Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2020

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019   2020

Po dlouhé době se dostávám alespoň ke krátké aktualizaci stránek. Novinek je opravdu hodně, naše odchovy jsou moc šikovné a dělají nám obrovskou radost. Pokud jsem na některý z výsledků zapomněla, moc se omlouvám a napište mi ;-)

Začneme zkouškami, protože vloh našich odchovů a toho, že s nimi páníčci pracují, si cením opravdu hodně.

1.8. se konaly náročné ZPR Čertovo Břemeno. Pinovy - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato se moc nedařilo a vypadl na dohledávce srstnaté ve čtverci, Maybe - DualCH CZ Make Right Decision Brdské zlato "U" byl moc šikovný, měl výborné známky, ale bohužel jedna limitní ho hodila do II. ceny. I tak si vybojoval úžasné 4. místo.

15.8. se Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" zúčastnila prestižního MSR, na které se nominovala předchozí rok skvělým výkonem na VZPR. Byla velmi krátce po štěňatech a nebyl čas moc trénovat a získat kondičku. I tak si vedla výborně, jen se jí stala osudnou dohledávka dvou kusů, jako spoustě zkušených borců.

12.9. Úspěšně absolvovala třídu E na WT v Roudnici nad Labem Irenka s Mollynkou - Run And Play Brdské zlato.

13.9. Se konal tradiční Aros Cup - KPZ v Dolních Habarticích. Štěstí tam konečně přálo našemu Pinovy - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato, který zkoušky vyhrál v I. ceně s tituly CACT a CCT. Jeho sestra Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" byla také moc šikovná a složila zkoušky v I. ceně na krásném 3. místě.

Pino - I. cena, CACT, CCT, Vítěz zkoušek

27.9. Složil svou retrívří maturitu OVVR ve věku 10 měsíců Arnie - Very Happy Brdské zlato. Trochu pozlobil na aportu v terénu, ale jinak byl moc šikovný a na suchu i ve vodě aportoval zvěř.

Arnie OVVR

28.9. KPZ Těškov - Velkou zkouškovou premiéru měla naše puboška Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato. Je jí sice teprve 10 měsíců a kvůli vážnému onemocnění v rodině vůbec nebyl čas ani myšlenky na pořádné cvičení, ale Lupí prokázala, že vlohy má perfektní. Složila PZ a získala LUP, což byl náš jediný cíl. Limitní 1 z markingu znamenala III. cenu, Lupí byla na místě dřív, než bažant stihl dopadnout na zem :-) Celkově jsem ale s prací Lupínky spokojená, slídění bylo perfektní, dohledávka superrychlá, vlečky šla naprosto přesně. Na čem musíme ještě hodně pracovat jsou klidy a aport, s kterým mě tedy na zkouškách zlobila tak, jak doma nebo na kachnách nikdy. Prostě zkoušková atmosféra je úplně jiná a trochu nešťastný poslední los ve skupině taky udělal své. To je pro nadrbaného puberťáka peklíčko. Spolu s námi ve skupině bojoval také Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato. Šel skvěle až do předposlední disciplíny - vlečky pernaté. V prostoru vleček bylo hodně zvěře, viděli jsme tam běhat zajíce i srnčí. To pak byla pro hodně psů velká komplikace. Pino svou vlečku nakonec zvládl, ale za 2 a tedy celkově II. cena. Chudák Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato ještě nemá tolik zkušeností a na této disciplíně vypadla. Perfektní výkon podala Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" , došla v I. ceně s tituly CACT, CCT, stala se Vítězkou zkoušek a tímto posledním CACTíkem se stala také Championkou práce pro lovecký výkon! Moc gratulujeme!!!

Pino   Eliška   Eriska    Lupí

3.10. složila důležitou zkoušku Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato a to zkoušku Canisterapeutickou u sdružení Aura canis, z.s. Blahopřejeme a děkujeme za tak záslužnou a náročnou práci!

