Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2010

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

30.12. - Našim štěňátkům je 18 dní a poprvé dostala rozmáčené granulky s mlíčkem z mističky. Zapatlané bylo všechno kolem, ale nějaká kašička skončila přece jen i v bříškách. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato má mlíčka opravdu hodně a přikrmování není moc potřeba, ale prckům už se pomalinku začínají proklubávat zoubky a tak jí chceme trochu ulevit. V galerii jsou nové fotky a natočili jsme i nové Video.

Štěňátkům jsou 2 týdny a mají za sebou první odčervení. Pasta jim moc nechutnala, ale všechna jí poslušně spolykala. Ošklivou pastu pak vydatně zapila maminky mlíčkem. Také jsme štěňátkům ostříhali drápky, aby maminku tak neškrábala. Pohybují se už s mnohem větší jistotou a rychlostí. Pomalu se začínají zajímat o své okolí, hračky a sourozence a učí se používat zrak a sluch.

23.12. - Našim jedenácti Štěňátkům je 11 dní a dělají velké pokroky. Očička už mají úplně otevřená a stejně tak i ouška. Než začnou smysly plně fungovat a naučí se je používat, bude ještě pár dní trvat. Velký pokrok štěňátka udělala také v motorice a pohybu. Už se zvládnou bez problémů postavit a udělat pár krůčků a když přijde mamka Wendy - Energy for Fun Brdské zlato je v bedně pořádně živo. Wendulka má mlíčka hodně, ale pro jistotu ještě dokrmujeme dvakrát denně z lahvičky, aby byla všechna bříška pořádně nacpaná :o)

19.12. Dnes je našim štěňátkům z vrhu Have už celý týden. Za těch pár dní všechna stihla zdvojnásobit svou porodní váhu, což znamená, že největší jedlíci už přesáhli 1kg. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato má mlíčka hodně, takže přikrmujeme zatím opravdu jen minimálně. Všechna štěňátka jsou pěkná, silná a krásně vyrovnaná. Mají pěkné hlavičky, silný pigment a velkou chuť do života. V koutcích očí už se jim začínají rýsovat škvírky, takže zítra nebo pozítří už se podívají na svět. Volný je jen jeden pejsek, na ostatní štěňátka už čekají noví páníčci převážně v zahraničí.

15.12. oslavili již své čtvrté narozeniny Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" dětičky z Vrhu Be My. Jilly, Sheeno, Same, Rimi, Cassíku a Chasi moc gratulujeme a přejeme ještě hodně spokojených let se svými páníčky!

Jillinka, Chasík, Sheeny, Cassík, Rimišek & Samík

15.12. Štěňátkům jsou 3 dny a mají se čile k světu. Rostou jako z vody a krásně jim černají čumáčky, tlapičky i bříška. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato je naprosto vzorná maminka, od miminek se nehne, vzorně je krmí a čistí. Dnes se nechala přemluvit na malou procházečku. Od miminek se jí nechtělo, ale pak byla moc ráda, že se protáhla v čerstvém sněhu a procházku si užila. Aby toho nebylo na Wendulku moc, dostala štěňátka svoje první mlíčko z lahvičky a moc jim chutnalo. Všem to šlo hned napoprvé perfektně. V galerii jsou jako vždy nové fotečky.

     

12.12. se naší Wendulce - Energy for Fun Brdské zlato a Herbertovi - I Get A Kick Out Of You Av Vervik narodilo 11 krásných a silných štěňátek. Wendulka rodila statečně a bez komplikací a na svět přivedla 7 sladkých holčiček a 4 silné kluky. Z našeho větroplacha je vzorná maminka a o štěňátka se krásně stará. Na to, že je štěňátek 11 jsou opravdu velká, mají od 520 do 390g. Všechna se mají čile k světu a krásně nabírají váhu. Štěňátka mají po rodičích silný pigment a světlé kožíšky. ve fotogalerii jsou jejich první fotky z porodu :o)

Wendy a jejích 11 štěňátek těsně po porodu

Wendulce - Energy for Fun Brdské zlato už zbývá do porodu jen něco přes týden. Bříško má pořádné a štěníci v něm kopou jako diví. Wendulka už hodně odpočívá a kvůli přeplněnému bříšku jí menší dávky víckrát denně. Na procházky chodí moc ráda jako vždy, ale už se pohybuje rozvážně a do kopce to není žádná hračka. Samozřejmě na porodní pokojík a bednu zvykáme už týden a k tomu se ještě Wendy rozhodla pro jistotu hloubit noru na zahradě pod keři, s čímž jí přičinlivě pomáhá i Corinka :o))

    

V neděli 28.11. jsme si udělali s Deanen - Deep Devotion Brdské zlato a jeho páníčky výlet do Rakouska za jeho štěňátky a taky za naší malou Alice - Give When You Get Brdské zlato. Cesta se nám vydařila a návštěvu jsme si báječně užili. Deanečkova štěňátka jsou krásná, silná, vyrovnaná a dokonce se nám povedlo je vyfotit v postojích. Fotky brzy přidám do galerie Deanova potomstva. Malá Alice také roste jako z vody a dělá páníčkům radost. Je velice vnímavá, poslušná, učenlivá a ráda aportuje. Ani jí neminulo trápení s postojem :o) Moc děkujeme Melanii a Chrisovi za milou návštěvu!

Deanečkův syn - 5,5 týdne  Alice - necelých 5 měsíců

V USA se stal hrdým tatínkem dvou dalších vrhů Elliott - Crazy Heart of Brdské zlato. V jednom vrhu se narodili 3 chlapečci a v druhém 5 kluků a 5 holčiček, všichni pořádní obříci. Další informace na domovské stránce chovatele CHS Classiccreek.

Elliott x WillowElliott x Olivia

O víkendu 19.-21.11. statečně absolvovali výstavní maraton v Nitře naše odchovy s těmito výsledky: Dean - Deep Devotion Brdské zlato 2x V2 r.CAC a V3, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato bohužel vylínalá bez srsti V, V3 a VD a do třetice Sarah - CH CZ Deep Desire Brdské zlato 2x V3, V1 CAC a stává se čekatelkou CH SK. Všem moc děkujeme za skvělou prezentaci a gratulujeme k výsledkům!

Dean - 2 roky

14.11. se narodila ve Finsku štěňátka Kirppu - Energy for You Brdské zlato a Peikovi - Kokiksen Excellent Jason. Porod byl rychlý a bezproblémový a na svět přišlo 5 holčiček a 3 kluci. Všechna štěňátka váží mezi 500 a 550g a maminka Kirppu se o ně vzorně stará. Přejeme jim pevné zdraví a šťastný život!

Kirppu štěňátka krátce po porodu

S Mimiškou - DualCH Delibes´s Golden Marian "U", jejími dětmi a vnoučátky jsme si báječně užili 6. ročník soutěže pro veterány Golden Senior Cup. Mimiška si svůj den užívala od začátku do konce, nejvíc samozřejmě pracovní část formou FTR s bažantíky. Jako správný mazák ukázala mládeži, jak se to správně dělá :o) Moc děkuji všem našim odchovům, že se Mimišce postarali o bezkonkurenčně nejpočetnější skupinu potomstva! Celá akce se nesla v pohodovém a přátelském duchu a již se těšíme na další ročník!

Mimi a její dětičky a vnoučátka

7.11. Svou výstavní premiéru na výstavě štěňátek skvěle zvládl ve Finsku malý Bášenky syn Tatzi - Give Me All of You Brdské zlato. Na výstavě se mu moc líbilo a vypadá to, že z něj bude malý šoumen a výstavy ho budou bavit. Získal ocenění BIS 4 a pak ještě krásné druhé místo v soutěži dítě a pes se svou malou paničkou Monou. Moc gratulujeme!

