdské zlato se ve Finsku zúčastnila dalších výstav a v početné konkurenci ve třídě otevřené získala krásné posudky a ocenění V4 a V3. Moc gratulujeme!

    Lola

Krásnou zprávu jsme dostali z Estonska. Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato se stal poprvé otcem 5 krásných štěňátek. Mamince Rogerwiek Dedicated Demeter se narodili 3 kluci a 2 holčičky. Moc gratulujeme a přejem do života to nejlepší!

Dočkali jsme se a výsledky GR-PRA1 a GR-PRA2 dorazily i naší Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Jsou stejně krásné jako u ostaních. Bášenka a tím i její štěňátka z Vrhu Let jsou negativní na oba genetické testy. Máme velkou radost!

Z AHT z Anglie nám přišly krásné zprávy. Dorazily výsledky vyšetření našich holek na GR-PRA1 a GR-PRA2. Naše princezny Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato, Wendulka - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" a Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato mají všechny obě vyšetření čisté a negativní. Tím pádem jsou po rodičích negativní i všechna štěňátka z našich vrhů I´m Your a Ocean. Máme velkou radost! Netrpělivě čekáme ještě na výsledek naší Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U", snad i ten brzy dorazí.

2.-3.11.2013 se konala dvoudenní výstava v Praze. Naše holčičky jsou buď opelichané nebo háravé a tak jsem jela pouze podpořit naše kamarády a odchovy. V sobotu se poprvé ve třídě mladých vystavoval čerstvě 9 měsíční Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato a šlo mu to moc hezky. Mezi staršími pejsky byl pořád ještě štěňátko, ale vyběhal si Výbornou a moc hezký posudek. Vystavovali se také potomci našeho Deana - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato. Malý Gucci Angel Shadow si ve třídě štěňátek vyběhal při své premiéře VN2. Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven byl ve třídě otevřené V3 a Faith z Liblických Rákosin VN2 a VN1. V neděli se vystavoval vnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions - V ve třídě otevřené a ve třídě šampionek se sešly polosestřičky Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato a Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U". Sky byla V4 a Sárinka V5. Ani Dasty - JCH Let´s Hunt Brdské zlato v Estonsku nezahálel a o víkendu si vyběhal V3 a V2, BM3 a r.CACIB. Moc všem gratulujeme! Naše malá Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato ochutnala poprvé výstavní atmosféru a proběhla se po koberci v kruhu i když je ještě do třídy štěňátek moc malá. Na výstavě se ničeho nebála a moc se jí tam líbilo, hlavně pozornost všech kolemjdoucích.

Sárinka

29.10.2013 - Jsou to dva roky, které utekly jako voda, co se Kayleence - Energy Sun Brdské zlato narodila krásná štěňátka - náš Vrh Kind. Všem moc gratulujeme k narozeninám a přejeme jim ještě spoustu šťastných let s jejich páníčky a pevné zdraví!

12 dní

Rosalie - Have Me Brdské zlato se svou paničkou opravdu nezahálí a jako skvělý team složili další pracovní zkoušku. Tentokrát GAP1 s výsledkem výborně 97/100 bodů a celkové 2. místo. Moc gratulujeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů!

 Rosalie

Na MVP v Bratislavě měl svou premiéru náš malý pirátek Jack - Ocean Pirate Brdské zlato. Ve třídě štěňátek získal ocenění VN2. Jackoušek se na výstavě choval úplně vzorně a prostředí a pozornost všech kolemjdoucích si náležitě užíval a ničeho se nebál. Poprvé ve třídě mladých byla devítiměsíční Myuška - Make Me Happy Brdské zlato a vedla si také moc dobře. Získala ocenění V3 a V4 se svým medvědím štěněčím kožíškem. Na výstavě byl také Deanův - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a získal ve třídě otevřené krásné ocenění V2 a titul r.CAC.

Krásné výstavní zprávy nám přišli od Fredíka - I´m Your Destiny Brdské zlato z Estonska. V sobotu vyběhal V1, CQ a CAC a v neděli V1, CQ a BM4. Získáním třetího titulu CAC splnil výstavní podmínky pro udělení titulu Champion Estonska. Pevně věříme, že se mu příští rok povede úspěšně složit i pracovní zkoušku.

  

Výborné zprávy, tentokrát zdravotní, nám poslala panička Kirunky - Let´s Live Forever Brdské zlato. Kira má Pra-prcd N/N tedy negativní a má také naprosto zdravou štítnou žlázu. Máme velkou radost a děkujeme, že podstoupili i tato nepovinná vyšetření!

V sobotu 19.10.nám naše odchovy udělali obrovskou radost a složili Canisterapeutické zkoušky. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a Sean - Kind Dream Brdské zlato úspěšně složili CT zkoušky se svými paničkami u Pomocných tlapek v Třemošné u Plzně. Kira - Let´s Live Forever Brdské zlato s paničkou pro změnu ve Výškově. Jsme na všechny moc pyšní a přejeme hodně radosti při vykonávání této náročné a tolik prospěšné práce!

  

11.-13.10.2013 se konal 7. ročník MSR, na který jsme se s Wendulkou - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" nominovali výkonem na MVZPR ve Zlíně v loňském roce. Na MSR do Písku jsme se moc těšili, panička si slíbila pohodový víkend bez nervů a Wendulka byla nadšená, že se celý víkend budu opět věnovat jen jí a bude pracovat. Jak už je u nás tradicí, vylosovaly jsme si první den vodu a pole. Wendy pracovala moc krásně a zkopírovala výsledky z předchozího víkendu, vše ve 4 jen marking za 3 :o) Druhý den nás čekal les a barva opět jako poslední disciplína. Na malém lese pracovala Wendy perfektně v bleskových časech na čtverci i vlečce. Následování nám zpestřil maratonec, který nám v průběhu disciplíny proběhl kolem a rozštěkal i psi čekající v koroně. Wendík nehla ani brvou a věnovala se následování, za což si vysloužila obdiv rozhodčích. Zkouškové štěstí nás bohužel opustilo na barvě, kde Wendy dvakrát sešla, ale k srnečkovi mě nakonec přece jen dovedla. Byl nám trochu osudný los, Wendy mátla překapávaná a přechozená barva a spoustu pachů z předchozího dne, které se na vlhké zemi dobře držely. Ale aspoň víme, co je ještě třeba zlepšit a trénovat. Byl to další krásný pracovní víkend, který jsme si opravdu užily a těšíme se na 8. ročník MSR příští rok ve Zlíně!

Pracovní víkend si užila i Wendulky dcera Rosalie - Have Me Brdské zlato, která s paničkou složila úspěšně v Rakousku zkoušku z poslušnosti BH. Moc gratulujeme!

Kluci se pro změnu předváděli ve výstavních kruzích. Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato si na oblastní výstavě v Praze vyběhal V1 VTO, Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato v Litvě V5 a V3. Deanův - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato syn JCH CZ Athos Lueur Doreé na MVP v Českých Budějovicích získal tituly CAC, CACIB a BOB a Jimův - Deep Delight Brdské zlato "U" syn Wyatt - Tenth Soul from Flawless Carriens v Maďarsku CAC, BOB a resBOG. Všem manekýnům moc gratulujeme!

5.-6.10.2013 jsme si s Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato "U" užili náročný ale krásný a úspěšný víkend na MVZPR v Hrádku u Rokycan. Byly to zkoušky, o kterých se opravdu nedá mluvit jinak než jen v superlativech. Perfektní organizace a zajištění, krásné terény na všechny disciplíny, přísné a spravedlivé posuzování, úžasná atmosféra mezi všemi soutěžícími, dobré jídlo a dokonce i počasí nám přálo. Jak už je u nás zvykem, vylosovala jsem si jako vždy první pole. Wendy byla po mateřské plná elánu a nadšení pro práci a tak slídění jako první disciplína bylo fajn. Wendy slídila prostorně, ve vymezeném prostoru s temperamentem a používáním nosu, nechala se krásně směrovat a tak to byla 4 s pochvalou. Na handlingu se Wendy nechala hezky směrovat a byla rychlá, jen ten zatrolený marking byl za 3 za malé dohledání. Po obědě nás čekala voda a k ní i vlečka pernaté. I odpoledne Wendy zvládala všechny disciplíny bez obtíží ve čtyřkách. Další den jsme začínali ráno malým lesem. Tam naše super skupinka uspěla komplet bez ztráty kytičky všichni vše za 4. Jako poslední nás čekalo pro nás to nejtěžší - barva, z které jsme měli velký strach. Před barvou se nám rozklepala kolena a obličeje nabrali o pár odstínů světlejší barvu, u některých i s nádechem do zelena. S Wendy jsem si vylosovala úplně poslední barvu a čekali jsme tedy nejdéle. Wendulka šla krásně od začátku až do konce, přesně po barvě a nenechala se zviklat mým škubáním za řemen, jak jsem klopýtala přes větve. Když se před námi objevil srneček, spadl mi obrovský kámen ze srdce. Moc si vážím i pochvaly od rozhodčím, kterým se naše práce na barvě moc líbila. O super organizaci svědčí, že i když nikdo z naší skupiny nevypadl a všichni jsme úspěšně zkoušky došli, končili jsme ve 13:00, což je u všestranek nevídané. Pak už jsme v restauraci u dobrého jídla čekali na ostatní skupiny. Jak se postupně vraceli, začalo mi být jasné, že jsme s Wendy dopadli moc dobře, ale i tak to bylo s překvapením na konci :o) Wendy došla MVZPR v I. ceně, s jedinou 3 a s tituly CACT, Vítěz zkoušek, Nejlepší pole a Nejlepší les! Moje Zlatko si tak dokončilo také titul nejcennější - Český Šampion Práce ! Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U" si bohužel trochu vybrala zkouškovou smůlu, ael i tak zkoušky úspěšně došla v III. ceně. Všem moc děkuji za krásný víkend a nejvíc Wendulce!

