Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2007

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

První sourozenci z Vrhu Be My mají za sebou oficiální rentgeny na DKK a DLK a další zdravotní vyšetření. Cassidy - Be My Heart Brdské zlato i Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato mají negativní vyšetření na OCD rameních kloubů, na dědičná srdeční onemocnění i hypothyreózu. Na oficiální výsledek DKK a DLK si ještě musíme nějakou chvíly počkat.

Be My X-mas Angel Brdské zlato - Jill          Be My Heart Brdské zlato - Cassidy

V sobotu 15.12. oslavila štěňátka z našeho Vrhu Be My svoje krásné první narozeniny. Jillynko, Sheeny, Cassíku, Samíku, Rimi a Chasie všem Vám přejeme ještě spoustu šťastných let s Vašimi skvělými páníky, pevné zdraví a vždy plnou mističku !!!! Máme Vás všechny moc rádi!

Jillinka, Chasík, Sheeny, Cassík, Rimišek & Samík

První dvě štěňátka z našeho Vrhu Crazy mají za sebou předrentgeny s velice pěknými výsledky. Elliott - Crazy Heart of Brdské zlato má dokonce předrentgen oficiálně vyhodnocen OFA a výsledek odpovídá prozatím našemu hodnocení DKK 1/1. Gratulujeme a držíme palce, aby to za půl roku bylo ještě lepší! Corinka - Crazy Corazon Brdské zlato má negativní předrentgeny DKK i DLK, její snímky si můžete prohlédnout. Máme velikou radost z krásných výsledků prvních Aireenky - JCH Aireen Brdské zlato "U" štěňátek a doufáme, že i jejich sourozenci budou mít zdravé klouby!

Crazy Corazon Brdské zlato - 6,5 měsíce     Crazy Corazon Brdské zlato - 6,5 měsíce     Crazy Corazon Brdské zlato - 6,5 měsíce     Crazy Corazon Brdské zlato - 6,5 měsíce     Crazy Corazon Brdské zlato - 6,5 měsíce

Šikulka Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato se zúčastnil ve Finsku velké mezinárodní výstavy v Helsinkách. V silně a kvalitně obsazené třídě mladých získal známku výbornou a krásné třetí místo z 15 juniorů. Moc gratulujeme a přejeme ještě spoustu dalších úspěchů!

Cassidy - 11 měsíců     Rimi - 11 měsíců

Bráška Cassidy - Be My Heart Brdské zlato v sobotu také nezahálel a pracoval na svém prvním honu v bažantnici na Konopišti. Pejsků tam bylo hodně a výřad čítal jen 600 kusů, ale i tak prokázal, že umí krásně nosit, chytat křídláky, dohledávat i zůstat v klidu před zvěří. Na jeho 11 měsíců a první hon v životě odvedl moc hezkou práci.

Výstavní sezóna pro nás pro letošek skončila a tak se o víkendech s Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" a Aireenkou - JCH Aireen Brdské zlato "U" účastníme honů v bažantnici na Konopišti. Holky tam jako každý rok odvádějí pěknou práci a dělají mi radost. S čerstvým bažantem si poprvé zacvičila i Cori - Crazy Corazon Brdské zlato a šlo jí to krásně. Přidal se i bráška Cassík - Be My Heart Brdské zlato, aby si zatrénoval před svým prvním velkým honem.

Cassík - 11 měsíců     Corinka - 6 měsíců

V neděli 18.11. byl na výstavě ve Finsku i Mimišky syn Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato. V silné konkurenci ve třídě mladých získal Výbornou a čtvrté místo i když se mu moc nechtělo předvádět, rozhodčím byl p. Bruno Facq. Gratulujeme!

Rimi - 11 měsíců

17.11. jsme absolvovali s našima holkama poslední letošní výstavu, MVP v Praze. Jako první se předvedla ve třídě dorostu Mimišky vnučka Abi - Via Abigail Libošovská blata. I přes svůj nezdolný temperament a ne zrovna ideální předvedení vyhrála svou třídu, kde bylo přihlášeno 12 feneček. Naše holky se tentokrát po sobě opičily a všechny dostaly známku Výbornou a 3. místo :o)) Jillinka - Be My X-mas Angel Brdské zlato ve třídě mladých, Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato "U" ve třídě pracovní a Mimiška - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" ve třídě šampiónů. S Mimi ve třídě šampiónů se předváděla také  Sky - JCH CH Arctic Sky Brdské zlato. Ač před pár měsíci stejného rozhodčího okouzlila tak, že jí udělil tituly CAC, CACIB i BOB, tentokrát jí zadal ocenění V2 bez titulu a úplně jiný posudek ???

Abi - VN1 dorost     Jill V3 třída mladých

Aireen V3 třída pracovní     Mimi V3 třída šampiónů

O víkendu jsme se vypravili na Slovensko na dvě výstavy v Nitře. Naše výprava nakonec dorazila poněkud okleštěná, protože Jillinka stále ještě hárá a tak musela zůstat doma a páníčkové našeho Cassíka také raději ze zdravotních důvodů nejeli s námi a poslali jen svoje zlatíčko. Ani malá Daisynka - Crazy Loving Daisy Brdské zlato nakonec nemohla na výstavu přijet, protože jí postihly střevní obtíže a nebylo jí dobře. Takže jela nakonec jen Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" a Cassidy - Be My Heart Brdské zlato s mou maličkostí a jako nevýstavní doprovod kamarádka Katka s Sheenou - Be My Sky Brdské zlato. V sobotu se konala MVP. Cassík byl jako nejmladší ve velice kvalitně obsazené třídě mladých s mnohem staršími pejsky. Bohužel se mu vůbec nechtělo bez paničky předvádět a pořád jen pokukoval po mamce a sestřičce Sheeně. Získal tedy známku Výbornou a 4. místo. S Mimiškou nastoupily do třídy pracovní 3 bílé fenky a výsledek byl předem jasný, zlatá barva se už prostě nenosí a Mimi skončila stejně jako Cassík V4. V neděli na klubové výstavě už si na mně Cassíček trochu navyknul a předváděl se mnohem lépe. Paní rozhodčí mu vytknula, že je na svůj věk příliš vyvinutý a skončil jako V2. Hodnocení Mimi ve třídě pracovní mně opravdu zaskočilo, stejná rozhodčí, která jí dříve udělila titul CACIB jí dala tentokrát známku VD a to se rozhodně nedá říct, že by Mimi nebyla ve výstavní kondici. Důležitější pro nás ale je, že Mimiška před svým posledním vrhem absolvovala již čtvrté vyšetření očí na dědičná onemocnění a opět s negativním výsledkem ve věku 5,5 let. Víkend jsme si krásně užili i díky milé společnosti Katky a Sheeny, kterým moc děkujeme za spolujízdu!

Mimi - 5,5 roků     Cassidy - 10,5 měsíce

27.10. složilo další štěňátko z našeho Vrhu Be My OVVR. Sheena - Be My Sky Brdské zlato prospěla na OVVR v Kovářově ve věku 10 měsíců. Moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v záchranářském výcviku, kterému se malá Sheena se svou paničkou věnuje!

24.10. jsme si společně s kamarádkou Martinou Hřebíčkovou po dlouhém čekání přivezli novou princeznu do naší smečky. Vypravili jsme se pro ní do Francie do proslulé CHS du Bois de la Rayere. Od chovatelů Bruna a Martine Facq se nám dostalo velice milého přivítání a stejně tak i od všech jejich pejsků, kteří jsou opravdovými členy jejich domácnosti. Výběr ze tří nádherných  sestřiček byl velice těžký, ale nakonec nás nejvíce oslovila červená slečna, která už byla naší favoritkou podle zaslaných fotografií a stala se naší Bambou - Caline Bambou du Bois de la Rayere. Doufáme, že bude stejně krásná, šikovná a hlavně zdravá, jako její maminka Tommy Girl du Bois de la Rayere a tatínek Furyo Noroy du Plessy. Moc děkujeme chovatelům Brunovi a Martine, že nám tohle nádherné štěňátko svěřili!