Tatzi & Mona    

Wendulky - Energy for Fun Brdské zlato miminka v bříšku zase o něco povyrostla. Podle ultrazvuku se můžeme těšit na početný vrh a jednomu lumpíkovi už jsme pořídili první fotečku :o) Wendík se tváří doma nadmíru důležitě, ale venku je to stále torpédo. Ráno jí trochu zlobí těhotenské nevolnosti, ale večer si to vynahradí a misku vymete.

30.10. ultrazvuk nedočkavé paničce ukázal již 18. den po posledním krytí, že naše Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato je březí a čeká štěňátka s krásným sympaťákem Herbertem - I Get A Kick Out Of You Av Vervik. Moc se na tento velice slibný vrh těšíme zejména proto, že jedna holčička nám zůstane ve spolumajitelství. Wendulka se tváří velice spokojeně a důležitě a my doufáme v bezproblémový zbytek březosti, rychlý a snadný porod a kopu krásných a zdravých štěňátek :o) gratulace posíláme také hrdému taťkovi Herbertovi a jeho páníčkům!

X

O víkendu 23. a 24.10. jsme se zúčastnili velice těžkých VZPR v Kařeze. O extrémní náročnosti zkoušek svědčí, že je dokončili pouze 4 psi a to všichni v III. ceně. Vražednou disciplínou se stal tentokrát čtverec v lese, kde žádný ze psů nebyl schopen dohledat více než 1 kus srstnaté. Tato disciplína se bohužel stala osudnou Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a Sárince - CH CZ Deep Desire Brdské zlato. Jako jediná z goldenů dokončila zkoušky úspěšněJ illynky dcera Tessinka - Energy Angel Brdské zlato a plným právem jí náleží titul "U", tedy všestranná fena. Moc gratulujeme Tessince i jejímu páníčkovi, jsme na Vás moc pyšní!

21.10. V brzkých ranních hodinách se narodilo 8 krásných štěňátek v CHS Sent from Heaven jejichž otcem je Dean - Deep Devotion Brdské zlato. Maminka Maya - Colour of Wind Goldy Forever zvládla porod perfektně a o štěňátka se krásně stará. Přejeme všem 6 chlapečkům i 2 holčičkám šťastný život a hodně zdravíčka.

Spokojená rodinka pár hodin po porodu

Letošní rok je na štěňátka našich odchovů více než bohatý a tak jsou v USA na cestě další dva vrhy jejichž tatínkem je Elliott - Crazy Heart of Brdské zlato. Podrobné informace najdete ZDE. A také první holčička z vrhu Energy - Kirppu - Energy for You Brdské zlato má potvrzenou březost a čeká svoje první štěňátka. všem nastávajícím maminkám i jejich štěňátkům moc držíme palce!

17.10. se konal již tradiční FTR na Konopišti. Letos na něj byla přihlášená Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato, ale protože začala hárat dříve a je nakrytá, jela místo ní na bažantíky mamka Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Jilly zvládla FTR bez přípravy výborně. Zlobila jen trochu s voděním, předbíhala a musela jsem jí korigovat, což nás nakonec stálo I. cenu. Za dohledávky si ale zaslouží pochvalu, pracovala rychle, přesně, spolehlivě a s velkou chutí. Krásný podzimní den na Konopišti jsme si užili s Irenkou a její fenkou Arwen Famous Gold, která také FTR úspěšně složila. Tento rok bylo bažantí zvěře opravdu dostatek a každý ze psů mohl ukázat co umí.

14.10. V posledních pár dnech se toho událo opravdu hodně a tak to vezmeme pěkně po pořádku. V sobotu 9.10. jsme se zúčastnili MVP v Českých Budějovicích. Wendy hárala a tak jela jen Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato a z našich odchovů Dean - Deep Devotion Brdské zlato, Edwin - Energy for Love Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato. Bohužel Dean, Edwin ani Kaylee neměli tentokrát štěstí a odvezli si známku VD. Naopak Corinka se paní rozhodčí líbila moc. Krásně se předváděla v postoji i v pohybu a výstavu si opravdu užívala. V silně obsazené třídě pracovní si doslova vyběhala V1 CAC a tím k naší velké radosti splnila podmínky pro udělení titulu CH CZ !!! Corinka pak tedy nastoupila ještě do soutěže o titul CACIB a i ten získala svým krásným pohybem, temperamentem a milou povahou.

Corinka     Edwin

Z výstavy jsme spěchali rychle domů, protože jsme měli večer ještě domluvený hon na kachny, o což jsem nemohla Jillynku - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato ochudit. Stihli jsme ho akorát a v krásném podzimním počasí jsme si ho užili. Na kachnách byla Jilly poprvé, ale ukázala, že rákosí a voda je pro retrívra to pravé a potěšila mě i výbornou ovladatelností. Děkujeme za pozvání a určitě si to zase brzy zopakujeme!

V neděli 10.10. brzy ráno jsme s Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato vyrazili za ženichem Herbertem - I Get A Kick Out Of You Av Vervik do Dánska. Mezitím naše odchovy nelenily a pilně pracovaly na PZ v Rokycanech a šlo jim to báječně. Tessinka - Energy Angel Brdské zlato i Dean - Deep Devotion Brdské zlato složili zkoušky v I. ceně, Tessinka dokonce s plným počtem bodů a na třetím místě v rozstřelu. Deaneček paničku trochu pozlobil s přinášením, ale v tabulce má také krásné známky, jen dvě trojky a jinak samé čtverky. Na zkouškách byla s nimi i Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato a jejich úspěšným složením si do své sbírky přidala opět pár dalších šampionátů. Skvěle si vedl na zkouškách i Skyinky syn Absolute King Astral Sky, který je složil v I. ceně i s titulem r.CACT. Všem majitelům našich odchovů moc děkujeme za to, jak se svým pejskům vzorně věnují a přejeme ještě hodně dalších pracovních úspěchů!

Tessinka     Dean

Náš výlet za ženichem do Dánska proběhl k naprosté spokojenosti všech zúčastněných. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a Herbert - I Get A Kick Out Of You Av Vervik si padli jednoznačně do oka a my s jeho páníčkem a rodinou také. Strávili jsme v Dánsku krásné 3 dny a získali nové přátele, kteří jsou stejně zapálení do zlaťáčků jako my. Ještě jednou bych chtěla poděkovat Bentovi a celé jeho rodině za velice milé přijetí u nich doma!

    

A na závěr ještě poslední a nejaktuálnější novinka. V Maďarsku v CHS from Flawless Carriens se narodila štěňátka, jejichž tatínkem je náš Jim - Deep Delight Brdské zlato. Statečná maminka Zoya - O' Whisperer from Flawless Carriens porodila za 6 hodin 7 kluků a 4 holčičky. Štěňátka jsou všechna vitální a maminka se o ně vzorně stará. Všem přejeme hodně zdraví, mamince hodně sil a těšíme se na první fotky!

A konečně doplňujeme i první fotečky tohoto početného a krásně vyrovnaného vrhu:

Elliott x Teddi - pár hodin po porodu už máme černé čumáčky a tlapičky     Elliott x Teddi - 12 kousků, jeden jako druhý

V CHS Glenfinnan Farms se narodila pořádná kupa štěňátek Corinky bráškovi Elliottovi - Crazy Heart of Brdské zlato. Má 10 kluků a 2 holčičky a všichni váží 17-20oz, tedy kolem půl kila. Maličkým i mamince Teddy přejeme hodně zdravíčka a těšíme se na první fotky!

1.10. právě dnes slaví již druhé narozeniny naše štěňátka z Vrhu Energy. Jsou z nich zdraví dospělí pesani, kteří dělají čest svému jménu. Máme z nich velkou radost, daří se jim na výstavách i zkouškách a hlavně dělají radost svým páníčkům, kteří je moc milují. Čas utíká hrozně rychle a tak už jsou z většiny z nich chovní jedinci, už jsou na světě i jejich první potomci a další tu budou co nevidět. Rico, Flashíku, Edwine, Jaku, Juro, Tessinko, Tracy, Wendy, Kirppu, Ebi a Kaylee máme Vás všechny moc rádi a přejeme Vám ještě spoustu šťastných a zdravých let!

