Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2012

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

Náš Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato se stal oficiálně chovným psem a bude k dispozici ke krytí pro psí slečny od 15.1.2013. Máme velkou radost z jeho výborných zdravotních výsledků a loveckých vloh!

      

12.12.2012 - Máme obrovskou radost, protože dnes ultrazvuk potvrdil, že naše Jillynku - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato je březí a čeká štěňátka s krásným psem CH Zampanzar Tam Tam Go. Jsme moc rádi, že naše dlouhá cesta za ženichem přinesla své ovoce a moc se těšíme na štěňátka!

  X 

Další zprávou jsou zdravotní výsledky našich odchovů. Max - Kind Angel Brdské zlatoDKK AA a DLK 0/0 a jeho bráška Sky - Kind Heart Brdské zlato DKK BC a DLK 0/0. Výsledky přišly také Jimovu - Deep Delight Brdské zlato "U" synovy Baddymu z Líšeňské planinky - DKK AA a DLK 0/0. Všem klukům moc gratulujeme!

V prosinci slaví svoje narozeniny spousta našich odchovečků. 12.12. slaví druhé narozeniny štěňátka z našeho Vrhu Have a 15.12. již šesté narozeniny náš Vrh Be My. Všem jim přejem ještě spoustu šťastných let se svými páníčky a hodně zdraví!

Wendy a jejích 11 štěňátek těsně po porodu   Naši malý obříci

První prosincový víkend se vystavovali naši kluci. Moje holky jsou bez srsti a paničku sklátila chřipka, tak jsme zůstaly doma. Už v pátek se vystavovali Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato a vnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions v Polsku. Dean obsadil krásné 2. místo a Tamík vyhrál a získal titul CWC. V sobotu a v neděli se v Nitře vystavoval Deanův syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven. Poprvé byl ve třídě otevřené, v sobotu vybojoval V4 a v neděli VD. všem klukům a jejich páníčkům gratulujeme!

Naše Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato bohužel nezabřezla a tak jsme se rozhodli nakrýt Jillynku - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato ve Francii krásným CH Zampanzar Tam Tam Go. Cesta za ženichem byla dlouhá, ale hezky jsme si jí s kamarádkou Irenkou Zárubovou užily. Věříme, že tentokrát už smůlu prolomíme a ultrazvuk nám za 3 týdny ukáže štěňátka.

  X 

Státní svátek 17. listopadu patřil zcela naší milované seniorce Mimišce - Dual & Multi CH Delibes´s Golden Marian "U". Byla spolu se svou pravnučkou Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato na již tradičním Golden Senior Cupu a užívala si každou minutu. Den začal po posilnění v hospůdce výstavním defilé seniorů a jejich potomstva. Mimiška získala krásné 3. místo a předvedla se i s pravnučkou Bisou. Následovalo povídání o seniorech a po obědě pak nejoblíbenější pracovní část. Ta probíhala formou FTR, vypouštělo se 100 bažantů a šikovní střelci a pejsci z nich slovili 71. Mimiška byla ve svém živlu a ukázala, že ještě zvládne s přehledem dohnat i křídlovaného bažanta. Bažantů bylo dost i pro omladinu a i mezi nimi se vyhlašovaly výsledky pracovní části. V pracovní části získala Mimiška krásné 2. místo a celkově pak byla 3. z obou soutěží z celkem 12 seniorů, z nichž nejstarším bylo úctyhodných 14 let. Bisulka se také neztratila, vyhrála FTR mezi mlaďochy a stala se volbou rozhodčích. Sečteno a podtrženo, byl to báječný a pohodový den, který jsme si všichni a především naši senioři báječně užili. Děkujeme organizátorům a těšíme se na další ročník!

MVP v Praze byla letos poprvé jako dvoudenní výstava, kdy se po oba dny vystavovala všechna plemena. Podle mého názoru si organizátoři ukousli příliš velký krajíc a organizaci příliš nezvládli. Za tu spoustu let, co na výstavy chodím, jsem snad nikdy nečekala tak dlouhou frontu na parkoviště. Trčeli jsme tam od 7:00 až do 8:30 a to je opravdu rekord. Ti co vyrazili ještě o něco později už ani neměli kde parkovat. V sobotu jsem vystavovala Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" a Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato. Wendy byla v pracovce V, Bisulku chytil ošklivý průjem, nebylo jí dobře a moc se nepředvedla, navíc je teď hodně vylínalá a vyběhaná z honů, takže si odnesla VD. Bohužel její trávicí potíže pokračovaly i doma a tak jsme s ní raději v neděli nikam nejeli a starali se o marůdka doma. Na výstavě se předvedli také Tobbísek - Let´s Rescue Me Brdské zlato - opět VN1 v dorostu, Sean - Kind Dream Brdské zlato - VD a V3 ve třídě mladých, Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato se tentokrát předvedl pěkně, ale byl na pana rozhodčího malý - VD v mladých, Fergie - Have More Fun Brdské zlato - V4 a Jessy - Have Dream Brdské zlato VD v mezitříděv Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a Wendy - Finn Fairy Brdské zlato V ve třídě otevřené. Na další výstavě byla i malá Lola - Let Me Love You Brdské zlato a vedla si opět skvěle. Na Match show ve Finsku vyhrála nejen titul BIS Puppy, ale i celkově BIS ze všech zúčastněných pejsků! Všem moc gratulujeme!

Lola     Tobby

Na čas je teď u nás na návštěvě Rosalie - Have Me Brdské zlato. Trénuje poctivě aportíky, dohledávky, práci se zvěří, prostě všechno co by měl správný retrívr umět. Na to, že se ještě k tomu musí učit česky jí to jde moc pěkně - Video z prvního cvičení se zvěří.

A poslední zpráva patří k těm nejdůležitějším. Lenox - Joy and Energy Brdské zlato absolvoval vyšetření očí a srdce, která jsou v USA velice přísná a má obojí v naprostém pořádku! Máme velkou radost!

30.10.2012 absolvovaly naše holčičky každoroční vyšetření očí na všechna dědičná onemocnění. Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato, Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato, Wendy - Energy for Fun Brdské zlato "U" i Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato mají všechny oči v naprostém pořádku a jsou prosté všech dědičných očních onemocnění. Máme velkou radost a opět moc děkujeme panu doktoru Gbelcovi, že nám přijel holčičky vyšetřit!

27.10.2012 - Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato má za sebou velice náročný den. Ve vánici, sněhu a větru úspěšně absolvoval s paničkou Irenkou PZ v České Lípě. Ve svých 15 měsících se statečně popral s vlečkami ve sněhu, zmrzlou zvěří obalenou sněhem a pracoval se svým obvyklým temperamentem a chutí. Zkoušky složil v I. ceně, s plným počtem bodů a jako Vítěz malých plemen. Winnouškovi i Irence moc a moc gratulujeme, protože v tomto počasí to byl opravdu husarský kousek!

Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato také podstoupil poslední vyšetření kloubů, které mu ještě chybělo do sbírky. Má tedy DKK AA, DLK 0/0, OCD ramen negativní, genetické testy PRA-prcd, GR-PRA1 i ICT-A všechno N/N - čistý. Winnoušek je také plnochrupý a má nůžkový skus, takže k uchovnění už mu chybí jen výstavy :o)

     

24.10. Uplynulých pár dní bylo opět bohatých na události. S Corinkou - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato a kamarádkou Anetkou jsme cestovali do Belgie za ženichem Jaxonem - Fashio du Bois de la Rayere. Cestu jsme si všichni perfektně užili, moc děkuji Anetce za super společnost! Corinka a Jaxon si jednoznačně padli velmi do oka, takže jsme 20.10. nakryli a 22.10. překryli rychle a bezproblémově. Teď ještě počkat 3 týdny na ultrazvuk, jestli se nám na Štědrý den narodí malí chlupáčci. Děkujeme Veronique a Brunovi, že jsme mohli použít Jaxona pro naší Corinku a Kristofovi a Leyle za milou návštěvu, popovídání a skvělé špagety!

    

Jaxon - Fashion du Bois de la Rayere X Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato

Nezahálela ani Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato "U" s paničkou. Spolu s dalšími kamarády se zúčastnili Dejmkova memoriálu - VZPR. Zkoušky to byly velmi náročné, ale Sárinka si vedla skvěle a dokončila je v I. ceně s vysokým počtem bodů. Moc gratulujeme a přejeme další pracovní úspěchy!

13.10. jsme se vypravili na podzimní výstavu v Českých Budějovicích. Před námi byli v kruhu všichni američtí kokříci a tak jsme dlooouho čekali. Kokříci se posuzovali pomalu a důkladně, goldeni pak už o hodně rychleji. První byl na řadě Tobbísek - Let´s Rescue Me Brdské zlato v dorostu. Hezky se předvedl a získal VN a 1. místo. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato i Wendy - Energy for Fun Brdské zlato byly obě shodně V5 (v obou třídách bylo zadáno jen 5 V). Bisulka byla ve třídě mladých, bohužel momentálně úplně bez srsti a hubeňour. Wendulka se pro změnu zdála paní rozhodčí moc tlustá a bohužel má srst také v línání. Předvedli se i Deanovi - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato děti Ruppík - Aramis Lueur Doreé byl VD3, bráška Athos Lueur Dorée V1 CAJC a sestřička Amélia Lueur Dorée V3. Sárinky - CH CZ Deep Desire Brdské zlato syn Clif Golden Sirius svojí první výstavu také zvládl a dostal známku VD. Všem gratulujeme!

