Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2008

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

19.12.2008 - První Cassíkova - Be My Heart Brdské zlato štěňátka se o víkendu rozeběhnou do nových domovů. Jsou to krásní silní medvídci a přejeme jim šťastný a dlouhý život, hodně zdravíčka a jejich páníčkům spoustu radosti s nimi. Děkujeme CHS Misantos, za pravidelné zprávy o mrňouscích, za fotky a že jsme se na ně mohli přijet podívat i osobně. Za poslední fotečky v postojích a portrétky patří dík Milce Blahákové z CHS Astral Sky. Pevně doufáme, že se nám štěňátka neztratí z očí ani v budoucnu a uvidíme jak rostou :o)

Jenny MisantosJenny Misantos     Jesica Alba MisantosJesica Alba Misantos     James Bond MisantosJames Bond Misantos

Nám už se také blíží loučení i s posledním štěňátkem z Vrhu Energy naší Jillinky - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato. Jake - Energy from Czech Brdské zlato s námi ještě stráví Štědrý den a první vánoční svátky, ale už má zamluvenou letenku do Finska do CHS Delibes´s. 29.12. odletí dělat parťáka strejdovi Rimimu - Be My X-mas Star Brdské zlato. Pevně věříme, že Roni bude paničce Lissu dělat stejně velkou radost a bude stejně úspěšný jako jeho strejda. Nám a hlavně Wendulce - Energy for Fun Brdské zlato se bude po malém lumpíkovi stýskat, ale jsme rádi, že našel ten nejlepší domov a děkujeme Lissu a její rodině za důvěru, že si od nás berou už druhého pejska!

Roni - 10 týdnů     Roni - 10 týdnů

15.12.2008 - Dnes slaví "štěňátka" z našeho Vrhu Be My druhé narozeniny. Všichni nám dělají moc velkou radost a jsme na ně i na jejich páníčky moc pyšní. Jillynko, Sheeničko, Cassíčku, Samíku, Rimišku a Chasíku přejeme Vám všem ještě spoustu spokojených a šťastných let s Vašimi páníčky a hlavně hodně zdravíčka! Máme Vás všechny moc rádi !!!

Moc děkujeme všem majitelům našich štěňátek, kteří za námi jezdí na pravidelné návštěvy! Jsme moc rádi, že můžeme vidět, jak naši prckové rostou a jaké dělají pokroky. V sobotu jsme se pro změnu vypravili na návštěvu my a to do Liberce a Děčína. V Liberci jsme navštívili Samíka - Be My Dream Brdské zlato a jeho paničku, kterým jsme dovezli nového člena smečky, Samíčkova synovečka Energy Flash Brdské zlato. Kluci se hned spřátelili a věříme, že brzy z nich bude nerozlučná dvojka. Dál jsme pokračovali na návštěvku k manželům Hosovým do CHS Apolo thirteen. Tam se nejdřív Wendy - Energy for Fun Brdské zlato 4 velkých labradorů zalekla, ale za chvíly se rozkoukala, vylízala jim misky, okousala uši a nakonec zalehla pelíšek. Nakonec jsme si nechali nejmilejší návštěvu u naší kamarádky Irenky v CHS Pure Soul. S jejíma holkama Arwínkou a Barunkou jsme se krásně proběhli a pak jsme si hezky popovídali u čaje a chlebíčků. Vůbec se nám nechtělo odjíždět zpátky domů! Vše děkujeme za milé návštěvy a těšíme se brzy zase na shledanou!

Samík s novým kamarádem a paničkou

Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato se po delší době ukázal na letošní poslední výstavě a to velké Winner Show v Helsinkách. Opět skvěle zabodoval a v obrovské konkurenci se umístil na druhém místě ve třídě pracovní a probojoval se do nejlepší desítky všech psů. Držíme palce, aby příští rok úspěšně dokončil svůj titul FIN CH a moc gratulujeme !!!

Velkou radost nám dělá Sheenička - Be My Sky Brdské zlato, která skvěle pokračuje ve své kariéře záchranářského psa. S paničkou pilně cvičí, dělají velké pokroky a šikulka Sheena složila další dvě záchranářské zkoušky RH-FLA (plošné vyhledávání) a ZZP1 (zkouška záchranných prací - sutiny) spolu se závodem Pohár města Hluboká. Shee má tedy v necelých dvou letech složeno 5 záchranářských zkoušek a absolvovala velice úspěšně také dva závody. Máme velikou radost a jsme na ní i její paničku moc pyšní! Tady je, co nám o zkoušce napsala její panička Katka:

28.10.2008 Sheenička absolvovala v Hluboké nad Vltavou její druhý závod se zapsáním zkoušky. Cesta byla úmorná, od samého ráno byla hustá mlha a pršelo.  Na místo jsme přijely opět nervozitou nevyspalé a mezi prvními, aby si Sheenička mohla ještě motivačně a lehce pocvičit na překážkách a omrknout prostor, kde to má vlastně paničku zase poslouchat. Docela jsme měli kliku, páč se tam těsně před naším příjezdem proháněla zvěř a místo bylo těsně vedle potoka (=super zpráva pro retrievera). Nicméně, jsme již hodinu před samotným začátkem, byly obě zmoklé jako slepice! Při nástupu jsme si opět vylosovaly startovní číslo "3",  jako minule při prvním závodě v ČB. Sheenička měla poslušnost moc krásnou a protože překážky byly dosti mokré a Shee je strašně zbrklá, tak jsem nechtěla riskovat její možný pád z vysokého žebříku. Takže jsme z této překážky odstoupily, páč to za to nestojí, kdyby se měla zranit! Nicméně, tato překážka stála Sheeničku místo na bedně. Celkem nastoupilo 14 pesanů a z toho jen 6 splnilo limit na zkoušku (a někteří z těch 6ti jí už měli dávno splněnou). Speciální práce v sutinách proběhly jak panička předpokládala. Nalezeny všechny  zavalené osoby v sutinách a práce ukončena ještě před časovým limitem. Sheenička si odvezla z Hluboké nad Vltavou opět další splněnou zkoušku!!!!

    

V sobotu jsme byli navštívit první Cassíkova - Be My Heart Brdské zlato štěňátka v CHS Misantos. Jsou to malí medvídci a jejich fotky najdete ve fotogalerii. Je jim teprve necelých 5 týdnů, ale pokusili jsme se i o fotky v postojích. Štěňátka se poprvé na stole nebála ani trošku a naopak se jim tam líbilo a chtěla skotačit :o)) Za milou návštěvu děkujeme manželům Míškovým!

Jenny Misantos - necelých 5 týdnů     James Bond Misantos - necelých 5 týdnů     Jessica Alba Misantos - necelých 5 týdnů

Další týden utekl jako voda a štěňátkům je 8 týdnů. Zítra odletí do nového domova ve Finsku sourozenci Rico - Energy Hunter Brdské zlato a Energy for You Brdské zlato. Přejeme jim v nových domovech, stejně jako všem ostatním, spoustu štěstí a radosti. Doufáme, že o nich brzy uslyšíme. Na rozloučenou jsme zbývající pětku ještě jednou vyfotili v postojích.

WendyEnergy for You Brdské zlatoEnergy Storm Brdské zlatoEnergy from Czech Brdské zlatoRico

Štěňátkům z našeho Vrhu Energy už bylo 7 týdnů a začala se rozcházet do svých nových domovů. Váží teď kolem 7kg, mají tetování, čip, pas, první štěněčí očkování a také další odčervení. Jsou to malí temperamentní a mazliví lumpíci a doufáme, že budou novým páníčkům dělat jen samou radost a že je často uvidíme. Během víkendu a příštího týdne se rozuteče i zbytek štěňátek do světa. O to aby u nás nebylo smutno, se postará naše malá dračice Wendy - Energy for Fun Brdské zlato, které temperament rozhodně neschází.

Rico - 7,5 týdne

Na nové páníčky čekají ještě bráškové Zelený a Modrý. Zelený pejsek - Energy Flash Brdské zlato je pejsek ideální na canisterapii nebo do rodiny k dětem. Je to klidný něžný brouček, který miluje mazlení. Má krásnou hlavičku s milým výrazem, dlouhou, rovnou, světlou srst, tmavý pigment a pěknou stavbu těla. Vhodný je i na výstavy a výcvik.

Zelený - 7,5 týdne    

Modrý pejsek - Energy from Czech Brdské zlato je krásně stavěný temperamentní pejsek, velice perspektivní pro chov, výstavy a výcvik. Původně měl odletět do USA, ale raději bychom ho viděli pro jeho kvality někde blízko nás. Má krásnou hlavičku s tmavou pigmentací, mohutný hrudník a kostru, krásné úhlení a hustou světlou srst.

Modrý - 7,5 týdne    

15.11. - Po dlouhé době jsme se opět zúčastnili výstavy. Na MVP v Praze měla svou výstavní premiéru všechna 3 naše štěňátka z vrhu Deep a v mezitřídě se vystavila i naše Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato. Naše štěňátka byla ve třídě štěňátek nejmladší, ale vedla si výborně. V rušné hale se vůbec nebála a vesele se předvedla. Jimánek - Deep Delight Brdské zlato byl VN1, Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato VN2 z pěti pejsků a Sárinka - Deep Desire Brdské zlato VN3 z devíti feneček. Corinka byla z 21 přihlášených feneček v mezitřídě Výborná a čtvrté místo jí uteklo jen o fousek. Všichni naši pejsci získali nádherné posudky.

