Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2011

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

Po dlouhém čekání se 18.12. rozhárala konečně také naše Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Rozhodli jsme se využít jedinečné příležitosti a nakrýt špičkovým a ověřeným plemeníkem C.I.B. & Multi CH Ritzilyn Rick O´Shay, který je dočasně zapůjčen v Dánsku. Věříme, že vše proběhne tak jak si přejeme a dočkáme se krásných a zdravých štěňátek.

X

Štěňátkům z  Vrhu Kind je už 7 týdnů a začínají odcházet do nových domovů. Loučení je moc smutné, ale věříme, že jsme jim vybrali ty nej páníčky a budou se mít moc dobře. Na své nové rodiny ještě čekají bráškové Modrý a Azurek. Oba jsou to moc krásní kluci s výbornými předpoklady pro výstavy, chov, pracovní využití, ale i jako milí rodinní společníci pro aktivní páníčky. Oba mají nůžkový skus, všechny mléčné zoubky a sestouplá varlátka. Jsou silné kostry, výborně úhlení, s pěkným hrudníkem, krásnou hlavičkou a spoustou světlounké krémové srsti.

        

Byli jsme na návštěvě u Kayleenky - Energy Sun Brdské zlato štěňátek. Náš Vrh Kind dostal své první očkování, čipy a vystavili jsme jim Europasy. Všichni byli moc stateční. Je jim již 6 týdnů a kvapem se blíží čas loučení s nimi. Jsou to malí lední méďové, celý vrh je velice vyrovnaný. Povedly se nám i nové fotečky v postojích a portrétky. Volní jsou ještě dva klučíci.

Princezna Eliška   Pan Modrý   pan Šedý   pan Hnědý   Azurek   pan Zelený

Princezna Eliška   Pan Modrý   pan Šedý   pan Hnědý   Azurek   pan Zelený

Svou výstavní premiéru má za sebou i malý Fredy - I´m Your Destiny Brdské zlato. Na výstavě se mu líbilo a moc hezky se předvedl i přesto, že byla hala plná lidí, psů a bylo v ní dusno. Fredík získal znmku VN a 4. místečko. Moc gratulujeme!

V těchto dnech slaví své narozeniny spousta štěňátek z naší chovatelské stanice. 12.12. slaví svoje důležité první narozeniny lumpíci z Vrhu Have. Všem jim přejeme hodně radosti a spokojený život se svými páníčky a držíme palce na zdravotní vyšetření, která je brzy čekají. 15.12. před pěti lety se narodila naše druhá štěňátka Vrh Be My. Již 5 let, která utekla neuvěřitelně rychle, dělají radost svým páníčkům a rodinám. Přejeme jim ještě spoustu spokojených let. Máme Vás všechny moc rádi!

Wendy a jejích 11 štěňátek těsně po porodu   Naši malý obříci

Další výstavy se konaly také ve Finsku. Na výstavě v Helsinkách byla naše Kata - Give Me High-Five Brdské zlato a Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato. Kata byla v sobotu V a v neděli VD a bráška Tatzi v sobotu VD a v neděli V3 CQ. Premiéru ve třídě mladých měl Nuka - Have Big Ego Brdské zlato a zvládl jí na známku Výbornou s moc pěkným posudkem. Všem moc gratulujeme!

Nuka - 11 měsíců

Na výstavě bojoval i Dean - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato a jeho synové Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a Balou - Amazing Journey Sent from Heaven. Zúčastnili se společně dvoudenní výstavy v rakouském Welsu. Taťka Dean byl v sobotu V3 ve třídě pracovní a v neděli V ve třídě šampionů. Hennesy byl v sobotu V4 a v neděli V3 ve třídě mladých a bráška Balou se vystavoval pouze v neděli a získal Výbornou. Všem klukům moc gratulujeme ke krásným výsledkům ve velké a kvalitní konkurenci!

Taťka Deana syn Hennesy

3.12. jsme se vypravili na výstavu v polských Swiebodzicích. Na cestu jsme vyrazili už v pátek a krásný večer jsme si užili v Děčíně v CHS Pure Soul. Ráno jsme pak vyrazili do Polska i s Irenkou, jakou technickou podporou. Výstava byla moc příjemná a dobře organizovaná, bez front a čekání a dokonce bylo i parkování zdarma. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato byla ve třídě pracovní, která byla silně a kvalitně obsazena V4. Bisulka - I´m Your Heart Brdské zlato se opět nádherně předvedla v postoji i v pohybu a vyhrála ze 4 feneček a 3 pejsků VN1 a BOB Baby. Večer jsme opět strávili v Děčíně v milé společnosti Irenky a Martinky. Bisulka se dosyta vyřádila s bráškou Winniem, který za ty dva týdny, co jsme ho neviděli, o pořádný kus vyrostl a zmohutněl a narostla mu spousta nové srsti. Irenko moc děkujeme za pohostinství a milou společnost!

Bisou - 4 měsíce

Kayleenky - Energy Sun Brdské zlato štěňátkům, našemu Vrhu Kind, je už 5 týdnů. Štěňátka rostou bleskovou rychlostí, jsou to pořádní cvalíčci a mají spoustu huňaté srsti. Krásně si spolu hrají a objevují svět. Učí se také čistotě a pořádají první průzkumné cesty po zahradě, jak jen to počasí dovolí. Pokusili jsme se o první fotky v postojích, miminka jsou ještě maličká a někteří kluci stávkovali, ale sluší jim to a malá princezna je rozená modelka :o)

Šedivý kluk   Modrý   Azurek   Hnědý   Zelený   Princezna Eliška

Šedivý   Modrý   Azurek   Hnědý   Zelený   Princezna Eliška

Úžasně si opět vedla naše štěňátka Brody - Have It My Way Brdské zlato a Lyalya - JCH KZ Have the Talent Brdské zlato. Brody se zúčastnil dvou klubových výstav, na obou vyhrál třídu mladých. Tímto si připsal na konto hned několik titulů a stal je Klubovým Juniorchampionem, Juniorchampionem Ruska a Juniorchampionem Kazachstánu. Sestřička Lyalya se nenechala vůbec zahanbit a také vyhrála 2x CAJC a je teď tedy Juniorchampionkou Ruska a Kazachstánu. Rozhodčí byli specialisté na plemeno Nataša Davidovič a Ezsi Olshevski. Moc gratulujeme oběma sourozencům a samozřejmě i jejich paničce Eleně !!!

Brody

V sobotu 26.11.2011 jsme se s Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato zúčastnily NFTR v Hluboké nad Vltavou. Počasí nám přálo, organizace výborná, sešla se prima parta lidí a tak jsme si pracovní den hezky užili. Protože jsme v poslední době tak dvakrát do týdne na honu v bažantnici, Wendulky klidy vzaly za své a proto šla FTR raději na řemeni. Přece jen, co je na honu plus, znamenalo by na FTR vyloučení :o) Wendík předvedla spolehlivou a jako vždy velice temperamentní práci a výsledkem je tabulka s jedinou trojkou z vodění, jinak samé čtyřky a tím II. cena.

Nové páníčky hledají ještě dvě štěňátka z Vrhu Joy. Čevená hočička je malý andílek, miluje hlazení,chování a mazlení v posteli. Ale umí také pěkně řádit se sourozenci, krást boty a přetahovat se o hračky. Je také velmi šikovná a vnímavá. Určitě by bylo dobré, kdyby se s ní dále pracovalo.(Aportování ji baví už teď.) Neztratí určitě ani na výstavách.

    

Modrý kluk je mazlík, miluje hračky, postel a mazlení. Je také velmi šikovný. Mezi jeho nejoblíbenější činnosti patří hraní si s míčkem, papání a spaní v pelíšku. Oblíbil si i procházky v lese a aportování klacíků.

    
 

Byla také potvrzena březost Deanovy - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato nevěsty Fanny ze Sechova a tak se těšíme na další vnoučátka. Nastávající mamince přejeme bezproblémové těhotentví i porod a kupu krásných a zdravých štěňátek! 

Svou výstavní premiéru mají za sebou sourozenci Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato a Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato. Spolu s Wendy - Energy for Fun Brdské zlato se zúčastnili náročné víkendové výstavy Duocacib v Nitře. Oba prckové nám udělali velkou radost a zvládli bez problémů cestování, hotel i samotnou výstavu. V sobotu byla Bisou i Winnie VN a dostali svůj první pohárek. Systém hodnocení byl poněkud netradiční, pořadí se nezadávalo, známkou VN se veeelmi šetřilo a byla spíše kvalifikací do soutěže BIS Baby. Winnie už byl odpoledne moc unavený, ale Bisulka si červený koberec a záři reflektorů vysloveně užívala a moc krásně se předvedla. Wendy byla ve velice kvalitně obsazené pracovní třídě V4. V neděli už se Winniemu moc předvádět nechtělo a dostal známku N, zato Bisulka si to opět užila se známkou VN včetně závěrečných soutěží. Wendulka získala Výbornou. Za krásný společně strávený víkend moc děkuji spolumajitelkám Winnieho Irče a Martině a ještě jednou moc gratuluji Happynkovi - Adventure Captain Pure Soul k titulu CAC!

Další skvělá zpráva nám přišla z Rakouska, tentokrát pracovní. Alice - Give When You Get Brdské zlato  a Rosalie - Have Me Brdské zlato se zúčastnily s páníčkem zkoušek RBP a obě byly velmi úspěšné. Alice složila RBP2 se známkou Velmi dobře a 88 body ze 100 a Rosalie RBP1 také se známkou Velmi dobře a 89 body ze 100. Moc šikovným holčičkám gratulujeme a děkujeme jejich páníčkům, že s nimi pracují a trénují!