    

20.10. se svých prvních loveckých zkoušek zúčastnil šikovný Mimišky syn Cassidy - Be My Heart Brdské zlato. Ve věku pouhých 10 měsíců a 5 dní dokázal složit klubové PZ v I. ceně a s plným počtem bodů !!! Bohužel pro jeho nízký věk a proto že dosud není chovný mu nebylo umožněno se zúčastnit rozstřelu a tak skončil celkově na 4. místě z 24 startujících psů. Máme obrovskou radost a moc gratulujeme Cassíkovi i jeho šikovným páníčkům, pro které to také byly jejich první zkoušky v životě a kteří spolu s ním udělali obrovský kus práce !!! Na zkoušky byla připravena i Cassíkova sestřička Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato, ale bohužel se nám 3 dny před zkouškou rozhárala a nemohla tedy startovat.

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

4 20

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

4 8

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

4 16

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   188

6.10. se konala MVP v Českých Budějovicích, které jsme se zúčastnili ve složení Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U", Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato a Cassidy - Be My Heart Brdské zlato. Devítiměsíční mládežníci se jako nejmladší vystavovali ve třídě mladých a oba svorně vybojovali známku Výbornou a druhé místo v konkurenci mnohem starších pejsků. Jejich mamka Mimi získala další titul CAC ve třídě Šampiónů, chladné počasí a velký travnatý kruh jí naprosto vyhovovaly a krásně se předváděla. Máme radost z krásných posudků, které všichni tři dostali od pana rozhodčího.

Mimi - V1 CAC     Jillík - V2

Zatímco Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato "U" bojovala na poli pracovním její sestřička Sky - JCH CH Arctic Sky Brdské zlato se v sobotu 29.9. zúčastnila klubové výstavy RK v Brně. Naší CHS reprezentovala opravdu krásně, získala titul CAC ve třídě vítězů. Moc gratulujeme a děkujeme!

Tento víkend 29.-30.9. se zúčastnila MVZPR v Třeboni pro změnu naše Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato. Zkoušky byli opět velmi náročné, ale Aireenka pracovala moc krásně a stala se všestranně upotřebitelnou fenou. Nebýt smolné dvojky na první disciplíně, došla by zkoušky v samých čtyřkách. První disciplínou bylo následování, kde se střelci povedlo před nás sestřelit větvičku a natěšená a temperamentní Aireenka k ní udělala pár kroků a pak se mi vrátila zpět k noze. Tím jsme rázem spadli do druhé ceny. Ve všech ostatních disciplínách pracovala Aireenka naprosto bezchybně, temperamentně a chuťově a všude získala plný počet bodů. Na odložení a klidu na stanovišti jsem se rozhodla pro jistotu i když nám tyto disciplíny nikdy nedělali problémy a nechala jsem Aireenku na řemeni, když už jsme stejně byli v druhé ceně. O tom jak byly zkoušky náročné svědčí výsledková listina. Pouze 3 pejsci doběhli v I.ceně, 4 v II.ceně, 9 v III.ceně a 7 bohužel neuspělo i přesto že připravenost psů byla na vysoké úrovni. Aireenka se umístila na celkovém 5. místě z 23 nastoupených retrívrů. V Třeboni jsme opět strávili moc krásný víkend v milé a přátelské atmosféře a doufáme, že se tam zase příští rok vrátíme na další zkoušky.

        

V sobotu 22.9. měl svou výstavní premiéru ve třídě mladých šikovný a nadějný pejsek Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato. Ve Finském Eckerö se na MVP krásně předvedl a v pouhých 9 měsících se stal 4. nejlepším psem a získal titul r.CC ! Před ním se umístili pouze dva pejsci importovaní z anglické CHS Fairfield a švédský import z CHS Dewmist. Máme velkou radost a ke krásnému úspěchu moc gratulujeme!

Rimi - 9 měsíců

Získáním titulu CACT na loňském Rožmberském poháru se naše Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" nominovala na I. Mezinárodní soutěž retrívrů, která se konala 22.-23.9. v Třeboni. I když zrovna nám štěstí příliš nepřálo, byl to krásný víkend a úžasný sportovní zážitek. Celý víkend panovala skvělá a přátelská nálada a byla radost sledovat práci ostatních pejsků. Organizátoři věnovali přípravě velkou pozornost a vše se jim zdařilo na jedničku. Na všechny disciplíny se jim podařilo najít velice náročné a obtížné terény, tak jak to má na vrcholové zkoušce být. Jak obtížné zkoušky byly asi nikdo kdo tam nebyl neuvěří. Svědčí o tom i výsledková tabulka, kde většina zkušených psích matadorů a šampiónů práce skončila v III.ceně a 3 dokonce zkoušky nedokončili. Škoda že tak krásný sportovní zážitek si retrívří kynologická veřejnost nechala ujít a na zkouškách byla nulová korona. Naší Mimi bohužel postihly na celý víkend ošklivé střevní potíže, které se podepsali na jejím výkonu. I když se snažila, po dvou dnech hladovky a průjmování, už jí v některých disciplínách chyběly síly. Jsem ale moc šťastná, že se nám tyto obtížné zkoušky povedlo doběhnout i když v III.ceně. Moc za to svojí statečné holčičce děkuji!

    

O víkendu 15. a 16.9. jsme se zúčastnili dvou klubových výstav v Českých Budějovicích. Naši mladí Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato a Cassidy - Be My Heart Brdské zlato slavili zrovna 15. svoje 9 měsíční narozeniny, takže byli v sobotu ještě ve třídě dorostu a v neděli jako úplně nejmladší ze všech již ve třídě mladých. V sobotu byla Jilly VN2 a Cassidy VN1 ve třídě dorostu. Mimi - DualCH Delibes´s Golden Marian "U" a Sky - JCH CH Arctic Sky Brdské byly spolu ve třídě vítězů. Mimišky byla Výborná a Sky V3. Ve třídě štěňátek získal první místo Mimišky vnuk Voltaire Libošovská Blata. V soutěžích pak ještě získala Sky s taťkou Robinem pohár za BIS pár. V neděli mi udělala obrovskou radost Jillinka, která získala při své premiéře ve třídě mladých hned první místo a první titul CAJC. Cassík získal sice moc pěkný posudek, ale panu rozhodčímu se zdál na devítiměsíčního pejska příliš vyvinutý a tak mu dal známku pouze VD. Stejně dopadla i Mimi ve třídě vítězů, zdála se chudinka paní rozhodčí se svými 30kg v plné srsti příliš tlustá. Sky získala stejně jako v sobotu ocenění V3. Ze soutěží jsme si nakonec odvezli hned 3 poháry. První Mimiška s mladou handlerkou, které jsem jí "zapůjčila" do soutěže dítě a pes, kde spolu získali první místo. Druhý opět Sky s taťkou Robíkem za BIS pár a do třetice pak za BIS chovatelskou skupinu ve složení Jill, Sky a Cassidy. Všem moc děkuji za krásný víkend a pomoc při předvádění našich pejsků!

Cassidy VN1     Jill - V1 CAJC

9.9.07 - Další z prvních pracovních úspěchů našich Béčkových štěňátek! Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato se nenechala v žádném případě bratříčky zahanbit a složila v Malém Ratmírově OVVR stejně jako Cassík s plným počtem bodů a z velkého počtu 22 pejsků na 1. místě, ve věku 8 měsíců. Trochu náš mrzí, že už není možné na OVVR prokázat aport se zvěří, ale ten Jillinka snad ukáže na dalších loveckých zkouškách. Máme z našich Béčkových šikulů moc velkou radost!

