Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2004

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

23.12.2004 - Toníčkovi páníčci založili svému andílkovi jeho vlastní fogalerii, prohlédnout si jí můžete TADY .

11.12.2004 - Dnes jsme se s Mimi a Aireen zůčastnili Mikulášské besídky v Centru výcviku psů pro postižené Helppes . Přijel tam také Toníček ( Anthony Brdské Zlato ) se svými páníčky. Akci jsme si moc pěkně užili a potkali jsme spoustu fajn lidí a pejsků. Aireen a Mimi měly z čerta trochu nahnáno, ale nakonec všechno dobře dopadlo a do pekla je neodnesl. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii Zima 2004/2005 .

17.11.2004 - Všechna štěňátka už se zabydlela v nových domovech a vede se jim moc dobře. Noví páníčkové nám o nich posílají pravidelně zprávy a také jejich fotografie, které můžete vidět v naší fotogalerii. Protože štěňátka vypadají velice nadějně, nechali jsme si z našeho prvního vrhu také jednu fenečku. Jmenuje se Aireen Brdské Zlato a zatím je to zlatý, chundelatý rarášek.

6.10. 2004 - Dnes slaví naše štěňátka 7 týdenní narozeniny. Všechna už jsou zadaná a pomalu nám začíná být smutno z nadcházejícího loučení. Všechna štěňátka jsou moc krásná a nadějná, vyrovnaná a podobná v typu. Fotky některých štěňátek v postojích už si můžete prohlédnout ve fotogalerii a zbytek brzy doplníme. Kluci už mají kolem 7kg a holky nejsou o moc pozadu. Na zahradě vydrží řádit celý den a rádi se cachtají v bazénku. S jejich hustými kožíšky jim ani v sychravém podzimním počasí rozhodně není zima :o)

 

29.9. 2004 - Dnes je štěňátkům právě 6 týdnů. Čeká je tedy už potřetí odčervení a v tomto týdnu také tetování. S mikročipem a očkováním ještě počkáme do sedmého týdne. Kluci už váží kolem 5 kg a holčičky asi 4,5kg. Statečně baští máčené granulky a od maminky už se napijí jen občas. Stravu si na zahradě zpeštřují jablky a hlavně rynglemi, které jim moc chutnají. Už se jasně rýsují povahy jednotlivých štěňátek. Štěněčí hry nabírají na rychlosti a intenzitě a hodně si hrají i s maminkou, která z toho má i přes jejich ostré zoubky velikou radost. Maminka jim ukazuje na co jsou jablka, míčky a dummíky a štěňátka jí napodobují. Jako správní retrívři pořád něco tahají v tlamičkách. Že nám rostou do krásy, se můžete přesvědčit na spoustě nových fotek ve fotogalerii VRH A  !!!

 

18.9.2004 - Štěňátkům jsou 4 a půl týdne, jsou velice živá a už tráví víc času hraním a lumpačením a míň spí. Nejvíc se jim líbí venku na travičce, kde jim není v hustých kožíšcích vedro. Zkoumají a ochutnávají travičku, lístečky, větvičky, jablka a ryngle a vůbec si užívají života. Namáčené štěněčí granulky už dostávají 4x denně, i přesto, že je maminka stále obětavě kojí, i přes jejich ostré zoubky. Už začínají být čistotná a snaží se trefit na čůrací podložku, i když se to ještě pokaždé nepovede. Ve fotogalerii je opět spousta nových fotografií !!!

 

13.9.2004 - Otec našich štěňátek JCH SK Ashbury Touch The Sky se už podruhé podrobil nepovinnému vyšetření na dědičná oční onemocnění s negativním výsledkem !!!

 

13.9.2004 - štěňátkům jsou už skoro 4 týdny, umí vylézt z bedny a zkoumají okolní svět. Pejsci  váží skoro 3 kil a fenečky asi 2,5kg. Chůze už jim jde všem suverénně a zkoušejí i běh a skoky. Mají už mléčné zoubky, které si zkouší na hračkách, sourozencích a chudince mamince. Hodně si spolu hrají a občas se zapojí i maminka. Dostávají už 3x denně štěněcí granulky rozmáčené v mléce pro štěňata a moc jim chutná. Mají tak husté kožíšky, že musíme stále větrat, aby jim nebylo horko. Ve středu je čeká druhé odčervení a další stříhání drápků. Od středy už začnou oficiálně přijímat první návštěvy. Fotky už se do jedné galerie nevešly, tak jsme otevřeli novou - VRH A  !

12.9.2004 - tatínek našich štěňátek JCH SK Ashbury Touch The Sky získal dnes na SZVP I. cenu a titul CACT !!! Moc mu blahopřejeme!