Všech 11 lumpíků přesně před 2 roky s maminkou Jilly, babičkou Wendy a tetou Corinkou

28.9. se rozhárala naše Wendy - Energy for Fun Brdské zlato. Trochu dřív než jsme čekali a samozřejmě zrovna když jsem jí nahlásila a zaplatila dvoje zkoušky a výstavu :o)) Ale máme radost a těšíme se za krásným ženichem Herbertem - I Get A Kick Out Of You Av Vervik do Dánska. Podrobnosti o plánovaných štěňátcích najdete ZDE.

X

26.9. se perfektně předvedla Tessinka - Energy Angel Brdské zlato na klubových SZVP v Nezdřevě. I ve vytrvalém děšti a za nepřízně počasí pracovala naprosto spolehlivě a s chutí a získala ve všech disciplínách plný počet bodů. Jen škoda, že se kvůli chybějícímu zápisu o chovnosti nedostala do rozstřelu a utekl jí tak titul CACT. Moc gratulujeme Tessince i jejímu páníčkovi, jsme na Vás moc pyšní!

Tess

Ve Finsku má první oficiální zdravotní výsledky štěňátko po našem Rimim - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato. Vutukan Cream Dream DKK AA a DLK 0/0. Máme velikou radost a přejeme stejně krásné výsledky i všem dalším Rimiškovým dětičkám!

25.9. se konaly hned dvě výstavy, kterých se účastnili naši psi a odchovy. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato vyrazila s paničkou do Brna a já s Corinkou - Crazy Corazon Brdské zlato, Wendy - Energy for Fun Brdské zlato, Sárinkou - CH CZ Deep Desire Brdské zlato a kamarádkou Irčou s Arwínkou do Wroclawi. Všechny holčičky dostali známku Výbornou a Corinka i stříbrnou medaily za druhé místečko. Den se nám krásně vydařil, ve Wroclawi bylo velice pěkné prostředí, výborná organizace a nádherné počasí. Děkujeme Irence za pomoc a milou společnost!

Cori - 3,5 roku

18.9. se v Oslavanech konala klubová výstava, které se zúčastnily naše odchovy. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato získala Výbornou, nádherný posudek a krásné 4. místo z 18 fen v mezitřídě. Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato byla Výborná ve třídě vítězů. Dean - Deep Devotion Brdské zlato byl tentokrát na paní rozhodčí příliš mohutný s příliš silnou kostrou a výraznou hlavou a dostal VD. Skvěle se dařilo Mimišky vnukovy Absolute King Astral Sky, který vyhrál tituly CAC a Klubový vítěz. Moc gratulujeme!

feny v pořadí v mezitřídě - Kaylee vlevo

10.9. - Dobré zprávy nám přišly z Rakouska, Maďarska a USA. Deanova - Deep Devotion Brdské zlato, Jimova - Deep Delight Brdské zlato i Elliottova - Crazy Heart of Brdské zlato nevěsta jsou březí a čekají štěňátka. Všechny vrhy se narodí v polovině října. Klukům i chovatelům moc gratulujeme a těšíme se na zlatou nadílku! Podrobnosti o těchto vrzích najdete na domovských stránkách chovatelů Sent from Heaven, from Flawless Carriens a Glenfinnan Farms.

4.9. - Velkou radost nám opět udělala Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato se svou paničkou. Úspěšně absolvovali kachní FTR s jedinou trojkou. Sice v II. ceně, protože Sárinka byla napoprvé pro jistotu na řemeni, ale i tak byla moc šikovná a hezky pracovala. Moc gratulujeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů!

Sarah

Bášenky štěňátka jsou již všechna v nových domovech. Je tu bez nich smutno, ale věříme, že jsme jim vybrali hodné nové rodiny a budou se mít báječně. S těmi, co zůstali poblíž, se snad i často uvidíme. Všem novým majitelům moc děkujeme za první zprávy a fotky jejich miláčků, které nám pilně posílají!

Alice     Kata     Tatzi

Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato bohužel nezabřezla. Naše laboratoř se po 10 letech rozhodla změnit jednotky, ve kterých uvádí progesteron a jaksi nám to zapomněla sdělit a do telefonu nadiktovala jen číslo jako vždy. Tím se však změnila třikrát i samotná číselná hodnota a my jsme jeli do Francie příliš brzy ... Krytí sice proběhlo bez problémů, ale březí Corinka není. Je nám líto, že je to kvůli hloupé lidské chybě.

Bášenky štěňátkům je 8 týdnů a začínají se rozjíždět do nových domovů. Poslední šestku jsme ještě stihli vyfotit v postojích. Štěňátka si užívají každodenních procházek po okolí a řádění s dospěláky. Opanovali již také celou zahrádku a prozkoumávají všechna zákoutí našeho domu. prostě je to parta malých raubířů :o) Volné jsou ještě dvě fenečky, na které byly zrušeny na poslední chvíli rezervace z vážných rodinných důvodů.

Fialka - volná  Kata  Žlutá - volná  Maverick  Rooney  Tatzi

Fialka - Give You My Best Brdské zlato - je velice temperamentní a akční slečna. Je vždy první, která zvládne nové dovednosti a lumpárny a učí to pak své sourozence. Je to velice inteligentní holčička s velkým zájmem o zvěř a aport a proto by se skvěle hodila k páníčkům, kteří by se s ní chtěli věnovat výcviku a zkouškám. Nezapře, že v sobě má krev několika pracovních šampionů. Šťastná ale bude i ve sportovně založené rodině, kde se jí budou věnovat.

Žlutá - Give It Up Brdské zlato - je temperamentní, milá a velmi mazlivá holčička. Miluje lidi a v náručí je to nejspokojenější štěňátko. Na procházkách je temperamentní a má velice ráda vodu. I ona má vlohy k aportování, jako její sestřička. Je velice pěkné stavby těla, kompaktní, pěkně úhlená, se spoustou dlouhé husté srsti.

29.8. si na PZ ve Varvažově vedla skvěle naše Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato. I přes nepříjemný průjem dokončila zkoušky s plným počtem bodů a dostala se do rozstřelu, kde obsadila celkové krásné 4. místo. Moc gratulujeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů!

28.8. se v Mladé Boleslavi konala MVP, na které se báječně prezentovaly naše dva odchovy. Dean - Deep Devotion Brdské zlato nepřerušil svou řadu vítězství a odvezl si již svůj pátý titul CAC. Ani Kaylee - Energy Sun Brdské zlato se nenechala zahanbit a v silně obsazené třídě získala titul r.CAC. Oběma pejskům i jejich páníčkům moc děkujeme a posíláme velkou gratulaci!

 Dean - 2 roky   Kaylee

20.8. Štěňátkům z vrhu Give je 7 týdnů a první už odešlo do nového domova. Malá Alice - Give When You Get Brdské zlato odjela s novými páníčky do Rakouska. Štěňátka co poletí do daleké ciziny u nás ještě chvíli zůstanou. Štěňátka jsou velice aktivní a milují malé procházky při kterých objevují svět. První seznámení se zvěří se setkalo s velkým ohlasem, obzvlášť Fialka si kachní křídlo zamilovala a nadšeně s ním běhala. Projevují také nadějné vlohy pro aportování.Štěňátka mají za sebou tetování, čipování a očkování a byla všechna moc statečná. Pláče bylo opravdu malinko a za chvilku už zase řádila a hrála si. Se štěňátky si nadšeně hrají také všechny naše dospělé fenečky. Nečekaně se nám na poslední chvíli uvolnila Fialová fenečka, takže pro ní a pro jejího Šedivého brášku hledáme nové milující páníčky. Obě štěňátka jsou zlaté barvy, tmavého pigmentu a pěkné stavby těla. Jsou temperamentní, kontaktní a vykazují lovecké vlohy.

volný Šedivý pejsek - 7 týdnů     volná Fialová holčička - 7 týdnů

18.8. Dnes je to již neuvěřitelných 6 let, kdy se v naší chovatelské stanici narodila první štěňátka, náš Vrh A. Teď jsou z nich krásní pesani v nejlepších letech, kteří dělají svým páníčkům jen samou radost. Jsme moc rádi, že celou tu dlouhou dobu zůstáváme se všemi v kontaktu, za což moc děkujeme! Milli, Sky, Ketty, Otíku, Artíku a Toníku přejeme Vám ještě spoustu krásných let s Vašimi milovanými páníčky a hodně zdravíčka !!! O naší milovanou Aireenku jsem kvůli otravě přišli krutě brzy, ale teď už je jí dobře a jednou se zase setkáme za duhovým mostem.