Corinka     Sárinka

12.11. - Štěňátkům je šest týdnů. Z roztomilých chlupatých kuliček je smečka dráčků, kteří vymýšlí nové a nové lumpárny, řádí spolu i s velkými pejsky a užívají si života. Kluci váží skoro 6kg a holčičky 5kg. Dnes je čeká další odčervení, včera absolvovali stříhání drápků a o víkendu je čeká tetování, očkování a také aplikace čipů. Ve fotogalerii přibyly další fotečky v postojích i když tentokrát se štěňátkům stát nechtělo a dali nám pořádně zabrat. Štěňátka jsou moc pěkná, vyrovnaná a dělají nám radost. Všechna jsou temperamentní, kontaktní a už se u nich začínají projevovat vlohy pro nošení.

Energy Star Brdské zlatoEnergy Sun Brdské zlatoEnergy for Fun Brdské zlatoEnergy Angel Brdské zlatoEnergy for You Brdské zlatoEnergy Dancel Brdské zlato

Energy for Love Brdské zlatoEnergy Hunter Brdské zlatoEnergy Storm Brdské zlatoEnergy Flash Brdské zlatoEnergy From Czech Brdské zlato

5.11. - Utekl další týden a našim štěňátkům je 5 týdnů. Už jsou z nich malí psíci se vším všudy, hodně si hrají, běhají, užívají si procházky, když počasí dovolí a učí se první lumpárničky. Jako správní retrívři pořád nosí něco v tlamičkách. 4x denně baští štěněčí granulky a všichni rostou jako z vody. Kluci už mají skoro 5kg a holčičky 4kg. Štěňátka se začínají učit slyšet na své jméno a na přivolání. Volný je jen jeden klučík a doufáme, že i on si brzy najde fajn páníčky, kteří ho budou milovat a věnovat se mu.

    

3.11. - V noci na dnešek se narodila první štěňátka našemu Cassíkovi - Be My Heart Brdské zlato v CHS Misantos. Babetce - Oxana Misantos se narodily dvě krásné holčičky a jeden pejsek. Maminka i štěňátka jsou v pořádku a mají se výborně. Gratulujeme Babetce i jejím páníčkům a už se moc těšíme na první fotografie!

snoubenci Cassík a Babetka    

2.11. - Tento víkend měla štěňátka napilno. Zvládla opět spoustu návštěv a mazlení, ale také svojí první procházku na louce a jízdu autem. Auto jim nedělalo problémy a na louce se jim v krásném počasí moc líbilo. Nejdřív zkoumali všechno nové, hráli si a pak tam spokojeně usnuli v travičce.

V neděli jsme podlehli naléhání budoucích páníčků a vyfotili štěňátka poprvé v postojích, aby už si mohli začít vybírat. Přesto že je prckům teprve 4,5 týdne, šlo jim to celkem pěkně a až na pár vyjímek se fotky vydařily. Ve fotogalerii je spousta nových fotek z výletu i postoje. Prozradíme, že naše smečka se rozroste také o jednu Energy holčičku a to slečnu s béžovým obojkem. Jmenuje se Wendy a celým jménem Energy for Fun Brdské zlato :o))

Fialová fenečkaŽlutá fenečkaWendulkaOranžová fenečkaČervená fenečkaRůžová fenečka

Fialová fenečkaŽlutá fenečkaWendulkaOranžová fenečkaČervená fenečkaRůžová fenečka

EdwinAzurový pejsekHnědý pejsekZelený pejsekModrý pejsek

EdwinAzurový pejsekHnědý pejsekZelený pejsekModrý pejsek

29.10. - Čas letí jako splašený a štěňátkům jsou už celé 4 týdny. Jsou to malí lumpíci, kteří běhají po pokoji, mordují hračky, sourozence i velké pejsky. Nejoblíbenější a nejoddanější hračkou je Corinka, která štěňátka miluje, něžně si s nimi hraje a trpělivě se nechává okousávat ze všech stran. Prckové krásně baští granulky, do kterých přidáváme trochu štěněčího mlíčka a kloubní výživu a k tomu je ještě kojí mamka Jilly. Za týden přibrali všichni další kilčo, takže váha chlapečků je teď kolem 3,5kg a holčiček 3kg. Dnes je čeká druhé odčervení a další stříhání drápků.

28.10. - Dnes nás svou návštěvou moc potěšili Sárinka - Deep Desire Brdské zlato a Deaneček - Deep Devotion Brdské zlato se svými páníčky. V den svých 4 měsíčních narozenin mi přijeli ukázat, jak moc vyrostli a co už se všechno naučili. Páníčkové k tomu přidali vyprávění i o nějakých těch lumpárničkách, ale jinak jsem na prcky slyšela jen samou chválu. Sárinka i Deaneček jsou mohutná štěňátka se spoustou srsti, která už se pomalu mění ze štěněčího chmýří na správnou dvojitou retrívří. Oba právě přezubují a pochlubili se prvními novými řezáčky. Sourozenci využili návštěvu hlavně k vzájemnému okusování a hrátkám. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme vyrazili chvíli na louku, kde oba předvedli, že už umí krásně aportovat dumíčky a hezky chodí na přivolání i na vodítku. Zkusili jsme i bažantí slepičku, která jim moc voněla a neměli problém jí nosíkem ve vysoké trávě najít. Moc děkujeme za návštěvu a těšíme se brzy na další !!!

Deaneček     Sárinka

Nelení ani bráška Jimík - Deep Delight Brdské zlato v Brně. S paničkou a starší "sestřičkou" Jessinkou se byli podívat jako diváci na honě. Jimík se choval naprosto suveréně a střelby si vůbec nevšímal. Zabloudil k nim i jeden střelený bažant a k velké paniččině radosti ho Jimík krásně přinesl a předal. Pak ještě pocvičili jeho přinášení doma a poslali nám pár foteček.

Jimík     Jimík

22.10. - Vrhu Energy jsou dnes 3 týdny. Místo dortu dostala štěňátka k narozeninám poprvé granulky rozmáčené v mlíčku. Moc našim cvalíkům chutnaly a miska byla za chvíli prázdná. O tom, že jsou vždy při chuti svědčí i jejich váha, která je u kluků skoro 2,5kg a u holek kolem 2kg. Jillynka samozřejmě stále pilně kojí a mlíčka má hodně i když už to pro ní začíná být více nepříjemné, protože štěňátkům se pořezaly první zoubky. Zoubky je třeba pořádně trénovat a vyzkoušet a k tomu se nejvíc hodí sourozenci, mamka, babička, sestřenka Cori, hračky, bedna, no vlastně cokoliv je po ruce :o)) Štěňátka už jsou mnohem aktivnější, chůze už jim nedělá potíže, občas zkouší běh nebo skok, ale to ještě moc nejde. Čile se zajímají o svoje okolí, hrají si spolu a s hračkami. Začíná je zajímat i svět mimo porodní bednu a tak jsme museli trochu zvýšit její štěnu i když to dlouho nevydrží a brzy se budou prohánět po celém pokoji. Štěňátkům se prodloužila srst a zhoustly kožíšky, takže topení už je vypnuté a v pokoji se pilně větrá, aby jim nebylo horko. Všechny holčičky jsou zadané, volní jsou jen dva kluci, pro které hledáme milující a aktivní nové pánečky, kteří se jim budou hodně věnovat.

  

 

V sobotu se NVP v Brně zúčastnila naše Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere. Bohužel je teď úplně bez srsti, ale i tak vybojovala pěkné třetí místo v početné třídě mladých. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato byla na výstavu také přihlášená, ale nakonec jsme změnili plány a jeli raději i s její babičkou Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" na hon na Hluboké, kde nás bylo třeba. Mimiška pracovala samozřejmě jako profík a Corinka se také brzy rozkoukala a hezky dohledávala a nosila i křídlované bažanty. Hon byl náročný, od rána až do večera v těžkém terénu, ale počasí nám přálo a krásně svítilo sluníčko. Ve výřadu bylo přes 1800 kusů pernaté, takže pejsci měli co hledat a nosit.

Mimi a Cori u výřadu

Štěňátka už mají 14 dní a dostala tedy svoje první odčervení. Drontal Puppy jim moc nechutnal, ale všechna si dala říct a svou dávku spolykala. Na odčervení bylo třeba je převážit, kluci mají kolem 1,7kg a holky kolem 1,5kg. Všechna štěňátka už se učí orientovat i zrakem a chůze jim jde den ode dne lépe. Také hlasivky si pilně trénují a dávají o sobě hlasitě vědět. Prckové už si také zkusili první mlíčko z mističky místo z lahvičky. Šlo jim to pěkně hned napoprvé, hlavně otesánkům Šedému a Azurkovi. Mlíčko sice bylo úplně všude, ale dost ho skončilo i v bříšcích a zbytek pečlivě umyla maminka Jilly a Mimi s Corinkou.

Krásné fotky 3,5 měsíčního manekýna Deanečka - Deep Devotion Brdské zlato jsme dostali od jeho páníčků. Deaneček roste jako z vody, stejně jako sourozenci a stal se hvězdičkou cvičáku, kam pilně dochází. Jen se potřebuje ještě trochu otrkat ve velkém světě. Doma je taky hodný, jen "starší sestřičku" Sunnynku pořádně mučí. Moc děkujeme jeho páníčkům za fotky a novinky!

