Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2009

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato opět prokázal, že je zkušeným krycím psem a expertem na fenečky. Jeho nevěsta Missukan Donna se stala hrdou maminkou 2 pejsků a 6 feneček. Z dalších Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátek máme velikou radost a posíláme srdečné gratulace do Finska!

Rimiho štěňátka v CHS Missukan s fenečkou Missukan Donna

Poslední adventní víkend jsme se s Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato vypravili za kamarády do Děčína. V sobotu jsme byly pozvané na hon na bažanty spolu s Irčou a její Arwínkou a Luckou se Cintií. Holky měly za úkol zvedat bažanty, kterým se nechtělo létat a samozřejmě nosit a dohledávat ty střelené. Pracovaly všechny 3 moc pěkně, Wendík nejmladší ale na honech nejzkušenější už vypracovala i techniku lapání křídlovaných bažantů výskokem za letu :o)) Pěknou prací si všechny vysloužily srdečné pozvání na další hony. Hon jsme zakončili v lovecké chatě poslední lečí s tombolou a veselou zábavou s pány myslivci. V neděli jsme si užili procházku s dalšími kamarády, smečkou zlaťáků a taky berňačkou Toničkou, kterou jsme zakončili příjemným posezením a obědem v hospůdce. Moc děkujeme Irence za pozvání a super víkend!

Wendy, Cintie a Arwík po honu

15.12. slaví naše "štěňátka z Vrhu Be My již svoje 3. narozeniny. Chasy, Same, Cassíku, Rimi, Sheeno a Jillynko přejeme Vám všem ještě spoustu spokojených let se svými páníčky a pevné zdraví! Máme Vás všechny moc rádi a jsme pyšní na všechny Vaše úspěchy, kterých jste za ty 3 roky dosáhli spoustu!

13.12. jsme se vydali s Jillinkou - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato do Třeboně na MFTR. Počasí bylo zimní, mrazivé a celý den poletoval sníh. První jsme nastoupili na plouženou leč, ale bohužel se bažantíkům nechtělo vůbec létat a pro nás nezbyl ani jediný. Na další leč jsme se vyměnili a byla pro změnu předstoupená. Tady už pár bažantíků popadalo a pro nás také jeden zbyl i když byl pro nás bohužel smolný. Padl do rybníka, na kterém byl ledový zasněžený škraloup a Jilly neviděla bažanta padat, stáli jsme za rohem. Psi na led nikdy nepouštím a tak to Jilly dělalo problémy, není zvyklá se ledem prolámat. Na povel vyrazila dopředu, ale jak narazila na led, lekla se a otočila zpátky. Nakonec se ale povedlo, po delším povzbuzování se dostala tak dopředu, že bažantíka navětřila a pak už na nějaký led zapomněla a prolámala se přímo k němu a vzorně ho přinesla. Bohužel nás to hodilo rovnou do III. ceny limitní známkou 2 za poslušnost a ovladatelnost. Pokračovalo se dále další předstoupenou lečí a tam mi bylo Jilly skutečně líto a měla jsem o ní trochu strach, ležela mokrá na sněhu a klepala se zimou jako ratlík. Na poslední leči bylo bažantů nejvíce a Jilly měla možnost dohledat a přinést další 3 kousky. Pak jsme vděčně zamířili do vytopené chaty na horký čas a teplý oběd. Jilly jsem konečně mohla vysušit a položit na deku.

12. a 13.12. se Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato a Jake - Energy from Czech Brdské zlato zúčastnili největší finské výstavy roku v Helsinkách. Sjeli se tam pejsci z celé Skandinávie, Ruska a pobaltí. Rozhodčí byli velice přísní, výborných bylo jako šafránu a bylo rozdáno spousta dobrých. V Sobotu získal Jake krásné 3. místo z 20 Juniorů i když se známkou VD a Rimi Výbornou v silně obsazené třídě šampiónů. V neděli bylo posuzování ještě přísnější a oba kluci dostali VD. Na výstavě byl v sobotu také Rico - Energy Hunter Brdské zlato, byl s bráškou ve třídě mladých a získal VD.

A jsou tu další výborné zdravotní výsledky vrhu Energy. Ebinka - Energy Star Brdské zlatoDKK 0/0 i DLK 0/0 a také je plnochrupá, má nůžkový skus, zdravé srdíčko i štítnou žlázu a ramení klouby prosté OCD. Máme velikou radost a blahopřejeme páníčkům!

Ebi - Energy Star Brdské zlato - DKK 0/0

6.12. se narodila další vnoučátka naší Mimišce - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" ve Finsku. Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato a Spawn River Kleopatra se stali rodiči 3 feneček a 2 pejsků. Přejeme jim hodně zdraví, šťastný a dlouhý život! Ukazuje se, že Rimišek je expert na fenečky, které v jeho vrzích převažují :o)) Dostali jsme také fotky krásných tříměsíčních Rimiho štěňátek z CHS Go Booms:

fenečkafenečka

pejsekpejsek

O mikulášském víkendu jsme se vypravili s Corinkou - Crazy Corazon Brdské zlato a Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato na 2x CACIB do Nitry. Bohužel, jak už se stává špatným zvykem, opět byli změněni rozhodčí a to na oba dny. Hlásila jsem holky na rozhodčí, kteří preferují elegantní fenky a pohyb. Po zjištění těch nových mi bylo jasné, že u těch moc bodovat nebudeme. I tak jsme do Nitry vyrazili, ale jak jsem předpokládala, holky do pořadí nezasáhly. Je smutné, že neustálé změny rozhodčích se staly standardem a vystavovatel za svůj nemalý peníz hlásí psi většinou úplně naslepo.

30.11. se naší Mimišce - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" narodila další pravnoučátka. Vnučka Valentina Libošovská Blata se stala maminkou 4 feneček a 4 pejsků. Přejeme jim hodně zdraví a hodné páníčky!

Obdrželi jsme další krásný výsledek vyšetření štěňátka z vrhu Energy. Tracynka - Energy Dance Brdské zlato DKK 0/0 a DLK 0/0! Máme velkou radost a moc gratulujeme páníčkům!

Tracy - DLK 0/0       Tracy DKK 0/0

17.11. - Zatímco já a Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato jsme si užívali svátečního dne na dalším honu na Konopišti, skládal Dean - Deep Devotion Brdské zlato se svou paničkou zkoušky ZOP. Šlo jim to spolu i přes paničky nervozitu a přítomnosti háravky na cvičáku výborně a složili zkoušku úspěšně s hodnocením Velmi dobře. Moc gratulujeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů!

Dean - chůze po nepříjemném materiálu     Dean - ZOP

A hned v neděli 8.11. absolvovala svůj první hon v bažantnici na Konopišti třináctiměsíční Wendy - Energy for Fun Brdské zlato. Po seznámení s teplou zvěří a křídlovanými bažanty, pracovala nad moje očekávání. Velice dobře ustála klidy na stanovišti, ani jednou nevyběhla bez povelu i když byla poslední 3 leče na volno. Příjemně mě překvapila i její ovladatelnost v tak rušivém prostředí. Nechala se navádět při dohledávkách i na konkrétní křídlované kusy a nenechala se svést ostatními pobíhajícími bažantíky. Jen ta chůze u nohy je stále naší achilovou patou, na které je třeba pracovat :o)) Wendy pracovala celý den neúnavně, s chutí a zápalem a nanosila mi kolem 50 bažantíků, většinou křídlovaných.

V sobotu 7.11. se konala MVP v Praze, na které měla naše CHS bohaté zastoupení a všem se tam také velice pěkně dařilo. Z kluků se po velmi dlouhé přestávce předvedl ve třídě pracovní Cassidy - Be My Heart Brdské zlato. Ve volném postoji i v pohybu se předvedl moc pěkně a získal 1. místo a titul CAC. V kruhu feneček zahájila naše Éčka ve třídě mladých. Třída to byla početná a také velice kvalitně obsazená. Opravdu jsem paní rozhodčí její rozhodování nezáviděla. Tessinka - Energy Angel Brdské zlato získala i přes opelichaný kožíšek Výbornou, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato se předvedla moc hezky a dostala Výbornou a 4. místo a naše Wendy - Energy for Fun Brdské zlato dokonce krásné 2. místečko. Sárinka - Deep Desire Brdské zlato si v mezitřídě přidala další titul do sbírky, tentokrát r.CAC. A to nejlepší nakonec. Po delší době se na výstavě ukázala i Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato, tentokrát ve třídě pracovní a v lepší kondici. S Corinkou je radost být v kruhu a i tentokrát se předvedla moc krásně a vesele. Třídu pracovní a CAC jí pomohl vyhrát hlavně prostorný a elegantní pohyb a perfektní prezentace. K mému úžasu a radosti okouzlila paní rozhodčí natolik, že jí později zadala i titul CACIB. Cassík a Corinka se tak stávají čekateli titulu Český Šampión a Corinka i titulu Interchampion! Máme velikou radost a moc všem gratulujeme!