             

A ještě doplňujeme jedno video - Orinek a Eda spolu lumpačí :o)

O víkendu jsme natočili pár nových videí Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato, Wendulky - Energy for Fun Brdské zlato "U" a Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato na malém společném cvičení. Bohužel baterie kamery nás opustila příliš brzy...

Bisou dohledávka pernaté

Winnie dohledávka pernaté

Wendy dohledávka pernaté

Bisou dohledávka dvou kusů pernaté

Winnie dohledávka dvou kusů pernaté

Wendy dohledávka dvou kusů pernaté

1.10.2013 oslaví naše štěňátka z Vrhu Energy svoje páté narozeniny. Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Wendy, Kirppu, Ebi a Kaylee přejeme Vám všem i nadále pevné zdraví a dlouhý a spokojený život s Vašimi páníčky!

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

V sobotu 28.9. složil náš teprve osmiměsíční šikulka Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato svou retrívří maturitu OVVR. Pracoval na svůj věk nádherně a v tabulce má samé 4 jen jedinou 3. Moc gratulujeme Maybískovi i jeho paničce, jsme na Vás moc pyšní!

Krásná zpráva nám přišla z USA. Liba - I´m You Lady Brdské zlato obdržela oficiální vyhodnocení DKK a DLK of OFA - hodnotí se nejdříve ve dvou letech věku. Výsledek je DKK Good a DLK Normal, což odpovídá v našem hodnocení AA a 0/0. Máme velkou radost, že všichni 4 sourozenci jsou vyšetření a všichni mají DKK AA a DLK 0/0 !

    

Štěňátka nám už začínají odjíždět do nových domovů. První odjel Jack - Ocean Pirate Brdské zlato do nového domova na Slovensko. Dlouhou cestu dobře zvládnul a už poznává svůj nový domov a seznamuje se s novou rodinou a kamarády. Přejeme mu hodně štěstí v novém domově a doufáme, že ho brzy uvidíme! Děkujeme novým páníčkům za zprávy o Jackouškovi a první fotečku!

Pralinka a Orinek zatím řádí společně u nás, chodí na procházky po okolí a učí se také chodit na vodítku po městě. Jsou oba moc šikovní a plní energie. Od pondělka budu s paničkou jezdit i do práce, aby poznali z velkého světa co nejvíc, než se rozjedou do nových domovů i oni. Natočili jsme dvě krátká videa jejich řádění doma a na procházce.

Štěňátkům je 6 týdnů a už umí vymýšlet spoustu lumpáren. Vydrží si už hrát a lumpačit spolu a s tetkami mnohem delší dobu a poznávají okolní svět. nejvíce se jim líbí na zahradě a na malých výletech po okolí. Moc jim chutnají granulky s kloubní výživou a probiotiky i když mamka ještě obětavě a často kojí. Štěňátka dostala další odčervení a brzy je čeká také očkování, tetování a aplikace mikročipů. Pak už to rychle uteče a rozběhnou se nám do nových domovů.

Tento víkend byli naše odchovy pilné na výstavách i zkouškách. Na NVP v Brně se poprvé ve třídě štěňátek předvedla maličká Erin - Northern Sun Brdské zlato a šlo jí to moc krásně. Byla to premiéra i pro její páníčky. Erinka se nechala krásně posoudit a byla veselá a ničeho se nebála. Máme z ní velkou radost. V dorostu dostala krásný posudek a známku VN1 Myuška - Make Me Happy Brdské zlato. Ve třídě mladých získala krásné ocenění V3 Deanova - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato dcera Torinka - Beau Maxima Préma Shanti Navaro. Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato byl v Estonsku na výstavě V4 s pěkným posudkem.

Pracovní víkend měli naše odchovy, které se zúčastnili 3. ročníku Aros Open Cupu (PZ) pořádaného na počest našeho kamaráda Aroska. Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" i Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato pracovali moc hezky a získali oba I. cenu. Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U" byla také moc šikovná a jen zákeřný marking jí hodil do II. ceny. Zkouškové štěstí tentokrát nepřálo Fergie - Have More Fun Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, ale i tak se holky moc snažili a jsme na ně pyšní.

Za pomoci kamarádek Irenky Zárubové a Martinky Brunové se nám o víkendu povedlo nafotit prcky v postojích a také natočit VIDEO z prvního výletu štěňátek k vodě. Moc děkuji holkám za pomoc! Tentokrát pro změnu stáli kluci moc pěkně a Pralinka zlobila a nechtěla se vyfotit :o)

Pralinka - Ocean Paradise Brdské zlato     Orin - Ocean Treasure Brdské zlato     Jack - Ocean Pirate Brdské zlato

Čas zase o týden poskočil a našim Štěňátkům je již 5 týdnů. Počasí se konečně umoudřilo a tak tráví celé dny venku na zahradě a užívají si malé výlety autem po okolí. O víkendu má být hodně teplo, tak se vypravíme poprvé k vodě a snad štěňátka zvládnou svá první tempa. Pokračujeme v jejich socializaci, poznávají nové lidi a také pejsky. Poprvé se také setkala se zvěří a moc se jim to líbilo. O víkendu se pokusíme nafotit prcky v postojích, alespoň tréninkově, protože budoucí páníčci už mají vybráno.    

Orin - Ocean Treasure Brdské zlatoPralinka - Ocean Paradise Brdské zlatoJack - Ocean Pirate Brdské zlato

Vrhu Ocean jsou 4 týdny a štěňátka si užívají mnohem větší volnosti a prostoru. Mají k dispozici celý pokojíček i s venkovní terasou a když je hezky, nosíme je také na zahradu na travičku. Snad konečně skončí upršené počasí a budou moct trávit venku více času. Štěňátka dostala druhé odčervení, tentokrát už tabletku jako velcí psi. Mají také znovu ostříhané drápky a kluci dostali větší obojky, ty nejmenší jim už byly malé. Pralinka obojek nepotřebuje, tu si poznáme snadno :o) Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato stále trpělivě kojí i přes ostré zoubky štěňátek, ale prckové už dostávají také 3x denně příkrm z mističky. Zatím štěněčí mlíčko a brzy už do něj přidáme i rozmáčené granulky. Štěňátka zvykáme na různé zvuky, střelbu, ohňostroje a brzy pojedou autem na první výlet do přírody. Ve FOTOGALERII jsou opět nové fotky a natočili jsme i krátké VIDEO.

24.-25.8.2013 - Tento víkend byl nabitý událostmi a ani trochu jsme se nenudili. V sobotu jsem slíbila vystavit malou Bessinku - Make My Day Brdské zlato na NVP v Mladé Boleslavi. Byla to úplně první výstava Bessinky i jejího páníčka a tak šla Bessinka do kruhu se mnou. Byla moc šikovná, ničeho se na výstavě nebála, byla veselá, chtěla se kamarádit se všemi lidmi i pejsky, nejvíc samozřejmě s bráškou Maybískem :o) V kruhu jsme to spolu také hezky zvládli a dostali pěkný posudek a známku VN1. Na závěrečné soutěže už Bessinka nečekala, bylo vedro a byla by to ještě dlouhá doba, tak se jeli s páníčkem raději proběhnout. Bráška Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato se rozhodně nenechal zahanbit a také získal ocenění VN1 a moc pěkný posudek. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato mi udělala velkou radost, že se konečně hezky předvedla a výstavu nebojkotovala, jak bylo v poslední době jejím zvykem. Se svou ryze pracovní kondicí (hubeňour bez srsti s pořezanou mordičkou od rákosí :o)) si vyběhala V4.

Ani v neděli jsme nelenili a již časně ráno jsme vyrazili do Děčína na klubové PZ. V krásném prostředí, s výbornou partou lidí jsme si užili krásný zkouškový den. Organizace byla bezchybná, počasí nám přálo a gulášek byl výborný, co více si přát :o) Ve skvělé společnosti nám den rychle utekl a našim pejskům se dařilo. Po dlouhé štěňátkové pauze jsem vzala na zkoušky Wendulku - Energy for Fun Brdské zlato "U" a přesto že moc necvičila, nic nezapomněla a pracovala spolehlivě. Získala I. cenu, 2. místo a titul CACT. Na Bisulce - I´m Your Heart Brdské zlato byla trochu znát únava z výstavy z předchozího dne a trochu nezvyk, že vedu na zkoušce obě holky najednou. Neukázala vše co umí, ale i tak získala I. cenu, 3. místo hned za Wendíkem a titul r.CACT. Bráška Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato zkoušky také úspěšně složil v II. ceně kvůli limitní známce z vodění, které bylo posuzováno veeelmi přísně. Ale to určitě také brzy dopiluje. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato tentokrát zkouškové štěstí nepřálo, snad se to povede příště. Moc děkujeme Monče Procházkové za vzornou péči o naše štěňátka a zbytek smečky!