Deaneček - 3,5 měsíce     Deaneček - 3,5 měsíce

Štěňátka rostou jako z vody a již je jim 10 dní. Všech 11 štěňátek hezky přibírá a jejich váha je přes jedno kilo. Aby toho nebylo na Jillynku moc, přikrmujeme je štěněčím mlíčkem z lahve, které jim také moc chutná. Mají znovu ostříhané drápky, aby neškrábali maminku a aby se jim lépe pohybovalo. Štěňátka už se začínají stavět na všechny čtyři nožičky a zvládají první krůčky i když ještě hodně vratké. Pohybují se ale velice rychle a čile, hlavně když se objeví maminka Jilly. V bedně je pořádně živo a štěňátka o sobě dávají hlasitě vědět. Právě dnes otevřela první ze štěňátek očička a poprvé se podívala na svět. Jako první se rozlepila víčka Azurkovi. Uvolnila se nám rezervace na jednu z holčiček a volní jsou také ještě dva kluci. V galerii jsou, jako každý den, nové fotky a natočili jsme také první video.

Jillynky štěňátkům jsou 4 dny a všechna se mají k světu. Vrh je krásně vyrovnaný, váha štěňátek se pohybuje mezi 500-700g, kluci o trochu víc a holčičky trochu míň, tak jak to má být. Všechna štěňátka mají krémové kožíšky, velmi výrazný pigment a pěkné hlavičky. Jillynka je více než vzornou maminkou, miminka skoro neopouští a stále obětavě kojí a umývá. Babička Mimi a sestřenka Cori mají už dovoleno prcky očuchávat a sem tam olíznout, ale Jilly to pořád sleduje ostřížím zrakem.

pohodička :o))

Na Evropskou výstavu v Budapešti spojenou s Maďarskou klubovkou se vydala Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere se spolupaničkou Martinou. Bášenka bohužel zrovna úplně vylínala, ale i tak získala po oba dny známku Výbornou a pěkné posudky ve velké konkurenci.

1.10. - Dnes v noci se naší Jillince - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato během 6 hodin narodilo 11 štěňátek, 6 holčiček a 5 chlapečků. Jillynka byla moc statečná a porod šel hladce a bez komplikací. Všechna štěňátka jsou velice životaschopná a maminky mlíčko jim hned zachutnalo. Všichni mají od narození černé čumáčky a tlapičky. Porodní váhy se pohybují kolem 400g a největší kluci mají přes 480g. Jilly má dostatek mlíčka a o maličké se vzorně stará.

Jilly se štěňátky hned po porodu

Další radostná zpráva nám přišla z CHS Misantos. Cassíkovo - Be My Heart Brdské zlato první krytí bylo úspěšné a jeho nevěsta Babetka - Oxana Misantos čeká štěňátka. Včera to potvrdilo ultrazvukové vyšetření. Blahopřejeme!

28.9. - Zatímco se maminka Ketty - Amy-Bett Brdské zlato stará o svoje čerstvě narozená štěňátka, zúčastnila se její dceruška z prvního vrhu Rozetka - Valentina Libošovská blata své první výstavy MVP v Českých Budějovicích. Rozetka svojí premiéru zvládla bravurně a s přehledem a nejen že vyhrála svou třídu s titulem CAC, ale získala i titul CACIB! Moc gratulujeme Rozetky chovatelům a majitelům, manželům Jedličkovým!

23.9. se Mimišce narodilo dalších 9 vnoučátek, 6 pejsků a 3 fenečky. Maminkou se již podruhé stala Kettynka - Amy-Bett Brdské zlato. Maminka i štěňátka jsou v pořádku a porod proběhl bez komplikací. Všem přejeme hodně zdravíčka a šťastný život! Bližší informace o štěňátcích najdete ZDE.

Na své první výstavě se krásně předvedla vnoučátka naší Mimišky po Sky - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato. Sourozenci Absolute Star Astral Sky a Absolute Power Astral Sky vyhráli své třídy po oba dny na dvojité Klubové výstavě v Brně. Gratulujeme a přejeme spoustu dalších úspěchů!

Robík Junior   Starinka - 2x VN1

Jillinky - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato termín porodu se kvapem blíží. Budoucí maminka je velmi spokojená, veselá a i s velkým bříškem ráda chodí na kratší procházky. Někdy se zapomene a rozběhne se po stopě do lesa, ale moc už to s tím velkým bříškem nejde. Hodně odpočívá a vyžaduje spoustu mazlení a drbání. Štěňátka už o sobě dávají vehementně znát a hrají v Jillynky bříšku kopanou. Vrh Energy pro ně nejspíš bude nomen omen :o))

Jillynka týden před porodem

Velikou radost nám tento víkend dělala naše malá francouzka Bambou - JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere. Hned v pátek nám udělaly radost její zdravotní výsledky. Bášenka má DKK 1/1, DLK 0/0, OCD negativní a zdravé srdíčko a štítnou žlázu. V sobotu pak na OVVR v Lipníku prokázala, že je pravou dcerou svých rodičů a kromě krásy podědila i výborné pracovní vlohy. Jako nejmladší účastník složila OVVR v I.ceně s plným počtem bodů, včetně vzorného aportu zvěře s předsednutím a stala se vítězkou zkoušek !!! Máme velikou radost a opět posíláme díky Brunovi do Francie za naší francouzskou krásku!

Bambou - 12 měsíců

Velký výstavní úspěch slavil o víkendu Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato. Na nejprestižnější finské výstavě pro zlaté retrívry získal od rozhodčího z Anglie nádherný posudek, vyhrál třídu pracovní a z 56 psů se umístil na celkovém krásném 4. místě, přičemž za sebou nechal spoustu šampiónů zvučných jmen a získal svůj již 3. titul CC !!! Moc gratulujeme nejen Rimiškovi, ale i jeho paničce Lissu!

Rimi

6.9. odešla do psího nebíčka naše milovaná Aireenka - JCH & CH Aireen Brdské zlato "U". Dlouho a statečně bojovala se zákeřným selháním ledvin, které jí potkalo po otravě. Naše statečná, milovaná holčičko, bylo hrozně těžké nechat tě odejít, navždy budeš žít v našich srdcích a vzpomínkách a ve svých dětech. Nikdy na tebe nezapomeneme! Díky všem, kdo pro nás byli v těchto těžkých časech oporou a mysleli na nás!

Aireenka

30.8. jsme se zúčastnili MVP v Mladé Boleslavi. Bášenka -  JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere byla ve třídě mladých, do které bylo přihlášeno celkem 20 feneček. Panu rozhodčímu ihned padla do oka a s přehledem vyhrála opět první místo, svůj již sedmý titul CAJC a k prvním narozeninám si nadělila čekatelství Junioršampionátu již třetí země. Bášenko přejeme ti k tvým prvním narozeninám ještě hodně úspěchů a to nejen výstavních, ale i pracovních a především pevné zdraví! Máme tě moc rádi a opět děkujeme do Francie chovateli Brunovi Facq za naší francouzskou princeznu! Na výstavě se také poprvé ve třídě pracovní předvedl Cassík - Be My Heart Brdské zlato, kde sice získal krásný a bezchybný posudek, ale nakonec odešel z kruhu Výborný bez pořadí.

Bambou - 12 měsíců     Bambou - 12 měsíců

Štěňátka z Vrhu Deep už se zabydlela v nových domovech. Jejich noví páníčci nám o nich podávají podrobné zprávy a posílají fotky, které najdete v jejich fotogaleriích. ze obojí moc děkujeme! Všichni se mají moc dobře, rostou jako z vody a řádí se svými staršími kámoškami.

jedno ze štěňátek 24. den březosti

Doplňujeme první fotečku z ultrazvuku očekávaného Vrhu Energy naší Jillinky - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato.

Mimišky štěňátka se rozjela do nových domovů a už se tam zabydlují, ale smutno u nás dlouho nezůstane. Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že naše Jillinka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato je březí. Tatínkem je krásný anglický pes importovaný do Holandska Meloak Dancing Storm. A aby nebylo té radosti málo, byla březost potvrzena i u fenečky z našeho chovu Kettynky - Amy-Bett Brdské zlato. Bližší informace o obou vrzích najdete ZDE.

trošku zarostlá Jillynka :o)

18.8. slaví čtvrté narozeniny naše milovaná Aireenka - JCH & CH Aireen Brdské zlato "U" a její sourozenci Kettynka, Skyinka, Milli, Artík, Otík a Tonda. Všem přejeme spoustu zdravíčka a ještě dlouhý a spokojený život se svými skvělými páníčky!

Aireenka

Bášenka -  JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere se svou spolupaničkou Martinou nezahálely ani tento víkend. Na výstavě 2x CACIB v Bratislavě naše malá francouzka opět bodovala ve třídě mladých, přestože je jako většina našich psů úplně bez srsti. Po oba dva dny vyhrála svou třídu s titulem CAJC a stala se čekatelkou dalšího Junioršampionátu. Úspěšný je i Bášenky bráška Carvin du Bois de la Rayere, který už má ve Finsku na kontě tituly CC a BOB. Gratulujeme Brunovi k úspěšným odchovancům!