Ta nejkrásnější zpráva nám přišla z Estonska. Fredík - I´m Your Destiny Brdské zlato má stejně jako jeho sourozenci DKK AA a DLK 0/0. Máme obrovskou radost!

  

O víkendu 6.-7.10. jsme s Wendy - Energy for Fun Brdské zlato, Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato, Winnouškem - I´m Your Forever Brdské zlato a kamarády Arwínkou a Happynkem poctivě cvičili v Děčíně na lovecké zkoušky. Celý víkend jsme si báječně užili a udělali pěkný kus práce. Povedlo se nám i pár pěkných filmečků z výcviku.

Arwík, Wendy, Happy, Winnie a Bisou

Naše odchovy zatím bojovali ve výstavních kruzích. Seaneček - Kind Dream Brdské zlato získal ocenění V1 a Vítěz třídy, Ferginka - Have More Fun Brdské zlato byla V2 a Deanovi - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato synové Ruppík - Aramis Lueur Doreé V1 Vítěz třídy a Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V2 a V3. Všem moc gratulujeme!

1.10. slavíme již 4. narozeniny našeho Vrhu Energy. Všem jim přejeme touto cestou pevné zdraví a aby jim jejich elán a energie vydrželi ještě spoustu dalších let! Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Wendy, Kirppu, Ebi a Kaylee máme Vás všechny moc rádi!

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

Doplňujeme ještě výsledky našich kluků z Wroclawi. Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato byl V3 ve třídě pracovní a jeho syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven také V3 ve velké konkurenci v mezitřídě. Gratulujeme! 

Prodloužený svatováclavský víkend jsme si vylepšili ještě o jeden den. Čtvrtek patřil Corince - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato, s kterou jsme byli na dalším velkém kachním honu v Tisové. V pátek si na stejném místě užívala kachního ráje Wendy - Energy for Fun Brdské zlato. Opět moc děkujeme Lori a všem z Klatovského rybářství za pozvání! Sobota patřila Bisulce - I´m Your Heart Brdské zlato, s kterou jsme jeli na NVP do Brna. Panička nedočetla vstupák a tak byla překvapená, že máme kruh venku, takže trochu vymrzla a přiživila svou chřipajznu. Bisulce to samozřejmě nevadilo, naopak si to užívala a nechávala se drbkat od všech kolemjdoucích, hlavně od dětí. Goldeni šli v kruhu až poslední po spoustě jiných plemen, takže na nás přišla řada až skoro ve dvě hodiny. Bisulka dostala moc krásný posudek Výbornou a 2. místo ve třídě mladých.

Bisou

Nezahálela ani Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato, která se zúčastnila tradičního Svatováclavského poháru a vedla si opravdu skvěle. V pátek na LZ vyhrála titul CACT, v sobotu na PZ r.CACT a v celkovém součtu za oba dny byla na úžasném 2. místě! Moc gratulujeme!

A ještě jedna dodatečná novinka z uplynulého víkendu. V Neděli 23.9. se v Polsku vystavoval Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato a jeho syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven. Dean vyhrál třídu šampionů s titulem CWC a přidal i titul Národní vítěz. Hennesy byl Výborný 2. Oběma klukům moc gratulujeme!

22.-23.9. se konaly MVZPR v Kolencích, kde nás zastupovala Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato. Sárince se povedlo tyto náročné zkoušky úspěšně dokončit i když v III. ceně kvůli limitní známce. Moc gratulujeme Sárince i její paničce k prestižnímu titulu "U", jsme na Vás moc pyšní!!!

22.9. se konala KV RK v Oslavanech. Počasí bohužel moc nepřálo, byla zima, pršelo a všechno bylo mokré. Ve třídě dorostu se předvedly šikovné sestřičky Elsička - Let Me in Heart Brdské zlato a Kirunka - Let´s Live Forever Brdské zlato. Pro Elsičku a její páníčky to byla úplná premiéra a Kirunku zas poprvé předváděl páníček, ale všem to moc hezky šlo. Ve velmi početné třídě si vyběhala Kirunka VN2 a Elsička VN3, obě s moc krásnými posudky. Portík - Kind Soul Brdské zlato byl na výstavě také poprvé, stejně jako jeho panička. V kruhu byl Portík veeelmi temperamentní, moc se mu nechtělo stát a tak i přes krásný posudek to byla za předvedení známka VD. Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato si tentokrát odnesla z třídy mladých VD a 4. místo.

Kirunka   Elsička

Uplynulé dva víkendy byly plné událostí, hlavně těch zkouškových. 8.-9.9. jsme se s Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato zúčastnili Severočeského derby. Víkend to byl krásný v milé společnosti, ale zkouškové štěstí nám zrovna moc nepřálo. Bisulce jsem pokazila první den slídění, tak dlouho jsem jí posílala na špatné místo, až uběhl časový limit. Další smůla opět na slídění, kde si Wendy ošklivě rozřízla nohu (první disciplína dvoudenních zkoušek...). Aby toho nebylo na sobotu málo, štípla Bisou na klidech vosa nebo včela a to neustála a utekla z odložení. Otekla jí pak hlava jako melounek, ale naštěstí po hodince už splaskávala a byla v pořádku. Aby toho nebylo málo, Wendy nedohledala v neděli poprvé v životě kačku v rákosí. Výsledek tedy Wendy PZ v I. ceně s jedinou trojkou z markingu. V neděli byla na zkoušce i Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato a složila SZVP v II. ceně. Hezký výstavní výsledek získal Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato a to V3 s pěkným posudkem.

Wendy nese králíka z vlečky

Další víkend 15.-16.9. byl pro nás opět pracovní, ale tentokrát už mnohem šťastnější. Začal už v pátek milým pozváním od Zdeňky Lorencové na další velký hon na kachny. Tentokrát se kachen nastřílelo hned 1600 a honu si tentokrát užívala Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato. Pracovala moc krásně, se svým typickým nasazením na 110% a i když ke konci už sotva pletla nohama, nosila pořád dál a dál. Svou prací si vysloužila velkou pochvalu od přítomných lovců, což člověka potěší u srdíčka nejvíce. Víkend pak pokračoval na druhém konci republiky na MVZPR ve Zlíně. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato pracovala temperamentně, spolehlivě a bez chyb celé dva dny. Všechny disciplíny se jí povedly na 4, jen z poslušnosti v poli dostala jednu 3. Výborně pak zvládla i rozstřel o druhé místo. Wendulka dokončila tyto náročné zkoušky v I. ceně, celkově na 2. místě z 24 startujících retrívrů a získala tituly r.CACT, r.CACIT a Nejlepší pole. V neposlední řadě si samozřejmě vysloužila i titul "U" ke svému jménu :o)

Na své druhé výstavě byl náš malý Tobbísek - Let´s Rescue Me Brdské zlato a to na KV v Karlových Varech. Tobbísek byl sice ve třídě štěňátek sám, ale dostal VN1 a krásný posudek. Hezky se předvedl a panu rozhodčímu se moc líbil. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato si místo výstavy užívaly letošního prvního honu na kachny. Wendy pracovala moc hezky a velkou vytrvalost prokázala u křídlovaných kachen na vodě. Bisulka se po první leči také rozkoukala a hezky dohledávala a nosila kačenky z rákosí. Ve 3 lečích na 3 rybnících se slovilo celkem asi 1000 kachen. Moc děkujeme Zdeňce Lorencové za pozvání!

V sobotu 25.8. jsme strávili s přáteli moc krásný den na MVP v Mladé Boleslavi. Z našich holek se vystavovala tentokrát jen Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato. Předvedla se moc hezky a na pěkné travičce a ve velkém kruhu předvedla především svou největší přednost, prostorný a elegantní pohyb. Bisulka vyhrála třídu mladých fenek s titulem CAJC a přiblížila se tak o další krůček k titulu JCH. Líbila se panu rozhodčímu více i než mladý pejsek a získala titul BOJ. V boji o BOB se pan rozhodčí dlouho rozhododval mezi CACIB psem a Bisulkou, ale nakonec přece jen vyhrál vyspělejší pes. V závěrečných soutěžích byla Bisulka už unavená, ale i tak se moc hezky předvedla a vyhrála mezi mladými skupinu VIII. FCI BIG Junior. Svou výstavní premiéru v Boleslavi skvěle zvládli naši nejmladší, sourozenci Tobbísek - Let´s Rescue Me Brdské zlato a Kirunka - Let´s Live Forever Brdské zlato. Tobbísek třídu štěňátek vyhrál a Kirunka se moc hezky předvedla a byla VN3. Oba nám udělali velkou radost. Ve třídě mladých se předvedli Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato a Sean - Kind Dream Brdské zlato. Pak rozhodčí byl opravdu přísný a v početné třídě zadal pouze dvě výborné. Winnie dostal VD, protože stále ještě nepřišel výstavám na chuť a vůbec se nechtěl předvádět a Seaneček obsadil krásné 4. místo. V mezitřídě se předvedl ještě Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a byl V2. Po výstavě jsme si užili ještě super grilovačku u skvělé Procházkovic rodinky. Všem moc děkujeme za super den!

