Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2005

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

V sobotu 17.12. jsme byli na letošním posledním honu na Konopišti. Aportování bažantíků ve sněhu a chumelenici si tentokrát užívala Mimi - CH Delibes´s Golden Marian.

CH Delibes´s Golden Marian - uprostřed se svým synem Artic BZ a dcerou JCH Aireen BZ

V neděli za námi přijel na krátkou návštěvu Mimišky syn a Aireenky bráška Artík - Arctic Brdské Zlato. S páníčky jsem probrali Artíkovi zkoušky a výstavy na příští rok a zlaťáčci se vyřádily v čerstvě napadaném sněhu. Ve fotogalerii Zima 2005/2006 jsou nové fotky jejich sněžných hrátek :o))

Máme novou fotogalerii Zima 2005/2006. Zatím tam moc foteček není, ale určitě brzy přibudou ;o)

JCH Aireen Brdské Zlato úspěšně absolvovala svůj první Field Trial a ve věku pouhých 15 měsíců získala I. cenu. Pracovala velmi chuťově a energicky a v její soudcovské tabulce se mezi samými čtyřkami objevila jen jediná trojka. Jsme na naší malou šikulku moc pyšní!

JCH Aireen Brdské Zlato - FTR I.cena

7.12. naše holky absolvovaly nepovinné vyšetření očí na dědičná onemocnění v Pardubicích u MVDr Beránka. Naše Mimi - CH Delibes´s Golden Marian i její dcera JCH Aireen Brdské Zlato mají oči zdravé a prosté všech dědičných onemocnění. Aireenka je už třetím štěňátkem z našeho Vrhu A, které se tomuto vyšetření podrobilo a všechny výsledky jsou negativní. Máme velikou radost !!!

V sobotu 3.12. byla JCH Aireen Brdské Zlato na svém druhém honu na Konopišti. Pejsků bylo málo, bažantů hodně a tak měla plné tlapky a tlamičku práce. Pracovala už jako starý mazák a vysloužila si pochvalu a obdiv od střelců z Anglie.

Dnes nám přišli z Maďarska oficiálně potvrzené tituly pro naše holčičky. Mimi - CH Delibes´s Golden Marian byl dne 16.11.2005 přiznám titul Hungária Champion a její dceři Aireen Brdské Zlato dne 10.11.2005 titul Hungária Junior Champion. Máme velikou radost :o))

Cnv2920.jpg (125871 bytes)                             Cnv2923.jpg (129901 bytes)

V neděli 26.11. byla na svém prvním honu i naše Mimi - CH Delibes´s Golden Marian. Pejsci měli za úkol hledat a zvedat bažanty ve velmi těžkém terénu, ale náročné práce se výborně zhostili i když ke konci byla znát únava na psech i na honcích. Děkujeme Máje a neuměřickým myslivcům za pozvání ;o)

Delibes´s Golden Marian s bažantem ze svého prvního honu

21.11.2005 - ve čtvrtek 17.11. absolvovala naše malá Aireen Brdské Zlato svůj první hon. Vypravili jsme se na Konopiště na bažanty a moc se nám tam líbilo. Aireenka pracovala moc pěkně a s velkým zápalem. 

Aireen Brdské Zlato na svém prvním honu s taťkou Robinem

Víkend jsme pak strávili na chalupě, kde si holky užívali společnosti lidí, pejsků i malých capartů :o)) V neděli jsme ještě stihli navštívit sestřičku Kettynku - Amy-Bett Brdské Zlato a pěkně si popovídat s jejími páníčky.

spousta zájemců o jednu pohovku   Aireenka s Janičkou :o))

13.11.2005 - Tuto sobotu jsme zakončili letošní výstavní sezónu NVP v Praze. 4 z našich štěňátek se předvedli ve třídě mladých, Mimi - CH Delibes´s Golden Marian ve třídě pracovní a tatínek Robin - MCH Ashbury Touch the Sky  ve třídě vítězů. Ve třídě mladých psů bylo 17 pejsků. Artík - Arctic Brdské Zlato získal Výbornou a krásné třetí místo, Otík - Allain Brdské Zlato byl tentokrát bohužel hodně vylínalý a dostal pouze Velmi dobrou. I ve třídě mladých fenek byla velká konkurence 12 feneček. Aireen Brdské Zlato i Sky - Arctic Sky Brdské Zlato získaly známku Výbornou a Aireenka i pěkné třetí místo. Mimi byla ve třídě pracovní také Výborná. Taťka Robík vyhrál třídu vítězů s titulem CAC. Po výstavě jsme se ještě vydali na návštěvu k Toníkovi - Anthony Brdské Zlato a jeho páníčkům. Pejsci se po výstavě krásně proběhli a prohnali všechny zajíce v okolí a páníčkové si u výborné kávy pěkně popovídali :o))