Eliška

4.10. SZVP Čelákovice - Pouhých 6 dní po PZ složila naše desetiměsíční Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato velmi úspěšně i SZVP. Trojky měla v tabulce v podstatě jen za disciplíny, kde jsem jí pro jistotu nechávala na řemeni, jinak pracovala na čtyřky. Zaslouženě si tedy vybojovala I. cenu a dokonce velkou pochvalu před nastoupenou jednotkou za nejlepší práci při vyhledávání v opravdu těžkém rákosí. Jsou to bohužel kvůli Covidu poslední zkoušky sezóny, ale mám z naší malé dračice velkou radost!

Teď pro změnu nějaké výstavní výsledky, které naše odchovy v době Covidu zvládli:

V Mladé Boleslavi vybojovala Zivuška - Very Fluffy Brdské zlato VN2 ve třídě dorostu. Ve třídě otevřené byla Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato V4 a Molly - Run And Play Brdské zlato VD.

Ziva

Na KV v Humpolci získal Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato V a V4, Zivuška - Very Fluffy Brdské zlato V a VD a jak jsou výstavy vrtkavé si zažila Molly - Run And Play Brdské zlato , která v sobotu získala V1 CAC a titul Klubová vítězka a v neděli VD.

Molly   Pino   Ziva

Na KV v Praze na Džbáně se vystavoval Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato - V4 a Zivuška - Very Fluffy Brdské zlato - VD.

Proběhlo také mnoho narozeninových oslav. 18.8. by bylo našim Áčkům 16 let, 1.10. oslavila naše Energy "štěňátka" krásných 12 let, většina stále v plném zdraví. 24.8. bylo Vrhu Joy 9 let a 13.10. Vrhu Top 3 roky. Všem oslavencům ještě jednou moc blahopřejeme a přejeme pevné zdraví a hodně radosti do dalších let!

Na závěr bohužel jedna moc smutná zpráva. Nečekaně nás opustil páníček naší Bessynky - Make My Day Brdské zlato Jirka Lenfeld. Byl to skvělý kamarád a pro Bessy by udělala první poslední. R.I.P. Jirko, nikdy na Tebe nezapomeneme! Bessynka zůstala u Jirkových příbuzných, s kterými jsme v kontaktu a má se moc dobře.

Jirka s Bessynkou

Nechala jsem se umluvit na WT na Konopišti 1.8.2020, konec konců to máme 10 minut od baráku. Pro Lupínku - Very Cheeky Monkey Brdské zlato to byl skvělý trénink, protože spolu chodíme pořád samy a situace jako práce ve skupině, dva lidi stojící vedle vůdce, hazeč u aportu nebo stojící pomocník v prostoru dohledávky prostě nenatrénujeme. Lupí byla na svých 8 měsíců (ano, dostali jsme vyjímku z pravidel) skvělá a měla jsem z ní velkou radost, jak to zvládla. Úspěšně absolvovala třídu E a s ničím neměla problém. Body jsme ztráceli za práci u nohy, kterou necvičíme ve WT stylu a za pár puberťáckých chyb, vyplívajících z věku, samotné úlohy a aporty prováděla z mého pohledu perfektně. WT nejsou mým šálkem kávy a náš výcvik se bude dále ubírat směrem lovečiny, ale byla to výborná zkušenost a prima den v dobré společnosti.

1.8. slaví 7. narozeniny naši 3 stateční z Vrhu Ocean. Všem přejeme především pevné zdraví a mnoho dalších let ve svých milovaných rodinách!

Můj stařičký počítač v poslední době odmítá spolupráci a tak je aktualizace poněkud obtížná a nezvládám jí často. Předně bych chtěla zavzpomínat na nejlepší týden v roce, na náš Výcvikový tábor v Roudné. Opět byl naprosto báječný a perfektně jsme si ho užili. Moc děkuji Irence a celému jejímu realizačnímu teamu za obrovskou hromadu skvěle odvedené práce! Moc bych chtěla také poděkovat všem páníčkům našich odchovů, kteří se tábora zúčastnili, pilně cvičili a doufám, že si tábor užili jako my a budou se každý rok vracet. Letos přijeli Eliška, Berettka, Pino, Molly, Bessy, Lupínka, Zivuška, Arnie, Wendy, Monty, Winnie a Ben z Rakouska.