    

Vrhu Kind je 12 dní a všechna štěňátka už otevřela oči. Nejrychlejší byla slečna Červená. Začínají také slyšet a chodit, jejich motorika se teď velice rychle rozvíjí. Všechna štěňátka jsou velmi vyrovnaná, Také už jim začaly houstnout kožíšky. Brzy je čeká první odčervení a stříhání drápků. Někteří klučíci jsou ještě volní, stejně jako slečna Červená a Modrý klučík z Vrhu Joy. Hledáme pro ně milující a aktivní nové páníčky.

12 dní

V sobotu 5.11. vzala Wendy - Energy for Fun Brdské zlato sebou na hon i sestřičku Tracy - Energy Dance Brdské zlato. Tracynka byla nejdříve z toho velkého množství zvěře trochu vykulená, ale do konce honu už se rozkoukala, naučila brát teplou zvěř a pěkně dohledávala. Čerstvou zvěř jsme nemohli upřít při cvičení ani naší nejmenší Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato. Původně jsem naší malé 3,5 měsíční zrzce chtěla vzít orebičku, ale nebyly a TADY se podívejte, jak se zhostila výcviku s bažantem :o))

Kayleenky - Energy Sun Brdské zlato štěňátkům, našemu Vrhu Kind, je již 1 týden. Všechna moc krásně rostou a nové fotky najdete v jejich fotogalerii. Kayleenka se vzorně stará a má spoustu mlíčka a tak už štěňátka překročila 1kg. Všechna štěňátka jsou pěkná, silná a krásně vyrovnaná. Mají pěkné hlavičky, silný pigment a velkou chuť do života. Máme ještě volné pejsky!

VRH Kind 1 týden

Na Svatého Huberta se naše Wendy - Energy for Fun Brdské zlato konečně dočkala a jeli jsme na náš letošní první hon do bažantnice na Konopišti. Wendy pracovala perfektně a udělala mi velkou radost. Bažantů se nastřílelo přes 1800 a tak měli všichni pejsci plné tlapky a tlamky práce. Již se těšíme na další hony v této sezóně!

    

Kayleenky - Energy Sun Brdské zlato štěňátka rostou jako z vody a výborně prospívají. Snaží se trhnout všechny váhové rekordy a opravdu se jim to daří :o) Kaylee je výborná maminka a o svoje miminka vzorně a s láskou pečuje. Štěňátkům už samozřejmě odpadly pupeční pahýlky a pupíčky jsou pěkně zahojené. Krásně jim pigmentují čumáčky a tlapičky, ale také kůže na bříšku a ouškách.  

Doplňujeme ještě jednu zprávičku z minulého víkendu. Na zkouškách byla i šikovná Cassidyho - Be My Heart Brdské zlato dcera Jessica Alba Misantos a složila úspěšně KPZ v I. ceně. Moc gratulujeme!

Přišly nám také další zdravotní výsledky našeho Vrhu Give - Emmička - Give It Up Brdské zlatoDKK BB a DLK 0/0. Máme velkou radost!

A ještě jedna úžasná zpráva z tohoto víkendu. Sourozenci Brody - Have It My Way Brdské zlato a Lyalya - Have the Talent Brdské zlato se s paničkou vypravili na výstavu do Kazachstánu. Oba si vedli skvěle a vyhráli své třídy s titulem CAJC. Lyalya pak porazila svého brášku a získala i titul BOB Junior a stala se tak Juniorchampionkou Kazachstánu !!! Posíláme oběma i paničce obrovskou gratulaci!

Lyalya

Tento víkend nám udělaly velikou radost sestřičky z Vrhu Energy. Již v pátek 28.10. složila šikovná Tracynka - Energy Dance Brdské zlato PZ v I. ceně. Moc gratulujeme Tracynce i páníčkovi, že se jim zkoušky povedly a že vytrvali a nevzdali se a pokořili i tu vlečku srstnaté! Přejeme jim ještě hodně radosti ze společné práce, oba lovecký výcvik baví a to je to hlavní!

Další šikulkou byla Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, která v sobotu mezi 3. a 6. hodinou ranní přivedla na svět náš Vrh Kind. Máme 5 silných kluků a 1 princezničku. Všechna štěňátka jsou velká, jejich porodní váhy jsou mezi 550g a 450g. I přesto, že jsou štěňátka veliká, rodila Kayleenka rychle a bez problémů. Teď už vládne v porodní bedničce klid a mír, štěňátka spokojeně spinkají a sají a maminka Kaylee se o ně vzorně stará. Všechna štěňátka jsou světlé, krémové barvy, mají velmi pěkný pigment a silné kostry. První fotky z porodu a prvních hodin života najdete ZDE. Máme ještě volné chlapečky!

Vrh Kind pár hodin na světě

O víkendu 22.-23.10. jsme se s Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato zúčastnily MVZPR v Chlumu u Třeboně. Zkoušky byly plně obsazené s naprostou převahou zlatých retrívrů. Počasí bylo velice mrazivé a ráno bylo vše ozdobené jinovatkou. Wendulka pracovala po oba dny výborně, ve všech disciplínách za 4, jen marking za 3. Přesto nám štěstí nepřálo a vypadly jsme na poslední disciplíně, na barvě. Wendy sice barvu bez problémů došla, ale kus na konci, schovaný vedle stopní dráhy v hustém smrčí a za kmenem mohutného smrku přešla a pokračovala dále po stopách pomocníků, kteří kus na barvu zezadu přinesli. Za to bohužel dostala z této disciplíny 0. Tentokrát nás to moc mrzelo, protože Wendy pracovala velice dobře a spolehlivě celé dva dny.

V pátek 14.10. jsme opět navštívili Štěňátka naší Tessinky - Energy Angel Brdské zlat o "U" a Bowieho - Dewmist Rainbow Warrior. Je jim již 7 týdnů a vyrostla opravdu do krásy. Vrh je velice vyrovnaný, všechna štěňátka mají silné kostry, výrazné hlavičky, spoustu světlé krémové srsti, velmi pěkně vyvinuté předhrudí a jsou dobře zaúhlená. Při očkování, tetování a čipování byla štěňátka moc statečná a pěkně se nám povedlo i focení v postojích. Na nové páníčky čekají ještě 2 kluci a jedna holčička. 

           

                       

Na podzimní výstavě v Budějovicích nepřálo našim odchovům počasí ani paní rozhodčí. Fergie - Have More Fun Brdské zlato i Dean - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato byli na paní rozhodčí příliš mohutní, Ferginka dostala ve třídě mladých VD a Dean ve třídě šampionů V4. Naopak výborně se dařilo Ferginky bráškovi Brodymu - Have It My Way Brdské zlato, který vyhrál v Rusku na další výstavě svůj 3. titul CAJC a navíc ještě BOB Junior a BIS4 Junior. Chybí mu již tedy poslední titul k získání JCH, jako jeho sestřičce Lyalye. Moc gratulujeme!

Brody    

Máme za sebou další víkend, plný událostí. Naši pejsci a odchovy první říjnový víkend nelenily a tužili se na poli pracovním i výstavním. Pracovní víkend měly naše holky Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere, které se zúčastnily náročných MVZPR v Třeboni. Jsou to moje oblíbené zkoušky i když patří k těm nejnáročnějším a ani tentokrát nás organizátoři nezklamali, vše bylo perfektně organizačně zajištěno. Počasí nám vyšlo také báječné, chvílemi pro pejsky až moc teplé a po celou dobu zkoušek vládla výborná nálada. Bambou s Martinou tyto zkoušky úspěšně dokončily ve III. ceně a vybojovaly tak titul "U". Wendy pracovala výborně, až na 2 na nevyzpytatelném markingu a 3 na barvě (zkazila samozřejmě panička) šla v samých 4. Bohužel nám zkouškové štěstí došlo na úplně poslední disciplíně a tak jsme zkoušky nakonec nedokončily. Další pracovní úspěch si připsala mladičká Jimova - Deep Delight Brdské zlato dcera Anie z Líšeňské Planinky. V 15 měsících složila KPZ v I. ceně s plným počtem bodů a jen kvůli věku se nemohla zúčastnit rozstřelu o titul CACT. Posledním pracovním výsledkem tohoto víkendu je Tracynky - Energy Dance Brdské zlato vítězství na soutěži Železný pes, kterou pořádal výcvik retrívrů v Říčanech.

Pro změnu na výstavním poli bojovala Fergie - Have More Fun Brdské zlato a na KV v Litoměřicích získala Výbornou a 1. místo ve třídě mladých. Alice - Give When You Get Brdské zlato  a Rosalie - Have Me Brdské zlato byly s páníčky na 2x CACIB Komárom v Maďarsku a vedly si také moc dobře. Rosalie získala známky V a V2 a Alice dokonce V1, HPJ, BOB Junior a V4. Brody - Have It My Way Brdské zlato se vůbec nenechal zahanbit sestřičkou a získal na výstavách v Rusku 2x CAJC, BOB Junior a v závěrečných soutěžích dokonce i BIS Junior !!!

Brody     Fergie

Nezapoměli jsme samozřejmě ani na krásné 3. narozeniny našeho Vrhu Energy, které oslavili v sobotu 1.10. Ještě jednou jim přejeme touto cestou pevné zdraví a aby jim jejich elán a energie vydrželi ještě spoustu dalších let! Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Wendy, Kirppu, Ebi a Kaylee máme Vás všechny moc rádi!