Corinka - CAC & CACIB

31.10. - Bráška Jim - Deep Delight Brdské zlato se nenechal holkama vůbec zahanbit a i on složil PZ v Bobrůvce v I. ceně! Moc a moc gratulujeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů! Chtěla bych poděkovat všem páníčkům našich odchovů, že se jim tolik věnují a cvičí s nimi a pomáhají mi plnit můj sen o chovu "dual purpose" zlatých retrívrů!

Jim

Ve svátek 28.10. jsme nezaháleli a vydali jsme se s 12-ti měsíčními Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a Tessinkou - Energy Angel Brdské zlato a 15-ti měsíční Sárinkou - Deep Desire Brdské zlato na PZ do Malešova. Účast byla obrovská a terény vzhledem k pokročilé roční době velice těžké. Zkoušky probíhaly v polích s řepkou po kolena nebo na sotva vzešlých ozimách. Tessince se bohužel nepovedla vlečka pernaté, ale i tak pracovala velice pěkně. Wendy i Sárinka zkoušky dokončily a to obě dokonce v I. ceně! Sárinka si vedla dokonce tak skvěle, že vybojovala titul r.CACT! Máme z holek velkou radost a Sárince i její paničce blahopřejeme, už jim chybí jen jeden CAC do titulu CH CZ!

Tessinka     Sárinka

A ještě jedna dobrá zprávička na závěr, další Energiser Jurášek - Energy Storm Brdské zlato má oficiální výsledky a to DKK 1/1 a DLK 0/0. Blahopřejeme!

Další výborné zprávy jsme dostali od našich ročních Energiserů. První od Tessinky - Energy Angel Brdské zlato a to že má DKK i DLK 0/0 a druhou z Finska od Jaka - Energy from Czech Brdské zlato, že i jeho výsledky jsou DKK AA a DLK 0/0. Tímto splnil Jake všechny podmínky chovnosti ve Finsku a je chovným psem. Máme obrovskou radost a gratulujeme majitelům!

Na MVP v Budějovicích jsme strávili krásný podzimní den. Počasí nám přálo, nepršelo a svítilo sluníčko. Kolem kruhu bylo dost místa a v areálu bylo i kde je vyvenčit a nechat pořádně proběhnout. Výstavy se zúčastnila všechna naše "Déčka", takže mělo Brdské zlato silnou sestavu. Dean - Deep Devotion Brdské zlato a Jim - Deep Delight Brdské zlato nastoupili do třídy mladých, oba dostali známku Výbornou a Jim obsadil krásné druhé místo. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato se předvedla také ve třídě mladých a i ona dostala Výbornou a z 12 feneček pěkné třetí místo. Skvěle se předvedla v nejpočetnější třídě - mezitřídě fen (14) Sárinka - Deep Desire Brdské zlato. Svou třídu vyhrála s titulem CAC a stala se tak čekatelkou CH CZ. Zahanbit se nenechala ani Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato ve třídě pracovní, kde z 10 feneček obsadila krásné druhé místo s titulem r.CAC. Děkujeme všem páníčkům za pěknou prezentaci a blahopřejeme k výsledkům!

JimDean

Další zdravotní výsledky Vrhu Energy. Edwin - Energy for Love Brdské zlato DKK 0/0 a DLK 0/0. Máme velikou radost!

V neděli 18.10. nám na MFTR na Konopišti udělala velkou radost Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Celý den pršelo, byla zima a skoro nefoukal vítr, ale i tak pracovala pěkně. Naši rozhodčí posuzovali korektně a přísně, tak jak se na mezinárodních zkouškách sluší a patří. Předvedla nejlepší práci v naší skupince, získala I.cenu, celkové 4. místo a titul r.CACT, který se jí započítává, protože CACTová fenka už Šampionkou práce je. Máme z naší šikulky velkou radost!

17.10. - jsme vyrazili i přes nepřízeň počasí s Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato do Brna na NVP. Jela s námi i Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata se svou paničkou Anetou. Přímo na místě jsme se potkali ještě s dalšími odchovečky, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, Deanečkem - Deep Devotion Brdské zlato a Jimánkem - Deep Delight Brdské zlato. Kluci šli do kruhu jako první, Deaneček dostal VD a Jimánek V a jen o chloupek mu uniklo umístění. Wendy a Kaylee si vedli ve velice silně obsazené třídě mladých moc dobře a obě získaly Výbornou a Wendy "5. místo". Úžasně zabodovala Mimišky vnučka Abinka, která vyhrála CAC ve třídě otevřené i titul Národní vítěz! Moc gratulujeme! Všechnu mládež jsme nechali také oficiálně změřit a zapsat jim plnochrupost.

Jimánek     Kaylee

Velmi rychle nám přišly první oficiální výsledky od MVDr. Snášila. Naše Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato DKK 0/0 a DLK 0/0 a její sestřička Kaylee - Energy Sun Brdské zlato překvapivě DKK 2/2 a DLK 0/0, což jsme podle snímků nečekali. Ve Finsku byl na vyšetřeních také Jake - Energy from Czech Brdské zlato, zdravé oči prosté všech dědičných onemocnění a čekáme na oficiální výsledky DKK a DLK.

Jake

V předchozích dnech jsme vyšetřili a zrentgenovali 5 štěňátek z našeho Vrhu Energy: Wendulku - Energy for Fun Brdské zlato, Edwinka - Energy for Love Brdské zlato, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, Juráška - Energy Storm Brdské zlato a Tessinku - Energy Angel Brdské zlato. Všichni jsou plnochrupí, mají nůžkový skus, zdravé srdíčko i štítnou žlázu a ramení klouby prosté OCD. Na oficiální výsledky DKK a DLK si ještě musíme 2-3 týdny počkat.

Jurášek     Tessinka     Kaylee     Edwin     Wendy

Na Světovou výstavu do Bratislavy jsme se jeli hlavně podívat na pěkné pejsky ze zahraničí, ale bohužel mnoho z těch, které bych chtěla vidět nepřijelo. Z našich holek jsem vystavovala Jillynku - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a Wendulku - Energy for Fun Brdské zlato. Překvapivě dopadly holky úplně opačně, než jsem očekávala. Jilly bez kondice a chlupů byla oba dny Výborná a Wendy Velmi dobrá. Z našich odchovů přijeli ještě naše Déčková štěňátka a Edwinek i oni dostali ocenění VD.

Deaneček     Edwin

1.10. slaví naše Energy štěňátka svoje první narozeniny. Všem jim přejeme ještě hodně šťastných let se svými páníčky, spokojený a aktivní život a hodně zdravíčka! Také jim všem moc držíme palce na blížící se rentgeny DKK a DLK!

Tento víkend jsme se mi i naše odchovy zúčastnili výstav. Já s Martinou jsme se vypravily na Slovensko. Posuzování švédského rozhodčího pro nás bylo dost velkou záhadou. Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato byla ve třídě mladých překvapivě VD4 a Bášenka - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere V2 r.CAC ve třídě otevřené. Mnohem lépe se vedlo Sárince - Deep Desire Brdské zlato a Deanečkovi - Deep Devotion Brdské zlato na klubové výstavě na Konopišti. Od anglických rozhodčích dostali po důkladném posouzení oba ve velké konkurenci známku Výbornou a Deaneček si vyběhal i krásné 4. místo ve třídě mladých! Na Konopišti se předvedla i Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata, která zabodovala ve třídě otevřené, získala 2. místo a titul r.CAC! Moc všem gratulujeme!

Sourozenci Sárinka a Deaneček

18.-20.9. probíhaly v Třeboni MVZPR, kterých se již tradičně účastníme. Tentokrát pro velký zájem proběhly jako zkoušky dvojité a organizátorům patří obdiv, že vše zvládli na jedničku. Zkoušky byly jako tradičně perfektně připraveny, byly vybrány krásné a velmi náročné terény. Posuzovali zkušení rozhodčí, velmi přísně ale spravedlivě a přesně podle zkušebních řádů. Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato mi dělala velkou radost, pracovala velice pěkně a podávala vyrovnaný výkon. Je vidět, že si konečně zvyká na zkouškovou atmosféru a její výkon se stabilizuje. První den jsme absolvovali pole a vodu. V poli dostala Jilly 3 jen při slídění, jinak pracovala na samé 4. Vodu předvedla perfektní na samé 4 i s pochvalou. Druhý den jsme zvládli velmi těžký čtverec v lese za 3, ale osudnou se téměř celé naší skupince stala vlečka srstnaté v lese. Uspěla na ní jen jediná fenečka ze skupiny. Podle rozhodčích byla v lese nejspíš divoká prasata a psi nechtěli do těch míst jít a vraceli se zpátky. Jilly vypracovala vlečku hezky až skoro ke kusu, ale vždy ve stejném místě se vyděsila a mazala zpátky k paničce. Byla to smůla, ale tak to na zkouškách někdy bývá.

