Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2006

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

29.12. - Dnes byly štěňátkům dva týdny a čekalo je tedy první odčervení. Odčervovací pasta jim vůbec nechutnala, ale poslušně jí všechnu spolykala. Pak si honem spěchala spravit chuť maminčiným mlíčkem. Vážení štěňátek už je obtížné, protože jsou hodně živá a na váze se jim vůbec nechce zůstat. Kluci mají kolem 1700g a holčičky kolem 1500g. Také pohyb jim jde už mnohem lépe, umí stát a zvládnou udělat jeden nebo dva opravdové kroky.

    

24.12.2006 - Na Štědrý den nám štěňátka nadělila dáreček, první z nich začala otvírat očka. Je jim teprve 9 dnů, ale asi jsou moc zvědavá na stromeček a dárky. Úplně první byl samozřejmně náš rekordman Azurek - světle modrý pejsek a hned za ním červená fenečka.

    

Byla oficiálně potvrzena účast naší Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" na I. Mezinárodní soutěži retrívrů. Mimiška se tam nominovala svým skvělým výkonem na Rožmberském poháru, kde získala titul CACT. Máme velkou radost a jsme na naší šikulku moc pyšní !!!

MCH Delibes´s Golden Marian    

20.12. - Dnes jsme na naší poslední předvánoční canisterapeutické návštěvě v jesličkách a stacionáři dostali milé dárečky a krásné přáníčko. Moc všem dětem i tetám děkujeme a těšíme se na naše další návštěvy!

          5 dní

Našim štěňátkům je dnes 5 dní a rostou jako z vody. Díky maminčině příkladné péči zdvojnásobili svojí porodní váhu a mají už také poprvé ostříhané drápky, aby s nimi maminku nepoškrábali. Nové fotky najdete, tak jako každý den , ve fotogalerii VRH B ;o)

Štěňátkům jsou dva dny a mají se čile k světu. Papají a spinkají a jde jim to báječně. Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" se o ně vzorně stará a nechá se sotva přemluvit na vyvenčení. Volný je pouze poslední pejsek, na ostatní štěňátka už netrpělivě čekají jejich noví páníčci :o)) Nové fotografie najdete každý den ve fotogalerii VRH B ;o)

Dnes v pátek 15.12. se nám narodila dlouho očekávaná štěňátka. Eliott - Ashbury Angel Heart a Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" se stali hrdými rodiči 4 chlapečků a 2 holčiček. Všechna štěňátka jsou opravdu velká a velmi živá a maminka se o ně vzorně stará. Všechna mají světlou barvu a tmavé nosy a tlapky.

Unavená Mišička po porodu     Naši malí obříci

V sobotu 9.12. jsme s Aireenkou pro letošek ukončily naší letošní loveckou sezónu posledním honem na Konopišti, kam jsme jezdily pracovat každý víkend. Již koncem týdne očekáváme štěňátka od maminky Mimi a pak se budeme věnovat výhradně jim. Aireenka pracovala jako vždy s velkou chutí a plným nasazením :o)

JCH Aireen Brdské Zlato     JCH Aireen Brdské Zlato

2.12.2006 jsme byli s JCH Aireen Brdské Zlato na FTR v Hluboké nad Vltavou. Aireenka bohužel vyběhla bez povelu za bažantem a tím pro nás zkoušky skončily. To co je u ní na honech nejvíce ceněno, tedy samostaná, temperamentní a velmi chuťová práce bylo na FTR bohužel na překážku. Ze 14 zúčastněných psů se totéž stalo 7 z nich osudným. Aireenka si pak spravila náladu při procházce kolem bažantnice při čekání na výsledky, kdy samostatně krásně dohledala, chytila a donesla dva křídlované bažanty.

19.11.2006 - Velkou radost nám udělala naše hvězdička Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato, která na MVP v polských Kielcích vyhrála mezi dvaceti fenkami v otevřené třídě titul CWC a splnila tím všechny podmínky pro udělení titulu Champion Polska !!! Stala se tak prvním Championem odchovaným v naší chovatelské stanici :o))) Posíláme do Brna mnoho gratulací a děkujeme !!!

CH JCH Arctic Sky Brdské Zlato

18.11.2006 - Na MVP v Praze nás skvěle reprezentoval Artík - Arctic Brdské Zlato. Pěkně se předvedl v pracovní třídě a získal Výbornou, druhé místo a titul res.CAC za CACIBovým psem. Má moc krásný posudek, který na stránky doplním, hned jak mi ho jeho páníčci pošlou. Artíkovi i jeho páníčkům gratuluji a děkuji za předvedení!

Arctic Brdské Zlato - V2 r.CAC

12.11.2006 - Na Světové výstavě v Poznani vyhrál budoucí tatínek našeho vrhu B Eliott - Ashbury Angel Heart mezitřídu s titulem CWC !!! A pouze o dva týdny dříve získal také tituly r.CAC a r.CACIB ve Francii !!! Posíláme mu moc gratulací a jsme na něj moc a moc pyšní! Tady je nová fotka jednoho z jeho budoucích potomků, zatím vypadá jako žížalka, ale srdíčko už mu tepe a snad z něj bude stejně krásný a milý pes jako jeho rodiče :o))

Ashbury Angel Heart - V1 CWC na Světové výstavě v Poznani     Jedno ze štěňátek 4. týden březosti.

Zatímco budoucí maminka Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" doma odpočívala, její dcerka JCH Aireen Brdské Zlato se zúčastnila dalšího honu v bažantnici na Konopišti. Pracovala moc pěkně a neúnavně a dokonce se jí podařilo dohledat a přinést křídlovaného královského bažanta, jediného, který se ten den střelil. Ve výřadu bylo 740 kusů bažantů.