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

O víkendu 24. a 25.9. se konalo hned několik výstav. Sobota pro naše odchovy moc šťastná nebyla, kluci Dean - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato a Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven v Polsku i holky Alice - Give When You Get Brdské zlato  a Rosalie - Have Me Brdské zlato v Rakousku dostali známky VD. Posuzování bylo na obou výstavách opravdu hodně přísné a i přes VD obsadil Dean 3. místo a Henny dokonce 2. místo. V neděli už se dařilo lépe a obě holky si i bez srsti odnesli známku Výbornou a pěkné posudky. Radost nám udělal také Jimův - Deep Delight Brdské zlato mladičký syn Wyatt - Tenth Soul from Flawless Carriens, který opět vyhrál a získal již druhý titul HPJ. A nakonec ta nejlepší zpráva, tentokrát z Ruska. Lyalya - Have the Talent Brdské zlato zahájila svou výstavní kariéru ve velkém stylu. Z trojdenního výstavního maratonu si odnesla tituly 3x CAJC a 2x BOB Junior !!! Chybí jí teď již jen jeden titul k dokončení titulu JCH, stejně jako Wyattovi. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Dnes nám ultrazvuk ukázal, že Kaylee - Energy Sun Brdské zlato je březí a čeká štěňátka s fešákem Herbertem - I Get A Kick Out Of You Av Vervik, který se již osvědčil jako otec našeho Vrhu Have, Kayleenky sestry Wendy - Energy for Fun Brdské zlato. Pevně doufáme, že i Kayleenky vrh bude pěkný, vyrovnaný a zdravý a přejeme jí bezproblémový zbytek březosti a rychlý porod! Více o očekávaném Vrhu K najdete ZDE.

X

17. a 18.9. se konala NVP a KV v Brně a Oslavanech. Těchto výstav se zúčastnili i některé naše odchovy se svými páníčky. Na NVP v sobotu v Brně byl Dean - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato ve třídě šampionů V2 r.CAC, Fergie - Have More Fun Brdské zlato tentokrát VD za ještě rozevlátý pohyb. Na výstavě byl také Deanův syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a Mimišky pravnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions. Kluci byli spolu ve třídě mladých, Henny získal V3 a Tamík V4. V neděli byl Dean V3 ve velké konkurenci 11 šampionů, jeho syn Výborný a Tamík opět V4. Fergie a její sestřička Rosalie - Have Me Brdské zlato byly obě VD s pěknými posudky, ale obě potřebují ještě dospět, zpevnit se a nosí ocásek moc pyšně :o) Naopak starší Alice - Give When You Get Brdské zlato zabojovala ve stejné třídě perfektně a obsadila báječné 2. místo. Všem moc gratulujeme a děkujeme za účast!

syn Hennesy   taťka Dean

Fergie       Alice

Výborné zprávy nám přišli z Finska, Kata - Give Me High-Five Brdské zlato absolvovala vyšetření očí na dědičná onemocnění a její oči jsou v naprostém pořádku a zdravé. Máme velkou radost!

Tessinky - Energy Angel Brdské zlat o "U" a Bowieho - Dewmist Rainbow Warrior štěňátka VRH Joy rostou jako z vody a jsou jim už 3 týdny. Tessinka pořád hodně kojí, ale prckové už se učí i papkat mlíčko z mističky a jde jim to také moc dobře. Vrh je velice vyrovnaný a štěňátka krásně rostou, všichni mají přes 2kg. Už jim jde moc dobře i chůze a užívají si za pěkného počasí pobytu venku na zahrádce. Některá štěňátka jsou ještě volná.

Vrh Joy - 3 týdny 

Za krásná nová videa moc děkujeme Eleně! Sourozenci Brodík - Have It My Way Brdské zlato a Lyalya - Have the Talent Brdské zlato se pilně připravují na svojí první výstavu. Moc jim držíme palce, aby se jim dařilo!

12.9. se stala poprvé maminkou dcera naší Mimišky Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato. Sárinka a CH Non-Stop James Bond se stali rodiči 5 malých agentů a 3 agentek :o) Sárinka rodila velice rychle a o štěňátka se od samého počátku vzorně a starostlivě stará. Miminka budou pravděpodobně krémová a světle zlatá a narodila se s pěkným pigmentem na nosíku a na tlapkách. Všechny podrobnosti a kontakt na chovatelku najdete na jejích stránkách - CHS Golden Sirius, některá štěňátka jsou ještě volná a čekají na své páníčky.

V sobotu 10.9. nám udělala velkou radost Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere. Na 1. ročníku Aros Open Cup v Cerhovicích si vedla moc dobře až na malé zaváhání v poslední disciplíně. Složila tak PZ v II. ceně s jednou dvojkou a jinak samými čtyřkami a i přes to malé zaváhání se stala Vítězkou zkoušek a odvezla si domů krásný pohár. Bášence i její vůdkyni Martině moc gratulujeme a máme radost, že tak krásně uctily památku našeho kamaráda Arose Příběnice!

Výborně si také vedl na své první výstavě ve třídě mladých Jimův - Deep Delight Brdské zlato mladičký syn Wyatt - Tenth Soul from Flawless Carriens. Svou třídu vyhrál a získal svůj první titul HPJ. Moc gratulujeme!

    

A na závěr to nejlepší. Ani Jim - Deep Delight Brdské zlato se nenechal zahanbit a úspěšně složil Všestranné zkoušky a po právu si tak přidal ke jménu titul "U". Gratulujeme Jimovy i jeho šikovné paničce a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů! 

8.9. Dnes obdržela oficiální výsledky vyšetření kloubů z finského kennel clubu i Kata - Give Me High-Five Brdské zlato. Kata má DKK BB a DLK 0/0. Máme velkou radost a posíláme gratulaci!

Velkou radost nám udělala Jimova - Deep Delight Brdské zlato dcera Gemma - Third Wish from Flawless Carriens. Při své premiéře ve třídě mladých ve svých 9 měsících zazářila, vyhrála nejen svou třídu, ale také BOB Junior a pak i BOS. Moc gratulujeme!

3.9. Štěňátka z Vrhu I´m Your mají 7 týdnů a nezadržitelně se blíží loučení s nimi. Už zbývá jen jeden týden, než se rozutečou do světa k novým páníčkům. Jsou to malí neohrožení psíci se vším všudy, kteří už kousek světa poznali a cítí se jako doma na louce, v lese i u vody a samozřejmě jim jde také sledování televize v obýváku a mazlení na pohovce :o) V posledních teplých dnech si užívají celý den zahradu a do svého pokojíku chodí jen spinkat na noc. Všechna štěňátka jdou do dobrých rukou našich přátel a zlatá lumpice Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato s námi zůstane doma, tak nebude loučení tak bolestné.

        

Přišly nám další zdravotní výsledky Vrhu GiveRooney - Give Me Good Stuff Brdské zlato má DKK CC a DLK 0/0.

31.8. Dnes slaví naše francouzka Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere již svoje 4. narozeniny. Uteklo to hrozně rychle a je to jako včera, když jsme si pro ní do Francie jeli. Jsme moc rádi, že tuhle hezkou a šikovnou holčičku máme a moc za ní děkujeme jejímu chovateli Brunovi Facq! Bášenko, přejeme ti ještě spoustu spokojených let, pevné zdraví, vždy plnou misku a spoustu ulovených bažantů!

   

Přišly nám první oficiální výsledky z Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere prvního vrhu. Její dcera Barunka - Give You My BestDKK AA a DLK 0/0. Máme velikou radost!

Dnes mají štěňátka za sebou náročný den. Dostala své první očkování, tetování a k tomu ještě mikročip. Všechna byla moc statečná, tetování trošku zabolelo, ale za chvilku už zas o ničem nevěděla. Mamce Corince - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato se ani trochu nelíbilo, co jí s dětmi provádíme a hned je běžela zkontrolovat. Štěňátkům je 6 týdnů a užívají si výlety autem po okolí a poznávání světa. Jsou už velice šikovná a dovedou vymyslet spoustu lumpáren. U všech se velmi nadějně rozvíjejí vlohy pro aport a nošení. Štěňátka jsou nadšená také z návštěv, které za nimi jezdí a mazlí se s nimi.

LibaModráček a BisouFredi

Také Tessinky - Energy Angel Brdské zlat o "U" štěňátka krásně rostou a Tessinka o ně vzorně pečuje. Přibírají přímo bleskovou rychlostí a mimo horka je nic netrápí. Pomalu jim černají tlapky a čumáčky v galerii jsou jejich nové fotky se slušivými obojky :o)

V sobotu 27.8. se konala výstava ve Finsku v Suonenjoki, kde posuzoval p. Bruno Facq. Z našich odchovů se zúčastnili naposledy v dorostu sourozenci Cara - Have Faith Brdské zlato a Nuka - Have Big Ego Brdské zlato. Cara byla ve své třídě 4. a Nuka získal pěkné 2. místo. Výborně se dařilo i Katě - Give Me High-Five Brdské zlato, která byla V2 ve třídě mladých s CQ. Ve třídě otevřené se vystavil i Rico - Energy Hunter Brdské zlato, který tentokrát dostal známku VD, zato jeho syn Energy Magic Midsummer´s Hope získal na své první výstavě V3 ve třídě mladých. Všem moc gratulujeme!

Uvolnila se nám rezervace na Modrého pejska - I´m Your Forever Brdské zlato. Je to akční a nebojácný chlapeček, miluje lidi, děti a mazlení. Je to malý a odvážný průzkumník. Je nejvíce podobný tatínkovi Winniemu. Má výraznou hlavičku s krásným výrazem, silnou kostru, pěkný hrudník, horní linii, je pěkně zaúhlený vpředu i vzadu a má velice pěkný pohyb. Rád nosí v tlamičce, hračky, lístečky, klacíky, prostě vše co najde. Má sestouplá obě varlátka, kompletní mléčný chrup a nůžkový skus. Pejsek je velmi vhodný pro lovecké či jiné pracovní využítí, výstavy, ale i jako společník pro aktivní a milující páníčky.

Modrý kluk - 5 týdnů    Modrý kluk - 5 týdnů

V noci z 23. na 24.8. se Tessince - Energy Angel Brdské zlat o "U" a Bowiemu - Dewmist Rainbow Warrior narodila krásná štěňátka. Porod byl rychlý a bez komplikací. Tessinka byla moc šikovná a statečná. Štěňátka váží 480-475g, jen jeden klučík má 425g. Všechna štěňátka jsou světlá, s velkou chutí do života a také k jídlu. Do rána už stihla krásně přibrat. Tessinka se o svoje první štěňátka moc hezky stará. VRH Joy čítá 7 štěňátek, 4 kluky a 3 holčičky.