Aireenky a Sky - 7 měsíců

Bráškové Dean - Deep Devotion Brdské zlato a Jim - Deep Delight Brdské zlato měli v uplynulých dnech oba dámskou návštěvu ze zahraničí. Za Deanečkem přijela slečna Maya - Colour of Wind Goldy Forever z Rakouska a za Jimánkem Zoya - O' Whisperer from Flawless Carriens z Maďarska. Obě krytí proběhla přirozeně a bez problémů i přesto že byly obě fenky prvničky. Další krytí si užil Elliott - Crazy Heart of Brdské zlato v USA, jeho nevěsta je Teddi - Glenfinnan's Up On the Hill. Všem moc držíme palce, aby se vše povedlo a narodila se krásná a zdravá štěňátka!

Další výstavní tituly si vyběhali naši finští kluci. Jake - Energy from Czech Brdské zlato vyhrál již svůj druhý titul CC a na ten poslední si bude muset počkat, až mu budou dva roky. Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato si také vedl skvěle a odvezl si titul r.CACIB. Oběma klukům a hlavně jejich skvělé paničce Lissu moc gratulujeme!

12.8. Štěňátkům z vrhu Give je dnes právě 6 týdnů a s tetou Martinou jsme jim udělali nové fotečky v postojích. Některým lumpíkům to šlo lépe a některým trochu hůř, ale nakonec se dílo podařilo. O víkendu čeká prcky tetování a čipování a promění se v malé vodníčky. Také dostanou další odčervení, tentokrát Strongholdem, aby byli chránění i před vnějšími parazity, protože tráví hodně času venku. Pomalu ale jistě se blíží čas loučení s nimi a už je nám z toho trochu smutno. Volný je ještě jeden chlapeček, na ostatní štěňátka už čekají páníčci převážně v zahraničí.

                    

             

1.8. Dnes jsme se zhostili těžkého úkolu, vyfotit Wendy - Finn Fairy Brdské zlato v postoji a mrňouskům po Bášence portrétky. Úkol to nebyl jednoduchý, hlavně Wendy byla jako z hadích ocásků :o)

Hnědý kluk   Zelený kluk   Šedivý kluk   Modrý kluk    Fialová holčička   Červená holčička   Žlutá holčička   Béžová holčička

31.7. - Wendy - Finn Fairy Brdské zlato je 7 týdnů a doma na ní už netrpělivě čekají její noví páníčci. V pondělí se vydá do nového domova a nám se bude po malé čertici moc stýskat. V minulém týdnu dostala čip, tetování, první očkování a Stronghold proti vnitřním i vnějším parazitům. Plně se začlenila do naší smečky, hraje si s tetkami i s babičkou a každý den jde s námi na krátkou procházku po okolí. Jediné co nám ještě zbývá zvládnout je fotka v postoji, což je s malou čerticí trochu oříšek, ale snad se to přece jen nakonec podaří :o))

     mučení babičky

29.7. - Bášenky štěňátkům jsou 4 týdny a už jsou z nich pořádní lumpíci. Část dne už tráví venku na travičce i když počasí jejich pobytu na zahrádce moc nepřeje. Narostly jim dlouhé husté kožíšky a je jich všude plno. Baští s velkou chutí granulky a rostou před očima. Mají za sebou další odčervení a stříhání drápků. Pomalu se začínají rýsovat povahy jednotlivých štěňátek.

V minulých dnech jsme si udělali výlet do Bretaně na krytí s Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnučkou Abinkou - Via Abigail Libošovská Blata. Abi vzala hárání bleskovou rychlostí, tak byl náš odjezd poněkud rychlý a hektický, ale i tak jsme si výlet hezky užili. Abi byla nakryta krásným a velice milým pejskem Zampanzar Tam Tam Go. Moc děkujeme za milé přijetí a pohostinství Tam Tamovu páníčkovi Sébastienovi! Držíme palce, aby ultrazvuk ukázal za 3 týdny kopu štěňátek!

Tam Tam     Tam Tam

O štěňátka se nám zatím doma vzorně starala maminka a taky teta Martina, oběma moc děkuji! Malé Wendy - Finn Fairy Brdské zlato bylo v sobotu 6 týdnů a Bášenky štěňátkům ve čtvrtek 3 týdny. Všichni se mají báječně a rostou jako z vody. Porodní bedna už ze štěněčího pokojíčku zmizela a prckové mají na svoje lumpárny více prostoru. Jen škoda, že počasí nám moc nepřeje a nemůžou trávit více času venku na travičce. Malá Wendy si užívá krátkých procházek s dospěláky a je z ní malý suverén. Bášenky štěňátka už řádí a hrají si a užívají si nových hraček od návštěv. Rostou jim dlouhé husté kožíšky a jsou z nich pořádní puclíci. Z vážných rodinných důvodů se nám uvolnila rezervace na jednoho chlapečka!

Wendy - 6 týdnů     Bášenky štěňátka

18.7. Včera se v Mladé Boleslavi konala NVP. My jsme se doma věnovali našim maličkým, ale zúčastnili se naše odchovy z vrhu Deep a vedli si báječně. Dean - Deep Devotion Brdské zlato si při své premiéře ve třídě otevřené připsal ve velké konkurenci další vítězství a další titul CAC do sbírky. Jeho sestřička Sárinka - CH CZ Deep Desire Brdské zlato byla V3 ve třídě vítězů s moc pěkným posudkem. Oběma moc gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci!

    

Wendy - Finn Fairy Brdské zlato je 5 týdnů a už je z ní velká slečna. Váží 4,8kg a je jak z hadích ocásků. Užívá si řádění s dospěláky a trochu zábavy je už i s Bášenky štěňátky. Jezdí na výlety autem a poznává velký svět. Učí se už také znát svoje jméno a jako správný jedináček je trochu rozmazlená a řádí po celém domě.

    

16.7. - Štěňátkům z Vrhu Give jsou už dva týdny a rostou jako z vody. V posledních dnech dělají velké pokroky, po bedně už si vykračují a zajímají se o sourozence a hračky. Začali jsme je také učit papat z mističky, což přijali s nadšením i když jejich kultura stolování ještě není to pravé :o) Štěňátka mají za sebou první odčervení a stříhání drápků. O víkendu se podívají na chvilku ven, pokud bude počasí stále tak horké. Štěňátkům houstne a prodlužuje se srst a zabarvuje se krásně do zlatova.

13.7. - Po Mimišce slaví dnes svoje narozeniny nejstarší člen naší smečky, náš kokřík Benýsek. Je mu krásných 14 let, stále je ve výborné kondici a nic mu neschází. Občas je trochu nabručený, rád spinká a slyší už jen to co chce, ale na procházkách běhá jako mladík.

11.7. - Dnes slaví krásné osmé narozeniny naše milovaná Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U". Stále si užívá života plnými doušky a v plném zdraví a my doufáme, že to tak bude ještě dalších nejméně osm let :o)

Mimi

Bášenky štěňátkům je deset dní a první zvědavci otevřeli poprvé očička. První byly holčičky Červená, Žlutá a Béžová. Všechna štěňátka mají více jak kilo a až na to hrozné vedro je nic netrápí.

Wendy - Finn Fairy Brdské zlato jsou 4 týdny a tak vyrazila jako velký pes na první velký výlet autem k rybníku. Auto zvládla s naprostým přehledem a u vody se jí moc líbilo i když na plavání je ještě moc malá. Nejvíce se jí líbila džungle z vysoké trávy. Večer jí čeká ještě další odčervení.