 Taťka Robin - uprostřed se svými syny Artíkem - vlevo a Otíkem - vpravo

7.11.2005 - Tento víkend jsme se zůčastnili dvou výstav na Slovensku. V sobotu MVP v Nitře a v neděli Speciální výstavy retrívrů na tom samém místě. Výstavy se konaly v halách s velmi kluzkou podlahou a kruhy byly tak malé, že bylo prakticky nemožné posoudit psi v pohybu. V početné a kvalitně obsazené třídě mladých se po oba dny předvedla Aireen Brdské Zlato, která získal v sobotu Výbornou a v neděli Výbornou a třetí místo a také její sestřička Sky - Arctic Sky Brdské Zlato, která byla v sobotu Výborná druhá a v neděli Výborná. Mimi - CH Delibes´s Golden Marian získala v pracovní třídě, která byla jednou z nejsilněji obsazených tříd, v sobotu Výbornou a v neděli Výbornou a třetí místo. Všechny naše holky získaly moc pěkné posudky.

3.11.2005 - dnes jsme se dozvěděli výsledek DKK a DLK posledního štěňátka z našeho vrhu A - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato. Tady jsou tedy kompletní výsledky celého vrhu:

Aireen Brdské Zlato DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Arctic Sky Brdské Zlato DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Amy-Bett Brdské Zlato DKK 0/1, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Allain Brdské Zlato DKK 1/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Arctic Brdské Zlato DKK 2/2, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Anthony Brdské Zlato DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Amilie for Delibes´s Brdské Zlato DKK 1/2, DLK 0/0

31.10.2005 - Tento víkend jsme letos naposledy vyjeli na dvojitou mezinárodní výstavu do Maďarska. Konala se ve městě Táta a i přes pozdní podzim se konala venku. Počasí nám naštěstí po oba dny přálo a nebe bylo bez mráčku i když ráno nás vítal trávník ozdobený jinovatkou. Chladné počasí se našim holkám moc líbilo a krásně se předváděli. 

V sobotu vyhrála Aireenka - Aireen Brdské Zlato třídu mladých, získala titul HPJ a tím splnila podmínky pro udělení titulu Junioršampion Maďarska !!! Pan rozhodčí se dlouho rozhodoval mezi Aireenkou a krásnou EUJW Shamrock Duchess of Shangri-la, ale pro naší Aireenku rozhodl její krásný a elegantní pohyb. Maminka Mimi - CH Delibes´s Golden Marian se svojí dceruškou nenechala zahanbit a získala tituly CAC a res.CACIB :o))

V neděli přijela ze Švédska posuzovat přísná paní rozhodčí Moa Persson. Konkurence se rozrostla, ale naše holky opět skvěle zabojovaly. Mimi zopakovala svůj sobotní úspěch a opět vybojovala tituly CAC  a res.CACIB.  Aireenka paní rozhodčí doslova okouzlila a měla jsem co hlídat, aby si jí neodvezla sebou do Švédska :o)) Bez zaváhání jí udělila nejen titul HPJ, ale také titul BOB !!! V chladném počasí jsme pak čekaly až do závěrečných soutěží. Aireence rudé koberce a záře reflektorů dělaly moc dobře, předváděla se skutečně nádherně a opět rozhodčí upoutal její elegantní pohyb a milý výraz. Aireenka si vybojovala ve svých 14 měsících nejen titul BIG 2, ale také další obrovský pohár za res. BIS Junior !!! Z tohoto obrovského úspěchu máme velikou radost a jsme na naší malou šikulku moc pyšní !!!

Aireen & Mimi se svými trofejemi :o))        Aireenka s paní rozhodčí Moa Persson

20.10.2005 - Právě dnes absolvovalo i poslední štěňátko z našeho Vrhu A vyšetření na DKK a DLK. Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato se ve Finsku podrobila nejen rentgenovému vyšetření, jehož oficiální výsledky budou známy do 2 týdnů, ale také absolvovala jako druhá fenečka z vrhu vyšetření očí. Máme velikou radost, že i její oči jsou zdravé a prosté všech dědičných onemocnění !!!

Amilie for Delibes´s Brdské Zlato

19.10.2005 - Dnes byl naší Mimi - Delibes´s Golden Marian oficiálně udělen titul Český Šampión. Máme velikou radost :o)))

CZ CH Delibes´s Golden Marian

16.10.2005 dnes nás krásně překvapil Artík - Arctic Brdské Zlato se svými páníčky. Zůčastnil se zkoušek OVVR v Kařeze, složil je v  I. ceně  a celkově se umístil z 11 pejsků na výborném 2. místě. Moc Artíčkovi i jeho páníčkům blahopřejeme k prvnímu pracovnímu úspěchu a děkujeme za nádherné překvapení !!!