Bisou - 13 měsíců

18.19.8. Tropický víkend jsme strávili na dvojité MVP v Bratislavě. Byl to moc hezký víkend v milé společnosti. Ze soboty na neděli jsme navštívili přátele v CHS Sent from Heaven a užili si krásný večer s bazénem, výborným jídlem, vínem a spoustou zábavy. Moc děkujeme za krásný večer! Ve třídě mladých se předvedla Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato. V sobotu se líbila moc, získala titul CAJC a moc pěkně se předvedla i v závěrečných soutěžích, kde se dostala do užšího výběru. V neděli byla VD3. Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato byla v sobotu V1 ve třídě pracovní, bohužel bez titulu, protože si den před výstavou rozřízla tlapku a kulhala. V neděli byla V2 r.CAC. Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" byla ve třídě šampionů v sobotu VD3, kvůli chybějící srsti po štěňátkách a v neděli V2 r.CAC. V mezitřídě se v Bratislavě předvedli i vnoučkové Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a Balou - Amazing Journey Snt from Heaven. Henny byl 2x V3 a Balou V4 a V2 r.CAC. Cestou domů jsme se zastavili ještě CHS Shanti Navaro podívat se na Deanova - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato štěňátka. I tam jsme si užili moc příjemnou návštěvu a povídání a pomuchlovali se se štěníky.

Cori   Bisou

Na výstavách byly i naše odchovy v cizině. Velký výlet a rodinné setkání měla naše štěňátka z Finska a Estonska. Setkali se společně na estonské klubové výstavě. Lola - Let Me Love You Brdské zlato se krásně předvedla i po velkém cestování, vyhrála třídu štěňátek a tituly BOB Baby a BIS2 Baby. Bella - Have a Wish Brdské zlato byla VD3 a V3 a Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato V3 a VD. Na ostatní se přijel podívat i malý Dasty - Let´s Hunt Brdské zlato i když se nevystavoval. Další velký úspěch měli i naše odchovy v Rusku. Lyalya - JCH KZ & RU Have the Talent Brdské zlato se přesunula do třídy dospělých fen a získala svůj první CACIB. Moc všem gratulujeme!

Bella, Lola, Dasty & Fredy

14.8. přišel ten nejdůležitější dopis i našemu Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato a i on má jako jeho sestřička DKK AA a DLK 0/0. Máme obrovskou radost!

  

O víkendu 11.-12.8. se konal již 9. ročník Poháru Světa myslivosti. Této již tradiční akce jsme se zúčastnili i s našima holkama. V sobotu byly PZ, na kterých jsem vedla Kaylee - Energy Sun Brdské zlato. Kayleenka zkoušky nedokončila a vypadla na poslední disciplíně, vlečce pernaté. Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato byla moc šikovná a jen kvůli limitní známce ze slídění, kde šla moc daleko od paničky, skončila v II. ceně. V neděli byly na pořadu dne SZVP. Na ty nastoupila opět Sárinka a naše malá Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato. Šli jsme spolu v jedné skupině a to Sárinka hned první a Bisulka druhá za ní. Ráno se začínalo slíděním v rákosí, za které obě holky dostaly shodně 4 a velkou pochvalu. Následovala chůze u nohy, kde holky také nezklamaly a vysloužily si obě 4. Poslední před střídáním skupin byla dohledávka kachny a opět obě holky bez problémů a v bleskovém čase za 4. Do dalších disciplín už jsme z naší skupiny pokračovali jen 3 a tak to šlo bleskově. Nejdříve handling - Sárinka bez problémů 4, Bisulka 4 s pochvalou, že se nechala perfektně navést na kachnu kterou neviděla. Pak hned aport kachny z vody, opět obě bez problémů za 4. No a na závěr této skupinky nenáviděný marking, který je vždy jen otázkou náhody. Tentokrát byla náhoda proti nám. Sárinka přeběhla a dohledala a tak známka 1 a Bisulka se musela opičit a taky si vysloužila 1 za dohledání. Od rozhodčích ještě dostala Bisulka velkou pochvalu za přinášení a nádherné předávky s předsedáváním. Na závěr už byl jen společný klid na stanovišti, kde jsme obě nechaly naše fenky na řemeni, když už ten nešťastný marking dopadl takhle. Bisulka klid na řemeni za 3, Sárinka bohužel 2. 3 pejsci tuto disciplínu neustáli a vyběhli a pro ostatní to bylo opravdu těžké je nenásledovat. Sečteno a podtrženo sice III. cena, ale skvělý pocit z toho, jak moje malá holčička krásně pracovala a perfektně zvládla disciplíny, které považuji za nejdůležitější, tedy především práci v rákosí. Byl to také fajn víkend v milé společnost lidí zapálených do práce se svými pejsky!

Svou první výstavu v životě absolvovala Jessy - Have Dream Brdské zlato i její páníčci. Štěstí jim moc nepřálo, protože organizátoři na KV v Kladně špatně napsali její rok narození a následně jí pak přeřadili do špatné třídy. Nezkušení majitelé si toho všimli příliš pozdě a tak byla Jessynka posouzena až po posuzování a bez pořadí ve třídě. Dostala známku VD, kožíšek tentokrát zůstal doma a Jessynka si v kruhu trochu vesele poskakovala. Snad ani tak negativní zážitek páníčky neodradí a vypraví se ještě na další výstavu.

6.8. O víkendu se vystavovali naše odchovy ve Finsku. Nuka - Have Big Ego Brdské zlato byl pevní den VD2 a druhý den V2 s CCQ. Sestřička Bella - Have a Wish Brdské zlato byla VD4 a V. Jake - Energy from Czech Brdské zlato byl Výborný ve třídě otevřené a jeho syn Delibes´s Hulk of May také Výborný ve třídě mladých. Na výstavě byli i potomci našich finských exportů. Missukan Ghia byla V s CCQ a VD a Mehtapellon Energy Top byl ve stejné třídě jako Nuka V1 CC. Všem moc gratulujeme!

Bella & Nuka   Jake

30.7. dnes nám přišly ty nejlepší a nejdůležitější zprávy. Naše šikulka Bisou - I´m Your Heart Brdské zlatoDKK AA a DLK 0/0. Také má OCD ramen negativní a zdravé srdíčko. Máme velikou radost!

29.7. se své první výstavy zúčastnila malá Flo - Let Me Shine Brdské zlato. Vystavovala se moc hezky a získala ocenění VN1 a BOB Baby. Na výstavě byl i Fredík - I´m Your Destiny Brdské zlato i on se moc hezky předvedl a získal 4. místo ve třídě mladých. Rozhodčí byl hodně přísný a zadal ze sedmi psů jen dvě V, takže Fredík byl VD4. Moc gratulujeme!

28.7. Dnes máme bohužel smutnou zprávu. Ultrazvuk nám neukázal žádná štěňátka a Wendy - Energy for Fun Brdské zlato není březí. Moc nás to mrzí, ale zkusíme to znovu další hárání. Pokud dodrží Wendík svoje intervaly, bude to zhruba v lednu 2013. Snad nám bude tentokrát více přát štěstí. Doufáme, že do té doby se ještě dočkáme štěňátek od Jillinky - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato nebo od Corinky - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato - podrobnosti na stránce Štěňátka.

Malá Lola - Let Me Love You Brdské zlato se zúčastnila další "match show" a opět zazářila. Stala se BIS štěňátkem a nakonec i BIS4 ze všech zúčastněných pejsků. Moc gratulujeme!

Lola

V Estonsku se na výstavách opět předvedl Fredík - I´m Your Destiny Brdské zlato a vedl si báječně. V sobotu byl Výborný 2. a také 3. nejlepší pes. V neděli byl Výborný 3. Moc gratulujeme!

Fredy - 12 měsíců

V rámci našeho Výcvikového tábora v Roudné jsme zorganizovali za pomoci laboratoře Genomia testování našich pejsků na genetická onemocnění. Výsledky nám přišly krásné:

Protože jsou na GR PRA1 testovaní s výsledkem N/N i tatínkové Vrhu Give, Vrhu Have, Vrhu Let a budoucího Vrhu M, jsou samozřejmě GR PRA1 N/N i všechna štěňátka z těchto našich vrhů. Máme velkou radost a děkujeme všem majitelům našich odchovů, kteří nechali svoje pejsky otestovat!

14.7.2012 nás na NVP v Mladé Boleslavi reprezentovali naše odchovy. Sean - Kind Dream Brdské zlato byl VN2 v dorostu, Fergie - Have More Fun Brdské zlato V3 v mezitřídě a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato V4 ve třídě otevřené. Z vnoučátek se ukázal Ruppík - Aramis Lueur Doreé a byl V ve třídě mladých a zaválel Hennesymu - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven, který vyhrál mezitřídu s titulem CAC. Všem moc gratulujeme!

Hennesy     Hennesy

V uplynulých dnech se toho odehrálo opravdu hodně a tak to vezmeme pěkně po pořádku. Předně bych chtěla popřát k narozeninám našim štěňátkům a to Vrhu Deep ke 4. narozeninám, jedináčkovy z Vrhu Finn ke 2. narozeninám, Vrhu Give také ke 2. narozeninám a Vrhu I´m Your k 1. narozeninám. Důležitým oslavencem je samozřejmě i naše Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U", která slaví své kulaté 10. narozeniny! Všem moc blahopřejeme a přejeme všechno nejlepší, hodně zdravíčka a ještě spoustu šťastných let!