    

8.9. - Navštívila nás malá Mimišky vnučka Abi - Via Abigail Libošovská Blata. Přidali se také Beckinka a Cassík se svými páníky. Strávili jsme všichni společně moc hezké odpoledne, trošku jsme spolu pocvičili a pesani si spolu pořádně pohráli. Fotky ze společného řádění jsou ZDE. Děkujeme za návštěvu!

Abi, Cassík, Corinka, Mimiška, Aireenka a Beckinka :o)))

3.9.07 - Do třetice další krásný pracovní úspěch našich odchovanců. Mimišky syn z vrhu B Cassidy - Be My Heart Brdské zlato složil OVVR ve Svoru s plným počtem bodů. A protože byl ve svých 8 měsících jediným pejskem s plným počtem bodů, stal se i vítězem zkoušek. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších pracovních úspěchů Cassíkovi i jeho páníčkům !!!

Po výstavní sobotě nás čekala naopak pracovní neděle. PZ u nás poblíž Březnice se zúčastnila tentokrát Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato. Vedla si skvěle a ve všech disciplínách získala známku 4, jen za poslušnost při slídění jednu 3, stejně jako hodně ostatních pejsků.

    

Obrovskou radost nám udělal Mimišky syn Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato ve Finsku. Absolvoval velmi úspěšně loveckou zkoušku NOU - obdobu našich PZ a to v pouhých 8 měsících! Zkouška sestávala z donesení dvou kusů vodního ptactva - jeden kus pohozený do vody ze břehu, druhý donesený z loďky a sestřelený přímo do vody ve vzdálenosti 75m. Následovala práce v lese, kde bylo třeba dohledat a donést celkem 5 kusů pernaté z různých vzdáleností a nakonec Rimi vzorně vypracoval vlečku srstnaté se zajícem. Rimi pracoval velice spolehlivě a s obrovskou chutí po celou zkoušku. Jen pro představu, průměrně úspěšně absolvuje tuto zkoušku pouze 42% zůčastněných psů. Jsme na malého šikulku opravdu moc pyšní a velice děkujeme jeho paničce Lissu za obrovský kus práce, kterou spolu vykonali !!!

Rimi      Rimi

V sobotu 1.9. jsme se s Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" a Jillinkou - Be My X-mas Angel Brdské zlato rozjeli na MVP v Mladé Boleslavi. Na výstavišti jsme potkali také Mimišky vnučku Abi - Via Abigail Libošovská Blata, která byla na své první výstavě ve třídě štěňátek. Abi tedy šla na řadu první a svou premiéru zvládla výborně. Z šesti štěňátek ve své třídě se umístila na 4. místě se známkou VN a velmi pěkným posudkem. Hned po Abi nastoupila Jillinka do třídy dorostu. Bohužel se nepředváděla tak pěkně a vesele, jako obvykle, ale i tak získala ocenění VN1 a pěkný posudek. Mimiška se pak moc hezky předvedla ve třídě šampiónů. Velký kruh, zelený trávník a chladnější počasí jí sedí mnohem lépe, než dusné haly s malinkým kruhem. Mimi získala nádherný posudek a tituly CAC a r.CACIB.

Via Abigail Libošovská Blata     Be My X-mas Angel Brdské zlato

Dual CH Delibes´s Golden Marian "U"

Dostali jsme skvělou zprávu od páníčků našeho Artíka - Arctic Brdské zlato. V sobotu 25.8. složil Podzimní zkoušky s výborným výsledkem. V jeho tabulce je jen jediná 3 z vlečky jinak samé 4. Moc gratulujeme a přejeme ještě mnoho pracovních úspěchů !!!

Předmět

známka

body

1. Nos

4 32

2. Slídění s dohledávkou

4 20

3. Přinášení vlečené pernaté

4 20

4. přinášení vlečené srstnaté

3 15

5. Přinášení kachny z hluboké vody

4 16

6. Chování po výstřelu

4

8

7. Vodění psa

4 8

8. Poslušnost a ovladatelnost

4 24

9. Paměť k aportu - marking

4 16

10. Přinášení

4 24

Celkem bodů   183

   

Máme za sebou další výstavní víkend, tentokrát v rakouském Innsbrucku. Výstava se opět konala v hale a počasí bylo velice teplé. Velmi nemile mně překvapila špatná organizace výstavy, na což nejsme v Rakousku zvyklí. Velké problémy s parkováním, dlouhá fronta u kasy a hlavně špatně načasované odpolední soutěže, které nás zaskočily hlavně první den. Po oba dny se vystavovala Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato ve třídě dorostu, kde získala od obou rozhodčích krásné posudky a nominaci do odpoledních soutěží. V sobotu jsme bohužel neměli možnost do soutěže vůbec nastoupit, protože se v kruhu goldenů ještě posuzovalo, musela jsem předvádět Mimi a upřímně řečeno mně nenapadlo, že soutěže začnou, když v našem kruhu se teprve začaly posuzovat feny. Druhý den už jsme byli poučení a tak ihned po posouzení Jillinky v dorostu jsme spěchali k čestnému kruhu, kde jsme akorát stihli nastoupit do soutěže. Jillinka se z cca. 40 štěňátek všech plemen dostala do výběru 10 nejlepších, ale dál už jsme bohužel nedosáhli. Mezitím mi Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" v pracovní třídě vystavila Milka Blaháková, za což jí ještě jednou děkuji. Mimiška se v sobotu panu rozhodčímu moc nezalíbila, preferoval spíše fenky tmavě zlaté barvy, na vyšších končetinách s veselým předvedením. Mimi ocenil známkou VD4. V sobotu se Mimišce s tetou Milkou vedlo lépe a získali spolu ocenění V3. V sobotu se vystavovala i Sky - JCH CH Arctic Sky Brdské a byla v třídě otevřené Výborná. nejlépe se na výstavě vedlo taťkovi našeho prvního vrhu A Robíkovi - ICH Ashbury Touch the Sky. Po oba dny získal ve třídě pracovní ocenění V1 CACA a splnil tak podmínky pro udělení titulu CH Rakouska.

18.-19.8. O víkendu jsme se vypravili s Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" a Jillinkou - Be My X-mas Angel Brdské zlato a také Sky - JCH CH Arctic Sky Brdské zlato na výstavu Duodanube do Bratislavy. Zbytek smečky si užíval u nás na chaloupce u bazénu. Po cestě jsme se ještě stihli zastavit v Zelenči u Prahy a navštívit Toníčka - Anthony Brdské zlato a jeho malinkou paničku Terezku s rodiči. Moc děkujeme za pěknou návštěvu! Výstava se konala v hale, která byla bohužel bez klimatizace a tak v ní bylo veliké vedro a dusno. Holkám se v hustých kožiších moc předvádět nechtělo a hlavně Mimiška se tvářila, že už se brzy uvaří a běhat se jí moc nechtělo. Jillinka byla po oba dny ve třídě dorostu VN1 s moc pěknými posudky, Mimi byla ve třídě šampiónů V3. Velkou radost nám udělala Sky, která získala poslední CAC a splnila tím podmínky pro udělení titulu Slovenský Šampión. Moc jí i její paničce gfratulujeme k již druhému šampionátu !!!

Sky  Jill  Mimi

18.8. oslaví naše Áčka již svoje třetí narozeniny. Ze štěňátek jsou už plně dospělá psiska a většina holčiček už se stala maminkami svých vlastních štěňátek. Aireenko, Skyinko, Milli, Kettynko, Otíku, Toníku a Artíku, všem Vám přejeme ještě spoustu šťastných let !!!

Aireenky a Sky - 7 měsíců

11.-12.8.2007 - Skvělé zprávy nám přišly z Finska, syn Mimi a Eliotta Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato se během víkendu zúčastnil dvou výstav a na obou získal ocenění BOB Puppy a nádherné posudky! I přes velmi teplé počasí se krásně a vesele předváděl a udělal paničce velkou radost. Po výstavě si za odměnu užil plavání :o)) Moc gratulujeme a přejeme další úspěchy!