6.11.06 - ultrazvuk dnes potvrdil, že naše Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" je březí !!! Máme obrovskou radost a posíláme gratulace tatínkovi Eliottovi - Ashbury Angel Heart do Francie! Tady je první fotka našeho miminka z vrhu B :o)))

jedno ze štěňátek 21. den březosti

O víkendu jsme se zůčastnili MVP a KV v Nitře. V sobotu se vystavovala Aireenka - JCH Aireen Brdské Zlato i Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato, Aireen ve třídě pracovní a Sky v otevřené. Aireenka má od paní rozhodčí krásný posudek, ale pro chybějící srst dostala nakonec pouze ocenění VD4. Sky vyhrála třídu otevřenou s titulem CAC a nakonec vyběhala také titul res.CACIB. V neděli se vystavoval jen Sky, opět ve třídě otevřené, kterou stejně jako předchozí den vyhrála s titulem CAC. Aireenka mezitím absolvovala nepovinné vyšetření očí na dědičná onemocnění už podruhé s negativním výsledkem. Máme velikou radost !!!

JCH Arctic Sky Brdské Zlato

Uplynulý víkend byl pro nás a hlavně pro Aireenku - JCH Aireen Brdské Zlato velmi rušný. V sobotu 28.10. jsme se zůčastnili Klubové výstavy retrívrů v Třeboni. Reprezentovala nás Skyinka - JCH Arctic Sky Brdské Zlato ve třídě otevřené a Aireenka ve třídě pracovní. Obě holky se moc pěkně předváděly i přes velmi dlouhé čekání na posouzení. První přišla na řadu Sky, vyběhala si výbornou a svou třídu vyhrála s titulem CAC. Hned po ní nastoupila do kruhu ve třídě pracovní Aireenka. I ona získala známku výbornou a i přesto že je momentálně hodně vylínalá, se nenechala svojí sestřičkou zahanbit a také vyhrála a získala titul CAC. Na výstavě se předvedl také Aireenčin a Skyinčin tatínek Robin - ICH MCH JCH Ashbury Touch the Sky, který vyhrál CAC ve třídě vítězů.

Astrálek, Aireenka a Aura se svou výslužkou z honu     JCH Aireen Brdské Zlato - V1 CAC

Za odměnu po dlouhém čekání na výstavě a za skvělé předvedení jsme jeli hned v neděli ráno na náš první hon v této sezóně. Do bažantnice na Konopišti jsme se vydali s Aireenkou a kamarády z CHS Goldy Forever - Astrálkem a Aurou. Na honě s výřadem téměř 1500 bažantů bylo pouze 5 psů a tak jsme měli opravdu hooodně práce. Psi měli za úkol chytat a donášet hlavně křídlované bažanty a následně pak dohledávat v křovinách a porostu. Byl to opravdu hodně náročný den, ale Aireenka si vedla skvěle i přesto, že jsme doma zapomněli píšťalku a naváděla jsem jí tedy jen ukazováním rukou.

V sobotu 21.10. jsme se s Aireenkou vydaly na Konopiště na MFTR. Terén byl hodně náročný a posuzování přísné a tak jsme bohužel s Aireenkou patřili k té polovině pejsků, kteří zkoušky nedokončili. Z těch úspěšnějších byla zadána jen 2x I. cena, 1x II.cena a všichni ostatní pejsci doběhli v ceně třetí. Aireence se vymstila její až příliš velká chuťovost a zápal do přinášení. Neustála, když v její blízkosti dopadli hned tři křídlovaní bažanti a vyrazila mi bez povelu od nohy. Tím pro nás zkoušky skončily, ale po ukončení jsme ještě měli možnost dohledávat křídláky a tak si Aireenka ještě užila dohledávky i přinášení jejích milovaných bážíků.

Naše Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" byla 13. a 15.10. ve Francii nakrytá krásným mladým psem Eliottem - Ashbury Angel Heart. Držte nám palce, aby nám ultrazvuk ukázal za 3 týdny štěňátka.

Anthony Brdské Zlato - 8 týdnů

7.10.06 Slavila na MVP v Budějovicích další svůj velký úspěch Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato. Získala ve třídě otevřené první místo s titulem CAC, pak ještě vyběhala svůj již čtvrtý titul CACIB a nakonec se stala dokonce i BOB !!! Moc naší showmence gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

MVP ČB 7.10.06 - JCH Arctic Sky Brdské Zlato - CAC, CACIB, BOB

5.10.2006 - Máme další skvělou zprávu, tentokrát z Brna. Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato se podrobila nepovinnému vyšetření očí na dědičná onemocnění s negativním výsledkem. Máme velikou radost !!!

JCH Arctic Sky Brdské Zlato

3.10.2006 - po velké radosti, kterou nám Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" udělala na všestranných zkouškách nás mile překvapila znovu. Začala hárat o dva měsíce dříve než jsme předpokládali. To znamená, že už brzy se vypravíme do Francie za krásným mladým pejskem Eliottem - Ashbury Angel Heart a pokud všechno vyjde tak jak má, narodí se nám pod vánoční stromeček štěňátka.