30.6. Byla v Dánsku nakryta naše Wendy - Energy for Fun Brdské zlato krásným pejskem původem ze Španělska Santim - DK CH Thevenet Energia Positiva. Teď už zbývá jen trpělivě čekat, jestli nám ultrazvuk za pár týdnů ukáže štěňátka. Výlet do Dánska jsme si moc krásně užili a moc děkuji kamarádce Anetce za milou společnost a pomoc! Všechny informace o plánovaném vrhu najdete ZDE.

Wendy X Santi

Další na řadě jsou výstavní zprávy. V Klatovech se předvedla Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato ve třídě Vítězů a získala ocenění V1 CAC a stala se tak čekatelkou titulu Grandchampion. Poprvé se v Klatovech předvedla také Eliška - Kind Love Brdské zlato a získala ve třídě dorostu ocenění VN1. Skvěle zvládli svou premiéru také sourozenci Lola - Let Me Love You Brdské zlato a Dasty - Let´s Hunt Brdské zlato. Lola byla na match show ve Finsku BIS Puppy a BIS2. Dastík byl v Estonsku BOB Baby. Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato byl na výstavách také v Estonsku a vyběhal si 2x V a 2x VD. Všem moc gratulujeme a přejeme další výstavní úspěchy!

Dasty   Tobby

Lola

Další důležitou zprávou jsou zdravotní výsledky Belly - Have Faith Brdské zlato. Bellinka má DKK BB, DLK 0/0 a oči prostě dědičných vad. Splnila tak všechny podmínky pro zařazení do chovu. Gratulujeme!

A teď to nejlepší na konec a tím je náš Výcvikový tábor Roudná. Opět jsme v Roudné strávili krásný i když náročný týden se spoustou přátel a jejich pejsků. Chtěla bych poděkovat hlavně Irence Zárubové a také celému realizačnímu teamu za výbornou organizaci! Příprava tábora je velice náročná a trvá mnoho měsíců. Děkuji také všem našim odchovům, vnoučátkům a pravnoučátkům, kteří se tábora zúčastnili, poctivě cvičili a odvážně skládali zkoušky oficiální i nanečisto! Táborovou výstavu vyhrál ve velké konkurenci Tobbík - Let´s Rescue Brdské zlato, který se moc hezky předvedl. OVVR v pátek úspěšně složili Bella - Joy White Glow Brdské zlato, Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato, Fergie - Have More Fun Brdské zlato, Wendy - Finn Fairy Brdské zlato a Deanův syn Ruppík - Aramis Lueur Doreé. V sobotu se konaly v rámci tábora klubové PZ, na kterých měla Brdská zlatíčka také silné zastoupení. I. cenu, plný počet bodů a titul CACT vyhrála Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U", I. cenu, plný počet bodů a titul r.CACT vyhrál Bášenky syn Rooney - Give Me Good Stuff Brdské zlato a hned třetí z goldenů byla naše jedenáctiměsíční Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato také v I. ceně a s jedinou trojkou. Krásně pracovala i vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata i když kvůli limitní známce dostala III. cenu. Zkouškové štěstí nepřálo Sárince - CH CZ Deep Desire Brdské zlato, která bohužel vypadla na vlečce. Neoficiální OVVR úspěšně složili i bráškové Sean - Kind Dream Brdské zlato a Portík - Kind Soul Brdské zlato, kteří jsou ještě na oficiální zkoušky moc mladí. Všem moc gratuluji a už teď se těším se všemi příští rok zase na shledanou v Roudné!!!

V neděli 24.6.2012 se v Jevanech konaly klubové SZVP. Původně jsem tam měla nahlášenou Bisulku, ale ta se rozhárala a tak trénovala náhradnice Wendulka. Ale ani ta tlak hormonů nevydržela a rozhárala se o měsíc dříve než měla. Na zkoušky tak jela druhá náhradnice Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato i když na trénink nám zbyly jen 3 dny. Zkoušky probíhaly v tropickém letním počasí a chleba se lámal hlavně na velmi těžkém slídění v rákosí, které bylo dvoumetrové, husté, neprostupné a plné kopřiv. Vůdce psa neviděl, zato rozhodčí jeho prostup rákosím bedlivě sledovali z kazatelny. Corinka pracovala podle slov rozhodčích excelentně a předvedla v rákosí nejlepší práci. I v ostatních disciplínách dělala paničce samou radost, jediné dvě trojky byly ze zákeřného markingu a z vodění. Corinka tedy složila SZVP v I. ceně a zaslouženě i s titulem CACT. Jsme na naší šikulku moooc pyšní!

      

Na MVP v Brně se předvedli pěkně naše odchovy. Seaneček - Kind Dream Brdské zlato je už s paničkou sehraný a opět vyhrál třídu dorostu. Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato byl V ve třídě šampionů. Na výstavě byli i 3 jeho synové. Athos Luer Dorée byl V4 ve třídě maldých, Balou - Amazing Journey Snt from Heaven V3 v mezitřídě, Hennesymu - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven bohužel nebylo vůbec dobře a umístil se za svým bráškou VD4. Rosalie - Have Me Brdské zlato byla V2 r.CAC a hned za ní její sestřička Fergie - Have More Fun Brdské zlato V3. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato se v horku moc nechtělo běhat a byla V ve třídě otevřené. Všem moc gratulujeme!

K Bisulce se s háráním připojila o měsíc dříve i Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a tak se rychle blíží náš výlet za ženichem Santim - DK CH Thevenet Energia Positiva do Dánska. Moc se na štěňátka těšíme a věříme, že všechno vyjde tak jak má. Bližší informace o tomto vrhu najdete ZDE.

Wendy X Santi

O víkendu se konala dvoudenní KV na Konopišti. U nás se kvůli hárání vymýšlel bohatý náhradní program, ale naše odchovečky si vedly výborně i přes úmorné vedro. Nejmladší Seaneček - Kind Dream Brdské zlato se moc hezky předvedl a po oba dny byl VN1 ve třídě dorostu a získal tak svoje první poháry. Ve třídě mladých byli Deanovi synové Athos a Aramis Luer Dorée. Oba kluci měli oba dny Výbornou a Athosek i pěkné 4. místo. Další Deanův syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven se vystavoval v mezitřídě a V a V2 r.CAC. Fergie - Have More Fun Brdské zlato byla V3 a V4 v mezitřídě, kterou vyhrála po oba dny naše vnučka Bagheera od Vltavské stráně. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato byla V a V3 ve třídě otevřené. Na výstavě byla i Jimova dcera Annie z Líšenské Planinky a byla V3. Všem moc gratulujeme!

Za uplynulý víkend se nám nashromáždila spousta novinek. První místo si určitě zaslouží skvělý výkon Sarinky - CH CZ Deep Desire Brdské zlato. Složila LZ v I. ceně a s titulem CACT. Sárinka měla všechny disciplíny vzorně za 4, jen na první disciplíně následování, jí panička z nervozity nechala na vodítku. Moc gratulujeme a jsme na Vás holky moooc pyšní! 

Sárinka po zkouškách :o)

S Corinkou - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato, Winnouškem - I´m Your Forever Brdské zlato, kamarádem Happynkou - Adventure Captain Pure Soul a jeho paničkou Martinkou jsme strávili výstavní víkend v Nitře. Původně jsem výstavy hlásila hlavně kvůli Bisou, ale ta se rozhodla simulovat hárání a zůstala doma. Corinka se pro změnu rozhodla úplně se rozloučit se svou srstí a tak jsme jeli hlavně dělat společnost a technickou podporu klukům. Aby to nebylo Corince líto, vystavila se aspoň v pátek na travičce a dostala V2. Winnie se choval jako pravý puberťák a nechtěl se vůbec vystavovat. V pátek to panu rozhodčímu tolik nevadilo, protože jinak se mu Winnie moc líbil a dal mu V3. V sobotu jsem zkusila vzít vodítko do ruky já, ale Winnoušek bez paničky ani ránu, takže z toho bylo VD. V neděli byl pan rozhodčí nejpřísnější a i přes nejhezčí posudek za celé 3 dny, dal Winnouškovi pouze za předvedení známku D. Happy byl po všechny tři dny ve třídě otevřené druhý. V sobotu a v neděli se vystavovala také Rosalie - Have Me Brdské zlato a šlo jim to s páníčkem báječně. V sobotu Rosalie vyhrála svůj první titul CAC a v neděli byla V2. Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven se vystavoval v sobotu v Nitře a vybojoval titul r.CAC, v neděli jel s taťkou do Německa a tam dostal VD2. Taťka Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato byl V4. V neděli se v Nitře vystavil ještě Balou - Amazing Journey Snt from Heaven a i on si za drobné zaváhání při vystavování vysloužil VD2.

Rosalie     Winnie

Poslední, ale také velmi důležitá zpráva jsou další zdravotní výsledky našich odchovů. Fergie - Have More Fun Brdské zlatoDKK CC, OCD a štítnou žlázu negativní, Jessy - Have Dream Brdské zlatoDKK BB a OCD negativní a obě sestřičky mají DLK 0/0.