Na táborové výstavě si naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato aspoň nanečisto zkusila výstavní průpravu, když už nám coronavirus všechny ofiko výstavy zarazil. Šlo jí to moc pěkně a vyběhala si pěkný pohárek za BIS dorost.

Na závěr tábora se konaly klubové ZVP pod záštitou RK. Byly to úplně první zkoušky pro Elišky - U Are So Beautifull Brdské zlato a úplná premiéra i pro její paničku. Holky to zvládli výborně a zkoušky úspěšně absolvovali v III. ceně za limitní známku z handlingu, jinak mají v tabulce samé 3 a 4. Na handlingu měl smůlu i Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato a hodil ho do II. ceny. Eris - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" tentokrát trochu pozlobila s přinášením a absolvovala také v II. ceně. Výborně se dařilo Pinovu synkovi Xmas Angel od Kamenné hradby, který složil zkoušky v I. ceně s tituly CACT a CCT. Všem moc gratulujeme a děkujeme za účast!

28.6.2020 - Dnes slavíme hned dvoje narozeniny. Náš Vrhu Deep slaví 12. narozeniny. Jimánek se svou milující rodinou, Sárinka a Deaneček bohužel už za duhovým mostem. Vrh Quantum má dnes 5 let. Všem přejeme krásnou oslavu, pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami!

Vrh Deep - 6 týdnů    

12.6. se šikulka Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato s páníčkem zúčastnili Obedience závodu sv. Gedeona. A protože jsou skvělý team, vybojovali v kategorii OBZ krásné 5. místo a známku Výborná, což je posouvá do kategorie OB1. Moc gratulujeme!

6.6.2020 složila naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato retrívří maturitu OVVR. V 6 měsících byla nejmladší z 10 startujících, ale rozhodně se nenechala zahanbit. Pracovala na všech disciplínách moc hezky, složila zkoušky s plným počtem bodů a v poli i z vody aportovala zvěř. Startovní pole bylo ale velice vyrovnané a pejsci moc šikovní a tak o vítězi zkoušek rozhodovali pomocné známky a aporty se zvěří. Vítězem zkoušek se stala naše malá Lupínka a vyhrála svůj první krásný pohár. Bráškovi Vicouškovi - Very Best Brdské zlato se bohužel nepovedla poslední disciplína aport z vody, kde byl opravdu obtížný břeh a přece jen to bylo pro šestiměsíčního prcka hodně náročné. Jinak si vedl také velice dobře s pěknými známkami a také aportoval zvěř. Jsme na oba prcky moc pyšní!

26.5.2020 slaví krásné 3. narozeniny náš Vrh Stay. Přejeme všem oslavencům krásnou oslavu narozenin a hodně zdraví, štěstí a radosti po mnoho dalších let!

19.5.2020 slaví své 13. narozeniny naše "štěňátka" z Vrhu Crazy, někteří už bohužel za duhovým mostem. Na všechny moc vzpomínáme, hlavně na naší milovanou Corinku! Krásné narozeniny a pevné zdraví přejeme!

22.4.2020 nás navždy opustila naše zlatá francouzka Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" . Sbohem Bášenko a díky za všechny krásné roky, které jsme společně prožili a za tvoje báječné dětičky! Pozdravuj tam nahoře!

26.3.2020 - Dnes je to už 5 let, co se narodil náš Vrh Power. Uteklo to neuvěřitelně rychle. Všem naši "štěňátkům" přejeme krásnou narozeninovou oslavu, spoustu dárečků a hlavně pevné zdraví do mnoha dalších let!

3.3.2020 oslavili své 8. narozeniny štěňátka naší Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U" z Vrhu Let a zařadili se tak už také mezi veterány. Všem jim přejeme hodně zdraví a radosti do dalších let nejméně 8 let!