Arctic Brdské Zlato

8.10.2005 jsme se zůčastnili MVP v Českých Budějovicích. Tentokrát byla naše sestava silná, protože přijeli i všichni 3 naši Áčkoví kluci. Zlaťáčci měli jen jeden kruh, takže první byli na řadě kluci v třídě mladých. Otík - Allain Brdské Zlato byl na řadě první a vyběhal si známku Výbornou. Po něm se předvedl Toník - Anthony Brdské Zlato, ale panu rozhodčímu se zdál jeho pohyb vepředu ještě rozházený a dostal tedy pouze známku Velmi dobrou. Poslední se předvedl Artík - Arctic Brdské Zlato a získal stejně jako Otík známku Výbornou. V konečném boji o pořadí získal Otík čtvrté místo a Artík krásné druhé místo. Po posouzení všech psů přišla na řadu naše Aireen Brdské Zlato, která získala ve třídě mladých stejně jako její bráška Artík Výbornou a krásné druhé místo. Na závěr se v početné pracovní třídě předvedla maminka Mimi - Delibes´s Golden Marian a získala známku Výbornou a čtvrté místo

Aireen Brdské Zlato - 13 měsíců       Arctic Brdské Zlato - 13 měsíců

30.9. - 2.10.2005 probíhaly v Třeboni Mezinárodní ZPR, kterých jsme se s Mimi - Delibes´s Golden Marian také zůčastnili. Bohužel nám tentokrát štěstí nepřálo a celá naše skupina zkoušky nedokončila. Všem pejskům z naší skupiny se stala osudnou předposlední disciplína - náročná vlečka srstnaté v hustém lese za silného deště. Naší Mimi se jako jediné podařilo vlečku vypracovat, ale rozhodla se,  že nebude trhat partu a vypadla na úplně poslední disciplíně zkoušek a pokazila odložení. Zkoušky se konaly v krásném prostření Pergoly sv. Víta a probíhaly ve velmi přátelské atmosféře. Děkujeme rohodčím za přísné ale spravedlivé posuzování a organizátorům za pěkně strávený víkedn!

Delibes´s Golden Marian

28.9.2005 - Dnes u nás byl na návštěvě Toníček - Anthony Brdské Zlato se svojí paničkou. Ve fotogalerii Podzim 2005 se můžete podívat, jak pěkně mu šla dohledávka bažanta a jaký už je z něj kus chlapa :o))

Anthony Brdské Zlato - 13 měsíců

25.9.2005 - Máme další skvělé zdravotní výsledky našich štěňátek z vrhu A. Kettynka - Amy-Bett Brdské Zlato se jako první z našich štěňátek podrobila nepovinnému vyšetření očí na dědičná onemocnění s negativním výsledkem! Velikou radost máme i z výsledků vyšetření DKK a DLK posledního z našich kluků Toníčka - Anthony Brdské Zlato: DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní !!!

24.9.2005 - Na NVP v Brně mi naše holky opět udělaly velikou radost. Obě se v kruhu krásně předvedly, získaly krásné posudky a pěkná ocenění. Aireen Brdské Zlato si v početné třídě mladých vyběhala Výbornou a krásné 2. místo. Mimi - Delibes´s Golden Marian se tentokrát předvedla ve třídě otevřené, kterou vyhrála s titulem CAC a nakonec získala i titul Národní vítěz !!! Tímto vítězstvím splnila všechny podmínky pro udělení tiutlu Český Šampión !!!

Delibes´s Golden Marian & Aireen Brdské Zlato

Minulý víkend pro nás byl opět ve znamení výstav. V Sobotu 17.9.2005 jsme se zůčastnili Klubové výstavy KCHLS v Třeboni. Posuzování bylo opravdu velmi přísné a známek Výborná bylo jako šafránu. První se předvedla Mimi - Delibes´s Golden Marian v pracovní třídě. Mimi svou třídu vyhrála, ale i přes krásný posudek získala pouze známku Velmi dobrá 1. Ve třídě mladých se předvedly naše holky Aireen Brdské Zlato a Sky - Arctic Sky Brdské Zlato. Aireenka skončila ve velké konkurenci jako Velmi dobrá 4. a Sky získala známku Výbornou a 3. místo. V odpoledních soutěžích se naše Sky s tatínkem Robinem - JCH MCH Ashbury Touch the Sky zůčastnili ještě soutěže párů a získali titul BIS pár !!! 

BIS pár - CH Ashbury Touch the Sky & Arctic Sky Brdské Zlato

V neděli 18.9. jsme se s Mimi a Aireen vydali do Maďarského Mosonmagyarovaru. Posuzování bylo stejně přísné jako v sobotu a na tabuli převládaly známky velmi dobré a dobré. Naše holky se ale skvěle předvedli a panu rozhodčímu se velmi líbily. Hlavně ho zaujala naše Aireenka a její nádherný pohyb. Aireen Brdské Zlato si ve třídě mladých s přehledem vyběhala Výbornou a svůj druhý titul HPJ. Pak nastoupila do třídy pracovní Mimi - Delibes´s Golden Marian a k naší obrovské radosti vyhrála titul CAC a splnila tak všechny podmínky pro udělení titulu Hungarian Champion !!! Při udělování titulu BOB pan rozhodčí dlouho váhal mezi Aireenkou a psem z třídy šampionů, ale nakonec dal přednost vyspělejšímu a ostřílenějšímu pejskovi. 