Ashbury Angel Heart     Ashbury Angel Heart

Ashbury Angel Heart     Ashbury Angel Heart

Tento víkend jsme se s oběma holkama zúčastnili nejprestižnější a nejtěžší mezinárodní zkoušky pořádané KCHLS, Rožumberského poháru, neboli Mezinárodních všestranných zkoušek přinášení retrívrů. Zkoušek se zúčastnilo 23 retrívrů, nejpočetněji byli zastoupeni goldeni a labradoři, flati měli dva zástupce a chesapeaci a tolleři po jednom. Zkoušky byli jako vždy výborně připravené a posuzování přísné ale spravedlivé. První den naše skupina proběhla většinu disciplín, celé pole, vodu a čtverce v lese. Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian "U" i Aireen - JCH Aireen Brdské Zlato pracovaly krásně. Mimi měla po prvním dni samé čtyřky a Aireenka pouze tři trojky z vodění, z dohledávky kachny v rákosí a klidu na stanovišti, jinak také samé 4. Vodění probíhalo kolem čtverců, kde těsně předtím dohledávala králíčky a tak se na chůzi u nohy dostatečně nesoustředila, dohledávka kachny jí trvala o pár sekund déle než je limit pro 4 a při klidu na stanovišti se ohlédla, když za námi padaly broky do porostu. Po prvním dni jsme byly já i Mimi pořádně unavené, ale Aireenka jako vždy plná energie. Na druhý den nám zbyly už jen 4 disciplíny, obávaná barva, následování, odložení a vlečka srsrtnaté v lese. Mimi pracovala perfektně stejně jako den předtím a opět to byly samé 4, až na odložení, kde byla pro zachování mých nervů raději na řemeni, takže měla 3. Aireenka vypracovala barvu, které jsme se hodně bály k mé úplné spokojenosti na 3, následování zvládla vzorně na 4, ale na vlečce srstnaté jí bohužel postihlo úplné zatmění mozku a místo vlečky sledovala stopy srnek. I když Aireenka zkoušky nedokončila, jsem moc hrdá na to, jak krásné pracovala po oba dny. Pak už nám zbývalo jen čekání na výsledky a vyhlášení vítězů. všichni pejsci znaveně odpočívali, jen naše Aireenka lítala po hrázi rybníka jako torpédo a vybíjela nekonečné zásoby energie. Při vyhlášení nás s Mimi čekalo více než milé překvapení, protože nejen že došla tyto náročné zkoušky v I.ceně, ale také nejlépe ze všech zúčastněných zlatých retrívrů a získal tak svůj druhý a velmi cenný titul CACT !!! Jsme na naší Mimi velice hrdí a naše velké díky také patří všem, kdo nám s výcvikem pomáhali a především panu chovateli Vesovi, že nám dal tak úžasnou feňulku !!!

MCH Delibes´s Golden Marian "U"

Uplynulé dva víkendy nás na výstavách v Brně krásně reprezentovala Sky -  JCH Arctic Sky Brdské Zlato. 16.9. získala na klubové výstavě Výbornou a krásný posudek a 23.9. získala druhé místo a titul res. CAC. Gratulujeme !!!

JCH Arctic Sky Brdské Zlato

V sobotu 16.9. nám udělal obrovskou radost Otík - Allain Brdské Zlato, který se svým šikovným páníčkem složil záchranářskou zkoušku RH-E a to dokonce jako nejlepší pes zkoušek !!! Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalším záchranářském výcviku Otíkovi i jeho páníčkům :o)))

     

Po delší výstavní pauze jsme se opět vypravili na výstavu. Na 2x CACIB Kecskemét v Maďarsku jsem jela hlavně s úmyslem prohlédnout si, co zajímavého je v chovu na východ od nás. Předpokládala jsem, že na výstavě, která je kvalifikací na slavný CRUFTS se sejde špička, ale bohužel jsem byla velice zklamaná. Obsazení nijak nepřevyšovalo běžné maďarské CACIBové výstavy a v neděli dokonce nenastoupil ani jeden dospělý pes, posuzování skončilo třídou mladých a hned nastupovaly feny, kde bylo přece jen obsazení tříd lepší. Naše Aireenka - JCH Aireen Brdské Zlato byla ve třídě pracovní v sobotu V2 r.CAC a v neděli V1 CAC. Ve velice horkém počasí se hezky předvedla hlavně v pohybu.

JCH Aireen Brdské Zlato     JCH Aireen Brdské Zlato

Minulý týden jsme si užívali dovolené. Nejdříve jsem strávila 5 dní ve Finsku, kam jsem byla pozvána na Klubovou výstavu finského Golden Ringu. Výstavu pořádal chovatel naší Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian na své krásné velké zahradě. Příprava dala spoustu práce, ale vše se podařilo a dokonce i počasí nám přálo. Výstava byla velice dobře zorganizovaná a vše probíhalo v přátelském duchu. Posuzovat přijeli rozhodčí z Anglie, psy posuzovala Mrs. Val Burns a feny Mrs. Ann Hagger. Podařilo se mi vyfotit všechny zúčastněné psy a některé fenky. Fotografie se jmény psů a jejich výsledky si můžete prohlédnout v galerii  Klubová výstava finského GR. Po výstavě následovala oslava k 25. výročí založení klubu a zajímavé povídání s finskými chovateli i anglickými rozhodčími. Moc děkuji Vesovi za možnost tuto akci navštívit a jsem moc ráda, že jsem mohla po dlouhé době zase vidět Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato a také babičku Maxi - Delibes´s Jig Pulp. Milli bohužel hárala a tak se nemohla výstavy zúčastnit. 

18.8. - dnes slaví štěňátka z našeho prvního VRHU A svoje druhé narozeniny. Přejeme jim všem hodně zdraví a ještě spoustu krásných a spokojených let se svými páníčky !!!

Další z našich pejsků se stal chovným. Otík - Allain Brdské Zlato je nyní k dispozici všem psím slečnám, které jsou řádně uchovněné. Současně nám od jeho páníčků došly nové fotky z jeho záchranářského výcviku a také z jeho řádění s maličkou psí slečnou Arwínkou - Arwen Famous Gold.