Tady ještě dvě nová videa pro potěšení ;o)

Lyalya - Have the Talent Brdské zlato - 17 měsíců

Corinka a její adoptivní kočičí miminko

2.6.2012 složila svou psí maturitu naše desetiměsíční Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato. Až na malé zaváhání v závěru, kde jí zmátlo, že po výstřelu nepadl žádný aport, pracovala výborně. Velkou radost mi udělala předpisovým aportem kachny z hluboké vody a vzornou dohledávkou a aportem bažanta. OVVR tak složila v I. ceně. Na zkouškách s námi byl také Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a i on je složil úspěšně. Za zaváhání u aportu z vody v II. ceně. Zkoušky byly velice příjemné a dobře připravené a celý den nám milou společnost a osobního fotografa dělala kamarádka Anetka. Moc děkujeme!

  

Krásné zprávy jsme dostali z Ruska. Lyalya - JCH KZ & RU Have the Talent Brdské zlato přidala ke svému jménu další titul a to Klubový Juniorchampion, ale hlavně má za sebou RTG vyšetření kloubů. Výsledek je skvělý, DKK AA a DLK 0/0. Máme velikou radost!

Lyalya

Víkendová výstava proběhla i ve Finsku a i tam se výbornými šetřilo. Výstavy se zúčastnili sourozenci Nuka - Have Big Ego Brdské zlato a Bella - Have a Wish Brdské zlato. Nuka potřebuje ještě dospět do svého rámce a zpevnit se, získal pěkný posudek, známku VD a 4. místo. Sestřička Bella dostala Výbornou a 3. místo ve třídě mladých. Gratulujeme!  

Na MVP v Litoměřicích 26.5. se nás sešlo opravdu hodně a užili jsme si spolu krásný den. Počasí bylo velmi teplé, kolem spousta kamarádů a našim pejskům se u velmi přísného rozhodčího dařilo. Jako první se předvedl v dorostu Seaneček - Kind Dream Brdské zlato a bylo vidět, že s paničkou od poslední výstavy poctivě trénovali. Moc jim to spolu slušelo a vyběhali si VN a 1. místo. Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven byl v mezitřídě VD, ale na pěkném 4. místě, protože s výbornými pan rozhodčí hodně šetřil. Pak už nastoupila Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato do třídy mladých, předvedla se již lépe než na předchozích výstavách a především za svůj krásný pohyb dostala V1 a svůj první titul CAJC. Fergie - Have More Fun Brdské zlato byla v mezitřídě V4 opět za svůj příliš veselý ocásek v pohybu. Skvěle se předvedla ve třídě otevřené Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a vyběhala si V1 a titul CAC, kterým splnila výstavní podmínky pro udělení titulu CH CZ. Bude teď tedy s paničkou velmi pilně trénovat na lovecké zkoušky. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato byla ve třídě pracovní V2 a jako poslední se předvedla s tetou Irčou ve třídě šampionů Sarah - CH CZ Deep Desire Brdské zlato. Sárince horké a slunečné počasí a dlouhé čekání moc nevyhovovalo, ale i tak se hezky předvedla a získala tituly r.CAC a r.CACIB. Byla to její první výstava po štěňatech. Všem moc děkuji za krásný výstavní den!

Kaylee    

Na Světové výstavě v Rakousku nás reprezentovaly Alice - Give When You Get Brdské zlato a Rosalie - Have Me Brdské zlato. V sobotu byla Alice Výborná a dostala se do užšího výběru a Rosalie byla VD. V neděli se vystavovala už jen Rosalie a získala Výbornou a krásný posudek. Moc gratulujeme!

My jsme se mezitím jeli podívat s Cassidyho - Be My Heart Brdské zlato paničkou na jeho štěňátka a při té příležitosti je také vyfotit, naočkovat a natetovat. Všechna štěňátka jsou krásně vyrovnaná, zdravá a v naprostém pořádku a i jejich mamince Anette from Brown Muddy Pool to sluší. Štěňátka byla statečná a šel jim dobře i modeling, tak se nám povedlo nafotit pěkné postoje. Ještě jsou volní dva krásní a zdraví kluci, v případě zájmu o ně, kontaktujte chovatelku p. Lajdovou na tel. 777 132 158  nebo emailem: hana.lajdova@centrum.cz.

                   

                   

                   

                   

V neděli jsme také nezaháleli a jeli jsme s Bisulkou - I´m Your Heart Brdské zlato na nácvik OVVR do Ejpovic. Bylo to její první cvičení ve velké skupině neznámých pejsků a trochu na ní jde puberta, ale i tak pracovala hezky a s chutí. Moc pěkně jsme si to tam užili s príma partou lidí a skvělým výcvikářem p. Kunešem. Moc děkujeme!

Bisou - 10 měsíců

Dodatečně jsme se dozvěděli ještě další krásné výstavní zprávy od našich finských kluků. Na první výstavě se pěkně dařilo Ottovi - Have a Drink on Me Brdské zlato. Získal Výbornou, 4. místo a CCQ. Ještě lépe si vedl jeho bratránek Mehtapellon Energy Top, syn naší Kirppu - Energy for You Brdské zlato. V 18 měsících vyhrál svou třídu, CC, BD1, BOB a nakonec i BIG2. Moc oběma šikovným klukům gratulujeme! 

19. května oslavili svoje neuvěřitelné 5. narozeniny sourozenci z našeho Vrhu Crazy. Těch 5 let uteklo neuvěřitelně rychle a ze štěňátek jsou dospělí zralí psi v nejlepším věku. Elliotte, Samíku, Olinko, Daisynko, Myo a samozřejmě Corinko, přejeme Vám všem hodně lásky, zdraví a spoustu dalších spokojených let s Vašimi páníčky!

O víkendu se konala v Humpolci dvojitá klubová výstava KCHLS. I přes hrozné počasí jsme nemohli chybět a víkend jsme si s přáteli hezky užili. Organizace výstavy byla na velice dobré úrovni, posuzování začalo na čas, nikde žádné fronty a čekání i přes velmi nepříznivé povětrnostní podmínky. Našich odchovečků a vnoučátek se zúčastnilo hodně, tak to vezmeme po pořádku, abychom na nikoho nezapoměli. Ve třídě dorostu se s Mončou hezky předvedl Seaneček - Kind Dream Brdské zlato. Byl trochu rarášek a předvedl se vesele, získal známky VN2 a N2. Ve třídě mladých se předvedli čerstvě devítiměsíční Deanovi synové Athos a Aramis Luer Dorée a vyběhali si oba po oba dny V. V mezitřídě se moc hezky předvedl další Deanův syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a umístil se po oba dny na pěkném 4. místě se známkou V Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions bohužel nepadl tentokrát rozhodčím do oka a získal známku VD. Jako poslední z kluků se předvedl taťka Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato ve třídě vítězů. V sobotu dostal V, ale v neděli se nádherně předvedl a vyhrál třídu vítězů s titulem CAC. U feneček se ve třídě mladých předváděla nebo spíše tentokrát nepředváděla naše Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato. Bisulka běhala moc krásně, ale vůbec se jí nelíbilo, když jí chtěl pan rozhodčí prohmatat. Snad se naší puberťačce brzy uklidní hormony a bude se zase předvádět hezky jako dřív. I přesto, že se rozhodčím moc líbila, bylo to tedy tentokrát za předvedení pouze V a VD. Ve stejné třídě se moc hezky předvedla i Deanova dcera Amelie Lueur Dorée a byla po oba dny V. V mezitřídě byla po oba dny V Fergie - Have More Fun Brdské zlato, které to se Símou moc slušelo. Jako profík se ve třídě otevřené předvedla Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a přesto že nemá po štěňatech ještě úplně dorostlou srst byla V a V4. Jako poslední běhala ve třídě vítězů Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato a byla V a V4. Moc děkujeme všem kamarádům za krásný víkend!

Bisou   Cori

Rosalie - Have Me Brdské zlato byla mezitím s páníčky na MVP v Bratislavě, která byla také dvoudenní. První den jí dal pan rozhodčí VD kvůli drobnému úrazu šlachy na konci ocásku. Je to poprvé, co si toho vůbec nějaký rozhodčí všiml, ale poučení pro příště, vzít do kapsy lékařskou zprávu, že se rozhodně nejedná o zálomek a kostní podklad je zcela v pořádku. V neděli byla Rosalie ve třídě mladých na krásném 2. místě se známkou Výborná. Na výstavě byl také Deanův syn Balou - Amazing Journey Snt from Heaven a byl V3 ve třídě mladých. Gratulujeme!

Rosalie

Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato byl na výstavě v Estonsku a tentokrát dostal od přísné finské rozhodčí známku VD.

A ještě ty nejlepší výstavní zprávy na konec. Na výstavách se tentokrát už mezi dospěláky ukázali naši ruští sourozenci a hned si vydobyli další tituly. Brody - JCH RU & KZ Have It My Way Brdské zlato se stal Klubovým Šampionem a jeho sestřička Lyalya - JCH KZ & RU Have the Talent Brdské zlato výhrou dalšího titulu CC and BOB Šampionkou Ruska. To vše ve věku pouhých 17 měsíců! Moc gratulujeme!

Lyalya     Brody

I od Nuky - Have Big Ego Brdské zlato z Finska jsme dostali výstavní zprávičku. Ve třídě mladých dostal známku Výbornou a pěkné 3. místo. Blahopřejeme! 

