Domů / Home

Novinky / News

O nás / About Us

Naši psi / Our Dogs

Krycí psi / Stud Dogs

Zkoušky/Working tests

Štěňátka / Puppies

Výstavy / Dog shows

Odchovy / Bred by us

Fotogalerie / Gallery

Videa / Videos

Odkazy / Links

Kontakt / Contact

In memoriam

 

Novinky 2017

2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010

2011   2012    2013    2014   2015   2016    2017

Eriska - Power of Sol Brdské zlato nám připravila trochu překvapení a rozhárala se o hodně dříve, než jsme čekali. Brzy se tedy vypraví za ženichem Multi Jch. Maybe Forever The One And Only a snad se dočkáme jejích prvních štěňátek. Štěňátka budou odchována na CHS Laure Alcar - v případě zájmu kontaktujte chovatelku Janu Tabrovou.

Ruby - CH SK Power of Gold Brdské zlato se opět nádherně dařilo na výstavě. Na slovenské klubové výstavě vyhrála třídu pracovní a další titul CAC. Moc gratulujeme!

Ruby

V neděli 17.9. složil na výbornou svou psí maturitu OVVR náš Orinek - Run Forrest Run Brdské zlato se svou paničkou. Jako úplní začátečníci si vedli báječně, udělali jen dvě malé chybičky ze zkouškové nervozity, získali I. cenu, krásných 219 bodů a úžasné 4. místo z 22 startujících pejsků. Orinek aportoval zvěř na suchu i z vody a ukázal velice temperamentní a rychlou práci, která se rozhodčím moc líbila. Moc gratulujeme a přejeme ještě spoustu dalších pracovních úspěchů a hlavně ať Vás společná práce baví!

9.9.2017 - Další zkouškový víkend je za námi. S Rorynkou - Run and Retrieve Brdské zlato jsme vyrazily na PZ do Děčína, na oblíbený Arosův pohár. Zkoušky byly jako vždy perfektně zorganizované s nepřekonatelným cateringem. Zkouškové štěstí nám tentokrát tak úplně nepřálo, ale i tak jsem byla s Rorynky prací spokojená. Jen první disciplína - voda byla zakletá. Všichni psi z naší skupinky váhali se vstupem do vody a to i zkušení vodaři. Těžko říct, co psům tak vadilo, nicméně Rory šla také až na druhý povel a tak si hned na začátku vysloužila limitní známku a snížené pomocné známky. Dál už pak pracovala moc krásně. Vlečky, marking, dohledávku i vodění vyšvihla perfektně. Vyhledávání se rozhodčím moc nelíbilo, ale já byla spokojená. Dělalo se v terénu, kde jsme předtím dělali vlečky a dohledávky a Rory prostě po jedné ze starých vleček utekla při vyhledávání moc dopředu a vrátila se až po několika povelech. Ona prostě stopičky miluje :o) takže tentokráte II. cena a 5. místo z 12 startujících. Na zkouškách s námi byla i Eriska - Power of Sol Brdské zlato, Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato, Pino - Power of Love Brdské zlato a Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato. Eriska složila zkoušky v I. ceně a celkově na 3. místě, Maybísek získal II. cenu, Pino pracoval moc krásně, ale měl smůlu a na vlečce pernaté měl bohužel srnku, Fergie se také na vlečce nedařilo a nepovedlo se jí králíčka vystopovat. Zkouškovaly také sestřičky Dorotky - Quantum of Gold Brdské zlato a Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a obě úspěšně složily klubové PZ. Finny v I. ceně a Dorotka ve III. ceně. Všem moc děkujeme za účast a za to, že se svými pejsky pracují a věnují se jim!   

1.9.2017 - Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že náš výlet do Francie byl úspěšný a že Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" a VDH CH, Trialer, Etalon Recommandé Hakuna Matata du Pays Sauvage se stanou v půlce října rodiči zlatých štěňátek. Už se na náš Vrh Top moc těšíme!

25.-27.8.2017 - Loňským vítězstvím na 10. ročníku MSR se Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" automaticky nominovala i na letošní 11. ročník. Vítězstvím na VZPR v Kařeze se nominovala i Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" , ale je nakrytá a tak nemohla startovat. Wendy si celé zkoušky náramně užívala a ve svých téměř 9 letech je zvládala s přehledem a neutuchajícím temperamentem, který jí mohli mnozí mladí jen závidět. Zkoušky jsem si s Wendy s klidem užívala i já, vím, že se na ní mohu spolehnout a že je spolehlivý pracant, který nezklame. Celé zkoušky probíhali ve velice příjemné atmosféře a sportovním duchu a připravenost pejsků byla na vysoké úrovni. Wendy nezaváhala ani na vteřinu v žádné z disciplín, stálo při nás i zkouškové štěstí a tak získala ve všech disciplínách samé 4 a to i všechny pomocné. Zkoušky vyhrál Cane Lucky Kozlové, který předvedl práci oznamovače na barvě a naše Wendy byla hned za ním, na druhém místě s titulem r.CACT. Wendulko, díky za další úžasné zkouškové okamžiky! V 9 letech je to opravdu skvělý výkon a věřím, že bys to za rok dala zase ;o) 

    

31.8. slaví své 10. narozeniny naše francouzská princezna Bambou - JCH & CH Caline Bambou du Bois de la Rayere "U". Je to jako včera, kdy jsme si pro ní do Francie jeli, čas letí neuvěřitelně rychle. Bášenko, přejeme ti krásnou narozeninovou oslavu a pevné zdraví do spousty dalších let!