Otík našel figuranta v sutinách     Otík s Arwínkou

14.8.2006 - Uplynulý víkend pro nás byl velmi náročný, strávili jsme ho celý v Malešově na zkouškách Poháru světa myslivosti. Zlaťáci byli v sobotu a obzvláště v neděli silně zastoupeným plemenem. Zkoušky probíhali v přátelském duchu a byly výborně organizované. Prostory byly pro PZ ideální a i když pro SZVP se nenašlo zrovna mnoho rákosu, byly prostory odpovídající. Rozhodčí posuzovali velmi přísně, tak jak se na vrcholových zkouškách sluší, ale velice spravedlivě a podle nových zkušebních řádů. 

Pohár Světa myslivosti - PZ      Pohár Světa myslivosti - SZVP

Na sobotních PZ měla velkou smůlu Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian, když při vlečce srstnaté (která nebyla ošizená ani o jediný krok) mně při návratu neviděla, zato viděla v dálce koronu a králíka zanesla tam a vzorně předala. Nakonec se nechala přemluvit a králíka stejně vzorně donesla mně, ale bohužel už to byla 0. Plyne z toho poučení, že tlumená zelená barva je sice myslivecky tradiční, ale naprosto nepraktická. Aireenka - JCH Aireen Brdské Zlato podala velice hezký výkon s jedinou 3 ze slídění s dohledávkou, kde byla její práce až příliš chuťová a temperamentní. V rozstřelu o druhé a třetí místo vypracovala naprosto bezchybně a bleskově vlečku pernaté a získala tak titul res.CACT

Pohár Světa myslivosti - PZ             Pohár Světa myslivosti - PZ

V neděli se sjelo zlaťáků opravdu hodně a všichni kteří SZVP dokončili získali první cenu a 3 dokonce plný počet bodů, což svědčí o vysoké kvalitě předvedených psů. Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian i Aireenka - JCH Aireen Brdské Zlato dokončili zkoušky v I. ceně s vysokým počtem bodů. Mimi ztratila pouhé 2 bodíky za 3 z vodění a Aireenka si vysloužila dvě 3 z dohledávky pohozené kachny a ovladatelnosti spíše vinou paničky, která jí posílala hledat na špatné, vzdálenější místo v rákosu. 

Pohár Světa myslivosti - SZVP     Pohár Světa myslivosti - SZVP

Procentuální součet výsledků za oba dny byl vyhodnocen v soutěži o Pohár světa myslivosti. Do soutěže bylo přihlášeno 19 slídičů a retrívrů. Naše Aireenka - JCH Aireen Brdské Zlato skončila na krásném čvrtém místě

Pohár Světa myslivosti

V sobotu 22.7. nás na NVP v Mladé Boleslavi prezentovala Sky -  JCH Arctic Sky Brdské Zlato v mezitřídě. V tropickém počasí si vyběhala Výbornou a čtvrté místo. Gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Srdečně blahopřejeme tatínkovi našeho Vrhu A Robinovi - MCH JCH Ashbury Touch the Sky k oficiálnímu potvrzení prestižního titulu INTERCHAMPION !!!

ICH MCH JCH Ashbury Touch the Sky     ICH MCH JCH Ashbury Touch the Sky

17.7. Dnes jsme se dozvěděli hned dvě dobré zprávy. První je z Finska od páníčka Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato. Po delší přestávce spolu zase vyrazili na výstavu a přes to že není Milli zrovna v srsti získali známku Výbornou a krásné třetí místo. Moc blahopřejeme!

 Amilie for Delibes´s Brdské Zlato

Druhá dobrá zpráva přišla z Brna od paničky naší malé hvězdy Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato. Splnila všechny podmínky chovnosti a stala se stejně jako její sourozenci Aireen, Milli, Ketty a Art oficiálně chovnou. Gratulujeme !!!

15.7. jsme se s Mimi - MCH Delibes´s Golden Marian zůčastnili prvních zkoušek podle nových zkušebních řádů. SZVP v Břilicích u Třeboně byly v moc pěkném a pro tyto zkoušky ideálním  prostředí. Zkušený sbor rozhodčích byl přísný a i když si nové řády zkoušel v praxi poprvé současně s námi posuzoval naprosto korektně. O náročnosti zkoušek i rozhodčích svědčí, že z 15 psů jich polovina zkoušky nedokončila. Z goldenů zkoušku dokončila jen naše Mimi. Kvůli limitní známce ze slídění v rákosí bohužel v II. ceně i když všechny ostatní disciplíny zvládla bravurně v plném počtu bodů. 

MCH Delibes´s Golden Marian     MCH Delibes´s Golden Marian

Současně s Mimi skládal SZVP v Rakovníku i její syn Art - Arctic Brdské Zlato. I v Rakovníku byl průběh zkoušek hodně náročný, o čemž svědčí, že je dokončily pouze dva psi, špringeršpaněl a náš Artík. Pro Artíka to byly první "opravdové" zkoušky a jeho výsledek je proto více než obdivuhodný. Stejně jako jeho maminka skončil bohužel v II. ceně kvůli limitní známce za slídění v rákosí. Jinak měl ve všech disciplínách 4 kromě chování na stanovišti, kde dostal 3. Moc gratulujeme šikovnému Artíkovi i jeho skvělým páníčkům !!!

Celý první červencový týden jsme strávili s Mimi a s partou skvělých lidiček a psů na výcvikovém táboře pro retrívry v Roudné u Soběslavi. Počasí nám celý týden přálo a tak jsme s pejsky pilně cvičili, ale také se věnovali rekreaci, jak to má na správné dovolené být. Děkujeme všem účastníkům a hlavně organizátorce Irče za krásnou dovolenou a těšíme se příští rok na třetí ročník !!!