Víkendové dvojité výstavy v Bratislavě se zúčastnily naše dvě rakouské holčičky. Rosalie - Have Me Brdské zlato byla po oba dny ve třídě dorostu VN. Alice - Give When You Get Brdské zlato se vystavovala ve třídě mladých a byla v sobotu V3 a v neděli V2. Moc oběma holčičkám i jejich páníkům gratulujeme!   

Alice - 13 měsíců     Rosalie - 8 měsíců

20.8. Našim štěňátkům je 5 týdnů a rostou do krásy. Váží už kolem 4kg a dovedou pořádně lumpačit. Kluci mají sestouplá obě varlátka a všechna štěňátka mají nůžkový skus. Už mnohem méně spinkají a více času tráví hrami a lumpačením. Nastává období důležité pro socializaci štěňátek, proto se jim budeme snažit poskytnou co nejvíce rozmanitých vjemů a zážitků. Budou poznávat spoustu nových věcí, kamarádů a prostředí. Seznámí se v příštím týdnu také poprvé se zvěří a s vodou v našem oblíbeném rybníku. Snad nám bude přát počasí a štěňátka si užijí výletů a pobytu na čerstvém vzduchu co nejvíce. Pokusili jsme se také o první fotky v postojích. Štěňátka jsou ještě hodně malá, ale i tak jim to moc sluší. Pro nás už je jasné, která holčička zůstane doma a připojí se jako Benjamínek k naší smečce. Do srdíčka nám padla slečna červená a bude se jmenovat Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato.

Modrý chlapeček   Zelený chlapeček    Oranžová holčička - I´m Your Lady Brdské zlato    Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato

Kaylee - Energy Sun Brdské zlato si pospíšila a začala hárat o trochu dříve. Vypraví se tedy již brzy za ženichem. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli nakrýt Kaylee Herbertem - I Get A Kick Out Of You Av Vervik, s kterým má její sestra Wendy - Energy for Fun Brdské zlato krásný Vrh Have. Štěňátka z tohoto spojení se vyvíjejí velice nadějně a celý početný vrh je velice vyrovnaný v typu. Většina štěňátek z tohoto vrhu odjela daleko do zahraničí, u nás zůstaly jen dvě fenečky. Pevně doufáme, že i Kayleenky štěňátka s Herbertem budou tak pěkná a šikovná a bude se jim dařit jako jejím starším "sourozencům".

X

18.8. je tomu již 7 let, co se v naší CHS narodila první štěňátka, náš Vrh A. Z našich "štěňátek" jsou pomalu senioři, ale stále plní vitality a nadšení ze života. Milli, Sky, Ketty, Otíku, Artíku a Toníku přejeme Vám všem, ať Vám zdravíčko ještě hodně dlouho slouží a jste tu s námi ještě spoustu krásných let! Vzpomínáme také na naší milovanou  Aireenku, která nás kvůli otravě opustila tak krutě brzy a čeká na nás za duhovým mostem.

14.8. Výstavní víkend pokračoval ve Finsku i v neděli a opět naše odchovy moc krásně zabojovaly. Nuka - Have Big Ego Brdské zlato byl opět BOS Puppy a jeho sestřičky si pořadí obrátily, tedy Cara - Have Faith Brdské zlato VP2 a Bella - Have a Wish Brdské zlato VP3. Kata - Give Me High-Five Brdské zlato opět vyhrála třídu mladých s CQ. Jake - Energy from Czech Brdské zlato byl V4 ve třídě otevřené. Výstavy se zúčastnili také potomci našich finských exportů. Rimiho - CH Fi & Est Be My X-mas Star Brdské zlato dcera Vutukan Cream Dream byla V2 a Go Booms Keep My Star  BB3 a CC. Kirppu - Energy for You Brdské zlato syn Mehtäpellon Energy Top, který se poprvé vystavoval ve třídě mladých byl V2. Všem moc gratulujeme!

Nuka a Cara   Kata   Bella

Obrovskou radost nám udělal šikulka Jim - Deep Delight Brdské zlato se svou paničkou. I když při štěňátcích neměli moc času na cvičení, výborně se umístili na Podbrdském poháru. Sobotní LZ i nedělní SZVP zvládli v I. ceně a dokonce si po oba dny odnesli i titul r.CACT, celkově za oba dny obsadil 4. místo. Moc gratulujeme a přejeme ještě mnoho dalších pracovních úspěchů!

13.8. Z Finska nám opět přišly skvělé zprávy tentokrát pro změnu od Katy - Give Me High-Five Brdské zlato a sourozenců Nuky - Have Big Ego Brdské zlato, Cary - Have Faith Brdské zlato a Belly - Have a Wish Brdské zlato. Bella byla na své první výstavě a vedla si moc dobře. Získala ocenění Velmi nadějná a 2. místo s četnou cenou a krásným posudkem. Její sestřička Cara byla na 3. místě a bráška Nuka získal titul BOS Puppy. Kata se líbila panu rozhodčímu opravdu hodně, vyhrála třídu mladých, BOB Junior, BB3 a k tomu ještě CC !!! Všem šikovným odchovům i jejich páníčkům moc gratulujeme!

Přehoupl se další týden a naše štěňátka už mají 4 týdny. Jsou z nich malí lumpíci, kteří řádí doma i venku na zahrádce a už mají za sebou i první velký výlet autem s partou kamarádů australáčků. Aussíci jsou sice o dva týdny starší, ale naši prckové se nedali :o) Štěňátka mají za sebou druhé odčervení a další stříhání drápků. Mamka Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato stále obětavě kojí, ale prckové dostávají také 4x denně máčené granulky s kloubní výživou. Lumpíci jsou pořádně akční, trénují si běh a skoky a hlavně svoje malé ostré zoubky. Hrají si spolu, s hračkami, s mamkou, s tetou Wendy i s prababičkou Mimi. Jsou to mazlíci a rádi se přijdou přitulit a pomazlit.

11.8. absolvovala Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a její dceruška Wendy - Energy for Fun Brdské zlato opět roční vyšetření na dědičná oční onemocnění. Obě holky mají oči naprosto zdravé a v pořádku, z čehož máme velkou radost!

Úspěšný výstavní víkend měli opět naše odchovy ve Finsku. V sobotu si skvěle vedli potomci našich finských exportů z Vrhu Energy. Syn Kirppu - Energy for You Brdské zlato Mehtäpellon Energy Top získal titul BOB Puppy a dcera Rica - Energy Hunter Brdské zlato Misty - Energy Magic Mid-summer´s Star dokonce tituly V1, CC a BOS. V neděli si titul BOB Puppy zasloužil Nuka - Have Big Ego Brdské zlato a jeho sestřička Cara - Have Faith Brdské zlato byla ve své třídě druhá. Kata - Give Me High-Five Brdské zlato je teď bez srsti a tak to bylo tentokrát jen VD. Všem moc gratulujeme!

Nuka - 7,5 měsíce BOB Puppy

Na světě jsou další štěňátka po našem fešákovi Deanovi - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato. Narodila se v Třeboni v CHS Lueur Dorée a maminkou je šikovná fenečka Charlotte od Kletecké hráze. Pyšní rodičové mají 3 holčičky a 2 chlapečky. Gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka a ty nej páníčky!

6.8. Našim štěňátkům jsou právě 3 týdny a už je s nimi spousta zábavy. Prckové váží 2 - 2,2kg, největší je Zelený klučík a nejmenší Oranžádka, ale rozdíl je jen malý. Štěňátka už běhají v bedně i kolem ní po pokoji, hrají si spolu i s hračkami. Mamka Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato stále hodně kojí, ale štěníci už si zkouší i rozmáčené granulky se štěněčím mlíčkem a také jim chutnají. Štěňátkům se prořezaly první zoubky, které důkladně zkoušejí na všem v dosahu. Trénují také štěkání, vrčení a vytí :o) Podívali se už také ven a na zahrádce na travičce se jim moc líbilo.

    

3.8. Dnes nám ultrazvuk potvrdil co už panička tušila, že Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato je březí a čeká štěňátka s krásným CH Non-Stop James Bond. Všechny podrobnosti a kontakt na chovatelku najdete na jejích stránkách - CHS Golden Sirius. Moc gratulujeme a těšíme se na další "vnoučátka" !

29.7. Vrh I´m Your dnes slaví svoje dvoutýdenní narozeniny. Z malých uzlíčků už jsou malí pejsci, kteří vidí, slyší a zvládají první krůčky. Oranžádka a pan Modrý už chodí suverénně, slečna Červená a pan Zelený jsou trochu těžší a tak musí ještě malinko trénovat :o) Maminka Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato se stále stará naprosto vzorně a svoje miminka si vysloveně užívá. Dnes dostala štěňátka svoje první odčervení a všechna ho poslušně spolykala. Za odměnu dostali spoustu hraček, protože už se začínají zajímat o své okolí. Dělají nám velkou radost.

  

V CHS Z Líšeňské Planinky jsou ještě volná štěňátka po našem Jimovi - Deep Delight Brdské zlato. Jedná se o opakované spojení, štěňátka z předchozího vrhu jsou zdravá, krásná a šikovná. Jejich fotky i fotky jejich mladších sourozenců můžete vidět ZDE a nebo na stránkách chovatelky. K dispozici jsou pejsci i fenečky.