Delibes´s Golden Marian

Minulý týden došly oficiální výsledky posouzení DKK a DLK i našim klukům z vrhu A.  U Kettynky - Amy-Bett Brdské Zlato přibyla ještě vyšetření na DLK a OCD remeních kloubů. Takže rekapitulace našeho vrhu A vypadá takto:

Aireen Brdské Zlato DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Arctic Sky Brdské Zlato DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Amy-Bett Brdské Zlato DKK 0/1, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Allain Brdské Zlato DKK 1/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Arctic Brdské Zlato DKK 2/2, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Toníček - Anthony Brdské Zlato je právě s páníčky na dovolené, tak na něj obálka s výsledky čeká ještě doma ve schránce. Ale i u něj by měly být výsledky negativní. Poslední štěňátko z vrhu A Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato půjde ve Finsku na RTG příští měsíc. Doufáme, že i jí dopadne vyšetření stejně dobře jako všem jejím sourozencům!

Je aktualizována sekce štěňátek, najdete tam podrobné informace o našem plánovaném VRHU B. Krytí plánujeme na přelomu prosince a ledna a maminkou se podruhé stane naše importovaná fenka Mimi - Delibes´s Golden Marian. Tatínka pro náš druhý vrh jsme vybírali opravdu dlouho a svědomitě. Na krytí pojedeme do Anglie za Schollarem - CH Stanroph School Boy J.W. Doufáme že vše dobře dopadne a Mimi bude zase maminkou.

Aust. CH Stanroph School Boy J.W.    CH Stanroph School Boy J.W.

Dnes nám opět udělala velikou radost naše malá Aireen Brdské Zlato. Ve věku pouhých 12 měsíců se zůčastnila Podzimních zkoušek v Kutné Hoře. Jako jediná zástupkyně plemene hájila barvy zlaťáků proti samým labradorům a to vůbec ne špatně. S jedinou trojkou ze slídění za velkého horka skončila zkoušky v I. ceně a stala se s přehledem Vítězem zkoušek !!! Máme z naší malé šikulky velikou radost a přejeme jí ještě mnoho pracovních úspěchů!

Aireen Brdské Zlato

V sobotu 3.9. se konala MVP v Mladé Boleslavi. Naše holky se nemohly zůčastnit, Aireenka protože si odbývala svoje první hárání a Mimi se pro změnu rozloučila se svým huňatým kožichem. Barvy naší chovatelské stanice tedy hájila jen Skyinka - Arctic Sky Brdské Zlato a to vůbec ne špatně. V početné třídě mladých získala znáku Výbornou a nakonec i pěkné druhé místo. Výborně se na výstavě dařilo také tatínkovi našeho vrhu A Robíkovi - JCH MCH Ashbury Touch the Sky, který vyhrál ve své třídě CAC a nakonec získal i titul CACIB a tím splnil všechny podmínky pro udělení titulu Interchampión !!! Moc gratulujeme Robíkovi i jeho šikovné dcerušce Sky!

2.9.2005 - Dnes jsme se dozvěděli první oficiální výsledky vyšetření kloubů našich štěňátek z vrhu A.  Z nádherných výsledků máme obrovskou radost a všem přejeme i do dalšího života pevné zdraví a hodně úspěchů !!!

Aireen Brdské Zlato DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Arctic Sky Brdské Zlato DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD rameních kloubů negativní

Amy-Bett Brdské Zlato DKK 0/1

 

V sobotu 27.8.2005 za námi přijeli všichni 3 kluci z našeho vrhu A a podrobili se RTG vyšetření na DKK, DLK a OCD rameních kloubů. Také jsme stejně jako u Aireenky provedli u všech třech vyšetření srdce. Všichni 3 mají zdravá srdíčka a ramení klouby prosté OCD. Na oficiální posouzení DKK a DLK si musíme ještě chvíly počkat. Takže v galerii Zdraví přibila spousta fotek ;o)) Po rentgenování jsme ještě trochu cvičili na OVVR a užívali si rybníka a luk.

Arctic Brdské Zlato       Allain Brdské Zlato       Anthony Brdské Zlato

V pondělí 23.8.2005 naše Aireen Brdské Zlato absolvovala RTG vyšetření na DKK a  DLK. Fotky snímků jsou ve fotogalerii Zdraví, teď už jen netrpělivě čekáme na oficiální posudek od MVDr Snášila. Provedli jsme také nepovinné vyšetření rameních kloubů na OCD, RTG, auskultační a sonografické vyšetření srdce a stanovení hladiny hormonů štítné žlázy pro vyloučení dědičné hypothyreózy. Všechna tato vyšetření má naše Aireenka negativní. Máme velikou radost !!! 

Aireen Brské Zlato

20.8.2005 - Dnes nám udělala velikou radost naše Mimi - Delibes´s Golden Marian. Na klubových podzimních zkouškách v Nezdřevě získala I. cenu, svůj první titul CACT a jako jediná ze všech psů s plným počtem bodů ve všech disciplínách se stala i Vítězkou KPZ !!! Mimi předvedla ve všech disciplínách velice pěknou práci, kterou si velmi cenili i naši páni rozhodčí. Jednou z cen za vítězství je i pozvánka na hon na kachny, na který už se moc těšíme.

