Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2019

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019

18.8.2019 - Dnes je to již 15 let, co se v naší chovatelské stanici narodila první štěňátka. První a jedinečný Vrh A . Všem přejeme krásné 15. narozeniny, většině už bohužel za duhový most!

ZPR v Kařeze byly opravdu hodně těžké, všechny disciplíny v jeden den. V I. ceně je dokončil pouze jeden jediný pes - vítěz zkoušek. Všichni ostatní se limitními známkami dostali do II. nebo III. ceny, nebo zkoušky nedokončili. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" slízla také jednu limitní 2 na handlingu na poli, ale jinak pracovala výborně a zaslouženě vybojovala nádherné 2. místo z 18 startujících i když s II. cenou. Zkoušek se zúčastnil také Maybe - DualCH CZ Make Right Decision Brdské zlato "U" a i on spadl limitní známkou do III. ceny i přes pěkný výkon. Jsme na oba dva moc pyšní, děkujeme za krásnou prezentaci a posíláme velkou gratulaci!

Eriska

Šikulka Fox - Power of Rain Brdské zlato se s páníčkem zúčastnil dvou zkoušek ZVP. V Kařeze se jim úplně nedařilo a spadli do III. ceny. V Blevicích už to bylo o hodně lepší, zkouškové štěstí jim přálo a Foxík získal I. cenu, další titul CACT a 3. místo. V Kařeze naopak exceloval mladičký Foxíkův synovec, syn jeho sestřičky Erisky - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" Bregalad Laure Alcar, který získal I. cenu, CACT, CCT a stal se Vítězem zkoušek. Oběma klukům moc gratulujeme!

Lole - CH Let Me Love You Brdské zlato se na posledních dvou výstavách ve Finsku moc hezky dařilo. Byla ve třídě šampionek 2x V1, 2x CQ, BB3, BB2 a získala titul r.CACIB. Posíláme velkou gratulaci!   

15.7.2019 - Vstoupili naši miláčci z Vrhu I´m Your papírově mezi seniory a oslavili 8. narozeniny!  Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" , Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , Líbě - I´m Your Lady Brdské zlato i Fredymu - I´m Your Destiny Brdské zlato přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, ať je neopouští ta spousta energie, kterou stále mají a jejich šťastný úsměv! Máme Vás moc rádi! 

Na NVP v Mladé Boleslavi se vystavovali 3 naše odchovy. Pan rozhodčí byl přísný a šetřil výbornými i tituly. Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato získal ve třídě vítězů V2 r.CAC, jeho sestřička Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" vyhrála třídu pracovní se známkou V1, ale bez titulu a Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato byla VD ve třídě mladých. Všem moc děkujeme za prezentaci a gratulujeme k výsledkům!

A jsou tu další skvělé zprávy. I další dvě sestřičky z Vrhu U mají perfektní zdravotní výsledky. Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato i Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato mají DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme obrovskou radost a děkujeme paničkám za skvělou péči!

Další ročník Výcvikového tábora v Roudné je za námi. Ten nej týden v roce, se stejně praštěnými a zapálenými přáteli a hordou retrívrů, převážně zlaťáčků (našich odchovů:o))). Jako vždy jsme si ho moc užili a mám obrovskou radost z výcvikových pokroků mé skupinky, všichni se moc snažili a byli skvělí! Na konci tábora opět proběhly klubové ZVP se zadáním titulu CACT. Zkoušek se zúčastnilo hodně našich odchovů a jejich potomků. Vítězem zkoušek se stala mladičká dcera naší Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" Belis Laure Alcar, která tentokrát porazila i svou maminku. Zvládla zkoušky s plným počtem bodů a samými 4 včetně všech pomocných a vyhrála také rozstřel. Zaslouženě se tedy stala Vítězem zkoušek, získala I. cenu a tituly CACT a CCT. V rozstřelu byla s dcerkou naší Noreen - Northern Star Brdské zlato Amazing Star Staroveský poklad, která také měla samé 4 včetně všech pomocných, získala I. cenu, 2. místo a titul r.CACT. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" složila zkoušky v I. ceně s jednou 3 a 167 body a její bráška Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato díky chybě paničky ve II. ceně se 157 body. Pinova dcerka Bazalka Ebellini byla na svůj věk také velice šikovná a složila zkoušky v I. ceně se 150 body. Další komu pokazil zkoušky páníček byl syn naší Sárinky - DualCH Deep Desire Brdské zlato "U" Enzo Golden Sirius, páníček dal povel dříve než na pokyn rozhodčího a hned z toho byla II. cena. Na tábor i na zkoušky za námi přijeli také naši přátelé z Rakouska a i když jim byl náš lovecký výcvik i zkoušky do té doby cizí, poctivě se celý týden snažili a na závěr úspěšně zkoušky složili. Wendulky - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" vnuk Cosmic Flow Sent from Heaven v I. ceně s jedinou 3 a mladičký Beník - Top Heart Brdské zlato ve III. ceně se 145 body. Všem moc gratulujeme, jsme moc šťastní, že se svým pejskům tolik věnujete a rozvíjíte jejich vrozené lovecké vlohy! Největší díky patří hlavní organizátorce našeho skvělého tábora, Irence Zárubové a celému jejímu realizačnímu teamu a sponzorům v jednom. Bez nich by ten úžasný týden vůbec nebyl možný! Ať žije Roudná 2020 !!!

