Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2018

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010

2011   2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018

Velké loučení se štěňátky je za námi. Doma je s námi už jen Uri - U Are My Hunter Brdské zlato, chlapeček s azurovým obojkem, pro kterého si páníčci přijedou z Rakouska v sobotu. Z nových domovů zatím slyšíme na naše maličké jen samou chválu a doufáme, že to tak bude i dál a nebudou páníčky moc zlobit i když jsou to pořádně akční prckové. Uri si s námi užil i pár dní na táboře a moc se mu tam líbilo. Byl samozřejmě středem pozornosti malých i velkých a byl moc šikovný. Také si poprvé pořádně zaplaval v pískovně.

Uriášek 9 týdnů

Za námi je i nejlepší týden v roce - náš Výcvikový tábor v Roudné. Letošní ročník neměl chybu a moc jsme si ho užili s bezvadnou partou přátel a mezi našimi milovanými zlaťáčky. Celý týden byl ve znamení pohody a práce s našimi pejsky, která je tolik baví. Na závěr tábora složili někteří z naších odchovů úspěšně zkoušky SZVP. Nejlépe se vedlo Pinovi - Power of Love Brdské zlato - získal I. cenu a krásné 3. místo. Sestřička Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato byla hned v závěsu na 4. místě, také v I. ceně. Dařilo se i mladičké vnučce naší Wendulky Valince - Amazing Love Staroveský poklad , která složila zkoušky v II. ceně. Všem moc gratulujeme a přejeme hodně radosti z další práce. Moc děkujeme hlavní organizátorce tábora Irence Zárubové, všem pomocníkům z velkého teamu a všem sponzorům, bez kterých by náš tábor nebyl tím čím je! Už se moc těšíme na další ročník - jubilejní 15.!

Naše štěňátka už se rozutekla, ale volná miminka jsou ještě v CHS Staroveský poklad po naší Noreence - Northern Star Brdské zlato a krásném psovi Solstrimmans Serengeti. V případě zájmu kontaktujte chovatelku Radku Burdovou -  Tel: 732 888 880 email: radka@staroveskypoklad.cz .

Přehoupl se další týden a nám už pomalu začíná být smutno z nadcházejícího loučení se štěňátky. Dnes dostala další odčervení - tentokrát už tabletkou, jako velcí psi, protože váží všichni kolem 6kg. Holčičky trochu méně a kluci více, jak to má být. V příštím týdnu je pak čeká očkování, čipování a tetování, aby se mohla rozlétnout do světa. Je to už partička malých raubířů, kteří vymýšlí lumpárny a krásně si hrají spolu, s maminkou a občas i s ostatníma holkama. Užívají si také spoustu návštěv budoucích páníčků a také přátel. Trochu už také trénujeme cestování autem a poznáváme místa v okolí. Pokud bude pokračovat horké počasí, zamíříme brzy i k vodě, aby si štěňátka poprvé zaplavala.

5,5 týdnů - Červená holčička   5,5 týdnů - Růžová holčička   5,5 týdnů - Oranžová holčička   5,5 týdnů - Fialová holčička

5,5 týdnů - Modrý kluk   5,5 týdnů - Zelený kluk   5,5 týdnů - Hnědý kluk   5,5 týdnů - Azurový kluk

Čas se štěňátky utíká hrozně rychle a je jim už 5 týdnů. Je to můj oblíbený věk, kdy jsou miminka roztomilá, mazlí se, hrají si, ale ještě to není demoliční četa :o) Vrh je stále velmi velmi vyrovnaný, všechna štěňátka krásně rostou, mají výrazný pigment a hodně husté kožíšky, což je v tom vedru trochu zlobí. Naštěstí mají pokojík v krásně chladném suterénu a v největším vedru se tam přes den krásně schovají. Včera šly celý den bouřky, ale miminkům to nevadilo, naopak vesele řádila venku i v dešti, malé ochlazení jim vyhovovalo a bouřky si vůbec nevšímali. Z vážných rodinných důvodů se nám uvolnila rezervace na jednoho chlapečka a tak pro něj hledáme nové skvělé páníčky, kteří ho budou především milovat a poskytnou mu dostatek péče, času a zábavy.