    

O víkendu 11.-12.8. jsme se s Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato absolvovali hned dvoje zkoušky v rámci Poháru Světa Myslivosti. Původně měla startovat Mimi, ale vzhledem k tomu, že už získala titul Šampiona Práce, přehlásila jsem zkoušky na Aireenku. Na trénink tedy nezbyl skoro žádný čas, necelý týden. Aireenka ale dokázala, že v době jejích mateřských povinností nic nezapomněla a stejně skvělý a temperamentní lovec jako předtím. Oba dva dny pracovala moc pěkně a v mnoha disciplínách i na rozstřelu si vysloužila pochvaly od rozhodčích. Na sobotních PZ zaváhala jen jedenkrát na vlečce srstnaté, kde dostala 3, jinak měla všechny disciplíny i všechny pomocné známky 4. V nedělních SZVP se nám sice papírově nedařilo tak dobře, ale ve skutečnosti pracovala Aireenka skvěle. Ztratila body v disciplíně handling, kde dostala 3, protože šla pro kachnu ne přímo vodou, ale mnohem rychlejší cestou, kus po břehu a zbytek vodou. Prostě přemýšlení o tom, jak donést zvěř co nejdříve a nejsnazší cestou je na škodu. Osudná se nám pak stala disciplína marking, kde jsme dostali limitní známku 1 a spadli tak až do třetí ceny. Aireenka sice běžela pro bažanta správným směrem, ale ve vysoké a husté trávě ho neviděla a dohledala ho nosem, což bylo hodnoceno známkou 1. Stejně dopadlo na této disciplíně po oba dny opravdu hodně pejsků. Zbytek disciplín a všechny pomocné známky měla Aireenka za 4, pochvalu si vysloužila hlavně při dohledávce kachny v rákosí, kde byla bezkonkurenčně nejrychlejší. V Malešově se nám líbilo stejně jako před rokem a doufáme, že i příští rok se budeme moct opět zúčastnit.

28.7. se konaly u nás v Obořišti SZVP pořádané KCHLS. Vzhledem k tomu, že byly hned u nás za humny, jsme se rozhodli se jich s Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" také zúčastnit. Na zkoušky bylo přihlášeno 24 retrívrů, z toho 12 zlaťáků. Zkoušky tedy byly silně a kvalitně obsazeny, konkurence veliká a terén také dost těžký. Alespoň počasí nám přálo a oproti předešlým dnům se trochu ochladilo. Mimiška si vedla ve všech disciplínách naprosto bezchybně a v domácím prostředí se jí dařilo. Zkoušky dokončila se samými čtyřkami ve všech disciplínách a postoupila tak do rozstřelu o první čtyři místa. Jako rozstřel byla vybrána disciplína handling, která se díky velice silnému větru a velkým vlnám stala opravdu zajímavou podívanou. Kachny totiž vítr a vlny ihned odnesly do křovisek u břehu a psi tak měli velmi těžkou práci je dohledat a přinést. Celkově se Mimi umístila jako 3. nejlepší pes zkoušek a jako 2. zlatý retrívr získala titul r.CACT. Vzhledem k tomu, že CACT získal pejsek, který už má titul šampiona práce přiznaný a k tomu, že Mimi už doma dva CACTy má, splnila tímto podmínky pro udělení titulu Český Šampion Práce a také Český Dual Šampion !!! Máme obrovskou radost a moc gratulujeme !!!

    

Ve stejný den se svojí první výstavy ve Finsku zůčastnil Rimi - Be My X-mas Star Brdské zlato. Vedl si výborně a ve třídě Puppy obsadil krásné druhé místo. Moc gratulujeme!

Rimi - 7 měsíců

Sobota 21.7. pro nás byla po dlouhé době opět výstavní. S Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" a Jillinkou - Be My X-mas Angel Brdské zlato jsme se vydali v horkém počasí do Rakouska na IHA Oberwart. Přes velké vedro se obě holky moc pěkně předváděli a od paní rozhodčí získaly moc pěkné posudky. Jillinka získala ve třídě dorostu kokardu za VN a nominovala se do odpoledních soutěží, kde se jí podařilo vyběhat po únavném dni 4. místečko v soutěži BIS Puppy a svůj první pohárek. Mimiška není zrovna v té nej kondici a potřebovala by nějaké to kilo zhubnout, ale i tak se líbila a získala V2 a r.CACA za velice pěknou fenkou ve třídě pracovní. Současně naší CHS reprezentovali na výstavě v Mladé Boleslavi Cassidy - Be My Heart Brdské zlato a Sky - Arctic Sky Brdské zlato. Cassík měl v dorostu silnou konkurenci 6 pejsků a umístil se na krásném druhém místě. Sky byla ve třídě otevřené také druhá s titulem r.CAC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci !!!

Mimi a Jill s trofejemi z IHA Oberwart

Zbytek víkendu už pro nás byl ve znamení zábavy a cvičení na zkoušky. Všechny naše holky cvičily moc pěkně a zapojil se i mrňous Corinka. Fotky z víkendu najdete v galerii Léto 2007.

Corinka 9 týdnů        Jill 7 měsíců

Po Daisynce a Sammym nás opustili i naši malí amerikánci Mya - Crazy About You Brdské zlato a Elliott - Crazy Heart of Brdské zlato a také Oli - Crazy Sugar Sun Brdské zlato. Dlouhý let do USA zvládla naše štěňátka opět skvěle a bez jakýchkoliv problémů. Z přepravky vyběhla veselá a hned se dala do mazlení s novými páníky a do hraní. Všem novým majitelům moc děkujeme za zprávy o tom, jak se štěňátka mají v nových domovech a za první fotky!

Daisy     Sammy

Poslední horké dny jsme trávili se štěňátky u vody a ta se jim moc líbila. Všechna bez vyjímky se v ní ihned začala cachtat a po prvním osmělení také všechna pěkně plavala, tak jak jim to ukázali pejsci dospěláci. Už v 8 týdnech prokazují, že voda je pro zlaťáčka ten pravý živel a že jako plavci se prostě rodí :o))

    

Čas nám se štěňátky nám utekl jako voda a první z nich už se vydala na dalekou cestu do svých nových domovů. V pátek odjel do Německa Sammy - Crazy Sammy Brdské zlato a v sobotu Daisynka - Crazy Loving Daisy Brdské zlato. Doufáme, že se tam budou mít všichni báječně a budou dělat svým páníčkům samou radost. Pro nás i pro Aireenku bylo loučení hodně smutné, ale už se těšíme na zprávy a fotky z jejich nových domovů.

Sammy se svou novou rodinou

Dva členové naší smečky slaví v těchto dnech narozeniny. 11.7. bylo zakladatelce naší CHS Mimišce - MCH Delibes´s Golden Marian "U" krásných 5 let a 13.7. bude našemu dědoušovi Beníkovi 11 let. Přejeme jim ještě spoustu spokojených let a hlavně aby jim zdravíčko sloužilo stejně perfektně jako doposud! Máme Vás oba moc rádi!

Benýsek v letním sestřihu - 11 let     MCH Delibes´s Golden Marian "U"

8.7. - Dnes jsme se pokusili vyfotit štěňátka opět v postojích. Jsou sice o týden starší, ale práce to nebyla o nic jednodušší. přijela nám s tím pomoct teta Milka, které za to moc děkujeme. Štěňátka jsou už tetovaná, očkovaná, očipovaná a mají vystavené Europasy. Loučení s nimi se kvapem blíží a už je nám z něj smutno. Je to sice parta pořádných raubířů a občas nám dávají zabrat, ale jsou to i miláčkové a zlatíčka. Doufáme, že i v jejich nových domovech je budou mít stejně rádi jako je máme rádi my!