18. a 20.6. byla naše Aireenka - JCH Aireen Brdské Zlato v Anglii nakryta Tobym - Sh Ch Stanroph So It Had To Be J.W.. Výlet do Anglie se nám moc vydařil a krásně jsme si ho užili. Aireence se Toby moooc líbil a jak jim to spolu slušelo se můžete podívat do fotogalerie Léto 2006

Toby & Aireen     Sh CH Stanroph So It Had To Be J.W.

15.6.2006 - Dnes jsme dostali skvělou zprávu od páníčků našeho Artíka - Arctic Brdské Zlato. Splnil všechny podmínky chovnosti a stal se chovným psem. Nově tedy přibyla stránka s nabídkou krytí pro všechny řádně uchovněné psí slečny. Artíkovi i jeho páníčkům moc gratulujeme !!!

Arctic Brdské Zlato - 20 měsíců     Arctic Brdské Zlato - 14 měsíců

S Mimiškou - MCH Delibes´s Golden Marian jsme opět navštívili příbramské jesle, kde se z našich canisterapeutických návštěv těší zdravé i postižené děti a tentokrát jsme stihli i pár foteček. Máme velikou radost, že jsme našli velké pochopení u personálu a vřelé přijetí nejen od nich, ale hlavně od našich malých klietů.

spokojená Mimiška i její malí kamarádi

Na stránkách štěňátek byly doplněny nové informace o Tobyho - Sh Ch Stanroph So It Had To Be J.W. potomstvu a také informace o plánovaném vrhu C naší Mimi - CH Delibes´s Golden Marian

6.6.2006 - Dnes začala hárat naše JCH Aireen Brdské Zlato. Brzy už se tedy spolu vypravíme za ženichem. Po dlouhém hledání jsme se nakonec rozhodli Aireenku nakrýt v Anglii špičkovým plemeníkem Sh Ch Stanroph So It Had To Be J.W. Měla jsem výbornou možnost ho osobně poznat, nejen jeho exteriér, ale i povahu, která je pro mně velmi důležitá. Toby a Aireen jsou si velice podobní v typu i v povaze. Další podrobnosti o obou rodičích najdete ZDE.

Sh Ch Stanroph So It Had To Be J.W.     Sh Ch Stanroph So It Had To Be J.W. (Toby)

Máme za sebou další úspěšný výstavní víkend. Tentokrát pro nás začal už v pátek ve slovenském Senci. Za velmi silného větru a deště tam zlaťáky posuzoval pan rozhodčí Attila Czeglédi z Maďarska. JCH Arctic Sky Brdské Zlato si v mezitřídě vybojovala V3, JCH Aireen Brdské Zlato v pracovní třídě V2 a titul res.CAC a nejlépe uspěla maminka Mimi - CH Delibes´s Golden Marian, která vyhrála třídu šampiónů s titulem CAC. Po výstavě jsme sbalili všechny naše úplně promáčené věci a přesunuli se do blízkého hotelu. Celou noc pršelo a foukal vítr a tak naše obavy z dalšího výstavního dne na MVP v Nitře narůstaly. Ráno byla ještě obloha zamračená a poprchávalo, ale nakonec se mraky slitovaly a vykouklo i sluníčko. A jak si naše holky vedly na MVP v Nitře? JCH Arctic Sky Brdské Zlato pokračovala ve svém vítězném tažení po mezinárodních výstavách a již potřetí v řadě vybojovala tituly CAC a CACIB !!! JCH Aireen Brdské Zlato uspěla ve třídě pracovní stejně jako v pátek a získala titul res.CAC a druhé místo a stejné ocenění získala i maminka Mimi - CH Delibes´s Golden Marian ve třídě šampiónů, tedy druhé místo a titul res.CAC, tentokrát od pana rozhodčího Laurenta Picharda ze Švýcarska. Naše Mimi - CH Delibes´s Golden Marian tímto splnila všechny podmínky pro udělení titulu Šampión Slovenska a zároveň i titulu Multi Šampión. Máme obrovskou radost a moc naší šikovné holčičce gratulujeme !!!

Rodinka: zleva - taťka Robin, dcerušky Aireen a Sky a mamka Mimi

Tuto sobotu se naše holky a také další naše odchovy předvedly na Speciální výstavě retrívrů na Konopišti. Posuzovat přijely paní rozhodčí ze země původu a tak byla účast zlaťáků veliká i přes nepřízeň počasí. Naše JCH Aireen Brdské Zlato získala známku Výbornou a třetí místo s nádherným posudkem ve třídě pracovní a Mimi - CH Delibes´s Golden Marian se výborně předvedla ve třídě vítězů, kterou vyhrála a získala tak další titul CAC. Z našich odchovů byla nejůspěšnější Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato, která vyhrála velmi početnou mezitřídu s titulem CAC a v závěrečných soutěžích také spolu se svým tatínkem MCH Ashbury Touch the Sky pohár za BIS pár. Ve třídě otevřené nás reprezentovala Ketty - Amy-Bett Brdské Zlato a přesto že jí chyběla panička, získala v silné konkurenci Výbornou. Z našich kluků se výborně předvedl Artík - Arctic Brdské Zlato v mezitřídě a domů si odvezl medaili za krásné čtvrté místo. Na úplný závěr výstavního dne, což bylo až po osmé hodině večerní, se naše odchovy ještě zúčastnily se svým otcem soutěže o nejlepšího plemeníka a vybojovaly pohár za druhé místo. Můj obdiv a poděkování patří všem majitelům našich odchovů a jejim zlatíčkům, že se přes nepřízeň počasí a opravdu velký časový skluz výstavy zůčastnili a gratuluji jim ke krásným výsledkům !!!