O víkendu naše šikovné odchovy nezahálely. Sárinka - DualCH Deep Desire Brdské zlato "U" se i ve vedru krásně předvedla na výstavě ve třídě veteránů, kterou vyhrála a tím dokončila titul Český Veterán Champion! Moc gratulujeme!

9.-10.6.2018 - Na poli pracovním bojovala pro změnu Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato a to na oblíbeném Podbrdském poháru. V sobotu na LZ pracovala moc krásně a dokončila je v I. ceně a dokonce i s titulem r.CACT. V neděli na ZVP malinko pozlobila paničku s aportíkama a spadla tak do II. ceny, ale jako vždy měla excelentní disciplíny jako je vyhledávání a dohledávky. je to prostě torpédo :o) Moc gratulujeme!

Máme krásné výstavní novinky od našich odchovů. Lola - CH Let Me Love You Brdské zlato zazářila na výstavě v Rusku. Vyhrála třídu otevřenou s titulem CAC, titul BOB a v závěrečných soutěžích i titul BIG3. Moc jí i její paničce k úžasnému úspěchu gratulujeme!

Lola

Pino - Power of Love Brdské zlato a Molly - Run And Play Brdské zlato se s paničkami vypravili na výstavu do Polska. Pino vyhrál třídu otevřenou s titulem CWC a Molly byla Výborná 2. Oběma moc gratulujeme!

5.6.2018 - Přehoupl se další týden a našim štěňátkům jsou 4 týdny. Přestěhovala se s námi z Neveklova do Příbrami a zvládla to naprosto bravurně. Už si zvykla v novém pokojíku i na dvorku a užívají si prostoru a nových hraček. Dostala druhé odčervení a učí se nové dovednosti. Rorynka je stále ještě vydatně kojí, ale maso si vezmou z misky 3x denně s velkou chutí. Uvolnila se nám rezervace na jednoho klučíka.

28.5.2018 - Našim štěňátkům jsou 3 týdny a dělají velké pokroky. Celé dny už tráví venku na travičce pod stromy, kde je přece jen o trochu méně trápí vedro. Na travičce se jim hezky běhá a tak se jejich motorika rychle zlepšuje a chodí den ode dne lépe, ti nejakčnější se už pokoušejí popoběhnout nebo poskočit. Štěňátkům se také prořezávají první zoubky a tak už brzy začneme krmit z mističky, nejdřív štěněčí mlíčko a potom hned masíčko. Rorynka má sice mlíčka hodně, ale je čas začít prcky přikrmovat tuhou stravou. Štěňátka jsou si všechna hodně podobná a vyrovnaná velikostí a váhou.

Vrh U 3 týdny

Na klubové výstavě v Chlumci se vystavovali dva naše odchovy a oba získali nádherné posudky. Pino - Power of Love Brdské zlato byl Výborný a Molly - Run And Play Brdské zlato Výborná 4. Oba ve velmi kvalitní otevřené třídě. Moc gratulujeme!

Molly   Pino

26.5.2018 slaví své důležité první narozeniny náš Vrh Stay. Přejeme všem oslavencům i jejich rodičům Bessynce - Make My Day Brdské zlato a Foxovi - Power of Rain Brdské zlato krásnou oslavu narozenin a hodně zdraví, štěstí a radosti po mnoho dalších let!

Našemu Vrhu U jsou už dva týdny. Štěňátka krásně rostou a jsou to pořádní buřtíci. Rorynka se o ně vzorně stará a má pro ně dostatek mlíčka. Začali jsme malinko přikrmovat z lahvičky, ale moc tomu štěňátka nedají, mamka má mlíčko lepší. Štěňátka už vidí a slyší, trénují si pilně zvukové projevy a chůzi. Už zvládají pár vratkých kroků a velmi rychle se zlepšují. Začínají vnímat své okolí, začíná první zkoumání hraček a okusování sourozenců a mamky. Štěňátka dostala své první odčervení a všechna ho vzorně spolykala.