9.7. Bášenky štěňátkům je jeden týden. Stihla nás za tu dobu pořádně potrápit, když je postihla střevní infekce. Jsme moc smutní, že jsme kvůli ní přišli přes veškerou péči o 4 štěňátka. Zbývající osmička roste jako z vody, všechna štěňátka už mají více jak dvojnásobek porodní váhy a rekordmanka slečna Červená už více jak kilo. Štěňátka už se snaží vzpírat na všechny 4 nožičky a pohybují se velice čile. Kožíšky jim krásně zlátnou a mají moc pěkný pigment. Během pár dní se jim otevřou také očička a ouška. Pevně doufáme, že už máme vše zlé za sebou a dál už nám budou dělat jen samou radost a žádné starosti!

S mamkou Bambou a tetou Jilly

5.7. Infekce nás bohužel včera v noci připravila ještě o oranžovou holčičku. Ostatní štěňátka jsou v pořádku a rostou přímo před očima. Jejich váha je ve věku 4 dní kolem 600g. Bambou i Jillynka se o ně krásně starají a i ostatní tetky už si občas štěňátka oňuchají a olíznou. Wendy - Finn Fairy Brdské zlato tráví většinu času venku na travičce a když prší, tak řádí po celém pokoji. Už se učí skákat a běhat a hraje si s hračkami. Granulky z mističky jí moc chutnají, ale od maminky se taky ještě ráda napije.

Wendy - Finn Fairy Brdské zlato - 3 týdny     Vrh Give - 4 dny

3.7. V noci nás bohužel opustila nejmenší fenečka. Ostatní štěňátka krásně prospívají a nabírají na váze, někteří už se přehoupli přes půl kilča. Překvapivě rychle jim zlátnou kožíšky a tak bude těch zlatějších více než se hned po porodu zdálo :o) Bambou a Jilly se o všechna štěňátka pečlivě starají a nezanedbáváme samozřejmě ani malou Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Ta se dnes rozhodla, že je třeba ozkoušet stravu dospěláků a mlíčko nechat prťatům a s vervou se pustila do misky svojí maminky :o)

Wendy - Finn Fairy Brdské zlato - 21 dní     Vrh Give - 2 dny

1.7. jsme se dočkali a na svět přišla i Bášenky - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere štěňátka. Bášenka si dávala na čas, porod byl dlouhý a náročný. Rozhodla se trumfnout náš dosavadní rekord a porodila hned 12 štěňátek, 5 kluků a 7 holčiček. Až na poslední holčičku, která se hodně nalokala vody a museli jsme jí dlouho křísit jsou všichni velice vitální a krásně sají. Štěňátka jsou vyrovnaná, porodní váhy mají všechna kolem 400g, skoro všechna jsou krémová, jen 2-3 budou světle zlatá. Vrh je to početný, ale naštěstí máme perfektní kojnou a chůvičku Jillynku - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato, která je celá šťastná, že se může o miminka starat a má další prcky ke svému jedináčkovi. Gratulace posíláme také taťkovi Bluesovi - Abinvale Traquardo!

    

28.6. Dnes slaví krásné druhé narozeniny naše trio z posledního Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vrhu Deep. Ze všech tří vyrostli krásní a zdraví pesani s milou povahou a dělají nám samou radost. Ze všech už jsou chovní jedinci, kteří si vedou výborně na výstavách i při výcviku, ale hlavně jsou to správní zlaťáčci a miláčci svých rodin. Sárinko - CH CZ Deep Desire Brdské zlato, Deanečku - Deep Devotion Brdské zlato a Jimánku - Deep Delight Brdské zlato přejeme Vám všem pevné zdraví a ještě spoustu krásných a spokojených let se svými páníčky!

26.6. Naší malá princezničce Finn Fairy Brdské zlato jsou dnes dva týdny. Váží dvě kila, vidí, slyší, zvládne jeden dva krůčky a začíná se zajímat o své okolí. Nejzajímavější je samozřejmě stále maminka Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a většinu času ještě prospí :o)) Zvládli jsme už stříhání drápků a také první odčervení. Tetky už malou zvědavě oňuchávají, ale moc zábavy s ní zatím není. Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere už se sotva kutálí a hodně odpočívá, na krátkou procházku jde ale ještě moc ráda. S jídlem dělá Bášenka trochu drahoty, tak vaříme masíčko a krmíme několikrát denně. Brzy přijdou na svět další štěňátka, aby si měla naše malá princezna s kým hrát :o)

Finn Fairy Brdské zlato     Finn Fairy Brdské zlato - 14 dní

Dean - Deep Devotion Brdské zlato se podrobil včera také vyšetření očí na dědičná onemocnění a stejně jako holky i on je prostý všech dědičných očních vad. Máme velkou radost!

24.6. Ze včerejška na dnešek se v CHS Z Líšeňské Planinky narodila štěňátka, jejichž tatínkem je Jim - Deep Delight Brdské zlato a maminkou Jessynka - Bára od Čtyř modřínů. Narodili se 4 pejsci a 2 fenečky od krémové po světle zlatou barvu. Některá štěňátka jsou ještě volná!

Pár hodin po porodu

22.6. absolvovali naše holky další vyšetření očí na dědičné oční vady. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato i Wendy - Energy for Fun Brdské zlato mají obě oči čisté, stejně jako Wendulky sestřičky Tess - Energy Angel Brdské zlato, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a Tracy - Energy Dance Brdské zlato a Mimišky vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata. Máme velkou radost a děkujeme panu doktorovi Gbelcovi, že nám přijel holky vyšetřit!

Radost nám udělal i další Mimišky vnuk a syn Otíka - Allain Brdské Zlato Archie z Úštěckého údolí, který zvládl OVVR vzorně v I. ceně a s aportem se zvěří. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Archie z Úštěckého údolí

22.6. - Včera se ve Finsku narodila první štěňátka po našem odchovu Ricovi - Energy Hunter Brdské zlato. V CHS Energymagic se mamince Jaakkola Adele narodilo 5 holčiček a 2 klučíci. Přejeme jim všem hodně zdravíčka a šťastný a spokojený život!

  čerstvě narozená štěňátka Rico x Jaakkola Adele

21.6. - Naší malé Finn Fairy Brdské zlato je dnes 9 dní a poprvé se podívala na svět. Hned po ránu se jí poprvé otevřela očička. Zatím toho samozřejmě moc nevidí, ale už za pár dní se začne orientovat i zrakem a také uslyší první zvuky.

19.6. - Dnes je naší malé Finn Fairy Brdské zlato právě jeden týden. Maminka Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato se o svou princeznu stále pečlivě stará. Váha naší malé už se vyšplhala na úctyhodných 1300g, ale i tak je hodně aktivní a začíná se pěkně vzpírat na nožičkách a pohybovat. Princeznička už má černý nejen čumáček a tlapky, ale také bříško a ouška. Svou nespokojenost už umí dát hlasitě najevo.

    

17.6. - Z Finska nám přišla dobrá zpráva, že Rico - Energy Hunter Brdské zlato negativní vyšetření očí na dědičná onemocnění. Také o víkendu vyhrál na výstavě mezitřídu s moc pěkným posudkem, ale za moc vysoko nesený ocásek jen se známkou VD1. Těšíme se na jeho první štěňátka, která se narodí už za pár dní :o)

Rico

13.6. - Tuto neděli se KSZVP v Nezdřevě zúčastnily sestřičky Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a Tess - Energy Angel Brdské zlato. Obě zkoušky úspěšně složily a udělaly nám tak velikou radost. Wendulka pracovala jako vždy velmi temperamentně a s chutí, ve všech disciplínách získala plný počet bodů a probojovala se tak i do rozstřelu s dalšími 3 pejsky, kteří měli samé čtyřky. Celkově obsadila krásné druhé místo a získala krásný pohár za svůj první titul CACT. Tessinka také pracovala moc pěkně, nepovedla se jí jen disciplína slídění, kde získala limitní známku, z ostatních disciplín měla také vzorně samé 4. Zkoušky byly velmi dobře připravené a jako vždy tam vládla přátelská a sportovní atmosféra.