  

22.8.2013 - Našim Štěňátkům jsou dnes právě 3 týdny. Už jsou z nich maličcí pejsci, kteří si hrají spolu i s hračkami a objevují svět kolem sebe. Už méně spí a jsou aktivnější a také jim už rostou ostré zoubky, které si zkoušejí na všem v dosahu. Štěňátka pomalu začínají objevovat i svět kolem své porodní bedny. Jsou moc šikovná a když to stihnou, jdou se vyvenčit hezky před bednu na čůrací podložku. Až se za pár dní trošku rozkoukají po pokoji, bude celý jejich včetně spousty nových hraček a atrakcí. Pokračujeme s navykáním na různé zvuky, pachy a povrchy. Pokud nám bude přát počasí, podívají se brzy také na zahradu.  

    

Ještě jedna výstavní zpráva z minulého víkendu nám dorazila ze Slovenska. Malá Myuška - Make Me Happy Brdské zlato byla na dvoudenní výstavě v Bratislavě po oba dny VN s moc pěknými posudky a chovala se v kruhu naprosto vzorně i při vééélmi pečlivém počítání zubů. Pořadí se nezadávalo. V sobotu se jí krásně dařilo i v závěrečných soutěžích, kde se probojovala mezi 5 nejkrásnějších dorostenců výstavy. Moc gratulujeme!

O víkendu byl na dvoudenní MVP v Estonsku úspěšný náš Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato. V sobotu získal od přísného norského rozhodčího ocenění V2 a v neděli pak vybojoval dokonce V1 a další titul CC. Oba dva dny mu rozhodčí napsali moc krásné posudky. Gratulujeme a děkujeme Fredymu i jeho paničce!

18.8. slaví svoje 9. narozeniny náš Vrh A. Všem, teď již seniorům, přejeme ještě spoustu krásných let s jejich rodinami a hodně zdraví. Milli, Sky, Ketty, Otíku, Artíku a Toníku máme Vás všechny moc rádi a s láskou vzpomínáme na naší milovanou Aireenku, kterou nám otrava vzala tak brzy.

Čas se Štěňátky utíká jako voda a dnes je jim už 14 dní. Štěňátka mají ostříhané drápky a mají za sebou první odčervení. Ještě dva dny budeme pokračovat s ranou neurostimulací a pak nastoupí učení dalších dovedností a další socializace. Štěňátka se čím dál více zajímají o své okolí i když ještě většinu času prospí.

Na každodenním kondičním plavání s našima holkama jsem dnes natočila malé VIDEO. Protože jsem byla kameraman a hazeč aportků v jedné osobě, je video trochu roztřesené, ale určitě je vidět radost a nadšení z vodních radovánek :o)

Ve Finském Joensuu se o víkendu naši potomci zúčastnili MVP. Lola - Let Me Love You Brdské zlato byla V3 a V s moc pěknými posudku ve třídě mladých. Bella - Have a Wish Brdské zlato byla po oba dny Výborná ve třídě otevřené. Jakeův - Energy from Czech Brdské zlato syn Delibes´s Hulk of May byl V2 a vybojoval titul r.CC. Syn naší Kirppu - Energy for You Brdské zlato  Mehtapellon Energy Top byl V1 a BD4 a Rimiho - CH FIN & EST Be My X-mas Star Brdské zlato vnoučata Mehtapellon Golden Dream - V1, CC, BB4 a Mehtapellon Great Dream V2. Všem moc gratulujeme!

Lola

10.-11.8.2013 Proběhl již 10. jubilejní ročník Poháru Světa myslivosti, kterého jsme se zúčastnili s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato a s kamarádem Happym - Adventure Captain Pure Soul. První den měli všichni retrieveři i slídiči PZ. Happyho panička bohužel den před zkouškami onemocněla a ztratila hlas a tak šel Happy na zkoušky se svou chovatelkou Irenkou, s kterou nikdy na zkouškách nebyl ani necvičil. Bohužel se jim stala osudnou vlečka pernaté, na které vypadlo ten den nejvíce pejsků. Bisulka pracovala moc krásně a velice chuťově, hlavně za slídění s dohledávkou si vysloužila velkou pochvalu. Jedinou 3 jsme dostali na markingu, kde o metr přeběhla, jinak byly v tabulce samé 4. Bisulka tak tedy dokončila první den v I. ceně s titulem r.CACT. Skvěle se na PZ dařilo i naší kamarádce ze skupiny slídičů, německé křepelandě Káje - Brisa od Borůvkové hory, která vyhrála titul CACT.

Druhý den nastupovali pejsci na SZVP s obávaným těžkým a neprostupným rákosem. Bisou a Happy byli tentokrát spolu ve skupině a začínali hlubokou vodou. Oběma jim šla práce moc hezky, jen ten zatrolený marking jsme zase o metr přeběhli a zase z toho byla 3. Happy naopak předvedl na markingu svůj životní výkon, nevyběhl a dostal krásnou 4. Mezitím se k nám donesla zpráva, že na dohledávce kachny vypadli už 4 pejsci a 2 zbývající dostali oba 3 na rákosu. Do druhé poloviny zkoušek jsme tedy nastupovali se sevřeným žaludkem a obavami z obtížného rákosí. Bisulka mi udělala ohromnou radost, i po náročných dvou dnech zvládla tyto poslední disciplíny se svou typickou rychlostí, energií a obrovskou chutí k práci. Dohledávku kachny měla jednu z nejrychlejších a na rákosu předvedla dle slov rozhodčích excelentní výkon, nejlepší ze zúčastněných pejsků. Do neprostupného rákosí se prolámala, šla do hloubky, krásně reagovala na povely, důkladně prohledala přesně ten prostor, který nám byl určen a kachnu na konci krásně navětřila a donesla. Odnesla si trochu pořezaný čumáček, ale radost byla veliká. Na klidu na stanovišti se panička rozhodla pro jistotu, protože si spočítala, že i na řemeni nám to bude stačit na titul CACT. Překvapením ale při vyhlášení bylo, že Bisulka získala i titul Vítěz zkoušek, Pohár starosty Kosiček za nejlepší práci na vodě a v závěrečním součtu za oba náročné dny i celkového Vítěze 10. ročníku Poháru Světa myslivosti! Happy se po prvním neúspěšném dnu s novou vůdkyní hezky sžil a získali spolu na SZVP I. cenu a titul r.CACT.

Přes náročné terény a teplé počasí jsme si užili krásné dva pracovní dny v milé společnosti a báječné atmosféře. Vůdci se chovali sportovně, jeden druhému přáli úspěch a podporovali se navzájem. Rozhodčí byli přísní, ale spravedliví a také vždy ochotní poradit. Organizace již jako tradičně skvělá, vše probíhalo hladce a bez problémů. Krásné ceny pro všechny účastníky. Prostě zkoušky, na které se každý rok moc ráda vracím!

    

O naše Štěňátka se zatím vzorně starala teta Martinka. Moc děkujeme! Za víkend opět udělala velké pokroky, otevřela očička, začala slyšet a jejich pohyb už mnohem více připomíná opravdovou chůzi. Chvilku ještě bude trvat, než se svoje nové smysly naučí používat a začnou díky nim objevovat okolní svět. Do svojí bedýnky dostala spoustu nových hraček.

8.8.2013 - Corinky - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato Štěňátkům je právě jeden týden. Mají pro sebe spoustu mlíčka a tak krásně rostou a všechna více než zdvojnásobila svou porodní hmotnost. V koutcích očí se pomalu začínají rýsovat škvírky a za pár dní už se prckové podívají poprvé na svět a uslyší první zvuky. Kluci nemají daleko od kila a jsou zatím jak přes kopírák. Pralinka je jako slečinka samozřejmě trochu menší a má tmavší kožíšek než bráškové. Štěňátkům se rychle rozvíjí motorika a za mamkou už se ženou slušnou rychlostí. Jediné co je trápí jsou tropická vedra a tak doufáme, že už se brzy ochladí a bude příjemněji.

Štěňátkům jsou 4 dny a všechna hezky přibírají. Obzvlášť kluci jsou Otesánci a cpou se od rána do večera. Moc hezky jim pigmentují čumáčky a polštářky na tlapkách, houstnou a vybarvují se kožíšky. Od 3. dne jsme s nimi začali cvičit ranou neurostimulaci, aby měli co nejlepší start do života.

O víkendu se za tropického počasí zúčastnila náročného Derby naše Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U". První den byly PZ, které bohužel Sárinka nedokončila. Šla v samých 4, ale vypadla na poslední disciplíně. PZ dokončili pouze 4 psi z 12. Další den se jí na SZVP dařilo lépe a dokončila je úspěšně v II. ceně. SZVP dokočili pouze 2 psi z 12. Žádnému z psíků se nepovedlo úspěšně dokončit zkoušky po oba dva dny. Moc Sárince a její paničce gratulujeme a děkujeme za statečnost!

Lola - Let Me Love You Brdské zlato byla na další finské výstavě a vyběhala si známku Výbornou a moc krásný posudek. Gratulujeme e děkujeme za prezentaci!