Bambou - 10 měsíců

A je to tady, štěňátkům bylo 7 týdnů a zítra se nám všechna rozutečou do světa do nových rodin. Bude se nám po nich stýskat, ale věříme, že jsme jim našly ty nejlepší rodiny a že je všechny často uvidíme. Ve čtvrtek jsme naše plyšáčky natetovali, naočkovali a načipovali. Byli všichni moc stateční a za chvíli už o nějakých bolístkách ani nevěděli a vesele se proháněli po zahradě. Jsou teď kromě krémové a zlaté barvy taky trochu zelení, ale moc jim to sluší :o)) Na rozloučenou jsme si je ještě jednou vyfotili v postojích a taky při skotačení na procházkách. Sárinko, Jimíku a Deanečku, přejeme Vám krásný a spokojený život s novými páníčky a hodně zdraví a radosti !!!

Sarah     Jim     Dean

V tomto týdnu jsme se dozvěděli poslední dva zdravotní výsledky Vrhu B. Dobrou zprávu jsme dostali z USA. Chase - Be My Angel Chaser Brdské zlato podstoupil předrentgeny (oficiální snímky se tam hodnotí až po druhém roce věku), má negativní lokty i kyčle a klouby vypadají velice dobře. Smutnější zprávu jsme dostali od paničky Sheeny - Be My Sky Brdské zlato, její snímky byly velmi přísně vyhodnoceny jako DKK 2/3 a DLK 0/0. Sheena má krásný pohyb a přes náročný záchranářský výcvik nikdy nekulhala ani neměla žádné problémy a tak jí přejeme, aby to tak zůstalo i v budoucnu. Poslední zdravotní zprávička je opět z USA, kde v pátek podstoupil Elliott - Crazy Heart of Brdské zlato oficiální vyšetření očí a srdce na dědičná onemocnění. Elliott má oči i srdíčko v naprostém pořádku.

Štěňátkům už je 6 týdnů a pomalu se připravujeme na loučení s nimi, které nás čeká už za týden. Kluci valibuci váží oba 6kg a Sárinka 4,5kg. Jako poslední odčervení dostali štěňátka Stronghold, který působí celý měsíc a působí i na vnější parazity, což je třeba, protože prckové tráví hodně času venku a pomalu s námi začnou objevovat svět. Absolvovali již svoje první jízdy autem a také první opravdové "procházky" po louce. V autě se všichni chovali vzorně a nikomu nebylo špatně a na louce se jim moc líbilo. Nevadil jim ani hluk aut z blízké frekventované silnice. V šesti týdnech už také zvládli svá první tempa v rybníce a cachtání v rákosí se jim také moc líbilo. V příštím týdnu je čeká spousta nepříjemných věcí jako očkování, tetování a čipování, ale určitě to skvěle zvládnou.

    

Se zpožděním ještě doplňujeme fotky Skyinky JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato téměř 6-ti měsíčních dětiček dědiček a rodinné foto z návštěvy:

King    Robík    Star    Pepsi

rodinné foto: babička Mimi, mamka Sky a její dětičky Pepsi, Robík, Starinka a King

Ve čtvrtek nás navštívila kamarádka Milka Blaháková a pomohla nám nafotit naše pětitýdenní mrňousky v prvních pokusech o postoj. S ní se přijeli ukázat i JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato a její dvě téměř šestiměsíční dcerušky a dva synkové. Moc rádi jsme je všechny viděli a děkujeme za pomoc s focením malých neposedů!

Sarah - Deep Desire Brdské zlato     Méďa - Deep Delight Brdské zlato     Dean - Deep Devotion Brdské zlato

Nabitý výstavní víkend měl tentokrát náš odchovanec Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato ve Finsku. Zúčastnil se velké třídenní výstavy v Kuopiu. Naneštěstí zrovna před výstavou vylínal, ale i tak získal velice krásná ocenění. V pátek i v neděli vyhrál třídu pracovní a pak také titul r.CC (ve Finsku se stejně jako v Anglii zadává jen jedno CC a jedno r.CC fenám a psům a ne v každé třídě jako u nás). V sobotu posuzoval pan rozhodčí z Canady a bylo vidět, že tam mají opravdu jiný vkus, Rimi byl Velmi dobrý 2. Rimiškovi i jeho paničce gratulujeme k dalším dvěma titulům do sbírky a děkujeme za skvělou prezentaci!

Be My X-mas Star Brdské zlato - Exc. 1.place, CC,BOS

Čas utíká jako voda a štěňátkům je už zase o týden víc a oslavili 5 týdnů od narození. Noví páníčkové už mají vybráno a je jasné, že pan Modrý se bude jmenovat Dean a bude z něj pražák a pan Zelený se bude stěhovat na Moravu do Brna. Že je naše princeznička Sarah a bude bydlet v Berouně je jasné už dávno :o) Štěňátka už jsou pořádní lumpíci, dny tráví venku na travičce, kde je tolik netrápí vedro a na noc se stěhují do svého pokojíku. Hlavně když je ráno a večer chladněji, tak řádí, lítají po travičce a perou se spolu i s hračkami. Pečlivě na ně dohlížejí všechny naše holčičky a Corinka se ráda do jejich her zapojuje a nechává se okusovat. Štěňátka baští namáčené granulky se štěněčím mlíčkem a kloubní výživou a moc jim chutná. Mamka Mimi stále ještě kojí, ale už je to pro ní dost bolestivé.

Jsme zpátky doma z našeho výletu do Holandska do CHS Jeanton za Jillinky -  JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato ženichem Stormem - Meloak Dancing Storm. Storm mně "na živo" rozhodně v ničem nezklamal, naopak mně velice potěšila jeho milá a kontaktní povaha, temperament a jeho největší přednost, krásný pohyb. S Jillynkou se k sobě velice dobře typově hodí a doufáme, že se vše zadaří a budou mít spolu krásná štěňátka. Krytí proběhlo 29. a 30.7., na prvničku až překvapivě rychle a vzorově, Stormík a Jilly si spolu moc dobře rozuměli. Toon a Jeanny byli tak hodní, že mi ukázali všechny pejsky ze své CHS, včetně dvou Stormových dcerušek, které si nechali a také pětitýdenní vrh 7 štěňátek, jehož pyšným otcem je také Storm. Pár fotek najdete ZDE. Moc děkujeme za milé přijetí a těšíme se zase na shledanou!

X

Úžasný start ve třídě mladých měla ve svých 10 měsících naše malá francouzka Bambou -  JCH Caline Bambou du Bois de la Rayere. Se spolupaničkou Martinou jeli na dovolenou do Chorvatska a zúčastnili se čtyř nočních výstav za sebou ve Splitu. Na výstavách posuzovali kvalitní zahraniční rozhodčí, každý den z jiné země. První den Mr. Brace z Anglie, pak Mr. Edh ze Švédska, domácí Mr. Pehar a poslední den Mr. Iversen z Norska. Bášenka okouzlila všechny 4 bez rozdílů a od všech dostala umístění V1 CAJC a 3x dokonce i BOB Junior ! Získala tak titul Junioršampion Chorvatska a ještě jí jeden CAJCík přebývá :o)) Velký dík patří také její perfektní handlerce Milce Blahákové z CHS Astral Sky, která jí v kruhu tak krásně předvedla! Z Bášenky raketového výstavního startu máme obrovskou radost a znovu za tuhle úžasnou holčičku děkujeme Brunovi Facq!

Bambou - 10 měsíců

Štěňátkům jsou 4 týdny a čas s nimi hrozně rychle utíká. Za týden opět udělala veliké pokroky. Už se prohání doma po pokoji i venku na travičce, hrají si spolu, s hračkami i s ostatními pejsky, hlavně s malou Corinkou. Ochutnali svoje první mlíčko z mističky a docela jim zachutnalo. Tlamičky už mají plné ostrých zoubků, tak brzy přidáme i máčené štěněčí granulky. Začínají se také učit venčit se venku na travičce a doma na plínku. Největší šikulka je pan Modrý. Trio dostalo svoje druhé odčervení a opět jsme jim přistřihli drápky. Z plemenné knihy nám přišla tetovací čísla, ale na tetování máme ještě spoustu času. Štěňátka také poprvé viděla svoje budoucí páníčky a seznámila se s nimi.

pan ModrýSárinkapan Zelený

Na nedělních SZVP v Obořišti se našim pejskům příliš nedařilo. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato vypadla na markingu, když v půli cesty zazněl výstřel z jiného stanoviště, ztratila koncentraci a pro kachnu už nedoběhla. Cassík - Be My Heart Brdské zlato vypadl na dohledávce kachny, která byla po větru místo proti a Cassíka zmátl pan rozhodčí, který se rozhodl vylézt na strom nad kachnou a koukat jak jí psi berou. Cassík šel bohužel první a ostatním pejskům už se tam pan rozhodčí neschovával, ale to už je smůla prvního losu ve skupině. Naopak velice úspěšná byla na záchranářských zkouškách šikulka Sheena - Be My Sky Brdské zlato, která úspěšně složila další dvě záchranářské zkoušky a to RH-TA a ZZZ. Máme velkou radost a moc gratulujeme!!!