SVR 27.5.06 - JCH Arctic Sky Brdské Zlato - V1 CAC     SVR 27.5.06 - CH Delibes´s Golden Marian - V1 CAC

Na MVP v Litoměřicích 20.5. opět slavily velký úspěch naše holky. Výstavy se zůčastnila Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato v mezitřídě, JCH Aireen Brdské Zlato ve třídě pracovní a jejich maminka Mimi - CH Delibes´s Golden Marian ve třídě šampiónů. Aireenka byla výborná 2. a Sky i Mimi své třídy vyhrály s titulem CAC. V souboji o titul CACIB se tedy nakonec spolu utkaly maminka Mimi a dceruška Sky. Nakonec získala Sky CACIB a její maminka Mimi res.CACIB a oba tituly tak zůstaly "v rodině" :o)) Moc gratulujeme Sky i její paničce k získání druhého titulu CACIB a čekatelství šampionátu již čtvrté země !!!

MVP Litoměřice 20.5.06 - CH Delibes´s Golden Marian - V1 CAC & res.CACIB     MVP Litoměřice 20.5.06 - JCH Arctic Sky Brdské Zlato - V1 CAC & CACIB

V sobotu 13.5. se konala na Slovensku Klubová výstava retrívrů, kde nás skvěle reprezentovala Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato. Posuzovali kvalitní rozhodčí ze země původu. Sky se paní rozhodčí Kate Crossbie moc líbila, vyhrála mezitřídu s titulem CAC a jen o vlásek jí unikl titul KV. Tím se naše Skyinka stala čekatelkou titulu Champion Slovenska. Děkujeme za skvělou prezentaci a gratulujeme ke krásnému výsledku!

JCH Arctic Sky Brdské Zlato     JCH Arctic Sky Brdské Zlato

Svátek 8.5. oslavili naši odchovanci složením zkoušek OVVR. Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato a Ketty - Amy-Bett Brdské Zlato se zůčastnily OVVR v jižních Čechách a obě získaly shodně I.cenu s jedinou 3 a jinak samými 4. Otík - Allain Brdské Zlato byl na OVVR pro změnu v severních Čechách. Jako jeho sestřičky má samé 4 až na jednu disciplínu. Při aportu z vody se rozhodl si v horkém počasí trochu zaplavat a to mu vyneslo za aport z vody jen 1 bod a bohužel i III.cenu. Všichni tři naši odchovanci tak splnili poslední podmínku chovnosti a brzy se stanou chovnými jedinci. Všem pejskům i jejich šikovným páníčkům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci na zkouškách !!!

Předmět:

JCH Arctic Sky Brdské Zlato

Amy-Bett Brdské Zlato

Allain Brdské Zlato

1. Nos

4

4

4

2. Chování po výstřelu

3

4

4

3. Vrozená chuť  k práci

4

3

4

4. Ochota k práci ve vodě

4

4

4

5. Aport z vody

4

4

1

6. Aport v terénu

4

4

4

7. Kontakt s vůdcem

4

4

4

8. Vodění na vodítku

4

4

4

9. Vodění volně

4

4

4

povaha

standartní

standartní

standartní

Tato sobota patřila našim Áčkovým holčičkám, obě slavily velký úspěch na mezinárodních výstavách. S naší JCH Aireen Brdské Zlato a také jejími sourozenci Otíkem - Allain Brdské Zlato a Kettynkou - Amy-Bett Brdské Zlato jsme se zůčastnili MVP v Praze. První se předvedl Otík v mezitřídě a získal známku Výbornou od pana rozhodčího Studeníka. Fenky posuzovala paní Poduschka-Aigner z Rakouska a posuzovala velmi přísně. Nejdůležitější byl pro ní pohyb a známku VD nadělovala fenkám i za nějaké to kilo navíc. Na to doplatila také naše Kettynka, která se na své první výstavě v hale nepředvedla v pohybu úplně nejlépe a získala tedy pouze Velmi dobrou. Na závěr se v pracovní třídě předvedla naše Aireenka a k mé obrovské radosti se paní rozhodčí velice líbila a získala známku Výbornou, první místo, titul CAC a následně i krásný pohár za titul CACIB  !!! V boji o BOB se dostala mezi poslední 3 finalisty jako jediná fena, ale nakonec si tento titul odnesl CAJCový pejsek.

Allain brdské Zlato   Amy-Bett brdské Zlato   JCH Aireen Brdské Zlato

Mezitím se stejně pilně činila i Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato na mezinárodní výstavě v Polské Opoli. Posuzovala tam renomovaná rozhodčí, chovatelka a fotografka goldenů paní Lynn Kipps z Anglie a díky tomu se tam také sjela kvalitní a početná konkurence zlaťáků. Přes to, že byla výstava venku a celý den pršelo se Skyinka předvedla skvěle a paní rozhodčí okouzlila. Vyhrála mezitřídu s titulem CWC, následně k tomu přidala stejně jako její sestřička i CACIB, ale to jí ještě nestačilo a odvezla si domů i poháry za BOB a BIG III !!! Moc děkujeme za špičkovou reprezentaci naší CHS v zahraničí Skyince i její obětavé paničce!

 JCH Arctic Sky Brdské Zlato

Čas letí jako o závod a z našich malých štěňátek už jsou dospělí hafani. Dnes nám přišlo poštou oficiální potvrzení, že se naše JCH Aireen Brdské Zlato stala 20.4.2006 chovnou fenou. 