2.8. První den s našimi štěňátky byl moc smutný. Maličký pejsek a růžová holčička odešli za duhový most. Ostatní jsou velmi vitální a hezky přibrali a tak doufáme, že tím je všechno zlé za námi a štěňátka už nám budou dělat jen samou radost. Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato je pečlivá maminka a po porodu je ve výborné kondici. Ráno už byla na malé procházce v lese.

Krásné zprávy nám přišly z Ruska. Lyalya - CH RU, JCH KZ & RU, Klubový JCH Have the Talent Brdské zlato i Brody - CH RU, Klubový CH, JCH RU & KZ, Klubový JCH Have It My Way Brdské zlato jsou oba GR PRA1 i PRA2 Clear, tedy úplně čistí. Máme velikou radost!

1.8.2013 se narodil náš Vrh Ocean. Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato a Jaxon - C.I.B. C.I.E. CH Fashio du Bois de la Rayere se stali brzy ráno rodiči 3 pejsků a 2 feneček. Poslední pejsek je maličký, podle osrstění pravděpodobně o několik dní mladší než jeho sourozenci, ale statečně bojuje a hezky saje. Všechna štěňátka mají světle zlaté kožíšky a budou mít nejspíš odstín jako jejich rodičové.

Moc děkujeme všem majitelům našich odchovů i kamarádům, kteří se v sobotu 27.7. zúčastnili naší Letní procházky Brdských zlatíček! Moc rádi jsme Vás všechny viděli a užili jsme si s Vámi krásný i když tropický den. Těšíme se zase se všemi brzy na viděnou!

Po delší pauze, v které jsme se věnovali hlavně našim štěňátkům, jsme se opět vypravili na zkoušky. SZVP Obořiště máme doslova za rohem, jsou to zkoušky v krásném prostředí a výborně zajištěné. I přes úmorné vedro, jsme si s Roudňáky, odchovečky a přáteli užili nádherný den. Zkoušky byly plně obsazené, tedy 24 psů a z toho 13 zlaťáčků. Počasí bylo tropické, terény těžké, posuzovali velmi zkušení rozhodčí, přísní a korektní, kteří nikomu nic neodpustili, jak to má na klubových zkouškách být. Už dlouho jsem nebyla na zkouškách, kde by byla úroveň výkonů a vycvičenosti psů na takové úrovni. Byly k vidění opravdu krásné práce, zejména v těžkém a dlouhém slídění v rákosí. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato mi dělala celý den velkou radost a pracovala krásně a chuťově, prostě moje malé ferrari :o) Bisulka zvládla všechny disciplíny za 4, jen na klidu na stanovišti jsme šli na jistotu, na řemeni. Bisulka se ani nehla, asi mi chtěla dokázat, že jí mám příště více důvěřovat a tak tedy krásná 3, I. cena, celkové 5. místo a titul r.CACT. Hned za Bisulkou se umístila Deanova - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato dcera Amelia Lueur Doreé, také v I. ceně s jedinou 3. I.cenu a jedinou 3 vybojovala také naše Sára - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U". Krásně pracovala také Arwen Famous Gold s Irenkou - získali II. cenu a vysoký počet bodů. Z Roudňáků se zúčastnila ještě Arabela od Tří Kulišek a získala s paničkou III. cenu. Nedařilo se tentokrát Athoskovi Lueur Doreé, který šel v samých 4 a vypadl na předposlední disciplíně. Všem moc gratuluji a děkuji za krásný den ve skvělé atmosféře!

Roudňáci na SZVP Obořiště

Další naše odchovy se činili výstavně. Bráškové Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato a Barny - Joy of My Dream Brdské zlato byli společně v mezitřídě na MVP v Mladé Boleslavi. Jumbo si vedl výborně a vyhrál třídu s titulem CAC. Bohužel se pak páníčkové zatoulali a zapoměli nastoupit do boje o titul CACIB. Bráškovi Barnymu se moc předvádět nechtělo a tak to bylo tentokrát VD4. Ve třídě otevřené byl Deanův - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a získal "V5". Henny pak úžasně zabojoval v neděli v Polsku, kde vyhrál nejen svůj další titul CWC, ale také Národního vítěze. Malý Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato byl s páníčky také v Boleslavi a získal ve třídě štěňat ocenění VN1. Dasty - Let´s Hunt Brdské zlato o víkendu pokračoval ve svém vítězném tažení na estonských výstavách, 2x vyhrál třídu mladých, 2x CAJC, 2x BOS Junior, BOS a splnil podmínky pro získání titulu Juniorchampion Estonska. Všem moc gratulujeme!

Dasty   Hennesy

O víkendu se naše odchovy činili ve výstavních kruzích v několika zemích Evropy. V Čechách se vystavovala Sára - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U" a i přes chybějící srst po štěňatech získala ocenění V3. V Rakousku se krásně umístila Rosalie - Have Me Brdské zlato V4. Ve Finsku se dařilo Lole - Let Me Love You Brdské zlato V2 a nejvíce zabodovali kluci v Estonsku. Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato byl na dvoudence sice první den VD, ale druhý si to vynahradil a získal V1, CCQ, BD3 a svůj druhý titul CC. Zahanbit se rozhodně nedal ani Dasty - Let´s Hunt Brdské zlato, který se ukázal na výstavě po delší době. Vzal to opravdu důkladně, vyhrál třídu mladých, CAJC, BOB Junior, BOB a pak i BIG! Moc všem gratulujeme!

Uplynulý týden jsme si s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato, spoustou kamarádů a s odchovy užívali na Výcvikovém táboře v Roudné. Byl to krásný týden plný pohody, cvičení s našimi miláčky, povídání u ohně s přáteli a vůbec se nám nechtělo domů. Počasí nám letos také vyšlo báječně a bylo pro výcvik ideální. Všem páníčkům našich odchovům moc děkuji, že se se svými miláčky zúčastnili a doufám, že se jim na táboře líbilo tak moc jako nám a že jim pomohl ve výcviku a v tom, aby si se svým psem lépe porozuměli.

Svou psí maturitu OVVR tentokrát skládalo v Roudné hned 6 našich odchovů ze 3 vrhů a všichni úspěšně. Nejvíce zaváleli kluci Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato a Barny - Joy of My Dream Brdské zlato, kteří obsadili 1. a 3. místo a získali I. cenu. Ale i bráškové Sean - Kind Dream Brdské zlato a Portík - Kind Soul Brdské zlato a sourozenci Elsička - Let Me in Heart Brdské zlato a Badík - Let´s Rock Brdské zlato byli všichni moc šikovní a udělali za týden pokroky a OVVR úspěšně složili. OVVR složila i Sárinky - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U" dcera Cassiopea Golden Sirius.

Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato, Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato, Fergie - Have More Fun Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato cvičili na vyšší lovecké zkoušky a zúčastnili se také táborového Procházkovic Poháru. Ten se skládal z vybraných disciplín všestranných zkoušek (marking, handling na poli, dohledávka ve čtverci v lese a aport kachny z hluboké vody) a aby to byla opravdu prestižní soutěž, zkrátili nám rozhodčí všechny časy na polovic, vybrali těžké terény a posuzovali velmi přísně především přinášení. Obzvlášť na čtverci v lese se "lámal chleba", z 20 startujících psů pouze 3 dokázali donést oba dva kusy srstnaté. Všechny 3 holky i Winnie pracovali moc hezky, Fergince se Símou se bohužel nepovedl čtverec, ale jinak byly moc šikovné, Kayleenka obsadila krásné 9. místo a naše malá zrzka Bisou úžasné 2. místo, hned za ostřílenou Championkou práce a všestrannou fenou Cashirkou Spledid Fellow Janičky Baslové. Winnoušek ještě potřebuje dopilovat přinášení, které ho stálo lepší umístění.

Všem našim odchovům moc gratuluji k dosaženým úspěchům a pokrokům (i maličké Sunny - Make Miracle Brdské zlato, která byla úžasná) a už teď se moc těším na shledanou na 10. jubilejním ročníku Výcvikového tábora v Roudné!

Vítězové Procházkovic poháru     Vítězové OVVR Roudná 2013

Ani naše další odchovy nezaháleli. Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato stihl za dva víkendy hned 4 výstavy s krásnými výsledky - 2x V1, 2x V3 a 3x CCQ. I Lolinka - Let Me Love You Brdské zlato se k Fredíkovi jeden víkend připojila a získala známky V a VD.

Velmi úspěšná byla v Rakousku i Rosalie - Have Me Brdské zlato, která složila RBP2 jako nejlepší pes ve skupině.

Rosalie

Další řádky pak patří našim oslavencům, kteří mají narozeniny v červenci. Na prvním místě samozřejmě naší milované Mimišce - DualCH Delibes´s Golden Marian "U", zakladatelce naší CHS, která oslaví 11.7. své krásné 11. narozeniny. Přejeme jí především pevné zdraví, aby s námi byla ještě dlouho a aby jí všechny dětičky, vnoučátka, pravnoučátka a další pra pra pra dělali jen samou radost!

Z našich odchovů mají 1.7. své 3. narozeniny lumpíci z Vrhu Give a 15.7. 2. narozeniny torpéda z Vrhu I´m Your. Všem moc gratulujeme a přejeme ještě spoustu spokojených let s jejich rodinami!

  

V červnu slaví svoje narozeniny naše dvoje štěňátka. 12.6. jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato třetí narozeniny a 28.6. Vrh Deep páté narozeniny. Moc všem gratulujeme a přejeme ještě spoustu spokojených let a pevné zdraví!