19.7. se konala NVP v Mladé Boleslavi. Přihlášena byla Jillinka -  JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato a Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato, ale Jilly si počkala, až jí pěkně ostříháme a vykoupeme a pak se večer před výstavou rozhárala. Na výstavu tedy nemohla a také zkoušky příští neděli za ní bude muset vzít Corinka. Ale to nám vůbec nevadí a už se moc těšíme na Jillynky první štěňátka s krásným angličanem Stormem - Meloak Dancing Storm. Hlídání pro štěňátka už bylo zařízené, tak jsme jeli na výlet do Boleslavi alespoň s Corinkou i když mi bylo jasné, že není vůbec typ paní rozhodčí. Už jsem jí viděla posuzovat dříve a vím že preferuje mohutné a těžké fenky a to naše Cori tedy není. Můj předpoklad mně nezklamal a Cori dostala VD, že je příliš hubená, což je pravda, protože jsme v plném výcviku na zkoušky. Kolem dvanácté už jsme byli zase zpátky doma u štěňátek a zbytek dne až do večera jsme s nimi strávili venku na travičce. Večer pak následovala příprava na zkoušky s Corinkou a Cassíkem u vody :o)

Corinka a Modrásek    

Zítra už budou štěňátkům 3 týdny. Jejich váha se pohybuje kolem 3kg a jsou to pořádní buřtíci. V posledních dnech dělají velké pokroky, orientují se už i zrakem, dokáží si stoupnout i když je to s těmi velkými bříšky a faldíky fuška a taky už se jim prořezaly zoubky ostré jako jehličky. Zoubky je třeba zkoušet na všem dostupném, nejoblíbenější jsou samozřejmě sourozenci a taky moje prsty. Mimišce zdá se zoubky vůbec nevadí a kojí pořád stejně spokojeně a tráví se štěňátky hodně času. Taky teta Corinka se pečlivě stará, pomáhá vzorně s mytím mrňousů a nechává se od nich ožižlávat. Jeden den se nám krásně ukázalo sluníčko a bylo teplé letní počasí, tak si štěňátka poprvé vyzkoušela pobyt venku a travičku. Moc se jim to líbilo, tak snad nám bude počasí přát i v následujících dnech.

20 dní

Štěňátka už mají vybraná jména a už jsme je poslali na plemennou knihu pro přidělení tetovacích čísel. U holčičky je to snadné, tam není třeba čekat na žádné vybírání a tak jí páníčci vybrali domácí jméno Sarah a v průkazu původu bude mít zapsáno Deep Desire Brdské zlato. Pánové budou mít jména Deep Devotion Brdské zlato a Deep Delight Brdské zlato, ale kdo bude kdo si ještě počkáme, až budou trochu starší a páníčci si vyberou toho svého miláčka.

    

13.7. - Po Mimišce dnes slaví narozeniny nejstarší člen naší smečky dědouš kokrouš Benýsek. Je mu dnes krásných 12 let a zdravíčko mu pořád výborně slouží. Povahou je to také stále náš malý raplík a poděs, jak se na správného kokra sluší i když už chce mít více svého klidu. Beníčku máme tě moc rádi a přejeme ti ještě hodně spokojených let!

Aireen, Beník, Cori a Mimi

12.7. - Štěňátkům jsou právě 2 týdny. Dostala první odčervení a znovu jsme jim ostříhali drápky. Největší buřtík pan Zelený váží přesně dva kilogramy a jeho sourozenci jen o malinko méně. Odčervení jim moc nechutnalo, ale hned si spravila chuť maminčiným mlíčkem. Mimiška se o ně perfektně a úzkostlivě stará, jakoby věděla, že je to její poslední vrh a chtěla si ho pořádně užít. Kluci si už zkouší hlasivky a občas se zadaří i opravdové zaštěkání. Nožky naše buřtíky ještě úplně neunesou, ale jejich pohyb se každým dnem zlepšuje a zrychluje. Začínají se pomalu orientovat i zrakem a začínají slyšet. Kožíšky už mají pěkně huňaté a krásně se zbarvují do zlatova.

11.7. - Dnes slaví naše milovaná Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" svoje šesté narozeniny. Za šest let neuvěřitelně obohatila náš život, stala se maminkou třech krásných vrhů a babičkou spousty vnoučátek. Zvládli jsme spolu od prvních krůčků lovecký výcvik až k titulu Šampion práce, mnoho vítězství a titulů na výstavách. To jsou ale všechno jen vedlejší věci, hlavně nám dala spoustu lásky a radosti a změnila celý náš život k lepšímu. Mimišku, přejeme ti ještě spoustu krásných let, hodně zdravíčka a děkujeme ti za všechny ty krásné roky !!! Naše díky patří také Mimišky chovateli Vesovi - Kiitokset paljon Vesalle !!!

10.7. - Dnes nám přišly výsledky kluků z vrhu Crazy. Sammy - Crazy Sammy Brdské zlato bydlí v Německu a má tedy klouby vyhodnocené tam - DKK B1 a DLK 1. Elliottovy- Crazy Heart Brdské zlato snímky byly vyhodnoceny v Anglii BVA - DKK 6:10 a DLK 1/0. Jedničky na loktech nás mrzí, ale hodnocení bylo přísné, na snímcích jsou jen nepatrné změny a kluci nemají ani ty nejmenší problémy.

8.7. - Dnes je štěňátkům 10 dní a všechna otevřela očička. Do pračky tedy putovaly všichni plyšáci, které jsme pro ně nakoupili a zítra už je dostanou do bedničky, aby se rozvíjeli a procvičovali. Váha štěňátek je rekordních 1500g, kluci trochu víc a slečinka Sarah trochu míň. Protože jsou štěňátka opravdu hodně těžká a Mimi má pro ně nadbytek mlíčka, pro jistotu je polohujeme při spaní na bok a trénujeme nožičky, abychom zabránili vzniku "Swimmers syndromu". Největší ukňouránek a neposeda je Zelený kluk, Modrý je spíš kliďas a Sarah je prostě slečinka a nenechá si od kluků nic líbit :o)) Malá Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato bere štěňátka velice vážně, pomáhá s jejich hlídáním a mytím a nemůže se dočkat, až už si s ní začnou taky hrát.

Cori se štěňátky

6.7. - Štěňátkům je jeden týden jejich váha se pohybuje kolem 1200g. Vážení už je hodně obtížné, sotva se na váhu vejdou. Mají krásně černé tlapičky a čumáčky a také jim už tmavne kůže na bříšku. U kluků už jsou jasně hmatná varlátka v tříslech, Zelený už má dokonce jedno plně sestouplé v šourku. Většinu času štěňátka prospí, ale když přijde mamka, nastane čilý shon a pohyb. Smůla nás bohužel neopustila a infekce nás připravila i o malého Oranžového pejska. Mimiška je smutná, ale o štěňátka se úzkostlivě a s láskou stará.

3.7. - Dnes nám přišla dobrá zpráva z USA. Mya - Crazy About You Brdské zlato má podle výsledků OFA předrentgen DLK 0/0 a DKK Fair což odpovídá hodnocení B1 nebo 1/1. OFA definitivně hodnotí klouby až po druhém roce věku, proto se zatím jedná pouze o oficiálně vyhodnocené předrentgeny a později se budou fotit snímky nové a znovu hodnotit. Gratulujeme ke krásnému výsledku!

     Mya

Oranžový pejsek nám dnes přichystal překvapení. Asi je na venkovní svět extrémně zvědavý, protože už v pěti dnech má pootevřená očička. Zatím jsou to jen škvírky a bude chvíli trvat, než bude vidět doopravdy.

2.7. - Dnes bohužel přinášíme smutnou zprávu. Malý Fialka podlehl akutnímu průjmovému onemocnění. Ostatní štěňátka jsou v pořádku a rostou jako z vody. Jejich váha už se vyšplhala přes 800g, u největšího jedlíka Zeleného dokonce přes 900g. Trochu je trápí vedro, ale maminka Mimi si moc dobře uvědomuje, že musí mít pravidelný pitný režim a kojí je opravdu hodně často. Štěňátka už mají krásně černé nosíky a tlapičky, kožíšky jim zhoustly a zbarvily se do světle zlata. Teta Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato se o štěňátka moc zajímá, hlídá je a kontroluje :o)) V galerii jsou opět nové fotky a přibylo také první krátké video.

4 dny

Konečně jsme se dočkali a v sobotu 28.6. se ve velmi brzkých raních hodinách narodila naší Mimišce - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" krásná štěňátka po anglickém pejskovi Ronjalee Ragamuffin at Motlaisa JW. Náš Vrh Deep čítá 4 statné klučíky a jednu krásnou princezničku. Porod proběhl bez komplikací a porodní váhy štěňátek jsou 440g až 520g, tedy pořádní buřtíci, jak už je u Mimišky zvykem. Mimiška je unavená, ale o miminka se vzorně stará a prckové jsou velice vitální a při chuti. V galerii jsou první fotečky a každý den k nim budou přibývat další a další :o))

Mimiška se štěňátky hned po porodu

Všechna štěňátka po Otíkovi - Allain Brdské zlato jsou už zadaná, ale v CHS Astral Sky je k dispozici velice nadějný krémový pejsek Absolute Power Astral Sky. Má výborné výstavní i pracovní předpoklady a milou mazlivou povahu. Pejsek je ze spojení JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato X JCH Ashbury Absolute Lover a  jeho fotky i fotky jeho maminky a sourozenců najdete ZDE.

Absolute Power Astral Sky     Absolute Power Astral Sky

15.6. - Dnes slaví naše Béčka svou psí plnoletost, je jim 18 měsíců a většina z nich už také splnila všechny podmínky chovnosti. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a spoustu krásných let se svými páníčky!

To jsme byli ještě malí ...