  

O víkendu 12. - 13.9. jela Martina s Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere do maďarského Kecskemétu na dvoudenní výstavu. Oba dny byla Bambou s pěkným posudkem Výborná 2. za maďarskou fenkou, která vyhrála oba dny BOB.

12.9. složila úspěšně KPZ pro změnu naše Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Jeli jsme na ně jen kousek od nás do Vacíkova. Jilly pracovala moc hezky, ve všech disciplínách na samé 4, až na vlečku pernaté. Tam bohužel dostala díky nekorektnímu posouzení známku 3 pro druhé nasazení i když zvěř mi předávala za 3 minutky a podle zkušebního řádu u retrívrů počet nasazení známku neovlivňuje. Z I. ceny a Jillynky pěkné práce máme radost, jen jí kalí že kvůli nekorektnímu posuzování přišla o čekatelství šampionátu práce, které si zasloužila. Zkoušky byly velice pěkně připravené v krásném prostředí, s bezchybnou organizací a mezi vůdci byla moc hezká atmosféra.

Máme konečně kompletní zdravotní výsledky všech štěňátek z Vrhu Crazy. Oli - Crazy Sugar Sun Brdské zlato absolvovala RTG kloubů ve věku 2,5 roku s výsledkem DKK 2/2, DLK 0/0 a OCD negativní. Olinka má také zdravé srdíčko a štítnou žlázu.

O víkendu 5.-6.9.2009 se Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere zúčastnila Severočeského derby. V sobotu úspěšně složila SZVP. Známky měla moc pěkné, ale bohužel jí limitní známka ze složité dohledávky kachny hodila až do třetí ceny. Počasí bylo velmi větrné, pršelo a dohledávka byla přes zrcadlo do rákosí. Pro psi bylo velmi obtížné se v těžkém terénu pohybovat. Jsme moc rádi, že Bambou i přesto zkoušky úspěšně dokončila. Na nedělních PZ už holkám nezbývalo sil a bohužel je nedokončily.

Aby nebylo štěňátek málo, narodila se další Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátka v CHS Astral Sky. Šampionka Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato se stala maminkou 3 kluků a 4 holčiček. Štěňátka jsou silná, vitální, mají pěkné hlavičky a už od narození pigmentaci na nosíku a tlapkách. Kožíšky mají od světle zlaté barvy po zlatou. Blahopřejeme a všem jim přejeme hodně zdraví a šťastný život!

Skyinky štěňátka těsně po porodu

A opět jsou tu další štěňátka po našem Finském šampionovi Rimim - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato. V CHS Go Boom´s se fenečce Karvin Keep Sweet narodilo 7 štěňátek, 4 kluci a 3 fenečky. Gratulujeme hrdým rodičům a přejeme hodně zdravíčka a hodné páníčky!

Rimiho štěňátka v CHS Go Boom´s první den na světě

5.9. - Dnes nám velkou radost udělala naše Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato. Zopakovala svoje vítězství z neoficiálních PZ v Roudné tentokrát na oficiálních PZ v Benešově. Přes silný vítr a dlouhé čekání pracovala moc hezky a ze všech disciplín si odnesla plný počet bodů. Obzvlášť statečně si poradila s obřím zajícem na vlečce srstnaté, s kterým měli co dělat i o hodně větší ohaři :o)

Cori

Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato se stal ve Finsku opět hrdým tatínkem. Fenečce Luckyangel se narodilo 6 pejsků a 3 fenečky. Gratulujeme a přejeme jim pevné zdraví a hodné páníčky!

31.8. oslavila naše francouzská princezna Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere svoje druhé narozeniny. Je to k neuvěření, jak čas rychle letí a z malé chlupaté kuličky je zlatá retrívří slečna se vším všudy, která nám dělá samou radost. Bášenko, přejeme ti ještě spoustu šťastných let v plném zdraví!

29.8. - Jsme se s našimi pejsky i odchovečky rozjeli na MVP do Mladé Boleslavi. Pro většinu našich Energiserů to byla premiéra ve třídě mladých. Výstava byla velice silně obsazená a tak měli zlaťáci pro sebe dva kruhy. Počasí nám přálo a po tropických vedrech byl příjemný polojasný den bez vedra a deště. Ve třídě mladých pejsků se předvedli Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato a Edwinek - Energy for Love Brdské zlato. Deaneček dostal od pana rozhodčího pěkný posudek, ale bohužel známku VD. Edwinek se poprvé předváděl s paničkou a poprvé ve třídě mladých a šlo jim to pěkně a vyběhali si Výbornou. Také všechny 3 Edwinkovi sestřičky Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato a Tessinka - Energy Angel Brdské zlato si vyběhali Výbornou a Wendy v silné konkurenci 15 starších feneček ještě krásné 4. místo. V mezitřídě dostala Výbornou i Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere i přesto, že paní rozhodčí preferuje světlé fenky. Nejlépe se vedlo mamince Éček Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato, která obsadila 2. místo s titulem r.CAC ze 6 feneček ve třídě pracovní. Výstavy se zúčastnila také Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata, která byla třetí v silně obsazené třídě otevřené. Děkujeme všem majitelům našich odchovečků, díky kterým jsme si výstavní sobotu báječně užili! Na výstavě se v sobotu předvedl i Rico - Energy Hunter Brdské zlato. Získal pěkný posudek Výbornou a krásné 2. místo.

MVP Mladá Boleslav 29.8.2009: Wendy - necelých 11 měsíců     Kaylee

Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato se s páníčkem vypravil na další loveckou výpravu do Laponska. Prokázal, že je nejen krasavec z výstavních kruhů, ale že dokáže také skvěle a spolehlivě pracovat i ve velice těžkých terénech Laponska. Máme z šikulky Rimiška velikou radost a děkujeme jeho páníčkům, že se mu tak věnují!

    

18.8. - Zdá se to neuvěřitelné, ale naše první štěňátka slaví již svoje páté narozeniny. Milli, Sky, Ketty, Otíku, Artíku a Toníku přejeme Vám ještě spoustu krásných let se svými milovanými páníčky a hodně zdravíčka !!! Vzpomínáme i naší milovanou Aireenku, která na nás čeká za duhovým mostem.

16.8. složila svou první loveckou zkoušku naše Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato a to SZVP v Malešově. Jako první disciplínu vybrali rozhodčí zákeřně klid na stanovišti, takže jsem raději nabuzenou Wendulku plnou energie nechala na vodítku. Zvládla to ale bez problémů a pokračovali jsme dál na vodu. Handling i kachnu z hluboké vody zvládl náš malý energiser bez problémů na samé 4. Následovalo vodění, pro nás velice těžké, protože bylo po hrázi rybníka a kolem místa, kde se předtím dělaly disciplíny. Na vodítku Wendy předbíhala, zpátky bez vodítka šla pěkně, takže výsledně zasloužená 3. Následoval marking, kde mě Wendy opravdu překvapila, protože udělala to co ještě nikdy v životě a vyběhla bez povelu o cca. 2 sekundy dříve. Předposlední disciplína byla dohledávka kachny v rákosí, kde Wendy předvedla krásnou práci. Na jeden povel běžela přímo do cílového prostoru, který energicky prohledala a kachnu za chvilinku vzorně přinesla. Poslední disciplína slídění v rákosí s dohledávkou už probíhala za úmorného vedra. Wendy pracovala nádherně, celý prostor energicky prohledala až k vodě, nevyhýbala se ani maliní a hustému porostu. Pracovala samostatně, stačilo mi jen párkrát ukázat rukou. Systematicky proslídila prostor až ke kachně, kterou bez problémů našla a odevzdala. Pochvalu si vysloužila i od rozhodčích. Jako jedna z mála měla Wendy pevný a bezproblémový aport a všechny pomocné známky z přinášení 4. Sečteno a podtrženo, byla jsem z práce naší desetiměsíční puberťačky nadšená. Škoda markingu, který nás hodil do III. ceny, ale tak už to na zkouškách bývá. Je ještě spousta času zkrotit Wendulky nezdolnou energii a temperament a naučit jí, že musí vydržet v klidu čekat, když pracují ostatní. Zkoušek se v sobotu i neděli zúčastnila s paničkou Martinou i Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere, kterým však napoprvé zkouškové štěstí vůbec nepřálo. Oba dny pracovala Bambou moc krásně, šla na samé 4 a nešťastně vypadla na poslední disciplíně. V sobotu na vlečce srstnaté a v neděli na slídění v rákosí s dohledávkou. Příště už jim snad bude štěstí přát více. Zkoušky byly dobře organizované a zajištěné a užili jsme si je pěkně i přes pekelné vedro.