    

Nádherných výsledků dosáhly naše odchovy na výstavách u nás a na Slovensku. Finny - Quantum of Joy Brdské zlato po skvělých pracovních úspěších zabodovala i na klubovce v Třeboni, kde vyhrála třídu pracovní a titul CAC. Rubynce - CH SK Power of Gold Brdské zlato se v Bratislavě vystavovala ve třídě Šampionů a získala V1, CAC, r.CACIB a V2 r.CAC. Oběma holčičkám i jejich paničkám moc gratulujeme!

Finny

24.8. oslavili již 6. narozeniny naše štěňátka z Vrhu Joy. Všem jim přejeme krásnou narozeninovou oslavu a spoustu štěstí a pevné zdraví do dalších let s jejich milovanými páníčky!

Vrh Joy - 3 týdny

20.8.2017 - Dnešním dnem se i náš Pino - Power of Love Brdské zlato zařadil mezi lovecky upotřebitelné psy. Složil ZVP v I. ceně a stal se Vítězem malých plemen. Moc gratulujeme a těšíme se na společné hony!

Krásná zpráva nám přišla od paničky naší Dorotky - Quantum of Gold Brdské zlato. Nechala Dorotce udělat genetické testy GR PRA 1 + 2, PRA-prcd a GRMD a všechny vyšly zcela negativní. Máme velkou radost! 

18.8.2017 oslavil své 13. narozeniny náš první Vrh A. Všem - pro nás stále štěňátkům i když už jsou ve věku veteránů, přejeme krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a ještě hodně radosti a elánu do dalších let!

Máme za sebou krásný výlet do Francie, kde byla naše Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" 14.8.2017 nakryta krásným a milým psem VDH CH, Trialer, Etalon Recommandé Hakuna Matata du Pays Sauvage. Hakuna a Bisou si vyložen padli do oka a rande si náležitě užívali a tak doufáme, že nám ultrazvuk za 3 týdny ukáže štěňátka. Moc děkuji Irence za skvělou společnost na cestách a Procházkovic rodince za hlídání Wendulínky!

O víkendu nezaháleli ani naše odchovy. Na výstavě v Mladé Boleslavi se skvěle dařilo našim klukům. Pino - Power of Love Brdské zlato vyhrál třídu otevřenou s titulem CAC a následně pak získal i titul CACIB a nominoval se na CRUFTS. Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato se také nenechal zahanbit a vyhrál třídu veteránů i BOV a dokončil tak titul Český Veterán CH. Oběma klukům i jejich paničkám moc gratulujeme!!!

Pino   Dean

A to nejlepší nakonec. Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato s paničkou opět bojovali na poli pracovním a vedli si skvěle. Na ZPR Čertovo břemeno získali I. cenu a tituly CACT a CCT a jsou tak jen malý krůček od titulu CH práce. Moc gratulujeme!

Naše raubířka Rorynka - Run and Retrieve Brdské zlato složila ve svých 17 měsících úspěšně další zkoušky. Na SZVP v Kařeze malinko pozlobila na handlingu, ale jinak pracovala moc hezky a celý den jsme si se skvělou partičkou výborně užily. Rorynka složila SZVP v I. ceně a udělala mi velkou radost. Na zkouškách s námi bojovaly i Eriska - Power of Sol Brdské zlato a Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato se svými paničkami a všem se dařilo. Eriska excelovala jako tradičně v rákosí svým temperamentem, ale limitní známka z markingu jí hodila do II. ceny. Ferginka pracovala moc krásně a se Símou získaly I. cenu a o jediný bodík jim utekl titul r.CACT. Moc gratulujeme!

Finny - Quantum of Joy Brdské zlato na Východočeském derby opět moc pěkně pracovala a získala na PZ i ZVP I. cenu. Moc gratulujeme a přejeme ještě spoustu dalších pracovních úspěchů!   

Na výstavních molech se dařilo Rubynce - CH SK Power of Gold Brdské zlato. V Maďarsku získala hned 2x titul CAC a chybí jí tedy už jen malý krůček k titulu CH Maďarska. Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato byla na NVP v Mladé Boleslavi Výborná ve třídě otevřené. Gratulujeme!    

A jsou tady další narozeniny. 1.8.2017 slaví své 4. narozeniny náš Vrh Ocean. Pralinko, Orinku a Jacku přejeme Vám všem krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a spoustu šťastných let s Vašimi páníčky!   

15.7.2017 - Je těžké tomu uvěřit, ale naši divočáci z Vrhu I´m Your slaví již své 6. narozeniny! Bisou - CZ CH práce I´m Your Heart Brdské zlato "U" , Winniemu - I´m Your Forever Brdské zlato "U" , Líbě - I´m Your Lady Brdské zlato i Fredymu - I´m Your Destiny Brdské zlato přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, ať je neopouští ta spousta energie, kterou stále mají a jejich šťastný úsměv! Máme Vás moc rádi! 

Poslední dny jsou deštivé, ale štěňátkům to moc nevadí. Hezky si hrají i ve svém štěněčím pokojíčku a často se k nim přidávají i babičky a tety. Natočili jsme jim tedy video, jak si hrají pod dozorem tety Rory - Video štěňátek 6 týdnů.

Naše odchovy nám dělají velkou radost svými pracovními úspěchy. Na výcvikovém táboře v Roudné se KZVP zúčastnilo hned několik našich odchovů. Výborně se vedlo klukům Maybekovi - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato, Seanovi - Kind Dream Brdské zlato a Foxovi - Power of Rain Brdské zlato, všichni složili zkoušky úspěšně v I. ceně. Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato se tentokrát nedařilo a zkoušky nedokončila. Skvěle pracoval i mladičký synek naší Sárinky - CH Deep Desire Brdské zlato "U" Enzo Golden Sirius, který získal I. cenu, 2. místo a titul r.CACT. Úžasný start zkouškové kariéry měla i Finny - Quantum of Joy Brdské zlato na Jihomoravském derby. Vyhrála první den PZ s titulem CACT a druhý den složila ZVP také v I. ceně. Celkově obsadila nádherné 4. místo ze všech startujících. Všem moc gratulujeme, jsme na Vás pyšní a máme obrovskou radost, že se svým psům tolik věnujete a trénujete s nimi!