7.9.2004 - štěňátkům jsou už skoro 3 týdny a mají se k světu. Pejsci  váží kolem 1850g a fenečky kolem 1750g. Štěňátka už vidí a slyší a už si dokáží stoupnout a ujít několik kroků. Začínají se zajímat o hračky a hrát si spolu. Umí už pít mlíčko z misky, i když nějaké ještě  končí v kožíšku místo v bříšku. Mají za sebou první odčervení ve dvou týdnech a mají 4x ostříhané drápky, aby maminku tak neškrábali. Všechna štěňátka mají velice pěkný pigment, hustou srst a pěkně modelované hlavy, jak můžete vidět ve fotogalerii. Volná už je jen jedna fenečka, na ostatní štěňátka už netrpělivě čekají jejich nové rodiny. Spoustu fotek, které každý den doplňuji můžete vidět ve fotogalerii VRH A !

18.8.2004 - se naší Mimi - Delibes´s Golden Marian narodilo 9 štěňátek.
Máme 6 slaďoučkých feneček a 3 krásné pejsky. Všichni jsou světlouncí a jsou od sebe k nerozeznání.
Fotky budeme průběžně doplňovat do fotogalerie .

9.7. 2004 - Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že naše Mimi - Delibes´s Golden Marian čeká štěňátka !!!
Je to krásný dárek k jejím druhým narozeninám.

Mimi - Delibes´s Golden Marian byla nakryta 17. a 19.6.2004

14.6. 2004 podle hladiny progesteronu budeme krýt ve čtvrtek 17.6. a v sobotu 19.6.

6.6. 2004 Mimi - Delibes´s Golden Marian se začala hárat, brzy pojedeme za ženichem

Poslední květnový víkend jsme se s naší Mimi - Delibes´s Golden Marian zúčastnili dvou výstav na Slovensku. V sobotu na MVP v Nitře a v neděli na SV loveckých plemen v Senci. Na obou výstavách posuzoval pan rozhodčí Pavel Šulcek. V sobotu byla Mimi - Delibes´s Golden Marian Výborná 2 res.CAC, v neděli se předvedla v kruhu lépe a získala Výborná 1 CAC.
Naše šikulka je teď tedy čekatelkou šampionátů Česka, Slovenska, Maďarska a Interšampiona. Speciální výstava v areálu Zlatých písků byla v moc pěkném prostředí a našim psům se nejvíc líbilo, když si po skončení posuzování v úmorném vedru mohli jít konečně zaplavat a zaaportovat z vody.

22.5.2004 jsme se s naší Mimi - Delibes´s Golden Marian zúčastnily MVP v Litoměřicích. V silně obsazené mezitřídě si Mimi vybojovala ocenění Výborná 1 s titulem CAC a pak k tomu ještě přidala titul res.CACIB, i když jí to už v kruhu vůbec nebavilo. Moc naší šikulce blahopřejeme !!!

Delibes´s Golden Marian - CAC & r.CACIB

15.5.2004 jsme se zúčastnili Speciální klubové výstavy RK CZ na Konopišti. Výstava se konala v pěkném prostředí zámeckého parku a opět jsme se setkali s mnoha přáteli. Naše Mimi - Delibes´s Golden Marian byla ve velké konkurenci (25 fen) v mezitřídě výborná 4. Gratulujeme!

V rámci této výstavy prováděl MVDr. Beránek vyšetření očí na dědičná onemocnění. Nechali jsme vyšetřit i naší Mimi - Delibes´s Golden Marian a její oči jsou naprosto zdravé, máme velikou radost!

8.5.2004 jsme se s Mimi zúčastnili Oblastní výstavy loveckých plemen psů na zámku Kačina u Kutné hory. Výstava byla v pěkném prostředí zámeckého parku a sešli jsme se tam s mnoha přáteli. Líbilo se tam pánečkům i psům, kteří se spolu po výstavě vylítali a vyplavali. Rozhodčí pan ing.Korda byl přísný a mnoho výborných nezadal. Naše Mimi - Delibes´s Golden Marian získala ocenění výborná 1, vítěz třídy, gratulujeme!

Dne 24.4.2004 složila naše Mimi - Delibes´s Golden Marian u Pomocných tlapek v Třemošné u Plzně Canisterapeutické zkoušky s plným počtem bodů a celkovým hodnocením prospěl na výbornou ! Už se těšíme na naše canisterapeutické návštěvy v léčebně dlouhodobě nemocných u nás na Dobříši !

O velikonočním víkendu 10. a 11.4.2004 jsme se s Mimi - Delibes´s Golden Marian vypravily na MVP 2x CACIB v Maďarském Miskolci. Mimi slavila fantastický úspěch a přivezla si z Maďarska 2x CAC a 2x CACIB !!! Máme velikou radost !

7.2.2004 byla naše Mimi - Delibes´s Golden Marian na MVP v Brně ve velké konkurenci v mezitřídě Výborná 2 a získala titul res.CAC!

Nahoru