Wendy     Wendy - 10 měsíců

15.8. - tato sobota byla velkým dnem pro desetiměsíčního Jaka - Energy from Czech Brdské zlato. Vyhrál třídu mladých, a pak v konkurenci všech psů také své první CC, BD3 a stal se BOS Juniorem. Strejda Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato si vedl také výborně a byl Výborný 2. ve třídě šampiónů. V neděli byl pak Jake Výborný 4. a Rimi Výborný 2., BD4. Máme obrovskou radost a moc gratulujeme Jakovi, Rimimu i paničce Lissu!

12.8. - Dnes úspěšně složily OVVR v Častoboři ve věku 10 měsíců dvě sestřičky z našeho Vrhu Energy. Kaylee - Energy Sun Brdské zlato ztratila bodíky na vodění, ale důležité disciplíny, tedy aporty a nos, má všechny za 4. Tessinka - Energy Angel Brdské zlato si vedla ve všech disciplínách naprosto suverénně a složila OVVR s plným počtem bodů! Oběma holkám i jejich páníčkům moc gratulujeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů!

Tessinka - 10 měsíců

Již jsme se dozvěděli  oficiální výsledky DKK a DLK i posledního štěńátka z našeho Vrhu Deep. Sárinka - Deep Desire Brdské zlato má stejně jako její bráškové výborné všechny zdravotní výsledky: DKK 1/1, DLK 0/0, OCD rameních kloubů negativní a zdravé srdce a štítnou žlázu. Navíc má Sárinka i negativní vyšetření očí na PRA/CAT/MRD. Máme obrovskou radost a moc blahopřejeme!

Sárinka

Na neděli 9.8. jsme přihlásili naše holky na CAC Esztergom. V sobotu dopoledne jsme stihli ještě cvičení s našimi Energy odchovečky, které se chystají na OVVR a odpoledne jsme už vyrazili na cestu. Přespali jsme u Brna u kamarádky Milky, kde jsme se pomazlili s těhulkou Sky a ostatními zlatíčky. Ráno jsme dorazili bez problémů do Esztergomu. Vše bylo dobře značené a celkově byla organizace na velice dobré úrovni. Trápilo nás jen úmorné vedro. Goldeny posuzovala paní rozhodčí ze Slovenska a to velice rychle, takže stihla všechny za jednu jedinou hodinu. Silně obsazená byla především třída mladých fen, kde byla i Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato. Wendy dostala Výbornou a bezchybný posudek, ale přední místa byla vyhrazena slovenským vystavovatelům. I Jilly - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato skončila ve třídě pracovní na 2. místě za slovenskou fenečkou. Nejúspěšnější byla tedy Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere, která si odvezla 1. místo s titulem CAC a stala se čekatelkou dalšího šampionátu. Po výstavě se holky vykoupaly v krásně čisté řece u výstaviště a domů jsme dorazili bez problémů ještě před večeří.

Ve Finsku se zúčastnil výstavy také náš odchoveček Rico - Energy Hunter Brdské zlato. Získal pěkný posudek, ale ještě musí hodně zapracovat na předvedení, hlavně v pohybu, takže to tentokrát byla pouze známka VD.

Rico - 10 měsíců

Dostali jsme výbornou zprávu z Brna z CHS Astral Sky, na cestě jsou další Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátka. Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato čeká štěňátka s mladým francouzským krasavcem Ashbury Conan Doyle. Moc gratulujeme a přejeme hlavně hodně zdravíčka!

Sky

2.8. se konala ve Finsku další výstava, kde se našim klukům velmi dařilo. Jake - Energy from Czech Brdské zlato vyhrál ve svých 10 měsících nejen třídu mladých, ale také titul r.CC ! Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato se nedal zahanbit a vyhrál třídu šampiónů. Moc oběma klukům gratulujeme a samozřejmě také jejich paničce Lissu!

Jake - 10 měsíců     Rimi - 2,5 roku

30.7. - A už máme výsledky dalšího brášky z Vrhu Deep. Jim - Deep Delight Brdské zlato DKK 0/0, DLK 0/0, OCD rameních kloubů negativní a zdravé srdce a štítnou žlázu. Máme velikou radost a doufáme, že i sestřička bude mít stejně krásné zdravotní výsledky jako oba bráškové! Jim je stejně jako jeho bráška k dispozici řádně uchovněným goldením slečnám od 28.12.2009 :o))

Jim

29.7. - Dnes jsme se dozvěděli první zdravotní výsledky z Vrhu Deep. Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato DKK 1/1, DLK 0/0, OCD rameních kloubů negativní a zdravé srdce a štítnou žlázu. Máme velikou radost! Deeneček je tedy k dispozici řádně uchovněným goldením slečnám od 28.12.2009 :o))

Dean

Kluci ve Finsku se zúčastnili další výstavy. Jake - Energy from Czech Brdské zlato byl ve svých 9 měsících poprvé ve třídě mladých. Získal od přísného rozhodčího 2. místo, ale stejně jako všichni ostatní pejsci ve třídě mladých známku Velmi dobrý, že je ještě štěně a potřebuje vyspět. Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato byl Výborný 2 ve třídě šampiónů a celkově 4. nejlepší pes.

Jake - 9 měsíců

Tatínek naší Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" Hiekkakankaan Go-Go-Gunnar je ve svém věku 12,5 let stále ve vynikající kondici. Na speciální výstavě - Summer Golden Show vyhrál třídu super veteránů nad 10 let a získal dokonce i titul BIS veterán! Moc a moc gratulujeme a přejeme ještě hodně let v plné kondici!

Gunnar - 12,5 let     Gunnar - 12,5 let

V sobotu 25.7. jsme se s Jillinkou - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato zúčastnili SZVP v Dunajovicích. V úmyslu jsme měli opravit si II. cenu na první, ale štěstí nám tentokrát nepřálo. Jilly šla spolehlivě na samé 4, ale osudnou se nám stala dohledávka kachny v rákosí. V silném větru směrem na vodu to bylo velice těžké a Jilly bohužel kachnu v časovém limitu nedohledala. Z naší šestičlenné skupiny došli jen dva pejsci, fenečka flata a jediný zástupce slídičů špringeršpaněl. Zkoušky byli velice dobře připravené a probíhaly v přátelském duchu.

Jilly - SZVP Dunajovice

Velikou radost nám udělal Oťka - Allain Brdské zlato, který úspěšně složil záchranářskou zkoušku plošného vyhledávání stupně A - ZPV A, podle hasičského zkušebního řádu. Zkouška se skládala ze 3 částí. Z Poslušnosti, Dovednosti a pak z plošného vyhledávání osob na ploše 22 500m čtverečních těžkého terénu. V prostoru jsou 2-4 osoby, psovod neví, kolik jich tam je. Osoby mohou být ukryty v úrovni, pod i nad úrovní terénu, max. do výšky 3 m. Osoby mohou sedět, ležet nebo stát. Pes musí najít a označit všechny osoby v limitu 30 minut. Otík našel úspěšně všechny 3 ukryté osoby :o) Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v další práci!

18.7. - Se NVP v Mladé Boleslavi zúčastnili 3 naše odchovečky. Všichni byli ve třídě mladých, která byla velice silně obsazená. Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato dostal překvapivě známku VD a doporučení přibrat!  Jimánek - Deep Delight Brdské zlato si vyběhal Výbornou. Premiéru ve třídě mladých měla také ve svých 9  měsících Tessinka - Energy Angel Brdské zlato a i ona dostala známku Výborná.

bráškové Jimánek a Deaneček

13.7. - Dnes oslavil náš kokří dědeček Benýsek své 13. narozeniny. Přejeme mu, aby mu ještě dlouho vydržel jeho neutuchající temperament a zdravíčko!

11.7. - Dnes slaví svoje krásné 7. narozeniny naše pramáti Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U". Mimiško, přejeme ti ještě spoustu krásných let s námi, aby ti zdravíčko sloužilo stejně perfektně jako dosud a aby ti tvoje dětičky, vnoučátka a pravnoučátka dělali jen samou radost! Máme tě moc rádi!

    

8.7. - Opět nám udělal obrovskou radost jeden z našich odchovečků. Malá Tracynka - Energy Dance Brdské zlato si vedla skvěle na OVVR na Slapech a ve věku 9 měsíců tyto OVVR vyhrála !!! Moc a moc gratulujeme a přejeme ještě hodně dalších pracovních úspěchů!

Tracy

28.6. Oslavili svoje první narozeniny štěňátka z našeho Vrhu Deep. S Deanečkem - Deep Devotion Brdské zlato a Jimánkem - Deep Delight Brdské zlato jsme je oslavili společně na táboře v Roudné a velkou gratulaci posíláme také sestřičce Sárince - Deep Desire Brdské zlato! Všem jim přejeme spoustu zdraví, radosti a šťastný život se svými páníčky!