10.7.2017 - Byla u nás na návštěvě teta Magda, která ráda fotografuje a tak nám pomohla vyfotit Štěňátka v postojích. Bylo velké vedro a štěňátkům se na sluníčku moc nelíbilo, ale nakonec to všichni zvládli. Moc děkujeme za pomoc!

Růžová/pink - Stay By My Side Brdské zlato - Pegy   Modrý/blue - Stay Cool Brdské zlato - Sam   Hnědý/brown - Stay With Me Brdské zlato - Miki   Azurek/light blue - Stay Strong Brdské zlato - Sorbon   Šedý/Gray - Stay Forever Brdské zlato

7.7.2017 - Přehoupl se další týden a Štěňátkům je dnes už 6 týdnů. Jsou to už statní medvídci se spoustou srsti a vždy veselou náladou. Ve vedrech si užívají pobytu venku i chládku ve svém pokojíku. Učí se hezky venčit venku a moc jim chutná, nejraději mají mletá kuřecí křidýlka, ale statečně se už poperou i s těmi vcelku. Dnes dostali další odčervení a v příštím týdnu je čeká očkování, tetování, čipování a také se je pokusíme znovu vyfotit v postojích. Za štěňátky jezdí budoucí páníčci i další návštěvy a tak si užívají spousty mazlení.  

     

S Bessynky - Make My Day Brdské zlato páníčkem jsme se dnes pokusili vyfotit její dětičky poprvé na stole ve výstavním postoji. Na to, že jim je teprve 5 týdnů, jim to šlo pěkně, ale byli všichni jako z hadích ocásků. Na stole se nebáli ani trošku, spíš byli velmi bujaří a byl problém je udržet chviličku v klidu se všema 4 nožkama na zemi :o))  

Pegynka - 5 týdnů   Modrý -  5 týdnů   Hnědý -  5 týdnů   Azurek -  5 týdnů   Šediváček -  5 týdnů

1.7.2017 slaví své již 7. narozeniny náš Vrh Give. Přejeme všem "Giváčkům" krásné narozeniny, pevné zdraví, spoustu dárků a doufáme, že to s páníčky řádně oslavili!

30.6.2017 - Našim Štěňátkům je 5 týdnů. Čas s nimi letí hrozně rychle a moc si je užíváme. Už je to parta malých raubířů, kteří si spolu krásně hrají a lumpačí a svádí správné štěněčí bitky. Hodně času tráví na zahradě, kam mají ze svého pokojíku volný přístup. Brzy už se také vydají autem na první dobrodružné výlety po okolí, aby poznali i velký svět venku.   

28.6.2017 - Dnes slavíme hned dvoje narozeniny. Naši tři mušketýři z Vrhu Deep oslavili dnes své 9. narozeniny a moc nás těší, že všichni v plném zdraví a s neutuchajícím temperamentem. Vrh Quantum má dnes dva roky. Všem přejeme krásnou oslavu, pevné zdraví a hodně radosti s jejich rodinami!

Vrh Deep - 6 týdnů    

25.6.2017 - Dnes byla na řadě se zkouškováním Mollynka - Run And Play Brdské zlato. Byla s paničkou Irenkou moc šikovná a složila svou retrívří maturitu OVVR v I. ceně s jedinou troječkou a obsadila nádherné 2. místo. Moc gratulujeme, jsme na Vás holky pyšní!

23.6.2017 - Našim Štěňátkům jsou dnes 4 týdny. Za poslední dny udělala obrovské pokroky. Tráví celé dny venku, kde si krásně procvičují motoriku a zkoumají venkovní svět. Hodně si už spolu hrají, okusují novými zoubky sourozence babičky, tety i lidskou smečku a perou se s plyšáky. Bessynka - Make My Day Brdské zlato sice ještě hodně kojí, ale prckové už ochutnali i první masíčko a moc jim chutnalo. Zatím přikrmujeme jen malinko dvakrát denně mletým masem, hlavně krůtím a namletými kuřecími křídly. Ta už si prckové brzy vyzkouší i vcelku, aby si trénovali zoubky. Dnešní druhé odčervení jim moc nechutnalo, ale zvládli ho všichni bez problémů. Naše štěňátka jsou všechna zadaná, ale volní jsou kluci po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" v CHS Maybe Angels. V případě zájmu kontaktujte chovatelku.