12.6. - Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali. Dnes ráno se naší Jillynce - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a Est Junior Ch, Fin JW-05, Balt JW-06 Remington Razzle Dazzle narodil císařským řezem jedináček, krásná malá princeznička. Holčička váží 550g, má se čile k světu a užívá si mléčného baru, který má celý jen sama pro sebe. Jillynka se o ní vzorně stará a tetky Corinka a Wendy zatím zvědavě okukují z povzdálí.

    

Letošní výstavě v Klatovech stejně jako loni přálo počasí a přálo také štěstí našim odchovům. Dean - Deep Devotion Brdské zlato opět zabodoval v mezitřídě, kterou vyhrál a přidal si do sbírky další titul CAC. Obrovskou radost nám udělala Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, která v mezitřídě fenek jediná z 8 nastoupených dostala známku V, CAC a ve 20. měsících je již 5. štěnětem z tohoto vrhu, které je čekatelem titulu CH. Sestřičce Tess - Energy Angel Brdské zlato se tentokrát tolik nedařilo a dostala ves stejné třídě známku VD. Všem moc děkujeme za prezentaci a gratulujeme!

Kaylee V1 CAC     Dean V1 CAC

1.6. - Na den dětí se v USA narodili první potomci našeho vrhu C. V CHS Classiccreek se stal hrdým tatínkem 7 feneček a 3 pejsků Elliott - Crazy Heart of Brdské zlato, maminkou je krásná fenečka z Holandska Sammy Jo of the Morning Valey. Moc k té nadílce gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka!

O víkendu 29. a 30.5. se na Konopišti konala dvoudenní klubová výstava RK. Naše holky se tentokrát nezúčastnily, ale skvěle se vedlo našim odchovům. Dean - Deep Devotion Brdské zlato se anglickým rozhodčím velmi líbil, v sobotu obsadil v mezitřídě druhé místo a v neděli dokonce první s titulem CAC. Sestřička Sarah - Deep Desire Brdské zlato se rozhodně nenechala zahanbit, v sobotu vyhrála silnou otevřenou třídu s titulem CAC a v neděli byla V3 ve třídě pracovní. Tess - Energy Angel Brdské zlato se zúčastnila jen v sobotu a byla Výborná. Velkou radost nám také udělala Mimišky vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata, která byla v sobotu r.CAC za Sárinkou a v neděli vyhrála CAC. Všem moc gratulujeme!

Dean     Sárinka

28.5. - Ve Finsku se narodila další štěňátka našemu Jakovi - Energy from Czech Brdské zlato. Maminkou je fenka Delibes´s Nightwish a jsou hrdými rodiči 4 feneček a 5 pejsků. Gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka a šťastný život!

štěňátka Jake x Liisi

26.5. - Štěňátka v Bášenky - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere bříšku povyrostla a tak už bylo možné je zhruba přepočítat a udělat jim první slušivou fotečku. Vypadá to na minimálně 8 kousků, možná i více :o) Mamka se má výborně, je moc spokojená, jen do granulek vyžaduje přidat něco dobroučkého :o)

štěňátka Bambou x Blue

22.5. - Letošní MVP v Litoměřicích jsme si hezky užili. Sešli jsme se s přáteli a odchovečky a počasí nám přálo, sluníčka byla chvílemi až moc a nálada výborná. Na výstavě byly naše odchovy ze 3 vrhů, všichni se hezky předvedli a získali výbornou s pořadím. Nejlépe si vedl Dean - Deep Devotion Brdské zlato, získal další titul r.CAC a hned za ním skončil v mezitřídě Edwin - Energy for Love Brdské zlato, tedy V3. Edwinkovi byla také potvrzena plnochrupost, naměřeno 58cm a tím splnil všechny podmínky a stal se chovným psem. Sestřičky Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato byly v mezitřídě V3 a V4 a Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato ve třídě pracovní V4. Ve stejný den nezahálela ani Kirppu - Energy for You Brdské zlato, která ve Finsku vyběhala třetí nejlepší fenu plemene a titul r.CACIB. Všem moc blahopřejeme a děkujeme, že nás tak krásně prezentují!

Dean     Cori  

21.5. - Aby nebylo štěňátek málo, podařilo se i první krytí našeho Jima - Deep Delight Brdské zlato. Jeho nevěsta Jessynka - Bára od Čtyř modřínů je březí a jejich štěňátka se narodí v CHS Z Líšeňské Planinky. Moc gratulujeme!

20.5. - pro všechny, kdo trpělivě čekají na štěňátka po naší Bášence - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere a Bluesovi - Abinvale Traquardo, máme dnes skvělou zprávu. Ultrazvuk potvrdil, že je Bášenka březí a čeká štěňátka. Máme velikou radost a těšíme se na konci června na další štěněčí nadílku!

Bambou - 20 měsícůXBlue - 12 měsíců

19.5. - právě dnes slaví všechna naše Crazy Céčka své již třetí narozeniny. Všem jim přejeme spoustu lásky, šťastný život se svými páníčky a především hodně zdravíčka! Elliotte, Samíku, Olinko, Daisynko, Myo a samozřejmě Corinko, máme Vás všechny moc rádi!

Z Finska nám přišla zpráva, že se na svět chystají další Jillynky - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato vnoučátka. Tentokrát po Ricovi - Energy Hunter Brdské zlato v CHS Energymagic. Gratulujeme a posíláme pozdravy!

Další zprávička je z Francie a to že budoucí ženich naší Corinky - Crazy Corazon Brdské zlato Winnie - Trialer Churchill Rayleas de L´Orfillec vyhrál v posledních týdnech 2x CAC a 2x CACIB a stal se tak Interchampionem! Moc gratulujeme!

8. a 9.5. se na Budějovickém výstavišti konala dvoudenní klubová výstava KCHLS retrívrů. Zúčastnili jsme se jí s  Wendy - Energy for Fun Brdské zlato, Cori - Crazy Corazon Brdské zlato a s několika odchovy. Dean - Deep Devotion Brdské zlato se v mezitřídě umístil v sobotu s Výbornou na 4. místě a v neděli vyběhal 2. místo a titul r.CAC. Mezitřídu fen v sobotu vyhrála s titulem CAC Sárinka - Deep Desire Brdské zlato a splnila tak všechny podmínky pro udělení titulu Český Šampion! Na třetím místě byla s Výbornou Wendy. V neděli získala 4. místo v mezitřídě Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a Wendy byla Výborná bez pořadí. Podle slov paní rozhodčí byla sice nejhezčí, ale za ocas nesený vysoko jí nedala do pořadí. Cori byla po oba dny ve třídě pracovní Výborná. Ve třídě vítězů byla Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato v sobotu 4. a v neděli 2. s titulem r.CAC. Všem moc děkujeme za účast a krásně strávené dva dny v milé společnosti a ještě jednou gratulujeme naší nové Šampionce Sárince!

SárinkaDeanKaylee

6.5. - V CHS Valkar se naší kamarádce Arynce - All By Myself Diandra narodilo 7 krásných strakatých australáckých miminek, 3 holčičky a 4 klučíci. Přejeme jim i Arynce hlavně hodně zdravíčka a ty nejlepší páníčky pod sluncem!

http://www.australaci.xf.cz/vrhy.htm

Naše šikovná záchranářka Sheena - Be My Sky Brdské zlato úspěšně složila 1.5. další záchranářskou zkoušku a to RH-WA v ledové vodě Lipna. Moc gratulujeme!

záchranářka Sheena

Z Finska nám přišla zpráva, že jsou na světě první potomci našeho Energy vrhu. Jakovi - Energy from Czech Brdské zlato a Terra Antida Sani Jambalaya se narodili 3 kluci a 2 holčičky. Jsou to pořádní mackové, největší kluk váží celých 660g. Přejeme jim hlavně zdravíčko a krásný život. Těšíme se na jejich první fotečky.