Velikou radost nám udělali naši bohatýři ve Finsku. Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato opět zvítězil ve třídě pracovní a získal tituly CC a BOS. Nechal za sebou několik šampionů i interšampiona. Zbývá mu již tedy jen poslední krůček k titulu FIN CH a na ten si musí počkat až bude starší dvou let. Do té doby mají s paničkou v plánu se věnovat především loveckému výcviku a zkouškám. Zahanbit se nenechal ani mlaďounký syn naší Milli - Amilie for Delibes´s Brdské zlato Jesse - Delibes´s Ile Midsummer a v pouhých 11 měsících na své první výstavě získal ocenění 2. nejlepší pes a titul r.CC. Máme obrovskou radost a moc blahopřejeme!

Be My X-mas Star Brdské zlato - Exc. 1.place, CC,BOS     Delibes´s Ile Midsummer - BD2, r.CC

Máme za sebou náročný, ale úspěšný výstavní víkend na Slovensku. Zúčastnili jsme se třídenního maratonu v Senci a Nitře. V Pátek odpoledne se konala NVP v Senci. Prostředí bylo velmi příjemné a počasí nám přálo. Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato se pěkně předvedla ve třídě mladých, získala svůj třetí slovenský titul CAJC a dokončila si tak titul Junioršampion Slovenska. Ve stejné třídě se předvedla i Daisynka - Crazy Loving Daisy Brdské zlato, ale její kroucení a tahání na vodítku znamenalo i přes pěkný posudek známku VD.

Cassík - 17 měsíců     Cassidy - 17 měsíců

Další den jsme jeli na MVP do Nitry. Bohužel rozhodčí pro goldeny nepřijela a tak nás přistrčili srbskému panu rozhodčímu, který posuzoval jezevčíky. Ten tak měl posoudit celkem přes devadesát psů a goldeni šli samozřejmě poslední. Čas utíkal a posuzování postupovalo pomalu, ale nakonec jsme se dočkali a přišlo na řadu i naše plemeno. Nelze ani říci, že byli goldeni posouzeni, spíš všichni kruhem prosvištěli. Za necelých 60 minut bylo posouzeno 40 psů a zadány všechny tituly. Každý si může spočítat, jak dlouho se rozhodčí věnoval jednomu psovi. V této loterii skončila Jilly Výborná 3. a Cassík - Be My Heart Brdské zlato Výborný 2. r.CAC.

Daisy - 12 měsíců     Jillynka - 17 měsíců

Poslední den nás čekala opět v Nitře klubová výstava retrívrů a velmi kvalitní posuzování anglické paní rozhodčí Sue Ross, které nám spravilo po sobotě náladu. Konkurence ve třídě mladých fen byla veliká, ale Jillynka se ani tentokrát neztratila a získala Výbornou a 3. místo. Opět zabodoval její krásný pohyb. Daisynka dostala moc krásný posudek, ale opět to nešťastné předvedení jí známku pokazilo na VD.

Přišly nám první oficiální výsledky štěňátka z našeho Vrhu Crazy. Naše Corinka - Crazy Corazon Brdské zlatoDKK 0/0 a DLK 0/0. Máme velikou radost!

Tento víkend naše odchovy prokázaly, že jsou i po pracovní stránce nadanými pejsky. V sobotu 31.5. se šikovná záchranářka Sheena - Be My Sky Brdské zlato výborně předvedla na záchranářských závodech a jako jejich nejmladší účastnice je ve 17 měsících vyhrála a získala hned dva poháry do sbírky. V rámci závodů také úspěšně složila zkoušku RH-E a i tu s nejvyšším počtem bodů ze všech zúčastněných pejsků. Moc gratulujeme pyšné paničce i šikovné Sheeně a přejeme ještě spoustu takových úspěchů !!!

    

V neděli 1.6. se konaly OVVR v Sulicích, kde se jako nejmladší účastník předvedla naše Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato. Nenechala se zahanbit, získala I.cenu, plný počet bodů a zkoušky po zásluze vyhrála. I ona má tedy svůj první pohárek. Cori si dokonce vysloužila "pochvalu před nastoupenou jednotkou" od rozhodčích za bezchybnou a chuťovou práci ve všech disciplínách. Osvědčila se i jako "bažantí záchranář", když bážu ve vysoké trávě nemohl najít zkoušený pejsek a pak ani pan rozhodčí. Corinka nasála do nosíku a za pár vtěřin mi už bážíka vzorně předávala i když dalo práci ho z vysoké trávy vydolovat :o))

    

A ještě jedna radostná zpráva do třetice. Na světě jsou další Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátka, tentokrát po synkovi Otíčkovi - Allain Brdské zlato v CHS Z Úštěckého údolí. V noci ze soboty na neděli se narodila jedna princeznička a čtyři pejskové. Kluci měli porodní váhu kolem 570g a holčička 410g. Mamince i maličkým přejeme hodně zdravíčka a štěstí a hrdému tatínkovi Otíkovi moc gratulujeme !!!

    

Štěňátka v bříšku krásně rostou a Mimiška si svojí březost spokojeně užívá. Má sice trochu menší chuť k jídlu, jako obvykle v této fázi březosti, ale na to jsme se připravili před krytím, kdy Mimiška ráda nabrala zásobičky :o)) Tady jsou nové obrázky štěňátek z ultrazvuku 29. a 32. den březosti.

32. den     29. den

24.5. jsme se zúčastnili MVP v Litoměřicích. Páníčkové nám opět svěřili miláčka Cassíka - Be My Heart Brdské zlato, který se paní rozhodčí ve třídě otevřené velice líbil a dostal nádherný posudek, překvapivě pak ale zůstal Výborný bez pořadí. Po Cassíkovi přišla na řadu Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato ve třídě mladých, kde bylo přihlášeno 12 feneček. Cori mi udělala velkou radost svou bezchybnou prezentací a vzorným chováním. I s její velmi nevýstavní kondicí si vyběhala krásné třetí místo a známku Výbornou. Jako poslední se předvedla Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato v mezitřídě, získala také Výbornou a čtvrté místo.

Jilly     Cori     Cassidy

19.5. - Dnes je tomu přesně rok, co se naší Aireence - JCH & CH Aireen Brdské zlato "U" narodila její první štěňátka. Všem "malým" Crazíkům moc gratulujeme k prvním narozeninám a přejeme jim ještě spoustu šťastných let s jejich páníčky, kteří je mají tolik rádi!

Úspěšný víkend měl i Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato ve Finsku. Vyhrál třídu pracovní, BD3 - třetí nejlepší pes plemene a další titul r.CC. Od pana rozhodčího má bezchybný posudek. Gratulujeme Rimiškovi i jeho pyšné paničce Lissu!!!

O víkendu 17. a 18.5. jsme se s Martinou a naší omladinou vydali do Bratislavy na výstavu Springduodanube. Užili jsme si společně moc krásný víkend a musíme také pochválit organizaci této náročné dvojité MVP. Nikde žádné fronty, čekání, vše probíhalo hladce a bez problémů. V sobotu posuzovala paní rozhodčí z Chorvatska, sourozenci Cassík - Be My Heart Brdské zlato a Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato svorně získali ocenění V3. Cassík v silně obsazené třídě otevřené a Jilly ve třídě mladých. Hvězdou dne se stala malá Bambou - Caline Bambou du Bois de la Rayere, které se sice v kruhu nechtělo moc předvádět, ale pak se krásně předvedla ve velkém čestném kruhu a získala svůj další pohár za BIS3 dorostenku. V neděli už byla na všech znát únava, ale pejsci byli hodní a opět získali od polského pana rozhodčího pěkné známky a posudky. Cassík V3 jako předchozí den, malá Bambou v dorostu VN1 a Jillynka V1 a svůj čtvrtý titul CAJC.

Bambou

16.5. - 25. a 26.4. byla naše Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" inseminována chlazeným semenem krásného anglického psa Ronjalee Ragamuffin at Motlaisa JW. Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že Mimiška je březí a můžeme se těšit na štěňátka. Máme obrovskou radost a gratulace posíláme také taťkovi Troyovi a jeho majitelům do Anglie !!!

dvě ze štěňátek 21. den březosti

10. a 11.5. se konaly dvě klubové výstavy KCHLS. Počasí vyšlo nádherně a oba dny jsme si v krásném prostředí zámečku Ohrada skvěle užili. Všichni naši pejsci dostaali krásné posudky a největší radost mi udělala malá Corinka, která se chovala na výstavě celou dobu vzorně a v kruhu se krásně předváděla. A tady jsou výsledky naší rodinky: Cassík - Be My Heart Brdské zlato omylem ve svých 16 měsících ve třídě otevřené V a V4, Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato, Sheena - Be My Sky Brdské zlato a Mimišky vnučka Abi - Via Abigail Libošovská Blata v mladých 2x V a Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato v sobotu VD (pro paní rozhodčí je přeúhlená vzadu) a v neděli V.

Sheena     Corinka

Dalšího obrovského úspěchu dosáhl tatínek našich vrhů Be My a Crazy. CH Ashbury Angel Heart vyhrál nejen svou třídu ale také titul BOS na prestižní klubové výstavě v Holandsku, kam bylo přihlášeno 437 zlatých retrívrů z celé Evropy. Také jeho syn Ashbury Conan Doyle na této výstavě exceloval a vyhrál třídu mladých, kde bylo přihlášeno 40 psů. Moc gratulujeme Eliottovi a jeho chovatelům Cathy a Gérardovi !!!