Týden od 26.6. do 6.7. jsme strávili na výcvikovém táboře v Roudné. Bylo nám tam moc fajn a chtěla bych velice poděkovat všem organizátorům a výcvikářům za obětavou práci a nejvíce hlavní organizátorce Irence Zárubové! Na táboře se cvičilo v šesti skupinách po 7 psech na OVVR, vyšší lovecké zkoušky a na ZZO. Na tábor jsem jela jen s Wendulkou - Energy for Fun Brdské zlato, abych se mohla dostatečně věnovat jí a také své výcvikové skupince, která se připravovala na OVVR. Ve středu se konaly pro všechny zájemce OVVR nanečisto, aby si všichni zkusili, co je pak doopravdy čeká. Plánovala jsem nastoupit i s Wendulkou i když je ještě na oficiální OVVR moc mladá, ale Wendy na to měla jiný názor a ráno předtím se rozhodla začít poprvé hárat. Takže místo zkoušky jsme nastoupili do auta a jeli rychle domů, vyměnit háravku Wendulku za Mimišku a Corinku. Hned další den jsme si dodali odvahy a statečně s Corinkou - Crazy Corazon Brdské zlato nastoupily na PZ nanečisto i když celý rok vůbec nic necvičila a ležela doma na gaučíku. PZ probíhaly přesně podle zkušebního řádu a posuzovali je rozhodčí z výkonu k tomu oprávnění. Corinka mně překvapila, pracovala moc krásně a PZ vystřihla s jedinou trojkou ze slídění s dohledávkou. Stala se tak vítězkou zkoušek a dostala krásný pohár a medajly. V těsném závěsu za ní, hned na druhém místě skončila naše francouzská princezna Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere. Bášenka cvičila disciplíny PZ poprvé na táboře, za těch pár dní udělala velký kus práce a prokázala své vrozené dispozice pro loveckou práci. Prostě nám obě holčičky udělali obrovskou radost! V pátek už šlo do tuhého a přišly na řadu opravdové oficiální OVVR. Z našich odchovečků se zúčastnili bráškové Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato a Jimánek - Deep Delight Brdské zlato a také Mimišky vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata. Všichni tři OVVR úspěšně složili i když si svou daň trochu vybrala únava a u kluků právě doznívající puberta :o) Děkujeme všem páníčkům našich odchovů, kteří se tábora zúčastnili a svým pejskům se celý týden intenzivně věnovali a moc jim blahopřejeme k úspěšnému složení OVVR !!!

V neděli jsme ještě stihli navštívit Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátka v CHS Libošovská Blata. Holčičkám se vede výborně, jsou to malé chlupaté kuličky, velmi podobné svojí mamince ve stejném věku. Mají krásné hlavičky a pigment, spoustu srsti a pěknou stavbu těla.

    

Báječná zpráva nám přišla z Třebíče od paničky Ebinky - Energy Star Brdské zlato. Bylo to překvapení a o to větší nám udělalo radost. Šikulka Ebi jde ve stopách své maminky i babičky a jako další z našich odchovů složila úspěšně CT zkoušku. Je ještě prcek, takže se jednalo o CT zkoušku štěňat 19.6. na zámku v Křižanově. Moc děkujeme, blahopřejeme a přejeme hodně radosti v další práci!

21.6. - Velikou radost nám dnes udělala Sárinka - Deep Desire Brdské zlato, která se svou paničkou složila OVVR v I. ceně s plným počtem bodů ve věku 11 měsíců. Bohužel se organizátoři rozhodli dát pohár vítěze zkoušek o rok starší fence, která aportovala zvěř. Pro nás je ale samozřejmě vítězkou Sárinka a moc jí blahopřejeme k prvnímu pracovnímu úspěchu a přejeme ještě mnoho dalších!

    

20.6. - Dnes nám přišlo několik milých výstavních zpráv od našich odchovů. Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato byl na oblastní výstavě v Kunraticích V2 ve třídě mladých a ve Finsku Jake - Energy from Czech Brdské zlato BOS Puppy a jeho strejda Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato Výborný ve třídě šampiónů. Skvěle si vedla také Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnučka Abinka - Via Abigail Libošovská Blata na krajské výstavě, zvítězila nejen ve třídě otevřené, ale stala se i Krajskou vítězkou a domů si odvezla dva poháry! Všem moc gratulujeme!

Jake - BOS Puppy

My jsme také nezaháleli a s Jillinkou - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato jsme si vyzkoušeli naše historicky první WT v Milovicích. Den jsme si krásně užili a zkusili zase něco nového. Jilly obstála na svých prvních WT se známkou Velmi dobře a ze 14 pejsků v třídě E skončila na 7.-8. místě. Pocity ze zkoušek jsou rozporuplné, hlavně co se týká posuzování. Až do vyhlášení jsme nevěděli kolik máme z které disciplíny bodů a ani slovo hodnocení práce psa od rozhodčích i na vyhlášení jsme se dozvěděli jen celkový součet bodů za všechny disciplíny. S WT nemám zkušenosti a netuším tedy, co jsme dělali správně a co špatně, za co se body sráží a za co ne. V dalším výcviku a přípravě by určitě velmi pomohlo, kdyby rozhodčí alespoň v rychlosti označil chyby, které pejsek udělal a za co byl penalizován a nebo naopak vyzdvihl, co bylo správně. Jediná poznámka k naší práci byla, že málo pískám a to mi věru mnoho nepomůže naší práci zlepšit... Jinak nebylo organizátorům co vytknout, vše bylo výborně připraveno a zajištěno a nálada výborná.

14.6. Po náročné sobotě nás čekala ještě náročnější neděle. Trochu nerozumně panička naplánovala Jillince - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato po výstavě ještě SZVP. Počasí bylo přímo tropické a spolu s únavou z předešlého dne vykonalo své. Jillynka šla zpočátku výborně v samých čtyřkách, ale kolem poledne došly ve vedru síly. Na vodění už to nebyl obvyklý Jillynky výkon a předbíhala, jen aby už byla zpět ve stínu. Poslední dvě disciplíny byly zrovna ty nejnáročnější, slídění a pak dohledávka v rákosí. Jilly je zvládla s vypětím posledních sil, ale nakonec přece jen obě kachny našla a vzorně donesla. Nakonec jsme získali pěknou II. cenu a poučení pro paničku pro příště, že má nechat Jillíka před zkouškou pořádně odpočinout :o) Organizace zkoušek byla výborná, nálada a atmosféra skvělá, posuzování korektní a spravedlivé a terény těžké. Děkujeme organizátorům, rozhodčím i všem zúčastněným za krásně prožitý den!

13.6. se poprvé konala NVP v Klatovech. Není to od nás daleko, tak jsme vyrazili v silné sestavě a přijelo také spousta našich odchovů. Organizátoři vše zvládli napoprvé velice dobře, jen to parkování bude třeba pro příště lépe zorganizovat. Bylo nás tam hodně, tak to vezmeme pěkně popořádku :o) První nastoupil Edwinek - Energy for Love Brdské zlato, který je teď na pár dní u nás, než se vrátí páníčci z dovolené. Výstavu zvládl skvěle i se mnou bez paničky, moc hezky se předvedl a získal krásný posudek a známku Velmi nadějný 1. Hned po Edwinkovi přišli na řadu Déčkoví bráškové Jimánek - Deep Delight Brdské zlato a Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato. Jimánek přijel tentokrát jen s paničkou bez své oblíbené handlerky, tak jsem ho vzala do kruhu taky já. Bratrský boj vyhrál tentokrát Deaneček a odvezl si tedy z Klatov svůj první titul CAJC. Jimánek byl hned za bráškou v těsném závěsu Výborný 2. Další na řadě byla silná sestava našich Energy holčiček ve třídě dorostu. Holky nenechali nic náhodě a obsadily všechna 4 první místa. Princeznička Tessinka - Energy Angel Brdskéé zlato získala ocenění Velmi nadějná 1., naše Wendy - Energy for Fun Brdské zlato Velmi nadějná 2., Kaylee - Energy Sun Brdské zlato Velmi nadějná 3. a Tracy - Energy Dance Brdské zlato Velmi nadějná 4. Hned po dorostu nastoupila do početné třídy mladých Sárinka - Deep Desire Brdské zlato. Panička jí na předvedení také svěřila mně a Sárinka se opravdu snažila a hezky se předvedla. Jen ke konci už bylo vidět, že je jí v hustém kožíšku hrozné vedro. Sárinka získala Výbornou a krásné 2. místo. Poslední se předvedla ve třídě otevřené maminka Éček Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Ani ona se nedala zahanbit a získala Výbornou, 2. místo a titul r.CAC. První místečko jí uteklo podle slov paní rozhodčí jen o fousek, ani ve vedru nezkrotila svůj temperament a v závěrečných kolečkách si vesele poskočila. Moc mně těší údiv a pochvala paní rozhodčí, že už dlouho neviděla tolik kvalitních odchovů z jedné chovatelské stanice pohromadě! Díky všem majitelům našich pejsků, že přijeli a svoje svěřence tak krásně předvedli!