Naše Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato má za sebou svou premiéru ve třídě mladých. Na MVP v Praze se jí v kruhu moc nelíbilo a nepředvedla se tak pěkně jako dříve, ale i tak se umístila moc hezky. Z 8 přihlášených feneček jen 3 dostaly známku výbornou a naše devítiměsíční princezna byla V3. Před ní se umístily o několik měsíců starší a již vyspělejší fenky. Výstavy se také zúčastnilo několik našich vnoučátek a pravnoučátek. Ve třídě dorostu pejsků získal VN1 Deanův - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato syn Aramis Lueur Dorée a hned za ním VN2 náš Seaneček - Kind Dream Brdské zlato. V mezitřídě se předvedli vnoučci Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions a Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven, oba shodně získali Výbornou a Tamík i pěkné 3. místo. Vnučka Bagheera od Vltavské stráně zabodovala nejlépe a získala V1 CAC a k tomu ještě r.CACIB. Všem moc gratulujeme!

Sean  

Naše štěňátka už se všechna rozjela do svých nových domovů a nám je teď doma trochu smutno. Všichni noví páníčci nám ale pravidelně píší a podávají zprávy o prvních dnech s novým členem rodiny a z toho máme radost. Všechna štěňátka jsou hodná a čistotná a dělají páníčkům radost. Přejeme jim všem spoustu šťastných společných let! Ve fotogalerii přibyly úplně poslední fotky štěňátek od nás, ale brzy dostane každé štěňátku svou vlastní stránku a fotogalerii, kde budou nové fotky již z jejich nových domovů.

Rosalie - Have Me Brdské zlato podstoupila další zdravotní vyšetření důležité pro uchovnění. Máme velikou radost, že i její oči jsou prosté všech dědičných vad a onemocnění!

Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato oslavila den práce samozřejmě prací a paničce se povedlo natočit aspoň krátké video naší devítiměsíční šikulky. Na videu jsou dohledávky bažanta v rákosí, jen Bisulky vzorné předávky v sedě bohužel chybí, protože panička neměla pomocníka a musela natáčet sama :o)

O víkendu se výstavy ve Finsku zúčastnili 3 sourozenci z vrhu Have. Nuka - Have Big Ego Brdské zlato získal ve třídě mladých krásné 2. místo i když od velmi přísného rozhodčího se známkou VD. Bella - Have a Wish Brdské zlato si vedla ještě lépe a získala známku Výbornou a 4. místo. U sestřičky Cary - Have Faith Brdské zlato se bohužel rozhodčímu nelíbil úplně skus. Na výstavě byl i Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato a to v Drážďanech. Vyhrál třídu pracovní s titulem Ant.DT.Ch. VDH a přiblížil se tak o další krůček k německému šampionátu. Svůj první titul CAC vyhrál také mladičký Jimův - Deep Delight Brdské zlato syn Wyatt - Tenth Soul from Flawless Carriens. Všem moc gratulujeme a děkujeme!

Dean     Wyatt

Štěňátka se přehoupla přes 7 týden a začala nám odcházet k novým páníčkům. Loučení je moc smutné, ale věříme, že se budou mít v nových domovech moc dobře a že o všech často uslyšíme. Na rozloučenou jsme je ještě jednou vyfotili v postojích:

Rommi     Badík     Hnědý kluk     Tobby     Argo

Lola     Flor     Elsa     Kira

Dostali jsme skvělé zprávy z Rakouska. Rosalie - Have Me Brdské zlato má oficiálně vyhodnocené DKK AB, DLK 0/0 a OCD negativní! Máme obrovskou radost a držíme palce na další v pořadí, na vyšetření očí!

O víkendu se vystavovaly tři naše odchovy na IHA Wieselburg. Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato se zdál panu rozhodčímu na pracovní třídu příliš mohutný a tak dostal VD3, Rosalie - Have Me Brdské zlato v kruhu trošku zlobila a byla až moc veselá a tak také VD, Alice - Give When You Get Brdské zlato se předvedla hezky a získala V3. Na výstavě byl také vnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions a získal také V3. Výstavou oslavil svoje devítiměsíční narozeniny také Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato a dopadl výborně, mezi o mnoho staršími pejsky vyl V3 s krásným posudkem. Všem gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Alice

Štěňátkům je 6 týdnů a už umí vymýšlet spoustu lumpáren. Vydrží si už hrát a lumpačit spolu a s tetkami mnohem delší dobu a poznávají okolní svět. Moc jim chutnají granulky s kloubní výživou a rostou jako z vody. Štěňátka dostala další odčervení a v týdnu je čeká také očkování, tetování a aplikace mikročipů. Pak už to rychle uteče a rozběhnou se nám do nových domovů. Znovu jsme je po týdnu vyfotili v postojích a tentokrát i s portrétky.

Šedý pejsek - 6 týdnů    Modrý pejsek - 6 týdnů    Hnědý pejsek - 6 týdnů    Zelený pejsek - 6 týdnů   Azurový pejsek - 6 týdnů

Oranžová fenečka - 6 týdnů   Žlutá fenečka - 6 týdnů   Červená fenečka - 6 týdnů   Růžová fenečka - 6 týdnů

Šedý pejsek - 6 týdnů   Modrý pejsek - 6 týdnů   Hnědý pejsek - 6 týdnů   Zelený pejsek - 6 týdnů   Azurový pejsek - 6 týdnů

Oranžová fenečka - 6 týdnů   Žlutá fenečka - 6 týdnů   Červená fenečka - 6 týdnů   Růžová fenečka - 6 týdnů

Faith - Have Sparkle Brdské zlato absolvovala v USA poslední z důležitých zdravotních vyšetření a to vyšetření očí na dědičné choroby s negativním výsledkem. DKK Excellent (AA), DLK 0/0 a srdíčko čisté a tak se zařadila mezi chovné fenky. Moc gratulujeme!

Po menší přestávce se opět předvedla v kruhu naše krásná Lyalya - JCH KZ & RU Have the Talent Brdské zlato. Jako vždy zabodovala a vyhrála CC. Moc gratulujeme! bráška Nuka - Have Big Ego Brdské zlato v kruhu trošku zlobil a zajímaly ho spíš pamlsky rozsypané po zemi a vůně feneček a tak to bylo tentokrát VD i když s krásným posudkem.

Vrh Let oslavil svoje 5 týdenní narozeniny. Štěňátka už jsou mnohem aktivnější a méně spí. Hodně si hrají spolu a s tetkami a chudince mamince už dává jejich kojení zabrat a pomalu je odstavuje. Baští výborně máčené granulky s kloubní výživou, které dostávají 4x denně. Stále pokračujeme s jejich malým cvičením a doufáme, že brzy počasí dovolí i první malé výlety autem do přírody i když nám tu dnes chumelí jako v prosinci. Štěňátka jsme poprvé postavili na stůl a tady jsou výsledky našeho snažení:

Šedý pejsek   Modý pejsek    Hnědý pejsek   Zelený pejsek   Azurový pejsek

Oranžová fenečka   Žlutá fenečka   Červená fenečka   Růžová fenečka

Velkou radost nám opět udělal malý šikulka Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato. Zúčastnil se Velikonoční soutěže v obedience ve třídě štěňat, získal úžasných 101 bodů ze 105 a obsadil celkové 4. místo i přesto, že počasí překvapilo a do rána napadlo 10cm sněhu. Moc blahopřejeme!

  

V noci z 6. na 7.4. se narodilo 10 krásných štěňátek Cassidyho - Be My Heart Brdské zlato nevěstě Anette from Brown Muddy Pool. Stali se hrdými rodiči 6 chlapečků a 4 holčiček. Porod proběhl bez komplikací, štěňátka jsou vyrovnaná a mají se k světu a maminka se o ně krásně stará. V případě zájmu o štěňátka můžete kontaktovat chovatelku p. Lajdovou na tel. 777 132 158  nebo emailem: hana.lajdova@centrum.cz.

Dobré zprávy nám přišly z USA o sedmiměsíčním Lenoxovi - Joy and Energy Brdské zlato. Podstoupil vyšetření DKK metodou Pennhip a výsledek je moc krásný. Lenox má Pennhip 80%, což znamená, že jeho kyčle jsou pevnější, než u 80% populace zlatých retrívrů. Se stejně krásným výsledkem byla vyšetřena současně i dvouletá dcera našeho Chase - Be My Angel Chaser Brdské zlato. Máme velikou radost a gratulujeme!

         

Naším lumpíkům z Vrhu Let jsou 4 týdny a opět pořádně povyrostli. Mají kolem 4kg, husté kožíšky a jsou moc šikovní. Mají za sebou druhé odčervení a další stříhání drápků a každý den pravidelně absolvují malé cvičeníčko. Jejich prostor se z pokojíčku rozšířil i na terasu a moc hezky chápou, že venčit se mají venku. Škoda že počasí je ještě příliš studené a nemohou venku trávit více času. Po delší přestávce přidáváme nové fotky a video štěňátek z 25. dne. Když už jsme měli kameru v ruce, natočili jsme při cvičení u vody i naší malou Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato. Na prvním videu je aport z vody a marking přes vodu, na druhém stop hvizd s aportíkem za odměnu a dvojitý marking z vody.