Aireenka štěňátko          Aireenka dospělá slečna

24.4.2006 - jarní výstavy v Českých Budějovicích se zůčastnili dvě z našich štěňátek. V mezitřídě se předvedl Artík - Arctic Brdské Zlato. Artík získal známku Výbornou a čtvrté místo, to paní rozhodčí zdůvodnila tím, že nebyl dobře předveden. Výstavní premiéru měla na této výstavě Kettynka - Amy-Bett Brdské Zlato a i přes vylínalý kožíšek jí zvládla perfektně. Ve velké konkurenci získala ve třídě otevřené nejen známku Výbornou, ale také krásné třetí místo. Podle pana rozhodčí má bezchybnou stavbu těla a chybí už jen více suverénní a radostný pohyb v kruhu, ale to se Kettynka určitě také brzy naučí.

Arctic Brdské Zlato     Amy-Bett Brdské Zlato 

18.4.2006 - po tom, co mě několik kolegů chovatelů a veterinářů ujistilo, že se jim hodnocení snímku DKK našeho Artíka - Arctic Brdské Zlato  zdá stejně podivné jako mně, jsme se po domluvě s Artíkovými majiteli rozhodli využít možnosti hodnocení jiným systémem než systémem FCI. Snímek zhotovený ve věku 18 měsíců jsme nechali vyhodnotit v Anglii systémem BVA.

Dnes nám přišel krásný výsledek tohoto hodnocení: BVA 8:5 !!! Tento výsledek odpovídá výsledku 1/0 podle české stupnice!!!

Cnv3392.jpg (367369 bytes)

Jaké jsou rozdíly mezi hodnocením v Čechách a v Anglii? U nás je snímek hodnocen jedním veterinárním lékařem a přímo na něm jsou uvedeny informace o psu, jeho majiteli i chovatelská stanice, nebo si snímek dokonce zhotovuje posuzovatel sám a je tedy v přímém kontaktu s majitelem psa. V Anglii je snímek hodnocen komisí veterinárních lékařů a to naprosto anonymně, jen pod číslem. Každý ať posoudí sám, které hodnocení je objektivnější a zamyslí se, jestli i u nás by nebylo anonymní hodnocení snímků přínosem.

13.4.2006 - do fotagalerií našich odchovů byly doplněny nové fotky Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato , Ketty - Amy-Bett Brdské Zlato a Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato.

V sobotu 8.4. jsme se vydali na naší letošní druhou výstavu do Rakouska. Žádný z našich pejsků neodjel s prázdnou a všichni si přivezli domů tituly. Nejůspěšnější byly Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato v mezitřídě a Mimi - CH Delibes´s Golden Marian ve třídě šampiónů. Obě svou třídu vyhrály a získaly titul CACA. JCH Aireen Brdské Zlato a její tatínek MCH JCH Ashbury Touch the Sky získaly ve svých třídách druhé místo a titul res.CACA. Bohužel jsem si všimla příliš pozdě, že Aireenka má bodnou ranku na zadní straně stehna a to ovlivnilo i její pohyb v kruhu. I když nekulhala, nebyl její pohyb tak elegantní a prostorný jako obvykle :o( Naštěstí to není nic vážného a ranka se pěkně hojí. Zbytek víkendu jsme strávili společně u nás na chalupě a ještě jsme stihli v neděli navštívit Kettynku - Amy-Bett Brdské Zlato a její páníčky v Drahotěšicích.

CH Delibes´s Golden Marian   JCH Aireen Brdské Zlato   JCH Arctic Sky Brdské Zlato

1.4.2006 - tuto sobotu jsme jeli na výstavu pro změnu do Maďarska. Dva dny před výstavou jsem zjistila, že se koná venku a z deštivého počasí jsem měla trochu strach. Nakonec nás ale Maďarsko překvapilo dočista letním slunečným počasím a výstava v zámeckém parku v Pápě se organizátorům moc vydařila. Vystavovala se  JCH Aireen Brdské Zlato v třídě pracovní. Aireenka se paní rozhodčí moc líbila a kromě titulu CAC získala také ocenění BOS a moc pěkný posudek.

Náš výstavní maraton pokračoval stříbrným tažením na MVP v polských Katowicích. Sky - JCH Arctic Sky Brdské Zlato získala výbornou a druhé místo v početné mezitřídě z 16 fen a naše JCH Aireen Brdské Zlato skončila také výborná druhá v pracovní třídě za CH.PL.RUS.Ml.CH.PL. Summertime of the Hellacious Acres. Posudky jsou bohužel naprosto nečitelné a ještě k tomu v polštině.

JCH Arctic Sky Brdské Zlato    JCH Aireen Brdské Zlato

Bohužel máme smutnou zprávu pro všechny zájemce o naše štěňátka. Mimišky - CH Delibes´s Golden Marian ultrazvuk neukázal žádná štěňátka :o( Na krytí pojedeme do Anglie další Mišky hárání, které by mělo být koncem roku. 

V sobotu 18.3.2006 jsme se zůčastnili s Aireenkou - JCH Aireen Brdské Zlato NVP v Nitře. Opět se k nám připojili i Sky - Arctic Sky Brdské Zlato a taťka Robin - JCH MCH Ashbury Touch the Sky. Na výstavě jsme se pak seznámili ještě s dalšími dvěma polosourozenci našich holek po Robinovi, Charisteasem the Best Gold a Aurou Castagnara. Největší radost nám udělala Skyinka, která získala v mezitřídě titul CAC a tím splnila všechny podmínky pro udělení titulu Sloveský Juniorchampion !!! Moc gratulujeme a přejeme Sky i její paničce ještě mnoho podobných úspěchů! Ani ostatní členové naší zlaté rodiny se nedali zahanbit a všichni získali pěkná ocenění a krásné posudky. Robin byl V3 ve třídě šampiónů, Aireenka v pracovní třídě také V3, malá Aura v dorostu VN a Charisteas si v mezitřídě vyběhal na své první výstavě krásné druhé místo a titul res.CAC.