Crazy Heart of Brdské zlato - 7 týdnů     Crazy Sammy Brdské zlato - 7 týdnů     CrazySugar Sun Brdské zlato - 7 týdnů     Crazy Loving Daisy Brdské zlato - 7 týdnů     Crazy About You Brdské zlato - 7 týdnů     Crazy Corazon Brdské zlato - 7 týdnů

2.7. - Štěňátkům je 6 týdnů a mají za sebou první bolestnou zkušenost - tetování. Přidělená čísla 12083 - 12088 jsou dlouhá, ale do oušek se vešla a štěňátka držela statečně. Nejvíce nešťastná byla z tetování Aireenka, protože i když byla za několika dveřmi, přece jen pláč svých štěňátek slyšela a byla z něj hodně nervózní. Pak je všechny pečlivě zkontrolovala a ošetřovala bolavá ouška. Po zahradě se nám teď prohání šest malých vodníčků a nám je smutno z nadcházejícího loučení. Štěňátka váží kolem 5kg, jsou velice živá a aktivní a celé dny si hrají a perou se se sourozenci. Všichni moc pěkně papkají máčené granulky s kloubní výživou. Aireenka už mlíčko pomalu ztrácí, ale i tak pořád trpělivě kojí.

    

28.6. - Našim Crazy štěňátkům už je přes 5 týdnů a tak jsme se pokusili nafotit jejich první postoje. Nebyl to vůbec lehký úkol a výsledky nejsou ideální, ale snaha byla :o)) Jsou to malý čertíci a dělají čest svému jménu. Výsledky našeho snažení najdete ZDE.

Crazy Heart of Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy Sammy Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy Sugar Sun Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy Loving Daisy Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy About You Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy Corazon Brdské zlato - 5 týdnů

Crazy Heart of Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy Sammy Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy Sugar Sun Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy Loving Daisy Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy About You Brdské zlato - 5 týdnů     Crazy Corazon Brdské zlato - 5 týdnů

25.6. - Našim štěňátkům je 5 týdnů a v neděli za nimi přijeli jejich budoucí páníčci na návštěvu, tedy ti z vlastí českých, kteří to nemají tak daleko. Už jsou z nich pěkní lumpíci se spoustou ostrých zoubků, spí už mnohem méně a celé dny si hrají a běhají po zahradě. Granulky už dostávají 4x denně a moc jim chutná. Všichni mají nůžkový skus a kluci sestouplá obě varlátka. Aireenka se o ně stále vzorně stará a i přes jejich zoubky jako jehličky často kojí. Jako vzorná chůvička se ukázala také malá Sheena, která si se štěňátky něžně hraje a hlídá je.

    

23.6. - Obrovskou radost nám dnes udělaly výsledky předretgenů našich 6 měsíčních dorostenců z Vrhu Be My. Cassidy - Be My Heart Brdské zlato, Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato i Sheena - Be My Sky Brdské zlato mají moc pěkné kyčelní klouby, které se krásně vyvíjí. Doufáme, že stejně krásné budou i za půl roku při oficiálních snímcích. Také jsme využili narkózy k důkladné prohlídce chrupu a všichni 3 jsou plnochrupí a mají nůžkový skus.

Cassidy - 6 měsíců      Jill - 6 měsíců     Sheena - 6 měsíců

22.6. v noci se stala Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" již potřetí babičkou. Její dcerušce Milli - Amilie for Delibes´s Brdské zlato se ve Finsku narodilo 10 štěňátek - 6 kluků a 4 holčičky. Celý porod jsme měli možnost sledovat on-line webkamerou. Milli byla moc šikovná a statečná, rodila rychle a štěňátka jsou velmi živá s pěknou porodní váhou. Gratulujeme a přejeme celé rodince hlavně hodně zdravíčka!

Milli a jejích 10 štěňátek pár hodin po porodu

16.6. - Dnes oslavila naše štěňátka 4 týdenní narozeniny. Celé dny tráví venku na travičce a čerstvém vzduchu, kde přece jen není takové vedro jako uvnitř. Zpátky do svého pokoje se vrací jen na noc a když se počasí zamračí. Už jsou z nich malí lumpíci s ostrými zoubky, kteří zkoumají všechno kolem sebe. Ještě hodně spinkají, ale doba her a průzkumů se prodlužuje. K chůzi už přidávají i pokusy o běh a skoky. Papkají pěkně mlíčko z mističky i když Aireenka ještě stále hodně kojí a v příštím týdnu už přidáme i namáčené štěněčí granulky s kloubní výživou. Odbyli si další nepříjemné stříhání drápků a druhé odčervení.

    

Na Evropské výstavě v chorvatském Záhřebu skvěle zabodoval tatínek našich vrhů Be My a Crazy. Eliott - Ashbury Angel Heart ve velice silně obsazené otevřené třídě (33 psů) zvítězil a získal titul CAC! Moc blahopřejeme !!!

Čas utíká jako voda a štěňátka v sobotu oslavila svoje 3 týdenní narozeniny. Na oslavu strávila svůj první den venku na travičce a moc se jim tam líbilo. V posledních dnech udělala velké pokroky, chodí už suverénně, začínají si hrát s hračkami a sourozenci a zkoumají velký svět kolem sebe. Také už začínají chápat, která místa jsou pro venčení vhodná a která ne a trénují pití štěněčího mlíčka z mističky. Z mističky jim zatím moc nechutná, protože mamka Aireenka má spoooustu mnohem lepšího mlíčka a to zatím štěňátkům bohatě stačí.

    

Naše miminka už mají 2 týdny a tak je čekalo první odčervení a další stříhání drápků. Odčervovací pasta jim moc nechutnala, ale nakonec si dala říct a všechnu pěkně spolykala. Všechna pěkně přibírají, začínají být aktivnější a orientovat se i zrakem. Jejich váha se pohybuje kolem 1200g.

2.6. jsme se s Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" zúčastnili LZ v Kolencích. I přesto, že jsme zkoušky nedokončili, to byl pro nás moc hezký den a příjemný zážitek. Následování, barvu, odložení a klid na stanovišti zvládla Mimi bez problémů na samé 4, ale po obědě se nám bohužel nezdařila vlečka srstnaté. Vzhledem ke štěňátkům jsme toho opravdu moc nenacvičili a tak je to jen naše chyba. Zkoušky jsme spíše brali jako pořádný trénink a tak jsme si je bez nervů pěkně užívali. Všechno zlé je k něčemu dobré a tak kvůli našemu předčasnému ukončení zkoušek jsme alespoň měli čas zajet do Drahotěšic a pomazlit se a nafotit Mimišky první vnoučátka v CHS Libošovská Blata. Štěňátka jsou moc pěkná a vrh je velice vyrovnaný, jak po stránce exteriéru, tak v povahách. Celkově to byla moc krásná sobota. Děkujeme tetám, které se v době mojí nepřítomnosti pečlivě věnovali našim malým štěňátkům doma a jejich mamince Aireence!

              

              

                   

                   

Dnes máme bohužel velice smutnou zprávu. V noci 30.5. nás opustil světle modrý pejsek Azurek. Jeho akutní střevní ileus nedokázala vyřešit ani okamžitá operace a léčba. Jsme velice smutní, ale nejedná se o infekční ani dědičné či vrozené onemocnění a ostatní štěňátka jsou v naprostém pořádku a krásně prospívají. Začínají používat svoje čerstvě otevřená očka a také jejich pohyb se zlepšuje každou hodinou. Když přijde mamka Aireenka, vypukne rychlý závod k nejblližšímu cecíčku.

Včera - desátý den otevřela naše štěňátka očička a rozhlédla se po světě. Nejrychlejší byli Bílá fenečka a pejsek Azurek, ale ostatní je během půl dne následovali.

Šikulka Rimi - Be My X-mas Star úspěšně složil svoje první dummy testy. V pouhých 5 měsících krásně nosil z vody i na suchu a šla mu i dohledávka v hustém lese. Moc gratulujeme a děkujeme paničce Lissu za skvělou práci!