Šedivý kluk   Modrý kluk   Hnědý kluk   Zelený kluk   Azurek

Oranžádka   Žlutá holčička   Červená holčička   Růžová holčička

Zatím, co jsme s Bisulkou dělali společnost kamarádce Irence a její fence CH Arwen Famous Gold na cestě za ženichem do Francie, bojovali naše holky a odchovy na MVP v Českých Budějovicích. Poprvé se vystavovali bráškové Jumbo - Joy Angelic Face Brdské zlato a Barny - Joy of My Dream Brdské zlato. Oba byli ve třídě dorostu VN a obsadili 3. a 4. místo. Jejich maminka Tess - Energy Angel Brdské zlat o "U" bohužel ani po mateřských povinnostech názor na výstavy nezměnila a vůbec se nechtěla předvádět a vysloužila si známku VD. Moc hodné tety Světlanka a Simča se ujaly předvedení našich holek, když jim panička ujela a šlo jim to perfektně. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato nechala chlupy doma na podlaze a byla ve třídě pracovní VD4. Překvapivě se něco nezdálo panu rozhodčímu i na srsti Corinky - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato a byla ve třídě šampionů V2. Ještě jednou moc děkuji Irence za super výlet do Francie a Světlance a Simče za předvedení mých holek!

O víkendu se naše odchovy zúčastnili výstav v Nitře a ve Finsku. V Nitře se vystavovalo v sobotu i v neděli. Rosalie - Have Me Brdské zlato byla ve třídě mladých VD a V2, Alice - Give When You Get Brdské zlato v mezitřídě V2 r.CAC a V3 a zazářil opět vnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions, který vyhrál V2 r.CAC v sobotu a v neděli dokonce V1 CAC a CACIB ! Ve Finsku se v mladých vystavoval Nuka - Have Big Ego Brdské zlato a Bella - Have a Wish Brdské zlato. Nuka byl z 13 pejsků VD4 a V5 a Bella u přísného rozhodčího VD s pěkným posudkem. Všem moc gratulujeme!

Našemu Vrhu Let jsou 3 týdny a už jsou z nich malí psíci se vším všudy. Chodí už suverénně, papkají jako dospěláci z mističky namáčené granule a trénují první štěněčí dovednosti. Prořezali se jim už první zoubky, ale i tak ještě Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" hodně kojí. Štěňátka už si začínají hrát spolu i s hračkami a novými zoubky zkouší všechno ochutnat. Prostor pro objevování se jim už rozšířil i mimo porodní bednu a dělají první krůčky po pokoji.

  

Na MVP v polských Katowicích se vystavovali naši kluci. Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato to bohužel nestihl do kruhu včas a tak byl posouzen až úplně na konci mimo konkurenci. Posudek dostal moc krásný a známku VN, jen se ještě potřebuje trochu v kruhu otrkat. Deanem - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato tentokrát rozhodčímu do oka moc nepadl a byl V4 ve třídě pracovní. Výborně se vedlo opět Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions, který byl V2 v mezitřídě. Posledním klukem výpravy byl Happy - Adventure Captain Pure Soul, kterému moc blahopřejeme k titulu CWC a dokončení CH PL!

Winnie - 8 měsíců

Štěňátkům jsou dva týdny. Za tak krátkou dobu udělala obrovské pokroky a krásně vyrostla. Váží kolem 1,5kg, koukají, slyší, umí se postavit a udělat pár vratkých krůčků. Také se začínají projevovat vytím, štěkáním a další širokou škálou zvukových projevů. Jinak jsou to ale moc hodná štěňátka, krásně papkají a ještě hodně spí. Začínají jim houstnout kožíšky a už nevyžadují v pokojíčku takové teplo. Dostala své první odčervení a mají ostříhané drápky. Za 3 dny jim končí program ranné neurostimulace a nastoupí učení prvních štěněčích dovedností.

Štěňátkům je 11 dní a už se poprvé podívala na svět. Otevírají se jim také zvukovody a tak se před nimi otevírá zcela nový a zajímavý svět. Dokáží se již postavit na vratké nožky a ujít pár krůčků. Jejich motorika se zlepšuje de ode dne. Maminka Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" se o svoje miminka vzorně stará a mlíčka má hodně. Dokrmujeme opravdu jen minimálně, aby byla jistota, že se vždy dostane na každého. Díky tomu je vrh krásně vyrovnaný a všechna štěňátka mají přes 1kg. V galerii najdete opět nové fotky a natočili jsme také první video štěňátek.

  

Úžasná zpráva nám přišla z USA. Faith - Have Sparkle Brdské zlato přišlo oficiální hodnocení z OFA a její kyčle byly ohodnoceny Excellent - odpovídá našemu AA. Toto hodnocení dává OFA jen velice vyjímečně. DLK má Faith 0/0. Máme velikou radost! Trochu horší zprávu jsme dostali z Rakouska. Alice - Give When You Get Brdské zlatoDKK A/C, DLK 0/0 a OCD negativní.

       Faith

10.3. - Našim štěňátkům je dnes jeden týden a rostou jako z vody. Zdvojnásobila svou porodní hmotnost a také jejich motorika je den ode dne lepší. Krásně jim tmavnou kožíšky a bříška. Tlapičky a nosíky už mají krásně černé. Aby toho na mamku Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" nebylo moc, začali jsme štěňátka přikrmovat z lahvičky a jsou moc šikovná a mlíčko jim chutná. Uvolnila se nám rezervace na jednoho pejska, takže jsou ještě volní dva krásní chlapečci.

Ultrazvuk potvrdil, že se Cassidy - Be My Heart Brdské zlato stane brzy znovu tatínkem. Jeho nevěsta Anette from Brown Muddy Pool je březí očekává početný vrh. V případě zájmu o štěňátka můžete kontaktovat chovatelku p. Lajdovou na tel. 777 132 158  nebo emailem: hana.lajdova@centrum.cz .

Cassidy X Anette

7.3. - Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" štěňátkům jsou dnes 4 dny a mají se k světu. Všichni hezky a vyrovnaně přibírají a u mléčného baru je vždy narváno. Bášenka se o svoje miminka vzorně stará a má je jako ze škatulky. Od 3. dne jsme začali u štěňátek s programem Rané neurostimulace a věříme, že jim to dá ten nejlepší start do života, posílí jejich tělesnou i psychickou kondici a odolnost proti stresu. 

V neděli 4.3. se konala výstava v polském Drzonkowě. Zúčastnili se jí kluci Deanem - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato a Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions a vedlo se jim úžasně. Oba kluci vyhráli svoje třídy s titulem CWC a vnouček Tamík pak dále bodoval a získal tituly Národní vítěz, BOB a BOG4. Oběma šikovným klukům i jejich páníčkům moooc gratulujeme!

Tamík a Dean o nejlepšího psa

Další dobrá zpráva přišla z Rakouska. V CHS Rosebelly´s se Jimovy - Deep Delight Brdské zlato "U" a fenečce Rosebelly´s Irresistible Love narodilo 13 štěňátek. Jsou hrdými rodiči 9 feneček a 4 pejsků se zlatými kožíšky. Přejeme mamince i štěňátkům hlavně pevné zdraví!

Jimova štěňátka

V naší porodní bedně vládne klid a pohoda. Štěňátka krásně přibírají a tmavnou. Bášenka je v překvapivě dobré kondici a hned od druhého dne po porodu s chutí chodí na krátké procházky, kde běhá stejně jako naše ostatní holky a lítá za klacíky. Nové fotky jsou jako vždy ve fotogalerii ;o)

Bášenka - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" si poctivě počkala na přesný termín porodu a krásné datum 3.3. a hned ráno začala rodit štěňátka, jejichž tatínkem je Dasty - C.I.B. & Multi CH Ritzilyn Rick O´Shay. Porod proběhl bez problémů a komplikací a na svět přišlo 9 štěňátek. Bášenka je měla srovnaná a porodila pěkně po pořádku nejdříve 4 holčičky a po nich 5 klučíků. Všechna štěňátka jsou velmi vitální, krásně sají a mají vyrovnané porodní váhy. Kožíšky budou mít nejspíš od středně zlaté po zlatou a mají moc pěkně pigmentované nosíky a tlapičky. Jak je naším zvykem, přibudou teď každý den nové fotky a novinky na stránce  Vrhu Let.

Další pěkné zdravotní výsledky Vrhu Have. Bella - Have Faith Brdské zlatonegativní vyšetření očí. Faith - Have Sparkle Brdské zlatonegativní vyšetření srdce a absolvovala RTG na DKK a DLK. Snímky vypadají moc dobře, teď ještě čekáme na hodnocení od OFA. Máme velkou radost!

Bella       Faith

Bášence - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" už zbývá do porodu jen pár dní a ve štěněčím pokojíčku je vše připraveno a nachystáno. Bášenka je naprosto spokojená mamina, která si užívá procházek, na kterých běhá se svým velkým bříškem až překvapivě čile. Doma pomáhá převážně v kuchyni a nebo leží někde u mě a nechává si drbat bříško plné fotbalistů :o)

Máme první oficiální zdravotní výsledky našeho Vrhu Have. Na vyšetření byl ve Finsku Otto - Have a Drink on Me Brdské zlato a má DKK AA, DLK 0/0 a vyšetření očí negativní. Máme obrovskou radost!

Otto - 13 měsíců     Oto - 10 měsíců

První pracovní výsledek si na svoje konto zapsal malý Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato. Na závěr štěněčího kurzu složil závěrečnou zkoušku se skvělým výsledkem. Získal 95,5 bodů ze 100 a byl hodnocen jako velice nadějný pes pro další výcvik. Posíláme velikou gratulaci!  

Po delší době opět vyrazila na výstavu v Rusku Lyalya - JCH KZ & RU Have the Talent Brdské zlato. Opět perfektně zabodovala a vyhrála třídu mladých s titulem CC. Moc gratulujeme!