  

25.7. Našim štěňátkům je dnes 10 dní a první z nich otevřela očička. Nejrychlejší byla slečna Oranžová, ta se poprvé podívala na svět už včera. Velké pokroky dělají prckové i v motorice. Jejich pohyb se čím dál víc podobá chůzi a ne plazení. Dokáží už se vzepřít na všechny 4 nožičky i když zatím jen na pár sekund :o)

22.7.2011 Dnes je Corinky - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato štěňátkům právě jeden týden. Rostou jako z vody a všechna již více než zdvojnásobila svou porodní hmotnost. Maminka pro ně má spoustu mlíčka a vzorně se o ně stará. Štěňátka už jsou mnohem čilejší a jak se objeví mamka, dokáží už vyvinou slušnou rychlost, aby byli u mléčného baru jako první :o) 

    

Ve věku 4 dní jsme bohužel přišli o jedno štěňátko - růžovou fenečku. Vdechla mlíčko a následnou aspirační pneumonii nezvládla. Ostatní štěňátka krásně rostou a přibírají na váze. Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato je velice vzorná maminka a veškerý čas tráví se svými štěňátky v porodní bedně. Na krátkou procházku jde ale moc ráda a lítá, jakoby nebyla pár dní po porodu. Štěňátka papají, spinkají, tmavnou jim nosíky a tlapky a houstnou kožíšky.

Na NVP v Mladé Boleslavi se za velkého vedra předvedli naše odchovy. První nastoupil Dean - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato, který si přidal do sbírky další CAC a stal se čekatelen titulu GrandCH CZ. Po něm se v dorostu předvedla Fergie - Have More Fun Brdské zlato a vyběhala VN2 ze 4 feneček a jako poslední šla do kruhu Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a získala známku Výbornou. Vystavovalo se i v rakouském Oberwartu, kde se předvedla Alice - Give When You Get Brdské zlato a získala V5 z 10 feneček ve třídě mladých. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci pejsků i v takovém vedru!

U nás doma vládne v porodní bedně klid a pohoda. Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato o svoje miminka vzorně pečuje a její blažený a happy výraz říká, že si to moc užívá. Miminka celý den střídavě spinkají a občerstvují se u mléčného baru a rostou přímo před očima. Hezky jim zaschly pupeční pahýly, které už brzy odpadnou a černají jim nosíky a tlapičky.

V noci z 15. na 16.7. jsme se konečně dočkali a narodila se štěňátka naší Corince - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato a francouzskému fešákovy Winniemu - C.I.B. & FTR CH Churchill Rayleas de L´Orfillec. Corince se narodilo 5 krásných a čiperných štěňátek, 3 holčičky a 2 klučíci . Dvě holčičky mají tmavě zlatý kožíšek a ostatní středně zlatý jako maminka. Všechna štěňátka mají pěkný pigment a do rána pěkně přibrala na váze. Corinka zvládla porod s úsměvem a o štěňátka se vzorně stará. Ve fotogalerii jsou první fotky štěňátek z porodu.

Ultrazvuk také potvrdil březost Tessinky - Energy Angel Brdské zlat o "U". Můžeme se tedy brzy těšit i na její štěňátka s krásným mladým psem Dewmist Rainbow Warrior.

11.7. slaví svoje 9. narozeniny naše milovaná pramáti rodu Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U". Přejeme jí ještě spoustu spokojených let u nás a pevné zdravíčko! je to jako včera, co jsme si jí jako chlupatou kuličku přivezli z Finska. Za těch 9 let jsme toho spolu spoustu prožili, spoustu se toho společně naučili a Mimiška nám dala neuvěřitelně mnoho štěstí, radosti a lásky. Za to všechno jí moc a moc děkujeme!

Mimi

Týden 1.-8.7.2011 jsme strávili na Výcvikovém táboře v Roudné s výbornou partou lidiček. Celý týden panovala dobrá nálada a pohoda a všichni se se svými pejsky snažili přiučit něco nového a lépe jim porozumět. Na závěr tábora se pořádaly zkoušky OVVR, kterých se zúčastnil i náš Rooney - Give Me Good Stuff Brdské zlato. Vedl si moc dobře a drobné chybičky způsobil jen jeho temperament, který se časem určitě povede usměrnit. Rooney dokončil OVVR v I. ceně na krásném 2. místě a s aportem se zvěří. Moc gratulujeme! Velký dík patří Irence Zárubové, hlavní organizátorce i všem kdo jí pomáhali a odvedli obrovský kus práce. A samozřejmě patří díky i všem majitelům se svými pejsky, kteří na tábor přijeli, poctivě cvičili a vytvořili příjemnou atmosféru všem ostatním!

Rooney - 2. místo

Dalšího krásného úspěchu mezitím dosáhl ve Finsku Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato. Vyhrál třídu mladých, CC i titul BOS a to v pouhých 12 měsících věku! Moc gratulujeme!

Tatzi

Další zprávou je, že začala hárat Sarah - CH CZ Deep Desire Brdské zlato a již v pondělí pojede za ženichem CH Non-Stop James Bond do Holandska. Moc jim držíme palce!

Naše Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato má do porodu jen pár dní a štěňátka v bříšku už pořádně kopou. Hodně odpočívá a v horkém počasí se na procházce rychle unaví, ale jinak je ve výborné kondici a veselá jako vždy.   

Corinka kontroluje porodní bednu :o)

V těchto dnech slaví svoje narozeniny další naše odchovy. 28.6. náš milovaný trojlístek z Vrhu Deep a 1.7. mají své první narozeniny Bášenky - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere štěňátka  - Vrh Give. Všem jim moc blahopřejeme a přejeme hlavně hodně zdravíčka a šťastný a pohodový život se svými super páníčky!

Vrh Deep - 6 týdnů

Vrh Give - 9 dní

25.6. se konala v Brně MVP Intercanis, na kterou jsme se s našimi pejsky také vypravili. Z našich holek se vystavovala malá Fergie - Have More Fun Brdské zlato poprvé ve třídě dorostu, kde získala ocenění VN1 a její maminka Wendy - Energy for Fun Brdské zlato. Byla to její první výstava po štěňatech a i s ne zcela dorostlou srstí se umístila ve třídě pracovní na pěkném 2. místě s titulem r.CAC. Z našich odchovů získal Dean - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato V4 ve třídě šampionů, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a Edwin - Energy for Love Brdské zlato tentokrát panu rozhodčímu do oka nepadli a získali známku VD. Na výstavě byla i Mimišky vnoučata Born To Love Astral Sky - V2 r.CAC a Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions - VN1. Všem moc děkujeme za krásný den v milé společnosti!

Edwin - 2,5 roku

20. a 22.6.2011 byla v Belgii nakryta Tessinka - Energy Angel Brdské zlat o "U" krásným mladým psem Dewmist Rainbow Warrior. Výlet do Belgie jsme si moc hezky užili, Tessince dělala společnost sestřička Wendy. Kathy a její rodině moc děkujeme za milé přijetí! Pevně doufáme, že nám ultrazvuk za tři týdny potvrdí Tessinky březost. Tessinky vrh bude zapsán na naší CHS, ale odchován doma v Praze u jejích páníčků samozřejmě s mou pomocí. Všechny informace o tomto spojení najdete ZDE.

Bowie a Tess po krytí

Na další výstavě zabodoval Jimův - Deep Delight Brdské zlato syn Wyatt - Tenth Soul from Flawless Carriens. Opět vyhrál třídu dorostu, BOB Puppy a následně i BIS3 Puppy. Moc gratulujeme!   

Včera 14.6.2011 se narodilo v CHS Z Líšeňské Planinky 8 štěňátek z opakovaného spojení po Jimovi - Deep Delight Brdské zlato a Jessynce - Bára od Čtyř modřínů. Stali se hrdými rodiči 5 kluků a 3 holčiček. Porod byl velmi rychlý a bezproblémový, štěňátka jsou silná a vitální s velmi silným pigmentem a maminka Jessynka se o ně vzorně stará. Moc gratulujeme!

Další krásný výstavní úspěch měli naši odchovanci ve Finsku. Nejlépe si vedla Kata - Give Me High-Five Brdské zlato, která vyhrála třídu mladých a nakonec získala i titul r.CC. Bráška Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato byl ve třídě mladých Výborný 3. a poprvé po štěňátcích se předvedla i Kirppu - Energy for You Brdské zlato a i ona získala známku Výbornou. Moc gratulujeme!

12.6. oslavila svoje první narozeniny naše holčička - jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme jí pevné zdraví, spokojený život a těšíme se na ní na tábor v Roudné! Ve stejný den bylo právě 6 měsíců našim nejmladším štěňátkům z Vrhu Have. I jim přejeme hodně zdravíčka a hodně štěněčích lumpáren :o)

Wendy - Finn Fairy Brdské zlato před rokem :o)    

S velkou radostí oznamujeme, že náš výlet do Francie byl úspěšný. Naše Corinka - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato je březí a čeká štěňátka s nádherným francouzským psem Winniem - C.I.B. & FTR CH Churchill Rayleas de L´Orfillec. Doufáme, že štěňátka se zlatým kožíškem budou stejně krásná, šikovná a milá, jako jejich rodiče.

 Corinky štěňátko 25. den březosti :o)

I přes tropické počasí minulých dnů si naši pejsci vedli na výstavách moc dobře. Prodloužený výstavní víkend začal v Rakousku už ve čtvrtek Klubovou výstavou retrívrů. Ve třídě štěňátek se moc hezky předvedla Rosalie - Have Me Brdské zlato. V této třídě se nezadávalo žádné hodnocení ani pořadí jen posudek, který má Rosalie moc pěkný. Ve třídě mladých se na nádherném 2. místě ve velké konkurenci umístila Alice - Give When You Get Brdské zlato. Výstavy pak pokračovaly Slovensku v Senci a pak v Nitře. Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato získala ocenění VD1, V2 r.CAC a VD2, Alice V a V2 a nejlépe si vedl Dean - CH CZ Deep Devotion Brdské zlato - V2 r.CAC a V1 CAC. V sobotu se v Nitře předvedl i Deanův syn Balou - Amazing Journey Sent from Heaven a získal ocenění VN1. Další výstava byla v polském Leszně a té se zúčastnil Rooney - Give Me Good Stuff Brdské zlato s oceněním VD4 a jeho maminka Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere byla V2. Výstava se konala v sobotu i v Čechách v Klatovech. Tam nás skvěle reprezentovala Fergie - Have More Fun Brdské zlato, která opět vyhrála třídu štěňat a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, která získala titul r.CAC ve třídě otevřené. V Klatovech byla i Mimišky vnučka Born To Love Astral Sky a získala krásné 2. místo. Všem moc gratulujeme a moc děkujeme za prezentaci!

