Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2019

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010   2011

2012    2013    2014   2015   2016    2017    2018   2019

Naše odchovy nám stále dělají velkou radost. Dva stateční nás letos reprezentovali na MSR, kde jsme tentokrát chyběli. Oba bojovali statečně a zkoušky si v krásné atmosféře užili. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" i Maybe - DualCH CZ Make Right Decision Brdské zlato "U" složili zkoušky ve II. ceně. Syn naší Sárinky - DualCH Deep Desire Brdské zlato "U" Enzo Golden Sirius si vedl ještě lépe a získal I. cenu a titul r.CACT. Moc děkujeme za krásnou prezentaci!

Na MVP v Mladé Boleslavi se našim odchovům a jejich potomkům také vedlo moc dobře. Z našich pejsků se předvedl Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato ve třídě šampionů a získal V4. V mezitřídě si to užily naše 3 Grácie, Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato si to užívala až trochu moc a za rozvernost v kruhu to bylo tentokrát VD i přes krásný posudek. Její sestřičky byly disciplinovanější a získaly obě Výbornou s pořadím. Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato V4 a Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato dokonce V1 a titul CAC! Ve třídě pracovní se předvedla Finnuška - CZ CH práce Quantum of Joy Brdské zlato "U" a získala Výbornou. Všem moc děkujeme za krásnou prezentaci a prima den!

Pino Berettka Roxynka

31.8. slaví své 12. narozeniny naše francouzská princezna Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Bášenka si užívá zaslouženého a spokojeného psího důchodu a rodinného života se svou rodinou. Přejeme pevné zdraví jako doposud!

18.8.2019 - Dnes je to již 15 let, co se v naší chovatelské stanici narodila první štěňátka. První a jedinečný Vrh A . Všem přejeme krásné 15. narozeniny, většině už bohužel za duhový most!

ZPR v Kařeze byly opravdu hodně těžké, všechny disciplíny v jeden den. V I. ceně je dokončil pouze jeden jediný pes - vítěz zkoušek. Všichni ostatní se limitními známkami dostali do II. nebo III. ceny, nebo zkoušky nedokončili. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" slízla také jednu limitní 2 na handlingu na poli, ale jinak pracovala výborně a zaslouženě vybojovala nádherné 2. místo z 18 startujících i když s II. cenou. Zkoušek se zúčastnil také Maybe - DualCH CZ Make Right Decision Brdské zlato "U" a i on spadl limitní známkou do III. ceny i přes pěkný výkon. Jsme na oba dva moc pyšní, děkujeme za krásnou prezentaci a posíláme velkou gratulaci!

Eriska

Šikulka Fox - Power of Rain Brdské zlato se s páníčkem zúčastnil dvou zkoušek ZVP. V Kařeze se jim úplně nedařilo a spadli do III. ceny. V Blevicích už to bylo o hodně lepší, zkouškové štěstí jim přálo a Foxík získal I. cenu, další titul CACT a 3. místo. V Kařeze naopak exceloval mladičký Foxíkův synovec, syn jeho sestřičky Erisky - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" Bregalad Laure Alcar, který získal I. cenu, CACT, CCT a stal se Vítězem zkoušek. Oběma klukům moc gratulujeme!

Lole - CH Let Me Love You Brdské zlato se na posledních dvou výstavách ve Finsku moc hezky dařilo. Byla ve třídě šampionek 2x V1, 2x CQ, BB3, BB2 a získala titul r.CACIB. Posíláme velkou gratulaci!   

15.7.2019 - Vstoupili naši miláčci z Vrhu I´m Your papírově mezi seniory a oslavili 8. narozeniny!  Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" , Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , Líbě - I´m Your Lady Brdské zlato i Fredymu - I´m Your Destiny Brdské zlato přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, ať je neopouští ta spousta energie, kterou stále mají a jejich šťastný úsměv! Máme Vás moc rádi! 

Na NVP v Mladé Boleslavi se vystavovali 3 naše odchovy. Pan rozhodčí byl přísný a šetřil výbornými i tituly. Pino - CH CZ & PL Power of Love Brdské zlato získal ve třídě vítězů V2 r.CAC, jeho sestřička Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" vyhrála třídu pracovní se známkou V1, ale bez titulu a Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato byla VD ve třídě mladých. Všem moc děkujeme za prezentaci a gratulujeme k výsledkům!

A jsou tu další skvělé zprávy. I další dvě sestřičky z Vrhu U mají perfektní zdravotní výsledky. Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato i Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato mají DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme obrovskou radost a děkujeme paničkám za skvělou péči!