2.2.2020 - Opět jsou tu Hromnice a další narozeniny naší Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a jejích sourozenců z Vrhu Run. Letos stihla Rory jen první dva a poslední dva týdny lovecké sezony na kachny a bažanty, ale i tak byla výborným loveckým parťákem a mezi tím skvělou maminkou svých druhých štěňátek. Přejeme krásné 4. narozeniny všem akčňákům z Vrhu Run , máme Vás všechny moc rádi!  

21.1.2020 - Naše štěňátka jsou již všechna v nových domovech, doma řádí jen naše princezna Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato . Zatím jsou všichni moc šikovní a mají se báječně. Děkujeme novým majitelům za podrobné zprávy o našich maličkých a za spoustu fotek a videí!

Lupínka

V neděli se naše odchovy zúčastnili MVP v polském Lubinu. Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato získal ocenění V3, Erisce - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" se v pracovní třídě dařilo skvěle, vyhrála jí s titulem CWC a tím se také stala CH PL! Molly - Run And Play Brdské zlato tentokrát bohužel panu rozhodčímu do oka nepadla a dostala VD. Všem moc děkujeme za prezentaci a moc gratulujeme k novému šampionátu!

Molly   Eris

V neposlední řadě chceme popřát našemu rekordnímu Vrhu Make k dnešním 7. narozeninám! Milé princezny a princi Maybísku, všem krásný narozeninový den a pevné zdraví do dalších let!

3 dny

9.1.2020 - štěňátkům je 7 týdnů a jsou připravená vypravit se do světa. Nové rodiny už jsou netrpělivé a nedočkavé, aby měli svoje štěňátko už doma a nám je z loučení smutno. Počasí je blátivé a chladné, ale štěňátka si z toho nic nedělají a vesele řádí na naší velké zahradě i s dospěláky. Moc si to užívají a ani trochu jim nevadí, že jsou pak jak blátivé kuličky. Díky jejich velmi hustým kožíškům jim není ani trochu zima a obzvlášť někteří raději spinkají venku než ve svém domečku.   

5.1.2020 - Počasí v posledních dnech nám moc nepřeje, všude je bláto a mokro. Přesto jsme se pokusili vyfotit prcky opět v postojích, tentokrát s malou pomocnicí Kristýnkou a s babičkou. Loučení už je opravdu blízko a tak u holčiček už je jasno, kam která poputuje. U kluků se ještě bude den dva rozhodovat. My už máme jasno, že doma s maminkou a babičkou zůstane holčička s Růžovým obojkem, naše Lupínka - Very Cheeky Monkey Brdské zlato :o) Musím moc pochválit Genomii, že nám udělala testy celého vrhu na ICT přímo bleskovou rychlostí a za jediný den jsme měli výsledky. Jak tomuto testu nepřikládám příliš velkou váhu, tentokrát se stal tou malinkou poslední kapičkou při rozhodování, které bylo opravdu hodně těžké.

     

           

2.1.2020 - Dnes je štěňátkům už 6 týdnů. Brzy nás čeká velké loučení, které zmírní jen to, že jedna princezna s námi doma zůstane. Štěňátka už řádně lumpačí a pod dozorem objevují celou naší obrovskou zahradu (5000m). Brzy vyzkouší i jízdu autem a zcela nová prostředí. Silvestr, spousta petard a ohňostroje štěňátka snad ani nevnímala. O půlnoci se vesele nacpala masíčkem jako obvykle a pak řádila ve venkovním výběhu i v domečku jakoby nic. Dnes dostanou další odčervení a už brzy je čeká také očkování, tetování a čipování, aby mohli pak vyrazit do světa za novým dobrodružstvím.

Z Rakouska nám přišla zpráva, že Beník - Top Heart Brdské zlato má oficiální vyhodnocení kloubů DKK AA, DLK Borderline (stupeň, který u nás neexistuje mezi 0 a 1) a OCD negativní. Gratulujeme!

Nahoru