Dean    Jilly

O víkendu 28. a 29.5. bojovali naše odchovy opět na výstavách. Skvěle se opět dařilo  Tatzimu - Give Me All of You Brdské zlato ve Finsku. Ve třídě mladých obsadil 2. místo s výbornou a pak se stal i 4. nejlepším psem plemene. Sestřička Kata - Give Me High-Five Brdské zlato získala na stejné výstavě známku VD. V Čechách se vystavoval na OV na Konopišti Dean - Deep Devotion Brdské zlato a jeho syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a oba svorně získali 2. místečko, Dean ve třídě pracovní a jeho syn v dorostu. Všem moc blahopřejeme!

Od Jima - Deep Delight Brdské zlato z Brna nám přišly hned dvě dobré zprávy. Jim absolvoval vyšetření očí na všechny dědičné vady a je naprosto zdravý. Máme velkou radost! Druhá novinka je, že jeho nevěsta Jessynka - Bára od Čtyř Modřínů je březí. Jedná se o opakované spojení - CHS Z Líšeňské Planinky. Gratulujeme!

štěňátka z předchozího vrhu - 6 týdnů     Jimův syn Alex z Líšeňské Planinky - 10 měsíců

22.5. Byla v Litoměřicích pro změnu MVP a našim odchovům se opět dařilo. Fergie - Have More Fun Brdské zlato vyhrála třídu štěňátek a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato získala stejně jako v sobotu V2 a titul r.CAC. Mimišky pravnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions byl v dorostu VN2. Gratulujeme!

21.5. se konala NVP v Litomeřicích, které se zúčastnili naše odchovy. Všichni si vedly výborně a udělali mi velkou radost. Dean - Deep Devotion Brdské zlato svou třídu vyhrál, získal titul CAC a tím splnil všechny podmínky pro udělení titulu Český Šampion !!! Moc gratulujeme! Holky se také nedaly zahanbit, Fergie - Have More Fun Brdské zlato si přidala do sbírky další vítězství ve třídě štěňátek a ani Kaylee - Energy Sun Brdské zlato nezůstala bez titulu a odvezla si r.CAC. V dorostu se předvedl i Mimišky pravnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions a získal ocenění VN3. Další vítězství ve třídě dorostu si připsal na výstavě v Maďarsku na své konto Jimův - Deep Delight Brdské zlato syn Wyatt - Tenth Soul from Flawless Carriens. Všem moc děkujeme!

19.5. - Sourozenci z našeho vrhu Crazy dnes slaví svoje 4. narozeniny. Všem jim přejeme hodně lásky, štěstí a hlavně zdraví! Jejich páníčkům děkujeme , že se o ně tak dobře starají a přejeme jim ještě mnoho společných let! Elliotte, Samíku, Olinko, Daisynko, Myo a samozřejmě Corinko, máme Vás všechny moc rádi!

Zatímco naše odchovy bojovali ve výstavních kruzích, udělali jsme si s Corinkou - CH CZ & PL Crazy Corazon Brdské zlato výlet do Francie za ženichem Winniem - C.I.B. & FTR CH Churchill Rayleas de L´Orfillec. Je to krásný pes s úžasnou povahou a právem získal prestižní titul Champion Beau & Bon 2010, ke kterému mu moc blahopřejeme. Na druhém místě se umístila jeho vlastní sestra Coco a oba jsou tak dokonalým příkladem "dual purpose zlatých retrívrů", kteří dokáží vítězit na výstavách i FTR. Výlet jsme si všichni moc hezky užili a teď nezbývá než čekat, jestli se na ultrazvuku ukáží za pár týdnů štěňátka. Moc děkujeme majitelům a chovatelům Winnieho Renée a Gilbertovi Rault za milé a přátelské přijetí!

   x  

Víkend 13.- 15.5. byl přímo nabitý událostmi. Již v pátek se na Slovensku konala klubová výstava, které se zúčastnili naše odchovy. Svou premiéru perfektně zvládla Rosalie - Have Me Brdské zlato a vyhrála třídu štěňátek. Hned po ní získala ocenění VN1 ve třídě dorostu Jimova - Deep Delight Brdské zlato dcera Gemma - Third Wish from Flawless Carriens. Ve třídě mladých získala krásné 3. místo a Výbornou Alice - Give When You Get Brdské zlato. Z kluků se své první výstavy zúčastnil Deanův syn Amazing Journey Sent from Heaven a získal ocenění VN3. Rooney - Give Me Good Stuff Brdské zlato a Dean - Deep Devotion Brdské zlato získali svorně ocenění V3 ve svých třídách.

Rosalie     Rosalie

Výstavní maraton pokračoval i v sobotu a to nejen na Slovensku, ale i v Praze. MVP v Praze se zúčastnila malá Fergie - Have More Fun Brdské zlato a se svou šikovnou handlerkou Simčou vyhrála třídu štěňátek. Úplně první výstava nejen pro pejska, ale i pro páníčky to byla pro Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Se svojí mladinkou handlerkou si vedly napoprvé velice dobře, získaly moc krásný posudek a známku VD. Potřebují jen natrénovat předvedení. Ve třídě otevřené obsadila 4. místo s Výbornou Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a Dean - Deep Devotion Brdské zlato byl V1 ve třídě pracovní. Mimišky pravnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions byl VN2 ve třídě dorostu. Velmi úspěšná byla na výstavě i  Mimišky vnučka Born To Love Astral Sky, která získala tituly CAC a r.CACIB. Na Slovensku se vystavovala opět Alice - Give When You Get Brdské zlato, od rozhodčího Zidara dostala VD a v pracovce Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere, která získala ocenění V1 CAC.

Dean    

Slovenský trojboj pokračoval i v neděli. Rooney - Give Me Good Stuf Brdské zlato získal V4, jeho sestřička Alice - Give When You Get Brdské zlato V3 a mamka Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere V1 CAC a r.CACIB. Ve Finsku se konala velice prestižní klubová výstava, které se hojně zúčastnili i naše odchovy. Svou premiéru tu měli sourozenci Cara - Have Faith Brdské zlato a Nuka - Have Big Ego Brdské zlato a oba si vedli skvěle. Nuka svou třídu vyhrál a Cara byla VN2. Sourozenci Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato a Kata - Give Me High-Five Brdské zlato zazářili ve třídě mladých. Tatzík se stal BOB Juniorem a získal svůj již druhý titul CC a sestřička Kata byla BOS Junior s CCQ. Jake - Energy from Czech Brdské zlato se nenechal zahanbit a získal r.CC ve třídě otevřené. Rimi - CH Fi & Est Be My X-mas Star Brdské zlato byl 3. ve třídě Šampionů. Na závěr se na Finské klubové výstavě prezentovala česká chovatelská stanice Brdské zlato a získala čestnou cenu a 3. místo :o)) Velice děkuji všem majitelům našich odchovů, že se svým pejskům tolik věnují a vystavují je! Moc Vám všem blahopřeji!

Rico, Tatzi, Jake, Rimi, Kata, Cara a Nuka

Sheena - Be My Sky Brdské zlato si vedla skvěle na další záchranářské akci Intercup Humanity 2011. Sheenička úspěšně splnila zkoušku RH-TB v sutinách a umístila se na úžasném 2. místě v celém závodě! Letí od nás opět veliká gratulace Sheeně i její paničce!

7. a 8. května se konaly v Humpolci klubové výstavy KCHLS. Počasí nám přálo a nové místo klubových výstav bylo velice pěkné a pro takovou akci vhodné. A co je nejdůležitější, s partou skvělých lidiček jsme si víkend opravdu krásně užili. Zastoupení pejsků z naší CHS a jejich potomků bylo tentokrát bohaté, tak to vezmeme pěkně po pořádku, jak pejsci nastupovali do kruhu, tedy od těch nejmladších. Ve třídě štěňátek se předvedla na své první výstavě naše Fergie - Have More Fun Brdské zlato. Šlo jim to se Simčou výborně, bylo vidět, že poctivě trénovaly. Fergie získala v sobotu VN2 a v neděli VN1. U kluků předvedli v dorostu šestiměsíční Deanův - Deep Devotion Brdské zlato syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven a Mimišky pravnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions. Henny se zúčastnil pouze v sobotu s krásným výsledkem VN3 z 9 dorostenců (pan rozhodčí zadal pouze 3x známku VN). Tamík byl v sobotu N a v neděli VN2. Po nich nastoupil do kruhu  Rooney - Give Me Good Stuf Brdské zlato ve třídě mladých a vyběhal si v sobotu V4 a v neděli V. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato se krásně předvedla ve třídě otevřené, v sobotu dostala sice krásný posudek ale známku VD, zato v neděli svou třídu vyhrála V1 CAC. Dean - Deep Devotion Brdské zlato získal v silně obsazené pracovce oba dny známku V a v sobotu i krásné 3. místo. I u fenek byla třída pracovní velice silně a kvalitně obsazena a Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato v ní po oba dny získala známku V. Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere byla v sobotu ve třídě vítězů a získala V3 a v neděli s Jilly v pracovce a získala V2 r.CAC. Všem moc gratulujeme a hlavně děkujeme za super víkend v milé společnosti!

Fergie     Kaylee

O Velikonočních svátcích se vydali na výstavy naše odchovy. Dean - Deep Devotion Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato jeli s páníčky do Drážďan a vedli si výborně. Oba získali od velice přísného rozhodčího známku Výbornou a Dean dokonce svou třídu vyhrál s titulem CAC. Martina s Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere byly v Budějovicích. Ve třídě otevřené byly třetí s pěkným posudkem ale s překvapivou známkou VD. V Budějovicích byla také Mimišky vnučka Born To Love Astral Sky, která získala titul r.CAC. Vystavovalo se i ve Finsku, kde Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato opět zaválel a získal druhé místo ve třídě mladých a pak i BD4 (4. nejlepší pes plemene). A na závěr ještě krásný úspěch  Jimovy - Deep Delight Brdské zlato dcery Gemmy - Third Wish from Flawless Carriens z její první výstavy. Gemma vyhrála na klubové výstavě v Maďarsku třídu dorostu a pak i titul r.BIS Puppy a to od přísných rozhodčích manželů Hennesy. Všem moc a moc gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci naší chovatelské stanice!