Další ročník Výcvikového tábora v Roudné je za námi. Ten nej týden v roce, se stejně praštěnými a zapálenými přáteli a hordou retrívrů, převážně zlaťáčků (našich odchovů:o))). Jako vždy jsme si ho moc užili a mám obrovskou radost z výcvikových pokroků mé skupinky, všichni se moc snažili a byli skvělí! Na konci tábora opět proběhly klubové ZVP se zadáním titulu CACT. Zkoušek se zúčastnilo hodně našich odchovů a jejich potomků. Vítězem zkoušek se stala mladičká dcera naší Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" Belis Laure Alcar, která tentokrát porazila i svou maminku. Zvládla zkoušky s plným počtem bodů a samými 4 včetně všech pomocných a vyhrála také rozstřel. Zaslouženě se tedy stala Vítězem zkoušek, získala I. cenu a tituly CACT a CCT. V rozstřelu byla s dcerkou naší Noreen - Northern Star Brdské zlato Amazing Star Staroveský poklad, která také měla samé 4 včetně všech pomocných, získala I. cenu, 2. místo a titul r.CACT. Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" složila zkoušky v I. ceně s jednou 3 a 167 body a její bráška Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato díky chybě paničky ve II. ceně se 157 body. Pinova dcerka Bazalka Ebellini byla na svůj věk také velice šikovná a složila zkoušky v I. ceně se 150 body. Další komu pokazil zkoušky páníček byl syn naší Sárinky - DualCH Deep Desire Brdské zlato "U" Enzo Golden Sirius, páníček dal povel dříve než na pokyn rozhodčího a hned z toho byla II. cena. Na tábor i na zkoušky za námi přijeli také naši přátelé z Rakouska a i když jim byl náš lovecký výcvik i zkoušky do té doby cizí, poctivě se celý týden snažili a na závěr úspěšně zkoušky složili. Wendulky - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" vnuk Cosmic Flow Sent from Heaven v I. ceně s jedinou 3 a mladičký Beník - Top Heart Brdské zlato ve III. ceně se 145 body. Všem moc gratulujeme, jsme moc šťastní, že se svým pejskům tolik věnujete a rozvíjíte jejich vrozené lovecké vlohy! Největší díky patří hlavní organizátorce našeho skvělého tábora, Irence Zárubové a celému jejímu realizačnímu teamu a sponzorům v jednom. Bez nich by ten úžasný týden vůbec nebyl možný! Ať žije Roudná 2020 !!!

První štěňátko z prvního Rorynky - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" vrhu má oficiální výsledky vyšetření kloubů. Berettce - U Are My Beretta Brdské zlato přišla obálka s tím nejlepším možným výsledkem DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme obrovskou radost!

12.6. slaví své 9. narozeniny náš jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme krásnou narozeninovou oslavu a do dalších let hodně radosti a hlavně pevné zdraví!

Wendy - 7 týdnů

Na Podbrdském poháru úžasně zazářila naše temperamentní pracantka Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" . Pracovala s radostí a temperamentem po oba dny i přes úmorné vedro. V sobotu 1.6. absolvovala KLZ v I. ceně s titulem r.CACT, na celkovém 2. místě. V neděli 2.6. pracovala stejně skvěle na KZVP, kde získala také I. cenu, titul r.CACT a 3. místo. Titul byl za šampionem, takže se Erisce počítá a už je jen poslední krůček od titulu CH práce. Moc držíme palce, aby se ho povedlo splnit! V součtu obou dnů, v celém Podbrdském poháru, byla Eriska ze všech pejsků nejlepší a stala se Vítězkou Podbrdského poháru 2019! Moc gratulujeme, jsme na Vás holky pyšní!

26.5.2019 slaví své 2. narozeniny náš Vrh Stay. Přejeme všem oslavencům krásnou oslavu narozenin a hodně zdraví, štěstí a radosti po mnoho dalších let!

19.5.2019 oslavila své 12. narozeniny naše "štěňátka" z Vrhu Crazy. Všem  moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami! krásnou narozeninovou oslavu všem a spoustu dárečků! Vzpomínáme na naší milovanou Corinku za duhovým mostem.

7.5. oslavili narozeniny naše štěňátka hned ze dvou vrhů. první narozeniny slavili lumpíci z Vrhu U a krásné 6. narozeniny miláčci z Vrhu Northern. Všem moc blahopřejeme a přejeme krásné narozeniny a hodně zdraví a radosti do dalších let!

    

Máme také nové zdravotní výsledky. Rorynce - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" a její dcerušce Berettce - U Are My Beretta Brdské zlato přišly výsledky dalších genetických testů. Obě holky jsou čisté na GRMD a NCL, Beretka má čistý test na PRA-prcd a Rory na DM a také absolvovala 2.5. opakované vyšetření na DOV včetně gonioskopie s negativním výsledkem. Máme velkou radost, že jsou holčičky naprosto zdravé!