Na MVP v Litoměřicích se skvěle vedlo oboum zástupcům naší CHS. Pino - Power of Love Brdské zlato získal pěkné 2. místo a Výbornou ve třídě otevřené. I Molly - Run And Play Brdské zlato se vystavovala v otevřené třídě a nejen že jí vyhrála a získala svůj první titul CAC, ale následně si s paničkou vybojovaly i titul r.CACIB! Moc gratulujeme!

Molly   Pino

19.5.2018 oslavila své 11. narozeniny naše "štěňátka" z Vrhu Crazy. Všem  moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami! krásnou narozeninovou oslavu všem a spoustu dárečků! Vzpomínáme na naší milovanou Corinku za duhovým mostem.

14.5.2018 - Dnes je našim štěňátkům právě jeden týden. Všechna vzorně zdvojnásobila porodní hmotnost a největší jedlíci už mají přes 1kg. Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" se vzorně stará a tak s prckama mnoho starostí není. Už se těšíme, až za pár dní otevřou oči.

7 dní

Na klubových výstavách v Humpolci se vystavovalo několik našich odchovů. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato není po štěňatech zrovna ještě v srsti, chybí kalhotky a ocásek je tak trochu krysí, ale i tak získala ve třídě pracovní VD a V3 s pěknými posudky. Sárinka - DualCH Deep Desire Brdské zlato "U" byla na rozhodčí trochu moc huňatá a mohutná a tak dostala ve třídě veteránů 2x VD. Bráška Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato V sobotu třídu veteránů vyhrál s V1 a v neděli byl V4. Všem moc gratulujeme!

11.5.2018 - Náš Vrh U má 4 dny a roste jako z vody. Díky příkladné maminčině péči mají prckové už všichni přes 700g a jsou všichni velice váhově vyrovnaní. V porodní bedně je pohoda a klid a my si prcky moc užíváme. Mrňouskům krásně tmavnou kožíšky a nosíky a tlapičky už mají hezky černé. Zatím jen spinkají a pijí maminčino mlíčko, ale když se jim něco nelíbí, umí se pořádně ozvat. Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" zvládá péči o svou velkou rodinku s přehledem a je velice pečlivá a svědomitá. Občas už se sama jde protáhnout a vyvenčit na zahradu, už jí nemusím nutit a užívá si krátké procházky na louce. Dnes jsme se štěňátky začali program rané neurostimulace, aby byl jejich start do života co nejlepší.

4 dny

Příchod našich štěňátek na svět zbrzdil naše další novinky, tak to musíme rychle napravit. Předně přejeme všechno nejlepší k 5. narozeninám všem miláčkům z Vrhu Northern , oslavili je přesně v den, kdy se narodili prckové, tedy 7.5. Všechno nejlepší, pevné zdraví a štěstí do dalších let!

Další skvělá zpráva přišla z Belgie od naší šikulky Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato. Úspěšně složila zkoušku Selective B, která jí opravňuje k účasti na FTR. Moc gratulujeme!

 

A další zprávy jsou výstavní. Krásně nás reprezentovali naše odchovy na MVP v Praze. Pino - Power of Love Brdské zlato získal ve třídě otevřené 2. místo a titul r.CAC, Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato V3 ve třídě veteránů a Molly - Run And Play Brdské zlato V4 v silně obsazené otevřené třídě. Ve Finsku se vystavovala Lola - CH Let Me Love You Brdské zlato a získala ve třídě otevřené Výbornou a 2. místo. Všem moc blahopřejeme!