První štěňátko z prvního Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" vrhu má oficiální výsledky vyšetření kloubů. Berettce - U Are My Beretta Brdské zlato přišla obálka s tím nejlepším možným výsledkem DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme obrovskou radost!

12.6. slaví své 9. narozeniny náš jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme krásnou narozeninovou oslavu a do dalších let hodně radosti a hlavně pevné zdraví!

Wendy - 7 týdnů

Na Podbrdském poháru úžasně zazářila naše temperamentní pracantka Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" . Pracovala s radostí a temperamentem po oba dny i přes úmorné vedro. V sobotu 1.6. absolvovala KLZ v I. ceně s titulem r.CACT, na celkovém 2. místě. V neděli 2.6. pracovala stejně skvěle na KZVP, kde získala také I. cenu, titul r.CACT a 3. místo. Titul byl za šampionem, takže se Erisce počítá a už je jen poslední krůček od titulu CH práce. Moc držíme palce, aby se ho povedlo splnit! V součtu obou dnů, v celém Podbrdském poháru, byla Eriska ze všech pejsků nejlepší a stala se Vítězkou Podbrdského poháru 2019! Moc gratulujeme, jsme na Vás holky pyšní!

26.5.2019 slaví své 2. narozeniny náš Vrh Stay. Přejeme všem oslavencům krásnou oslavu narozenin a hodně zdraví, štěstí a radosti po mnoho dalších let!

19.5.2019 oslavila své 12. narozeniny naše "štěňátka" z Vrhu Crazy. Všem  moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami! krásnou narozeninovou oslavu všem a spoustu dárečků! Vzpomínáme na naší milovanou Corinku za duhovým mostem.

7.5. oslavili narozeniny naše štěňátka hned ze dvou vrhů. první narozeniny slavili lumpíci z Vrhu U a krásné 6. narozeniny miláčci z Vrhu Northern. Všem moc blahopřejeme a přejeme krásné narozeniny a hodně zdraví a radosti do dalších let!

    

Máme také nové zdravotní výsledky. Rorynce - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a její dcerušce Berettce - U Are My Beretta Brdské zlato přišly výsledky dalších genetických testů. Obě holky jsou čisté na GRMD a NCL, Beretka má čistý test na PRA-prcd a Rory na DM a také absolvovala 2.5. opakované vyšetření na DOV včetně gonioskopie s negativním výsledkem. Máme velkou radost, že jsou holčičky naprosto zdravé!

Obrovskou radost nám dělají naše nejmladší odchovy po pracovní stránce. Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato získala na své první soutěži obedience krásné 2. místo a 77,5 bodů z 80 možných. Se sestřičkou Roxy - U Are My Only One Brdské zlato se pak utkaly v rozstřelu na proslulém Prokopově poháru ve třídě Juniorů. Nakonec o fous zvítězila Berettka a Roxynka byla druhá. Roxynka už také zvládla svou retrívří maturitu a složila OVVR se samými 4, jen u aportu z vody panička neudržela nervy na uzdě a vysloužila si 2. Nádherné výsledky a obrovský zápal do práce má také Beník - Top Heart Brdské zlato žijící v Rakousku. S výbornými výsledky složil už několik zkoušek: Jagdl. Anlagenprf., BGH1 - 91 bodů, VD, 1. místo a RBP3 - 97 bodů, V a 1. místo. Moc gratulujeme!