17.-.18.6.2017 - Tento víkend byla  premiéra naší šestnáctiměsíční Rorynky - Run and Retrieve Brdské zlato na loveckých zkouškách. Bohužel jsem neměla jinou volbu, než jí přihlásit na zkoušky dvoudenní - O pohár hradu Valdek. Původně jsem chtěla pouze PZ stihnout ještě před štěňátky, ale i když jsem hlásila 4 měsíce dopředu, bylo vše plné!!! Zkoušky v Kařeze mám moc ráda, je tam vždy skvělá parta organizátorů, pomocníků i vůdců. Zkušení a féroví rozhodčí a místní myslivci jsou moc fajn a krásně se o nás starají po celé zkoušky. V sobotu byly na pořadu dne LZ. První polovinu zkoušek absolvovala Rory k mé naprosté spokojenosti, až na čtverci jsem si uvědomila svou velkou školáckou chybu, kterou jsem Rorynce zkoušky pokazila. Nikdy necvičila s králíkem a na zkouškách ho viděla poprvé. Nějak jsem si to vůbec neuvědomila, jak cvičila s ostatníma zkušenýma holkama. Na čtverci nakonec králíka na dva povely donesla, ale následovala vlečka, kterou sice nádherně a přesně vypracovala, králíka bafla, ale po dvaceti krocích jí podle slov pana rozhodčího vypadl a nechala ho tam. Vlečka byla v lese a já jsem tedy nemohla nijak zasáhnout a vypadly jsme. Odpoledne jsem s králíčkem Rorynku krátce seznámila a druhý den bylo po problému a dlouhatánskou vlečku, neošizenou ani o krok, vypracovala vzorně a králíka donesla cvalem, bez váhání a s předsednutím. V neděli na PZ bylo počasí opravdu hodně horké, stínu v terénu minimum a byla znát i únava z předchozího zkouškového dne. Rory byla moc šikovná a dokázala zkoušky nejen dojít v I. ceně, ale také získat titul CACT a stát se Vítězem zkoušek! Máme z naší malé šikulky velkou radost! Na zkouškách s námi bojovala oba dva dny také starší sestřička Eriska - Power of Sol Brdské zlato. Oba dva dny pracovala moc krásně a se svým enormním temperamentem. Ten jí stál v sobotu I. cenu na LZ, kde na barvě byla po dlouhééém čekání příliš zbrklá a získala limitní známku 2 a tím i II. cenu, ovšem s bezkonkurenčně nejvyšším počtem bodů :o) V neděli Chodila Eriska také výborně, ale bohužel se jí nepovedla poslední disciplína - vlečka srstnaté a vypadla. I tak moc gratulujeme ke krásné práci, jsme na Vás pyšní!

  

Zkouškoval také Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato a šlo mu to výborně. Na Derby 2017 (ZPR) získal I. cenu a ve veliké konkurenci nádherné 3. místo! Moc gratulujeme!

Maybe

16.6.2017 - Přehoupl se další týden a našim maličkým z Vrhu Stay jsou 3 týdny. Jsou to malí cvalíčci, ale už se pokouší o chůzi a zajímají se o své okolí. Do bedny jim přibyly hračky a také už více komunikují mezi sebou a s mamkou a tetkami. Jak to tak vypadá, přikrmovat ještě nebudeme muset poměrně dlouho, Bessynka - Make My Day Brdské zlato má pro štěňátka mlíčka spoustu a jsou spíš tlusťoučcí. Naše štěňátka jsou všechna zadaná, ale volní jsou kluci po našem Winniem - I´m Your Forever Brdské zlato "U" v CHS Maybe Angels.

12.6.2017 slaví své 7. narozeniny náš jedináček Wendy - Finn Fairy Brdské zlato. Přejeme krásnou narozeninovou oslavu a do dalších let hodně radosti a hlavně pevné zdraví!

Wendy - 7 týdnů

10.-11.6.2017 jsme se s Bisou - I´m Your Heart Brdské zlato "U" vypravily na Podbrdský pohár a zanechali naše miminka v té nejlepší péči Ivy Hřebíčkové - moooc děkujeme! V sobotu se na LZ Bisulce krásně dařilo, jsou to její oblíbené disciplíny, které jí sedí. Povedla se jí i nejlepší barva zkoušek s pochvalou od rozhodčích. LZ jsme tedy prošly s plným počtem bodů, včetně všech pomocných známek v I. ceně a v závěrečném součtu jsme vybojovali CACT i titul Vítěz zkoušek. Tím Bisulka splnila všechny podmínky pro udělení titulu Český Šampion práce - lovecký výkon! Máme velkou radost! V neděli na ZVP už s Bísou trochu cloumaly hormony a limitní známka na handlingu jí hodia do II. ceny. Celkově vybojovala na Podbrdském poháru krásné 3. místo. Moc šikovná byla i Bisuky dcera Eriska - Power of Sol Brdské zlato. LZ zvládla v I. ceně a s titulem r.CACT, na ZVP udělala stejnou chybu jako mamka a vybojovala II. cenu. Celkově se umístila hned za maminkou na 4. místě. Oba dva dny úspěšně zvládl i Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato i když zrovna neměl své dny a získal III. a II. cenu. Moc gratulujeme také mladičkému Enzovi Golden Sirius (synovi Sárinky - CH Deep Desire Brdské zlato "U" ) který vyhrál nedělní SZVP!  

             

 

Dlužíme ještě jeden výstavní výsledek z minulého víkendu. Ruby - CH SK Power of Gold Brdské zlato byla na výstavě v Nitře ve třídě šampionů v silné konkurenci V3. Gratulujeme!

9.6.2017 - Naši puclíci z Vrhu Stay mají dnes už dva týdny. Bohužel červená fenečka podlehla kolice a tak máme 5 buřtíků, kteří krásně prospívají a rostou jako z vody. Už mají otevřené oči a začínají slyšet. Také jejich pohyb už je mnohem čilejší. Dnes dostali své první odčervení, moc jim nechutnalo, ale rychle ho zapili mlíčkem od maminky a jsou zase spokojení.

   

2.6.2017 - Dnes je našim maličkým z Vrhu Stay přesně jeden týden. Bohužel jsme přišli o zeleného chlapečka, ale ostatní štěňátka krásně rostou a prospívají. Všechna už stihla více než zdvojnásobit svou porodní váhu. Největší jedlík je pan Azurek, ten už má pořádně přes kilo váhy. Všechna štěňátka mají moc pěkný pigment a husté krémové kožíšky. Za pár dní už otevřou oči a začnou slyšet. Se štěňátky poctivě cvičíme ranou neurostimulaci, aby měli co nejlepší start do života. Bessynka - Make My Day Brdské zlato se o štěňátka moc hezky stará a má pro ně spoustu mlíčka. Většinu času tráví u nich v porodní bedně a nebo se chladí vedle ní. Ale také si užívá krátké procházky se zbytkem smečky.