Éčkové sestřičky Tessinka, Wendy, Kaylee a Tracy :o))

Ani kluci ve Finsku mezitím nezaháleli a získali další výstavní ocenění. Jake - Energy from Czech Brdské zlato už si na výstavní atmosféru výborně zvykl a tentokrát vyhrál dokonce titul BOB Puppy ! Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato nenechal soutěžit svého synovečka samotného a získal ocenění BD4 (4. nejlepší pes plemene). Opět posíláme gratulace do Finska, kiitos Lissu!

Jake - BOB Puppy     Jake - BOB Puppy

Skvělý výstavní víkend měli naši kluci. V sobotu se na prestižní klubové výstavě RK v Oslavanech skvěle předvedl Jimánek - Deep Delight Brdské zlato. Od Anglické rozhodčí získal krásný posudek a vyhrál silně obsazenou třídu mladých a svůj první titul CAJC ! Úspěšní byli i naši finští kluci, kteří se vypravili na velkou mezinárodní výstavu do estonského Tallinu. Jake - Energy from Czech Brdské zlato zvládl svou výstavní premiéru skvěle i s velkým cestováním, dostal výborný posudek a ocenění Velmi nadějný 2. Rimi - Fi & Est CH Be My X-mas Star Brdské zlato zaválel ještě lépe a ke svému titulu Finského šampiona přidal ještě titul Champion Estonska a to ve věku 2,5 let! Jsme na všechny naše kluky moc pyšní a posíláme veliké gratulace!

KV Oslavany 6.6.2009 - Jimánek V1 CAJC     Jake & Rimi

Zatímco kluci bojovali ve výstavních kruzích, my jsme si báječně užívali první velké víkendové setkání naší CHS - Brdské zlatíčko 2009 v Roudné u Soběslavi. Sobota patřila nácvikům disciplín OVVR a odpoledne si pak všichni vyzkoušeli i zkoušky nanečisto. Pohárek za první místo si odnesla šikulka Sárinka - Deep Desire Brdské zlato, stříbrnou medaili zkušený matador Cassidy - Be My Heart Brdské zlato (na kterého jsme byli samozřejmě hooodně přísní) a bronzovou příčku obsadila Cassíkova moc šikovná dceruška a nejmladší účastnice našeho setkání Jessica Alba Misantos. Nedělní dopoledne jsme hlavně pro naše nejmladší uspořádali malou výstavu, aby si vše vyzkoušeli, než půjdou do kruhu "na ostro" a věděli co je čeká. Všichni se moc snažili a vedli si v kruhu výborně. Titul BIS Brdské zlatíčko a pohárek získala táborová princeznička Tessinka - Energy Angel Brdskéé zlato, z které roste moc krásná fenečka. Na druhém místě se umístila její setřička Kaylee - Energy Sun Brdské zlato, která měla s paničkou poctivě natrénováno, stejně jako Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato, který obsadil třetí příčku. Zbylý čas jsme vyplnili povídáním o všem kolem našich zlatíček. Děkuji moc všem majitelům našich odchovů, kteří mohli přijet a pevně doufám, že se jim víkendovka líbila!

27.5. - Na světě jsou další Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátka. V CHS Libošovská Blata se mamince Kettynce - Amy-Bett Brdské zlato narodilo 8 krásných štěňátek, 6 holčiček a 2 chlapečci. Porod šel hladce a bez komplikací a maminka i štěňátka jsou v pořádku. Všechna štěňátka jsou již zadaná. Gratulujeme a přejeme Kettynce i jejím dětičkám hodně zdravíčka a krásný život!

25.5. - Po propršeném pátku jsme se trochu s obavami vydali v sobotu ráno na výstavu do Litoměřic. Ale počasí bylo celý den nádherné a pro vystavování přímo ideální. Nepršelo, bylo jen pár mráčků a přitom nebylo vedro. Do Litoměřic jsme se vydali i s Martinou a Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere, ale Bášenku jsme se nakonec rozhodli nevystavit, je opravdu hodně vylínalá a české CACíky už má letos dva. V kruhu nás čekala změna rozhodčího, Mgr.Ovesná si potrpěla u pejsků především na pohyb, tak jsme se tentokrát v kruhu naběhali, jako už dlouho ne :o) Pro naší Wendy - Energy for Fun Brdské zlato to ale byla výhoda, protože pohyb je její velkou předností a svou třídu dorostu vyhrála s oceněním Velmi nadějná 1. Soutěž o BIS dorost se v Litoměřicích nekonala, tak jsme hned vyrazili do Děčína za kamarádkou Irenkou a jejími štěňátky - CHS Pure Soul. Celé odpoledne jsme si užívali krásných chlupatých kuliček a setkání s přáteli. Bylo nám spolu moc fajn! Fotky malých lumpíků i první pokusy o postoje najdete v tomto FOTOALBU.

Rico - necelých 8 měsíců     Rico - necelých 8 měsíců

V sobotu měl svou výstavní premiéru ve Finsku Rico - Energy Hunter Brdské zlato. Byl moc šikovný, pěkně se předvedl a ve třídě dorostu získal ocenění Velmi nadějný 2 a pěkný posudek. Gratulujeme!

Ač je to k neuvěření, naše Crazy štěňátka právě oslavila druhé narozeniny! Všem moc gratulujeme, přejem hodně zdravíčka, vždy plné mističky, dlouhé procházky a ještě spoustu šťastných let s milujícími páníčky! Elliotte, Sammy, Myo, Corinko, Daisynko i Olinko máme Vás všechny moc rádi, ať už jste blízko nebo daleko za oceánem!

Crazíci před dvěma roky :o)

19.5. absolvovali naše holky a některé naše odchovečky vyšetření očí na dědičná oční onemocnění. Pan doktor Gbelec byl tak moc hodný, že naše pejsky vyšetřil přímo u nás doma. Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato, Cassík - Be My Heart Brdské zlato, Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato, Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere, Sárinka - Deep Desire Brdské zlato, Wendy - Energy for Fun Brdské zlato, Tessinka - Energy Angel Brdské zlato i Jurášek - Energy Storm Brdské zlato mají oči v pořádku a zdravé. Děkujeme všem, kteří mohli na vyšetření přijet a hlavně panu doktorovi za obětavost! Z výsledků všech našich 8 pejsků máme velikou radost!

Svou první výstavu absolvovalo první štěňátko z našeho finského Energy trojlístku. Kirppu - Energy for You Brdské zlato se moc hezky předvedla, získala výborný posudek a ocenění VN1 a BOB Puppy !!! Moc gratulujeme k prvnímu úspěchu a přejeme ještě mnoho dalších!

Kirppu - 7,5 měsíce

A ještě jedna krásná zprávička z Finska. Na světě jsou Rimiškova - Fi CH Be My X-mas Star Brdské zlato druhá štěňátka. Mamince Herttě se narodilo 6 štěňátek, 4 kluci a 2 holčičky. Přejeme jim všichni a hlavně babička Mimi, hodně zdravíčka a krásný život!

Tento výstavní víkend velmi poznamenali nezodpovědní a bezohlední lidé, kteří nechávají všude v naší přírodě odpadky a střepy. Hned 3 z našich pejsků si pořezali tlapky i když každý jindy a na jiném místě. Příroda je prostě zaneřáděná všude :o(( Nejhůře dopadla Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere, ve středu si rozřízla hluboko celý polštářek a po zašití silně kulhala. Nemohla na výstavu tedy vůbec jet. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato už měla tlapku téměř zahojenou, ale na betonu výstaviště v Bratislavě se jí ranka na polštářku otevřela a bohužel pak v kruhu mírně kulhala. Pořezaná tlapka stála lepší umístění i Deanečka - Deep Devotion Brdské zlato, protože i on v kruhu zakulhal. A jak jsme tedy dopadli? Já s holkama v Bratislavě v sobotu u rakouského rozhodčího p.Berchtolda předsedy rakouského RK velmi dobře, v neděli se naše holky slovenskému rozhodčímu p.Sakalíkovi z nějakého důvodu nelíbily. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato byla po oba dny v dorostu VN (pořadí na Slovensku nezadávali). V sobotu se moc pěkně předvedla i v odpolední soutěži, v neděli už jsme na ní nečekaly a raději jeli domů. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato byla díky nešťastné tlapce oba dny VD1. Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato je v krásné kondici a hezky se předvedla. V sobotu dostala od rakouského rozhodčího ocenění V1, CAC a r.CACIB. V sobotu od slovenského rozhodčího VD3. Naše odchovečky bojovali na KV na Hluboké. Sárinka - Deep Desire Brdské zlato se bohužel vůbec nechtěla předvádět a dostala známku VD. Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato v sobotu získal Výbornou v silně obsazené třídě mladých, výborných bylo zadáno pouze 5. V neděli už byla znát námaha na pořezané tlapce, bohužel v kruhu zakulhal a byla z toho známka VD i přes pěkný posudek. Po mateřských povinnostech se vrátila do kruhu i Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato, anglickým rozhodčím se moc líbila, v sobotu dostala ve třídě šampiónů V2 r.CAC a v neděli V1 CAC a Vítěz speciální výstavy. Všem moc děkujeme za účast a předvedení a přejeme, aby příště už tlapky nebolely!