Delibes´s Golden Marian - CACT, Vítěz PZ

18.8.2005 - Rok utekl jako voda a naše "Áčka" dnes slaví svoje první narozeniny. Všem jim přejeme do dalšího života mnoho štěstí zdraví a spokojený život !!! Mamka Mimi & všichni z Brdského Zlata

Je to jen rok, co jste byli takové malé chundelaté kuličky :o))

14.8.2005 - Celý minulý týden jsme si užívali dovolenou na naší chaloupce v jižních čechách ve složení 5 dospěláků, 3 kojenci a 8 psů. Kromě relaxace  jsme se s našima holkama a kamarády zlaťáky z CHS Goldy Forever připravovali na KSZVP v Horních Kněžekladech. Za to, že byla naše příprava úspěšná, vděčíme velkou měrou zkušenému výcvikáři panu Jedličkovi z CHS Libošovská Blata, který nám celý týden s výcvikem obětavě pomáhal. Pro naší Mimi - Delibes´s Golden Marian i pro mně to byly první "opravdové zkoušky" a z  I. ceny máme velikou radost. Pejsků se na zkouškách sešlo hodně a páni rozhodčí byli přísní ale spravedliví. Brzy přidáme na stránky i nějaké fotografie ;o))

retrívří chůvičky a jejich svěřenci

25.7.2005 - V sobotu 23. jsme se s Mimi - Delibes´s Golden Marian a Aireen Brdské Zlato zůčastnili NVP v Mladé Boleslavi. Z Rakovníka přijel i náš Artík - Arctic Brdské Zlato. První šli do kruhy mladí a oba si úspěšně vyběhali Výbornou. Aireenka nakonec získala v silně obsazené třídě, kam bylo přihlášeno 20 feneček  i druhé místo. Artík i přes krásný posudek do pořadí nezasáhl, protože místo běhání si musel očuchat něco moc důležitého na trávníku :o)) Mimi skončila v třídě otevřené Výborná čtvrtá.

Delibes´s Golden Marian

11.7.2005 oslavila naše Mimi - Delibes´s Golden Marian svoje třetí narozeniny. Všichni jí přejeme ještě spoustu šťastných let a hlavně hodně zdravíčka!

Delibes´s Golden Marian

Tento víkend byl opět věnovaný výstavám. V sobotu 2.7. jsme se zůčastnili MVP v Brně. Aireen Brdské Zlato se spolu se sestřičkou Sky - Arctic Sky Brdské Zlato vystavovala ve třídě mladých. V silné konkurenci skončila naše Aireenka Výborná čtvrtá a sestřička Sky dokonce Výborná druhá. Maminka Mimi - Delibes´s Golden Marian  byla ve třídě otevřené také Výborná čtvrtá.

V neděli 3.7. jsme jeli do maďarského Balassagyarmatu na další výstavu. Počasí se změnilo z deštivého na slunečné a horké a výstava se konala v pěkném prostředí městského parku. Mimi - Delibes´s Golden Marian získala ve třídě otevřené druhé místo a res.CAC, jako tradičně jí horké počasí moc nesedělo. Aireen Brdské Zlato se předváděla moc krásně a svojí třídu vyhrála s oceněním Výborná 1. HPJ. Pak tedy nastoupila do kruhu ještě při zadávání titulu BOB. Nejdříve ale pan rozhodčí zadal titul BOB Junior a vyběhala si ho naše Aireenka. Tím se kvalifikovala do odpolední soutěže BIS Junior. 

26.6.2005 - Celý minulý týden jsme s našima holkama strávili na výcvikovém táboře pro retrívry (a ostaní pejsky myslící zlatě ;o)). Bylo nám tam moc fajn a taky jsme se lecos nového přiučili. Velký dík patří organizátorkám a cvičitelkám v jedné osobě Radce a Martině, které se o nás neúnavně a obětavě staraly a při výcviku s námi měly svatou trpělivost !!! Sešla se nás prima parta pejkařů a doufám, že jsme tímto založily novou tradici výcvikových táborů v Roudné a těšíme se zase příští rok na shledanou :o))

Aireen, Mimi & Otík

19.6.2005 - Složila naše malá Aireen Brdské Zlato ve věku 10 měsíců a jeden den zkoušky OVVR. Pracovala skvěle a spolehlivě a zkoušky složila v I. ceně s plným počtem bodů a stala se Vítězkou celých zkoušek  !!! Moc Aireence blahopřejeme a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů !!!

Aireen Brdské Zlato - Vítěž OVVR

12.6.2005 - Tento víkend je pro naše Áčkové holky opravdu ve znamení velkých úspěchů. Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato se ve Finsku zůčastnila další výstavy s nádherným výsledkem. Zvítězila ve své třídě a nakonec si v pouhých 9 měsících odnesla i pohár za svoje první CC !!! To se ve Finsku uděluje vždy pouze jedné feně a jednomu psovi z plemene! Posíláme do Finska spoustu pozdravů a gratulací a děkujeme za skvělou prezentaci naší CHS v zahraničí !!!