7 dní

S malým zpožděním doplňujeme spoustu krásných výstavních výsledků našich odchovů z Klubové výstavy na Konopišti. Díky skvělým kamarádkám, se jí mohly zúčastnit dokonce i moje holky, tety se o ně vzorně postaraly a krásně je vystavily. A aby toho neměly málo, nahlásili dokonce i soutěž o nejlepší pár a nejlepší chovatelskou skupinu. Tady jsou výsledky našich odchovečků, všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Pino - Power of Love Brdské zlato V2 r.CAC (třída otevřená)

Seane - Kind Dream Brdské zlato V3 (třída pracovní)

Maybe - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato V3 (třída vítězů)

Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato V1 (třída veteránů)

Rory - Run and Retrieve Brdské zlato V (třída mladých)

Molly - Run And Play Brdské zlato V3 (třída mladých)

Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato VD (mezitřída)

Finny - Quantum of Joy Brdské zlato V2 r.CAC (mezitřída)

Eriska - Power of Sol Brdské zlato V3 (třída pracovní)

Fergie - CH CZ Have More Fun Brdské zlato V (třída vítězů)

Kaylee - CH CZ Energy Sun Brdské zlato V3 (třída veteránů)

Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" VD (třída veteránů)

Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" V1 (třída čestná)

Pino & Rory BIS pár

Pino & Eris & Molly & Rory BIS2 chovatelská skupina

 

Pino a Rory BIS Couple

Pino   Rory

Molly   

V pátek 26.5. večer se narodil náš Vrh Stay. Bessynce - Make My Day Brdské zlato a Foxovi - Power of Rain Brdské zlato se narodilo 5 klučíků a 2 holčičky. Porod proběhl hladce a bez komplikací, Bessinka byla moc šikovná a o štěňátka se od prvních okamžiků krásně stará. Štěňátka jsou velice vitální, mají vyrovnané porodní váhy, světlé kožíšky a krásný pigment. Do rána už všechna stihlo pořádně přibrat, maminka má asi místo mlíčka smetánku. Děkujeme všem sudičkám, které pomáhaly při porodu! Máme ze štěňátek velkou radost :o)   

Trochu se zpožděním ještě doplňujeme krásné výsledky naší šikovné Rubynky - CH SK Power of Gold Brdské zlato. Na Maďarské klubové výstavě byla ve třídě pracovní V3 a na Duo CACIB Lučenec V1 CAC a V2 r.CAC ve třídě šampionek. Moc gratulujeme!

Druhý prodloužený víkend patřil klubovým výstavám v Humpolci. I přes bahno naprosto všude a na všem jsme si je s přáteli hezky užili. Z kluků se vystavoval Maybík - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato ve třídě šampionů, kde získal Výbornou a Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK & PL Deep Devotion Brdské zlato ve třídě veteránů V4 a V2. Rory - Run and Retrieve Brdské zlato byla i přes svůj zablácený podvozek oba dny Výborná ve třídě mladých. V sobotu se dostala i do výběru 6 nejlepších z 23 feneček. Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato získala v mezitřídě tentokrát VD a sestřička Finny - Quantum of Joy Brdské zlato 2x V. Eriska - Power of Sol Brdské zlato bodovala ve třídě pracovní. V sobotu získala krásné 2. místo a r.CAC a v neděli pracovku vyhrála s titulem CAC! Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" byla přihlášena oba dny do třídy čestné, ale v sobotu jsme dlouhé čekání v bahně a s malou neteří vzdali a jeli domů dříve. V neděli byla V2 s krásným posudkem i přes liják zrovna při posuzování. Maybík se pak ještě v pondělí předvedl na KV v Mladé Boleslavi. Ve třídě vítězů získal V1 VT. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci a krásné dva dny!

bahňák Rorynka

První prodloužený sváteční víkend slavili naše odchovy velké úspěchy a to hned v několika zemích. Ruby - CH SK Power of Gold Brdské zlato získala na klubové výstavě na Slovensku ve třídě pracovní V1 CAC a irské paní rozhodčí se moc líbila. V Polsku se vystavoval Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato ve třídě veteránů, kterou vyhrál, získal také BOV a stal se Veterán CH PL !!! Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato se krásně předvedla na Krajské výstavě v Dětřichově. Stala se nejen Vítězem své třídy, ale i Krajskou vítězkou a celkovou Vítězkou Dětřichova !!! Překrásný úspěch měla i Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato ve Francii. Získala V1 ve třídě mladých, BOB Junior a v závěrečných soutěžích také BIG2 Junior !!! Všem moc a moc gratulujeme k úžasným úspěchům, jsme na Vás moc pyšní!

Ruby

Máme také spoustu nových zdravotních zpráviček a všechny výborné. Bessynce - Make My Day Brdské zlato chyběl genetický test na GR PRA 1 & 2 a tak jsme to napravili a Bessinka má oba testy v naprostém pořádku a je čistá a budou tedy zdravá i její štěňátka s Foxíkem. Při té příležitosti jsme doplnili genetické testy i mlaďošce Rory - Run and Retrieve Brdské zlato a i její testy vyšly báječně: GR PRA 1 & 2 i PRA-prcd N/N. I Pinovi - Power of Love Brdské zlato si doplnil některé zdravotní testy k těm, co už má. Pino má genetické testy na PRA-prcd a MD N/N a má zdravou štítnou žlázu. Další zdravotní výsledek jsme dostali i od dětiček našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Bern de Inka Alegra Bohemia DKK BB, DLK 0/0 a OCD nepostižen. Jeho sestřička Bela Vista de Inka Alegra Bohemia složila tento víkend úspěšně OVVR.