Kaylee     Dean

Na Velikonoce nezahálela ani naše šikovná záchranářka Sheena - Be My Sky Brdské zlato a složila další záchranářskou zkoušku a to tak výborně, že dokonce obsadila první místo. Jednalo se o zkoušku ZZP2 a její součástí byl i obtížný noční speciál. Moc gratulujeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů!

A co jsme dělali o Velikonocích my? O tom Vám nejlépe poví tyto obrázky :o))

Wendy, Rooney a teta Martina :o) Rooney, Mimi, Bambou, Cori a Wendy

V sobotu 9.4. naši pejsci a odchovy bojovali hned na třech výstavních frontách ve třech zemích. Já jsem jela s JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere a Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato na NVP do Ostravy. Počasí bylo chladné a větrné, ale naštěstí nepršelo a obě holky se hezky předvedly. Jilly získala v silně obsazené třídě pracovní V2 a r.CAC a Bášenka ve třídě vítězů V1, CAC a splnila tak všechny podmínky pro udělení titulu Český Šampión! V Ostravě s námi byla také Tessinka - Energy Angel Brdské zlat o "U", která byla V a Dean - Deep Devotion Brdské zlato, který získal přes pěkný posudek překvapivě VD. Oba se předvedli ve třídě pracovní. Moc děkuji jejich páníčkům za pomoc na výstavě!

Bambou - V1 CAC => CH CZ

Martina se s Rooneym - Give Me Good Stuf Brdské zlato vypravila do Rakouského Wieselburgu. Rooney se bohužel po ošklivém zážitku z výstavního kruhu v Polsku nepředvedl a dostal známku VD. Ve Wieselburgu měla premiéru ve třídě mladých i Rooneyho sestřička Alice - Give When You Get Brdské zlato. Dostala moc hezký posudek, ale páníčci zapomněli ostříhat přerostlé drápky a za to už jim přísná rozhodčí nadělila známku VD.

Rooney - 9 měsíců

A do třetice ještě výsledky on našich odchovů ve Finsku. Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato zahájil ve třídě mladých ve velkém stylu. Ve svých 9 měsících vyhrál třídu mladých, stal se druhým nejlepším psem a získal svůj první titul CC! Na stejné výstavě se předvedla i Ricova - Energy Hunter Brdské zlato dcera Misty - Energy Magic Mid-summer´s Star, která také vyhrála třídu mladých a stala se 4. nejlepší fenou v plemeni. Všem moc gratulujeme a děkujeme za předvedení Vašich pejsků!

Tatzi - V1, BD2 & CC

Šikovná záchranářka Sheena - Be My Sky Brdské zlato si vedla výborně na záchranářské soutěži "Pohár výcvikářů" a obsadila krásné 5. místo. Soutěž se skládala z poslušnosti a vyhledávání osob v sutinách. Více se můžete dozvědět v krátkém shotu pro televizi ZDE. Moc gratulujeme a držíme palce do dalšího výcviku!

Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato si vedl na své poslední výstavě ve třídě štěňátek báječně. Krásně se předvedl a vyhrál nejen svou třídu, ale i titul BOB Puppy. Výborně si vedl na stejné výstavě také Rico - Energy Hunter Brdské zlato , který získal Výbornou a 2. místo ve třídě otevřené a jeho dcera Misty - Energy Magic Mid-summer´s Star vyhrála třídu mladých se známkou Výborná. Perfektně zvládl svou výstavní premiéru také malý Jimův - Deep Delight Brdské zlato syn Wyatt - Tenth Soul from Flawless Carriens, který vyhrál svou třídu a pak i titul r.BIS Baby. Moc gratulujeme!

Tatzi - 8 měsíců

Po dlouhé nemoci jsme museli ve 14,5 letech dát poslední sbohem našemu milovanému Benýskovi. Čeká teď na nás spolu s Aireenkou za duhovým mostem a už ho nic nebolí. Moc nám chybí a doma po něm zůstalo velké a bolavé prázdné místo.

Máme za sebou náročný, ale velice vydařený víkend. V sobotu 19.3. jsme se s Corinkou - CH CZ Crazy Corazon Brdské zlato a Tessinkou - Energy Angel Brdské zlat o "U" zúčastnili MVP v polských Katowicích. Velice milou společnost nám dělala kamarádka Irenka Zárubová z CHS Pure Soul, které moc děkuji za veškerou pomoc, servis, handling a všechno ostatní během celého víkendu! Tessinka získala V1 a CWC ve třídě pracovní a Corinka se nedala zahanbit a získala také V1 a CWC ve třídě šampionů. Tím naše Corinka splnila všechny podmínky pro udělení titulu Champion Polska :o) Výstava v Katowicích byla opravdu příjemným zážitkem a to bez ohledu na to jak jsme uspěli. Musím pochválit perfektní organizaci, nikde žádné fronty, ochotné organizátory, pěknou halu a veliké kruhy s kobercem. Pan rozhodčí Makaritis Stelios posuzoval velice důkladně, psi řádně prohmatal, nechal si předvést v pohybu, byl po celou dobu velice milý ke psům i ke všem vystavovatelům.

12.3. Se Jimovi - Deep Delight Brdské zlato narodil další vrh. Maminkou je Abigail od Světlovského potůčku a narodilo se 5 kluků a 4 fenečky. Gratulujeme a přejeme jim hodně zdravíčka a skvělé nové páníčky!

6.3. - Tento víkend jsme si krásně užili s kamarády v Děčíně a na výstavě v polském Drzonkowě. Našim pejskům se dařilo a celý víkend jsme se měli báječně. Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere vyhrála třídu otevřenou a CWC, Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato byla V2 ve třídě pracovní za kamarádkou Lexynkou, která nakonec získala i zasloužený titul BOB a Corinka - CH CZ Crazy Corazon Brdské zlato i přes opelichaný kožíšek vyhrála CWC ve třídě championů. Výborně si vedl i kamarád Happík - JCH Adventure Captain Pure Soul, který získal titul CWC a NV. Holky, díky za krásný víkend!

Výborně si vedli i naši mladí fiňáčci na první velké klubové výstavě. Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato získal krásné 3.místo z 8 štěňátek a nádherný posudek od anglické rozhodčí Elizabeth Pope. Kata - Give Me High-Five Brdské zlato se paní rozhodčí také líbila, ale ještě se na první výstavě nepředvedla a tak to byla tentokráte bez umístění. Zato Ricova - Energy Hunter Brdské zlato krásná dceruška Misty - Energy Magic Mid-summer´s Star se umístila na druhém místě ze 14 feneček. Moc gratulujeme!

Jilly     plešounek Cori

Bambou

Před rozhodnutím, jestli bude mít Kaylee - Energy Sun Brdské zlato štěnátka, jsme její DKK ve věku 2,5 let ještě jednou zrentgenovali a nechali posoudit nezávislou komisí BVA. Výsledek byl, jak jsme očekávali, o stupeň lepší než její hodnocení v Čechách. BVA 9:10 odpovídá podle srovnávacích tabulek našemu hodnocení B. A tak se i vzhledem k výborným výsledků celého vrhu Energy můžeme příští zimu těšit i na Kayleenky štěňátka. Na výběru ženicha ještě pilně pracujeme, ale určitě se bude jednat o zahraniční krytí. Naopak Sarah - CH CZ Deep Desire Brdské zlato už má ženicha vybraného, bude jím krásný CH Non-Stop James Bond. A do třetice se již nezadržitelně blíží hárání a krytí Tessinky - Energy Angel Brdské zlato "U", na kterou čeká ženich Dewmist Rainbow Warrior. Moc se na všechna naše "vnoučátka" těšíme a doufáme, že se po všech stránkách povedou :o)

Poslední týden je trochu smutný a hodně nabitý událostmi, protože Wendulky Štěňátka odjíždí a odlétají do svých nových domovů po celém světě. Od všech nových páníčků máme ty nejlepší zprávy, všechna štěňátka se ihned přizpůsobila, jsou hodná, veselá a hezky papají. Radost nám dělají také čistotností. Jen co to stihnu, přidám na stránky i nové fotky našich maličkých z nových domovů a založím jim každému vlastní stránku. Tady jsou ještě fotečky posledních 3 mušketýrů, než nám odejdou do nových domovů ve věku 8,5 týdne:

Brody - Have It My Way Brdské zlato - 8,5 týdne     Have a Drink on Me Brdské zlato - 8,5 týdne     Lyalya - Have the Talent Brdské zlato - 8,5 týdne

5. a 6.2. se v Brně konala dvojitá mezinárodní výstava psů, tentokrát s opravdu rekordní účastí a velice přísnými rozhodčími. Výstavu jsme si báječně užili s kamarády a páníčky našich odchovů. Z našich pejsků se vystavovaly Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere , obě v pracovní třídě. Obě holky dostaly svorně ocenění VD. Z našich odchovů se jako nejmladší předvedl ve třídě štěňátek Mimišky pravnouček Tamík - Absolute Miracle Grand Illusions a svou premiéru zvládl naprosto skvěle. Krásně se předvedl a mezi staršími štěňátky získal ocenění VN4 a VN2. Po Tamíkovi šel do kruhu Rooney - Give Me Good Stuf Brdské zlato ve třídě dorostu a i on získal krásné posudky a ocenění VN2 a VN4. Jako poslední z kluků se předvedl Dean - Deep Devotion Brdské zlato ve třídě pracovní a získal v sobotu VD a v neděli nádherné V3 od p. Henryka Frykstranda. Svou premiéru skvěle zvládla i Rooneyho sestřička Alice - Give When You Get Brdské zlato a získala v obrovské konkurenci v dorostu známku VN a moc pěkný posudek. Anetce, Martině i ostatním děkuji za krásný víkend!