    

26.5. - Dnes je štěňátkům už jeden týden. Čas s nimi utíká hrozně rychle a maličcí rostou před očima. Jejich váha je už více než dvojnásobná, nožičky už začínají poslouchat a v očních koutcích se začínají rýsovat škvírky. Ještě pár dní a štěňátka otevřou očička. Na všechna štěňátka už netrpělivě čekají jejich noví páníci.

Klubová výstava RK na Konopišti se konala v krásném prostředí, ale to je bohužel to jediné pozitivní, co k ní lze říci. Organizace se od loňska vůbec nevylepšila, ale právě naopak. Dlouhé fronty, čekání a velké zpoždění začátku posuzování se opět opakovalo a navíc přibyly velké zmatky a problémy se složkami s posudkem. Bohužel jsme patřili k té zhruba třetině vystavujících, jejich složky nedorazili do kruhu, kde měly být k vyzvednutí. Všichni jsme byli jako neplatiči posláni do kanceláře i když jsme samozřejmě měli všichni řádně zaplaceno. V kanceláři vládl zmatek a chaos a nikdo nic nevěděl. Stála jsem skoro dvě hodiny ve frontě i s ubohou malou Jill, která toho měla už samozřejmě dost. Občas někdo vyběhl s hrstí složek, ale ta naše mezi nimi nebyla. Po dlouhém čekání jsme se probojovali až dovnitř a složku si našli sami hozenou bez ladu a skladu do krabice. To už pro mně ale přiběhli od našeho kruhu, že už je naše třída nastoupená a čeká se jen na mně (bylo už po jedenácté hodině a začátek posuzování byl velmi zpožděný) a to mi pořadatelé celou dobu tvrdili, že bez nás určitě nezačnou, ať v klidu čekáme ve frontě na složku. Popadla jsem složku a běžela i s Jillinkou - Be My X-mas Angel Brdské zlato přes celý areál rovnou do našeho kruhu. Všichni už byli nastoupení, čekali na nás a nepřejte si vidět, jak se na mně mračil náš pan rozhodčí! Docela chápu, že na mně byl naštvaný, při takovém zpoždění začátku posuzování a když má posoudit za den tolik psů v dusnu a parnu, ale naše vina to nebyla! Nicméně i přes krásný posudek, nás zařadil až na čtvrté místo ... V třídě štěňátek se předváděl i bráška Cassidy - Be My Heart Brdské zlato. Paní rozhodčí dávala přednost světlým a subtilním pejskům, takže Cassík se svým mohutným hrudníkem jí  do oka nepadl a odcházel z kruhu pouze se známkou Nadějný. Ale máme velkou radost, že se v kruhu moc pěkně předvedl v postoji i pohybu. Měla jsem sice ještě Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" přihlášenou do třídy vítězů, ale moje nálada se pohybovala pod bodem mrazu a další 3-4 hodiny čekání na posouzení do pozdního odpoledne už byly nad mé síly. Sbalili jsme tedy věci a jeli raději zpátky domů za Aireenkou a našimi štěňátky, kterým se zatím věnovala obětavě teta Jana. Večer jsem se dozvěděla ještě výsledek našeho Artíka - Arctic Brdské zlato, který získal v pracovní třídě Výbornou a čtvrté místo a který odjížděl s páníčky z Konopiště až v po půl osmé.

Jill - Be My X-mas Angel BZ - 5 měsíců     Cassidyl - Be My Heart BZ - 5 měsíců

Mimi - Delibes´s Golden Marian - 5 let     Arctic BZ - 3 roky

Velkou radost nám opět udělal Cassidy - Be My Heart Brdské zlato, který se o víkendu zůčastnil se svým cvičákem Posázavského klání. Užil si s kamarády moc prima den a umístil se jako druhý nejmladší na skvělém druhém místě z 11 pejsků, kteří byli o hodně starší než on a pomohl tak svému družstvu k vítězství. Zkoušely se disciplíny jako na OVVR a ještě něco navíc. Jsme na našeho šikulku moc pyšní a doufáme, že stejně dobře se mu bude dařit i na opravdových zkouškách!

    

22.5. Naše Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" se už co nevidět stane potřetí babičkou! Tuto skvělou zprávu jsme se právě dozvěděli z Finska od páníčka naší Milli - Amilie for Delibes´s Brdské zlato. Dnes ultrazvuk potvrdil její březost a štěňátka by se měla narodit v polovině června. Otcem štěňátek bude kvalitní a ověřený pes Fin MVA & VPVa Goldencoat Make My Day, který má u svého potomstva vynikající zdravotní výsledky. Více informací ZDE ! Přejeme jim všem hlavně hodně zdravíčka a spokojený život!

    

U nás v porodní bedně vládne klid a pohoda. Štěňátka pěkně papkají a spinkají a jejich váha jde hezky nahoru. Mamka Aireen se o ně vzorně stará a má pro ně spoustu mlíčka.

19.5. Dnes se naše Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato stala maminkou 7 krásných štěňátek. Narodili se jí 3 pejsci a 4 fenečky. Štěňátka budou krémové a světle zlaté barvy, mají pěkné hlavičky a pigment. Aireenka byla moc šikovná, rodila bez komplikací, o štěňátka se vzorně stará a má spoooustu mlíčka. Volný je poslední chlapeček, ostatní štěňátka už jsou zadaná. Posíláme gratulace taťkovi Eliottovi - Ashbury Angel Heart do Francie !!!

     

12.5. jsme se zůčastnili s našimi štěňátky z vrhu Be My SV na Hluboké. Ve třídě štěňátek se vystavovali sestřičky Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato a Sheena - Be My Sky Brdské zlato a bráška Cassidy - Be My Heart Brdské zlato. Všechna štěňátka dostala známku Velmi nadějnou a moc krásné posudky. Jillinka už to na výstavách zná a vybojovala už potřetí první místo a svou první medaily. Sheena se vystavovala poprvé a ještě k tomu ne s vlastní paničkou, ale také to s tetou zvládli skvěle a obsadily třetí místo. Cassidyho to na výstavě vůbec nebavilo a moc se mu nechtělo předvádět a tak i přes pěkný posudek skončil na třetím místě. Všichni sourozenci se spolu na louce pořádně vydováděli a moc si společné setkání užili. Děkujeme všem páníčkům a těšíme se na další setkání!

SV Hluboká 12.5.07 -Jill třída štěňat VN1     SV Hluboká 12.5.07 -Sheena třída štěňat VN3

6.5. - Dnes jsme opět navštívili Kettynku - Amy-Bett Brdské zlato a její štěňátka. Rostou jako z vody a maminka se o ně krásně stará. Vrh je velice vyrovnaný, všechna štěňátka mají úžasný pigment, krásné hlavičky, silné kostry a budou světle zlaté a krémové barvy. Volní jsou už jen poslední dva pejsci.

Vrh V Libošovská Blata - 18 dní     Vrh V Libošovská Blata - 18 dní

Ani v neděli jsme nezaháleli a jeli jsme pro změnu s Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" na přezkoušení canisterapeutického týmu k Pomocným Tlapkám do Třemošné u Plzně. Bylo to opět milé setkání s fajn lidmi a psi a moc se nám tam líbilo. Mimiška absolvovala přezkoušení bez jediného zaváhání na výbornou s plným počtem bodů a může dál navštěvovat svoje malé kamarády v jesličkách a stacionáři pro postižené děti.