A na závěr ještě jedny blížící se narozeniny. 7.5. oslaví své čtvrté narozeniny náš Vrh Northern. Všem miláčkům přejeme krásnou oslavu a pevné zdraví do mnoha dalších let!

Dnes máme zprávu velice smutnou a bolestnou. Po dlouhém a statečném boji s mastocytomem odešel za duhový most nejhodnější z chlapečků Cassík - Be My Heart Brdské zlato. Upřímnou soustrast jeho skvělé rodině, která pro něj udělala první poslední a u které se měl celý život tak báječně!

Cassidy - Be My Heart Brdské zlato - 13 měsíců

Na rozveselení máme zprávy o zdravotních výsledcích dětiček našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Birmingham Benjamin de Inka Alegra Bohemia i jeho sestřička Barcelona de Inka Alegra Bohemia mají DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen !!!

V sobotu se naši pejsci vystavovali v Českých Budějovicích. Rory - Run and Retrieve Brdské zlato si dva dny před výstavou rozřízla tlapku a celkově asi nebyla typ pana rozhodčího a tak si tentokrát odnesla VD. Wendy - CZ CH Práce Energy for Fun Brdské zlato "U" byla na výstavě po velmi dlouhé době a prvně ve třídě veteránek a moc si to užívala. Byla vysloveně rozverná a dokonce ani nezapoměla, jak se předvádět v kruhu. Ve třídě veteránek si to rozdali se Sárinkou - CH Deep Desire Brdské zlato "U". Oběma to moc slušelo a dostaly Výbornou, Wendy to v kruhu bavilo o něco víc a tak dostala 1. místo a Sárinka 2. místo. Moc děkuji Světlance Procházkové a jejich kadeřnickému salonu za Wendulky výstavní úpravu!!! V mezitřídě vystavovala ještě Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a získala moc pěkné V3. Na výstavě byla i Lola - Let Me Love You Brdské zlato ve Finsku a moc se jí s paničkou dařilo. Vyhrála třídu otevřenou s V1, CQ, BB3 a res.CC. Gratulujeme!

Lola

Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato zatím skládala s páníčkem zkoušky. Úspěšně spolu zvládli Social behavior test. Moc blahopřejeme!

Maybísek - CH CZ Make Right Decision Brdské zlato měl také s paničkou pracovní sobotu a úspěšně absolvoval WT v Turovci. Obsadil krásné 5. místo v kategorii L. Moc gratulujeme!

Nezahálela ani Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato a úspěšně s paničkou absolvovala svod loveckých psů. Má potvrzenou plnochrupost, nůžkový skus a výšku 54cm a tím splněny všechny podmínky k uchovnění. Blahopřejeme!

Dnes máme samé krásné štěňátkovské zprávy. Ultrazvuk potvrdil, že naše Bessynka - Make My Day Brdské zlato čeká štěňátka a že se stanou kolem 27.5. s Foxíkem - Power of Rain Brdské zlato rodiči našeho Vrhu S. Máme obrovskou radost!

Fox  x  Bessinka

Také v CHS Z Botičských meandrů bude v té době veselo. Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato a Nika - Dream Domenika Evigold mají také ultrazvukem potvrzeno, že se stanou rodiči. Gratulujeme!

V sobotu 15.4. jsme si užili pěkné dopoledne s přáteli na MVP v Praze. Naši pejsci byli šikovní a všichni nám udělali radost. Nejlépe se dařilo Pinovi - Power of Love Brdské zlato, který se poprvé vystavoval ve třídě otevřené. Od přísného holandského rozhodčího získal ocenění V1 CAC a následně i r.CACIB. Z kluků se vystavoval ještě Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato ve třídě veteránů s krásným výsledkem V1 a BOV. Ve třídě mladých nastoupily naše holčičky Molly - Run And Play Brdské zlato a Rory - Run and Retrieve Brdské zlato. Ve velmi početné třídě se obě moc hezky předvedly. Pan rozhodčí známkou V velmi šetřil a tak Mollynka dostala VD i přes pěkný posudek. Rorynka zabodovala, dostala Výbornou a krásné 2. místo ze 13 juniorek. V mezitřídě se vystavovala Finny - Quantum of Joy Brdské zlato, která dostala VD, stejně jako Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" ve třídě veteránek. Všem moc gratulujeme a děkujeme za krásný den!

Pino    Dean

Rory     Molly

A ještě máme jednu zdravotní zprávu. Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato přišly oficiální výsledky vyhodnocení kloubů DKK AA a DLK 0/2. 2 je na lokti, na kterém měla podle majitele úraz v 6 měsících věku. Gratulujeme!

Tento víkend jsme velice pyšní na naše odchovečky! Mladičká Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato byla velkou hvězdou na výstavě ve Francii. Ve svých 14 měsících vyhrála třídu mladých, BOB Junior, BOB, BIG3 a k tomu ještě 3. místo v BIS Junior !!! Moc gratulujeme!

Leeloo BIG3

Velkou radost nám také udělali Sárinka - CH Deep Desire Brdské zlato "U" a Seane - Kind Dream Brdské zlato s jejich skvělými páníčky. Oba složili úspěšně CT zkoušky u Pomocných tlapek v Třemošné. Jsme na Vás moc pyšní!     