7.5.2018 - Dnes se Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" a CH Van Dave of High Hopes stali hrdými rodiči 8 krásných štěňátek. Poměr je krásně vyrovnaný - 4 kluci a 4 holčičky. Vyrovnané jsou i barvičky a porodní váhy - 480-410g (kluci víc a holky míň, jak to má být :o)). Štěňátka mají krásný pigment a jsou velmi vitální a všechna se hned krásně přisála. Rory byla naprosto perfektní po celý čas porodu, od prvního miminka vše zvládala s přehledem sama a mě potřebovala jen na držení za tlapku. O miminka se krásně stará, hned po porodu se pořádně nadlábla a protáhla na zahradě - nadšeně se venčila cvalem, že už jí břicho nepřekáží. teď už je v porodní bedně klid a pohoda a dospáváme probdělou noc. Ve fotogalerii jsou první fotky. Všechna štěňátka jsou zadaná.    

po porodu

Ultrazvuk nám potvrdil, že se můžeme těšit na májová štěňátka. Rory - Run and Retrieve Brdské zlato "U" je březí se švýcarským fešákem CH Van Dave of High Hopes . Máme vekou radost! Rezervace už přijímáme pouze na chlapečky.

X

Jsme zpátky doma ze Švýcarska, kam jsme si s Rory - Run and Retrieve Brdské zlato "U" udělaly výlet za ženichem CH Van Dave of High Hopes. Rory a Dave v sobě našli zalíbení od prvního okamžiku a oba byli šikovní, krytí bylo vzorné, proběhlo 7.3. Za společnost na cestách děkuji kamarádce Irence, bylo to super jako vždy! Děkujeme také Claudii a Mariovi za velice milé přijetí a popovídání i přes jazykovou bariéru :o) Doufáme, že za 3 týdny nám ultrazvuk ukáže Štěňátka.

Rory a Dave

Na zlatou nadílku se již těší v CHS Golden Elianne. Ultrazvuk potvrdil, že Pino - Power of Love Brdské zlato a Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato se brzy stanou rodiči. Moc gratulujeme!

3.3.2018 slaví štěňátka z našeho Vrhu Let 6. narozeniny. Argo, Rommi, Dasty, Tobby, Bady, Elso, Lolo, Flo a Kiro máme Vás všechny moc rádi! Přejeme krásnou narozeninovou oslavu. Pevné zdraví a spoustu dalších šťastných let s Vašimi páníčky!

Na dvoudenní výstavě v Brně se hezky dařilo našim odchovům. Pino - Power of Love Brdské zlato byl V a V2 r.CAC, Molly - Run And Play Brdské zlato V4 a V3 a Finny - Quantum of Joy Brdské zlato "U" 2x V. Všem moc gratulujeme!

Molly   Pino

2.2.2018 slaví své druhé narozeniny naše torpédo Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato "U" . Přejeme jí i všem jejím sourozencům z Vrhu Run krásné narozeniny a spoustu zdraví a štěstí do pořádné řádky dalších let!

Nádherný úspěch měla tento víkend na výstavách v St. Petěrburgu Lola - CH Let Me Love You Brdské zlato. Oba dva dny vyhrála třídu otevřenou a získala nejen 2x CAC, ale také 2x BOB! Moc gratulujeme k zaslouženému úspěchu!

My jsme si v sobotu užili krásnou "Novoroční vycházku Brdských zlatíček" na Strži. Letos se nás sešlo opravdu hodně a obětavě přijeli i někteří páníčci ze zahraničí. Všem moc děkujeme za účast a skvělou společnost a těšíme se brzy zase na viděnou!

Alespoň menší část účastníků :o)

24.1.2018 navštívila naše Rory - Run and Retrieve Brdské zlato "U" pana MVDr. Gbelce a ten jí pečlivě vyšetřil oči. Rorynka má oči v naprostém pořádku a je DOV prostá. Máme velkou radost!

21.1. slaví Vrh Make narozeniny. Letos už páté. Přejeme všem princeznám i statečnému princi krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a dlouhý, šťastný život s jejich rodinami!

3 dny

První zprávou letošního roku jsou výstavní výsledky našich odchovů na NVP v Brně. Pino - Power of Love Brdské zlato získal Výbornou, krásné 2. místo a titul r.CAC. Molly - Run And Play Brdské zlato a Noreen - Northern Star Brdské zlato byly obě Výborné. Všem moc gratulujeme!

Nahoru