                

Cassidy - Be My Heart Brdské zlato a Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato si v sobotu 28.4. vyzkoušeli i vystavování v hale. V PVA Letňany se jim na mezinárodní výstavě dařilo stejně skvěle jako předchozí víkend. Zlaťáčci měli tentokrát dva kruhy a tak šli mrňousové na řadu hned první a oba ve stejný čas. Cassidy byl tentokrát úplně sám bez páníčků, ale i se strejdou se pěkně předvedl a od paní rozhodčí z Rakouska sklidil samou chválu. Jillinka se také nenechala zahanbit a stejně jako bráška získala známku Velmi nadějná a 1.místo. V silně obsazené pracovní třídě si Artík - Arctic Brdské zlato vyběhal stejně jako předchozí víkend Výbornou a 4. místo. Po výstavě jsme se hned rozjeli k rybníku, protože soutěž o BIS štěně se opět nekonala. Jill i Cassidy se krásně vyřádili ve vodě, Jillinka plavala pro aportky jako profík a Cassidy si mezitím pořídil celotělovou bahenní masku :o)))

První dvě štěňátka z našeho vrhu Be My mají za sebou svou výstavní premiéru. Cassidy - Be My Heart Brdské zlato a Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato se předvedli 21.4. na MVP v Českých Budějovicích ve třídě štěňátek. Počasí nám přálo a den jsme si hezky užili. Pro mrňousky bylo všechno na výstavě nové, ale drželi se statečně a i v kruhu se pěkně předvedli. Oba vyhráli svou třídu s oceněním VN1 a pěknými posudky. Na výstavě se v pracovní třídě předvedl také Artík - Arctic Brdské zlato, který získal Výbornou a 4. místo. Všem moc gratulujeme a děkujeme za účast!

Be My Heart BZ - VN1   Arctic BZ - V4   Be My X-mas Angel - VN1

18.4. se naše Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" stala 11-ti násobnou babičkou!!! Její dcerušce Ketty - Amy-Bett Brdské zlato se narodilo 6 holčiček a 5 chlapečků. Porod proběhl naprosto v pořádku a přímo bleskovou rychlostí. Maminka i štěňátka jsou v pořádku a Kettynka se o svoje miminka vzorně stará. Více informací ZDE!

Kettynka se štěňátky

O Velikonočních svátcích nás reprezentovala na výstavách v maďarském Szilvasvaradu JCH CH Arctic Sky Brdské zlato. Na mezinárodní výstavě získala ocenění V2 res.CAC a na klubové výstavě V3, oba dva dny se pěkně vystavovala ve třídě otevřené. Gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Radost nám dělají i naše štěňátka z Vrhu Be My. Nejen že rostou do krásy, ale dělají také skvělé pokroky ve výcviku. V necelých 4 měsících zvládají Rimi, Cassidy i Jillinka aportovat s předsedáním a Rimi a Jill aportují dokonce bez problémů i zvěř. Máme velkou radost a moc děkujeme páníčkům za pilný trénink!!!

Be My X-mas Angel BZ - 3 měsíce     Be My X-mas Star BZ - necelé 4 měsíce

9.4. - První fotky našich miminek z Vrhu Crazy z ultrazvuku 23. den březosti:

    

6.4. - Dnes nám ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že naše Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato je březí !!! Máme velikou radost, díky Eliotte - Ashbury Angel Heart :o))) Více informací ZDE, první fotografie štěňátek z ultrazvuku doplníme po Velikonocích.

JCH Aireen Brdské Zlato 2,5 years

17.3. se konala MVP v polských Katowicích. Naše hvězdička JCH CH Arctic Sky Brdské zlato tam získala v otevřené třídě další vítězství a titul CWC. Moc gratulujeme !!!

16.3. byla ve Francii nakryta Aireenka - JCH Aireen Brdské zlato nádherným Eliottem - Ashbury Angel Heart. Vše probíhalo k naprosté spokojenosti všech zúčastněných a výlet do Alsaska jsme si pěkně užili. Obrovskou radost mi udělala pochvala naší Aireenky od tak zkušených chovatelů, jakými bezesporu majitelé a chovatelé Eliotta jsou. Moc si toho vážím, že se jim naše holčička tolik líbila! Pevně doufám, že o Velikonocích nám ultrazvuk ukáže, že naše cesta byla úspěšná! Děkujeme všem v Ashbury za milé přijetí!

Z Finska nám opět přišly nádherné fotky 3 měsíčního syna Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" a Eliotta - Ashbury Angel Heart, velmi nadějného šikulky Rimiho - Be My X-mas Star Brdské Zlato. Děkujeme !!!

    

Dostali jsme výbornou zprávu z CHS Libošovská blata. Ketty - Amy-Bett Brdské zlato je březí, narození prvních Mimišky - MCH Delibes´s Golden Marian "U" vnoučátek očekáváme v polovině dubna. Podrobné informace najdete ZDE. Moc gratulujeme a přejeme nastávající mamince i štěňátkům hlavně hodně zdraví!

Amy -Bett Brdské zlato   X     Gryffindor Junior the best Baron

6.3. - Naše Aireenka - JCH Aireen Brdské Zlato začala hárat. Už brzy se vypravíme do Francie za ženichem. Bude jím tatínek našeho krásného vrhu Be My Eliott - Ashbury Angel Heart. Věříme, že i s Aireenkou se vše povede tak jako s její maminkou Mimi a budou mít s Eliottem krásná a vyrovnaná štěňátka. Více podrobností najdete zde: Vrh Crazy.

JCH Aireen Brdské Zlato    X    Ashbury Angel Heart

Naše štěňátka už se pěkně zabydlela ve svých nových domovech a jejich páníčci nám o nich pilně posílají zprávy a také nové fotografie. Na ty, která bydlí blíž k nám, už jsme se byli podívat. O víkendu jsme stihli navštívit nejdříve Cassidyho - Be My Heart Brdské zlato, který je od nás jen kousek a pěkně jsme se s ním v pátek prošli. V neděli jsme si udělali se všemi našimi holkami celodenní výlet na sever. Nejdříve jsme v České Lípě navštívili Otíka - Allain Brdské zlato a hlavně jeho malinkou novou paničku Emmičku. Potkali jsme se tam i dalšími kamarády - tetou Irčou a jejími princeznami Baruškou a Arwínkou a také s Karin a Ondrou a jejich zlatíčkem Badulánkem. Strávili jsme společně moc krásný den a děkujeme hlavně Katce s Péťou, že byli tak skvělými hostiteli! Z Lípy jsme pokračovali dál a po krátké zastávce u Hosových a jejich Andulky a Apolla jsme vyrazili do Liberce za Samíkem - Be My Dream Brdské zlato. Dlouho jsme ho neviděli a opravdu hodně vyrostl a je z něj krásné štěňátko s obrovskou spoustou husté srsti. Jeho pověstný temperament, který se projevoval už od nejútlejšího věku, ho neopustil a po celou návštěvu si hráli a honili se po bytě se sestřičkou Jill - Be My X-mas Angel Brdské zlato. Vyfotit ho byl tedy nadlidský výkon a tak v galerii najdete jen několik chlupatých klubíček skládajících se z Jillinky a Samíka :o))) Všem páníčkům našich štěňátek moc děkujeme za vřelé a milé přijetí a těšíme se zase brzy na shledanou!

Cassidy s maminkou Mimi

Poslední z našich štěňátek opustilo domov. Ve čtvrtek 22.2. jsme odvezli malého Chase - Be My Angel Chaser Brdské zlato na letiště do Frankfurtu, odkud mu letěl let přímo do dalekého Houstonu, kde už ho netrpělivě očekávali jeho noví páníčci. Celý let proběhl naprosto v pořádku a Chasík byl velice šikovný a statečný kluk. Moc se mu vyplatila pečlivá příprava a nácvik na let a pobyt v přepravce. Byl tak šikovný, že i přesto, že let byl dlouhý 11 hodin, vydržel a v přepravce se ani nepočůral a celou cestu pěkně spinkal. V Houstonu pak přivítal páníčky vyspinkaný do růžova a vesele vrtící ocáskem. Ti nám ihned vzorně podali hlášení o tom jak se má a poslali první Chasíkovi fotografie v novém domově. Fotky přibyli i ve fotogaleriích Zima 2006/2007, Be My X-mas Star Brdské Zlato, Be My Angel Chaser Brdské zlato a Be My X-mas Angel Brdské zlato. Všem moc děkujeme za krásné fotky a pravidelné informace o našich štěňátkách !!!