Sárinka

A jsou tady další štěňátkovské zprávy. Na velmi početný vrh se můžou těšit v CHS Maybe Angels. Ultrazvuk potvrdil, že Winnie - I´m Your Forever Brdské zlato "U" a Afrodíté Sophia Maybe Angels se brzy stanou rodiči pořádné kopy štěňátek. Gratulujeme!

Krásně se vedlo na výstavě ve Finsku naší Lola - Let Me Love You Brdské zlato. Ve třídě otevřené získala ocenění V2, poté PN3 a titul v.SERT. Moc gratulujeme!

Lola

Na Apríla se Foxovi - Power of Rain Brdské zlato a CZ CH práce Clever Daisy Pouštní vítr "U" narodila štěňátka. V CHS Pouštní vítr mají 4 klučíky a 4 holčičky. Jeden chlapeček to bohužel nezvládl. Štěňátka jsou velká, vitální se zlatými kožíšky a už jsou všechna zadaná. Přejeme jim ty nejlepší páníčky a jim i mamince Daisy hodně zdraví!

Výborná zpráva nám přišla ze Slovenska. Na výstavě v Bratislavě vyhrála Ruby - CH SK Power of Gold Brdské zlato v sobotu i v neděli třídu pracovní a dokončila tak titul CH SK ! Skvěle si vedl i Dean - CH CZ, PL & SK, VetCH SK Deep Devotion Brdské zlato , který v PL vyhrál třídu veteránů. Moc gratulujeme!

Máme hned několik dobrých zpráv o zdraví našich odchovů. Sestřičky Molly - Run And Play Brdské zlato a Rory - Run and Retrieve Brdské zlato mají výsledky DKK z BVA v Anglii. Molly BVA 7:4 a Rorynka BVA 4:6. Foxovi - Power of Rain Brdské zlato přišel výsledek genetického testu na PRA-prcd N/N tedy čistý a na závěr ještě jeden výsledek syna našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" Brunna de Inka Alegra Bohemia DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen. Máme ze všech výsledků velkou radost!

    

26.3.2017 - Čas letí neuvěřitelně rychle a naši zrzíci z Vrhu Power dnes slaví druhé narozeniny. Už jsou z nich dospěláci se vším všudy a kluci už mají i své vlastní dětičky. Všem jim přejeme krásnou narozeninovou oslavu, spoustu dárečků a hlavně pevné zdraví do mnoha dalších let!

V sobotu 25.3. měla romantické rande v Třešňovce naše Bessynka - Make My Day Brdské zlato s naším Foxíkem - Power of Rain Brdské zlato. Krytí proběhlo v pořádku a tak doufáme, že nám ultrazvuk za tři týdny ukáže, že Bessinka čeká štěňátka. Už se na ně moc těšíme!

Konečně jsme se dočkali. Bessynka - Make My Day Brdské zlato nás přestala napínat a začala konečně hárat. Brzy bude mít rande se svým oblíbeným fešákem Foxem - Power of Rain Brdské zlato , s kterým se již dobře znají. Pevně věříme, že všechno klapne podle našich představ a brzy se v naší chovatelské stanici dočkáme opět krásných štěňátek.

Máme další zdravotní výsledky Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U" potomstva. Anatol z Červeného domečku DKK AA, DLK 0/0 a OCD nepostižen a Brooklyn de Inka Alegra Bohemia DKK BB, DLK 0/0 a OCD nepostižen. Máme velkou radost!

Náš Pino - Power of Love Brdské zlato se stal 3.3.2017 poprvé tatínkem. V Německu se mu narodili dvě sladké princezny a 4 statní klučíci. Hrdou maminkou je Nala my Golden Passion. Moc gratulujeme! Všechna štěňátka jsou zadaná.

Na výstavách v zahraničí se dařilo našim odchovečkům. Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato se hezky předvedla na výstavě v Belgii a získala ve třídě mladých známku Výborná. Deanův syn Gucci Angel Shadow vyhrál v Polsku CWC a dokončil tak titul Champion Polska. Moc gratulujeme!

Leeloo

3.3.2017 slaví štěňátka z našeho Vrhu Let 5. narozeniny. Argo, Rommi, Dasty, Tobby, Bady, Elso, Lolo, Flo a Kiro máme Vás všechny moc rádi! Přejeme krásnou narozeninovou oslavu. Pevné zdraví a spoustu dalších šťastných let s Vašimi páníčky!

Zdravotní výsledky už dorazili i sourozencům Molly - Run And Play Brdské zlato a Orimu - Run Forrest Run Brdské zlato. Mollynka má stejné výsledky jako sestřička Rory, tedy DKK BB, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižena a Orinek DKK BC, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižen. U obou pošleme snímky i do Anglie na nezávislé a anonymní vyhodnocení u BVA.

Naší Rory - Run and Retrieve Brdské zlato přišla ta nejdůležitější pošta. Její oficiální výsledky vyhodnocení RTG kloubů jsou: DKK BB, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižena. Máme obrovskou radost! Ještě čekáme na vyhodnocení DKK z Anglie od BVA.

Po Pinovi se nastávajícím tatínkem stal i jeho bráška Fox - Power of Rain Brdské zlato. Jeho nevěstě CZ CH práce Clever Daisy Pouštní vítr "U" byla potvrzena březost ultrazvukem. Máme velkou radost! V případě zájmu o zlatá štěňátka kontaktujte CHS Pouštní vítr.