Jilly - CAC & r.CACIB

Další výstava nás čekala hned následující sobotu v Praze Letňanech. Na této mezinárodní výstavě posuzoval pan rozhodčí Salas ze Španělska. Velmi netradičně šli na řadu tentokrát první fenečky. Wendy - Energy for Fun Brdské zlato byla s pěkným posudkem VN2 ve třídě dorostu. Vytknut jí byl jen výše nesený ocas, což naše veselé štěňátko občas dělá, když je kolem tolik pejsků, lidí a jiné zábavy :o)) Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere vyhrála mezitřídu a přidala si do sbírky další titul CAC i přes svůj opelichaný kožíšek. Opravdu velkou radost mi udělali naši kluci. Edwinek - Energy for Love Brdské zlato se líbil panu rozhodčímu z naší "rodinky" nejvíc a hodně ho chválil. Edwinek s paničkou celý týden pilně trénovali a opravdu se povedlo jeho temperament trošinku zkrotit a předvedl se lépe než v Budějovicích, hlavně v pohybu. Edwinek vyhrál třídu dorostu s moc pěkným posudkem. Jako poslední zástupce naší CHS se předvedl Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato ve třídě mladých. Den před výstavou si rozřízl tlapku a byl na šití, ale naštěstí to na jeho pohybu nebylo vidět a nekulhal. V silně obsazené třídě se ve svých 10 měsících vůbec neztratil, dostal krásný posudek a nádherné druhé místečko a známku Výborný. Všem moc blahopřejeme a děkujeme za účast!

Wendy - 7 měsíců       Edwinek - 7 měsíců

Výborná zpráva nám přišla také z Finska. Na světě jsou první štěňátka našeho finského šampióna Rimiška - Fi CH Be My X-mas Star Brdské zlato. V CHS Vutukan se narodilo 5 krásných holčiček a jeden kluk jako buk :o))

Rimiškova štěňátka

V sobotu 25.4. se za krásného slunečného počasí konala MVP v Českých Budějovicích. Jillynka hárá a tak jsme se tam vydali s její dceruškou Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a s Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere. Wendulka se krásně a vesele předvedla ve třídě dorostu a dostala krásný posudek s oceněním VN1. Bambou bohužel začala masivně línat a tak i přes pěkné předvedení a posudek obsadila v mezitřídě druhé místo s titulem r.CAC. Výstavní premiéru jsme v Budějovicích zvládli i s Edwinkem - Energy for Love Brdské zlato. Na předvedení bude muset s paničkou ještě hodně pracovat, ale i tak získal krásný posudek a ocenění VN1, stejně jako sestřička Wendulka. Poprvé ve třídě mladých se v necelých 10ti měsících ukázali Sárinka - Deep Desire Brdské zlato a Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato. Sárinka získala Výbornou ve velice silné konkurenci, Deaneček tentokrát bohužel jen VD. Oba mají hezké posudky, jen Deanečkův pohyb se zdál panu rozhodčímu ještě příliš mladistvý. Na výstavě bylo i několik vnoučátek naší Mimišky. Absolute Magic Astral Sky byla VD ve třídě mladých a sestřičky Valentina, Vicky a Viktorie Libošovská Blata byly Výborné ve třídě otevřené, Valentina i s druhým místečkem a titulem r.CAC. Všem gratulujeme a děkujeme za účast, milé setkání a hezky prožitý den!

Bambou - 20 měsíců     Deaneček

V sobotu se chystají naše odchovečky na výstavu do Budějovic, tak za námi přijeli na stříhání. V Pátek Sárinka - Deep Desire Brdské zlato a v neděli bráškové Dean - Deep Devotion Brdské zlato a Edwin - Energy for Love Brdské zlato. Bráškům jsme udělali pěkné fotečky a Edwinek absolvoval stejně jako jeho sestřičky i předrentgeny DKK a DLK. Jako čtvrté Energy štěňátko má předrentgeny negativní a pěkně se vyvíjející zdravé klouby. Také je stejně jako jeho sestřičky plnochrupý a má nůžkový skus. Máme velikou radost!

Edwin - 6,5 měsíce     Dean - 9 měsíců

Na Velikonoční Bílou sobotu jsme se opět domluvili s našimi odchovečky a kamarády na společné procházce. Sraz byl tentokrát na Strži, kde si pejsci do sytosti užili velkého rybníku, pak menších rybníčků, potůčků, struh i bahnisek :o)) Jak moc si to užívali můžete vidět ve fotogalerii. Z Béček přijel Cassík a Jillynka, Céčka zastoupila Corinka, Déčka Sárinka a Deaneček a z nejmladších Éček přijeli Tessinka, Jurášek a naše Wendulka. Nechyběla samozřejmě ani pramáti rodu Mimiška, naše francouzka Bambou a další psí i člověčí kamarádi. Všem moc děkujeme za krásné dopoledne a těšíme se na další shledání!

První štěňátka z našeho Vrhu Energy mají za sebou předrentgeny DKK a DLK. Sestřičky Tracy - Energy Dance Brdské zlato, Kaylee - Energy Sun Brdské zlato i naše Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato mají krásné zdravé klouby, které se moc hezky vyvíjí. Sedace jsme využili i pro pečlivé spočítání zoubků a všechny naše princezny jsou plnochrupé a mají nůžkový skus. Máme velikou radost a všem přejeme, aby snímky vypadaly stejně krásně i za půl roku při oficiálním hodnocení!

Wendy   Wendy - 6 měsíců

NVP v Ostravě 4.4.2009 jsme se zúčastnili v silné sestavě. Poprvé ve třídě mladých se ve svých 9 měsících předvedl Jimánek - Deep Delight Brdské zlato a v konkurenci o mnoho starších pejsků výtečně obstál. Pěkně se předvedl a vybojoval nejen známku Výbornou, ale i krásné třetí místo. Gratulujeme !!! Pak už byly na řadě holky, první samozřejmě nejmladší Wendulka - Energy for Fun Brdské zlato. Tentokrát už v dorostu, protože ve středu oslavila svoje 6-ti měsíční narozeniny. Ve třídě byla s fenkami o hodně staršími, ale krásně se předvedla a paní rozhodčí se moc líbila, takže nakonec svou třídu vyhrála s oceněním Velmi nadějná 1. Do mezitřídy pak nastoupila Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere s paničkou Martinou a já s naší Corinkou - Crazy Corazon Brdské zlato. Bášence to s Martinou šlo moc hezky a vyběhali spolu Výbornou, 1. místo a titul CAC. Corinku bohužel přepadl akutní průjem přímo v kruhu i když předtím byla při venčení v pořádku, ale i tak se předvedla hezky v postoji i v pohybu. Chybí jí jako vždy jen více faldíků, jinak dostala posudek moc pěkný a ocenění Výborná a 3. místo. Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato se ve třídě otevřené umístila také na krásném 3. místě se známkou Výborná. Na závěr nám pak ještě udělala velkou radost Bášenka, když suverénně vyběhala také titul Národní vítěz! Soutěž o nejlepší dorost se v Ostravě nekonala, tak jsme unavené, ale spokojené zamířily zpátky domů :o))

Corinka - V3     Bambou - V1 CAC & Národní vítěz

28.3. jsme se zúčastnili NVP v Nitře. První se vystavovala malá Wendy - Energy for Fun Brdské zlato ve třídě štěňátek. Běhala i stála moc pěkně v kruhu i později v závěrečných soutěžích. Získala bezchybný posudek a ocenění VN2. Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere vyhrála mezitřídu s titulem CAC a splnila tak podmínky pro udělení titulu Junior Champion Slovenska. Poprvé po štěňátcích se ukázala na výstavě i Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato ve třídě otevřené. Jedenáct dětí jí opravdu nikdo nehádal a získala krásný posudek a ocenění V2 r.CAC :o))

Bambou     Wendy

13.3. - Rimi - Fi CH Be My X-mas Star Brdské zlato nám opět udělal obrovskou radost. Za rok 2008 se stal nejlepším výstavním psem Savo retrívr klubu !!! Moc děkujeme jeho paničce Lissu, která s ním odvedla veliký kus práce!