Letošní rok v naší chovatelské stanici štěňátkům vysloveně přeje a všechna loňská smůla je překonána. Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že i naše Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato je březí s fešákem Jaxonem - C.I.B. C.I.E. CH Fashio du Bois de la Rayere. Štěňátka by se měla narodit kolem 1.8. Corinka je zatím velice veselá a spokojená těhulka a užívá si procházek v lese jako vždy.

    

Jaxon - Fashion du Bois de la Rayere X Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato

Našim Štěňátkům je 6 týdnů a neodvratně se blíží první dny loučení. Prckové tráví tropické dny na zahrádce, kde je jim přece jen o trochu lépe. Zase o pořádný kus povyrostli, dostali další odčervení - tentokrát přípravkem Stronghold na vnější i vnitřní parazity, protože jsou hodně venku a znovu jsme ostříhali drápky. Brzy je čeká také očkování, čipování a tetování a pak budou připravení vyrazit do světa. na jednu holčičku byla zrušena rezervace a ještě čeká na ty správné páníčky.

Max - šedý / gray boy   Marley - azurek / light blue boy   hnědý / brown boy   Martin - zelený / green boy   Nero - modrý / blue boy

      Noreen - fialka / purple girl   oranžová / orange girl   Chloe - žlutá / yellow girl   růžová / pink girl   červená / red girl

Dodatečně ještě jeden výstavní výsledek z Polska. Flo - Let Me Shine Brdské zlato se v Krakově sice nepovedlo získat poslední potřený CAJCík, ale vybojovala krásné druhé místo ve třídě mladých. Moc gratulujeme a držíme palce, aby se ten poslední CAJC povedl!  

Taťka Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato se nenechal synáčkem zahanbit a v neděli v polském Krakowě vyběhal na MVP V1 CWC r.CACIB a splnil tím podmínky pro titul CH PL a také MultiCH. Jeho syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven byl na stejné výstavě V3. Smolnější víkend měly tentokrát holky. Lola - Let Me Love You Brdské zlato, byla na výstavě byla v sobotu VD a v neděli jí jen o malý kousek uteklo složení obtížné zkoušky NOU. Sárince - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U" nepřálo zkouškové štěstí na velmi těžkém derby. Všem ale moc gratulujeme a děkujeme, že se svými pejsky pracují, věnují se jim a prezentují je! 

V sobotu 15.6. jsme vyrazili s Bisulkou - I´m Your Heart Brdské zlato na NVP do Klatov. Předvedla se poprvé ve třídě pracovní a získala ocenění V2 r.CAC. Na výstavě nám dělali milou společnost Světlanka a Simča Procházkovi s Fergulkou - Have More Fun Brdské zlato a Anetka s Šárkou a s Tamíkem - Absolute Miracle Grand Illusions. Tamík i Fergulka si shodně vyběhali ocenění V4 ve třídě otevřené. Krásně se dařilo na výstavě synovi Deana - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato JCH CZ Athosovi Lueur Dorée, který získal v mezitřídě V1 CAC pak NV, BOB a nakonec i BIG2. Všem gratulujeme a děkujeme za příjemný výstavní den!

Štěňátkům je 5 týdnů a tak jsme se pokusili je poprvé vyfotit v postojích. Některým to šlo lépe, některým hůře, hlavně akční slečny měly na věc svůj názor. Štěňátka už jsou déle vzhůru, více si hrají a řádí. Užívají si hezkého počasí na terase a také na prvních malých procházkách do přírody. Prckové jsou moc šikovní, venčí se převážně na terase a v autě se chovají vzorně. Páníčci si začínají vybírat, které konkrétní štěňátko bude ten jejich miláček. Volná je jedna fenečka.

Šedý / Gray boy   Azurek / Light Blue boy   Hnědý / Brown boy   Zelený / Green boy   Modrý / Blue boy

Fialka / Purple girl   Oranžová / Orange girl   Žlutá / Yellow girl   Růžová / Pink girl   Červená / Red girl

V neděli 9.6. jsme si udělali velký výlet do Přerova za štěňátky po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato a Carrie-Ann Pouštní vítr. Byl to moc krásný den, který jsme si báječně užili. Štěňátka se moc povedla a vypadají velice nadějně. V postojích se jim stát nechtělo a tak fotky nejsou ideální, ale i tak jim to moc sluší a máme z nich velkou radost. Fotky z naší návštěvy najdete ZDE a krátké video TADY.

V sobotu 8.6. složila velice úspěšně OVVR naše šikulka Kirunka - Let´s Live Forever Brdské zlato s paničkou. Obě byly moc šikovné a složily spolu zkoušky v I. ceně na celkévém nádherném 3. místě. Moc gratulujeme a přejeme další pracovní úspěchy!

O víkendu nás navštívily naše kamarádky z Děčína a tak jsme našim neposedům nafotili krásné portrétky. Moc děkuji za pomoc a milou návštěvu! V horní řadě jsou holčičky a ve spodní klučíci. Jedna holčička je volná a hledáme pro ní hodné páníčky.

Fialka / Purple girl   Oranžádka / Orange girl   Žlutá / Yellow girl   Růžová / Pink girl   Červená / Red girl

Šedý / Gray boy   Azurek / Light blue boy   Hnědý / Brown boy   Zelený / Green boy - Martin - Northern Wind Brdské zlato   Modrý / Blue boy

4.6.2013 - Našim Štěňátkům jsou 4 týdny a už jsou z nich pořádní lumpíci. Vzhůru už vydrží podstatně déle a čas si vyplňují intenzivní hrou se sourozenci, hračkami a dospělými pejsky a samozřejmě taky s paničkou a návštěvami. Zvládají běh, skoky, prolézání tunelem, nošení plyšáků, přelézání překážek a spoustu dalších dovedností. Začínají se učit venčit se venku na terase. Snad je brzy budeme moct vzít i ven na výlet, když se počasí malinko umoudří a přestane pršet. Štěňátka dostala druhé odčervení, větší obojky a krmíme je 4x denně namáčenými granulkami pro velké plemena, přidáváme probiotika a kloubní výživu. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato "U" ještě velmi obětavě kojí, ale je vidět, že mlíčka už je o něco méně. Klučíci jsou už zadaní, ale uvolnila se nám rezervace na jednu holčičku.

  

Přes hrozné počasí byl uplynulý víkend plný výstav. Vystavovalo se na Slovensku, v Polsku i u nás. Na KV na Konopišti měl svou velkou výstavní premiéru malý Maybísek - Make Right Decisions Brdské zlato. Přes hrozivé počasí a podmínky se moc pěkně předvedl a vyběhal si svůj první pohárek za vítězství ve třídě štěňátek. Ostatním pejskům se v bahnu a dešti moc vystavovat nechtělo. Kirunka - Let´s Live Forever Brdské zlato, Sean - Kind Dream Brdské zlato, Fergie - Have More Fun Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato dostali VD a stávkující Elsička - Let Me in Heart Brdské zlato od přísné rozhodčí za nepředvedení se D. Na Slovensku měla premiéru hned na dvoudenní výstavě Maybískova sestřička Myuška - Make Me Happy Brdské zlato. Byla moc šikovná, krásně se předvedla a oba dny třídu štěňátek vyhrála s VN1 a krásným posudkem. Rosalie - Have Me Brdské zlato byla na Slovensku V a V3, Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V1 a V2 r.CAC a Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions V1 CAC. V Polsku získal Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato V2. Všem moc gratulujeme!

Rosalie   Maybísek

30.5. a 1.6. byla naše Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato nakryta krásným Jaxonem - C.I.B. C.I.E. CH Fashio du Bois de la Rayere. Krytí bylo krásné a Cori s Jaxonem si náramně padli do oka. Doufáme tedy, že za 3 týdny nám ultrazvuk potvrdí Corinky březost. Velké poděkování patří Irence Zárubové, že nám dělala na cestě milou společnost a samozřejmě majitelům Jaxona Véronique a Brunovi!

    

Jaxon - Fashion du Bois de la Rayere X Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato

28.5.2013 - Vrhu Northern jsou již celé 3 týdny. Všechna štěňátka krásně rostou a dělají nám jen radost. Jsou z nich už maličcí pejsci, kteří umí krásně chodit, občas zkusí i popoběhnout nebo poskočit. Pilně si trénují také hlasivky a cvičí sborový zpěv. Hrají si spolu, s hračkami a začínají poznávat svět kolem sebe. Jsou moc šikovní a učí se venčit hezky mimo svou bedničku na podložku. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato "U" i přes jejich první ostré zoubky krásně kojí, prckové už to zvládají i "na stojáka". Ochutnali i své první mlíčko z mističky jako velcí psi a také jim chutnalo i když ho ještě dost skončilo v kožíšku místo v bříšku.

  

Další hezké zprávy ze zahraničí. Rosalie - Have Me Brdské zlato má i letos vyšetření očí v pořádku a je naprosto zdravá. Na výstavě ve Finsku byla tentokrát Lola - Let Me Love You Brdské zlato VD, ale zazářil tam syn naší Kirppu - Energy for You Brdské zlato  Mehtapellon Energy Top, který vyhrál třídu otevřenou, CC, BD1, CACIB a BOB. Moc gratulujeme!