V neděli 4.5. jsme si udělali výlet na Slovensko do Bánské Bystrice. Jeli jsme ve složení Katka s Sheenou - Be My Sky Brdské zlato, Martina s Bambou - Caline Bambou du Bois de la Rayere a Honey a já s Jillinkou - Be My X-mas Angel Brdské zlato a Cassíkem - Be My Heart Brdské zlato. Aby nás nebylo málo, tak jsme se na výstavišti ještě sešli s Daisynkou - Crazy Loving Daisy Brdské zlato a jejími páníčky. Počasí nám přálo, cesta probíhala v pohodě a bez problémů a dokonce i pořadatelé byli velice milí a vstřícní a bez problémů přeřadili Cassíka do mezitřídy, protože ho omylem strčili do otevřené. V klidu jsme si vybalili na travičce, povídali si, doupravovali pejsky a netušili jsme, co nás ještě čeká. Když už byl čas se s Cassíkem připravit, tak jsme šli počkat ke kruhu a sledovali doposouzení třídy mladých. Hned po chvíli mi bylo jasné, že tentokrát to bude opravdu zvláštní výstava. Pan rozhodčí měl, no jak to říci, velmi neotřelý styl posuzování a výsledky byly více než překvapivé. Za chvíli se vystavovatelé a diváci rozdělili do dvou táborů. Polovina byla naštvaná a vzteklá a ta druhá se prostě musela smát. Patřili jsme k té druhé a tolik jsem se na výstavě opravdu ještě nenasmála. Jak napsala jedna ze slovenských chovatelek trefně na svých stránkách, kdo tam nebyl, neuvěří! A jak jsme v té ruské ruletě nakonec dopadli? Cassík v mezitřídě V2 r.CAC, Bášenka v dorostu VN1, Jilly a Daisynka v mladých V a Sheena v mezitřídě V1 CAC. Sheeně také pan rozhodčí zapsal plnochrupost a výšku na chovnost, což poctivě prováděl u každého psa. Těsně než jsme se stihli přesunout k závěrečnému kruhu na soutěž o BIS dorost, tak se nám milá Bášenka ztratila na vteřinku z očí a přišla zpět obalená blátem. Je nám záhadou, kde ho sehnala. Soutěž jsme tedy odpískali, psi protáhli potokem a vyrazili na cestu domů. Po cestě jsme si v motorestu u krásného rybníčku dali na terásce halušky a pesani zatím řádili ve vodě a na přilehlé louce a dělali atrakci všem hostům i personálu motorestu.

zleva: Bambou, Honey, Sheena, Cassík a Jilly

Na cestě jsou další Mimišky vnoučátka. Ultrazvuk potvrdil, že náš Otík - Allain Brdské zlato se stane tatínkem, jeho nevěsta Aggi od Jelení Stopy je březí! Máme velikou radost a přejeme hodně štěstí a hlavně zdravíčka! Více informací o těchto štěňátcích najdete ZDE.

taťka Otík jako štěňátko

Skvělou zprávu nám z Finska zatelefonovala panička našeho Rimiška - Be My X-mas Star Brdské zlato. Rimi slavil při své premiéře ve třídě pracovní veliký úspěch. Vyhrál nejen třídu pracovní, ale také svůj první titul CC a k tomu se ještě stal nejlepším psem s titulem BOS. Ve svých 16 měsících porazil několik šampiónů i přes nedávné zranění na boku a ještě ne zcela dorostlou srst. Máme obrovskou radost a posíláme velké gratulace !!!

Z CHS Libošovská Blata nám přišla skvělá zpráva. První vnoučátka naší Mimišky se podrobila vyšetření kloubů. Všechny 3 dcerky Kettynky - Amy-Bett Brdské zlato mají krásné výsledky:  Victorie DKK 0/0, Valentina 1/0 a Via Abigail 1/1 a DLK všechny 0/0. Máme velikou radost, že se nám zdraví drží i u další generace a moc gratulujeme všem páníčkům a hlavně chovatelům!!!

Ve stejný den jako u nás proběhla výstava v Českých Budějovicích absolvoval svou výstavní premiéru i Mimišky vnouček ve Finsku. Milli - Amilie for Delibes´s Brdské zlato syn - Delibes's Ile Midsummer vyhrál třídu mladých a paní rozhodčí se moc líbil. Bohužel je ještě příliš mladý na titul CC.

19.4. se konala MVP v Českých Budějovicích, kam bylo přihlášeno celkem 96 zlatých retrívrů. Počasí nám moc nepřálo, byla zima a dopoledne jsme i zmokli. Pejskům to ale vůbec nevadilo a na trávě běhali mnohem veseleji než v halách. První přišel na řadu Cassík - Be My Heart Brdské zlato, tentokrát sice přijel se svými páníčky, ale v kruhu jsme zas běhali spolu, protože malinká Kája si vyžádala maminku pro sebe. Šlo nám to spolu pěkně a ve velké konkurenci si Cassík odnesl pěkné čtvrté místo. Ve třídě mladých se předvedla krásná Mimišky vnučka Abi - Via Abigail Libošovská Blata. Bohužel v kruhu předváděla samé poskakování a chvilku v klidu nepostála a tak jí předvedení vyneslo pouze známku VD. Snad se do příště povede její temperament trochu zkrotit :o)) Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato byla oproti ostatním fenečkám v mezitřídě o hodně mladší a bohužel stále bez srsti, ale ani tak se v konkurenci neztratila a vyběhala si krásné třetí místo.

Via Abigail Libošovská Blata - 12 měsíců     Be My X-mas Angel Brdské zlato - 15 měsíců     Be My Heart Brdské zlato - 16 měsíců

12.4. jsme se s Cassíkem - Be My Heart Brdské zlato a Jillinkou - Be My X-mas Angel Brdské zlato zúčastnili NVP v Ostravě. Milou společnost a doprovod nám dělali Sheena - Be My Sky Brdské zlato s Pegyškou a svojí paničkou Katkou. Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato byla sice přihlášena poprvé do třídy mladých, ale bohužel se zrovna rozhárala. Pro Cassíka i Jilly to byla premiéra v mezitřídě. Cassík získal ocenění V3, krásný posudek a k chovnosti mu paní rozhodčí změřila výšku a také spočítala všechny zoubky. Jillynka bohužel ztratila všechnu srst a skončila jako V4. Osobně mi přišlo alarmující, že většina mladých fen ve třídě mladých a mezitřídě měla výraznou nadváhu. Doufám, že ze sportovního loveckého plemene, kterým golden je, se brzy nestanou výstavní válečci, tak jak se to stalo u jiných plemen.

Cassidy     Jilly

Malým štěňátkům Mimišky dcery JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato už bylo 6 týdnů a tak jsme je znovu jeli navštívit a tentokrát také načipovat, natetovat a naočkovat. Jsou to krásní chlupatí méďové a všechna příkoří nesli moc statečně. Než jsme z nich udělali malé vodníčky povedlo se nám je ještě vyfotit v postojích, některým to šlo lépe a některým se moc nechtělo :o)) Sky je stejně skvělou maminkou jako její mamka a sestřičky a o svoje štěňátka se vzorně stará.

Bílý pejsek     Čokoládový pejsek     Zelený pejsek    Fialový pejsek     Červený pejsek     Azurový pejsek

Růžová fenečka     Oranžová fenečka     Modrá fenečka

Dnes jsme se dozvěděli skvělou zprávu od páníčků Mimišky synáčka Samíka - Be My Dream Brdské zlato, už jim domů dorazily oficiální zdravotní výsledky. Samík má DKK 1/1 a DLK 0/0, máme velikou radost! Výsledky našeho vrhu Be My tedy prozatím jsou:

Be My X-mas Angel Brdské zlato - DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Be My Heart Brdské zlato - DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Be My Dream Brdské zlato - DKK 1/1, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Be My X-mas Star Brdské zlato - DKK 1/1, DLK 0/0

Po delší době u nás byla na pár dní na návštěvě naše malá Bášenka - Caline Bambou du Bois de la Rayere. Roste jako z vody a je to stejná lumpice a mazlík jako naše Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato s kterou si moc rozumí. Mezi jejich hrátkami a řáděním jsme stihli udělat i pár foteček.

Báša - necelých 7 měsíců     Cori - 10 měsíců

V sobotu 22.3. jsme jeli s Jillinkou - Be My X-mas Angel Brdské zlato na MVP do Prahy. Jilly je sice v nejhorším línání, ale i tak jsme se rozhodli zúčastnit, když to máme "za humny". Ve třídě mladých byla opravdu hodně silná konkurence, bylo tam přihlášeno 16 feneček. Jilly se předvedla moc hezky a získalá Výbornou a krásné 3. místo s bezchybným posudkem.

V pátek 21.3. nás po dlouhé době navštívil Mimišky synáček Samík - Be My Dream Brdské zlato. Vyrostl z něj nádherný pes, který podědil po obou rodičích jen to nejlepší včetně milé a mazlivé povahy. Než dostal narkózu pro zhotovení RTG stihli jsme udělat i pár foteček. Ze Samíkových zdravotních vyšetření máme velikou radost. DKK a DLK čekají na oficiální posouzení, ale vypadaly stejně pěkně jako u jeho sourozenců, OCD rameních kloubů má Samík negativní, stejně jako vyšetření srdce a štítné žlázy.