Rimi - 2 roky    

8.3. - Nám dnes štěstí moc nepřálo, cestou na výstavu nás potkal smyk na zledovatělé vozovce a tím naše cesta do Polska skončila. Naštěstí se nikomu nic nestalo a ani autíčko to neodneslo moc zle. Skvěle se ale vedlo naší finské hvězdě Rimiškovi - Fi CH Be My X-mas Star Brdské zlato poprvé ve třídě Šampionů. Rimi vyhrál třídu šampionů a stal se i nejlepším psem s dalším titulem BOS do sbírky. Moc gratulujeme!

          

Tatínek naší Mimišky Hiekkakankaan Go-Go-Gunnar je ve svých skoro 12 letech stále ve skvělé kondici a vítězí na výstavách. Za rok 2008 se stal třetím nejlepším výstavním psem klubu retrívrů středního Finska, třetím nejlepším veteránem Goldenrigu a nejlepším veteránem psem Goldenringu. Blahopřejeme a přejeme ještě spoustu let v plné kondici!

Gunnar - 10 let a 10 měsíců :o))

Trochu se zpožděním jsme se dozvěděli, že šikovná záchranářka Sheena - Be My Sky Brdské zlato úspěšně složila další zkoušku. Tentokrát RH-LA z lavinových prací. Blahopřejeme!

27.2. - Další skvělá zpráva nám přišla z Brna od páníčků našeho Jimánka - Deep Delight Brdské zlato. I on absolvoval předrentgen DKK a DLK a to se stejně krásným výsledkem jako jeho bráška Dean - Deep Devotion Brdské zlato. Máme obrovskou radost, že oba kluci mají zdravé klouby, které se krásně vyvíjí!

     Jimánek - 7 měsíců

20.2. - Dnes ultrazvuk potvrdil, že náš výlet do Holandska s kamarádkou australskou ovčandou Katie byl úspěšný a Katie čeká štěňátka :o)) Více informací najdete na její internetové stránce. Jedná se o spojení vhodné především pro sport, pasení a hlavně agility, kterému se oba rodiče aktivně a úspěšně věnují.

    

O víkendu 14. a 15. jsme měli velikou radost ze společného venčení s našimi odchovečky. V sobotu jsme se společně prošli s Tracynkou - Energy Dance Brdské zlato a Kaylee - Energy Sun Brdské zlato na Strži a přidaly se k nám i kamarádky Beckinka a Lety se svými páníčky. V neděli jsme měli na procházku ještě větší smečku, v které byli zastoupeny odchovečky z našich vrhů B až E a samozřejmě naše zakladatelka rodu Mimiška a další kamarádi. Děkujeme všem majitelům našich odchovů za krásnou procházku a doufáme, že si to brzy zopakujeme. Spoustu fotek z obou procházek najdete ve Fotogalerii.

Obrovskou radost nám také udělal výborný výsledek předrentgenů DKK a DLK Deanečka - Deep Devotion Brdské zlato, které jsme dělali večer po procházce. Jeho klouby jsou moc krásné a pěkně se vyvíjejí a doufáme, že snímek bude stejný i za pár měsíců při oficiálním posouzení. Deaneček je také plnochrupý a má správný skus :o)

     Dean - 7 měsíců

O víkendu 7. a 8.2. jsme se s našima holkama zúčastnili Brněnské dvoudenní výstavy. Byla to výstavní premiéra naší malé dračice Wendy - Energy for Fun Brdské zlato a v mezitřídě se vystavila Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato. Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere bohužel hárá a nemohla se tedy výstav zúčastnit. Obě holky mi na výstavě dělali moc velkou radost. Wendy se v přeplněné hale i na výstavišti chovala naprosto suverénně, nikoho a ničeho se nebála, s každým pejskem a člověkem se hned chtěla kamarádit a hrát si. Mile mě překvapila i vzornou chůzí na vodítku a perfektním předvedením v kruhu. V sobotu byly ve třídě štěňátek 4 fenečky a Wendy si vyběhala krásné VN2. Corinka se také předvedla moc hezky, její posudek je bez chybičky, až na tu její váhu, za kterou dostala pouze známku VD. V neděli nás trochu provázela smůla. Wendy si až příliš divoce hrála se štěňátkem flata a odnesla to kulháním na přední nožičku. Do nástupu do kruhu to celkem rozchodila, tak nás kamarádi přemluvili, abychom nastoupili. Wendy se opět předvedla moc hezky, ale po čekání v kruhu bylo bohužel kulhání dost znatelné. I přes tento handicap si Wendulka vyběhala VN4 mezi 8 staršími štěňátky. Corinka v mezitřídě získala další bezchybný posudek a vytknuta jí byla opět jen ta váha. Panu rozhodčímu se ale moc líbil její pohyb, takže to tentokrát byla Výborná a dlouho se rozhodoval i o výběru do pořadí. Nakonec z toho zbyla Corinky tradiční "V5" :o)) Ale na váze našeho nežravce intenzivně pracujeme ;o) Z dalších našich odchovečků se výstavy zúčastnila Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato, která byla po oba dny V2 r.CAC ve třídě šampionů a Jimánek - Deep Delight Brdské zlato, který byl v dorostu také oba dny VN2. Moc jejich páníčkům děkujeme, že přijeli svoje miláčky vystavit. Také jsme moc rádi viděli Wendulky sestřičku Ebi - Energy Star Brdské zlato, která se za námi přijela s páníčky do Brna podívat!

Corinka     Wendy - 4 měsíce a 6 dní

Další z dětiček naší Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" jde v jejích stopách. Jimánek - Deep Delight Brdské zlato byl na své první canisterapeutické návštěvě u postižených dětí a vedl si na jedničku s hvězdičkou jako úplný profesionál. Zvládl vše naprosto bez chybička včetně polohování. Máme obrovskou radost, že se s paničkou věnuje právě CT a že mu to perfektně jde!

   

10.1.2009 proběhla letošní první česká NVP v Olomouci. Z naší "rodinky" se zúčastnili Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere, Jimánek - Deep Delight Brdské zlato a Sárinka - Deep Desire Brdské zlato. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato byla sice přihlášená a konečně v srsti a kondici, ale samozřejmě se nám dva dny před výstavou rozhárala :o)) Paní rozhodčí preferovala úplně jiný typ než jsou naši pejsci, hodně světlé a mohutné jedince, ale i tak jsme si domů odvezli pěkné výsledky a posudky. Jimík a Sárinka byli v třídě dorostu nejmladší a nejtmavší zástupci. Jimík získal ocenění VN3 a Sárinka se i bez paničky moc krásně předvedla a získala VN1. Ve třídě mladých se paní rozhodčí o prvním a druhém místě dlouho rozhodovala, ale nakonec první místo přece jen zadala mohutné světlé fence a Bambou získala ocenění V2. Sárinka se pak moc krásně předvedla i v závěrečné soutěži a udělala mi tím velkou radost. Večer a nedělní dopoledne jsme strávili u mých přátel a štěňátek výmaráčků v CHS Ze Sedlákova Dvora. Štěňátka jsme natetovali a načipovali a samozřejmě se s nimi i pořádně pomazlili. Ještě je tam několik stříbrných puclíčků volných!

Sárinka     Bambou

6.1.2009 - První novinky v novém roce si opravdu zaslouží šumění šampaňského. Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" krásný a šikovný syn Rimi - Fi CH Be My X-mas Star Brdské zlato dnes ve Finsku vyhrál první letošní finskou výstavu, získal tituly CC a BOS a stal se jedním z nejmladších držitelů titulu Champion Finska !!! Podmínkou je složení lovecké zkoušky NOU a získání 3 titulů CC z nichž poslední musí být po dosažení věku 2 let. Rimišek oslavil své druhé narozeniny 15.12. a je mu tedy akorát 24 měsíců :o)) CC se ve Finsku nezadává v každé třídě jako CAC u nás, ale jen jednomu psovi a jedné feně z plemene. Rimišek už má na svém kontě 4 CC, ale musel si počkat na ten poslední po druhých narozeninách. Rimiškovi a jeho paničce Lissu moc a moc gratulujeme, jste skvělý team !!!

Radost z výhry :o))

Další zprávička přiletěla také z Finska a oznámila nám, že naše milovaná Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" se stala už dokonce prababičkou. Jejímu vnoučkovi se narodilo 8 štěňátek :o)) Přejeme jim všem šťastný život a hodně zdravíčka a gratulujeme!

Mimišky pravnoučátka     Mimišky pravnoučátka

NAHORU