Amilie for Delibes´s Brdské Zlato - První CC v pouhých 9 měsících !!!

11.6.2005 - Skvělý úspěch naší malé Sky - Arctic Sky Brdské Zlato na slovenské Klubové výstavě !!! Ve svých pouhých 9 měsících získala od přísné anglické rozhodčí Mrs. Edwards ve třídě mladých vítězství a titul CAJC a následně v závěrečných soutěžích také tituly BOB Junior a nakonec i titul nejvyšší BIS Junior !!! To vše jí ale bylo málo a tak k tomu společně se svým tatínkem Robinem - MultiCH Ashbury Touch the Sky přidala ještě pohár za BIS pár !!! Skyinka se i v deštivém počasí krásně předváděla a získala od Mrs. Edwards moc krásný posudek. Moc naší malé šikulce gratulujeme a přejeme ještě hodně takových úspěchů !!!

4.6.2005 - Tuto sobotu se konala Evropská výstava psů v rakouském Tullnu. Protože je to od nás z chalupy co by kamenem dohodil, jeli jsme se tam s našima holkama také podívat. Mimi šla tentokrát do kruhu netradičně jako první, paní rozhodčí ale preferovala fenečky subtilnější a velmi světlé barvy a tak si naše Mimi - Delibes´s Golden Marian i přes pěkný posudek odnesla jen známku velmi dobrou. Naše malé holky Aireen Brdské Zlato a Sky - Arctic Sky Brdské Zlato byly přihlášeny spolu s dalšími 32 fenkami do třídy mladých. I přesto, že byly z celé této silně obsazené třídy ve svých 9 měsících bezkonkurenčně nejmladší, získaly obě Výbornou a velice krásné posudky.

Eurodogshow Tulln - Sky Výborná

27.-28.5.2005 - tento víkend se naše "Áčka" poprvé představila ve třídě mladých a i přesto že byla ve třídě nejmladší si vedla více než dobře. S Mimi - Delibes´s Golden Marian, Aireen Brdské Zlato a Sky - Arctic Sky Brdské Zlato jsme se v pátek zůčastnili Celostátní výstavy psů v Senci a v sobotu Mezinárodní výstavy v Nitře. Při svém prvním vystoupení ve třídě mladých získaly obě naše holky známku výborná a Sky dokonce i druhé místo. V sobotu si Sky svůj úspěch zopakovala a byla opět výborná druhá a Aireenka výborná čtvrtá. Mamka Mimi byla na obou výstavách ve třídě otevřené výborná druhá s titulem r.CAC. Všem holčičkám patří můj velký obdiv, že se i přes úmorných 35°C a dlouhatánské čekání pěkně předvedli !!! V závěrečných soutěžích si Sky spolu s taťkou Robinem vybojovala svůj první pohár za třetí místo v soutěži párů, moc jim to spolu slušelo!

Svou premiéru ve třídě mladých skvěle zvládla i malá Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato ve Finsku. Získala známku výbornou a druhé místo hned za fenečkou, která se nakonec umístila druhá ze všech fen plemene! Posíláme moooc gratulací!

Milli - Výborná 2.

A na závěr výsledek, na který jsme nejvíce pyšní. Náš Artík - Arctic Brdské Zlato se v sobotu zůčastnil klubové výstavy na Konopišti. Ve třídě mladých tam bylo 17 pejsků, ze kterých byl ve svých 9 měsících jeden z nejmladších. Anglické paní rozhodčí se moc líbil a získal od ní pěkný posudek, známku výbornou a třetí místo !!! Artíkovi i jeho páníčkům moooc gratulujeme k první medaily a krásnému umístění!

18.5.2005 - minulý víkend 14.-15.5. jsme s Mimi - Delibes´s Golden Marian a Aireen Brdské Zlato jeli na výstavu 2x CACIB do maďarského Szilvásváradu. Z naší zlaté rodinky se k nám připojila ještě Sky - Arctic Sky Brdské Zlato a taťka Robin - CH Ashbury Touch the Sky. Všichni naši zlaťáčci se po oba dva dny moc pěkně prezentovali a získali pěkné výsledky. Mimi byla v třídě otevřené po oba dny výborná 3. Sky v sobotu vyhrála třídu dorostu a Aireenka byla za ní na druhém místě a aby to bylo spravedlivé, tak v neděli to bylo přesně naopak a vyhrála Aireenka a Sky byla druhá. Rozhodování mezi dvěma sestřičkami dalo pánům rozhodčím pořádně zabrat, protože jsou si tolik podobné. Nejúspěšnější z rodiny byl opět taťka Robin, který po oba dva dny vyhrál svojí třídu s titulem  CAC a v sobotu vybojoval i titul CACIB