Sam - 15 měsíců     Sam - 15 měsíců

V sobotu 8.3. jsme si udělali výlet do Rakouského Grazu. Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato se vystavovala ve třídě mladých a Sheena - Be My Sky Brdské zlato jela se svou paničkou jako doprovod. Jillinka získala výbornou s čímž jsme vzhledem k tomu že je v nejhorším línání a že ve třídě mladých bylo opravdu hodně pěkných feneček spokojení. Výlet jsme si krásně užili a sestřičky Jilly a Shee se po cestě pořádně vyřádily ve sněhu.

  

Skvělé zprávy nám také přišly z věhlasné anglické výstavy CRUFTS. Dva z potomků psa Ronjalee Ragamuffin at Motlaisa JW, budoucího tatínka našeho Vrhu Deep, vyhráli své třídy! Ve třídě Limit psů vyhrál Troyův syn ShCM Nativegold Comanche JW a ve třídě Yearling fen jeho dcera Nativegold Diamond Forever. Moc všem gratulujeme!

V pátek 29.2. odpoledne jsme se vypravili s Corinkou - Crazy Corazon Brdské zlato na výlet do Německa za bráškou Sammym - Crazy Sammy Brdské zlato. Corinka a Sammy si spolu krásně zařádili a pohráli si a my jsme si s páníčku u kafe krásně popovídali o všem kolem Sammíka, výstav, výcviku a vůbec o životě s goldenkem. Sammy má opravdu skvělé a milující páníčky a má se prostě báječně. Jsme moc rádi, že se stal členem tak milé rodiny. Moc děkujeme za milé pozvání a hezky strávené odpoledne a večer!

Cori a Sammy     Sammy - 9 měsíců

V sobotu 23.2. se ve Finsku zúčastnil Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato své další výstavy. Ve třídě mladých získal z 11 pejsků krásné druhé místo. Pan rozhodčí byl velice přísný a přes krásný posudek dal Rimiškovi známku VD, protože potřebuje nabrat trochu váhy. V Rimiho fotogalerii jsou přidány fotky z výstavy.

    

21.2. se naše Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" stala opět babičkou. Naše výstavně nejúspěšnější fenečka z Vrhu A - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato porodila 9 krásných a zdravých štěňátek, 6 chlapečků a 3 holčičky. Porod byl bezproblémový, štěňátka jsou velice vitální a při chuti a Skyinka se o ně vzorně a s láskou stará. Přejeme maličkým hodně zdraví a šťastný život a Skyince a jejím páníčkům hodně síly a trpělivosti do následujících týdnů! Více informací najdete v sekci Štěňátka ;o)

Skyinky štěňátka hodinku po porodu

9.2.na MVP v Brně zvládli skvěle svou výstavní premiéru malá Báša - Caline Bambou du Bois de la Rayere i Sheena - Be My Sky Brdské zlato s paničkou. První šla do kruhu Bášenka ve třídě štěňat. I přes svůj nezdolný temperament to zvládla výborně, získala známku VN a 1. místo ze 4 nastoupených feneček. Tím se nominovala také do odpolední soutěže o nejlepší štěňátko výstavy, kde obsadila krásné 4.místo a dostala svůj první pohár. Hned po Báše nastupovala do třídy dorostu Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato i ona se hezky předvedla a získala ocenění VN a 1. místo. Pak už přišly na řadu Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato a Sheena - Be My Sky Brdské zlato ve třídě mladých. Jillynka tentokrát bohužel paní rozhodčí příliš nezaujala a dostala od ní známku VD s překvapivým odůvodněním, že se jí nezdá Jillynky hlava, kterou doposud všichni rozhodčí hodnotili jako jednu z jejích předností. Naopak Sheeně se poprvé s paničkou v kruhu dařilo výborně. Krásně se předvedla hlavně ve volném postoji a získala Výbornou a 3. místo v silné konkurenci 14 feneček. Děkuji Katce za milou společnost a velkou pomoc při vystavování naší omladiny!

Báša - VN1 & BIS 4 Baby     Corinka - VN1     Sheena - V3

Třetí štěňátko z Vrhu Be My má za sebou vyšetření na dědičná onemocnění. Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato má hodnocení DKK BB, DLK 0/0 a oči prosté dědičných vad. Tímto ve Finsku splnil všechny podmínky a stal se chovným psem. Gratulujeme !!!

Rimi     Rimi

V sobotu 26.1. jsme se vydali na výstavu do slovenského Trenčína. Cesta byla dlouhá, ale utekla nám rychle. Provoz byl malý a silnice suché. První problémy přišly až v Trenčíně, kde nás čekala více než hodinová fronta na vjezd do výstavního areálu. My jsme do kruhu příliš nespěchali, ale spousta zoufalých vystavovatelů opouštěla vozidla kde se dalo a utíkala na výstavu pěšky. Když jsme se konečně dostali do naší haly, čekalo nás další hodně nemilé překvapení. Hala byla doslova našlapaná, s minimálním prostorem kolem kruhů, nedalo se kolem nich vůbec procházet a všichni na sebe byli namačkaní jako sardinky. Vzduch byl nejen vydýchaný, ale navíc v celé hale páchla nějaká chemie, nejspíše barva po natírání. Pořadatelé by měli zvážit, jestli tohle je opravdu na úrovni pro mezinárodní výstavu a jestli nenásledovat příkladu třeba svých olomouckých kolegů a nerozdělit výstavu do více dní. Přes bojové podmínky naše holky nedopadly vůbec špatně. Jen na malou Daisynku - Crazy Loving Daisy Brdské zlato to bylo příliš a vůbec se nechtěla předvádět. Posudek sice dostala od paní rozhodčí hezký, ale kvůli předvedení známku pouze N. Po Daisynce přišla na řadu Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato ve třídě mladých, kde v silné konkurenci zaujala paní rozhodčí hlavně výborným pohybem a správnou kvalitou srsti a získala opět ocenění V1 CAJC. Aireenka - JCH & CH Aireen Brdské zlato "U" si vedla stejně ve třídě pracovní a získala ocenění V1 CAC. Na závěrečné soutěže jsem se rozhodla vzhledem k prostředí a dlouhé cestě domů nečekat a odjeli jsme hned po posuzování.

Daisynka s maminkou Aireen

23.1.2008 - Dnes byl naší Aireence - JCH & CH Aireen Brdské zlato "U" oficiálně udělen titul Český Šampión. Gratulujeme a máme velikou radost!

Aireenka - 3 roky

A je tady další výsledek Vrhu Be My. Cassidy - Be My Heart Brdské zlato má stejně jako jeho sestřička DKK 0/0 a DLK 0/0 !!! Tímto má Cassík splněny všechny podmínky chovnosti a od 18 měsíců bude k dispozici jako krycí pes :o)))

Cassidy - Be My Heart Brdské zlato

Přišly nám zdravotní výsledky prvního štěňátka z Vrhu Be My. Naše Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato DKK 0/0 a DLK 0/0 !!! Máme velikou radost a doufáme, že i její sourozenci budou mít stejné výsledky!

Dozvěděli jsme se výbornou zprávu, jsou na cestě další Mimišky - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátka! Ultrazvuk potvrdil, že výstavně nejúspěšnější fenečka z našeho Vrhu A - JCH, CH SK & PL  Arctic Sky Brdské zlato se brzy stane maminkou. Tatínkem je mladý nadějný pes importovaný z Francie JCH Ashbury Absolute Lover. Více informací v sekci Zde. Moc gratulujeme a těšíme se na štěňátka !!!

   X    

V sobotu 12.1. na NVP v Olomouci měly výstavní premiéru naše holčičky z vrhu C Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato a Daisynka - Crazy Loving Daisy Brdské zlato. Byly z ruchu ve výstavní hale trochu vyplašené, ale přesto obě získaly od pana rozhodčího bezchybné posudky a známku VN. Corinka v silné konkurenci 8 feneček obsadila i krásné třetí místo. Ve třídě mladých se pak předvedla Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato a v konkurenci 14 přihlášených feneček si svým krásným pohybem vyběhala první místo a svůj druhý titul CAJC! Pan rozhodčí byl také tak hodný, že nám naměřil 54,5cm, zapsal plnochrupost a nůžkový skus a máme tedy splněny další podmínky pro chovnost. Jako poslední nastoupila do kruhu ve třídě pracovní maminka Céček Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato "U". Panu rozhodčímu se moc líbila a z nastoupených 4 feneček jí dal na první místo. Tímto získala poslední titul CAC a stala se Českým Šampionem !!! Moc děkujeme páníčkům Daisynky, ale také Olinky - Crazy Sugar Sun Brdské zlato, která se přijela na výstavu podívat a sbírat zkušenosti, že jsme mohli holčičky zase vidět, za příjemně strávený den a pomoc s vystavováním!

Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato     JCH Aireen Brdské zlato

Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato již absolvoval svou první letošní výstavu s krásným výsledkem. Ve Finském Kajaani získal Výbornou a 2. místo. Norská paní rozhodčí byla velmi přísná a zadala v jeho třídě pouze 2 výborné. Rimi od ní získal krásný posudek, gratulujeme!

Vánoční a novoroční svátky jsou za námi, děkujeme všem za milá a krásná přání! Ve fotogaleriích přibyla spousta fotek našich pejsků i našich odchovů, jak slavili se svými páníky Vánoce. Všem ještě jednou přejeme hodně štěstí a zdraví do Nového roku 2008 !!!

Rimi - 12 měsíců     Corinka - 7 měsíců

NAHORU