Chase - Be My Angel Chaser Brdské zlato

Chasík s novou paničkou     Chase 9 týdnů

Rimi - Be My X-mas Star Brdské Zlato

Rimi 9 týdnů     Rimi 9 týdnů

16.2. - Dnes odpoledne jsme byli na návštěvě u malého Cassidyho - Be My Heart Brdské zlato a jeho páníčků, kteří bydlí jen kousek od nás. Cassík se má opravdu moc dobře a roste stejnou bleskovou rychlostí jako jeho bráškové. Rodinné shledání s maminkou, tetou a bráškou Chasem bylo radostné a všichni se spolu pěkně vyřádili. Fotky z návštěvy najdete ve Fotogalerii, stejně jako krásné fotky, které nám z Finska posílá panička Rimiho - Be My X-mas Star Brdské Zlato. Děkujeme za návštěvu i krásné fotky!

Cassidy a Chase     Rimi a jeho nová smečka

13.2. - Většina štěňátek už se nám rozutekla a u nových páníčků se mají moc dobře. Nejdál zatím odletěl Rimi - Be My X-mas Star Brdské Zlato. Jeho let do Finska stíhala samá smůla, ale vše dobře dopadlo a Rimišek už řádí se svými novými kamarády a užívá si finské zimy. Ještě před jeho odletem jsme stihli nafotit v postojích poslední 3 štěňátka, tedy Rimiho, Chase a princeznu Sheenu. Spoustu dalších fotek najdete postupně v galeriích štěňátek.

Rimi - Be My X-mas Star Brdské Zlato          Sheena - Be My Sky Brdské Zlato

V sobotu 10.2. nás na MVP v Brně krásně prezentovala Sky - JCH CH Arctic Sky Brdské Zlato. Ve velice početné otevřené třídě získala krásné druhé místo a titul res.CAC. Gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

5.2. - Štěňátka už nás začala postupně opouštět a první z nich už jsou ve svých nových domovech. Přejeme jim do nového života hodně štěstí, lásky a zdraví a těšíme se na nové zprávy o jejich pokrocích.

    

Velká událost se přihodila v rodině našeho Otíka - Allain Brdské Zlato. Narodila se mu nová malá panička Emmička. Otík má z nového člena velkou radost, dělá poctivě chůvičku a Emmičku opatruje. Určitě z ní vychová dalšího zapáleného kynologa :o)))

3.2. - Štěňátkům je 7 týdnů a pomalu nás začnou opouštět. Jejich noví páníčci už na ně netrpělivě čekají. Na rozloučenou jsme je ještě jednou vyfotili v postojích.

                        

30.1. - Štěňátkům je 6 týdnů a jejich váha se vyšplhala na úctyhodných 7kg u kluků a 6kg u holčiček. Je vidět, že kvalitní granulky s kloubní výživou jim svědčí a maminky mlíčko je k tomu vhodný moučníček. Opět jsme několikrát zastříhli drápky a aplikovali další odčervení, tentokrát už ne pastou Banminth, ale přípravkem Stronghold. Mrňousci už mají natetovaná ouška a byli při tom moc stateční i když jsou čísla už pěkně dlouhá. Máme teď smečku malých zelených chlupáčků :o)) Na konci týdne dostanou ještě očkování, čip a pas a budou připraveni na cestu do světa. Už je nám z nadcházejícího loučení moc smutno.

    

23.1. - Štěňátkům je 5 týdnů a váží kolem 5kg. Je jich všude plno a nejvíc se jim líbí řádění venku na zahradě. Dnes si tam užili i svojí první chumelenici. O víkendu nás navštívila teta Milka z CHS Goldy Forever a pomohla nám naše 5 týdenní prcky nafotit v postojích. Nebyla to lehká práce a moc jí děkujeme za pomoc! Tady jsou výsledky našeho snažení :o))

                        

19.1. - Štěňátka nám dělají pořád větší radost. Váží už kolem 4kg a když zrovna nespí, tak pořádně lumpačí. Kvůli řádící vichřici a špatnému počasí teď nemůžou ven, ale snad se zas počasí brzy zklidní, aby si mohli užívat čerstvého vzduchu a travičky. Pokusili jsme se nafotit jejich portrétky a snad se nám to jakž takž povedlo i když to nebyl lehký úkol :o))

Zelený      Modrý      Hnědý      Azurek

Červená      Růžová

15.1. - Štěňátka byla konečně poprvé venku a moc se jim tam líbilo. Užívala si volného prostoru a tolika nových věcí. Maminka Mimi na ně po celou dobu bedlivě dohlížela, aby se jim venku nic nestalo.

13.1. - Dnes jsme s těžkým srdcem opustili naše štěňátka v láskyplné péči mých rodičů a maminky Mimi a vypravily jsme se s Aireenkou - JCH Aireen Brdské Zlato na NVP do Olomouce. V Brně jsme přibrali ještě sestřičku Sky - JCH CH Arctic Sky Brdské Zlato a bez problémů dorazili na výstaviště. Organizaci musím jen pochválit, nikde jsme nemuseli čekat a parkování bylo bez problémů. Jediná výtka k této výstavě se týká kluzkých podlah bez kouska koberce. Mnoha pejskům to klouzalo a dělalo problémy. Sky se předvedla jako první v početné otevřené třídě a získala ocenění Výborná 2 res.CAC. Aireenka nastoupila hned po ní do třídy pracovní a nenechala se zahanbit a získala stejné ocěnění, tedy Výborná 2 res.CAC. Obě holky získaly moc pěkné posudky i když ani jedna z nich nebyla zcela v srsti.

      

12.1.2007 - Dnes jsou štěňátkům už 4 týdny. Rostou jako z vody, už mají k dispozici celý pokoj a papkají granulky rozmáčené ve štěněčím mlíčku. Maminka je obětavě kojí i když už mají kompletní mléčný chrup. Dostali dnes také podruhé odčervovací pastu a znovu jsme jim ostříhali drápky. Jejich hrátky už jsou pěkně divoké a jako správní retrívři už nosí v tlamičkách plyšáky. Pilně trénují běh a skoky a když to počasí dovolí, vezmeme je brzy i na zahradu.

    

7.1.2007 - Ježíšek nám přinesl novou videokameru, tak se s ní pomaličku učíme zacházet a na stránkách jsou ke zhlédnutí první pokusy - Videa. Doufáme, že se Vám budou líbit!

5.1.2006 - Štěňátkům jsou 3 týdny a jsou z nich už malí raubíři. Sice ještě hodně spinkají, ale zbylý čas vyplňují pobíháním a hrátkami. Už se jim prořezávají první zoubky, ale maminka Mimi je stále kojí stejně obětavě. Když zbude v bříšku ještě trošku místa, tak si ho docpou mlíčkem z mističky. Velikou radost nám dělají svojí čistotností, většinou to již stihnou a trefí se vzorně na podložku! Kluci už váží kolem 2400g a holky 2100g. Dorůstá jim pořádně hustý kožíšek a aby jim nebylo horko, museli jsme v pokoji vypnout topení. Všichni mají silné kostry, krásně modelované hlavičky a výborný pigment.

    

2.1.2006 - Štěňátkům je 2,5 týdne a zase o notný kus povyrostla. Už jsou z nich opravdová psiska, která umí štěkat, běhat (i když někdy ty nožičky ještě úplně neposlechnou :o)) a taky si hrát. Okusují a perou se s hračkami i mezi sebou. Dnes dostala svoje první mlíčko v mističce a moc jim chutnalo. Sice jim ještě teklo po bradě, ale poprala se s tím statečně a maminka je pak pečlivě umyla. Spoustu fotek najdete každý den ve fotogalerii !

    

NAHORU