Obrovskou radost nám dělají naše nejmladší odchovy po pracovní stránce. Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato získala na své první soutěži obedience krásné 2. místo a 77,5 bodů z 80 možných. Se sestřičkou Roxy - U Are My Only One Brdské zlato se pak utkaly v rozstřelu na proslulém Prokopově poháru ve třídě Juniorů. Nakonec o fous zvítězila Berettka a Roxynka byla druhá. Roxynka už také zvládla svou retrívří maturitu a složila OVVR se samými 4, jen u aportu z vody panička neudržela nervy na uzdě a vysloužila si 2. Nádherné výsledky a obrovský zápal do práce má také Beník - Top Heart Brdské zlato žijící v Rakousku. S výbornými výsledky složil už několik zkoušek: Jagdl. Anlagenprf., BGH1 - 91 bodů, VD, 1. místo a RBP3 - 97 bodů, V a 1. místo. Moc gratulujeme!

Berettla na OB   Berettka a Roxanka na Prokopáku   Beník

Na výstavách se naše odchovečky také moc hezky předvedly. Naše nerozlučné tři Grácie se společně vystavily ve třídě mladých na klubové výstavě v Humpolci. Všechny se chovaly naprosto vzorně po celou dobu dlouhatánského posuzování, hezky běhaly i stály. Berettka - U Are My Beretta Brdské zlato získala VD, Eliška - U Are So Beautifull Brdské zlato V a Roxynka - U Are My Only One Brdské zlato nádherné V3 z 24 feneček. V Humpolci se předvedla ve třídě pracovní také Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" a byla po oba dva dny V. Všem moc gratulujeme a děkujeme za fajn den!

Sourozenci Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato a Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" si udělali další výlet do Polska a oběma se opět dařilo. Oba dva vyhráli svou třídu s titulem CWC. Pino tím dokončil titul CH PL. Moc oběma gatulejeme!

Začátek roku pro nás byl velmi smutný. Po nenadálém odchodu Pana psa Deanečka - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato nás velmi rychle a nenadále opustila i naše milovaná Ferginka - CH CZ Have More Fun Brdské zlato . Oba nám vzala zákeřná rakovina, u Deanečka karcinom močového měchýře a u Ferginky nádor v mozku. Oba měli úžasné páníčky, kteří se jim věnovali na 200% až do poslední chvilky a udělali pro ně první poslední. Jejich rodinám moc děkujeme za úžasnou péči a ještě jednou posíláme hodně sil a upřímnou soustrast.

   Fergie     Deaneček

Koloběh života jde dál a na svět přišla krásná štěňátka, Deanečkova vnoučátka. Molly - Run And Play Brdské zlato a CH Gucci Angel Shadow se stali rodiči dvou krásných princezen a 4 klučíků. Mollynka i štěňátka jsou v pořádku a dobře prospívají, všechna už jsou zadaná a čekají na ně netrpělivě jejich nové rodiny.

Molly x Gucci

Další hezká zpráva je od Mirabellky - Top Mirabelle Brdské zlato . Její oficiální zdravotní výsledky jsou DKK AA, DLK 0/0 a OCD negativní. Máme velkou radost!

3.3. oslavili své 7. narozeniny štěňátka z Vrhu Let. Všem jim přejeme hodně zdraví a radosti do dalších let!

A na závěr ještě nějaké výstavní novinky. Lola - CH Let Me Love You Brdské zlato si vedla na výstavách ve Finsku skvěle. Na dvoudenní výstavě v Joensuu získala tituly: 2x r.CC, r.Nordic CC, 2x BB2, r.CACIB. Sourozenci Pino - CH CZ Power of Love Brdské zlato a Eriska - JCH Power of Sol Brdské zlato "U" si udělali výlet do Polska a oběma se dařilo. Pino získal V1, CWC, NV a BIS4 pracovní pes a Eriska V1 CWC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

2.2.2019 - Na Hromnice je Rorynce - CZ CH práce Run and Retrieve Brdské zlato "U" s všem jejím sourozencům z Vrhu Run o rok více. Všem přejeme krásné 3. narozeniny a hodně štěstí a zdraví do mnoha dalších let! Všechno nejlepší přejeme především naší Rorynce, která je mým skvělým loveckým parťákem a s kterou jsme toho za pouhé 3 roky stihli tolik dokázat, díky zlatíčko moje potřeštěné! Extra přání letí také k sestřičce Mollynce - Run And Play Brdské zlato, která již brzy čeká svá první štěňátka. Přejeme rychlý, hladký a bezproblémový porod a kopu krásných a zdravých štěňátek! 

První novinky v roce 2019 jsou báječné. Molly - Run And Play Brdské zlato a CH Gucci Angel Shadow čekají štěňátka! Více informací najdete na stránkách chovatelky CHS Pure Soul.

21.1. oslavili štěnátka z Vrhu Make 6. narozeniny! Přejeme všem princeznám a princovi Maybískovi všechno nejlepší a pevné zdraví do dalších let! 

3 dny

Nahoru