25.5.2013 složila v Rakousku úspěšně Povahový test pro chovnost Wendulky dcera Rosalie - Have Me Brdské zlato. Splnila tak poslední podmínku chovnosti a stala se chovnou fenou. V testu si vedla výborně a získala 97 bodů z 99 možných. Moc gratulujeme!

Rosalie

21.5.2013 - Dnes je našim Štěňátkům 14 dní. Váží mezi 1,4 a 1,8kg slyší, vidí a dělají své první krůčky. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" je úžasná maminka a péči o všech 10 prcků zvládá snadno a s přehledem. Z lahvičky přikrmujeme jen symbolicky, aby bylo na 100% jisté, že žádné štěňátko není ošizené a všichni mají plná bříška. Štěňátka už mají také ostříhané drápky a mají za sebou první odčervení. Ještě dva dny budeme pokračovat s ranou neurostimulací a pak nastoupí učení dalších dovedností a další socializace.

Dalšímu Bášenky štěňátku z Vrhu Let přišly zdravotní výsledky. Argo - Let It Be Brdské zlatoDKK CC a DLK 0/0.

V Polsku se konala prestižní výstava retrieverů, na které posuzovala paní rozhodčí z Anglie Heather Morss (Xanthos). Krásný úspěch tam měla Bášenky dcera Flo - Let Me Shine Brdské zlato, která vyhrála silně obsazenou třídu mladých fen a poté i pohár za titul BOB Junior. Moc gratulujeme!

Flo

19.5.2013 - Dnes je to neuvěřitelných 6 let, co se v naší CHS narodil Vrh Crazy. Přejeme naší věčně happy Corince - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato i všem jejím sourozencům všechno nejlepší k narozeninám a ještě spoustu spokojených let s jejich páníčky! Elliotte, Samíku, Olinko, Daisynko, Myo a samozřejmě Corinko, máme Vás všechny moc rádi!

18.5.2013 - Dnes se Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato umístil na OV na zámku Kačina ve třídě pracovní V1 Vítěz třídy. Přidáváme také jedno jeho krátké VIDEO z výcviku, který ho baví o moooc víc než výstavy a nové fotky jeho štěňátek.

Winnie

17.5.2013 - Dnes nám přišla krásná zpráva od páníčků Elsičky - Let Me in Heart Brdské zlato. Přišly jim její oficiální zdravotní výsledky a jsou DKK BB, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme velkou radost!

14.5.2013 - Vrhu Northern je dnes jeden týden. Za těch pár dní udělala štěňátka velké pokroky a hodně vyrostla. Všechna štěňátka zdvojnásobila své porodní váhy, takže váží kolem kila. V koutcích očí se pomalu začínají rýsovat škvírky a za pár dní už se prckové podívají poprvé na svět a uslyší první zvuky. Aby toho na mamku Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" nebylo moc, začali jsme štěňátka přikrmovat z lahvičky a jsou moc šikovná a mlíčko jim chutná. Všechna štěňátka jsou pěkná, silná a krásně vyrovnaná. Mají pěkné hlavičky, silný pigment a velkou chuť do života. Máme ještě volné dva chlapečky.

12.5.2013 - Štěňátkům je 5 dní a rostou jako z vody. Maminka Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" se o ně vzorně stará a zatím má spoustu mlíčka, které stačí i tolika hladovým krkům. Štěňátkům začínají houstnout kožíšky a krásně jim pigmentují nosíky, tlapičky a také bříška. Moc dobře poznají, když přijde mamka a pak nastane velké hemžení. Jejich motorika se vylepšuje každým dnem. Od 3. dne jsme se štěňátky začali program rané neurostimulace. Mamka Wendy už tráví krátké chvíle i mimo porodní bedničku i když moc dlouho to ještě nevydrží a rychle se za prcky vrací. Má výborný apetit a užívá si také krátkých vycházek. Máme ještě volné dva chlapečky.

5 dní

11.5.2013 - Tuto sobotu se konaly výstavy, kterých se zúčastnili i naši pejsci. Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato byl na oblastní výstavě v Červeném hrádku VD1. Dasty - Let´s Hunt Brdské zlato získal na výstavě v Estonsku ve třídě mladých Výbornou a pěkné 2. místo a nejkrásnější výsledek si vyběhal Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato, který vyhrál svůj první titul CAC. Ten se v Estonsku zadává na výstavách jen jednomu psovi a jedné fence, ne v každé třídě jako u nás. Všem moc gratulujeme!

 

8.5.2013 - Štěňátka mají za sebou svůj první den na světě. Všechna přes noc hezky přibrala, jsou spokojená a dravě se derou o mlíčko. Maminka Wendy se o ně skvěle stará, mlíčka má dostatek a už si po porodu odpočala. Wendulka šla s chutí i na malou procházku, kde s radostí běhala a válela se v trávě, což jí v posledních týdnech s velkým bříškem už nešlo. Pak samozřejmě spěchala rychle zpátky za miminky. Wendulce se také rychle vrátil apetit a krásně jí, takže má dost sil a energie na výrobu mlíčka pro tolik hladových krků :o) Štěňátka jsou velká a tak už jim jsou fešácké barevné oboječky.

Doplňujeme také výstavní výsledky z předešlého víkendu. Na výstavě v polské Lodzi se po delší pauze ukázala Flo - Let Me Shine Brdské zlato, získala krásný posudek, Výbornou a pěkné 3. místo. Na MVP v Praze se ukázala naše trojka Sean - Kind Dream Brdské zlato, Fergie - Have More Fun Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato. Překvapivě Sean a Kaylee dostali oba VD, ač se ani ne před rokem panu rozhodčímu líbili a nechal je vyhrát třídu, Fergie dostala V.

Flo

7.5.2013 se narodilo 10 krásných štěňátek Wendulce - Energy for Fun Brdské zlato "U" a Santimu - DK CH Thevenet Energia Positiva. Vrh Northern čítá 5 sladkých holčiček a 5 pěkných pejsků. Všechna štěňátka mají kolem půl kila, jen jeden pejsek je o trochu menší. Všechna mají krémové kožíšky a mají se k světu. Wendy byla moc statečná, porod zvládla na jedničku a o štěňátka se krásně stará. Brzy přidáme první fotografie štěňátek. Fenečky jsou zadané, volné máme ještě 3 pejsky.

Těsně po porodu

Uplynulý víkend přinesl spoustu výstavních výsledků. Většina je z klubových výstav KCHLS, kdo posuzovali zahraniční rozhodčí, kteří známkou V i tituly velice šetřili, ale jejich posudky jsou moc pěkné a vystupování velice milé a příjemné. Od takových rozhodčích je i známka VD velice pěkný výsledek, z kterého máme radost. Nejkrásnější výsledek si z výstavy odvezla Bellinka - Joy White Glow Brdské zlato. Svojí výstavní premiéru zvládla skvěle a oba dva dny vyhrála mezitřídu se známkou V1. Sean - Kind Dream Brdské zlato byl ve třídě mladých 2x VD, Fergie - Have More Fun Brdské zlato 2x VD, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato V a VD, Kirunka - Let´s Live Forever Brdské zlato VD. Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato byl pro změnu v Polsku V ve třídě šampionů a jeho dětičky si vedly takto: Ruppík - Aramis Lueur Doreé VD, JCH CZ Athos Lueur Dorée VD, VD4, Amélia Lueur Dorée VD, VD3 a Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven 2x VD. Lola - Let Me Love You Brdské zlato ve Finsku nezahálela ani tento víkend a na match show získala ocenění BIS4. Všem moc blahopřejeme!

Bellinka

22.4. večer se narodila první štěňátka po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato. Maminka Carrie-Ann Pouštní vítr rodila rychle a bez komplikací a za 2,5 hodiny přivedla na svět 5 krásných holčiček a 3 statné klučíky. Štěňátka měla vyrovnané porodní váhy 393g až 470g a mají krásně zlaté kožíšky. Více informací na stránkách CHS Pouštní vítr. Všechna štěňátka jsou zadaná a přejeme jim hlavně hodně zdravíčka a ty nej nové páníčky!

těsně po narození

21.4.2013 - Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato "U" má 46. den březosti a bříško už jí pěkně roste. Vyžaduje spoustu pozornosti a mazlení a je si dobře vědoma, že je teď úplně nejdůležitější. Na procházkách už tolik nelítá, ale je v dobré kondici a chodí moc ráda i na delší vycházky. Krmení dáváme v menších dávkách několikrát denně, aby se do přeplněného bříška vešlo. Wendulka jí rozumě, ani moc ani málo a přibrala pěkných 7kg, což odpovídá očekávanému početnému vrhu. Moc se na její Štěňátka se Santim těšíme!

Wendy - 46. den březosti

20.4. - Naše finské odchovečky se zúčastnili další výstavy. Lola - Let Me Love You Brdské zlato se krásně předvedla a vyhrála třídu mladých se známkou Výborná 1. Rimiho - CH FIN & EST Be My X-mas Star Brdské zlato vnučka Mehtapellon Golden Dream byla BB4 s titulem CC a syn naší Kirppu - Energy for You Brdské zlato  Mehtapellon Energy Top BD3. Všem moc gratulujeme!