zleva: taťka Robík, dcerušky Sky a Aireen a mamka Mimi

8.5.2005 - v sobotu 7.5. jsme se zůčastnili Speciální výstavy KCHLS v Třeboni. Jako první nastupovali do kruhu naši Áčkoví kluci Artík - Arctic Brdské Zlato a Otík - Allain Brdské Zlato. Oba získali známku velmi nadějnou a Otík ještě navíc vybojoval třetí místo a svou první medaily. Hned po klucích nastupovaly jejich sestřičky Aireen Brdské Zlato a Sky - Arctic Sky Brdské Zlato. I ony si suveréně vyběhaly velmi nadějné a nakonec i Sky druhé a Aireen třetí místo z devíti feneček. Po krátkém oddechu byla na řadě třída otevřená fen a tam nastoupila maminka Mimi - Delibes´s Golden Marian. Ani ona se nenechala svými potomky zahanbit a získala druhé místo a titul res. CAC od přísné finské rozhodčí. A pak ještě to nejlepší na konec. Ve třídě pracovní se skvěle předvedl taťka Robík - CH Ashbury Touch the Sky, vyhrál svou třídu a titul CAC a svůj úspěch ještě korunoval získáním titulu Vítěz speciální výstavy !!! Všem moc blahopřejeme !!!

CH Asbury Touch the Sky - V1, CAC, VSV

5.5.2005 - dnes se naše Skyinka - Arctic Sky Brdské Zlato zůčastnila prestižní rakouské klubové výstavy. Získala opravdu nádherný posudek plný chvály.  

1.5.2005 - dnes nás přijel z Rakovníka navštívit Artík i s jeho pánečky. Nejdřív jsme si odbyli protivné stříhání před jeho první výstavou, na kterou se chystá příští sobotu a pak si za odměnu s našima holkama užívali zábavy na procházce. Fotky najdete ve fotogalerii Jaro 2005.

Artík, Mimi & Aireen

30.4.2005 - jsme se s Mimi - Delibes´s Golden Marian a Aireen Brdské Zlato zůčastnili MVP v Praze. Na této výstavě se také poprvé předvedli naši kluci Otík - Allain Brdské Zlato a Toník - Anthony Brdské Zlato. Všem se na výstavě dařilo. Všechna naše štěňátka získala známku Velmi nadějnou. U kluků nebylo bohužel v dorostu poředí zadáno a Aireenka nakonec skončila ze sedmi feneček na krásném druhém místě. Mimi byla opět ve třídě otevřené a stejně jako minulý víkend získala ocenění Výborná 3 s pěkným posudkem

Delibes´s Golden Marian     Aireen brdské Zlato

24.4.2005 - opět máme skvělé zprávy z Finska! Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato opět vyhrála BOB dorost a získala Čestnou cenu! Její posudek z této výstavy najdete zde. Posíláme do Finska moooc gratulací šikulce Milli i jejím páníčkům !!!

23.-24.4.2005 - v sobotu naše Aireen Brdské Zlato vyhrála na MVP v Českých Budějovicích třídu dorostu s velmi pěkným posudkem. Mimi - Delibes´s Golden Marian se v teplém počasí moc předvádět nechtělo, ale i tak se z 13 fenek v otevřené třídě umístila na pěkném třetím místě. Vzhledem k teplému počasí a tomu, že na výstavě nebyla soutěž o BIS dorost, jsme se hned po posouzení rozjeli na naší chalupu a odtud rovnou k vodě. Zbytek víkendu jsme věnovali výcviku a odpočinku.

Aireen předává kachnu     Mimi předává kachnu

V neděli jsme se s Aireenkou vydali navštívit sestřičku Ketty - Amy-Bett Brdské Zlato, kterou jsme už od zimy neviděli. Jak za těch pár měsíců vyrostla můžete vidět tady. Moc děkujeme Kettynky páníčkům za milou návštěvu!

10.4.2005 - dnes nás navštívili všichni naši Áčkoví kluci se svými pánečky. Celá smečka se krásně vylítala na louce, v rákosí a hlavně v rybníku. Hvězdou dne byla naše Aireenka, která mi přiaportovala živého kačera :o))) Moc děkujeme všem 3 báječným klukům i jejích páníčkům za pěknou návštěvu a těšíme se na další setkání!

Tony, Mimi, Aireen, Artík, Albík a Otík

Třešničkou na dortu celé návštěvy byl krásný výsledek předrentgenu DKK už třetího štěňátka z našeho vrhu A Toníčka - Anthony Brdské Zlato. Máme velikou radost, že i jeho klouby jsou krásné a zdravé!

Anthony Brdské Zlato - 7 měsíců             Cnv1846b.jpg (41219 bytes)

4.4.2005 - další výbornou zprávu jsme dostali z jižních čech. Kettynka - Amy-Bett Brdské Zlato absolvovala předrentgen DKK a její klouby jsou krásné a zdravé. Jsme moc šťastní a děkujeme jejím páníčkům za tu skvělou zprávu !!!

3.4.2005 - dnes nám přišli nové skvělé zprávy z Finska. Naše malá Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato byla na své druhé výstavě BOB dorost a získala Čestnou cenu! Paní rozhodčí Leila Kärkäs jí napsala moc pěkný posudek. Posíláme do Finska mnoho gratulací, máme velikou radost!