4. a 5.2. se v Brně konala dvojitá MVP, na kterou jsme se velice těšili, protože přijeli posuzovat výborní rozhodčí z Anglie manželé Hennesy. Sešla se nás celá prima parta a báječně jsme si spolu víkend užili. Moc všem děkuji za výbornou náladu, pomoc a milou společnost! A jak dopadli naši pejsci a odchovy? Začneme od nejmladších: Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato byla v početné třídě dorostu ve svých 6 měsících úplně nejmladší, ale rozhodně se neztratila. Moc hezky se předvedla a anglickým rozhodčím se velmi líbila. V sobotu získala VN3 a v neděli dokonce početnou třídu vyhrála. Ve třídě mladých se předvedly sestřičky Fergie - Have More Fun Brdské zlato a Rosalie - Have Me Brdské zlato. Bohužel jsou teď obě holky vylínalé a bez kondice, ale mají hezké posudky. Fergie byla 2x VD a Rosalie V a VD. V mezitřídě se po oba dny na krásném 4. místě s Výbornou umístila Alice - Give When You Get Brdské zlato a u kluků v mezitřídě bodoval vnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions. Tamík byl v sobotu V4 a v neděli s paničkou zaválel a vyhrál třídu s titulem CAC. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato byla po oba dny v silné třídě pracovní Výborná. Deanem - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato si v sobotu připsal na konto další titul CAC a v neděli byl Výborný. Poprvé po štěňatech se vystavovala také Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato a i když ještě není v srsti, vedla si skvěle. Ze sedmi krásných šampionek byla v sobotu V3 a v neděli V2 r.CAC. Všem moc gratuluji a děkuji za účast!

Corinka     Bisulka

Z finského kennel klubu přišly oficiální výsledky našemu Tatzimu - Give Me All of You Brdské zlato - DKK CC a DLK 0/1. Podle fotek RTG snímků jsme čekali trochu lepší výsledky, ale hlavně že nemá Tatzík žádné problémy a bude mu to i v budoucnosti běhat výborně.

Na první letošní výstavu jsme se vydaly s Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato a Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato na Slovensko do Trenčína. Milou společnost nám dělala Anetka a Dita s Deanem - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato. O výstavě je bohužel nemožné říct něco pozitivního. Tak hrozné podmínky a organizaci jsem ještě nezažila. Ve frontě na parkoviště jsme čekali 45 minut, parkoviště přeplněné a to za námi byla ještě dlooouhá fronta čekajících aut. V hale kolem kruhu tak málo místa, že se tam vešla jen polovina vystavovatelů a to se ještě mačkali jeden přes druhého. V kruhu před námi akity, jejichž majitelé nás odehnali, že tam nemůžeme se psama stát, že nás jejich psi pokoušou, jak je vytáhnou z klece... Venku bylo -7°C a tak jsme hledali útočiště v jiných halách a ke kruhu se vrátili až na posouzení. Stejná situace pak u čestného kruhu, kam se nevešli pomalu ani nominovaní psi. Místo předkruhu úzká ulička, do které byl problém se přes dav probojovat. Soutěže začaly s hodinovým zpožděním. Navzdory hrozným podmínkám jsme si díky milé společnosti výstavu hezky užili a naši pejsci se pěkně předvedli. První nastoupil Dean do třídy pracovní, kterou vyhrál s titulem CAC a stal se tak Šampionem Slovenska! Ještě jednou moc gratulujeme! Bisulka byla poprvé ve třídě dorostu. Předvedla se moc pěkně a vyhrála VN1. Ve třídě mladých se předvedla Rosalie - Have Me Brdské zlato a získala i přes opelichaný kožíšek V4. V mezitřídě se moc hezky předvedla Alice - Give When You Get Brdské zlato a byla V2 s titulem r.CAC. Wendy si bohužel ráno zhmoždila nohu a tak to bylo tentokráte V3 ve třídě pracovní. Bisulka se i přes velkou únavu předvedla hezky i v závěrečných soutěžích a dostala se do užšího výběru o BIS Puppy. Všem moc gratulujeme k pěkným výsledkům!

Bisou

Dean     Alice

Skvělé zprávy jsme dostali od paničky naší šikovné záchranářky Sheeny - Be My Sky Brdské zlato. Výcvik jim spolu jde opravdu báječně a úspěšně složily další záchranářské zkoušky a to ZLP (C) a ZTV2. Moc gratulujeme!

20.1.2012 - S Velkou radostí oznamujeme, že ultrazvuk dnes potvrdil březost naší Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Nastávajícím tatínkem našeho očekávaného Vrhu Let je jeden z nejlepších plemeníků současnosti Dasty - C.I.B. & Multi CH Ritzilyn Rick O´Shay. Moc se na malé zrzečky těšíme!

X

Přišly nám výstavní novinky ze zahraničí. Sourozenci Nuka - Have Big Ego Brdské zlato a Bella - Have a Wish Brdské zlato se ve Finsku vystavovali ve třídě mladých ve veliké konkurenci. Nuka získal známku VD a Bella byla Výborná a jen o chloupek jí uniklo pořadí. Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato oslavil svoje půlroční narozeniny také ve výstavním kruhu a jako nejmladší v dorostu získal VN a 3. místo. Všem moc gratulujeme!

V sobotu 14.1. jsem zajela do Prahy, navštívit štěňátka z vrhů Joy a Kind, která ještě čekají na nové páníčky. Všichni tři kluci krásně rostou a jsou moc šikovní. Jsou to velmi nadějní chlapečci a zaslouží si skvělé nové rodiny, které je budou milovat. Tady jsou jejich aktuální fotečky a malá charakteristika:

Joy of My Dream Brdské zlato je mazlík, miluje hračky, postel a mazlení. Je také velmi šikovný. Mezi jeho nejoblíbenější činnosti patří hraní si s míčkem, papání a spaní v pelíšku. Oblíbil si i procházky v lese a aportování klacíků. Pejsek už zvládá základní povely a poslušnost a je zcela čistotný.

4 měsíce       4 měsíce

Kind Dream Brdské zlato (světle modrý kluk) je akční rošťák, ale miluje i mazlení hry s bráškou. Je to statečné nebojácné štěňátko. Má velice pěkné přední i zadní úhlení, mohutný hrudník a předhrudí, rovnou horní linii a silnou kostru. Má krásnou hlavičku s milým výrazem, který zdědil po mamince a hustou, rovnou světlou srst.

10 týdnů   10 týdnů

Kind Heart Brdské zlato (tmavě modrý kluk) je klidnější povahy, ale i on je statečný průzkumník a rád si hraje s bráškou i velkými pejsky. Miluje lidi a v náručí je nejspokojenější. Je to krásný pejsek vyvážené stavby těla. Má velmi pěkné přední i zadní úhlení, výrazný hrudník a předhrudí, rovnou horní linii a pěkný krk. I on má jako bráška krásnou samčí hlavičku s výrazem spíš více po tatínkovi a hustou smetanovou srst.

10 týdnů   10 týdnů

8.1.2012 se konala naše již tradiční společná vycházka Brdských zlatíček a jejich kamarádů. Tentokrát se nás sešlo opravdu hodně, napočítali jsme celkem 34 pejsků od 10 týdenních prcků po úctyhodné seniory. Nejdříve se všichni pejsci společně pořádně vyřádili a vyběhali na procházce po loukách na Strži. Je nádhera, když tolik pejsků spolu může volně běhat v přátelské shodě a bez jediného konfliktu. Vycházku jsme pak zakončili ve výborné Mexické restauraci ve Staré huti u dobrého oběda a přátelského povídání. Moc děkuji všem páníčkům, kteří se svými miláčky přijeli a těším se zase brzy se všemi na viděnou!

Stejný den se v Brně konala NVP na které měli premiéru Deanova - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato štěňátka z CHS Lueur Dorée. Prckové si vedly báječně. Athosek byl VN1 a BIS3, hned za ním se umístil bráška Aramis a sestřička Amelie byla VN2. Moc všem gratulujeme a přejeme další úspěchy!

Naše Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" se rozhodla, že bude hárat zrovna na svátky a tak jsme se těsně před Silvestrem vypravili na krytí do Dánska. I přes nepřízeň počasí jsme si výlet pěkně užili a potkali spoustu milých lidí. Bambou a Dasty - C.I.B. & Multi CH Ritzilyn Rick O´Shay si padli do oka a tak krytí proběhlo bez problémů. Moc děkujeme Laile Aiger a jejímu manželovi z CHS Skylock za velmi milé přijetí a pohostinnost. Jsme moc rádi, že jsme měli možnost vidět a poznat nejen Dastyho, ale i jeho syny. Velký dík patří také Palomě a Antoniovy z CHS Ria Vela za možnost použít Dastyho pro naší Bambou. V pátek jsme ještě stihli výlet k přátelům Bentovi a Anette Rasmussen do CHS Golden Countryside´s. Jako vždy jsme si velice hezky popovídali a pozdravili i všechny jejich pejsky, hlavně Herberta, tatínka dvou našich vrhů a Santiho, který se snad stane otcem dalšího vrhu naší Wendulky. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato cestovala s námi a dělala Bambou společnost. Byl to její první velký výlet k moři, moc se jí to líbilo a chovala se vzorně. Domů jsme se stihli vrátit ještě před půlnocí a oslavili tak Nový rok doma.

    

NAHORU