Krásný výstavní den si užili naše odchovy ve Finsku. Všichni si odnesli hezké posudky a známku výbornou. Bella - Have a Wish Brdské zlato byla V3 ve třídě otevřené a její bráška Nuka - Have Big Ego Brdské zlato V také ve třídě otevřené. Lola - Let Me Love You Brdské zlato byla V2 ve třídě mladých. CC ve psech i ve fenách vyhráli potomci našich odchovů, Jakeův - Energy from Czech Brdské zlato syn Delibes´s Hulk of May a Rimiho - CH FIN & EST Be My X-mas Star Brdské zlato vnučka Go Boom´s Loaded Smile. Všem moc gratulujeme!

Lola

Přišla nám krásná zpráva z Finska Rommi - Let´s Be Friends Brdské zlatoDKK AA, DLK 0/0 a Oči prosté dědičných vad. Máme velkou radost!

Kontrolní ultrazvuk v 26. dni březosti nám již dovolil orientačně přepočítat Wendulky - Energy for Fun Brdské zlato "U" a Santiho - DK CH Thevenet Energia Positiva štěňátka. Vypadá to, že Vrh Northern bude opět početný, na ultrazvuku se ukázalo minimálně 9 štěňátek. Wendulka je teď ještě více mazlivá než obvykle, tváří se důležitě a ráno trochu zlobí s jídlem, jako správná těhulka. Vytvořili jsme fotogalerii tatínka Santiho a jeho příbuzných.

V neděli 31.3.2013 se předvedla na výstavě ve Finsku Lola - Let Me Love You Brdské zlato. I přesto že není v srsti, vyhrála třídu mladých, ocenění CCQ a stala se 3. nejlepší fenkou. Moc gratulujeme! 

Lola

MVP v Českých Budějovicích 30.3.3013 se zúčastnili naše odchovy. Sean - Kind Dream Brdské zlato byl v mezitřídě VD4 s krásným posudkem, jen potřebuje nabrat váhu a srst. Kirunka - Let´s Live Forever Brdské zlat krásně zvládla svou premiéru ve třídě mladých a i přes koberec posetý poztrácenými pamlsky ostatních vystavovatelů, si vyběhala Výbornou a 3. místo. Skvěle se dařilo i Deanovým - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato dětem, Athos Lueur Doré vyhrál mezitřídu s titulem CAC a dokončil tak titul JCH CZ a jeho sestřička Amélia Lueur Doré byla V4. Všem moc gratulujeme!

Kira     Sean

27.3.2013 - Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že naše Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato "U" je březí a čeká štěňátka se španělským fešákem Santim - DK CH Thevenet Energia Positiva. Vrh Northern by se měl narodit kolem 8.5.2013. Těšíme se na štěňátka s krémovým až světle zlatým kožíškem, pěkným pigmentem, s loveckými vlohami a nadějným exteriérem. Doufáme, že zdědí po rodičích jen to nejlepší.

Wendy X Santi

Velkou radost nám udělaly první oficiální výsledky našeho Vrhu Let. Kirunka - Let´s Live Forever Brdské zlatoDKK AA, DLK 0/0 a OCD ramen negativní. Moc gratulujeme!

Přišel smutný čas loučení a naše Štěňátka se začala rozjíždět do nových domovů. Zatím nám odjely slečny Sunny a Mya a další budou následovat v nadcházejících dnech. Věříme, že se všichni budou mít báječně, budeme o nich mít často zprávy a s těmi co jsou blíž se často uvidíme. Na nových fotkách v necelých 8 týdnech už chybí Sunnynka, které se nemohli páníčci dočkat, Myušku jsme ještě stihli před odjezdem na Slovensko vyfotit :o)

MaybísekMaggieBessinkaRůžováMyaSavienneMaya

MaybísekMaggieBessinkaRůžováMyaSavienneMaya

Ultrazvuk potvrdil, že Carrie-Ann Pouštní vítr je březí a čeká s Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato štěňátka. Štěňátka zlaté barvy, vhodná především pro lovecký výcvik a práci se narodí pod záštitou CHS Pouštní vítr. Moc se na první Winnieho potomky těšíme!

  

Po sourozencích Winniem a Bisou se stal chovným psem v Estonsku i bráška Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato. Fredík má DKK AA, DLK 0/0, vyšetření očí na dědičné oční vady negativní a je po rodičích GR PRA1 N/N Clear. Moc gratulujeme!

8.3.2013 podstoupil náš Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato vyšetření očí na dědičná oční onemocnění. Stejně jako sestřička Bisou a bráška Fredy s výborným výsledkem, jeho oči jsou naprosto zdravé a prosté všech vad. Máme velkou radost!

Štěňátka za 3 dny, kdy jsme byli v Dánsku pořádně povyrostla a naučila se nové lumpárny. Moc děkuji své mamince za příkladnou péči o ně! Štěňátka se nám brzy začnou rozcházet do nových domovů a tak jsme je ještě jednou vyfotili v postojích, dokud jsou ještě všechna pohromadě. Už mají všechna svoje první očkování, čip i tetování v oušku, vystavené Europasy a dokonce už nám přišly i PP včetně těch exportních. Je to banda malých nezbedů, kteří vydrží řádit pořádně dlouho a rozhodně se s nimi nenudíme. Začínají si zvykat na svá jména, co se smí a nesmí a pracujeme na jejich čistotnosti. Štěňátka jsou šikovná, moc se jim líbilo první seznámení se zvěří a mají zájem o aport. Počasí bohužel moc nepřeje procházkám se štěňátky, ale i tak jsme jich už pár stihli a štěňátkům se moc líbily. Bude se nám po nich stýskat!

Ve dnech 5.-7.3.2013 byla v dánské CHS Golden Countryside´s nakryta naše Wendy - Energy for Fun Brdské zlato španělským fešákem Santim - DK CH Thevenet Energia Positiva. Krytí se povedlo bez problémů a výlet jsme si krásně užili i s kamarádkou Irenkou, které moc děkuji za milou společnost a pomoc! Velké díky patří Bentovi i celé jeho úžasné rodině za pohostinství, ubytování, výborné večeře a všechno ostatní! Teď budeme čekat, jestli se na ultrazvuku ukáží za 3 týdny štěňátka. Všechny podrobnosti o tomto vrhu najdete ZDE.   

Santi a Wendy

3.3.2013 - Dnes slaví svoje důležité první narozeniny naše štěňátka z Vrhu Let. Všem jim přejeme hlavně hodně zdraví a spoustu šťastných let se svými páníčky! Argo, Rommi, Dasty, Tobby, Bady, Elso, Lolo, Flo a Kiro máme Vás všechny moc rádí!

2.3. - Našim Štěňátkům bude v pondělí už 6 týdnů. Čas s nimi utíká neuvěřitelně rychle a z malých myšiček jsou za tu chvilku chundelatí medvídci, kteří váží kolem 5kg. Pomalu už se rozhoduje, které štěňátko kam pocestuje a kdo budou jeho noví páníčci. Dnes se konečně počasí umoudřilo, vysvitlo sluníčko a tak jsme se se štěňátky vypravili na první výlet autem do přírody. Nechyběla ani kamera a foťák a tak nám přibylo nové video i fotečky. Štěňátka jsou šikovná a i přes nepřízeň počasí se venčí převážně venku i když nehody se ještě stávají. Krásně si spolu hrají, cupují hračky, seznamují se s kocourkem Edou a řádí z velkých holek především s Bisulkou. užívají si také spoustu mazlení od návštěv nových páníčku i našich přátel. Pokračujeme dále v jejich socializačním programu, aby z nich vyrostli pohodoví společníci.

Štěňátkům je 5 týdnů a tak jsme se pokusili je poprvé vyfotit v postojích. Některým to šlo lépe, některým hůře, ale na takové prcky to všichni zvládli moc pěkně.

Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato měl na návštěvě svou první nevěstu Carrie-Ann Pouštní vítr. Winnie si vedl hned napoprvé moc dobře a teď nezbývá než počkat, jestli nám ultrazvuk ukáže za pár týdnů štěňátka. Pokud se vše povede, budou štěňátka zlaté barvy a vhodná především pro lovecký výcvik a práci. V případě zájmu kontaktujte CHS Pouštní vítr.

  

Štěňátkům jsou 4 týdny a už je to pořádná parta raubířů. Vzhůru už vydrží podstatně déle a čas si vyplňují intenzivní hrou se sourozenci, hračkami a dospělými pejsky a samozřejmě taky s paničkou a návštěvami. Zvládají běh, skoky, prolézání tunelem, nošení plyšáků, přelézání překážek a spoustu dalších dovedností. Snad je brzy budeme moct vzít i ven na výlet, když se počasí malinko umoudří a nebude moc mrznout. Štěňátka dostala druhé odčervení, větší obojky a krmíme je 4x denně namáčenými granulkami pro velké plemena. Jillynka a Corinka také ještě kojí, ale mlíčka už ubývá. Štěňátkům jsme nafotili portrétky a natočili nové video.

ZelenáFialováŽlutáoranžováBéžováČervenáRůžováMaybísek

ZelenáFialováŽlutáOranžováBéžováČervenáRůžováMaybísek

Naše kamarádka Magda Němcová natočila na jednom z letošních posledních honů na Konopišti krásné video. Moc děkujeme, že ho také můžeme použít. Video se moc povedlo a už se těšíme na další loveckou sezónu! Na tomto honu se mnou byla pracovat Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" .