Amilie for Delibes´s Brdské Zlato - BOB puppy

19.3.2005 - dnes se na NVP v Ostravě opět skvěle předvedla naše malá Sky - Arctic Sky Brdské Zlato. Panu rozhodčímu Janegovi se velice líbila a dostala od něj známku Velmi nadějná a krásný posudek. Gratulejem Skyince i její šikovné paničce!

15.3.2005 - v sobotu 12.3. jsme se s Mimi - Delibes´s Golden Marian a Aireen Brdské Zlato zůčastnily NVP v Nitře. Mimi získala v otevřené třídě výbornou a velmi pěkný posudek . Pro Aireenku dopadla její první výstava také moc dobře a stejně jako sestřička Sky - Arctic Sky Brdské Zlato získala známku velmi nadějná.

V neděli 13.3. jsem ještě cestou domů navštívili Otíka - Allain Brdské Zlato a jeho páníčky. Fotky z návštěvy najdete ve forogalerii Jaro 2005. Moc děkujeme za hezkou návštěvu!

Poslední novinkou je spuštění internetových stránek finské CHS Delibes´s , odkud pochází naše Mimi - Delibes´s Golden Marian a kde bydlí naše malá Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato.

3.3.2005 - máme novou fotagalerii Jaro 2005, i když jaro je zatím jenom podle kalendáře a venku mrzne :o)

27.2.2005 - Dnes jsme byli s Mimi a Aireen navštívit našeho Toníčka - Anthony Brdské Zlato. Užily jsme si moc krásné nedělní odpoledne, děkujeme Toníkovi a jeho paničce ;o) Fotky jsou ve fotogalerii Zima 04-05.

19.2.2005 - naše malá Aireen Brdské Zlato absolvovala předrentgen kyčlí s krásným výsledkem. Její klouby jsou krásné, zdravé a moc pěkně se vyvíjejí. Máme velikou radost!

Aireen Brdské Zlato - 6 měsíců

15.2.2005 - dnes jsme dostali výborné zprávy z Finska. Naše malá Milli - Amilie for Delibes´s Brdské Zlato byla na své první výstavě v baby třídě v estonském Tallinu také úspěšná a získala druhé místo s tímto posudkem .

Amilie for Delibes´s Brdské Zlato - VN2.

12.2.2005 - jsme s Mimi - Delibes´s Golden Marian a Aireen - Aireen Brdské Zlato jeli do Brna. Mimi se zůčastnila MVP a v třídě otevřené získala ocenění Výborná s tímto posudkem. Aireenka je do třídy dorostu ještě moc malá a jela jen sbírat zkušenosti, ale hlavně navštívit svého tatínka Robina - Ashbury Touch The Sky a sestřičku Sky - Arctic Sky Brdské Zlato. Po výstavě jsme ještě nechali všechny naše zlaťáčky pořádně vylítat v lese, kde se jim i přes vítr, déšť a zimu moc líbilo.

Z leva - mamka Mimi, Aireen, taťka Robík a Sky

5.-6.2.2005 - první z našich štěňátek se zůčastnilo výstavy. Skyinka - Arctic Sky Brdské Zlato vyhrála na mezinárodní výstavě v Budapešti v sobotu i v neděli třídu puppy s oceněním VN1 a velmi pěknými posudky. Moc gratulujeme a přejeme ještě spoustu takových úspěchů!

Arctic Sky Brdské Zlato

6.2.2005 v neděli jsme měli malý štěněčí sraz. Nejdřív jsme s Mimi a Aireen jeli navštívit Artíka do Rakovníka a odpoledne jsme pokračovali do Zelenče, kde na nás čekali Toníček a Otík se svými páníčky. Byl to moc krásný den a moc za něj páníčkům našich kluků děkujeme! Fotky ze srazu jsou ve fotogalerii Zima 2004/2005 ;o)

Otík, Albík, Toník, Mimi a Aireen

29.1.2005 jsme se s Mimi - Delibes´s Golden Marian zůčastnili její první výstavy po štěňátkách. I přesto že ještě není po svých mateřských povinnostech úplně v srsti, získala na MVP v Trenčíně v otevřené třídě ocenění Výborná 3 a od pana rozhodčího Nováka velmi pěkný posudek! Pár fotek z výstavy je ve fotogalerii Z výstav a v postoji.

18.1.2005 - V sobotu u nás byl na návštěvě se svými pánečky Toníček ( Anthony Brdské Zlato ). Užily jsme si spolu všichni pěkný den a hezky jsme se prošli po brdských lesích. Na fotografie se můžete podívat tady: Zima 2004/2005.

Aireen & Anthony Brdské Zlato

7.1.2005 - změněna fotogalerie Naše odchovy , každé štěňátko teď má samostanou galerii!

3.1.2005 -  Včera jsme byli s Aireenkou a Mimi na návštěvě u Otíka a jeho páníčků v České Lípě. I přes nepřízeň počasí to byl moc hezký den a psi i my jsme si ho pěkně užili. Fotky z této návštěvy jsou ve fotogalerii Zima 2004/2005.

 NAHORU