Berettla na OB   Berettka a Roxanka na Prokopáku   Beník

Na výstavách se naše odchovečky také moc hezky předvedly. Naše nerozlučné tři Grácie se společně vystavily ve třídě mladých na klubové výstavě v Humpolci. Všechny se chovaly naprosto vzorně po celou dobu dlouhatánského posuzování, hezky běhaly i stály. Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato získala VD, Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato V a Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato nádherné V3 z 24 feneček. V Humpolci se předvedla ve třídě pracovní také Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" a byla po oba dva dny V. Všem moc gratulujeme a děkujeme za fajn den!

Sourozenci Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato a Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" si udělali další výlet do Polska a oběma se opět dařilo. Oba dva vyhráli svou třídu s titulem CWC. Pino tím dokončil titul CH PL. Moc oběma gatulejeme!

Začátek roku pro nás byl velmi smutný. Po nenadálém odchodu Pana psa Deanečka - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato nás velmi rychle a nenadále opustila i naše milovaná Ferginka - CH CZ Have More Fun Brdské zlato . Oba nám vzala zákeřná rakovina, u Deanečka karcinom močového měchýře a u Ferginky nádor v mozku. Oba měli úžasné páníčky, kteří se jim věnovali na 200% až do poslední chvilky a udělali pro ně první poslední. Jejich rodinám moc děkujeme za úžasnou péči a ještě jednou posíláme hodně sil a upřímnou soustrast.

   Fergie     Deaneček

Koloběh života jde dál a na svět přišla krásná štěňátka, Deanečkova vnoučátka. Molly - Run And Play Brdské zlato a CH Gucci Angel Shadow se stali rodiči dvou krásných princezen a 4 klučíků. Mollynka i štěňátka jsou v pořádku a dobře prospívají, všechna už jsou zadaná a čekají na ně netrpělivě jejich nové rodiny.

Molly x Gucci

Další hezká zpráva je od Mirabellky - Top Mirabelle Brdské zlato . Její oficiální zdravotní výsledky jsou DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme velkou radost!

3.3. oslavili své 7. narozeniny štěňátka z Vrhu Let. Všem jim přejeme hodně zdraví a radosti do dalších let!

A na závěr ještě nějaké výstavní novinky. Lola - CH Let Me Love You Brdské zlato si vedla na výstavách ve Finsku skvěle. Na dvoudenní výstavě v Joensuu získala tituly: 2x r.CC, r.Nordic CC, 2x BB2, r.CACIB. Sourozenci Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato a Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" si udělali výlet do Polska a oběma se dařilo. Pino získal V1, CWC, NV a BIS4 pracovní pes a Eriska V1 CWC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

2.2.2019 - Na Hromnice je Rorynce - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" s všem jejím sourozencům z Vrhu Run o rok více. Všem přejeme krásné 3. narozeniny a hodně štěstí a zdraví do mnoha dalších let! Všechno nejlepší přejeme především naší Rorynce, která je mým skvělým loveckým parťákem a s kterou jsme toho za pouhé 3 roky stihli tolik dokázat, díky zlatíčko moje potřeštěné! Extra přání letí také k sestřičce Mollynce - Run And Play Brdské zlato, která již brzy čeká svá první štěňátka. Přejeme rychlý, hladký a bezproblémový porod a kopu krásných a zdravých štěňátek! 

První novinky v roce 2019 jsou báječné. Molly - Run And Play Brdské zlato a CH Gucci Angel Shadow čekají štěňátka! Více informací najdete na stránkách chovatelky CHS Pure Soul.

21.1. oslavili štěnátka z Vrhu Make 6. narozeniny! Přejeme všem princeznám a princovi Maybískovi všechno nejlepší a pevné zdraví do dalších let! 

3 dny

Nahoru