12.2. Čas běží neuvěřitelně rychle a našim Štěňátkům jsou 3 týdny. Zkoumají svoje okolí, hrají si spolu i s hračkami a na všem zkouší svoje zbrusu nové zoubky. Zhoustly a narostly jim také kožíšky a tak v pokoji větráme, aby jim nebylo moc horko. Štěňátka pomalu začínají objevovat i svět kolem své porodní bedny. Jsou moc šikovná a když to stihnou, jdou se vyvenčit hezky před bednu na čůrací podložku. Až se za pár dní trošku rozkoukají po pokoji, bude celý jejich včetně spousty nových hraček a atrakcí. Pokračujeme s navykáním na různé zvuky, pachy a povrchy. Štěňátka váží 2 - 2,5kg, největší buřtíci jsou Maybísek a Růžová holčička. Pomalu už se začnou učit papkat z mističky, nejdříve mlíčko a pak už rozmáčené granule. Jedna holčička je ještě volná a čeká na milující páníčky!

8.2. Štěňátkům je 18 dní a dělají velké pokroky. Chůze už jim nedělá problémy a zvládají i kojení "na stojáka". První šikulce Růžové se povedlo dokonce vylézt z bedny a tak jsme přidali nahoru prkno. Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato se rozhodla, že jedna maminka je pro štěňátka málo a tak se taky nastěhovala do porodní bedny a pustila štěňátkům i mlíčko. Takže si teď prckové užívají nadstandardu a mají hned dvě hodné a obětavé maminky :o)

Skvělé zprávy nám přišly také z USA. Liba - I´m You Lady Brdské zlato a Jakie - Kind Magic Brdské zlato oba absolvovali předrentgeny na DKK a oba s moc hezkým výsledkem. V USA se oficiální hodnocení provádí až po druhém roce věku a tak na ty konečné výsledky si musíme ještě chvilku počkat.

 Liba - 18 měsíců       Jakie - 16 měsíců

4.2. Našim Štěňátkům je dnes 14 dní. Už jsou z nich maličcí pejsci, kteří sice ještě většinu dne prospí, ale když přijde mamka, tak začne velké hemžení. Zvládají už pár vratkých krůčků a taky spoustu vrčení, poštěkávání a dalších hlasových projevů. Začínají používat zrak a sluch a objevovat, že kolem sebe mají sourozence, mamku a tety. Ještě dva dny budeme pokračovat s programem rané neurostimulace a pak už nastoupí cvičení dalších štěněčích dovedností. Štěňátka už začala slyšet a tak jim přehráváme spoustu nových zvuků od ohňostrojů, bouřky a střelby až po všemožné dopravní prostředky a křik malých dětí. Zatím většinu záznamu spokojeně prospí. Jillynce - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato malinko pomáháme mlíčkem z lahvičky, ale moc to není třeba, většinou mají štěňátka bříška plná. Z nepříjemných věcí mají štěňátka za sebou první odčervení a také první stříhání drápků. Jedna holčička je ještě volná, na ostatní již čekají noví páníčci.

Na MVP Brno jsme nakonec nejeli a zůstali jsme raději doma se štěňátky. Z našich odchovů se zúčastnil Sean - Kind Dream Brdské zlato - 2x VD, Fergie - Have More Fun Brdské zlato V a VD, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato V4 a VD, Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions VD a V2 r.CAC, Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V a VD, Ruppík - Aramis Lueur Doreé 2x V, Athos Lueur Doré V a V1 CAJC a BOJ. Všem blahopřejeme!

1.2. - Našim Štěňátkům je 11 dní a většina z nich už otevřela očička a podívala se poprvé na svět. Také už mají otevřené zvukovody a začínají slyšet. Ještě to ale pár dní potrvá, než se svoje nové smysly naučí doopravdy používat a rozvíjet. Velké pokroky dělají štěňátka v motorice. Jejich pohyb je nejen mnohem rychlejší a cílenější, ale už také mnohem více připomíná chůzi a ne plazení. Hezky už si pod sebe podsazují i zadní nožičky. Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato se o svoje dětičky stále vzorně stará, kojí a umývá a už dovolila i tetkám, aby jí s péčí o prcky pomáhaly. Z toho je nadšená hlavně Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato a Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato. Z vážných důvodů se nám uvolnila rezervace na jednu holčičku.

V noci z 29. na 30.1. jsme strávili dlouhou noc u porodu naší Sárinky - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U" v CHS Golden Sirius. Sárinka rodila v klidu a pohodě a přivedla na svět 7 krásných pejsků a 4 sladké fenečky. Tatínkem štěňátek je CH Justin z Dražovského hájku "U". Všem štěňátkům i mamince přejeme hlavně hodně zdravíčka a ty nej páníčky! Některá štěňátka jsou ještě volná, v případě zájmu kontaktujte chovatelku paní Ivu Hřebíčkovou - iva@goldensirius.cz nebo +420 777 779 946. 

28.1. - Naším Štěňátkům je jeden týden. Čas s nimi utíká neuvěřitelně rychle. Všechny holčičky i Maybísek už zdvojnásobili své porodní váhy. Také jejich motorika se vyvíjí velice rychle a když se hrnou k mléčnému baru, je to už pořádné hemžení. Začínají jim houstnout kožíšky a mají už černé nejen čumáčky a tlapičky, ale i bříška. V koutcích očí už se pomalu začínají rýsovat škvírky a za pár dní už se prckové podívají poprvé na svět a uslyší první zvuky.

24.1. - Štěňátkům jsou dnes 3 dny a tak ode dneška začínáme s ranou neurostimulací, která posílí jejich imunitní i nervový systém a vylepší jim start do života. Jillyka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato se po porodu bleskově zotavila a už si užívá krátkých procházek v zasněžených brdských lesích a řádění ve sněhu s ostatníma holkama. Jinak se ale od štěňátek ani nehne a všechen čas tráví s nimi v porodní bedně a vzorně se o ně stará. Štěňátka hezky přibírají, mamky mlíčko jim moc chutná a zatím plně postačuje. Dorůstá jim srst a černají čumáčky a tlapičky. Vypadá to, že pigment bude mít tento vrh opravdu silný. Bohužel k chovatelství patří i smutné věci, v noci nám umřela Šedá fenečka.

3 dny

O víkendu se naše odchovy zúčastnili výstav hned v několika zemích. Dastík - Let´s Hunt Brdské zlato byl v Estonsku ve třídě mladých V3. Jeho sestřička Lola - Let Me Love You Brdské zlato se vystavovala ve Finsku a byla ve třídě mladých VD3. Spolu s ní byla na výstavě i Bella - Have a Wish Brdské zlato, které se dařilo báječně. Vyhrála třídu otevřenou BB3 a také svůj první titul CC. Skvěle si vedli i kluci Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato a Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions v Polsku. Oba vyhráli své třídy s titulem CWC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Bella

21.1.2013 se naší Jillynce - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a fešákovi CH Zampanzar Tam Tam Go narodil Vrh Make. Jillynka rodila moc hezky a rychle a přivedla na svět 8 krásných holčiček a jednoho bohatýra. Všechna štěňátka jsou velmi životaschopná a od prvních okamžiků krásně sají. Všechna mají krémové kožíšky po rodičích a krásný pigment na čumáčcích a tlapičkách. První fotky z porodu jsou již ve fotogalerii. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

20.1.2013 - Jillynce - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato už zbývá do porodu jen pár dní a zatím je to velmi spokojená a bezproblémová mamina. I přes velké bříško, ve kterém štěňátka pořádně kopou, si užívá krátké vycházky v krásné sněhové nadílce a nejraději by stíhala všechno, co ostatní holky. Na příchod štěňátek je už všechno připraveno a nachystáno a nezbývá než trpělivě čekat. Rezervace na fenečky jsou už uzavřené, ale ještě přijímáme záznamy na pejsky. Všechny podrobnosti o Vrhu Make najdete ZDE.

Jilly - cca 3 dny před porodem   Jilly - cca 3 dny před porodem

V neděli 13.1. se uskutečnila naše tradiční Novoroční procházka Brdských zlatíček. Sešlo se nás letos opravdu hodně, počasí bylo krásné zimní a všichni jsme si to hezky užili. Všem moc děkuji za účast a těším se zase brzy na viděnou!

O víkendu se na výstavě ve Finsku předvedly naše holčičky Lola - Let Me Love You Brdské zlato a Bella - Have a Wish Brdské zlato. Lola byla ve třídě mladých V4 CCQ a Bellinka byla také V4 ve třídě otevřené. Moc gratulujeme!

Lola

5.6.2013 se konala první letošní česká výstava a to NVP v Brně. Z našich odchovů se předvedl Sean - Kind Dream Brdské zlato ve třídě mladých. Moc jim to s Mončou slušelo a zaslouženě si vyběhali Výbornou a 3. místo. Ve stejné třídě na druhém místě skončil Deanův - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato syn Athos Lueur Doré. V dorostu se také poprvé předvedly Deanovy dcerušky z CHS Shanti Navaro a šlo jim to na taková miminka moc pěkně. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato se rozhodla výstavy i nadále bojkotovat, takže se krásně předvedla v pohybu, ale postoj byl katastrofa. I tak se líbila a získala známku Výbornou. Doufejme, že se jí to v hlavičce zase srovná a bude se předvádět jako dřív.

Sean

NAHORU