Výstavy v Letňanech se 1.5. hojně zúčastnily naše odchovy. Naše holky Wendy - Energy for Fun Brdské zlato i Cori - Crazy Corazon Brdské zlato dostali obě ve svých silně obsazených třídách známku Výborná. Z kluků se přijel ukázat Dean - Deep Devotion Brdské zlato, předvedl se moc hezky a vyhrál mezitřídu s titulem CAC. Jako další z našich odchovečků se stal tedy čekatelem Šampiona CZ :o) Z holek se předvedla v dorostu krásná vnučka naší Mimišky Born To Love Astral Sky, která svou výstavní premiéru zvládla na jedničku a třídu vyhrála. S Wendy v mezitřídě byly i sestřičky Tess - Energy Angel Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato. Tess se tentokrát nelíbila a dostala známku VD, Kaylee se dařilo mnohem víc a vzorným předvedením si vyběhala Výbornou, 2. místo a titul r.CAC. Ve třídě otevřené získala další Mimišky vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata V3. Ve třídě pracovní byla s Corinkou i Sárinka - Deep Desire Brdské zlato, která dostala známku VD. Jako poslední se ve třídě šampionů krásně předvedla naše Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato a získala druhé místo a titul r.CAC. Všem odchovečkům a jejich páníčkům moc děkujeme za účast a pěkně strávené dopoledne!

Wendy

Pro naše věrné a trpělivé čekatele na štěňátka máme hned dvě dobré zprávy. První je, že krytí Bášenky - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere v Dánsku proběhlo naprosto ukázkově a k všestranné spokojenosti. Ženichovi Bluesovi - Abinvale Traquardo to moc slušelo i přesto, že měl srst zrovna v línání, radost nám udělala i jeho milá a mazlivá povaha. V Dánsku jsme navštívili také CHS Golden Countryside´s, kde jsme s konečnou platností vybrali budoucího ženicha pro naší Wendulku - Energy for Fun Brdské zlato i když má do štěňátek ještě spoustu času. Wendy to s Herbertem - I  Get  A Kick Out Of You Av Vervik moc slušelo a po všech stránkách se k sobě výborně hodí. Moc děkujeme za milé a vřelé přijetí Jeanette a Olemu i Bentovi a Anette v jejich CHS! A pak to nejlepší na konec, ultrazvukové vyšetření nám potvrdilo, že Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato je březí! Její štěňátka s Est Junior Ch, Fin JW-05, Balt JW-06 Remington Razzle Dazzle se narodí kolem 9.6.

Bambou a Blue

Sobota 24.4. byla bohatá na výstavní výsledky. Já jsem s Corinkou - Crazy Corazon Brdské zlato vyrazila do Českých Budějovic, kde jsme se potkali s dalšími odchovanci. Wendulku - Energy for Fun Brdské zlato jsem se rozhodla nechat doma, protože už pro letošek svůj CAC má a mohla jsem tak předvést v mezitřídě její sestřičku Tessinku - Energy Angel Brdské zlato. Toto rozhodnutí se nám rozhodně vyplatilo a Tessinka mi udělala velkou radost, vyhrála mezitřídu s titulem CAC a pak i titul r.CACIB. V mezitřídě se předvedla i sestřička Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, která získala pěkné 4. místo i když se známkou VD. Výbornými pan rozhodčí opravdu hodně šetřil. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato se ze 7 přihlášených fen ve třídě pracovní umístila na krásném 2. místě se známkou Výborná.Štěstí tentokrát nepřálo Cassidymu - Be My Heart Brdské zlato. Panu rozhodčímu nepadl do oka a jeho bujará srst se mu až tak nelíbila, že dostal známku D. Vystavovalo se i ve Finsku, kde Jake - Energy from Czech Brdské zlato sice dostal za opelichaný kožíšek VD3, ale sestřička Kirppu - Energy for You Brdské zlato opět zabodovala, potřetí v řadě vyhrála svou třídu a tentokrát i tituly BB4 a r.CC! Moc všem gratulujeme a děkujeme za předvedení!

Energy Angel Brdské zlato - CAC & r.CACIB   Kirppu - BB4 & r.CC

Tento rok bude na štěňátka opravdu bohatý. Z USA nám přišla zpráva, že v CHS Classiccreek se brzy narodí první štěňátka po našem Elliottovi - Crazy Heart of Brdské zlato a to podle ultrazvuku hned 9-11 kousků :o)) Maminkou je krásná fenečka Sammy Jo of the Morning Valey.

Kirppu - Energy for You Brdské zlato se ve Finsku zúčastnila další výstavy a svou třídu mladých opět vyhrála i když tentokrát byl pan rozhodčí velice přísný a dal všem fenečkám známku VD. Gratulujeme!

Edwin - Energy for Love Brdské zlato je teď u nás nějaký čas na hlídání, než se jeho panička zotaví po operaci a tak jsme společně nelenili, ale pilně cvičili na OVVR. Za necelé dva týdny udělal Edwin velký pokrok a v neděli 18.4. úspěšně složil OVVR. Pár bodíků jsme ztratili na vodění, ale aportíky a chuť k práci byli jednoznačně na pochvalu :o) Edwinkovi už chybí jen oficiální změření výšky a bude k dispozici psím slečnám jako krycí pes.

Edwin

17.4.2010 - Po velice dlouhém čekání jsme se konečně dočkali a po Jillynce - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato začala hárat i Bášenka - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere. Brzy se vypravíme do Dánska za jejím krásným ženichem Bluesem - Abinvale Traquardo.

Bambou - 20 měsícůXBlue - 12 měsíců

10.4.2010 - Dnes jsme se vydali na NVP do daleké Ostravy. Počasí nám vůbec nepřálo a celé ráno beznadějně propršelo, takže jsme se krčili já pod deštníkem a holky v domečku, jako zmoklé splípky :o) Po desáté Naštěstí pršet přestalo, než přišly holky na řadu. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato je ve skvělé kondici a hezky se předvedla v mezitřídě, kterou vyhrála a ke své 18ti měsíční plnoletosti si nadělila první titul CAC. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato je sice úplně vylínalá, ale i tak se ve třídě pracovní vůbec neztratila a obsadila krásné druhé místo se známkou Výborná. Pan rozhodčí výbornými dost šetřil, tak mi holky udělaly obě velkou radost.

Wendy - 18 měsíců

Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato si tentokrát dávala s háráním trochu na čas, ale nakonec vše proběhlo tak jak má a včera 6.4. byla inseminována chlazeným semenem z Finska pejska Est Junior Ch, Fin JW-05, Balt JW-06 Remington Razzle Dazzle. Vřelé díky Kaukově majitelce Rie Häkkinen i kamarádovi a chovateli naší Mimišky Vesovi Hynninen za výbornou spolupráci a umožnění tohoto spojení! Teď už nezbývá než netrpělivě čekat, jestli nám ultrazvuk ukáže za 3 týdny malá štěňátka :o)

X

Z Finska nám přišly hned dvě dobré zprávy. První je, že naše Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato se již brzy stane velice mladou babičkou. Jakova - Energy from Czech Brdské zlato první nevěsta Terra Antida Sani Jambalaya je březí. Gratulujeme!

Druhá zpráva je výstavní. Kirppu - Energy for You Brdské zlato v neděli 28.3. vyhrála silně obsazenou třídu mladých se známkou Výborná 1. I jí a její paničce posíláme srdečné gratulace!

Ani náš výlet do Holandska nebyl marný a naše kamarádka australačka Arynka - All By Myself Diandra je březí a očekává početný vrh :o)

Konečně jsme se dočkali a rozhárala se nám i Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Doufáme, že vše půjde podle plánu a dočkáme se májových štěňátek. Jillynky ženichovy Est Junior Ch, Fin JW-05, Balt JW-06 Remington Razzle Dazzle posíláme zasloužené gratulace za získání titulu Nejlepší plemeník 2009 a jeho synům za tituly Nejlepší výstavní zlatý retrívr Finska 2009 - Majik Keystone Cop a Nejlepší výstavní pes Estonska 2009 - Greenhill´s Cooper a v neposlední řadě Kaukovu synovy Cream Star´s Arctic Icemoon za získání titulu Best Novice Tracking Trialist !