Aireen, Sky, Robin a Charisteas

12.3.2006 - V sobotu jsme se vypravili s Aireenkou - JCH Aireen Brdské Zlato, Sky - Arctic Sky Brdské Zlato a jejich taťkou Robinem - JCH MCH Ashbury Touch the Sky na mezinárodní výstavu psů do rakouského Grazu. Výstava byla velmi silně a kvalitně obsazena a třídy byly početné. První byli na řadě psi a tedy taťka Robin, který získal v pracovní třídě druhé místo a titul res.CACA. Další byla na řadě Sky v mezitřídě a stejně jako její taťka vybojovala z 12 přihlášených fen krásné druhé místo a titul res.CACA. Aireenka byla opět nejmladší z pracovní třídy, která připomínala obsazením spíše třídu šampiónů. I přes stále ještě chybějící srst získala známku výbornou a 4. místo. Cestu zpět domů nám zkomplikovala sněhová kalamita a vrstva sněhu na dálnici, domů jsme dorazili sice unavené, ale v pořádku.

Sky, Robin a Aireen

26.2.2006 - za námi přijel na návštěvu nás Artík - Arctic Brdské Zlato se svými pánečky. Připojily se k nám i kamarádky Lucka s Beckinkou a pěkně jsme se prošli v chumelenici. Máme moc velkou radost z toho, jaký je Artík fešák a hlavně jaké dělá pokroky v přípravě na zkoušky :o)) Nové fotky najdete ve fotogaleriích Arctic Brdské Zlato a Zima 2005/2006.

CH Dlelibes´s Golden Marian - uprostřed se svým synem Arctic BZ - vlevo a dcerou JCH Aireen BZ - vpravo

V sobotu 18.2. jsme se vrátili z Anglie, kde byla naše Mimi - CH Delibes´s Golden Marian 15. a 17.2. nakryta Schollarem - CH Stanroph School Boy JW. Krytí i celá cesta proběhly výborně a bez problémů, dokonce panička zvládla i řízení vlevo na anglických silnicích :o)) Ženich Schollar předčil svou kondicí, vitalitou i povahou všechna naše očekávání. Moc děkujeme paní Anne Woodcock za milé přijetí ve Stanrophu a za to, že jsme mohli Mimi nakrýt pravým anglickým gentlemanem Schollarem. 

CH Stanroph School Boy, J.W. - 9,5 roku     CH Stanroph School Boy, J.W. - 9,5 roku

V sobotu 12.2. jsme se vypravily s kamarádkou australačkou Kettkou na MVP do Brna. Vzhledem k tomu, že byla Aireenka - JCH Aireen Brdské Zlato kompletně vylínalá jsme jeli hlavně jako doprovodný a zajišťovací tým a fandové. Nakonec jsme sebrali všechnu odvahu a do početné a velice kvalitně obsazené pracovní třídy nastoupili. Přesto, že byla Aireenka nejmladší a chyběla jí srst, získala ocenění Výborná a pěkný posudek. Na výstavě se v mezitřídě, která byla také početná, předvedla i naše Sky - Arctic Sky Brdské Zlato. Skyinka získala ocenění Výborná a druhé místo s titulem res.CAC. Moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci! A kamarádka Kettka se také neztratila a získala res.CAC v mezitřídě stejně jako naše Sky :o)

A tady jsou ještě aktuální fotečky naší Kettynky - Amy-Bett Brdské Zlato !!!

Amy-Bett brdské Zlato - 17 měsíců     Amy-Bett brdské Zlato - 17 měsíců

Panička si konečně našla chvíly času a doplnila do fotogalerie Zima 2005/2006 fotky z krásného výletu po okolí Doks, na kterém jsme byli minulou sobotu 4.2. Sešla se tam skvělá banda lidiček a chlupáčů a náročný výlet nádhernou přírodou celá banda absolvovala bez ztrát na životech i když někteří měli na mále :o))

 

5.1.2006 - Naše Mimi - CH Delibes´s Golden Marian dnes začala hárat. Už brzy se vypravíme do Anglie za ženichem Schollarem - CH Stanroph School Boy JW. Více informací v sekci Štěňata :o))

Aust. CH Stanroph School Boy J.W.    CH CZ & HU Delibes´s Golden Marian

28.1.2006 - Letošní výstavní sezónu zahájila na Slovensku v Trenčíně naše Sky - Arctic Sky Brdské Zlato. Předvedla se moc krásně, vyhrála třídu mladých a získala svůj druhý slovenský titul CAJC ! Sky i její paničce moc gratulujeme ke krásnému výsledku!

Arctic Sky Brdské Zlato - 17 měsíců

8.1.2006 - Lovecká sezóna pokračuje a tak jsme se s Aireenkou v sobotu zůčastnili prvního honu v tomto roce opět v bažantnici na Konopišti. V Brdech máme konečně dostatek sněhu a ve fotogalerii Zima 2005/2006 je několik nových fotografií z našich zimních procházek.

1.1.2006 - Ve fotogalerii Zima 2005/2006 je pár nových fotek z naší Silvestrovské návštěvy u Toníčka - Anthony Brdské Zlato a jeho páníčků v Zelenči :o)

Mimi se svými dětmi Toníčkem a Aireenkou

NAHORU