Fox  x  Daisy

Na výstavě v Bratislavě se moc hezky dařilo našim odchovům. Dean - CH CZ & SK Deep Devotion Brdské zlato vyhrál třídu veteránů a dokončil tak titul Veterán Šampion Slovenska. Jeho syn Gucci Angel Shadow vyhrál V1 CAC a syn Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V2 r.CAC. Ruby - Power of Gold Brdské zlato byla ve třídě pracovní V2 r.CAC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Ruby

Zdravotní novinky nám přišly od Bášenky dcery Hollynky  - Quantum of Faith Brdské zlato. Hollynka má DKK BB, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižena. Máme velkou radost a gratulujeme majitelům! 

4. a 5. února se konala dvojitá MVP v Brně. Naše holčičky Rory a Molly se rozhodly hárat, stejně jako jejich starší sestřička Ruby a Pino si alespoň pořídil silnou infekci, aby se výstavě vyhnul. Z našich pejsků se tedy zúčastnila pouze Eriska - Power of Sol Brdské zlato a vedla si báječně. V sobotu si vyběhala pěkný posudek a Výbornou u pana rozhodčího Fryckstranda a v neděli mezitřídu vyhrála s titulem CAC a dokončila tak titul JCH CZ ! Máme velkou radost a moc gratulujeme! Z našich odchovů se pak předvedla Finny - Quantum of Joy Brdské zlato - po oba dny Výborná v mezitřídě a Noreen - Northern Star Brdské zlato - pouze v sobotu VD v pracovce, bude muset holka trochu zhubnout :o) Premiéru ve třídě mladých krásně zvládli i dětičky našeho Winnieho - I´m Your Forever Brdské zlato "U". Brunn i Bella Vista de Inka Alegra Bohemia vybojovali nádherné V2 od pana Fryckstranda. Bráška Bentley se také líbil, ale má bohužel poranění a otok na tváři, takže i přes pěkný posudek dostal VD. Vystavovala se i naše krásná finská zrzka Lola - Let Me Love You Brdské zlato a získala Výbornou. Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

Krásné zprávy jsme dostali z Německa. Na svět se chystají první štěňátka po našem Pinovi - Power of Love Brdské zlato. Fenečka Nala my Golden Passion má potvrzenou březost ultrazvukem. Máme velkou radost!

2.2.2017 slaví své první narozeniny naši miláčkové z Vrhu Run. Všem jim přejeme hlavně pevné zdraví a spoustu dalších narozeninových oslav s jejich rodinami!

Leeloo - Run And Hunt Brdské zlato si na výstavě v Belgii vybojovala ve třídě mladých další Výbornou. Moc gratulujeme!

Leeloo

21.1. byli již 4 roky našemu rekordnímu Vrhu Make, kde se narodilo hned 8 feneček a jen jeden statečný klučík. Přejeme všem princeznám i statečnému princi krásnou narozeninovou oslavu, pevné zdraví a dlouhý, šťastný život s Vašimi rodinami!

3 dny

Naše slovenská šikulka Ruby - Power of Gold Brdské zlato se krásně předvedla na Duocacib Nitra a po oba dny získala Výbornou krásný posudek a pěkné 3. místo ve třídě pracovní. Moc gratulujeme!

Rubynka

Skvělá zpráva nám přišla z USA. Enzo - Run for the Cause Brdské zlato absoloval oficiální předrentgeny u OFA s krásným výsledkem. DKK OFA Good - odpovídá FCI AA a DLK OFA Normal - odpovídá FCI 0/0. Máme obrovskou radost a doufáme, že i za rok budou definitivní výsledky stejné. 

Enzo

9.1.2017 absolvoval budoucí tatínek našeho dalšího Vrhu S Fox - Power of Rain Brdské zlato vyšetření očí na dědičné oční vady u MVDr. Gbelce. Foxovi oči jsou naprosto zdravé a prosté DOV. Máme velkou radost :o)

Fox

7.-8.1.2017 - Máme za sebou krásný lednový víkend. V sobotu jsme se s Irenkou, Martinkou a našimi zlatíčky vypravili na NVP do Brna. Počasí bylo mrazivé zimní, ale cesta byla bez jediného problému a hezky nám uběhla. Na výstavišti, také bez problémů, kruhy sice menší, ale s kobercem a dostatkem místa kolem kruhů. První šel do kruhu Pino - Power of Love Brdské zlato , hezky se předvedl v mezitřídě a v kvalitní konkurenci získal krásný posudek a V3. Sestřičky Molly - Run And Play Brdské zlato a Rory - Run and Retrieve Brdské zlato se poprvé předvedly ve třídě mladých a obě svorně získaly Výbornou a pěkné posudky. Poslední šla do kruhu Jillynka - JCH Be My X-mas Angel Brdské zlato ve veteránech. Paní rozhodčí byla nadšená její kondicí a temperamentem, které v 10 letech má, moc jí chválila a dala jí známku V2. Z našich odchovečků se předvedly ještě sestřičky Finny - Quantum of Joy Brdské zlato a Dorotka - Quantum of Gold Brdské zlato v mezitřídě. Finny získala krásné V2 a titul r.CAC a Dorotka Výbornou. Vystavovali se také potomci našich kluků: Aboyeur Percy Štěkající srdce V2 r.CAC, Gucci Angel Shadow V1 CAC a Hennesy - Amazing Deep Devotion Sent from Heaven V3. Na výstavu se na nás také přišli podívat Noreen - Northern Star Brdské zlato s dceruškou Izy a Cassík - Be My Heart Brdské zlato s Butchem - Run for Fun Brdské zlato. Moc rádi jsme je všechny viděli!

V neděli nás pak čekala naše tradiční a oblíbená Novoroční vycházka Brdských zlatíček. Děkujeme všem, kteří se i přes mrazivé zimní počasí dostavili a užili si s námi prima procházku a pak posezení v hospůdce!

Nahoru