Jillynky syn Rico z prvního vrhu

Víkend a začátek týdne byl plný událostí. Já jsem se s kamarádkou Mirkou a její australandou Arynkou - All By Myself Diandra vydala na krytí za krásným sympaťákem Djairem - Imagineer´s Incredible Lad do Holandska. Jako talismánek pro štěstí s námi jela Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato, která se v pátek rozhárala. Krytí bylo bez problémů a cestu jsme si hezky užili, tak nezbývá než doufat, že za 3 týdny budou na ultrazvuku vidět maličcí australáčci :o)

Na neděli jsem měla svoje holky přihlášené na NVP v polském Drzonkowě. Ale krytí nepočká, takže jsem svěřila Corinku - Crazy Corazon Brdské zlato hodným tetám Irence a Anetce, aby jí vzali na výstavu sebou, vystavili jí a pak zase dopravili domů. Moc jim za to oběma děkuji, že se mi o mojí holčičku tak perfektně postaraly! Corinka se s Irenkou předvedla ve třídě pracovní tak krásně, že si domů odvezla zlatou medajličku, titul CWC a stala se čekatelkou CH PL. Skvěle si vedl i Irenky odchoveček Happy - Adventure Captail Pure Soul, který vyhrál třídu mladých a Anetka s Abinkou - Via Abigail Libošovská Blata si i přes opelichaný kožíšek a velkou konkurenci odvezli Výbornou.

Corinka s tetou Irenkou :o)

Další titul do sbírky si z výstavy v Prešově dovezl Mimišky krásný vnouček Absolute King Astral Sky. Vyhrál mezitřídu s titulem CAC. Gratulujeme!

King

Naše CT matadorka Mimiška ztrácí v těchto dnech svůj kožich po hrstech a tak její canisterapeutickou návštěvu vzala za ní poprvé vnučka Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato. Velmi příjemně mě překvapila svým bezvadným chováním k dětičkám i postiženým. Velmi trpělivě se nechala hladit a muchlovat a ani nemrkla, když to občas trochu zatahalo nebo i zabolelo. Děti byli nadšené z její "míčkománie" a Corinka vzorně a nadšeně hledala, nosila a chytala :o) Máme radost, že další z našich pejsků se může zapojit do našeho CT programu v jesličkách a stacionáři pro postižené děti.

Z Finska jsme obdrželi další dobrou zprávu. Kirppu - Energy for You Brdské zlato absolvovala vyšetření očí na dědičná onemocnění s negativním výsledkem. Blahopřejeme a máme velkou radost!

Na dvoudenní výstavu do Brna jsme se letos vypravili jen s Jillynkou - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato, byla to její poslední výstava před plánovaným krytím. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato byla sice přihlášená, ale bohužel si ošklivě rozřízla v lese tlapku a kulhala, takže zůstala doma. Milou společnost nám dělali kamarádka Anetka s Mimišky vnučkou Abinkou - Via Abigail Libošovská Blata a Katka s Dagim. Jilly i Abi si shodně vyběhali v sobotu V3 a v neděli V2 r.CAC, Jilly ve třídě pracovní a Abi v otevřené. Na výstavě se ukázali i bráškové Dean - Deep Devotion Brdské zlato a Jim - Deep Delight Brdské zlato. I Deaneček si vedl v mezitřídě výborně a v silné konkurenci obsadil v sobotu 3. místo a v neděli místečko 2. Jen Jimánek se bohužel choval jako oslík a s rozhodčím nechtěl mít nic společného, takže za své velké zlobení si vysloužil bohužel až známku D. Hned si to ale napravil perfektní prací při CT návštěvě v domově důchodců, kde si naopak nechal od stařečků líbit úplně všechno. Doufejme, že ho brzy přejde i averze k výstavám a rozhodčím :o) Velice úspěšný byl i Mimišky vnuk Absolute King Astral Sky, který vyhrál mezitřídu s titulem CAC a k titulu CH CZ mu chybí již jen pracovní zkouška. Gratulujeme!

     Jilly

Začátek týdne už byl mnohem veselejší, z Finska k nám dorazily skvělé zprávy. Sourozenci Rico - Energy Hunter Brdské zlato a Kirppu - Energy for You Brdské zlato se dočkali oficiálních výsledků vyšetření kloubů. Rico má DKK BA, Kirppu AA a aby mají DLK 0/0. Gratulujeme majitelům, máme obrovskou radost! Z 11 sourozenců už zbývá vyšetřit jen jediného brášku :o)

Kirppu - DKK AA          Rico - DKK BA

Minulý víkend pro nás nebyl příliš šťastný. V sobotu 23.1. se nám na výstavě v Trenčíně příliš nedařilo, obě naše holky obsadily třetí místo. Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato V3 ve třídě pracovní a Wendy - Energy for Fun Brdské zlato v mezitřídě dokonce VD3 s odůvodněním, že nemá dostatečné předhrudí a hrudník ... Na výstavě jsme po dlouhé době potkali i Daisynku - Crazy Loving Daisy Brdské zlato. Ve třídě otevřené dostala známku VD. V neděli si na výletě v lese Wendulka rozřízla tlapku, tak máme doma opět maroda.

Dnes nám přišla báječná zpráva z histologie. Benýsek je zdravý, změny slezině byly pouze nodulární hyperplazie a žádný nádor. Máme obrovskou radost a děkujeme všem, kteří nám drželi palce!

Posledních pár dní pro nás bylo velmi náročných. Ve čtvrtek pozdě večer náhle zkolaboval náš dědoušek Beník, do té doby zdravý jako řípa. Život mu zachránila rychlá operace, která odhalila prasklý nádor na slezině a vnitřní krvácení. První hodiny po operaci byly krušné, ale teď už se Beník rychle zotavuje. Držte nám všichni palce, aby i histologie vyšla dobře!

Benýskova operace, bolest a stres celé naší rodiny velmi citlivě vnímali i naše holky, jak už je pro zlaťáčky typické. V sobotu jsem měla Corinku - Crazy Corazon Brdské zlato přihlášenou na MFTR v Terešově. Účast jsem dlouho zvažovala, hlavně kvůli Beníkovu stavu. Ale rychle se lepšil a tak jsem ho v sobotu ráno mohla s klidným svědomím nechat na starost odbornému dozoru a vyrazit sněhovou kalamitou s Corinkou do Terešova. Nechtěla jsem FTR odříkat na poslední chvíli a způsobovat organizátorům další potíže. Corinka byla, jak se ukázalo, ještě dost psychicky rozhozená z bouřlivých událostí minulého dne a její výkon nebyl rozhodně stoprocentní. Při druhé dohledávce si neodpustila poštěkávání a blbnutí. Dokončili jsme tedy MFTR v III. ceně na celkovém 3. místě. Druhá leč už se šla mimo zkoušky jako klasický hon, kde byla Cori naopak pochválena za razantní prohledávání trnitých křovin a myslivci ocenili také její stopu živé zvěře s perfektním hlášením i když panička moc radost neměla a od zajíčka jí hned odpískala.

Corinka

Na výstavu do Olomouce dorazil přes sněhovou kalamitu pouze Jim - Deep Delight Brdské zlato. Z 11 přihlášených pejsků v mezitřídě si vyběhal 4. místo. V této třídě dostal V jen první pejsek, všichni ostatní byli VD.

První novinka v letošním roce je opravdu Šťastná. V USA se poprvé stal hrdým tatínkem náš Chase - Be My Angel Chaser Brdské zlato. Narodilo se mu 8 štěňátek a všechno jsou to velké baculaté holčičky :o)

8 Chasíkových dcerušek :o)

NAHORU