Dean - Deep Devotion Brdské zlato   Rooney - Give Me Good Stuf Brdské zlato - 7 měsíců

Štěňátka se nám brzy začnou rozcházet do nových domovů a tak jsme je ještě jednou vyfotili v postojích, dokud jsou ještě všechna pohromadě. Už mají všechna svoje první očkování, čip i tetování v oušku, vystavené Europasy a čekáme už jen na jejich PP. Je to banda malých nezbedů, kteří vydrží řádit pořádně dlouho a rozhodně se s nimi nenudíme. Začínají si zvykat na svá jména, co se smí a nesmí a pracujeme na jejich čistotnosti. Štěňátka jsou šikovná, moc se jim líbilo první seznámení se zvěří, mají zájem o aport a na procházkách zkoumají všechno co potkáme. Bude se nám po nich stýskat!

Jessy - Have Dream Brdské zlato   Cara - Have Faith Brdské zlato   Bella - Have a Wish Brdské zlato   Have the Talent Brdské zlato   Have Sparkle Brdské zlato   Fergie - Have More Fun Brdské zlato   Rosalie - Have Me Brdské zlato

Have a Drink on Me Brdské zlato   Have It My Way Brdské zlato   Nuka - Have Big Ego Brdské zlato   Wingy - Have Angel Wings Brdské zlato

Letošní zimní výstava v Trenčíně nebyla pro naše pejsky moc šťastná. Ukrajinské paní rozhodčí nepadli moc do oka a chudák Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere i její panička Martina byly přímo v kruhu napadeny jinou fenou. Zarážející a smutné je, že tato fenka nejen nebyla vyloučena, ale dokonce získala ocenění V4. Naštěstí si Bambou a Martina odnesly jen pár modřin a pořádný šok. Bambou získala ve třídě pracovní ocenění V3, Sarah - CH CZ Deep Desire Brdské zlato ve třídě championů V, Dean - Deep Devotion Brdské zlato ve třídě pracovní V4 a nejmladší Rooney - Give Me Good Stuf Brdské zlato v dorostu VN3. Všem moc děkujeme a přejeme již jen samé příjemné výstavní zážitky!

Naše šikovná záchranářka Sheena - Be My Sky Brdské zlato složila velmi úspěšně další záchranářskou zkoušku. Jak by se dalo čekat v zimě, byla to zkouška lavinová ZLP1. Sheenička byla moc šikovná a v těžkém terénu našla všechny osoby i předměty a zvládla i poslušnost. Moc gratulujeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů!

24.1. Wendulky Štěňátkům je 6 týdnů a nám začíná být smutno z blížícího se loučení. Většina štěňátek už má koupené svoje letenky a doma se na ně moc těší noví páníčci. Většina z nich už bude od nás mít druhého pejska, tak i my můžeme být v klidu, že se budou mít moc dobře. Naše jedenáctka už umí pořádně lumpačit a zlobit dospělé pejsky. Hlavně Corinka s nimi má svatou trpělivost. Všechna štěňátka mají nůžkový zkus a kompletní mléčný skus a kluci sestouplá obě varlátka. Dnes dostali další odčervení, tentokrát Strongholdem. V týdnu je čeká ještě očkování, tetování a aplikace mikročipu.

Poslední chlapeček je ještě volný a čeká na svoje páníčky. Je to pan Hnědý - oficiálním jménem Have a Drink on Me Brdské zlato. Je to nejklidnější štěňátko z vrhu, perspektivní pro zkoušky, výstavy a chov, ale také jako canisterapeutický a nebo rodinný pes. Je to pejsek vyvážené stavby těla, silné kostry, pěkného pigmentu, s milým výrazem a hustou, rovnou, světlounkou srstí. Je velmi kontaktní a miluje lidi.

6 týdnů    6 týdnů

20.1. Štěňátka rostou jako z vody a tak už jsme je potrápili i výstavními postoji. Nakonec vznikly foteček hned dvě sady, jedna přesně v den jejich pětitýdenních narozenin a druhá o 3 dny později. Některá štěňátka byla šikovná více, některá méně, hlavně klukům se stát nechtělo a slečna Béžová má na věc také vlastní názor :o) V galerii jsou i krásné fotečky z našich malých vycházek se štěňátky.

Oranžová - 5 týdnů / Orange girl - 5 weeks   Červená - 5 týdnů / Red girl - 5 weeks   Béžová - 5 týdnů / Beige girl - 5 weeks   Žlutá - 5 týdnů / Yellow girl - 5 weeks   Fialová - 5 týdnů / Violet girl - 5 weeks   Šedivá - 5 týdnů / Gray girl - 5 weeks   Růžová - 5 týdnů / Pink girl - 5 weeks

Oranžová - 5 týdnů / Orange girl - 5 weeks   Červená - 5 týdnů / Red girl - 5 weeks   Béžová - 5 týdnů / Beige girl - 5 weeks   Žlutá - 5 týdnů / Yellow girl - 5 weeks   Fialová - 5 týdnů / Violet girl - 5 weeks   Šedivá - 5 týdnů / Gray girl - 5 weeks   Růžová - 5 týdnů / Pink girl - 5 weeks

Oranžová - 5 týdnů / Orange girl - 5 weeks   Červená - 5 týdnů / Red girl - 5 weeks   Béžová - 5 týdnů / Beige girl - 5 weeks   Žlutá - 5 týdnů / Yellow girl - 5 weeks   Fialová - 5 týdnů / Violet girl - 5 weeks   Šedivá - 5 týdnů / Gray girl - 5 weeks   Růžová - 5 týdnů / Pink girl - 5 weeks

Azurek - 5 týdnů / Light blue boy - 5 weeks   Modrý - 5 týdnů / Blue boy - 5 weeks   Zelený - 5 týdnů / Green boy - 5 weeks   Hnědý - 5 týdnů / Brown boy - 5 weeks

Azurek - 5 týdnů / Light blue boy - 5 weeks   Modrý - 5 týdnů / Blue boy - 5 weeks   Zelený - 5 týdnů / Green boy - 5 weeks   Hnědý - 5 týdnů / Brown boy - 5 weeks

Azurek - 5 týdnů / Light blue boy - 5 weeks   Modrý - 5 týdnů / Blue boy - 5 weeks   Zelený - 5 týdnů / Green boy - 5 weeks   Hnědý - 5 týdnů / Brown boy - 5 weeks

16.1. Wendulky Štěňátkům je 5 týdnů. Dělají nám stále samou radost a dokonce ani moc nezlobí. V posledních dnech se jejich svět o hodně zvětšil. Nejen že začali objevovat celý náš dům, ale dostali k dispozici pro sebe i celou terasu. Prokázali, že jsou moc šikovní a čistotní a venčí se hezky venku až na drobné nehody. K pětitýdenním narozeninám dostali první výlet autem na louku, kde se poprvé potkali i s jinými pejsky než retrívry, s našima kamarádkama australačkama. Výlet se jim moc líbil, ničeho se nebáli i v autě byli stateční. Jen se mrňouskové ještě hodně rychle unaví, hlavně když je těch nových zážitků tolik. Venku se nám povedla spousta krásných fotek, které najdete v nové fotogalerii.

  

10.1. Další týden se štěňátky utekl jako voda a jsou jim už 4 týdny. Z miminek jsou malí psíci se vším všudy, kterých je plný pokoj. Běhají, skáčou, štěkají, vrčí, vyjí, hrají si s plyšáky, sourozenci i dospělými fenkami a vůbec si užívají života. 4x denně s velkou chutí papkají namáčené granulky s kloubní výživou a rádi se ještě napijí také od maminky Wendy - Energy for Fun Brdské zlato. Prckové dostali další odčervení, větší obojky a zopakovali si nepopulární stříhání drápků. Všechna štěňátka nám dělají velkou radost. Nové fotky jsou v galerii a máme i nové Video.

    

9.1. se konala NVP v Olomouci. Z našich pejsků se zúčastnila Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere a její syn Rooney - Give Me Good Stuf Brdské zlato a Dean - Deep Devotion Brdské zlato. Rooneymu se jeho premiéra povedla, hezky se předvedl, získal známku VN3 a krásný posudek. Bášenka není po štěňátkách ještě v srsti, ale i tak má pěkný posudek a známku V4 ve třídě vítězů. Nejlépe se vedlo Denovi, který získal ve třídě pracovní známku V2 a titul r.CAC. Všem moc blahopřejeme a děkujeme za prezentaci!

Rooney - 6 měsíců

3.1. Štěňátkům jsou 3 týdny a už je to banda malých raubířů. Ještě hodně spinkají, ale když jsou vzhůru, tak si hodně hrají, štěkají, vrčí, pokouší se o běh a skoky i když to jim zatím moc nejde. Mamka Wendy - Energy for Fun Brdské zlato má mlíčka stále hodně a často kojí i přesto, že štěníci už mají zoubky. 3x denně dostávají i štěněčí granulky s mlíčkem a moc jim chutná. Štěňátka jsou překvapivě čistotná a chodí pěkně na čůrací podložku do rohu bedny. Ta jim je ale už těsná a brzy dostanou k dispozici celý pokoj.

    

2.1. Dnes jsme si s našimi odchovy a kamarády báječně užili zimní novoroční procházky na Čapkově Strži. Sešlo se nás 21 lidiček a 21 pejsků. Počasí nám přálo, hezky jsme se prošli a pesani se spolu pořádně vyběhali a vyřádili. Procházku jsme velmi příjemně zakončili výborným obědem v Mexické restauraci.Moc děkuji všem, kdoo za námi přijeli! První fotky najdete tady, zbytek postupně doplníme do galerie.

NAHORU